Nese transport droge me avion nuk ka patur, dhe nese gjithsesi kjo s'mund te ndodhe ne pistat ushtarake, pse u mbyll Gjadri?

A nuk eshte duke njollosur Forcat e Armatosura qeveria Rama duke mos i besuar ato me mbikqyrjen e 3.5 kilometrave (gjatesia e pistes se Gjadrit)? 

Ne 17 prill Kryeministri Rama hodhi poshte akuzat dhe deshmite per transportimin e mundshem te droges me avion duke thene se opozita kishte pare mushkonja dhe i ishin dukur si avione. Po ate dite zv/ministri i Mbrojtjes Hila vizitoi Gjadrin dhe tha, sic e shikoni dhe vete, ketu thjesht eshte e pamundur te ulet avioni. Disa dite para se te ulej "mushkonja" ne Divjake, pista e Gjadrit u bllokua me beton.

I arrestuari shqiptar ne Divjake tha se ata zgjodhen Divjaken pasi Gjadri ishte betonuar dhe ishte ne vemendje te politikes keto dite. Pas ngjarjeve ne Divjake, qeveria dhe Policia konfirmuan se ne Shqiperi nuk ka patur asnje trafik droge me avion; tentativen e pare e kapem me sukses thane ata. Nderkohe Forcat e Amatosura sot kane bllokuar ne te njejten menyre si Gjadrin edhe pisten e Lumalasit (Korce). 

Nese do kete akuza dhe deshmi te tjera per uljen e avioneve ne plazhe, rruge, etj, qeveria do reagoje duke i bllokuar dhe ato me blloqe betoni, apo do ti sperkase me ilac mushkonjash?

109 Komente

E thjeshte, qe sala te mos ule avionet e t'ia veshe qeverise per cik rremuje para statusit. S'eshte ceshtje besimi, por pse te lene forcat e armatosura duke i ruajtur, kur thjesht mund te vene blloqe betoni? nje logjike kalamani e kupton. Nje llogjike prej morri te sales nuk e kupton dot. Sales t'i mjaftonte te gjente nje avion me paret e goces, te fuste cik droge brenda me paret e cunit, e te thoshte hajde perserisim 1998-en. 

Ore pse s'ka me shperthime me dinamit dite per dite tani qe PD-ja e harroi protesten kunder "qeverise se dinamitit", dhe tani qe do te nisi protesten per "qeverine e avioneve te droges" ka avione me droge. smiley  Kjo me duket pyetje me terheqese. 

Forcat e Armatosura i njollosi babait yt shpirteror, Xhib. Madje gjithe shtetin, thane qe Shqiperia ka shkelur edhe embargon me Iranin. Berisha bertiste me te madhe ne parlament per komision hetimor. Por doli qe genjente.

ooo sa e dheeme ishte kjo... hahaha e do dite-per-dite-per-dite-per-dite, jane bo adiktid robt

Le te bllokohet Lumalasi, Kuçova e shkolla e Vlores, aeroporti i te famshmit Dino ne Gjirokaster, i Shtoit ne Shkoder apo i Sarandes e Kukesit. Qeveria Berisha i ka bere rruget aq mire sa socialistet ne pushtet s'e kane zor te ulin çdo avion qe nga rruga e Kombit e deri ne fshatrat me te humbur ne jug e veri. 

Ky bllokimi i aerodromeve me beton eshte thagme.nese kapet ndonje anije me droge do mbyllen portet e limanet sipas kesaj logjike?aerodromet rajonale duhen rindertuar ne menyre qe te sherbejne per transportin e biznesmeneve aeroplaneve turistike sportive etj.

jo portet, por portet qe s'i perdor asnjeri. eshte 100% ndryshe. sala bllokoi biznesin e anijeve ne brighet e detit tone, duke demtuar ekonomine me ate moratoriumin, dhe tani po bllokon dhe qiejt per cik rremuje para statusit.

po nese ndonje aeroplan do te beje ulje emergjence ?

le te falenderoje salen

Per ç'emergjence e keni llafin? Shqiperia eshte aq e vogel sa nje avioni qe shkon ne Bari s'i duhet me se 2500 - 3000 m mbi nivelin e detit te ngrihet sepse pastaj do marre vije ulje. smiley

Ka aeroplane te vegjel sportive biznesi etj.nese duan te rrisin investimet pasja e nje aeroporti lokal eshte nje plus i madh.

ncncncnc, nuk jane aeroporte, jane fusha te braktisura me plehra brenda ku robt mesojne makinen

po deshe ta besh ashtu si thua ti, betonat hiqen brenda dites. Mos kujto se zene rrenje e kthehen ne gradacela me kohen.

bllokimi i aerodrome nuk e pengon trafikn.ka bush planes te projektuar te ulen ne zabele fusha me bar kudo qe mund te gjejne 200-300 m terren te sheshte.

s'ka ate lloj terreni shqiperia. nuk zbret dot avione vend e pa vend. 

dhe nuk e bllokojne per te bllokuar trafikun, por per t'i mbyllur gojen Sales qe vendos avione me doren e vet atje vetem per pak rremuje para statusit

Si nuk paskesh o djale? Qe mos te permendim fare ultesiren perendimore te vendit, vetem ne verilindje ka aq fusha te gjata e te gjera sa te ulen deri edhe f-16, mig e mirazh pa hesap smiley

ka fusha te medha me bimesi e ndertesa, jo siperfaqe te sheshta.

Ehuuha, tashi une i kam shetitur me kembe zoteri, jo keto por gjithe Shqiperine, meqe ra fjala ke dale ndonjehere jashte Tirane? Ne jo mos shkruaj kot, ta them miqesisht, avionet e vegjel te atyre permasave si i Divjakes ulen gati kudo me 150 m piste te drejte dhe gjeresi tek 6 -7 metra..

mos u lodh te sqarosh keta qe i besojne akoma mushkonjave te Rames dhe hidhen perpjete kur ai thote : Fluturon gomari!

smiley

Alba, me plase! E di sa ushtri kemi ? E ke marrvesh se njerez jan mobilizuar per kete tregeti fitimprurese? Nuk ka zgjidhje tjeter ne kushtet e kesaj emergjence te paperballushme.Ka vetem ti menyra perballimi
- Diktatura
- Legalizmimi
-Rritja e mirqenies ....( shum afatgjate )

E njejta llogjike e semure u perdor per ndalimin e furgoneve : u be shkak nje aksident i rende, qe te ndalosheshin tere furgonet e mbare vendit qe te qarkullonin, kishin paguar apo jo taksa, kishin apo nuk kishin patente etj - denime kolektive

Qeverija komuniste e Tiranes, po rikthen bunkeret.

Bijte e eterve Fiqo; kot nuk e akuzonin per "mason" ket... smiley

Ne fakt Lumalasin ushtria e paska marre ne mbrojtje para uljes se mushkonjes ne Divjake, sipas Tema/Ora News per "rritjen e sigurise pas akuzave te PD-se". 

Dmth akuzat e opozites jane te pabaza, trafik me avion s'eshte bere por as qe mund te behet, por qe te jete brenda ky i zevendeson ushtaret me blloqe betoni, meqe betoni e ruan aeroportin me mire se ushtari (tm agjitpropi rilindas me lart).  Si tek ajo barsaleta kur nje adoleshente i tha tjetres "me ka thene i dashuri qe do bejme dashuri platonike, di gje ti ca eshte kjo?" dhe shoqja ju pergjigj "s'e di, po laje b*then qe te jesh brenda". 

Pse s'i zevendeson dhe policet ne Lazarat me blloqe Rama dhe ja ku u eliminua burimi i droges, duke ditur qe hashashi nuk rritet mbi beton.

Tek e fundit, eshte Rilindje apo Riblloqindje?

I zevendeson ushtaret jo per te qene brenda, por e di qe ka nje opozite qe jo vetem zbret avione per rremuje para statusit, sic ju intereson, e jo vetem genjejne e thone diten me diell se shqiperia ka shkelur embargon, por edhe vret kater vete ne bulevard e thote se ishin si te bute vete, dhe kishini cadra antitank. Ka nje opozite qe mortin e nje njeriut te tyre e kthejne ne arsye per te sulmuar kryeministrine me antitank. dhe qe lejojne te vdesin 26 njerez ne gerdec e s'lejojne t'u hyje gjemb ne kembe. Nuk kane te bejne me opozite normale.

o mik pse mundohesh kot? kjo xhibja nuk eshte aq budallaqe sa duket - i kupton shume mire gjerat po lere se kete e ka teatrin e vet. 

Llogjika ka nje kufi minimal itensiteti.Ndryshe ndodh squllje ....e cikoevolucioneve . Dhe nuk ben asnje cudi kur dikush i thote kembes...dore o shqupi ! Gjerat jane qartesuar ne pakufi sot!

...dhe me leket e tenderit te Kompanise se betonit do blejne helikoptera. Dhe qeveritaret e korruptum do i thone qeverise : Merri aerodromet e tuj dhe futi ne bythe. 

Me qe ra llafi : E ka pa njeri nga siper ate vilen ke gjiri Lalzit ku bohen ditlindjet ? Mos ka nji rreth te modh te vizatum ke taraca ? Just asking ...

xhibizem klasik!

Rame,

Leji pordhet e thuje troc.  Ket shtet me la cuni adashit! Hidhi sa me shpejt byrzylyket e vare per koqesh.

Flm per vemendjen e pocacme, po s'do qe keq te merreshe dhe me pyetjen/temen (pyetja eshte e thjeshte, komenti s'ka nevoje te ilustrohet me grafike).

Ose mos u merr fare xhanem, s'eshte me detyrim. Gjithsesi, mos u shqeteso; s'eshte kurth mushkonje smiley

Ku eshte pytja ke xhibizmi i mesiperm se nuk po e kuptoj?

Ne fillim akuza ishte per bashkpunim te drejtperdrejt te qeverise me krimin; tani eshte reduktuar ne a si vje turp qeverise qe ne Shqiperi ka krim?

cer ju duket vetja mer? Llall? smiley

Ne fillim ishte Adami para akuzes, e sigurt qe s'kam te bej me Adamin, as une as kjo teme, e cila eshte per nje gje specifike.

Tashi leji diversionit 2lekshme dhe lexoje dhe nje here pyetjen; nese s'e kupton, ha dhe nje ngjale tjeter dhe provoje prap, kete here me diversion 3 leksh lol.

He me te lumte! Qe andej i pe ...?

Po ju atje spo shifni gjo o Grave. Po ju ul avjonet Sali Satani nen shezllonge e ju na thate nji jave dit jane gjepura.

Lame dhe 20 dollare bast se ju besuam smiley

Me nendecet ke ven bast ? 

Nuk ja vle mo. Mbas meselese me avjon, kjo e nendetses esht kuotu keq fare. 

Absolutish gjepura ishin.Ai vetem gjepura thote

Nuk di as Edi Rama cfare te bej..ti betonizoje keq, mos ti betonizoje prape keq..Nuk gjeni derman si popull! Keni per t'ia hequr trurin KM.

Ai kerkoi vet moj xhane nuk e vume me zor.8 vjet me rradhe :o behem Km o rashe e vdiqa,urdho nashismiley

Ne fakt i ka qellu popull mistrec. Me fat eshte cdo gje ... Qenka merzit vertet, kismeti i Likes.

madje Rama nuk ka ngurruar t’i kujtojë BE-së se ishte qesharak fakti që Shqipërisë nuk iu dha statusi që në dhjetor të vitit që shkoi.

Thoni pastaj qe s'keni kryeminister king, garip qe s'i beni syri terr.

P.S. s'kam kohe ta lexoj te gjithen tani.

 

Vetem per kryeministrin qe kemi duhet te na pranojne krahehapur e ta konsiderojne veten me fat, le pastaj per te tjeratsmiley

P.S ketij jo vetem shqiptaret por edhe europianet po i duken si miza smiley

Ca jane keto pyetje te veshtira xhibo smiley

Fajin e ka Saliu, eshte mese e vertete ne kete rast. Ai llap e qeveria aeroporteve dap. Ishalla s'del nendetsja se do lejn robt pa plazh. Si tha ai, digjesh nga mushkonja e i fryn detit. 

Sepse qeveria i ka mare e i mer seriozisht info e SHISH e PD !!   O pilot ..c'tu desh,me 200 kg hashash ne itali nuk ben as 1 vit burg e jo me te provokosh revolucion e renie qeverie!!! Era shtet ..

460 kg hashash me nga 1 mije euro kilja ne Perendim (shkon edhe ne 2 mije sipas cilesise), llogarite vete sa euro bejne.

Dhe mos harroni se ishte dhe nje makine tjeter e cila i shpetoi SUPER operacionit te Policise dhe nuk dihet ku shkoi, sa droge apo lek kishte ...

Prit prit, kur te lirohet piloti italian,pune muajsh...ajo do jete c'do jete!! Riformato  Libero !!!

Piloti po qendron si burrat, s'ka pranuar gje hic, tamam komandant. 

Ca te pranoj? si kane kapur gje atij...e madhja tentative per trafik,e nje espuls nga Albania! p.s. keto vlejne per italianet,se mos lexon ndonje shqipo e mendon se me 200kg nuk te bejne gje ne itali..si puna e ketij tipit qe kishte lexuar e degjuar qe nga Divjaka mund te cosh hashash ne itali me avion smiley!!

e kishte degjuar ne TV smiley

Ore s'e se kam ndeshur, di ndonjeri gje per bazen e pashalimanit, sikur degjova se po rregullojne tunelet e nendetseve per çdo rast smiley

xhibo, ka dhe nje ane me shume spec kjo pytje. Dmth qeveria nuk beson me ne ruajtjen e ajrit nga Natja. Ne fakt mbas fiaskos me Putinin, s'i besohet me as cadra jo ajri. 

Beton mund te vene sa te duan ne Gjader dhe ne Lumalas, por ne Velipoje ne tetor 2013 nje avioni akoma me te vogel se ky, ju deshen pak metra rere te Rera e hedhur per tu ulur "pa asnje problem"

Per me teper, video
 

Nuk ka zot qe mund ta beje "zap " popullin per nje mall, qe e kerkon tregu....Ky eshte thelbi i sistemit .

lefto, vej re sa i kujdesshem je te muaji tetor, fill mas zgjedhjes se qeverise se re smiley
dmth sa ishte saliu, kto nuk guxonin. Po ku shkonte gjithe ai prodhimi i lazaratit mer lefto?

faktet jane kokeforta...jepni fakte e prova per kohen kur qeverise PD dhe s'kam asnje kompleks ta pranoj. Por dobici ne dere i ngeli Edvinit, i cili per me teper donte te na bente per budallenj ne si popull se shifnim endra me avione e me mushkonja : ta mbaje tani!

Qeveri Riformato!

Kjo tregon realitetin dhe njekohesisht sa larg te vertetes i mbajne socialistet militantet e tyre . Socialistet jane mjeshtra te mashtrimit apo militantet e PS jane me IQ sa te deleve? E bej kete pyetje sepse ndryshe nuk do ndodhnin keto idiotsi si psh jane mushkonja por po veme ca betone kot ktu ne xhader. Ishte me droge avioni i diviakes por e futi PD-ja per te na prishur pune ne. E dini ate shprehjen: Po turp nuk ju vjen? Ne kete rast do thoja. Po per te vjelle nuk ju vjen nga keto idiotsi te papara ndonjehere?

Ata jane gati te thone lloj lloj idiotesirash vetem te shpetojne nga situata.

Kujtuan se çudia 3 dite do zgjaste, por kemi qe te shtunen me kete pune dhe s'po i ecin parashikimet per te debilosur popullin. Por te gjithe e pane sesi ne mes te dites, ne kulmin e debatit per trafikun e droges, nje avion vjen ne Divjake (atje ku u denoncua publikisht edhe nga deshmitare okulare) e do mbushej me 500kg droge po te mos bente ulje te gabuar piloti (ndoshta me shpejtesi te larte).

Cdo mendojne ata qe jane pas hekurave ne Shqiperi, se kane pasur 10gr hashash ne makine, apo se kishin 3 rrenje ne bahce, dhe po bejne 2 - 5 vite burg ?

 

 

O Altin Goxhaj (Edison) ke ngel pa pune ti?  smiley  

 

Disclaimer: Une jam me IQ te vogel (sa te dhise). 

Ca duhet te bejne militantet (apo fundi fundit edhe njerezit e thjesht) sipas teje? Qe ka tregti droge kete e di dhe gomari. Pastaj cfare? Te rrezojme qeverine se tha Edi - ato jane mushkonja? 

Ra avioni, ok. Ndoshta e rrezoi Sala me llastiqe ndoshta Tahiri ... kujt i plasi? U kap? U kap. 

Gjeja me e dyshimte ne kete mes eshte trumpetimi qe i ben opozita kesaj pune. Se deri me lart keto ishin komplete gjera ordinere (sido qe te jete e verteta - n'dac SUPER operacion n'dac puc i Sales). 

Me keto nuk rrezohet qeveria mo vlla. Lereni popullin e majte rehat - mos e ofendoni nga IQ'ja se ne fund te fundit prape nga ai popull do i kerkoni votat qe te vini ne pushtet. 

Atehere - c'fare tjeter po fshihni nderkohe qe xhibolet bertasin, Divjakaaaa, Gjaaaadri etj etj

[AL]  Edison - 14 Maj 2014 - 19:48 Permalink

përgjigju

Neser te gjithe komunistet do dalin ne proteste me djalin e enverit ne menyre qe te mos merret statusi.

1 PËRGJIGJE
[AL]  grava - 14 Maj 2014 - 19:51 Permalink

përgjigju

Te marte e mira degjove o Edi ?

Kam grava-n deshmitar. smiley http://www.peshkupauje.com/2014/05/shkur...

He mo Ed ca ke me mua mor lanet ?
Pse mor vertet Altini je tina ?

jo jo jam fatos nano. smiley

Per shembelltyre te atij, te marr pa me bere asnje perbetim , por si i tha ai...me ngaterron kjo puna e kosit ...qe coku flet dhe mire ...rralle- here

kush eshte coku qe e mban cokalen ne kete turme? kete spo marr vesh o grava

lefto, hallall plako, hallall, pasi bone qef andej nga Fronca me paret tona, tashti po e shijon edhe doktoraturen ne Banken e Shqiperise, e pasi mbushe edhe 25 vjeç, po u jep mend edhe studenteve, e pse te mos thush ti...Rrofte mami....!!!!!!! Jo kaq po duhet ta tundesh motra ta tundesh mire....sa me shume budallalliqe aq me mire e justifikon ...

Po ku ka me mire se rrethimi me beton smiley

nje sere hallkash vihen ne pune si tregtia e inerteve, transportet etj. Plus pastaj qe dhe firo neper gardhe e ushtrise smiley

smiley Je tip kembegules ti mer gjib, ta kam thene prej kohesh, po duhen dhe 4 dite te tjera deri sa te kuptosh ndonje gje ti nga kjo histori.

Deri tani, kemi vetem alternativen e shqupit: Qeveria Rama dirigjohet nga Berisha.

Sali Berisha tha fluturon avioni i droges dhe Rama menjehere urdheroi betonimin e pistave, para se te kapej avioni i droges, sepse 1 milion votat Rama i paska marre qe te satisfaksoje Berishen (ose tja mbylle gojen, ose tja hape petet e lakrorit meqe Liria u plak).

Le te shpresojme qe Rama s'do betonoje detin tani qe Berisha permendi nendetsen.

P.S. Me duket me i pjekur qendrimi i agjitpropistit veteran Koth-Komentuesi; kane kaluar vetem disa dite nga betonimi i Gjadrit, le te presem dhe disa dite te tjera derisa Bracja te beje nje koment te ri ne Facebook per kete teme, ose derisa Didi te paraqese nje grafik me me shume ilustrime.

smiley Nuk te vjen mire qe del idiot e di, po qer ti besh, vete e krujte. Doole idiot me komentet e tua e tani aty ngelen ato.

I lexon e nuk i kupton. smiley

Tani vazhdo kembengul se pse u blloku Lumalasi.

 

Ne fakt kur PS-ja ishte ne opozite ngrinte stuhira ne gote uji cdo dite.

nese PD-ja denoncoi nje fenomen,u vertetua qe kishte transport droge me aviona.

Pastaj crendesi ka PD-ja?Ajo vetem 20% ka ,sic keni qef ta thoni vend e pa vend.

Droga dhe mariuana duhet te LEGALIZOHET ne Shqiperi.

Kjo do ishte zgjidhja me e mire. Po ashtu dhe prostuticioni duhet LEGALIZUARE. Kjo do shendronte Shqiperine ne destinacion dhe potencial te madhe turistik.

Shqiperia do shendrohet ne nje Holande dhe Thailand te ri. Kjo do sillte perfitime shume te medha per Shqiperin.

 Xhibo, sa idiot do dalin neser e do protestojne se Rama pas 8 vjet virgjerie ka mbjell Canabis ne Lazarat???? Kush do bashkohet me Altin Goxhajn e Galdinin ????  

PeDi po shitet si shoqeri civile nga neser e tutje.

Do ket gallate neser, Lulushi me Griden po i aviten 11 metershit.....Po zeni me argiten e Cunin e Sheqeres ndjejne me afer Pushtetin a Burgun??????

 

Pista e Gjadrit paska qene ne plan per tu riparuar dhe perdorur per emergjenca civile sipas Planit te Perhapjes (Plani i Instalimeve Ushtarake te Kohes se Paqes), jo per tu mbyllur me blloqe betoni:

Si po ristrukturohen Rinasi, Gjadri e Kuçova

 

Ndërkohë dhe Gjadri është futur në planin e përhapjes, pasi e kishin hequr me pa të drejtë. Projekti për bazën e Gjadrit ka të bëjë me përdorimin e kësaj infrastrukture për emergjencat civile, për aeroklubet dhe për uljet emergjente të aviacionit civil. Një Gjadër është ngritur muzeu i Forcave Ajrore , ku mund të gjesh të gjitha tipat e avionëve që ka pasur në përdorim ushtria shqiptare, pra avionë MIG, helikopterë MI-4, raketa SAM-2, topa kundërajrorë etj. Ky muze do të jetë i hapur për t’u vizituar nga publiku duke ju shtuar trashëgimisë kulturore dhe historike të vendit. [Gjeneral Dhori Spirollari - Shekulli, 17 qershor 2013]

Vini re ngjalezimet e Mimi Kodhelit per te njejtin plan, per te njejten piste, nderkohe qe pranon se Shqiperia s'ka kapacitet te kontrolloje 3.5 km kilometrat e Gjadrit!

Mire avione, po ndonje tricikel a makine me kamie gjysem te paprishur s'keni Mimi? Ca kapaciteti i duhet ushtrise te nje vendi antar te Natos per te mbajtur nen kontroll nje piste 3.5 km te gjate? 

Po në 2012 u rikërkua për t’u futur prap në planin e përhapjes. Është dashur të përdoret që tunelet dhe pista të përdoren për emergjencat civile në rast përmbytjesh apo fatkqeësive të tjera natyrore...Por ushtria shqiptare nuk do të ketë më avionë, përsa kohë mbrohet nga NATO. Gjadri nuk është një pistë funksionale. Atje ka disa kanale në pistë që nuk lejojnë avionët të ulen. Gjadri ka qenë i projektuar për t’u marrë nga Ministria për emergjencat civile. Sot nuk ka asnjë funksion ushtarak. Megjithatë e kemi në kontroll, por me kapacitetet që kemi nuk mund ta kontrollojmë të gjithë hapësirën e Gjadrit. [Top Channel, 1 maj 2014]

Dmth me gjithe ngjalezimet, e pranon qe plani dikton qe pista e Gjadrit duhet te rregullohet dhe perdoret per emergjencat civile, por ama...ne s'kemi avione ushtarake, plus qe pista ka disa gropa, keshtu qe po e betonojme fare. Vari lesht planit, le te ulen ne plazhin e Divjakes avionet per emergjenca civile te zones se Lezhes.

Bravo Mimi, mire bete qe e #Reformatuat me blloqe betoni lol

P.S. Gjadrin e paska perdorur dhe CIA smiley

Varja Xhibo, ik e fli gjume, ngele ne Gjader smiley

Me keto bllokime po prishni projektet elektorale te LSI per bujqesine , po pengoni zhvillimin e vendit.

Vetem se sa urte po rrin biri i k..... aspak nuk degjohet  smiley

Kush na siguron qe e gjithe kjo katrahure s'eshte e gatuar nga strukturat e tij? Raste te tilla ka dhe njihen rendom nga bota e nendheshme e narko - trafikut..smiley

Jo jo ,  thjeshte Rama me te tijet nuk di , po sdi aspak te drejtoje nje cerdhe jo me shtet e situata deliakte dhe ja i ndodhin keto gjera . U fillua me armet kimike ja tani avioni ja prit pas nja 3/4 muajsh ne shtator dicka tjeter e rende.

Ishalla nuk rreshqet nga fiqiri se e dime qe ai tjetri se rrun aspak mbetet Figlio 'e 'ntrocchia.

Rama maksimumi deri ne zgjedhjet vendore, pastaj Riformato smiley

jo jo 8 vjet me kete opozite

Betonizohet pista e Gjirokastrës

15/05/2014 

TCH

Forcat e Armatosura kanë rrethuar pistën e aerodromit të Gjirokastrës me qëllim ndalimin e uljes së avionëve. 

Blloqe betoni dhe tela janë vendosur sot nga ushtarë në gjatësinë e pistës. Sipas përfaqësuesve të Ministrisë së Mbrojtjes, aksioni është ndërmarrë në kuadër të masave për ruajtjen e objekteve në konservim. 

Masat prej Ministrisë së Mbrojtjes vijnë disa javë pas akuzave të opozitës per ulje të avionëve që kanë transportuar drogë. Mjete të rënda kanë sjellë barrierat e betonit të vendosura në mes të pistës, me një distancë rreth 100 metra larg njëra-tjetrës që bën të pamundur uljen e avionëve në këtë pistë, ndërsa mësohet se barreierat e mëdha të betonit do të vendosen edhe në pjesët anësore. 

Aerodromi i Gjirokastrës u ndërtua gjatë Luftës së Dytë Botërore nga italianët. Pas vitit 1944, shërbimi civil në aeroportin e jugut do të ndërpritej, por pista e tij do të përdorej për fluturime për qëllime ushtarake, për nevoja qeveritare dhe humanitare. 

komuna e lazaratit drejtohet nga PD. lol

paska qene ne proteste kunder droges edhe kryetari i komunes se lazaratit. hajde paradoks, hajde

Nuk eshte Paradox por tragjedi qe Shqiperia ka pasur dje Talibane ne pushtet e sot  Haxhi Qamila ne opozite. Po ku ka me te paturp se BeBe Doc e Lulushi ne ate vend, ku kreu i Lazaratit per 4 mandate bashkohet ne revolte me Brecanin e ish kryepolicin e Gjirokastres, plus dhe ish komandanin e gardes.

Ja skuadra e krimit para Shqupit. Shiteni ate tv qe vute ne shesh o plehrat Pedit dhe shperndajani ato lek ish-te persekutuarve qe ju degj barku aq shume.

Të zuri goja lesh që me mëngjes e nderuar LefTKope .Po çdo me këto punë ti nga sheshi Pigal ?

Të betonizuar , të ruajtur me mb.K/ajrore dhe me ushtarë toksorë knë qenë . I hoqe ti me babain e Korrupsionit . Bajraktarin Intrigant , Shpifarak , Hajdut e Bandit - Berisha me sejmenë  e lukuninë e tij .I hoqe ti që ulërije " me jepni Bursë se do i hedh në erë ".*111*

Po çdo me këto punë ti moj LefTKope . Këtu as Pampersi si zorë e verbër e PP nuk ka kurajo të flasë se ka qenë në grupet "poshtë diktatura që ruan aerodromet "  . Më mirë blej parfumet për Jozefpërckën se nuk ka më para Qyl nga Drogat dhe nuk ka mundësi më të vjedhë Parat e Parlamentit .

Në tërësi kjo është një prurje laraskash , po që të vije dhe ti pa bisht....më duket se po rrezikon edhe masterin e vetëm që të ka mbetur . Mos u merr me xhibiloqellëqe se janë pasthirma gjimnazistësh .

Hajt na bier ndonjë gjë të re nga Tronditja e Themeleve të shtetit dhe Rameta-Ik  nga Protestat e Palo..es smiley

 

Kush e pa Palo..en kur dilte nga Parlamenti në krye të grupit .  Të  Dhjer po Krenar  smiley

Dhe jasht i priste një turmë e "lagur" antidrogistë me Dashon në krye  , ama antuziaste. Dashua ishte në këmbë se furgonin e kish dërguar në Lalëz te vila e Berishajve me kondicionerë smiley

Mu duk sikur pashë edhe ca nga membërit e PPU .Si xhibi mu duk , mu pa dhe i Tredhuri  .Ndoshta më kanë bërë sytë Po për Gjëmbin jam plotësisht i sigurtë se e njoh nga zëri melodioz .Ja njoha përnjëherë zërin kur kombinonte me LefTKopenë dyshe  para deputetëve të PD-hit

Nuk na trëmb era/ nuk na lag shiu / jemi rac e fortë / racë PD-hiu ...smiley

u harru ky muhabet boll tesh ma..

Pjerin Ndreu: Edi Rama e dinte qe vjet se behej trafik me droge por tani qe ardhi ne pushtet duhet te pretendonte qe avionet jane mushkonja sepse ndryshe do kercenonte rendin 

smiley 

Kurse Bamir Topi ka studiuar fizike ne kohen e lire midis paraqitjes here pro e here kunder RaMetes:

Rikthimi është mungesa e veprimit në kohë të shpejtë.

"Ajo që është e pa pranueshme është që të dalësh me duar të pastra kur deri dje ishe(a) në pushtet."smiley

I paska qellu nei qofte e prishme Presidentit. 

C'eshte e verteta, pas barit qe hengren ne Allianz, le te tymosin edhe ca bar Lazarati.  Lazaratsit e fituan ndeshjen ama.  

PS: do rrosh me shume, se sa do e vija lajmin te pacensura.  

Do thone prap qe u inspirum nga parlamenti. smiley

kush e ka fajin qe eshte e cilesise optimale,ka kerkesa shumesmiley

mall pa hilesmiley

Edhe thojn nuk bashkpunon ushtrija smiley

I kan rreshtu neper aerodrome te paketume si blloqe betoni.

Mafije.

Unë kam respekt për vëllezerit opozitarë, por këto janë shpifje.

Ne nuk e korrim drogën me autokombajna. Autokombajnat e shqiptarëve janë të pastra.

Berisha ka folur shpesh per "blloku", "ish-bllokmenet", "femijet e bllokut", etj, duke inspiruar kesisoj kete super-bllok-narkotrafik.

Sic shihet qarte, Saliu inspiron jo vetem krimet shqipare por dhe ato nderkomebatere. 

Pritet ngritja e Organizates Nderkombeare te Hetimit e cila do mbaje nen mbikqyrje te vecante leksikologjine e Berishes per te parandaluar krimet e te ardhmes. Nuk dihet nese do ta fusin a jo ne pishine

I vetmi shpjegim eshte qe Berisha ka lidhje me jasht tokesoret ose me vete ....

Aaa te lutem.. Vetem Njoni ka Bllok. Dhe ka vetem nji hartë thesari.

Dhe shume piratër qe mundohen tja marrin.

Thone i ka hum blloku, s'po le ven pa e kerku, prandaj eshte dobesu. 

E kan marr msysh dreqnët smiley

Ka bo shume gjynofe mbi ngjalat. Do i mbroje OKBjs si specie ne zhdukje.smiley 

edhe ky Panairi i librit ne Itali si shpesh po zhvillohet.

Meqe tani u mbyllen aeroportet me blloqe betoni, eshte ricikluar metoda e vjeter per te derguar mallin.
 

PD kundershton beton-bllokimin e aeroportit te Gjirokastres; kerkon qe aerodromi te jete hapur per cdo mushkonje-emergjence, p.sh. nese:

- policet i pickon mushkonja vdekjeprurese teksa luajne futboll ne Lazarat

- Aliko duhet te shkoje urgjent ne Tirane per te protestuar kunder droges

kto akuzat ndaj FA nuk kane pike vlere perderisa Mimi ishte ministrja me e preferuar sipas B-web. Mu duk habi qe ja kish kaluar dhe me te mirit

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).