Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkoni sot dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij pas ngjarjes së fundit të rrëzimit të një avioni të vogël në Divjakë i cili do të ngarkohej me drogë.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Basha akuzoi kryeministrin Rama për përfshirje të drejtpërdrejtë të narkotrafikut nga Shqipëria që sipas njollos rëndë imazhin e vendit para partnerëve ndërkombëtare.

“Dorëheqja e qeverisë do të ishte ngushëllim. Për fat të keq kryeministri nuk foli me dorëheqje ose të paktën me heshtje apo ndjesë. Tani Edi Rama dhe ministri i tij  flasin sikur e ndaluan ata drogën, duke u përpjekur t’i mbyllin gojën medias”, tha Basha.

Kryedemokrati ftoi qytetarët që të enjten, në orën 10:00 t’i bashkohen opozitës në protestën e pare popullore kundër asaj që e cilësoi si oligarki e drogës, kundër qeverisë Rama, duke paralajmeruar se keto protesta do te vijojne.

Balla: Opozita të heqë dorë nga kërkesat qesharake për protesta, policia bëri detyrën më së miri

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar opozitën se po bën akuza të pabaza dhe qesharake ndaj qeverisë dhe policisë së shtetit për përfshirje në trafik droge, në një kohë që sipas tij ka ndodhur e kundërta, është luftuar trafiku i drogës. Në një deklaratë për mediat nga selia rozë, Balla theksoi se në sajë të punës së mirë dhe profesionale të policisë u bë e mundur goditja e tentativës për trafik droge dhe personat e përfshirë në këtë tentativë, qoftë piloti italian, qoftë trafikanti shqiptar do të vihen përpara drejtësisë.

“Duhet të presim që Prokuroria të zhvillojë hetimet e mëtejshme lidhur me këtë ngjarje”, – tha Balla duke akuzuar opozitën për shpifje lidhur me fshehje të provave nga ana e policisë, në një kohë që sipas tij të gjitha provat tashmë janë në prokurori.

253 Komente

Tani fjalen e ka grupi i fugonave 8+1 dhe i avioneve te Gjadrit. smiley

Rrini or amani, shijoni ato paret qe keni vjedhur dhe akumuluar per 8 vjet, pastaj dilni ne proteste. Kerkojani dorheqjen e qeverise, pas 3 vjetesh, popullit, kur te vijne zgjedhjet e 2017.   Kjo qeveri e ka legjimitetin per 4 vjet te qeverisi. Zgjedhjet qe vijne, percaktojne qeverine e ardheshme. Nuk mund te ndryshohet qeveria sipas tekave. Perndryshe krijohet anarshi. 

Basha: “Lazarati po i çon një mesazh të fortë ndërkombëtarëve, se këtu gjërat mund të ndryshojnë”

 

Ka një bashkëpunim të shkëlqyer mes Policisë së Shtetit, autoriteteve vendore dhe ç’është më e rëndësishme, me banorët e Lazaratit, për luftën ndaj bimëve narkotike.

Kështu deklaroi të hënën, ministri i Brendshëm, Lulëzim Basha, gjatë takimit që zhvilloi me banorët e fshatit Lazarat, të cilët e falenderoi për bashkëpunimin me Policinë e Shtetit gjatë javës së fundit për kontrollin e të gjithë territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

 

Basha theksoi se “ne arritëm gjatë kësaj periudhe të kontrollonim në mënyrë të bindëse dhe me transparente para partnerëve tanë ndërkombëtarë”.

 

“Lazarati po i çon një mesazh të fortë ndërkombëtarëve, se këtu gjërat mund të ndryshojnë”, tha  Basha.

 

Gjatë takimit me banorët e fshatit Lazarat, ministri Basha, shtoi se lufta për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike pas fazës së parë të ndërgjegjësimit, po vijon me sukses në fazën e kontrollit dhe evidentimit të këtij fenomeninë në të gjithë territorin.

 

Duke vlerësuar bashkëpunimin me komunitetin e Lazaratit, Basha nënvizoi se kjo merre një rëndësi të jashtëzakonshme në prag të lëvizjes së lirë pa viza të qytetarëve shqiptarë.

 

“Këtë praktikë që kemi filluar gjatë këtij vitit, do ta intensifikojmë në javët e ardhshme, në mënyrë që vitit 2010 të jetë periudha e kthesës së madhe, jo vetëm për lëvizjen e lirë të shqiptarëve, por për t’i hapur rrugë një koncepti plot me shpresë dhe me besim tek e ardhshme”, theksoi ministri Basha.

- 24 maj 2010

kishin lujt futboll atehere lazot me policine, xhib? di gje kush fitoi?

E po kur kane moral keta palacot qe iken me Gerdecin, Rrugen e kombit, 21 Janari dhe shume e shume zullume te tjera

Dy gjera te gabuara nuk bejne nje te drejte thone engelzi.

Dmth meqe ata paskan bere gerdecin,Rugen e Kombit apo 21 Janarin,keta duhet te mbushin avionte me droge?

Keshtu fuksionon llogjika ne Suedi?

Sa per Gerdecin,Rrugen e Kombit dhe 21 Janarin,nese keni prova shkarkoni prokurorin,pasi keni 2/3 e votave,shkarkoni edhe Presidentin po te doni dhe vendosni drejtesi.

NUk jeni ne opozite por ju kujtoj qe keni 10 muaj ne qeverisje me nje parlament qe mund te beni cte doni.

Une e kam tek morali i ketyre te tjereve jo tek ngjarja e droges...Cprokurori zeza, sistemi gjyqesor shqiptar eshte nen standartet e Burundit dhe Bangladeshit..Vetem sistem drejtesie nuk i thuhet se eshte sistem padrejtesie. Kot qe me drejtohesh me "ju" sikur jam pjestar kabineti as anetar partie,  si kam mbajtur anen askujt, ato qe kisha per te thene per kete ceshtje u shpreha pa dorashka

Te binin qeverite per cdo ngarkese bari, s'do kishte qeveri ne kembe. Gjeni ndonje kauz tjeter qe u intereso robve. 

Te shkretet ata dhe derziu ky , qe nuk e dine se Kanabisi, keto dite eshte ...fidan neper magazina, hangare dhe plevica. Kur te mbillet ka me pa ky Lazaratin dhe mesazhin e tij ...!

dakort shume dakort, ngjala ka plot smiley

Dakort te protestohet paqesisht,ska asgje te keqe.

Por zgjedhjet duhet te behen ne 2017.

Tani do shohim qyfyre . Shoket e sqaruar nga gazetat nga vete Xhibolja po i informojme me nje ngjarje te re . .

Merret vesh nga burime qe nuk duan te Identifikohen se z.Tahiri ka marre nje Takim me Lazaratas per problemin e protestes  sali  Qenef Berisha + konen  me kordhele " Lulja e Partise |  kunder Droges .Arsyeja ka qene se te Enjten ata kerkuan Leje te bejne nje "proteste "  para selise se PD-hit .

 Nje nga Boset e Droges ka thene ..

Duhet te na i Miratoni . Na kane mashtruar se do mbajne Linja te sigurta Transporti per Drogen .Kemi paguar .Duhet te na Miratoni edhe Parrullen

O paret e Droges qe premtove se do e shisje O Lulqumeshtorin  per ca pune .

  Gjithashtu i kane kerkuar Ministrit te menjanoje Grupin e rrezikshem InteliDjent te PD-hit sidomos thirrjet dekurajuese nga Palca e InteliDjenes se PD-hit :

O rapadam rapadum dum dam dopa / ooo avionit i ra Rrota smiley

Thote ky qe bashke me pronarin e vet vrane 4 te pafajshem. Ska faj, mire e ben kur se zhgarravisin mrena ne burg si klysh curve kokrren e bqirit. Jo kanabis po edhe kokaine do eksportojme. Se na ashtu na do ari. Ca do na besh me 20% vota qe te kan ngel? Do na rrush arin. 

u ngjallen te moderumit e krahut tjeter mer xhib. Ja, kot u bere merak per shoket, te thashe

E ke fjalen per Ballen dhe Brahon apo Idrizin dhe Kokolepsin? Gjithsesi, per mendimin tim ngjalisti me i moderuar deri tani per kete ceshtje eshte ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi. Ndiqe pak linjen e arsyetimit te tij: 

PD-ja punesoi nje rrjet trafikimi droge italo-shqiptar qe te dukej sikur kishim te benim me trafikim droge nga Shqiperia ne Itali.

Pasi sqaroi disa here qe ai s'di gje fare per kete ceshtje, Klosi e mbeshteti teorine e tij ne disa shtylla te forta si me poshte vijon:

- PD-ja e kishte porositur SHISH qe te nxirrte ate letren ky thuhej se dyshohej per trafik me droge

- Avioni ne Divjake ishte pjese e atij plani, e gjithe historia e avionit eshte e sajuar sepse:

-- Trafikantet e droges jane te guximshem dhe te shkathet, nuk do ti kapte dot njeri (pertej lajmeve qe  Italia dhe Greqia kap trafikante droge nga Shqiperia nje dit po nje dite jo). "Ky është një argument shumë i fortë për mua " tha Klosi (I shit you not, fjale per fjale).

-- NATO do ta kishte pare kete avionin po te mos ishte histori e sajuar. Dmth i bie qe ka qene mushkonje, sic tha Rama. 

smiley smiley smiley

Deshmitaret thone qe kane degjuar ata ne makina qe kendonin:

S'kemi frike nga rera
s'kemi frike nga shiu,
jemi race e forte,
race trafiku

Ja dhe nje pjese tjeter nga intervista e Klosit (ky i paska argumentat fiks si te ngjalisteve ketu; me ca nickname futesh tek Peshku ti ketu zoti Klosi?):

Shqipëria është cilësuar si Kolumbia Evropiane ... 
Nuk e di kush e ka cilësuar. 
 

Ka qenë prokurori i Gjenevës që ka dhënë dje një deklaratë për mediat... 
Kolumbia ëhstë një vend ku prodhohet kokaina dhe që konsumohet në të gjithë botën. Dhe dihen klanet atje , lufta që bëhet , sa e dobët është qeveria. Është situatë komplet tjetër. Ka të tjera përmasa. Prokurori ka përdorur një analogji , për mua më mirë mos ta kishte bërë. Atje bëhet fjalë për kokainë këtu bëhet fjalë për një gjethe që tymosët. 

Intervista qenka xhigante. Paramendo, nje lexhendar si ky Klosi ka qene kreu i sherbimit informativ shqiptar.

Mjafton të sakrifikohen një avion që nuk e di sa kushton po aq i vjetër sa ishte ai la rrotën aty. Jam i sigurt që edhe rrota është hequr mbasi është ulur sa për të treguar që shiko ishte një aksident.

eh more djali i Sheqeres sa adhurues te flakte paske patur. Adhuruesit rrezikojne te kalojne 1/4 e jetes se tyre ne burg vetem e vete per te provuar qe fjalet e Berishes ishin te verteta.

Megjithese... po ngaterrohem pak. Se Mero dhe disa shoke thane tjeter gje, qe Saimiri (jo Me i Miri) mori shkas nga fjalet e Berishes dhe tha "ore mire ma kujtuan keta, Divjaka duket si vend i mire."

C'kerkoi lexuesi i peshkut nder vite? Pak koordinim propagande se u beme lemsh!

Mos te duket dhe aq cudi

Jo mer me vje inot, qe ne grijme sallat kot, ata bejne pare me llafet. 

PS. E ndjek ate seri?

Aaa, qenke xheloz. Vete te hengri erdhe deri ne Amerike. Te rrije atje te beje prokopi.

Kam pare disa po jo se e ndjek te gjitha.

Na genjeu imerializmi kur ishim te vegjel. E verteta eshte qe u rejectem turpshem ne testin per hajdut. 

Disa ketu, fansa te garipit Putin, do ta kishin shume qef serine.

C'kerkoi lexuesi i peshkut nder vite? smiley

Pak gjalpe / te lyej buken dhe ...pak sa te gjate ...smiley

Po c'te duhet ty O Gjemb ? Lere Xhibin dhe lexo mire se te mashtron ty ajo.te thote gjojna me 'tall" Klosin qe ty te te duket vetja sa Tre kapiten Kloser . Lere babin dhe Arkitetkin e ketyre Puneve Sali qenefin...ti organizoje se nuk e konkuron dot !

Adhuruesit rrezikojne te kalojne 1/4 e jetes se tyre ne burg vetem e vete per te provuar qe fjalet e Berishes ishin te verteta...

Te thashe qe te mashtron Xhibi .Pala e Pare vrau per te Birin 26 veta biles i Hodhi ne ERE dhe nuk beri asnje 5 vjecar Burg .te gjithe me Vila Miliona Dollare dhe pasaporta ose Azilant .Pala e dyte Vrau si nja kater Cope dhe plagosi me dhjetra dhe nuk beri as nje Vit Burg . Keto jane NETO ( se mos e lexosh Nato )  se bruto kane qe ne 92 qe vrasin e hedhin ne ere Kulla , Mjete Njerez dhe ikin ne drejtim te paditur

Ty te mashtron xhibolja me Nje Rrote aeroplani smiley

Atje gjethja thahet dhe fermentohet (thartohet). Argument i forte.

nuk te bo njeri kot krye-spiun, xhib. Dhe dihet boterisht qe ne punen e spiunit, imagjinata pakufi dhe 0 fakte jane ato qe vlersohen

Doreheqje? Patjeter! Tjeter? 

mos duket cudi, robt zgjedhje dun, se atehere paguhen. a ka munci me i bo i 4 here ne vit? shto edhe lokalet dy here ne vit, doli nji rroge e plote vjetore.

jo m'rregull e kuptoj ate - po keshtu pastaj se kuptojne dot se kur duhet me te vertete doreheqje 

kushedi ca ka pas te ato cantat, se ihere ka pas ikur ari shqiprise ne drejtim te paditur. ca sbo vaki. me leje ishte avioni, ne rregull ishte ai kush do e kontrollote.

rendesi ka qe paraja te qendroje ne vend. Valuta e huaj eshte nje pre-requizite per nje rimekembje te shpejte te ekonomise.

po ktu e lexuam qe 450 kg narkotike nuk mund te ngjishen ne nje hapesire aq te vogel sa c'eshte kabina e e nje charteri. Pastaj, rri robi e meno, ca mund te jete ajo qe peshon 450 kg dhe qe eshte gjo e vogel qe futet neper canta Luis Viton dore qe ti nxere nje avion i vogel? se nga kush do e morim vesh te verteten ne nga keto qe thone jane mushkonja s'jane avione apo nga keto qe thone qe lahet me sapun?

pastaj kur e meno akoma me thelle thu me vete qe qeveria vetem nanji pisllik te madh mund te beje se ne te vertete ja ka myll shtigjet vetes 120 % per trafikime te vogla.

oh fiqo.. this is old news.. Sapo e tha Balla edhe ngeli si fiqo ai palla i PD-s, nuk eshte kap ne qafebote por ne Igumenice dhe makina ska ardhe nga kufiri shqiptare.. smiley

Po mir me, su kap sot, kapet neser. Ku e doni te kapet? smiley

Fiqke ...Me kujtove nje Histori qe mbeti si Mesim nga Mesonjtarja e Pare .Na mesonte  komandanti..

Shoke Ushtare po nuk vajtem Sot ..vemi Neser..

Po nuk vajtem neser ...vemi nje dite tjeter

Po nuk vajtem ne .....do vene ca te tjere ...

Ymer pac smiley

o fiqooo po mire o mire po pse genjejn ne menyre kaq te trashe, nuk them une qe pse nuk kapen.. Mire bene qe kapen, vetem ne shqiperi ndodh qe ministri ti kerkohet ti jape doreheqje se kap droge.. smiley

Perpiqen, nuk them se nuk perpiqen, perpiqen si bubi qi vje rrotull me kap bishtin e vet smiley

wee fiqo po bie shteti.. ky aeroplani paska rene vetem 300 metra larg postes se policise se Divjakes dhe mes plazhistave.. Po ca bishti o fiqooo shtet me fat, ju vine trafikanet tek dera. Po sa te trashe dhe keta o fiqo, ulin avionin ne mes te dites, ne mes te plazhit plot me njerez e ne rere i ngec rota.. Si tha njeri aeroplani eshte 900 e ca kg edhe keta duan ta ngarkojne me 400 kg.. Vetem te jesh fiqo fare te mendosh se do ngresh 1ton e gjysem nga rera e Divjakes.. Ahh Sali i more ne qafe..Po pse budalla ishte Xhevdeti qe u hodh me parashut ne Divjake o fiqo apo nuk kishte aeroplan CIA ? smiley

Kot futesh ne rrugica.

Duket dora e Rames qysh te dizajni i ngjyrave te avjonit. Mu ja ben.

Edhe Enveri qe ishte Enver ne Rrogozhine i kapi zbarkusit e Divjakes.. Keta jo o byrazer pune minuti i mblodhen te gjithe ne Divjake.. paskan qene specialista, thuaj ca te duash.. Edhe ka fytyre opozita te thote nuk pati aksion policia.smiley

Avionin do ta cojme tek SHQUP si puna e avionit te CIA-s ne gjirokaster. Ashtu me ngjyra shkon mire me ngjyrat e Tiranes.. Edhe turizmi rritet edhe forca e shtetit te shihet.. Take back your city with paint (and plane) smiley

Jam kurioz a do rrije me i majri te tarraca e kryeministrise smiley

po komunistet e vune ne maje te kalase ne gjirokaster aeroplanit e luftes, ti thua tek tarraca e kryeministrise.. jo or jo tek taraca e SHQUP-t se ajo eshte godina e ministrise se mbrotjes qe ben trafik droge.. E ka kerkuar specifikisht Kodheli smiley 

ca droge kapi ministri po ik o se sna hedh dot hi syve. ska trafik droge me aviona, jane mushkonja. per ca te kerkohet doreheqje pse ka mushkonja qe fluturojne ne Divjake? ka garanci te plote qe nuk eshte perdor aroporti i gjadrid nga avionat? me ke do na genjesh zotrote me katunare okulare? po ik o mbushu se nuk ka aviona ne gjader, ja ti vejme dhe betonat per ty qe te te mbushet mendja qe nuk ka pas mundesi per tu perdor gjadri si piste se i perket ushtrise.

qeveria oj ti punon me tre turne, i mban mend tatimet, na puna vuuuu.

po teritali, aq zgjati qe ne dhjetor, tani vetem ca pufka te vogla degjohen, dhe ato dhe ka dite qe s'dedjohen fare. nje qerre te vogel ka qeveria e shkrete, domosdo qe ska vend per lepuj qe te kercejne vete ne qerre, ato i hedh qeveria posi.na tha ne qeveria qe teritalin eshte import vicidoli, posi e besuam, pse ke do besojme kriminelin qe deshmon qe paguhej nga biznesmene te majte ne lidhje me pushtetin? Fundi fundit policia ne tha qe porositesit ishin larguar nga Shqiperia, pse ta zgjasnim me shume ate muhabet, por jo e zgjat policia vete, i kapem tha se u dorezuan vete para se ti hiqnin qafe brenda ne shtepi.

Let's go dutch. eeehh Evropa kurve.

kemi mar borxh per popullin se ska te mbathje e ushqim , po kane kalu ato kohe kur reali shifet ne shpi, tashti deputetet harxhojne me mijera per VIP box ne Bernabeu.

Arsimin e rregulluam me konkurs, e vume nje tonen.

Korrupsioni, po si jo e luftojme dhe korrupsionin, kemi drejtorin antikorrupsion ne ne kryeministri ne posi jo, si e do me targa fallco apo me targa te fallsifikume? Si the do e ndaloje policia? I ha mutin se ka drejtorin e policise shok.

 

opozita duhet te ndaloje se beri rolin e psikologut per popullin. sa here ndodh dicka qe irriton popullin opozita e nxjerr ne shesh para kohe ate duke e qetesuar. lejeni popullin te protestoje i pamvarur nga politika si ne gjithe vendet perendimore. pd dhe ps nje jane dhe po shkaterrojne shoqerine civile. liri demokraci nga berisha, na q... robt tropojanet nga nano, ik nano rrugaci bixhozciu nga berisha, fajin e ka berisha nga rama etj etj

meqe kanakari do te zhvilloje nje proteste, do ti lutesha qe po qe se orari i protestes do te koincidoje me ardhjen e Erdogan , protestuesit ta pershendesin ashtu sic e meriton vllau i madh; pra me brohoritje si dikur kur sebashku inaguruat 2 here rrugen e kombit.

edhe PD-ja tashti po kerkon te njejten gje? hajde po rritet vala e protestes.

Po mire njerezit pse duhet te protestojne qe te mos shitet/eksportohet hashash? Po mundi i fshatareve qe e mbollen, korren dhe e perpunuan te shkoje kot? Po pse ca i dine njerzit keta PD-hat se jane trungje pylli? 

Te ike Rama me qeverine, te mos e trashe me shume zullumin se populli kete nuk e kalon.

Te enjten o ramiste mire eshte qe Rama te ike, por ne fakt Basha nuk ka thene kete, ka thene qe te enjten fillojne protestat dhe nuk ndalen deri kur te ike Rama. Ky i fundit mund te ike edhe te premten s'ka problem.

Protestat nuk ndalen deri kur te bjere kjo qeveri se pas droges eshte qeveria.

O droge o demokraci e standarde europiane, zgjidhni e merrni! Ska llafe shume.

Koalicioni PS-LSI nuk eshte e thene te ike nga pushteti, nga pushteti duhet te ike kjo qeveri, pastaj koalicioni mund te dale me emer tjeter per kryeminister dhe qeveri tjeter.

Keshtu behet ne boten demokratike, ne boten e despoteve, te oligarkeve, te krimit, sigurisht qe keto gjera nuk behen.

Popull jam dhe une. Mu me pelqen malli. E do robi i cigare hashash o lla e do, mos na u bej si komunist qe je kunder drogerave e shfaqjeve te huaja. 

 

 

Leri keto karagjozlleqe se Edvin Rama ka rene, kot e shtyn me sot e neser se ky nuk qeveris dot.

Droga me avione ja ben muuuuu dhe opozita e denoncoi, qeveria i beri alibine, tani duhet te ike.

Por, nese e do kshu, spo ta prishim avazin, Drogerat e lehta dhe te renda ne Shqiperi jane ilegale, te jashteligjshme, ju thoni Rames ti beje legale dhe pastaj nuk ja kerkojme doreheqjen kur te hape shitore droge.

ishalla shkon edhe vete ne keto protesta o POET dhe shpresoj mos ju afro kryeministrise se mund te hash edhe ndonje plumb ballit ( nga ato me cader ) po ki kujdes o patriot smiley 

Politiko, pse s'e kerkove doreheqjen kur biznesi i familjes se kryeministrit vrau 26 vete ne Gerdec? Apo s'kishte naj problem? Mos u lodh kot, stervitje trunin ta durosh Edvinin t'pakten nja 4 vjet. smiley

Po pas Gerdecit as Rama si opozite nuk ja kerkoi doreheqjen qeverise se nuk kishte asnje fakt, lere cfare shpifen me vone.

Qeveria e Rames, ketij kryetrafikanti ka rene, ju qe e mbroni jeni me keq edhe se ata trafikante qe nxjerrin lekun me kete pune.

Ore kur te them stervite trunin, merakun tan kam, se keshtu si e ke nis do plasesh nga marazi. smiley

pse ca kujton ti, ne e patem te lehte ne opozite, po ja, ashtu, me shpirt ner dhame durume. Duhet me e kalit durimin dhe mos me pa andrra dorheqje. Perpiqu ta shohesh nga nje prespektive pozitive qeverine, kshu do letsohesh nga nervat. smiley

E mer mos u qani, se kryetari ju organizoi gjithe ato aktivitete defryse, greva me dreke e pa dreke, demostrata, hap e mbyll kutija, darka krokodili e ngjale, etj. smiley

Po mor po, s'them qe ja kalum dhe aq keq,pastaj kur sot qe po shijojme frutet,them se ja vlejti. smiley

Me thone te drejten kryetarin e keni te pre per opozite, shko kot ne qeveri. Per ju po e ben kete sakrifice. smiley 

PS. Ja mezi i tha dy llafe marazi asaj perkthyses. T'kishte qene ne opozite do i thote, xxx...smiley

Edhe prap mund te organizoje protesta Rama, sloganet i ka gati, duhen vetem pak ndryshime tek posterat:

- Dua te shoh drogen time

- Hapi cantat ose largohu

- Sali dorezo canten

Plus parulla qe s'kane nevoje te ndryshohet:

- Fajin e ka Saliu

Une jam qytetar, jo katunar si ti or tie qe ha e pi bar per qeverine. Ti e ke bere per Enver Hoxhen, s'e ke per gje ta besh edhe per Edi Ramen, e ne te tjeret or lum miku nuk do ta bejme. Do te jemi ne shesh per te hudhur me byth perpjete Ramen dhe kjo s'eshte politike hic, ps lsi te bejne ke te duan kryeminister, ky aktuali bashke me qeverine nuk mund te qendroje edhe nje minut tjeter me shume.

Te na drejtoje droga, nuk e pranojme.

Mire, mire, katunare apo jo, une timen e bana.gjithsesi une si i krishtere i mire do lutem per ty, fundja cdo  te humb.

Skishin asnje fakt,,,, Hahhahahaha, ne fakt punonte kunati i Sales aty,,, ndjese paste se vdiq. Bashkepronare goca e Fahri Balliut. Me kaq po e mbyll dhe spo harxhoj me llafe, po te pakten kur shruan dicka behu me serioz dhe mos thuaj gjera qe as vet si beson. 

 por ne fakt Basha nuk ka thene kete, ka thene qe te enjten fillojne protestat dhe nuk ndalen deri kur te ike Rama.

Kush rri duron 4 vjet protesta dmth.

Eh mor Lulush, si ta ka vu topin e Canabisit Doktori, mu tek pika e penallitse. Po sdole npenxhere te Kryeministrise ket te xhumo as kesaj here harrom. Gjithe populli asht i indinju se Ngakese e Canabisit nuk perfundoji tek i zoti, prej Tahirit. Prit ene rritje cmimi te Canabisit ne ate popull te drobitur. Cer rilindje osht kjo pa nargjile florini?

Rama ik se ene cmimin e Canabisit e ke rrit, ushton Selia Blu.

Roli i opozites eshte qe te nxjerre ne pah anen negative te nje qeverie, dhe jo te nxjerre popullin ne protesta. Ju vertetoni qe qeveria eshte e lidhur me krimin e organizuar dhe pastaj populli duhet te dale ne proteste vete nese ka aq nivel. nese jo do rrije i izoluar nga pjesa tjeter e europes se zhvilluar. nuk futet dot ne europe nje popull i cili nuk reagon ndaj shtypjes.
Nuk duan europianet ne mesin e tyre nje popull "allahu akbar", "zgjohu enver"

Ju hapën petët lazanjës thuj smiley

smiley Wow! Kane ngordhur nga truri si duket...!

Nejse, shyqyr qe u erdhi cerja shokeve te pozites, se thame se mbetem shurdh. smiley

Ne s'deshem me nderhy, thame t'mos ua prishnim gzimin  dhe harene.

. Le te gezojne fitoren e avionit, thame, po gjithcka me mase, jo te tejkalohet si ne rastin e politicos. smiley

Gezimet i kemi me vehte po harene e kemi bashke. smiley

PS. Ne tone serioze, doktorit po i del shume llafja, amon se mos permen nei termet a cunam, mathjani dmth. smiley

Shyqyr qe nuk i dalin endrrat se kishte pare nje te tmerrshme mbreme ne darke..smiley

Te vjen inat me Ramen sa te pelcasesh..duhet te kishte pasur shume kujdes keto kohe, qe mos ti jepte shkak Saliut qe te ulerinte si kafsh ne mes te parlamentit...Gjeti gjurmet do kerkoje ujkun Saliu.

Te rrezohet qeveria per 460 kg droge!!! smiley Prisni sa te kapen edhe disa avione te tjere atehere keni te gjithe te drejtat per tu ngritur ne proteste paqesore..

+1 (pa ironi). Budallalleqe me brire, si zakonisht, nga PD-ja.

Ore kot me bo nje pytje; ca problemi ka se shqipot bejne pak trafik droge. Ne fund te fundit eshte biznes. Sic ben biznesi evropi me ne duke na detyru me ble pislleqe, nje nje fare menyre, pse mos ti shesi shqiperia te vetat.

Kshu hyjn mbrapsh nje pjese e lekeve qe kane dale nga vendi...

problemi eshte kur trafiku i droges eshte i lidhur me pushtetaret. dmth me pushtetin e popullit sic na pelqen ti themi ne shqipot. dhe si perfundim kur poshteti i popullit perdoret per trafik droge te vjen ajo fmn-ja e ta fut ne lev kokes duke ti ngrire rrogat per 3 vite, duke te rrit taksat etj etj.

kete te FMn-se nuk e dijsha

e mora thjeshte si nje shembull per te treguar qe sa me shum te bejm si p... some aq me shum na detyrojne ta shterngojme rripin. na cojn deri ne izolime totale te degjeneruara ne rradha qumeshti nga ku na bejne dhe te pellasim kur nuk ka qumesht, "sot nuk po marr qumesht se papritur me iku etja, rrofte partia"

..e po shyqyr me ne fund... desh zoti dhe e boni  sebeb Rroten e Divjakes qe te dalim ne shesh kunder kelysheve  te  bllokut. smiley
 

Nga frika, Rama do leshoje rroten :

Sajmir Tahiri shkarkohet ose detyrohet te jape doreheqjen

Fluturoi Lefti ne Albania, ngecen avionet ne rere..smiley

tani qe avioni i bardh doli jashte funksioni, do perdoret ai i kuqi ne Rinas smiley
 

Duhet te japin doreheqjen por jo per arsyet e opozites por on the grounds of their own stupidity.Cili shtetar me 5 pare mend ben be e rrufe se nuk ka mundesi qe droga te transportohet me avione sportive nga shqiperia , qeveria e se ciles nuk e ka gjithe territorin e vendit nen kontroll?Ata bene nje autogol komplet  te panevojshem sipas rradakes time te vobekte.

Lubonja : " (Tahiri) O eshte i pafuqishem, o bashkepunon"

si se kapi njeri anen komike t'gjith ksaj historie.veji n'rradh po deshe mjellsit,paketusit ,shitsit, konsumusit dhe gjith çer man linja e maries,ene thuji dilni mer se kjo qeveri po ju heq buken e gojes se po t'ishim ne do vazhdoshim si gjithmonsmiley mas gjith ksaj zhurme,kujt ka me i ngel dopio gjashta n'dor? po pdhiut. nderkoh edi ka dal anej nga austria dhe po ferko duret. mu ka rrit akoma me teper konsiderata per k'te qeveri. po i heq geshtenjat nga zjarri pa i djeg gishtat fare.bravo qeveria.t'vje vetem gjynof qe deri n'zgjedhjet e reja do jemi pa opozit faresmiley

Blushi: Kryeministri po kopjon modelin Erdogan të qeverisjes që është shumë pranë Rusisë

Një shoqëri shumë e polarizuar dhe e paarsimuar nuk e zbaton ligjin. Dhe një shoqëri e tillë vazhdimisht shkon për të krijuar monopole. Në fillim krijon monopolet politike dhe pastaj edhe ekonomike dhe në një të ardhme të shkurtër këto të dyja do të bashkohen. Dhe kjo ditë që për mua është afër, që monopoli politik me monopolet ekonomike të bëhen një, krijohet një sistem oligarkik dhe shanset për të pasur një sistem demokratik janë shumë larg. Ky është shqetësimi që mendoj se Evropa na paragjykon.
 

Perdite e me teper bindem qe nuk jemi nje shtet autokton (pjese dermuese te popullsise dhe rrjedhimisht drejtim autokton) por nje cerdhe e vendeve aziatike ne europe. Me te drejte na quajne Albaniasta. Allahu Akbar, zgjohu Enver.

Po duroni o të uruar, duroni, se nuk keni bërë akoma një vit në opozitë. Akoma nuk janë harruar bëmat tuaja.

Armet Kimike dhe shnderrimi i vendit ne Kolumbine e Europes, per 9 muaj nuk e priste njeri, as opozita

 

pse ore, Lazaratin e kemi pasuri kombëtare, e trashëguar dhe mirëmbajtur nga çdo qeveri.

Çfarë ishte e re këtu, aman smiley

Thuaj kur do marrin fund, se për të filluar, nuk i gjendet koka

Nga 'Rinascimento' u be 'Riformato' kjo Qeverri smiley

Po qeveria prudentino te kujtohet ?smiley

Ky eshte stili i opozitave ne Albanie, duhet me u mbajt ndez vlaga. He se u rrezu sot he neser, ndryshe nuk myllet maratona. smiley 

o PLAKO a nuk e kupton qe kjo behet per te mbajtur nen kontroll masat qe mos te protestojne te pamvarur sepse cdo opozite e di mire qe per 8 vite duhet te beje pushim. o kishte rama ne dore te vinte ne pushtet o nuk ishte askush tjeter por cfare ndodhi? nuk erdhi dhe i dha meten saliut te mbante qeverine.

Mire mer plak, po mos kalo ne fantashenca, Rames per icik i iku zari, ti thu i dha Meten (te cilin per pak e rrasi mrena) Berishes.  Apo s'kemi masa te pavarme ne. Tjeter pune ajo e helmeve, se shyqyr i hyni fryka. Do majt zjarri ndez, se te bejne naften militantet, dhe beji cicin bahces masanej. 

pse mo akoma nuk e ke marre vesh qe rama i dha metes vota asokohe se nuk mori mjaftueshem?

Ti vike nga ndonje univers paralel. Ato vota ia ruajti Berisha kur e pa qe s'i bente dot vete. Te majtet u zine si ... per vota. Rama vetem ate qellim kishte te zhdukte Meten, dhe do kishte qene shume me mire.

PS. Ja pyt rilindasit po deshe.smiley

mir mo mire beso ti qe donte ta zhdukte.  ja e zhduku ne keto zgjedhje. : )

nje pyetje kam une. pse rama filloi pastrimin e ps-se kohe me pare se te vendosej publikisht bashkepunimi me lsi? e dinte fare mire rama qe edhe pa e pastruar ps-ne do humbte perballe berishes dhe metes sic dhe doli ne rezultatet e fundit si PS.

shko more pirdhu, ramisti i derrit? 8 vite e? Kush ja u mesoi keto? Hajdutet si Harasani me shoke?

Ti edhe terminologjine e ke si komunist, "masat" thote! Po cfare eshte populli mer edepsez? Dicka abstrakte?

A ke degjuar per popull qe proteston vete? Nuk ndodh. Populli do drejtim dhe kauze te protestoje, ndryshe kthehet ne levizje lgbt, qe mund te protestoje cdo dite po avionet e droges fluturojme me lejen e Rames sa here te ju teket.

pse si kapet 8 vjet o poet i dashur - apo ju shkruanit poezi dashurie atyre trafikanteve - flliqsira

Ne vitin 2012 kur ishin ne pushtet plerat e kombit!  -sasia e Canabis Kativa arriti ne 3 ton! smiley  Polipolipoliiii! 

po pikerisht ilirjan, kete po themi. Rrugdalja nuk mund te jene kurrsesi avionet e tipit mushkonje. Vetem nje transport i organizuar mire mund ta eksportoje kete sasi te akumuluar prej vitesh. Jo se perpjekja nuk vlersohet por nuk mjafton. Mgjte, ti qendroji besnik versioneve 2 ose 5 them une 

Me  bo pershtypje qe para 2013  Shqiperia ishte nje vend  si Gjermania, e dyta ne evropi,  me nje prestigj te larte kunder korrupsionit droges,   shume zhvillume kishte shtet dhe `burra shteti` smiley  sa erdhen keto `koministet` shqiperia u bo si Kolumbia! kte po them un! 

po leji mer kto. nuk ka aviona, jane mushkonja!

po  shqiperia  gjithe mushkonja, dhe aviona ka qene per vite e vite rresht! dhe ju qe thua ti, keni experience te madhe, ne qoftese doni me ndihmu, ate vend mos e boni si ndershem  se ska gjethe fiku qe ju mbulo.coheni ne shtepi ate plakun se po felliq gjithe dynjan! 

Dashuri ne kohen e mushkonjave

Kushdo qe do e perdori si titull librin, ju lutem paguani kamaten per idene qe ju dhashe. Faleminderit paraprakisht.

Dashuri ne kohen e Bebe Doc te vicidolit.

Do ndjek me kuriozitet sa idiote do mbledhe Zombie per dite te xhumo. Eshte litmus test per te ardhmen e vendit ...apo ekzistences...

Me kumandantin deri ne cmendine, me Bebe Doc deri ne Haiti. 

Tic Tac,  dite e xhumo, Kaqi, Muli, Strazimiri, Ristani shpetojne shqiperine nga Canabis . Se kush e mbolli dhe e transportoji keto 8 vjet pak rendesi ka. Bebe Doc kur takonte Xhaxhin nuk e lante doren ate dite, Silvi prjetonte bebin tu u perpelit me zerin e Demonit e ekzaltohej. Horror mo, cer Dashnie, me u rrit femija nbark me zonin e Shpellarit te Vicidolit. Mezi pres te shof sa do dalin per ket Sekt ne shesh.

BERISHIZMI ESHTE MURTAJA E ATIJ VENDI

Erdhi Saluku, mcifni kalamojt, u bubuja. Sa fryksa qe keni qellu ne ju rilindasit, ju ka hy Saluku ne bark.smiley 

Saluku ka cdo gjo ne Shqypni or forever, ka minierat, tokat, bizeneset dhe talibanet. Rilindasit kan ca lek por skan bole. Ke hik prej kohesh prej Shqypnie. Cdo gjo osht Saluku ne Shqypni,  palloshi osht ne Vien, Silvi osht tu rrit pionerin e Shpellarit. Keshtu jan ca gjona, pyt Haklajt po sbesove ose Tos Nanon.

Ju rrejti menja qe e rrezut Bebe Doc e Vicidol ha itit. Asht lexhendar ai ..ene Gamori qe nget.

Haklajt vrane dhe u vrane. Tas Nanja desh me u bo sullton, e me bo qef, e lodhte zyra. Kam kohe qe kam ik po kom rronje te thella aty. Aty nderrimet politike ndodhin kur qeveria e qelb. Ky eshte stermbullari. Dmth, tashti topi eshte te fusha e rilindjes. Do thush ti, po osht pallosh. Po pse faji i vicidolsit eshte? Po qe rrit taksat e u ul te ardhurat robve. Se robt bojn gallate per mushkonjat, por kur bojn hesapin ne fun te mujit u dalin mo pak, dhe u ik e qeshmja. Po qe do te ngaterrohet me cdo gje qe nga Veri, tek gjuha, e leshi e preshi. Shif mer xhepat e robve iher, pastaj hap deren e historise. Ku i patet syte mer sallaksa, ua morri partine prej shkalleve te pallatit. Kurse te tjerat jane prralla me mret, dmth me Saluk. 

Shif partin tate mer gushkuq se po ta mba sekretari partis komuniste tash e 25 vjet nkuti dahonit si fishekun npaj.  Dhe thoni ska mo bebe doc ne Shqupi red light destrict.

Haklajt nuk u vrane, u eksterminuan ...u shuan....jo gjo e papame ne Shqipni.

E mire, te kuptova, ne bona kabim qe te dhash xhevap. Partia ime eshte xhepi im.   

E kishe me sallaksat e tkujtova qe jeni tgjith sallaksa. Sa per xhepin, ne atdhe te puneso partia e jo kapitali a privati.

Tos nanja kom pas simpati per ate firaun sidomos kur e futi sala ne burg.e humba respektin kur njerezit ishin pa uje pa drita humbnin jeten per te kalu detin me gomone ai bridhte me kurva cdo weekend buzuqeve te athines.nashi jo se do ndryshonte ndonje gje sikur te mos i bente ato po bej nje cik sikur te plas bytha per njerezit taksat e te cileve paguajne rrogen tende , identifikohu me ta it won't kill your azz si i thone kauret.

Qello qe i keni icik problematike keto simpatite ju femrat. S'eshte faji juj ne fakt. Ju ka vu fije te hodhe sigurese Ai Nolt, se ashtu e kishte nje hall. smiley  

PS. Do thush ti shikoni veten tuj, ne na ka lon pa sigurese fare per ate pune. smiley

ilir-jan, ajo e shkreta ka nevoje per ndihme psikologjike.

Ajo e shkreta dhe te shkretat e tjera nuk jane aq budallenj sa duken.kane perfitu nga pushteti prandaj e qajne doktorin me kokerr te lotit.

Mos I thuj gjembit qe e dashuron Shpellarin pa interes por thjesht per idealizem. Si thoshte shpellari...se laj doren se kum taku xhaxhin. Ej me cfar ndajm ajrin....problem i te  gjitheve per fat te keq.

Pse edhe ate pune po bente komandant pepinoja ne mushkonje? Sikur s'dukej gje nga fotot.

 pas ngjarjes së fundit të rrëzimit të një avioni të vogël në Divjakë i cili do të ngarkohej me drogë...Basha akuzoi kryeministrin Rama për përfshirje të drejtpërdrejtë të narkotrafikut nga Shqipëria

Per nje avion te vogel,?  si bejne keta mer yahoo! 

_

Llalla Prokurori i Pergjithshem per mua duhet te jap dorheqjen, se nuk qeka Prokuror.

Ja paska dhi Lulzimja!

Si ka mundesi Lulzim Berish Basha, te jap verdiktin - Rama perfshires i drejteperdrejte me trafikun e Droges ?!! smiley

Po Brukseli cfare mund te thote per kete deklarate `briliante` te kreut te Opozites ,po per Ramen, kryeminister drogaxhi? Mbas kesaj deklrate te Bash Berishes, me siguri Basha shume shpejt do te behet kryeminister i vendit, diten e Premte te 31 Gushtit, te ketij viti! smiley

 

 

E pse ore Lul te japi dorheqjen Adriatiku? C' ja fut katundit ti ! Dashke Brahon e LSI se.Te gjith te pjerdhur ne lojen e ndyre .Koke e kembe me monen e liron. opozite leshi ...!

Jo jo, Llalla perpara Lulzimit qe jep verdiktin publik te nje krimi,per kryeministrin  eshte kot qe qendron aty, eshte bishti i kavallit!  smiley Jam kurioz ne fakt c` mund te kete bere Tik Llalla ,kur ka degjuar kete deklararte te opozitarit te madh per kreun e shtetit  ?! smiley 

Po varjua se jane perplasjet e kembeve te salihut dhe Luli ja merr " pogonishtes" ! Ndersa vet luli eshte ne lidhjet me monika lirot ...mendon ta marrin kalane ne bashkesi

Keta i hapin namin vetes.po nuk kuptojne qe i gjithi  ju bie ne fytyre! 

Shkullaku : "Ne kaq pak kohe, kjo Qeveri u be nga 'Rinascimento' ne 'Riformato' " hahahhahahahah

Shkullaku ....smiley  te befsha shuk ishalla dhe te hedhsha mbi kokat e protestuesve si Pluhur i Bardhe .

Po nga e gjete kete Kok Mish ? Nga ata te Fevzi Uturakut eshte ky ? Po kam thene une qe ti ja ke me Hile Berishes .Dhe Zora e verber Politico ...Vu i ziu ..Shteti Ra ..Tua Rruajme si ne Rumani smiley

Po lexo o zgjatim zallote si tallet mami me ty ...Shkullaku  :te thote dhe ti Shteti Ra ...Me ke do e renXoni me Shkullakun ? Ky eshte nga ata qe anthuziasmoi mami LefTKopene " Iku Rama .Kishte bere dr Flori nje kenge "  O te lafte laku i fickes se Berishes ishalla .

E mos vdeksh Kurre moj LefTKope .Nuk ka Xhibole me Gazeta te te konkuroje Ty .Mire e ke zgjedhe .Ate Drejtoreshe Derstile vete XHUPKUQE .smiley

Na i hiq ate zoren e verber .Bene Operacion dhe Hidh ndonje Pampers Tjeter . Ka filluar i dalin fistula smiley

Kur Rama deklaron se Shqiperia e meriton plotesisht statusin cfare ekzaktesisht ka parasysh?

Foli dhe cuni I Verit. 

T'i shkruhet emri me te vogla kesaj qeverie te droges se avioneve. I gjithe populli ne kembe kunder kesaj Kolumbie. Do na rrezohet edhe ndonje avion me Cialis, atehere ben 'bam' tamam.

ngjarjet te cilat datojne perpara ngjales i perkasin arkeologjise smiley

mire e ka, xhibo. Shoket ta kan von ne dukje jo rrallehere: situatat evoluojne, s'do merremi me arkeollogji!

Si u da muhabeti? Ra qeveriu? Po ne qe dum Salukun e bishtukun para togave te zeza kur do mblidhemi! Do zoti mbillet sa duhet hashash ket vit ne Lazarat se po u cu cmimi i Canabisit ene diaspora do vershoje ne Shqiperi per me protestu per Tahirin. 

Rilindja ska pun me cmimin e Canabisit se vu poplli fukara.

Mirembrema te gjitheve.

He ku jemi me pergatitjet? 20.000 avjona letra a u palosen?

Mbas Botnorit e kemi lone me Bradin ta hedhim.

Une s'kam per te fjetur gjithe javen nga gezimi qe ra shteti.

Si thote Rama...Bo Booooo ku vajti dhe ra ne Divjake I doli llafi Saliut !  smiley 

quiz: gjeni kompetentin e vertete qe fshihet pas shprehjeve me poshte dhe fitoni nji fluturim falas me Mushkonja Airlines (tm xhibi):
 

 

(1)
Spiritus, hapesira ajrore e Shqiperise monitorohet nga NATO sipas grafikut 6 muaj Italia e 6 muaj Greqia. 

Cdo e dhene perpunohet ne komandat respektive, mbas konfirmimeve ne nje komande supreme jashte tyre, ne kohe reale dhe nese konstatohet shkelje e hapesires eshte tjeter histori

(2)
Spiritus, e gjitha esht loje e projektu nga salihu per te arrit disa qellime ! Eshte fantashkence ngarkimi i droges me avion...eshte djallezi e mireqindisur ose nje daulle te ciles salihu do ti bjeri gjate...!
Salihu ka ne gjoks Tupanin e madh dhe do ti bjeri .Do Zoti e nxit destabilizimin se do jete dhe e fundit loje e tij!

ne mbrojtje te spiritusit ai dreq saliu ka genjyer kaq shume sa edhe kur thote te verteten se merr njeri seriozisht.gafa mbetet ne dere te rilindjes  megjithate ..

jo jo, spiritusi n'fakt ishte robi me mend aty. Ai qe i bente thirrje arsyes. Po kompetentet qe dine cdo gje, e kane te veshtire me pranu arsye

keto pepinot nuk dine ti terezisin ato dreq ballona.nese nuk gremisen nga selam musai gremisen nga mushkonjat e divjakes smiley

#Riformato

Si vajti? E rrezuat Gubernen?

Asnje pulbardhe, me fluturim kater boje njeriu siper tokes , nuk mund tu shpetoje syve te njerzve qe gjith diten e prendise e mbajne koken lart , " duke ju lutur Zotit , t'i shpetoje nga Salihu !" ...dhe ta degdise ku i eshte bere vendi gati !
E kisha per teknikishten kete .....!

U bo njesoj si UFO ky avioni - `Pashe nje avion qe ul ketu dhe ndenji nja 25 minuta..`-po pse nuk ben nje foto se fjalet i merr era?! Apo ska pat telefon me vete?!

Po leri o Ilirjan .Këta kanë NJË Parti të tërë qe thërrsin PD-hi që mërren me karagjozllëqee dëshmi fashatarësh 80 leksha të Visho Mullahut . .Ata kur flasin nuk shohin Kurrë më larg se hunda e tyre .Dava topçijsh , fut gjyle hiq litarë u Ulërin ai nga Fisii Bukit , vuuuuu këta nëpër Blogje !!!!! Kush i humbi ti gjejnë këta  [smiley]  Del një bole nga ballkan WEB botojnë këlyshat e kurvës lajm për shitje Gazete dhedhe vuuuuu këta.

Ata e kanë M...tin Mullar mbi klye e nuk kanë faj ! Digjoje si leh në Parlament ..sikur është " ball kazani " [smiley]

Këta nuk kuptojnë akoma që Po , e ka parë fshatari Avion ...e Pastaj ? Po hajt mo sikur  KY  nuk paska qenë vet[m në atë Rrugë . Ç, punë ka ky me avionë që ulen e ngrihen ku të duan !! ???? Aq më tepër që ky fatkeqi  do ketë dështuar me shitjen e Drogës nga Deti  [smiley]

Nuk kuptojnë që Visho Mullahu është i përjashtuar nga Informacioni i Klasifikuar i NAT-jes , sepse qeveria e kriminelit e Mafiozit Berisha e shet INFON tek Krimi Ndërkombëtar .

Se çfarë i Lidh këta me Integritetin e Shqipërislë e tregoi Shitja e Kufijve Ujorë ! 

1 PËRGJIGJE
[GB]  ilir-jani - 25 Prill 2014 - 14:17 Permalink

përgjigju

[smiley]   po nuk me rrihet mu pa ju pergjigj, ky eshte halli! 

zemra vogel, ka hall...

Po, m'duket.

Une kam qene i zone shume kto dite dhe skam pa as lajme e as kam lexu gazeta kshe qe mi falni nja dy pytje te trasha.

Avioni qe u kap ne Divjake, ishte i ngarkum ne Rinas, apo u ul dhe tentoi te ngarkohej ne Divjake?
 

I ngeci parashuta n'peme si atij shokut te hamit matjanit. smiley

Ore,se po ta shohim holle-holle qeshtjen dhe ju bijte e eterve jeni,ktyne puneve me diversante coc ua keni haberin smiley

Se mos e keni inskenu gjithe ket pune,ore? Si shume koincidenca fatkeqe per trafikantet.Avionit i prishet rrota,forstrades faksioni,presin dy sahat n'piket diellit,o t'na kapje policia o ska,"qytetare" qe filmojne. Nejse, kot e thashe,kthehemi te versioni i pare me mire. smiley

"thashe,kthehemi te versioni i pare me mire."

po pra, versioni i pare: "nuk jane avione, jooo... jane mushkonja!".smiley

p.s parashutisti Hamit Matjani alias Qamil Boranica.... ndal! parulla? -presim mikun e nates..smiley

 a mer belul,mos ma krasit fjaline per qellime t'mrapshta. manipulator.smiley

yyy.... spekullator!.smiley. (Pllaton Bubuqi).smiley

pjeter, diversantet ishin te zgjuar por pa fat jo si keta trafikantet e 2014 te droges qe ulin avionin 300m larg postes se policise ne Divjake e ne mes te plazhit.. Edhe mallkojne veten qe ngeci avioni. Si tha Noka mbreme: Nuk paten fate se rane ne rere te bute smiley.. Po pse budallenj ishin ata qe hidheshin me parashute ne Divjake? smiley 

Avionin shteti duhet ta le aty ku eshte, ta bej si tip atraksioni turistik te bejne robte selfie.. Edhe i sjell para buxhetit edhe nje mesim i mire por popullin te mos marre mende e psikopatit ne facebook.. smiley 

 

"...kerkon doreheqjen e...". le te kthehen tek zhvillimet pas gerdecit se aty jane rregullu me kushtetute kto punet e doreheqjes

Mos u plakte kurre ai vend qe nuk rresht se prodhuari cudira e skenare filmash. Trafikante qe bejne trafik ne mes te dites duke ulur nje avion ne mes te nje plazhi me pushues e hotele vetem atje mund te shohesh. Jo, se ai versioni i Berishes qe avionet ngriheshin ne muzg dhe neper rruge fshatrash (qe i kishte bere Sala, si ta thuash, tepsi) edhe haej po kjo ne mes te dites ne dite pushimi ne Divjake eshte pak fantashkence. Rradhen tjeter do ulet ndonje helikopter me canta droge ne catine e Kryeministrise qe te provoje tamam qe trafikun e ben Edvini (ose te pakten en oborr te parlamentit qe ta provoje qe e ben Like-Floriri)

Nga ana tjeter duhet pranuar edhe qe dikush te beje burg per nje kauze opozite duket pak fantashkence. Piloti dhe trafikanti tjeter nuk mund te jene thjesht fanatikas te Saliut qe te shkojne qorrazi ne burg per te provuar disa akuza te tij.

Pra cfare versionesh ngelen? Per mua:

1. Versioni qe keta jane kokrra budallenjsh (shume pak i mundur ngaqe budallenjte nuk para bejne nje mal me para per te blere drogen, organizuar avionin, etj).

2. Versioni qe keta jane futur ne kurth (version i mundur duke qene qe te dy jane me qendrim ne Itali dhe njohin pak kontekstin e Shqiperise). Fakti qe ky trafikanti nuk ka ditur rruget se si t'ia mbathi mund t'i ndohmoje ketij versioni.

3. Versioni qe keta jane futur ne kurth ose jane bere kurban per te mbuluar ndonje jumbo jet qe ngarkohej ne nje ane tjeter me thase (shume i mundur per arsyet e pikes se dyte dhe per faktin qe shoferi i makines "insistoi" shume qe te kapej nga policia nderkohe qe sipas deshmive kishte mundesi te cante ferren qofte dhe pa makinen e tij.

4. Versioni qe avioni te jete ngarkuar diku tjeter (jo ne Rinas se kjo eshte cmenduri) dhe te kete bere nje ulje te detyruar ne plazhin e Divjakes ku trafikantet jane afruar per te terhequr drogen dhe zhdukur gjurmet dhe koha nuk i ka premtuar t'i shpetojne policise. Kjo duket kontradiktore pasi me shume deshmi thone qe ishte bosh kur u ul.

5. Cdo version tjeter pasi gjerat asnjehere nuk jane ashtu si duken...

Tani te gjithe versionet c'eshte e verteta therrasin per marrje pergjegjesish nga ana e qeverise. Dhe dikush duhet te shkarkohet ne kete mes thjesht dhe per "syleshesi", keshtu qe opozita mire ben qe proteston. Por doreheqja e qeverise pa provuar qe qeveria ka qebe e perfshire me duket pak e tepert. Gjithsesi Albanié eshte ...

Nese te kujtohet zbarkimi ne Divjake i grupit prej tre vetash te Xhevdet Mustafes ishte nje kurth i ngritur nga qeveria komuniste e Hoxhes. Po a ka nxenes me te zellshem te mesimeve te Enverit sesa krimineli sali? Jo nuk ka, te pakten deri me tani. Prandaj versioni juaj nr 2 eshte mese probabel qe te kete ndodhur. 

Gjithsesi Albanié eshte ...

 

smiley

"O Fatos o zagar
do te varim ne litar"

Azemin e vrau Fatosi

Kishte fole prap Mullahu ..smiley  Allahu ekbar !

Se afermi Droga do Transportohet me nendetese dhe do quhen Balena ...( them une edhe Delfine , pasi Peshkaqen eshte veshtire ta konkurosh sali Qenefin 

Shoket antikomuniste le te ndertojne dhe nje skeme me balena po te kene parasysh se ne Divjake nuk ka thellesi te nevojshme . Keshtu qe duhet te shperngulet vemendja drejt Jonit dhe drejt M.Renzit . Ndoshta edhe me nenujse te vogla drejt Bunes smiley Joni mbete me iarsyeshem pasi eshte studiuar mire nga i Pari tyre tek " na kem Feisin e Bukit or tie "

LefTKope e nderuar .

Une te thashe Hiq dhe Politico..s se ka filluar vjen me Fistula . Zotrote na ke prure variante te tjera me "arkiviste" .Po ne i kemi dy arkiviste si ndozot Gjembin dhe Xhibin . Perse duhet dhe nje i trete qofte dhe pa Fistul ? Ky qe zevendesimi qe bere .Hiq Pampersin Politico dhe bjer Pampers Arshiviste ?

Po kushdo qe ta kete seriozisht ka vetem NJE Variant .

Plasja prapa hekurave e kesaj Mostre si Berisha qe e Shfrytezoi dhe La Shqiperine si nje Magazine Krimi e Kriminelesh ! Dhe sindozot na la peshqesh nje Lukuni ...neper Bloqe shumvariantsh e shumeniksh nga te Cekes smiley

Protesta ..ham ham - hum hum ... hamhum - hamhum . Te sheshi ! Rrembeni Armet .ka thene Politico !  

Ps .gliuhologet kane rat te studiojne origjinen shiptare te K/M Italian ..

Renzi me M.Renzit !

 

Edi Rama: "Sot ne 6 do flas une".

smiley

Qafshaperzotin ketij i duket vetja perendi, ose se paku perandor. Endri Fuga s'gjendet gjekundi t'i kujtoje qe ne fakt eshte Kryeminister. Apo Endrit ja ka marre punen si keshilltar ai 26 vjecari anglez?

po e ekzagjeron xhib. Fare mire mund te thoshte, do flas vete une ose une personalisht. Por nuk e tha.
A ve re dhe ti nje heshtje te rreme qe ka mbuluar blogun? si ato rete qe e zene diellin dalngadale perpara stuhise. Ja shif kur te dalin shoket me dekllarata sapo il duce te flase

Nuk i ve faj qe jane te heshtur Bredh, nuk kane shume material to work with; kane vetem:

- Torine e Tahirit e Mero Bazes qe po mos ishin inspiruar nga Berisha, kriminelet sot do ishin balerina, si dhe,

-Teorine e Fatos Klosit cipas te ciles Basha bleu nje rrjet trafiku droge dhe me pas e beri te deshtoje duke rrezikuar burgun vetem e vetem qe te dukej sikur superoperacioni i Rames dhe Tahirit nuk shkonte dot nga Divjaka ne plazh me shpejt sesa karrotreci dhe gjithe kalamajte qe i benin muhabet dhe foto pilotit dhe avionit italjan.

shif ku jane katandis mer xhib, xake, xake jr. dhe adria qe perfqason popllin e paanshem

Aman, po ty ç'po të intereson nëse ministri quhet Sajmir apo Gentian ? Edhe ai që do vihet, njësoj do jetë.

 

eh thuj...pse behen zgjedhje? ndryshon gje? nje iken, nje vjen. Njehere kalon vetem ai, njehere kalojne te dy...ne ato maja rripa-rripa...koco ti, koco une...bluze me vija, kemishe me katrore...byrek me spinaq apo me pras, ah kjo po qe ja vlen me u diskutu!

koco ti, koco une

per koco kokedhimen ka lind kjo shprehja apo nenkupton dicka tjeter?

e perseris mendimin tim ekui-distant se pamvarsisht te mirave te shumta qe solli qeveria, gjerat nuk jane aq mire. Pse e them kete pjesen e dyte te fjalise? sepse shof dhe reagimin e shokeve, o xhib. Ky reflektimi i fundit deshperues dhe duar-ngritur-lart eshte shenje e qarte e kapitullimit pa kushte ne meshiren e fatit tragjik. Se si ndryshe mund te interpretohen psh fjalet e Adrias se nje byrektor tjeter nuk mund ta beje byrekun me te mire? nuk e di...do pres keshilltarin e KM nqse mund ta ktheje ne kurajo gjithe kete energji te fjetur (per momentin)

 

U terheq vemendjen anetareve te shoqates sekrete te te barazlarguarve, apo ekuidistant, them qe ky emerim ka nje problem gjeometrik. Dmth te dy apo me shume pikat e referimit mund te jene ne vrime te ... dhe ky emertim nuk te le te neru. Nejse, shoket e kryesise ta mendojne, psh te pavarurit mund te ishte me i pershtatshem, megjithse icik veshtire te ndryshohen keto emertime mbasi kane njit. 

Shiko,ju ekuidistantet jeni ma t'rrezikshem se ne te anumit,sepse ju keni ma kredibilitet pasi kur vjen puna per te shpreh nje opinion,ju mereni ne konsiderate;- keta jane racionale,thone,-keta s'kane emocionet e atyre qe jane te anuar.

Ka ardh koha - dhe kete e kam per politico-n - qe te hidhet thirrja: o me ne,o me ata,rruge te mesme nuk ka! smiley

"ju mereni ne konsiderate" Nga kush mer Pjeter?  smiley 

PS. Ishalla s'e merr vesh daja qe e bone me fuston ketu. Une s'them gjo, po dhe ca pare me duhen. smiley

EJ, se une s'bana asnje daje me fustan,tjeter gja ca ke qef ti,po qe u nigjohet llafi u nigjohet ne rrethet me anim djathtas smiley . Ja psh,ai qe kam permen une,ca nuk do te jepte qe,bie llafi, xhibi,bredhi dhe ti apo ndoje tjeter,ta mbeshtetnit ne kauzen per rreximin e qeverise. (fakti qe ai do kishte akoma shprese ke ju dhe jo ke une,flet gjithsesi smiley )

Ho ta ngjojme iher, $a jane ne tave? (Ti sa e ke pjesen si ndermjtes?, Apo standardi 7%?)smiley

PS. Ca daje thu mer, s'di gjo fare per ket muhabet. (Ceku me erdhi ne kohe)smiley

 

Pjeter, te pranojme me kenaqsi edhe ty ke shoqata jone e nderuar ekuidistantiste por me kusht qe ta heqesh simbolin e ngjales nga kapelja me shume se 3 dite (se me 3 dite na genjeu sheme kuazi berberi kur tha qe po beri Rama aleance me Meten do ja qeth leshin falas atyre qe s'do ta votojne).

Pjeter, te thash qe xhibi eshte idealist i forte. Dmth s'mjafto parja e modhe. Duhen dhe ca gjera ne natyre ... alla Pjer me duket, po me mire pyteni vete. 

c'do ekstremisti i duket vetja i barazlarguar smiley (including xhibi)

Shqetsimi eshte i drejte. Njoftojme se eshte ngrit nji komision pune i drejtuar nga shoku fiqo per ket qellim.

Aty është e keqja, kë të zgjedhim, që mos të fluturojnë më avionë në Divjakë. Njëra më keq se tjetra janë.

Gjithë ngërçi është tek gjyqësori. Në një vend ku gjykatat janë vegla të pushtetit, byrek me pras do hash, gjithë kohës, edhe po të ndryshosh byrektorin. Të na bëj mirë!

ej mire e mire, Ramstein headliner of Mosquito Fest

Si tha BEBE DOC i Vicidolit: Do shpetojme femijet e Shqiptareve nga droga duke rrezuar Ramen dhe duke me sjelle MUUUUUUsmiley

Po he moj xhibole se thash se ta kishin marre funksionin e tellallit . Na qetsove smiley LefTKopeja se nga gjeti nje Pampers tjeter dhe e verviti ne vend tend . Ose do i kene dale dhe asaj Fistula nga vendi lig dhe si ka pare smiley

Shyqyr qe erdhe qafshaperkoken e Gjembit ! Mos kem njeri e kam pa shaka !

Po populli, a do populli të dorëhiqet qeveria e tij, se fundja, kjo është qeveria e popullit,  jo e PD-së ( meqë PD e kërkon në emër të saj) smiley

Kush e pyt popllin mre, nje popull qe voto per bllok-qenat eshte dele.

Bebe-Doc i lavdishem di te miren e femijve Shqiptare e smund tja u ler votimeve te narko-trafikanteve. Familja, Zeni dhe Gita, ju dun vertet juve, jo palloshi qe bo pazar nVien. Su bindet sa i donte Gerdecaret Zeni? Por Zeni dhe klani i geshtenjave e shet drogen ter lezet jo si kta laskaret qe bin nDivjak. 8 vjet droga vuuuu dhe Shpellari mburret qe te pakten nuk ja prishi imazhin Shqiperise me Avion a nendentese.

Pritini Green Submarin tani ...Ehu sa beba kan leviz sot kur fliste Shpellari ne ate cocktail idiotesh.

mua si popull nuk më intereson të jap dorëheqjen Sajmiri, se kur i thonë një fjale ''1 bie, 100-ra ngrihen''. Mua më intereson një gjykim i drejtë i çështjes, ku fajtorët të marrin atë që meritojnë. A mund të bëhet kjo? Nëse jo, do presim të bien me 10- ra avionë në Divjakë e gjetkë, me Sajmirin e pa Sajmirin.

Poplli jon eshte kthy ne kultivues Canabis, po e rrisin ene ne Saksi tironse.  

Po su futem ne BE e po nuk pati nje punesim masiv ket muzike kena. Po ca denimi me te modh do me i dhone ti atij krutanit, paret borxh i kapi Tahiri, e gjykatesi i rradhes do kujdeset qe te mos i bej zbritje tek vitet e burgut, Reformaton do e qisi Ngjela se do vjedhi avionin bashke me prokuroret.

Duhet te denohen ata qe na katandisen ne ket derexhe ku kalbet rinia burgjeve per pk pare te lehte. Anej nga Siberia, ne ato qytetet ish industriale gatuhet kokaina ne xhezve kafeje turke nga nonat e divorcume e me shume femije ne shtepi. Ketu tek ne e pergatisin Meksikanet dhe zezaket kurse te bardhet veq e shijojne.

Ky Sharlatani i Pedit, si do i zgjidhi keto probleme? Duke ja rikthy ,tregetine e Canabisit Zenit perseri????

Adria, doli KM ne parlament dhe tha qe nuk jane aviona po jane mushkonja.foli me pergjegjesi te plote.  Le te mbaje pergjegjesine.

Sahir Tajmiri te dorezohet sot ne komisariatin numer 3 te Tiranes, kaq.

Rapadam Rapadam Rarapadipi dipi dopa / avionit i ra RRota  ..

Kjo parulle e rezikeshme e inteliDjences se PD-hit , thuhet se eshte bere molle Sherri  . Ka te lejeohet , ka te mos lejohet

Dikush nga te Mbledhjes se rendesishme te Kuadrove kryesore te Policise Sot , ka prure Rastin e PPU ku kjo parrulle ka bere te Heshtin njeher e pergjithmone akuzuesit e Berishes alias enveramistet .. Fenomen ky i verejtur edhe nga vete tellallja e barazlarguar zonja Xhibole ...me gjasa po te lejohet tek protestuesit mundet te Trondise qeverine Ra-Meta smiley

 Pjesmarresit te shokuar nga ky konstatim Gjenial i Xhiboles , kane kerkuar te bejne Pushim ..Ne pritje ...

Burimi yne njofton : Vihet re  se po konsumohen shume fara kungulli pasi thone Ky fkt ka qene dhe Indikacioni ne Gjetjen e kesaj parrulle Tronditese mjaft InteliDjente !

Shkak ky qe tregon perse ne zyrat e Lulash dash Kurbanit po perpunohet Fushata per zgjedhjet e reja pas doreheqjes se Qeverise me moton

Te Grumbullojme , Perpunojme dhe Mbjellim sa me shume Fara Kungulli smiley

tonight at 6 o'clock

Blinding lights, flashing colors
Sleepless nights
If the man with the power
Can't keep it under control

Some heads are gonna roll
Some heads are gonna roll
Some heads are gonna roll
Some heads are gonna roll

 

Lauft!

Weil der Meister uns gesandt
verkünden wir den Untergang
der Reiter der Boshaftigkeit
füttert sein Geschwür aus Neid

Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören

Bonus

ahaha nuk tejkalohet dot ajo fjali qe solle, te pershendes me kete, diten e mire.

Tik...tak...

Cmimi i kanabisit ex-factory Lazarat, me ardhjen e rilindjes ne qeverisje , eshte ulur ndjeshem, pak a shume ashtu si me telefonine e levizeshme. Shkaterimi i monopolit te Xenit ne shitjen/eksportin e kesaj bime joshese, i ka hapur rruge tregetareve te ketij malli te punojne per vehte sigurisht duke mbajtur mbi supe edhe rezikun nga trafikimi. Por e rendesishme eshte qe tashme fitimi qe rjedh nga kjo bime nuk shkon me ne xhepin e mafjozit berisha, por shperndahet ne menyre konkuruese ne shume aktore apo shtetas shqipetare. Sigurisht qe kjo gje nuk ka si ti pelqeje Familjes, perkundrazi po ben cdo perpjekje qe te permbyse pushtetin, por me shume pak gjasa per tia arritur. Kucedres fundi i ka ardhur dhe keto jane klithmat normale te bishes perpara largimit perfundimtar nga kjo bote. 

le ta diskutojme temen me njerezisht dhe me me ndjenje, berber. flm!

Edhe qeveria ate do bej, direkt doreheqjen do te jap smiley)

Ushqim per politike te tilla brockulla vetem ne Shqiperi i hedh BE-ja sepse ka treg budallenjsh me shumice. Keta i ashtushten robt, nje te pushtuar Afganistanin e shnderruan ne eksportuesin kryesor ne bote te heroines... te mos flasim per anijet me miliarda ton lende e bime qe verdallisen porteve te Europes e nuk i hedh njeri per konsum publiko-budellenjsh. Merren a do e rrisim apo do e ngjisim taksen flat rate 2% apo 1.995% Muahahhahahhaha Basha Kryeleshi i PeDes kerkon qe qeveleshi te jap doreheqjen. 

Keta muter te gjith vetem ne gjera qe ja fusin kombit sa krahu kan rene dakort historikisht. Qysh nga 1990-a e ktej. E kan fakt te dokumentuar historik me vota ne parlament. Hapni syte o njerez se kemi vite qe e themi PD-PS jan bashke.

Mund te presim nje fjalim alla helm, apo ta ulim icik pritshmerine?

Une them t'ia lejme Gjin Gjonit ta gjykoje kete " ceshtjen e avionit" . 

6 o'clock

6 o'clock I'm wasted

.....

this city's all gone dead on me

may as well find my way home

No one really knows me

.......

Surely does't end honey

Edi Paloka kerkon seance parlamentare. Ja si do shkoje seanca: Fjalen e ka kr i gr parlamentar te PD Edi Paloka.

 

Zoti kryetar, thi ka mundethi qe thteti thiptar perthihet ne kethi puneth te pithta?

Meta, duke qeshur nen ze, cishte kjo fjala e fundit qe ne the mo Paluze

pithta pra pitha thathe, pithtaaaaaaaa ju jeni te pithet

qesh salla

komedi ka me keta

qesh, sala, salla, apo stalla ca ke dash me thone romako

po salla me duket se kam thene, megjithate zotrote mund ta zevendesosh me cte duash.

iku edhe ky per 1 vit si David Moyes

Rama sot pritet te shpalle riformatimin e qeverise; zevendesimin e Tahirit me Riformaton. 

5 minuta kane ngel nga bomba e madhe, xhib. Ka per te dal naj grup armiqsor apo nafte? kam hallin e keshilltarit me shume. Plus reforma n'bujqsi ala nuk ish ravijzu tamom. Eh thuj, s'na u ndane hallet

Thone qe do prishet me Kinen. 

hjade se habere  te mira do kemi... neser vjen byrazeri  i madh nga Turqia.

Dhe valixhet e ketij s'i kontrollon as dogana. Rast pllumash ....smiley

ne fakt, linja  kryesore e  ''mallit te forte'' qe kalon neper Albanie  e me pas drejt  Evropit, vjen nga Turqia...smiley

# Riformato

ej mos tallni meneren, ku ja keni mcef fjalimin se kaloi ora 6.

Me duket se ka ra qeveria. Ka bo grusht shteti Brace me divjakasit. smiley

ca sbo vaki, si mund tja dhish Lulit ndryshe

Tigani i Lefti dhe Politico po digjet ne zjarr; nga entuziazmi kane harruar ti hedhin vaj mushkonje.

Besnik Barja kishte nji ton te eger. Robt u largun prej salle se u dha daten me ashpersine e shfaqur ne konf. shtypi

spaska nanji opening act sot? se qe do kete encore sot kete e dime, tre here ka per ta lexu fjalimin me kerkese te peshkut pa uje VIP section

e-he...merre me leng...ekonomia ka dale nga kolapsi, zyrat e demokratve ishin te pista, taksat nuk jane ngritur...lukuni mushkonjash ne divjake

Breaking News...Edi Rama deklaron se fajin e ka Saliu!

Xhib, e kupto edhe bufi se nuk behet opozite me tema si krimi i organizuar, sepse nuk ka qeveri shqiptare, te majte, apo te djathte, apo mikse, qe tja dali ta mposhte totalisht ket fenomen!

Basha me Salen te dalin dhe te hedhin ndonje alternative per zhvillim me te madh dhe me te qendrueshem ekonomik dhe ne mos ki merak se aty nuk i leme vetem.

Ama po u moren me porde me rigon si keto, e kane kot...

 

Dhe kjo justifikon menyren skandaloze me te cilen po (keq)menaxhon qeveria kete mushkonjllek?

Plus qe Rama sot s'ka dale te flase per programin qeverises, por per nje skandal konkret.

E kam fjalen qe komenti yt s'ka lidhje me komentin tim lol. Perndryshe, si koment me vete jo vetem qe qendron plotesisht, por eshte dhe ashiqarja tjeter; qasjet e droge-virgjera Berishe-Bashiste s'kualifikohen sidomos per arsye se ata kane qene kryeministri dhe ministri i brendshem i droges shume me perpara--dhe me gjate--se Rama.

smiley ADN

Paska merdhif keq smiley

Djema, duke qene se ketu e keni kapur me drogen, po them dhe une nje histori, qe ma kane treguar keta afrikano-verioret smiley

I thone politikanet e EU, para shum viteve, mbretit Hasan te Marokut (i cili ka vdekur tashme) qe te ndalonte kultivimin e hashishit, kanabisit, dhe hasani iu pergjigjet; Me jepni subvencionim per ter fshataret e mij, ta ndaloj menjehere. EU nuk ishte dakord, dhe Hasani i le fshataret te mbjellin çfar te duan, ku e shohin te leverdishme.

Diç para se te vdiste mbreti Hasan, dipllomatet e Beneluxit i kerkuan Hasanit te pranonte kthimin e disa qindra marokenve, mosha e re, brezi i trete ne Europe, me arsyen se ishin te pabindur, me sjellje kriminale etj. Hasani, ju thote; Kur ju dhashe baballeret e tyre per pune, ata (brezi i pare) ishin te urte, punonin, nuk e njihnin socialin, koken ulur, se i kisha edukuar une, me pak te drejta, jo shume te drejta, ndersa ky brezi i ri qe doni te me ktheni, eshte edukuar nga juve, me shum te drejta, mbajini tani smiley 

 

Komplet e sajuar. U mor vesh gjithcka nga deklarata e Bajramit. Deklarata ne polici e tradhtoi PD. Trafikantet e droges qe vendosin ta ulin avionin ne gjader pikerisht gjate debateve me te zjarrta, duke e ditur qe atje kishte ushtri, dhe thone ne deklarate "kishin vene blloqe betoni, ndaj shkuam ne divjake", dhe pastaj shkojne ta ulin ne divjake, ne kulmin e debateve per avionet, ne mes te dites me diell, ne dy te drekes, ne piken me te vizituar nga turistet. As heret ne mengjes jo, por ne dy te drekes. Dhe cuditerisht avionin nuk e ulnit ne bregdet ku ka rere te ngjeshur, por afer pemeve, dhe cuditerisht i prishet makina, dhe cuditerisht e hedh vetem pjese te droges ne pyll, nje pjese e le ne makine, nje pjese i kapet ne dore. Pra trefishon shanset qe te kapet droge nga policia. PD po perpiqet te beje 1998-en, kur vrane Azem Hajdarin per protesta. Berisha eshte ende me mendesi ne ate kohe. Kete here eshte ashiqare genjeshtra. Edhe avokati i tij ka thene qe eshte me te meta mendore, sepse s'ka mundesi te jape dikush aq shume detaje ne deklarate ne polici. Eshte tamam deklarate e porositur nga PD.

Se si mund te rri Rama ende Kryeminister mbas gjithe asaj sasie droge qe ka mbjelle PeDi per 8 vjet ne pushtet deri vjet, une se kuptoj. Rrasi mor mrena Salen me familje se na e kan percudnu ate vend me Canabis e tani na bojne si lavire te nershme. Kush nga Shqiptaret ka vujt me gjet Canabis vjet ne vere te Blloku te cohet nkom e te hudhi qeverine ntuc.

ju kthy versionit te 3te apo 4t, xhib?
nuk ka pas tha trafik droge qekur e kemi mor ne pushtetin. Po mund t'kete pas, tha kur e kane pas kta pushtetin po ne nuk e dinim.
Me poshte tha: ne e dinim por per hir te interesave te vendit, nuk vinim tam-tamin si kta...
eeeh? najs.
Edhe lulkes i zgrapi bosh cakmaku...nuk i ndezi as ket here. Kushedi sa do jene merzit zotrinjte (se kto ofendohen me i thirr shoke)
Ministri mund t'gaboje tha se eshte njeri dhe ka probleme njerezore e famljare...

sa te vije traskripti se kjo ishte gallate e gjalle, dy rreshta tre pika loti.

po leri keta se vetem gam gam bejne - po shikoni aty cfare do beje rilindja me gjykaten dhe mundesisht ktheni mbrapa denimin me vdekje per nje 4 vjecar dhe filloni me familjen berisha smiley

S'ka c'ben per gjykaten per sa kohe qe drejtohet nga gjykatesit e PD, dhe per sa kohe qe Prokuroria qe mund t'i arrestoje esthe e PD, dhe Sherbimi Sekret qe mund te siguroje prova eshte me PD.

O xhibo nuk eshte cudi te kete qene e sajume. Ti ke pa gjo direkt ne terren? Ne emisione televizive apo edicione lajmesh ka tv me kamera te sofistikume, me kompjuter softuere nepermjet te cilave teknollogjia e sotme e bo mushkonjen jo avion po edhe ufo. Pastaj ishte prekes si fjalim, po nuk te boni me reflektu thelle ne ndergjgje kjo dritherime e shpirtit te kryeministrit nuk besoj se do kete nje rast te dyte. Se me cfare te drejte eshte tregu kaq mosbesuese shoqeria shqiptare me fuqine e zemres se tij, nuk besoj se meriton ti thuhet kesaj tones nje shoqeri e shendoshe?

Nuk kam gje ne dore tha, tjeterkush e drejton vendin smiley

xhibi, cdo rob me dy pare men m´kok duhet me e pas nji exit-strategy, kur e kupton avash-avash qe po ja fut pordhes kot.

Kshu xhibo, ka ardh koha me e mundshme me e von n´pun ate exit-strategy tenden.

Mu ma thrret men´ja qe eshte e kote te investohesh me teper ne ket gjo. Pastaj, ti si te dush, boj si di vete.

Casaubon, nderkohe qe gjithe shqipbota priste fjalen e paralajmeruar te Kryeministrit Rama ti paske prit per te lexuar se ca do propozoje xhibi ke Peshku per kete situate?

Jam tmerresisht i emocionuar...faleminderit shume...djema dhe cupa te baraslarguar, me jepni nje gote, dhe pak xhel per floket se i paskam pak jokonformiste sot.

me qe nuk isha shume i vemendshem... a ma shpjegon dot nanjoni ate shprehjen:

...nuk do beja asgje qe ju nuk do te donit... 

tani pritet rakordimi i keshilltarit me shefin dhe nji rishikim i deklaratave per ket emigrantin viktime qe kish perfundu te droga; per drogen qe duhet liberalizu; per emigrantin qe ka qene pjese e lojes te salihut...
ca versioni tjeter kam harru?

E lexove deklaraten e ketij emigrantit? "Kisha degjuar qe uleshin ne gjader, shkova, por kishin vene blloqe betoni". Ju te sales nuk jeni shquar ndonjehere per inteligjence, por gjithsesi, kjo ia ben mu. Trafikante droge zbresin ne vendin me te vizituar nga turistet ne oren dy te drekes, dite te shtune, ne kulmin e debatit midis PD e PS per avionet, e pak para protestave te PD per te penguar statusin? lol S'eshte hic version. 

U be hera e dyte qe qeveria nuk degjon urdhrat e peshkut. 

vetem nje fjali nxori nga goja dhe premtoi qe shume shpejt do merrni veshe detajet o popull veshderr.. Sec donte te thoshte nja dy emra por e permbante veten. smiley

jam kurioz, jane arrestuar edhe dy person te tjere po ate dite por emra nuk dolen kurre, edhe media nuk u more me ata, por vetem thane qe mbahen sekret.. 

Me pak fjale doreheqje nuk ka... perkundrazi, edhe Tahiri thjesht do marre nje shkulje veshi.. smiley

 

na jep nji kopje

Kryeministri rrëzoi akuzat e ngritura se nuk i mori seriozisht akuzat dhe tha se në Divjakë janë ulur avionë droge.

“Është e pavërtetë që ne nuk e morëm seriozisht këtë cështje, por ne nuk mund të merrnim seriozisht cmendurinë që në Divjakë paska avionë që ngrihen cdo natë”, tha Rama.

-----------------------------TOP-CHANNEL--------------------------------

 

smileysmileysmiley

 

Po të ma thonin sërish nesër dhe pasnesër në Kuvend, po të më thonin që në Divjakë ngrihen avionë, do t’u përgjigjesha sërish që në Divjakë ngrihet një lukuni mushkonjash", tha Rama.

 

I ka pare me vemendje shejtani, jane mushkonja se s'ben, prandaj kembengul si mushka.

 

 

 

O Sali, pash zotin, porosit me ane te zenit ene nje avion tjeter e ule tek korpusi. Ca jane 27 000 euro per ju qe keni vjedh gjithe Shqiperine.smiley

o xhibo, e ke zone ti ate exitin? nxito icik.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).