Pse s'ka me shperthime me dinamit dite per dite, tani qe PD-ja e harroi protesten kunder "qeverise se tritolit", dhe tani qe do te nisi protesten per "qeverine e avioneve te droges" ka avione me droge?

20 Komente

O njeren o tjetren..zgjidhni dhe merrni..kush ju duket me e "le-ver-dit-shme? Tritoli apo droga? smiley

Jo po " hajt Xha sali të të tregoj arat " Kujt ja bën Pyetjen .>..Saliut apo Bashës ?

Mbaroi tritoli. smiley

shqupi kendon.

P.S. Kjo pyetja qenka lejuar si kundrapeshe e pyetjes se xhibit. smiley

Mire ky ngjalisti me nick fruthor, por dhe Peshku e paska kujtesen shume te shkurter: e ka harruar kete sms te Tahirit/Rames:

"Nga muaji mars 2014 dyfish vrasje krahasuar me muajin Mars 2013, gjithashtu janë përkeqësuar gjithë treguesit e tjerë dhe kjo është e trishtë për mua dhe e rëndë për qytetarët dhe shpresoj që për ty të mos jetë vetëm tregues statistike. Kjo nuk është kurrkund ajo që ke marrë përsipër përballë qytetarëve, pra si unë edhe ti.

Apo Peshku ka filluar te mate ecurine e krimit me ore dhe lagje, p.sh. pse paraditen e mushkonj-avionit ne Divjake s'pati tritol ne Qukes?

Plus qe, bere nga nje pozite ngjale-qeveritare (shqupi) pyetja eshte me down syndrome; shteti ka pergjegjsine per te siguruar rendin gjithmone, jo vetem nje dite, dhe pergjegjsia per rendin s'eshte nje gje qe i delegohet opozites si Ramushkonjat ne Kuvend.

S'kane faj, frymezohen nga strategjia qeverisese e Rames si te jete akoma ne opozite (pervec shpirtit bravocunist); pergjegjsine per qeverisjen vazhdon ta kete Saliu...iu...iu

Xhibo si tha  BeBe Doc...Gerdeci ishte AKSIDENT..... Ky Piperi qe solla une tek ju...eshte krim.  

neser do shohim kryetarin e vertet te PeDit ,...Basha...Grida ...apo cunat e Mamurrsit. Kujt i osht rrit cmimi Canabisit keta dite te cohet ne kryengritje per rrezimin e palloshit. cmimi i Canabisit osht i paprekshem. Zeni i rregullonte me qete keto pune....

Xhibo, jo se e kane harruar, keta thjesht nuk donin ta permendnin fare te Peshku.

Nuk u hap asnje teme per ate skandal, i cili verteton katerciprisht qe shifrat e kriminalitetit qe jep policia dhe qeveria duhen shumezuar x 2

Pse s'ka më shpërthime me tritol?

Te kishte marre malli ?

Sot u hodh ne ere nje makine tek Oxhaku ne Tirane

Javen e kaluar ju vu tritol makines se nje arkiteke ne mes te rruges Durres-Tirane ku nga djegja e makines u bllokua per 3 ore autostrada... dhe nuk po llogaris fare tritolin e Krujes apo Fushe-Krujes

ku u katandisem.......mbaj mend ne 97-ten shtyllat dhe qoshet e mbushura me lajmerime vdekjeje permbi 4- 5 persona ne dite......njerzit e dinin se dhe e nesermja e tille do ishte .......i shihja grumbuj grumbuj tek lexonin me habi dhe ecja rruges duke u munduar t'i shpetoj atij realiteti makaber cdo mengjes smiley

Uria per teori konspirative mund te rezultoje ne shume perfundime, por mungesa e shperthimeve eshte pozitive, besoj. Mbase kjo duhet te mjaftoje.

Po c'kini mor me keto pyetje? Apo te deshtoje avioni e te hidhen prape andej?

Une jam dakort me swed qe eshte pyetje fressh-iste

Po sepse eshte kohe survejimi .

media po raporton per nje baze tjeter tritoli ne Tirane kapur kete mbasdite... Kjo eshte e dyta baze brenda pak ditesh.. 

Tani u mesuan njerezit me tritol dhe nuk perben me lajm se ka mushkonja me helika

nuk ka shtetas me inicialet I.DH ne shqiperi

Mbase, po u kapen 100kg C4 nga te Imam bajalldise. 350 detonatore elektronike etj etj etj...

Thuj bravo policia Gono, e meritojne.

Imam Bajalldia smiley

ne ca niveli e moren policine keto, te trajnume e te rregullume gati per aksion, bravo policia

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).