Kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë akuzat e opozitës për lidhje me trafikun dhe veçanërisht për ngjarjen e Divjakës, e cilësuar nga Partia Demokratike si arsye e mjaftueshme për të thërritur protesta dhe kërkuar dorëheqjen. Video.

Ashtu sic kishte lajmëruar edhe më herët, kryeministri doli pak pas orës 18:00 përpara mediave. Në nisje të fjalës ai hodhi dyshimet mbi një inskenim të gjithë ngjarjes së Divjakës për t’u përdorur politikisht dhe akuzoi opozitën se me fushatën e saj po përbalt imazhin e vendit.

“Në ditën për diell një avion që pasi fluturon mirë e mirë duke u fotografuar, filmuar dhe parë nga dëshmitarët vendos të ulet në plazhin e Divjakës, opozita lëshohet me kuç e me maç kundër meje, logjikës së thjeshtë të shqiptarëve, kundër interesit kombëtar. Lëshohet pa asnjë skrupull, pa asnjë sens mase, pa asnjë respekt kohe që i duhet të vërtetës për të dalë në këto raste dhe pa asnjë kujdes së nga gjithë kjo përbaltje tërësisht politike mund të njolloset jo vetëm e policia, por e tërë Shqipëria. Lëshohet një për të gjithë dhe të gjithë për një, e tërë lukunia e pushtetit që e la 9 muaj më parë Shqipërinë në një gropë dëshpëruese varfërie, papunësie, plehrash dhe pisllëku. A ka shqiptarë të besojë që cdo natë nisen nga Divjaka avionë me drogë dhe askush s’e paska parë, përvec plakut të SHQUP-it? Po të ma thonin sërish nesër dhe pasnesër në Kuvend, po të më thonin që në Divjakë ngrihen avionë, do t’u përgjigjesha sërish që në Divjakë ngrihet një lukuni mushkonjash", tha Rama. 

Kryeministri rrëzoi akuzat e ngritura se nuk i mori seriozisht akuzat dhe tha se në Divjakë janë ulur avionë droge.

“Është e pavërtetë që ne nuk e morëm seriozisht këtë cështje, por ne nuk mund të merrnim seriozisht cmendurinë që në Divjakë paska avionë që ngrihen cdo natë”, tha Rama. 

Kryeministri vijoi se policia po kthehet në krye të detyrës dhe për këtë flasin shifrat e drogës së kapur, ndërkohë që sa i përket akuzave të drejtpërdrejta kundër tij u shpreh:

“S’ka asgjë të vërtetë në asnjë fjalë që lidh emrin tim me trafikun, me të zezat dhe të këqiat ndaj këtij vendi që e dua me gjithë fuqinë e shpirtit tim dhe mbi të gjitha njerëzve, të gjithë ju që më bëtë nderin duke më vënë në krye të qeverisë. Të jeni të bindur që kurrë nuk mund të bëj gabimin që të veproj kundër interesave tuaja. Nuk jam bërë Kryeministër për t’u pasuruar, por për ta bërë më të pasur, më të qetë atdheun tonë, për t’u mbështetur ju në cdo gjë dhe për cdo gjë”, tha ai. 

“Mua s’më hidhëron lufta barbare politike dhe kush lidh emrin tim me trafikun e drogës unë i rezervoj mëshirën time për llumin ku është zhytur shpirtërisht dhe moralisht, por kush lidh Shqipërinë e sotme me Kolumbinë e djeshme meriton përbuzjen’, shtoi Rama. 

Kreu i qeverisë shprehu vendosmërinë për të vazhduar me luftën kundër trafikut dhe shkëputjes së lidhjeve të strukturave shtetërore me të. Sipas tij, trafiku aty ka qenë dhe në përmasa akoma më të mëdha gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike, por vetëm tani po goditet nga policia. Rama shprehu mbështetjen dhe besimin tek Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

“Cdo shqiptar sot duhet të jetë i bindur për integritetin dhe aftësinë e Saimir Tahirit dhe po ashtu edhe të Ministres së Mbrojtjes. Lufta që ne kemi hapur frontalisht kundër trafikut të drogës është vetëm në fazën e parë të saj. Lazarati i famëkeqësuar botërisht as nuk u mboll për herë të parë me ne në qeveri, as prodhoi për ne vota dhe as u mor ndonjëherë në mbrojtje nga selia jonë. Është ndjerë rehat-rehat verën e shkuar nën hundën e pushtetit të shkuar. Reagimi i shtetit ka ardhur dhe do të vijë vetëm duke u përforcuar dhe laku mbytës i trafikut do të vijë duke u ngushtuar”, deklaroi Rama. 

Top Channel

324 Komente

ueee sa rende.

aq keq se ka se dhe Kolumbia per fitore lu. Nuk ta fal njeri barazimin me nji llaf

ej kur te nodhin te keqiat te nodhin o lla, shif kur ti dali ai i Kolumbise kshu tu fol per reformen ne shendetsi edhe te thote qe Kolumbia eshte si Shqiperia

Kryeministri i Shqiperi, Edi Mushkonje Rama: Nuk ka asgje te vertete ne ato qe keni pare keto dite; ishin halucinacione nga pickimi i mushkonjave te Divjakes.

Dua t’ju rrefej sot drejtëpërdrejtë, hapur duke ju parë në sy dhe pa rrumbullakosur asnjë fjali, çfarë di dhe kuptoj teksa një shfaqje e shpifur politike po luhet prej tre ditësh, një avion i ulur cuditërish në rërë të shtunën në mes të ditës me diell dhe pasi fluturon aq sa duhet për tu pikasur nga njerëz dhe fotografuar. Një makinë e ngecur me drogë dhe me çanta të lëshuara si pa kujdes.

Pak a shume e njejta gje me ate qe Rama tha ne 17 prill ne Kuvend, para eres se avion-mushkonjes:

Ne e dimë se ai hall mund të çojë deri në pikën, që jo vetëm mushkonjat t’i bësh avionë që ulen e ngrihen mbi Divjakë, por edhe avionët madje t’i bësh të ulen në rrugën Levan -Tepelenë, ku dhe mushka mund të thyejë këmbën, e jo më rrotat e avionëve, ‘për të marrë drogë e për të lënë para

 

ej pash zotin po kush ka nejt me e terheq mushkonjen nga koka e nga bytha me e bo kaq te modhe, mgjths leku ca sbo
 

Rama: Të krahasosh Kolumbinë me Shqipërinë, është monstruoze.

Deutsche Welle: I kerkojme falje Shqiperise, paskeshim filmuar ne Kolumbi gabmisht.

 

Thote Mentor Kikia (botuar para fjalimit fantashkencor te Kryemushkonjes):

Qeveria të shkatërrojë “Republikën” e Lazaratit

 

...Ajo që duhet tashmë dhe me urgjencë bile, është që kjo histori të marrë fund. Dhe fund nuk i jepet duke ruajtur plazhet, as duke vendosur pengesa betoni nëpër aerodromet e ushtrisë që të mos ulen avionët e trafikantëve. Kësaj situate i jepet fund duke bllokuar së pari kultivimin e kanabisit dhe Lazarati është prova më e madhe e një krimi masiv dhe të pandëshkueshëm deri tani.

 

KM duhet te sqaroje ne radhe te pare se si ska mund te vendos ligjin ne territorin e vendit. Te tregohet i sinqerte se eshte i pafuqishem dhe se' ka takatin te vere nen yqem nje cope fshat.... Ato plantacjonet e Lazaratit jane kthyer ne objek humori neper Evrope dhe bote nderkohe qe policet e vendit shkojne dhe luajne futboll me trafikantet.

plantacionet e lazaratit kane 20 vjet aty. rama ka 6 muaj. 

E po te mos beje ze pastaj, se e ka plantacjonin mu ne mes te vendit dhe spo i ben dot zap..nje cope fshat dhe ka ngritur duart perpjete. Kjo eshte ta fusesh koken ne rere si struci..Plantacjonin me te madh te marjuhanes ne Evrope tjetri, dhe pastaj thote se nuk qenka Kolumbi..Cdo dite kapen me dhjetera kunjtale dhe tone me droge neper kufinj....hajde gjeje llogjiken pastaj

po nuk mund te shkosh me arme. Dmth, ti je dakord t'u shkosh me tanke atyre, me gra e kalamaj, ne shtepite e veta? 

Po me tanke ti shkoje, te vendose ligjin, justifikm eshte ky? Kartelin mu ne qender te vendit dhe ankohet pasataj qe pse na quani Kolumbi... Ngri nje repart policor o ushtarak ne Lazarat dhe zgjidhe ate pune ose pranoje publikisht qe nuk e vendos dot ligjin ne territorin e vendit

Po te kishte qene aq e lehte, i ishin futur me kohe me tanke. Qe me Berishen e me Nanon.

Por ajo qe do te degjohet ne gjithe boten eshte qe Shqiperia po futet me tanke kunder femijeve e vajzave ne shtepite e tyre dhe eshte imazh qe s'te hiqet per 100 vjet.

Ke ate imazhin tjeter qe karteli me i madh i marjuhanes ne Evrope ndodhet ne Shqiperi dhe eshte i paprekshem nga ligji¨:"Republika e Lazaratit"..Dmth te ule koken dhe te pranoje epitetin e Kolumbise dhe ta lere retoriken bosh se njerezit nuk jane budallenj.

Te besh shtet do k@qe....

ai imazh nuk terheq vemendje. harrohet me nje te kthyer te faqes. tanket nuk harrohen

e di qe ti hyn ktu sa per hobby po ki parasysh se numrova plot 3 komente te cileve nuk u ke dhon pergjigje ala.
me respekt!

Po pra imazh i Kolumbise se Evropes....Te rrije dhe mos te beje ze, se ato qindera tone duhen eksportuar

Po pra imazh i Kolumbise se Evropes....Te rrije dhe mos te beje ze, se ato qindera tone duhen eksportuar

mos harro qe me shume do te shahej qeveria per nderhyrjen, pasi shumica e nejrezve nga popullata neper perendim duan ta legalizojne. plus qe po te kishte qene aq e lehte, ishte bere me kohe

Perindimi i ka kopsitur ligjet ne territor te vet dhe nuk e legalizojne nga pafuqia apo inekzistenca e shtetit..eshte nje ndryshim themelor ketu. Ti nga pamundesia e krijimit te nje shteti te mirefillte ligjor po flirton me idene e lgalizmit.."I kam qe i kam breket pertoke pse mos te filloj prostituimin", i vete kjo pune

Perindimi i ka kopsitur ligjet ne territor te vet dhe nuk e legalizojne nga pafuqia apo inekzistenca e shtetit..eshte nje ndryshim themelor ketu. Ti nga pamundesia e krijimit te nje shteti te mirefillte ligjor po flirton me idene e lgalizmit..I kam qe i kam breket pertoke pse mos te filloj prostituimin, i vete kjo pune

T'i mbaje kopsitjet e ligjit e t'i fuse ne prapanice perendimi, se e gjithe ajo droge tek ata futet dhe nje M qe te hane bejne per ta ndaluar. Perendimoret konsumojne me shume droge se c'mund te prodhoje ky planet. nga u futet droga atyre, kur qenkan aq te kopsitur? Ne Vankuver te Kanadase po vdiste nga nje njeri ne dite nga mbidoza, dhe u detyruan te hapin qendra ku infermieret e paguara nga shteti ua injektonin vete shiringat, vetem qe te mos vdisnin rrugeve. Drogen e sillnin vete. Po te mos konsumonin aq shume droge ata, s'do te kishte kaq shume trafik.

Shume dobet ne nivel perceptimi...Me kujton keta dallkauket qe sapo iken, po te njejta gjera justifikoheshin..Une te them qe ti s'po ben dot zap nje fshat te vendit dhe pretendon te besh shtet ligjor..Euha...Ti i qan hallin te droguarve te botes nderkohe qe e ke shtetin me breke pertoke dhe po te tallet bota

Shume dobet ne nivel perceptimi...Me kujton keta dallkauket qe sapo iken, po te njejta gjera justifikoheshin..Une te them qe ti s'po ben dot zap nje fshat te vendit dhe pretendon te besh shtet ligjor..Euha...Ti i qan hallin te droguarve te botes nderkohe qe e ke shtetin me breke pertoke dhe po te tallet bota

Me thuaj nje shtet qe e ka bere zap drogen. Nje te vetem. E ke internetin e perendimit plot me adoleshente qe postojne video kur drogohen sikur po pine cigare.

Nuk po te them te besh zap drogen o njeri, por "plantacjonet e droges" qe ke ne zemer te vendit ku spo guxon me hy policia diten,ka nje ndryshim thelbesor midis ketyre te dyjave..Ver zap territorin e vendit tend. Je i vetmi vend i Evropes me plantacjone droge qe operojne paralelisht me shtetin dhe shteti ka ngrit duart lart dhe eshte dorezuar..a e kupton 

Nuk po te them te besh zap drogen o njeri, por "plantacjonet e droges" qe ke ne zemer te vendit ku spo guxon me hy policia diten,ka nje ndryshim thelbesor midis ketyre te dyjave..Ver zap territorin e vendit tend. Je i vetmi vend i Evropes me plantacjone droge qe operojne paralelisht me shtetin dhe shteti ka ngrit duart lart dhe eshte dorezuar..a e kupton 

Dhe une po te them qe Rama ne 6 muaj s'mund te beje ate qe s'bene te tjeret ne 20 vjet, sepse s'eshte thjesht tek nje e futur me tanke problemi. Edhe nje gomar e di qe me dy tre tanke nje fshat behet zap por s'e ka bere njeri per 20 vjet, dhe as Europa s'e ka permendur ndonjehere si problem ne 20 vjet, ne gjithe keto raporte e me the te thashe.

Sa te kete Lazaratin ate stemen e hashashit do ta kete te stampuar ne xhakete ngado te veje Rama...dhe epitetin e Kolumbise gjithashtu (qe e paska ca zet) fshati behej zap po te kishte vullnet po thuaj qe kane ngjyer te gjithe gishtin ne ate qyp dhe sju intereson te humbase

Sa te kete Lazaratin ate stemen e hashashit do ta kete te stampuar ne xhakete ngado te veje Rama...dhe epitetin e Kolumbise gjithashtu (qe e paska ca zet) fshati behej zap po te kishte vullnet po thuaj qe kane ngjyer te gjithe gishtin ne ate qyp dhe sju intereson te humbase

Normale, se s'kemi asgje te ngjashme me ato zonat e Kolumbise apo Meksikes, dhe po qe per te ditur, zonat normale te kolumbise e meksikes s'jane aspak ashtu sic i permendin ata dhe po te duan shtetet e tyre e hedhin ne gjyq Berishen qe i ka permendur, sic hodhen ne gjyq BBC dhe i detyruan te kerkojne falje publike. Normale qe eshte krahasimi me idiot dhe tregon vetem injorance nga goja e atij qe e thote.

Po natyrisht nuk jane te ngjashme ... Se ne plantacjonet e tyre flitet spanjisht ndersa ne te tonat labce..Ata prodhojne te bardhe ndersa keto tonat te zeze Po kallashin e kane te perbashket ama. Te fusesh koken ne rere nuk e ndryshon dot realitetin. Elefantin prape ne dhome e ke

ooo, north yorku, dora veteeee!
C'kemi grup, a ke pa naj video te funit ne liveleak? (flas vec nqse ta ka tregu naj rob me zor se e di qe nuk ke kohe me u mor me kto mnjes/ dreke/ darke)

Nuk i lexova te gjitha komentet, por deri tani ka te drejte Shqupi. Nuk zgjidh gje me masat radikale. Jo po ti hedhim bomben atomike Lazaratit qe te shpetojme nga hashashi. 

Ky lloj debati eshte fryre me shume sec e ka rendesine dhe nuk po bene asnje gje pervec se i jep nje imazh te keq Shqiperise. Per mua Lazarati s'eshte problemi kryesor, pasi mbjellje hashashi ka gjithandej neper Europe, si per perdorim personal, si per shitje. Po i fryjme kot zjarrit.

Dora

Nuk ka asnje vend ne Evrope me plantacjone "republika" te paprekshme nga shteti te armatosur gjer ne dhembe me mitraloze dhe kundraajrore, keto realitete i perkasin amerikes Latine.Po Lazarati eshte vatra e problemit se eshte furnizuesi me i madh i marjuhanes dhe hashashit ne Evrope. Te pretendojme se nuk ekziston problemi dhe do ike vete eshte si puna e strucit me koke ne rere...Justifikimet jane te kota, nuk behet shte ligjor me breket neper kembe (me fal per shprehjen se je dhe femer). Kur sje i afte te kontrrollosh territorin tend te ve ne rang me Republikat e Bananeve

qe t'mos ja hame hakun, asaj ju pergjigj. Tha qe kto korrjet e sivjetshme jane si rezultat i sezonit te mbjelljeve kur pushtetin e kishin kta. Me poshte, kur foli per ekonomine dhe theksoi se nuk ka ardh per t'u pasuru vete por shqiptaret, la me nenkuptu se malli duhet shit. Qe ktu fillon pasurimi apo jo?

Thuaj po deshe qe i biri i Sheqeres nuk kishte marre masa per zhvillimin e bujqesise.

Ma ke mush menjen plako. mos fol mo.

ministrin e rendit, tha, e kam mik, vret mushkonjat me llastik

Coming soon to a box office near you "Jaws IV". Produced & direct by Spielberg, screenplay by:

“Këtë për nëndetëset nuk e kam nga asnjë qytetar, nga asnjë shërbim, nuk e kam nga askush përveçse një arsyetim i imi. Pse? Pas aeroplanëve përdoret nëndetësja. Dhe për kartelët e drogës, prodhuesit e kokainës, shpërndarja e tyre në Evropë bëhet me rrugë detare. Di që ka patur anije që janë kapur me sasi kolosale kokainë. Nuk di nëse kanë ardhur nëndetëse, por me këto lehtësia që ofron Shqipëria për avionët, nëndetësja është më e thjeshtë. Dhe ata marrin zemër”.

 

“Është e pavërtetë që ne nuk e morëm seriozisht këtë cështje, por ne nuk mund të merrnim seriozisht cmendurinë që në Divjakë paska avionë që ngrihen cdo natë”, tha Rama."

 

Shihni se si brenda nje fjalie kryeministri, kundershton veten e tij. Per me teper e quan cmenduri paralajmerimin, qe ju be per egzistencen e avioneve te droges ne Divjake edhe tani qe ai u rregjistrua me ze dhe figure. 

po s'eshte paralajmerim ai! ato jane gjera qe dihen ... ah po i vetmi paralajmerim ishte qe ne si opo-lesh do te bejme nje puc, me shpresen se kushedi rrezojme qeverine 

Dmth ti aludon qe ate avion bashke me drogen pikerisht atje, e coi  opozita, si pjese e nje skenari, per te permbysur Ramen prej pushtetit?

ia ben muuu... kush eshte ai trafikant qe shkon ne mes te dites me diell, ne dy te drekes, ne zonen me te vizituar nga turistet, per dite te shtune, pikerisht ne castin kur ne vend po debatohen avionet me droge, dhe pastaj i prishet makina dhe merr karroatrecon ne telefon, ne vend te marre kusherinjte, dhe e le drogen edhe ne makine, ne karroatrec, por mban edhe me vete ne pyll, kur e kap policia, dhe ne deklaraten e policise jep aq shume detaje sa avokati i vet thote qe eshte me te meta mendore qe foli aq shume, dhe ne polici madje thote "doja te shkoja ne gjader, por kishte blloqe betoni". eshte 100% e sajuar

Bukur shume, opozita na paska organizuar gjithe kete pune, po pozita ckishte qe bertiste, qe kapen nje avion me droge pas nje SUPEROPERACION, te planifikuar dhe te organizuar mire?

 

“Operacioni i sotëm antidrogë, prova e fortë e radhës se shteti po ringrihet me shpejtësi e Policia e Shtetit është kthyer në krye të detyrës!” shkruan kryeministri Rama në Facebook.

 

http://www.oranews.tv/fotogaleri/superop...

sepse aq kishte ndodhur deri ne ate cast, kishin kapur nje avion pas nje superoperacioni, me police te angazhuar ne te gjithe zonen ne pak minuta pas shkeputjes se sinjalit te avionit. Mjafton te lexosh deklaraten e Bajramit dhe kuptohet e gjitha pastaj qe ishte e sajuar. E kupton qe ai ka thene qe beme ne plan te zbrisnim ne gjader, por kishte blloqe betoni, pikerisht kur gjadri po ruhej me ushtare e po debatohej ne parlament? Ka me ashiqare?

o zemra vogel, po pse nejte squp deri tashti ti shqupi dhe ma meshtet pa kushte ket versionin e fundit (qe pale bo vaki del i verteti FARE), nderkohe qe deri sot me shume gjasa ke dhon meshtetjen tate pa kushte per versionet e vjetra me naj nick te vjeter?

po mua s'me kane lene mendte t'i ngrys ditet ne forume mjes dreke darke

sepse aq kishte ndodhur deri ne ate cast, kishin kapur nje avion pas nje superoperacioni,

 

Po si e kapen avionin me superoperacion, e qelluan me llastiqe, apo ben postbllok dhe i nxorren tabelen ? Pastaj cishte nevoja per nje superoperacion, kur ate e paskesh cuar opozita te priste atje, qe te fajesonte qeverine?

Me pyete se pse thane "superoperacion". Moren sinjal qe avioni u zhduk dhe u nisen menjehere ne shkalle shume te gjere, qe quhet superoperacion. Kaq bene, kaq thane se bene. Nderkohe, deklarata e Bajramit eshte shkoqur fare qe eshte e sajuar. Sado idiot te jesh, nuk thua se do te besh trafik droge me avion ne gjader, ne castin kur gjadri ruhet nga ushtria prej nje debati aq te zjarrte, dhe pastaj shkon ne vendin me te dukshem te mundshem, ne mes te dites. 

Ah domethene, nuk ishte policia ajo qe e bllokoi me ane te superoperacionit te vet:

 

Tiranë-Policia e Shtetit në një superoperacion të zhvilluar në orët e pasdites së sotme ka bllokuar një avion në Divjakë të Lushjes, i cili fluturonte pa leje në hapësirën ajrore shqiptare.

http://www.oranews.tv/fotogaleri/superop...

superoperacioni, na qenkesh per te bllokuar avionin e bllokuar?

http://i61.tinypic.com/oqveaf.jpg

Po shyqyr o shqupi qe na e sqarove, se ishte ca e paqarte. Partia eshte e pathyeshme, per ta rrezuar ate duhet te rivrasesh te vraret.

 

 

me fal, por s'mund te vazhdoj te perseris veten kur ti ke probleme me te kuptuarit 

klm

Po cfare probleme kam une mor aman, ti po thua, qe opozita organizoi gjithe kete skenar, duke perfshire dhe ate qe ju mbushi mendjen trafikanteve, njeri prej te cileve shtetas i huaj, te inkriminoheshin dhe te rrezikonin nje denim te gjate? A te duket e arsyeshme kjo qe po thua, pavaresisht se krahu juaj teorite e konspiracionit, i ka ne themel te politikes se vet.

ti s'do te lexosh gje tjeter sepse ke varesi ndaj lepirjes se gelbazes se Berishes. Ata donin te linin nje avion te rrezuar dhe nje makine me droge prane avionit e te iknin. Policia nderhyri me shpejt se c'prisnin dhe u kapen dhe vete. nuk ka trafikant droge qe te zgjedhe diten me diell, pikerisht te shtunen, ne oren dy te drekes, ne nje plazh te frekuentuar nga turiste e plot me lokale, pikerisht kur ne vend po behet nami per avionet e droges, dhe madje te tentoje edhe gjadrin, e cila eshte permendur me shume e ruhet me police, por i paska then GPS qe kishte blloqe betoni. lol dhe pastaj iken te hedhe nje pjese te droges ne pyll, por nje pjese e le ne makine, dhe makinen e ngarkon ne karroatrec, qe te mos shpetoje pa u vene re. vetem kelyshet e enverit dhe te sales i besojne keto. lepirje te mbare te gelbazes. robt normale ketu as qe e vene ne dyshim qe eshte e sajuar. vetem ju te internetit jeni te fandaksur

Po cpate qe ktheve ne personale?! Pastaj a mund te bejme nje bisede, pa perzier Berishen dhe komplotet e tij?

 vetem kelyshet e enverit dhe te sales i besojne keto. lepirje te mbare te gelbazes. robt normale ketu as qe e vene ne dyshim qe eshte e sajuar. vetem ju te internetit jeni te fandaksur

Meqe "ne"(kelyshet e enverit dhe te sales) te internetit qenkemi te fandaksur(a vlen kjo dhe per ty?), cfare kupton ti me "robt normale", ata qe s'dine te perdorin internetin?

kjo eshte komplet e sajuar. deklarata e atij tipit, bajramit, e vertetoi tamam qe kjo ishte e sajuar. Asnje trafikant nuk zgjedh te ulet me avion ne nje vend turistik, ne oren dy te drekes, ne kohen me te nxehte te debateve per avioneve te droges, dhe asnje trafikant, sado i mete nga mendte, nuk thote qe "doja te shkoja ne gjader, sepse degjova ne TV qe uleshin atje, por kishin vene blloqe betoni", dhe asnje trafikant nuk perpiqet te mos kapet me droge duke lene nje pjese te droges ne makine e tjetren ne dore, teksa e kapin. Dhe asnje trafikant droge nuk merr karroatrecin ne telefon kur i prishet makina kur sapo eshte rrezuar nje avion qe e kane pare te gjithe, dhe ta hipe makinen ne karroatrec me gjithe drogen brenda. 

pd kete ka per te bere me shume vrull deri diten e statusit. Sapo thane qe vendi ka shkelur embargon me iranin, dhe i pergenjeshtroi agjencia nderkombetare e energjise, qe ata cituan se e kishte thene. Ndoten imazhin e shqiperise per hicgje. Njerezit e tragjedive te viteve 1997, 1998, gerdec e 21 janar s'dine te bejne gje tjeter pervecse te perserisin te njejtat krime ndaj vendit te tyre.

ore lllogjika e tipit berishovic eshte nje cike pavend - kerkon te beje kauze me dicka qe ka vite qe ndodh e mundesuar nga vete ai. Kjo s'ka byth ku te qendroje. Po, mund te thuash, ti Saimir  je i pa-afte, (per te kap ata qe une i kam supportu) por c'fare pret te ndodhe te elektorati? Dmth o sali shkau, ti e demton me shume veten dhe PD'ne se sa Saimirin me te mirin. Se edhe ne dele sjemi - e dime qe ti e ngrite industrine kanabis, tani ca do?

Doktor Sula ka kohe qe ka shkare komplet,  une cuditem se akoma ka njerez qe i vene veshin pordheve te tij....

Ndersa keta presin revolucjon me Lulen smiley

Si shtrember po me duket ne foto , mos valle ?

Sidoqofte djema, disa fjale te kryeministrit, me pelqyen, dhe uroj ti kete te sinqerta. 

" ..... Të jeni të bindur që kurrë nuk mund të bëj gabimin që të veproj kundër interesave tuaja. Nuk jam bërë Kryeministër për t’u pasuruar, por për ta bërë më të pasur, më të qetë atdheun tonë, për t’u mbështetur ju në cdo gjë dhe për cdo gjë”, tha ai...." 

Ilir Meta and LSI say HI.

Eshte metod standarte e te majteve shqiptar qe te bejne te zezen te bardhe, ne kohen e merhumit e benin me dhune, vrasje, sot e bejne me propagande te shumfishuar edhe nga media (e shkruar, vizive, elektronike dhe sociale). 

Dmth, nuk eshte ashtu sic duket smiley thone zakonisht kurvat kur gjenden me kembe perpjete...

Gjithe kjo stuhi ne gote eshte qesharake. Nga njona ane nuk eshte se ky trafik hashashi ka fillu keto muaj, ka vite qe lulezon (Roma nuk u bo per nje dite), dhe opozita e di mire, se ndoshta dhe ka qene pjese e lejimit selektiv te saj kur ka qene ne pushtet, perndryshe nuk shpjegohen njohurite e mira qe ka rreth funksionimit te mekanizmave zhvillues te saj

Nga ana tjeter reagimi emocional i gjatoshit qe e personalizon dhe e dramatizon gjithe kete farse ne funksion te mediatizimit ne favor te tij eshte edhe me pathetike.

ps. meqe ra fjale, shqiperia nuk o kolumbi po bolivismiley

Mire.

Te kombinume kostumi dhe podiumi.

Është e pavërtetë që ne nuk e morëm seriozisht këtë cështje, por ne nuk mund të merrnim seriozisht cmendurinë që në Divjakë paska avionë që ngrihen cdo natë 

Ktu ka te drejte se ne fakt, sic rezultoi me vone avionet ngriheshin diten.

Si tha edhe Iris Luarasi te opinioni mbreme, megjithse policia shkoi 2 ore e gjysem me vonese ne vendngjarje kjo eshte prove qe shteti eshte ne kembe se po te donte nuk shkonte fare. Right?

Po festoni o gushkuqat e Bebe Doc te Vicidolit e knoni si gardalina.

Pasner do e kqyrrni prap moj gamorit cunin e Sheqeres....ose prap maj gomereve....

Vallahi spo ju besoni syve qe Qeveriu ra, e Mullah Omari i madhnishem do ju vezulloji prap nga Kryeministria. Zbriti fati nDivjake nga qielli se ashtu e urdhnoji i modhi Saluk.

Droge futet edhe ne USA, me anije, aroplane, vetura e tynele, po askush nuk del me kerku doreheqjen e presidentit. Opozita ka baren qe te vertetoje/bindi njerezit qe kjo pune eshte e organizume nga qeveria dhe me te drejte pastaj i nxjerr njerezit ne protesta. Vetem se me ulerima e cikla peshtyme nuk bindet njeri, kjo vec tregon qe PDja ka ngel akoma te shtatori i 98.
 

kane qene te panumert denoncimet se ne poste drejtuese ne sektore te ndryshem jane vene njerez me precedente penale dhe dosje te krimit ekonomik. disa nga keto akuza kane qene edhe per drejtues te antidroges qe kane qene te inkriminuar/denuar per trafik droge.

 

 

Ky flet sikur i ka te gjitha gjerat ne vije! Keput edhe ndonje kunje per opoziten per te larguar fajet e tij!

o bredharak, ca ka per te qesh?

Kjo dalje sot mu duk si ajo e Sales X "parate e shqiptareve jane para te pastra".

Komplet njashu.

Si ishte ajo kënga në kohën e Salës 1:

Është bërë Shqipëria han me dy porta

e hap Azia,e mbyll Evropa

me drogë, pushkë, arab e italian,

që ulen në plazh me avion me marijuhanë. 

 

p.s Zhgënjim i plotë. Me ta kredh Sala avionin si top vollejboll-plazhi, e të thotë edhe "bëëëëz". Rri si guhak tani.

Qe, dhetë gishtat baba smiley

E morët më qafë Shqipërinë, për Zotin. Ju e keni fajin.

Lexo peshkun Naltmadhnia, i përmendët "Xhevdet Mustafën" , taaak e nxorri nëndetësen.

Aman mos i përmendni "DR. Strangelove" se na q... Zotin.

Si nuk i ka ra ne sy qi u hoqen vizat per moldavet ket vere? smiley

oups smiley

Aty e ke zënë ngushtë. Vetëm me femra nuk merret Ay. 

Le që mund të jenë motra të deputetëve socialistë të Moldavisë. 

ai spo rri si guak, ka prodhu mesatarisht 4-5 variante c'do dite. por sot ka dal me nje variant frontal qe duhet me e dorovit te gjithe pam-pamet nga i here secili me menyren e vet origjinale (kjo e jotja me pelqeu). por mbi te gjitha sot fitoi imazhi i nje njeriu qe nuk na e ka me te futme, e nje zemre qe rreh fuqimisht per ne, i nje shpirti te vuajtur nga brenga per te na pasuruar sa me shume, i nje personaliteti qe di te gaboje aq sa eshte e domosdoshme.

Rama ka bere fjalim? E paska qa legeni. Ske ca thu i jepet per kto gjera. Ka tre dite qe rropatet qibi qemi e bredhi ktu ne peshk (aka treshja lozonjare QBQ) po sja u hedh njeri qyrret se aq e kane takatin. I her flet Edi; heshtin te gjithe, i jep drejtim. 70% te komenteve ne dite bo qibi dhe prap sja var njeri. Ca gjona jan me te lindme, rropatu sa te duash. E mer edi rama mer cun tirone qe i sqaro gjerat ne vend i sqaro. Respekt!!

ej po e thame iher, n'ato maja...ja ti mi paske hedh qurret se mpaske permen emrin. Kshu vjen ky muhabet, sot ti, neser fisi dhe m'del nami e bohem km naj dite te bukur
nejse, po m'bohet qejfi qe dhe ti qenke gjalle se thashe mos t'kish picku naj mushkonje.

O Fiqo e shikon se nuk te mbush mendja mbreme.. Kemi 3 dite qe po ju themi ketij muhabeti pale ku i shkon filli.. E sheh heshtje e thelle nga PD-a.. i ka lene gjysmake e me mendime.. smiley

 

mushkonjat e pamposhtura

mire e ke, keshtu sic eshte katandis opozita vecse peshku ka ngel te bej opozite.. vajti 2 ore qe KM i quajti anti-shqiptare dhe anti-evropiane edhe ata heshtin.. iken ato kohe me duket kur mbledheshin brenda nje ore ne sheshin skenderbe, me mamurrasin merrte pushtetin tjetri. smiley 

zemra kryeministri doli trecerek ore me vonese per vete smiley.

po 2 min eshte nje postim ne FB.. smiley Ti nga amerika ke bere nja 10 komente ne peshk qe kur ka mbaruar Rama..

Tani te verteta apo te paverteta avioni ra, Mitsubishi ishte prane me droge , Mitsubishit ju dogj freksioni smiley , kaq me avionet , tani presim avari ne njeren nga nendeteset , ne fakt njera nga nendeteset e prishura mungonte ne inventarin e MM  , tani eshte dergu per skrap apo eshte poshte Detit me 50 ton hashash kete ta gjeje policia.

Shume dobet Rilindja, sa here ka skandale i regjistron agjitpropistet me nje nofke te re tek Peshku si perforcime. Do ishte me e besueshme sikur te mjaftoheshin me nofkat e vjetra.

Regjimi berishist e merrte me seriozisht agjitpropin ne internet, i fuste te vetet me IP nga shtete te ndryshme. Lefti, hello smiley

pse, dmth juve te sales qe s'ju dukej arsye e mjaftueshme per doreheqje vdekja e 26 veteve ne Gerdec, mendoni se eshte normale qe nje trafikant droge zgjedh oren 2 te drekes ne plazhin me te frekuentuar per te bere trafik droge me avion pikerisht ne castin kur po debatohet me shume se kurre nga politika trafiku me avion? Edhe idiot qe e ka ngrysur jeten ne forume po te jesh, do te presesh sa te qetesohen ujerat pa te besh trafik droge ne Gjader, sic tha ky bajrami. Une e di qe juve nga goja e berishes shijoni kur lepini cdo lloj gelbaze, por come on... . smiley kjo s'hahet as nga ju

Z.Rama ...Mbarove ... Doni Argumente ?

se pari dhe mbi te gjitha Tellalli arkives , vete Dr, e Derstiles znj Xhibilesh  eshte Dubluar . Dhe ky eshte argumenti i pare i Fuqishem qe ka thene dhe Shkullaku ...ooooo brinja .U befsh shuk o LefTkope dhe te hedhshin ne Divjake me avion smiley

1. -Perse  nuk po jep pergjigje per parullen shokuese qe ka lene te tronditur masen e Peshqerve ..rapadam dapa dapa dipi dipi dopa /Avionit i Ra Rrota. Perse nuk i thoni popullit Po ose Jo dhe arsyet . Kete ta vernentojme me shume shoke diskutante qe e dine shume mire se ku Jane rrenjet e Kembeve qe mbajne ere .

2 .- Ndoshtta Ju nuk jetoni me PPu , por po Ju bejme me dije se ne perforcim ka ardhe dhe presidenti i firmes Dy M . Mjere Ju .  Dhe ca me teper Pyetja asgjesuese nga anle serioze e te felLtE te PD-hit "perse ndenjet squk deri tani " smiley eshte themeli qe verteon se Ju e keni fundin te shpejte .

3. - Ju neglizhuat ne fjalen Tuaj aksionet e perspektives . Pregatitet nje Sulm i ri Drog-ba e Ujit . Jane blere nendetese qe pasi ti fusin nje te care Gjirit te Spilese do kafshojne    Lumin e Vjoses ,me nje kaperdimje  deri ku bashkohet me Drinosin dhe perrua pas Perroi do mberijne ne lazarat ne vijat e Ujit qe kane hapur fshataret . Mjere JU .

Per tek PPU mos e qeth . Drogaxhijte  jane te shprehjes "Bilmezin mos u mundo ta mundesh .Mundet vet " smiley Plus qe kane zhvilluar edhe Humorin e jane shakaxhij mer jahu smiley

edhe nje gje - ca u be me tritolin? 

Sma kishte marre mendja qe kjo te ishte edhe qeveri tritoli edhe qeveri droge - mjere ai popull ke ka zgjedh. 

Hajde o prijesi yn legjendar, ktheju edhe njehere o babasqap qe te bjeri edhe xhibja rahat

Shoqata ekuidistancimit, shperndahuni. Po na numeron koka

Sipas Rames ata babloket e kane inkriminuar veten me 460 kg droge qe do te thote 20 vjet ne hapsane vetem per te diskredituar qeverine ..?!

mbase kane dashur te lene avionin, drogen aty prane, dhe te zhduken, e perkryer per PD, por u kapen. Ti thua qe ka njerez qe do te benin trafik me avion diten, ne nje plazh me levizje, pikerisht ne kete kohe debatesh? smiley sa idiot duhet te jesh? Po te jesh aq idiot, s'behesh dot trafikant.

Komplloti iu deshtoi nga vigjilenca e larte e masave punonjese me ne krye partine smiley

fakti eshte qe u kapen per pak minuta pasi ra avioni, dhe makina "u prish", u la ne karroatrec me droge brenda, dhe ai tipi u kap duke hedhur droge ne pyll. si thua ti? Pse s'e hodhi gjithe drogen ne pyll, por la pak ne makine? Si morei karroatrec me makinen me droge brenda? droge ne makine, droge ne pyll, avioni aty prane i rrezuar... fiks per protesta qe qeveria te deshtoje me statusin.

ama ok tani kane mundesine t'ja nxjerrin informacionin edhe reformatorit edhe atij albanezit

O shqup good luck me Alben..  smiley

Alba ende beson qe aeroplani 1 tonsh ngrihet nga rera e divjakes si mushkonjat.. smiley 

Alba ende beson qe aeroplani 1 tonsh ngrihet nga rera e divjakes si mushkonjat

 

SOFT-FIELD TAKEOFF AND CLIMB FAA-H-8083-3A, page 5-10 
Maneuver: Takeoffs and climbs from soft fields require operational techniques for getting the airplane airborne as quickly as possible to eliminate drag caused by tall grass, soft sand, mud, or snow and may or may not require climbing over an obstacle. These same techniques are also useful on a rough field where it is advisable to get the airplane off the ground as soon as possible to avoid damaging the landing gear. 
Objective:  Obtain maximum performance when taking off from other than a smooth, hard surface runway. 
Procedure: 
1. Verify flaps are set to 25°. 2. Taxi into takeoff position while maintaining full aft stabilator, without using brakes or stopping. 3. Verify magnetic heading matches assigned takeoff runway heading. 4. Smoothly and rapidly apply takeoff power. 5. Check static RPM, approximately 2330 RPM, and verify airspeed rising. 6. Use rudder as necessary to maintain directional control. 7. Maintain a nose-high attitude throughout the takeoff run. 8. As the nose wheel leaves the ground, slightly reduce back-stabilator pressure until the main wheels leave the ground. 9. Use appropriate pitch attitude to remain in ground effect. 10. Without an obstacle – accelerate in ground effect to VY and climb out at  VY. Verify a positive rate of climb and retract the flaps in increments at a safe altitude while maintaining a VY climb pitch attitude. 11. With an obstacle – accelerate in ground effect to VX and climb out at VX  until the obstacle has been cleared. Verify a positive rate of climb and retract the flaps in increments while accelerating to VY. 12. At 1,000ft AGL, slightly lower the nose to attain a cruise climb pitch attitude and complete the climb check. 
*Note: Refer to the soft-field/grass runway guidelines in the operations m

gjalle jane bilbilenjte, gjalle

Sipas tij, Riformato ka qenë i vetëm dhe u është dukur si inxhinier, “pasi një herë ishte ulur te holli i hotelit dhe mbi tavolinë kishte hapur disa harta, duke i studiuar. Aty është takuar me Saimir Bajramin”

Hahaha o Sal, kalama mbete nga mendja mor kopil i beogradit

shqiperia,nje vend me 1000 probleme, merret me karagjozlleqe!

lereni debilin e sllobodankes dhe merruni me hallet e njerezve.  krijoni,shtet,krijoni ushtri,krijoni arsim,krijoni vende pune.

vend i natos,qe nuk ka forca ajrore dhe detare!  turpi i botes!  hapesiren ajrore na e ruan nje vend qe eshte ne gjendje lufte me shqiperine!

concita qe ju terheq fazllici per hunde!

DROGA, NJË FILM I SERVIRUR!
Opozita Gjeti si Kauz 'rroten' e Avionit për të vèn në jet Skenarin për Trazira në Shqipëri, Deklaroj sot me vetedije tè plote se mitsubishi me droge èshte dérguar atje nga eksponent té larté tè Opozites , Ata që ende nuk kan kerkuar falje pèr 8 vitet e Rrenimit, Kjo Opozite synon MOS-MARRJEN e statusit në Qershor , Saimir Tahiri ka mbeshtetjen time të plote në detyren e tij të veshtire dhe fisnike.

Edi Rama

Eshte pare  dhe Jemin Gjana ne vendin e ngjarjes duke prishur freksionin e Mitsubishit .

Kot përpiqesh të na ngatërrosh gjurmët. Është dora e Edi Palokës ajo punë.

Eshte pare  dhe Jemin Gjana ne vendin e ngjarjes duke prishur freksionin e Mitsubishit .

Cuni tezes Berishes ? 

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Po perzotin me jua pas mbush mendjen sala atij italianit dhe ktij shqiptarit qe te vijne e te bejne nja 15 vjet burg se i do qejfi, atehere e meriton me qene kryeminister prap smiley

“ Pak më parë dëgjuat apologjitë e Edi Ramës, tre ditë pas rrëzimit të avionit të Divjakës. Në vend të dorëheqjes, reflektimit apo ndjesës së kryeministrit, shqiptarët dëgjuan shfrimin urrejtjes së tij patologjike kundër opozitës. Nuk kam çfarë t'u them shqiptarëve, nuk pretendoj të jem më i mençuri prej jush për tu bërë interpreto i një qëndrimi që flet vet me një dëshmi tronditëse se sa keq e kemi punën me narko- trafikun. Me paranojë shembullore e tregoi rrëzimin e avionit si një inskenim të errët kundër tij”

Ama kur i lexoj fjalet e Lulit te Vocerr them nganjehere se POETi s'ka faj. Keta qenka te gjith njesoj mor vlla. 

POET a mos je Luli vet? 

luli flet gjalle si enveri kur u drejtohej amerikaneve. ti vetem e lexon, po ta degjosh tonin e zerit do te habitesh. sikur jemi ne lufte.

A do bejne ndonje gje te hajrit keto a si e kane hallin?!! A do shohim rezultate pervec ketyre lojrave- ' ma le, ta lashe, merre prape mbrapsht- tag) . Telenovela shqiptare. Si km, kape situaten e qerroje Saline prej skene. Uee! gam gam dhe asgje.

Salia ka shpreh deshiren qe te behet dhe njehere Kryeminister , ca te bojme smiley

Alabaaaaaaaa .Ti dukesh sikur fut hundet edhe ne arkiva nga njehere smiley Dmth nuk pretendon qe i Leshon si shoket e thjeshte antikomuniste  Gjembi eeeeee Xhibolja eeeee dhe shoke te tjere rapadamsa .... "Poshte Diktatura "

Se pshatari yne zotrie .Diktatura e detyronte te mbillte Drithra ...Tani eshte i Lire , te mbjlelle cfare te doje ." ..pa mbauar  Bertiti smiley Jozefpercka .Rrnofte Birisha .Rrnofte  Lazarati "

Ti dhe sikur e pejete atehere

- Sh Sali .Perse Lazarati dhe Jo Shijaku qe eshte me toka me te mira e Uje te Bollshem .

A mba men si te tha " Asht per me vone Alba .kur te vije Periudha e Nendetseve se kane me afer detin " smiley

Si nderhyri Jozefpercka prape " Po ti a je e  marre a si ? A munesh me vene ne Dyshim Birishen , Strategun e Demokracise Boterore "

Alba mos  shiko , Gjembin qe duket zhduket sipas nendetseve filosofike me te nemeruara  farat e smiley

Albaaaaaaaa smiley

Te gjitha keto qe thote Kryeministri, modestisht me duhet ta pranoj ,se i kam cek dhe une ne komentet e mija ne ate menyren time. smiley

he gjembi e shikon si merrem vesh me Edvinin une? smiley

 

.A ka shqiptarë të besojë që cdo natë nisen nga Divjaka avionë me drogë dhe askush s’e paska parë, përvec plakut të SHQUP-it? Po të ma thonin sërish nesër dhe pasnesër në Kuvend, .po të më thonin që në Divjakë ngrihen avionë, do t’u përgjigjesha sërish që në Divjakë ngrihet një lukuni mushkonjash 

 Miza nuk behet Buall, po Berisha ca sbo ! E gjithe kariera e tij politike eshte mbushur me mashtrime dhe trillime primitive vetem per interesa personale ne dem te publikut dhe imazhit te vendit! duke filluar qe me 1997 !  

Edi Rama -tha Berisha -e shndroi Shqiperine si Kolumbia! smileysmiley

Po kush e beson kete ? .

Trafiku i drogës, problem që ekziston prej kohësh në Shqipëri

une nuk e kuptoj sa here eshte dhjere Berisha dhe prape krenar qe krenar kerkon  te duket! smileykarakter i forte shumesmiley

 Hoffmani :

 qeveria aktuale ka rritur nivelin e kapjes së lëndëve narkotike.

smiley

ah zemra zemra, t'qenka kthy dhe ngjyra e ftyres dhe ke fillu t'u qesh. Ja kot u shqetsove, cdo gje eshte ne rregull.
 

Miza nuk behet Buall, po Berisha ca sbo ! E gjithe kariera e tij politike eshte mbushur me mashtrime dhe trillime primitive vetem per interesa personale ne dem te publikut dhe imazhit te vendit!

Ndryshe nga Rama psh qe deklaroi qe Likja eshte hajduti me i modh qe ka njoft ky vend, qe i ka ngjyer duart me gjak t'pafajshmish po qe sic u mor vesh me vone, i kish propozu edhe postin e KM qe Likja, me bujarine prej babaxhani qe e karakterizon, e kish refuzu. Dmth, jo vetem i ul breket po sigurohet qe ja dallon brimen mire meqe poci i drites nuk i kalon 200W

ike ere dreq, se mu ngjite si bajge mbrapa!  te shiku ke punu e ? 

ah te vdese Moz Ruci sa i mire qe je!

ke 8 muj ne pune dhe ka dale 18 here ne konference funebre shtypi per ti thone shqiptareve nga thellesia e shprirtit me gjithe fuqine e zemres qe nuk iau ka me te futme smiley...only in Colombia

DMTh traffic droge ne atdheun tone socialist nuku ka.alloprani me droge qe u kap ne divjake ishte porositur nga PD per te inkriminuar  qeverine ashtu si enveri dikur me banden e xhevdet mustafes.smiley

pse mundohesh me zor te besh sikur s'kupton - aty ka vite kjo pune. 

Ky italioni si e pati qe donte te ulej ne plazh? Pse s'u ul ne parlament?

Italiani na qenka pilot i bashes. Paska qene me bell air

Pak seriozitet ..Lereni kete pune se u bene te gjithe specialiste .

Nje Pilot i "skeduar" si narkotrafikant , si mashtrues etj është Kontigjent .Në marrëveshjet dypalëeshe Minimalja është ...Kokëkashta po vjen tek Ju " etj etj . Edhe  kur Lëvizte Berisha duke e vlerësuar dhe njohur si krijuesi e Fuqizuesi i krimit Shqiprtar si pistoleros në shërbim të Organizatave kriminale , pjesa e Interpolit që nga Shqipëri lajmëronte ..

Dr po vjen ndër Ju .Ju lutem skedoni me kë takohet " Dhe jo pak Grupe janë shkatërruar vetë se merrnin Takim me të .Më pas bëhej Puna !

Po nuk ka rënë nga Qielli ky Pilot o i nderuar. ,Nuk është i pa njoftuar ardhja  tij . Kaq ! Ai është në të dy anët e Litarit si Përdorur .Nga Kush ? Barjam ka pas edhe Grupi Mustafës !

Të ishte kaq Kollaj se si u organizua dhe krye ky Operacion dhe Përse ,  edhe Xhibolja bëhej K.Ministre megjithse e tall Komunizmin më shumë se Gjëmbi  që njihet për  qëndrim kritik të Ashpër  e InteliDjent më shumë se Politico ..s , ndaj Tahirit smiley Aq më tepëer që një ndihmesë të shkëlqyer po jep edhe Presidenti i Firnës 2 M ...z .maks për ta ndriçuar këtë situatë !

Bëfshi qejf me sqarime njëri Tjetrin !

Bëfshi qejf me sqarime njëri Tjetrin !

Po iken? smiley Po rri pse s'iken?

Kush mendon se Birisha duhet menjanuar pasi vete ai po permjer ne Teqe ...i bëftë analiza Shkullaku ....o LefTKope ...Te bëfshin Shuk e te rrënxofshin avionin smiley

Më  se ikën ai Klloun nga Ekranet , atë ditë fillon zia . Dhe këtu do jemi ! Nuk them se që nga do Flasë nga Peqini apo 313 por ai Duhet të jetë prezent çdo Ditë

Nuk ka më ..cer Gallate mer jahu ..sa i mdodh si Bajerni i modh , do mbarojne tupanat rapadam rapadam didpi dopa ..Do mbushen fushat me Gjembece dhe do shumohen kerret e PD-hit nga Kullota e shendetshme .

Dhe parashoh një Braktisje masive nga PPU prej shokëve antikomunistë , të barazlarguar etj etj .

Rrnofte Xhibi qe na e bie here pas here edhe ketu se ndryshe vetem me  Pampersat e LefTKopesë nuk shtyhet .Edhe  Politico..s zorra e verbër e PP ka dale me Fistul  smiley

Nje tufe Mjeranesh qe gjynah paste Zoti për ta , e me Ju dhimbs dhe Gurit e Minit e quan veten me mënd , si InteliDjencë duke u marrë me fjalët e një Kllouni si Berisha !

Rama ...kush e ka Afër !

Mos u merr serioziht me këtë palaço Cirku . Shkëputu URGJENTISHT ! Duhet ta kuptosh që nuk ke të Drejtë të privosh popullin e Shqiptarët Kudo që ndodhen nga Fytra Tipke e nj Klouni Modern e bërë me Botox ! Ai përveçse Dëfren është dhe NDOTËS ...Ndyn  edhe ku ha Bukë po qe për Politikë e Shalë Kali !

Ti si të duash .Ne kohën kalojmë !

ca bohet kshu mo vlla - para tri javes takova Giuseppen dhe vendosa ti hy tregtise se droges thot ky ... haj medet haj.

dmth ky tipi brenda 3 javesh ka marr vendim ti hyje kesaj pune, gjeti 200 kg bar, gjeti edhe vendin se ku (Në televizor kisha dëgjuar se vend i përshtatshëm për këto punë ishte Divjaka.) 

 

smiley

Ate thashe dhe une , biles u cudita , 3 jave me gjet 200 kg bar smiley

s'o puna aty po te kredibiliteti i kesaj historise

Po kujt i hyn ne pune kredibiliteti i historise mor mik , kaq deshen , shashka plasi.

po mire edhe ca tani? hic

po normal me qe hic ,detyra ketyne , te dy paleve , eshte qe te mbajne popullin me veshe perpjete se gje tjeter skane ca te bejne.

o brad po ky paska hum ene 80000€.hajde merre vesh k'te pun,myll biznesin se ska mo lek  ene vje ne hum gjith ato pare.dhe me e forta e zbras thesin,po jo t'gjithin,vetem gjysmen. baromi qeka per ginessmiley

"Duke u ndalur tek protesta e opozitës, Berisha tha se Rama duhet hequr, pasi nuk e njeh dorëheqjen. 'Edi Rama nuk dorëhiqet kurrë. Psikika e tij është e tillë që nuk e lejon kurrë, por ai duhet hequr. Demokracia i ka të gjitha mjetet e veta. Protesta do jetë paqësore. Në protestë do përdoren të gjitha mjetet demokratike. Forcat e rendit të mos provokojnë protestuesit'. "

C'qerrata burre!
 

+1 (per komentin tend, jo te NM)

+ 2  per " C'qerrata burre " 

"Edi Rama nuk dorehiqet kurre" kjo eshte fiks 'thuama sa s'ta kam thene moj dobicmadhe'

Na u bo koka Llallë

Thuaj shyqyr që nuk vdiq piloti se do ja bënin ceremoninë e varrimit në Kryeministri si njëherë moti.

Ate po mendoja KAVIR  200 e kusur komente si nuk tha njeri qe shyqyr qe rujti zoti Pilotin .

Ne mos keni, pilot gjeni...

Me te vertete mendon qe Berisha e bleu pilotin qe te bente kete gje, dhe prishen rroten posacerisht? Ja ta zeme se eshte e vertete - sepse NM edhe e ben. Ja te themi ja prishi mendjen Shqiptarit nga Kruja. Si ja prishi Italjanit? E pagoi? Sa mund ta paguash dike qe te pranoje te shkoje ne burg? Dikush ketu tha qe "keta vec do linin avionin e prishur si shenje e do iknin por qelloi u prish makina e mbeten." C'u be avioni, mushkonje? Ai eshte i regjistruar, gjendet pronari e piloti ne vend.

paradoksi ne kete histori eshte se e veshtire duhet te kete qene te bindesh shqiptarin e jo italianin smiley

Ncuq! Ishte thjesht nje batute. Keto skenaret me njerin qe del per gjah dhe vritet, me ca qe mbajne arme ne vende te pamundura, me mushkonja e ku di une, jane buke per zanatllinjte. Une s'e kam aq te zhvilluar shqisen e komplotit, e per rrjedhoje as ate te interpretimit te komplotit. Librat po nuk ndihmojne ne ca raste...

Une po beja bisede te sinqerte. Nuk di te flas bukur e me metafora e figura te tjera artistiko-letrare. Te thashe qe une vete edhe mund te me shkoje ne mend qe e ka bere NM, por ato te tjerat qe permenda sikur s'me add up (sic thone ketej).

smiley Te sinqerte edhe une. Klima amerikane te shtrengon te mos genjesh pasditeve. Ne mengjes pak me ndryshe.

Pergjithesisht pastaj, ve re qe opozita aktuale po e ushtron ne menyre te shkelqyer zanatin e vet. Inatin kiji, po jepi hakun.

 Forcat e rendit të mos provokojnë protestuesit

 Zakonisht protestuesit provokojne policine ndersa ky.parashikon te kunderten  mendje djallzore! smiley

Inshallah nuk bie shi! Edhe stilolapsat keshillohet te mos merren me vete.

* Per policine keto porosite, doemos.

ishalla nuk ka ndonje skenar ndonje viktime kot se koti per te ngrite ndonje fortune ose trazire, "policia te mos provokoje" 

Si nuk e nxorren pilotin,doja ti shihja surratin smiley !! Me polli belaja do te kete menduar,per 200 kg hashash,te tjeret i kane ..edhe me e bukura akoma nuk ka mbaruar,protesta...  smiley  

Po kete e kam pare une,kjo eshte para.Une doja te shihja fytyren e tij pasi turistet e kthyen ne gallate trafikun e tij te shtunen,doja ta shihja sot ne gjyq me mediat live e 20-30 mikrofon qe shtyhen smiley,te bie qeveria,protesta..per 200 kg hashash?ore ne shqiperi jam une do te kete menduar smiley???!!

smiley kishin dergu ca `turiste` pedeja, me urdher te doktorit po nuk i kishin lene, te benin foto smiley . taliani, ishte habit kishte lene takim me Bajramin po i kishin dal ca bajram `turiste` te tjere, se nga e kishin marr vesh keta, Bajrami ishte habit ! smiley PD ka sigurim, (turista)  te forte! 

Po ca lesh PD, kjo histori eshte gallate e gjitha! Gjithcka mund te ndodh "Shqiperi hesapi", por kam mendimin se keta narko-trafikantet jane thjesht dy tipa qe kane pare shume filma,e PD e shfrytezon se i doli fjala demek..

gallate eshte.   PD ka nuseruar mire me drogen j dhe mendon se mund ta perdori si argumnet politik  per te arrit qellimin e vet , deri tani ne keto 23 vjet droga ka qene puna kryesore qe kane bere me mire shqiptaret vertikalisht,  kjo eshte e monitoruar edhe nga bota, nuk eshte se ky andreoti gungaci yne po thote ndonje gje te re,kjo eshte qesharake- kur e mendon!  Ky thote Edi Rama e shdroi Shqiperine ne Kolumbi!!  Harroi Lazaratin!

O edo, o palle keri! 

Po ta dikton axhenden nje cope PD me akuza te chartuna! 

Vete ti, duke dale e duke i kundershtu, i jep platforme ktyne idiotsinave te atij te shkallumit. 

Gjithe kjo komedi, meritonte deklaraten e pakta e shefit te postes se policise se Hidrovorit dhe e shumta e atij te Divjakes. 

Del ti o palle dhe ne kokat e njerezve vihet shenje barazimi midis karlliqeve qe prodhon koka e atij te semurit dhe justifikimeve te tua! 

 

esht cik pall ne fakt - prandaj rri shtriga e vjeter akoma sa tritole sa droga 

Po mire, po ato mushkonjat prej verteti, ca do bohet, do i sperkasni a jo? 

Do djegin hashashin që kapën, se tymi i largon mushkonjat thonë. Ky ishte edhe qëllimi i kapjes së hashashit, se nuk kishin çfarë të digjnin.

se ca nisi me thone per lazaratin po e humbi fillin e nderroi muhabet. nuk ka zgjidhje pa ja hy lazos. perndryshe do vazhdojne(vazhdojme) te cuditemi me menyrat e trasportit.

Letersija duhet te reflektoje. Na duhen romane me trahane.

ne gjithe ket zallamahi, do ishin me shume interes perfundimet e nji studiusi qe do analizonte ket efektin katalitik qe ka prijsi te trimat aka bariu te bagtia

Me apo pa formula?

Shkon Moscato me mosquitos? Mosquitos duhet te jene te gjalla, te thara ne diell apo te gatuara me pak miell e veze? Apo thjesht skuqur? Apo BBQ?

Prokuroria ka ngritur dyshime të forta se rasti i Divjakës është i përsëritur.
 

E nxori koken kryeprokurori i Berishes!

Prokuroria dhe gjykatat duhet te pushojne menjehere aktivitetet e tyre per kete ceshtje, perderisa Kryeministri e dha verdiktin.

Bile dhe Arvizu i cili sugjeroi te presem hetimet.

Me nje qartesi te kristalte Kryeministri Rama ja ka hapur sot te gjitha petet lakror-komplotit opozitar:

Jane ringjallur diversantet, Hamit Matjanet e PD-se si ne filmat e Tom Cruise jane hedhur me parashuta dhe si mushonja zevzeke i kane prishur rroten pilotit turist Riformato. Pastaj kane hedhur aty nje makine me kamie me difekt, plus nje me kamie pa difekt qe iku, plus nje karrotrec qe arriti tek makina me difekt nja nje ore para forcave superoperacionale te Policise (te cilet ishin te lodhur se kishin luajtur futboll me lazaratsit), plus ca ufo qe dukeshin si femije dhe e mbanin me muhabet pilotin derisa te kishte mundesi te fotografohej kjo situate.

Faleminderit Viene per cfaredo qe i ke shitur Kryeminsitrit Rama para se te rikthehej ne atdhe!

P.S. Antena e Mero Bazes raporton se nderkohe qe Rama sqaronte popullin, Ilir Meta ne Lalez hante kokoshka dhe qeshte ne menyre ambigue.

xhibe paskeni repertor goxha te kompletuar - nga tritolet te droga, po mos i harxhoni me nje fryme te gjitha, pak nga pak

what's next? 

Si ishte ajo fjala... famëkeqësuar

 

Kur ti thote erdoganit neser: "are very disguised with oposition"

Komunisti i thjeshte po priste qi ky te qiste me projektor naj fotografi te Riformatos duke pilotu Salen per ne Kransmontana smiley Dhe skishte nevoje per shum detaje, nji aeroplan cfaredo tuj shku mbi Alpe.. Sqe e thene ket her.

Avioni i droges bie ne Divjake dhe e shohin gjithe shqiptaret me syte e tyre - KryeMinistri i Propagandes ne Qeverine e Rilindjes thote: akuzat e opozites per transport droge me avion jane trillime.

Shkoni e gjeni bletet nga ju kane fluturuar, e mbyllyni prape ne koke, se keni ikur per lesh.

Shqiperia nuk eshte Kolumbi.

Natyrisht qe s'eshte .kolumbianet e qeruan pablo escobarin pavaresisht se kerkoi gjithe ato jete njerezish.Pablo escobaret tane kapen vetem kur iu prishet freksioni i maqines smiley Pastaj e di ky melun se kur flet si kryeminister nuk duhet te pergojosh vendet e huja se kryen incident diplomatik.

Gjithe kjo mesele do ishte shmangur kur u ngriten sefte akuzat :"falemnders per informacionin.iu kemi dhene urdher organeve kompetente te hetojn" kaq do e kishte mbyllur  .jo po juve iu duken miskonjat aeroplane jo po radaret e natos.Kur aeroplani ngeci ne rere e perkeqesojne gafen e pare me nje tjeter:eshte organizuar nga PD se nuk ka mundesi qe trafikantet te jene aq budallenj?!!

 

Pablo jetoi per shume vite si mbret.

Gjithe kjo mesele do ishte shmangur kur u ngriten sefte akuzat :"falemnders per informacionin.iu kemi dhene urdher organeve kompetente te hetojn" kaq do e kishte mbyllur  .jo po juve iu duken miskonjat aeroplane jo po radaret e natos.

+1 Nuk e di per anetaret e tjere te shoqates se ekuidistancimit, por per mua kjo ishte gafa qe e beri kete ngjarje material te bollshem per humor. Ishte arroganca karakteristike.

Dmth ti thua qe ky te degjonte armikun. smiley 

Shoket e shoqet sallakse (TM Bredhi) me duket kane te drejte kur thone qe mushkonjat i permendi i pari Meta, dhe Rames i pelqeu si batute dhe e perdori vete, e "zgjeroi." Sigurisht perfitoi qe s'kishte nevoje per perkthyese. Dmth edhe e "hengri" prape nga Meta.

[AL] Bradland - 13 Maj 2014 - 22:59 Permalink

përgjigju

po normal me qe hic ,detyra ketyne , te dy paleve , eshte qe te mbajne popullin me veshe perpjete se gje tjeter skane ca te bejne.

 

smiley

Trafiku nderkombetar i droges eshte burimi kryesor i te ardhurave te ekonomise shqiptare. 

Industri nuk kemi, vetem sa fasona te qelbur qe qepin breke e sutjena per pese lek copa, me gra e vajza qe ju shkon dita duke qerruar syte mbi ca makineri cope-cope, ne perpjekjen titanike per tju bere konkurrence simotrave nga Bangladeshi...

Bujqesi jo e jo, madje kemi arritur deri aty saqe edhe fshataret e Myzeqese, dikur hambar i vendit, buze rruges nacionale dalin e shesin molle e dardha nga Maqedonia e rajoni...

Pasurine nentokesore, me nafte e me krom, me baker e me c'te kete po e perlajne dite pas dite kompanite e huaja, qe hisen e popullit shqiptar ua japin ortakeve "te fshehte" vendalinj...

Sa per turizmin, rrofte Kosova ato kater-pese jave ne vit, pjesa tjeter eshte "merre me leng"...

Ne keto kushte, ma ca lesh hyrjesh jua merr mendja se mbahet gjithe ai shtet!?!?

Keshtu pra, ceshtja e droges.

Prandaj, po nuk u gjeten dhe po nuk u zbatuan alternativa serioze te zhvillimit ekonomik, ky popull dhe keto qeveri nuk kane rruge tjeter.

Edhe zbriteni Salen dy shkalle nga renditja e faqes, se ka kryeminister ky vend smiley

E shiten me duket. smiley

Pse prohimi Fasules si te duket  ? Jane nje vargan shokesh si Gjembi eeeeee, Xhibilesha eeeeeeee e shoke e sjoqe te tjer antikomuniste qe mund ta vertetojne kete edhe ne Gjuhe te Huaj ne cdo prurje .se eshte nje nga eksportet me te sukseseshme shqiptare prej 25 vjetesh 

Na zbulove gjera kaq te RAJA sa na curudite me kritiken ndaj shoqerise ish smiley

po nuk u zbatuan alternativa serioze smiley

Po pse pak te duket zotrote qe ne kemi eksportuar edhe aktivitete serioze jashte shtetit ne vende te Zhvilluara ..si Banakiier eeeeee, Presidenti firmes Dy M eeee...Xhibolja  po them se prapelqen ta ruaje sekretin., se kushedi sa serioze duhet te jete me aktivitete e zhvillime alternativash ..trak a truk ate Tastiere , esht vetem nje qe dime .Ka dhe Botime Diktatura me me me me ...c'tete them .Kakritike eeeeee Nderimi meGrusht . . E c'ta ngjatem !

Po Ju me derr - derre , e dnegela me tonelata , nuk late gje pa djegur e shkaterruar , vkedhur e vene zjarr alternativave serioze ...dhe u kujtuat pas 25 vjeteve pasi i Pari Juaj Mullahu Berisha dhe Urdher ....

Digjni te Lashtat .Droge vetem Droge...

si tha Chili pe  alternativa serioze ....zhvillimi ? Industria e Plehravedhe vuuuuuuucmim Fevzi Uturakut per emisione TV .qe ndikojne tek Popla !..

O LeftKope mos vdeksh kurre ! Mos me vajtsh te vendi po te marrte shalet pa arritur ."Kishte bere doktorFlor nje kenge " . ..ooooo brinja per InteliDjencen e Mushkajave smiley

Sinqerisht, akoma s'e kuptoj kete histerine dhe fryrjen qe i behen ketij fenomeni. Kultivimi i kanabisit dhe trafikimi i nenprodukteve te tij, pavaresisht disforise per to, jane nje nder te paktet burime fitimprurese per shqiptaret. Nese shteti ka gisht ne te, aq me mire!

Nje pyetje kisha une.Keta avionet qe ngrihen nga Divjaka ku ulen?A nuk duhet te jape doreheqjen edhe qeveria italiane se I le avionet mbushur me hashash te ulen ne territorin e tyre.

Gallate, gallate...po Italia qe ka lon gjithe keto avion me zbrit  ne Italy  caduhet te beje????? Ore ky avioni nuk shkoji ne Italy, per cfar ka faj Tahiri?/? A nuk duhet me revizionu historine dhe vendos meritat e Tahirit????smiley

+1 avion kapet ne Divjake

asnje TUM nuk kapet ne Italy?????

Bebe Doc, sa foshnje levizin ne bark te nones per tye????

 

smileySi I bi llafi tani:Tahiri 1 Karabinieri 0

Ky muhabeti me duket shume weird.O keta personat kane qene komplet jashte realitetit ose ka ndonje gje tjeter.Nese ky fenomen do ishte kaq I perhapur te pakten Italia do kishte  kapur ndonje apo do kishte ndonje te dhene e do Kishinev vene alarming me kohe.

po si nuk eshte weird o canart - bie ere me mijera milje larg 

O xhibo, si tha Lulushja, ..na mendoni per sylesha ne popllin ??? po pse Saluku me Zenin do luftojne drogen ne Shqpni?? Xhibo, ver nje pankart te lutna per dit te xhumo e kelthit Xeni e Saluku luftojne drogansmiley

Je cik p..hsome ti xhibo.Ca ka ajo fjalia aty per tu cituar e per tu tallur.une e di qe ti kur e Sheh veten ne siklet vazhdon me plan b,sikur gjoja po bo humor,por duhet te me shpjegosh pak cfare nuk shkon me arsyetimin Tim,perndryshe merre pergjigjen beje tub e fute ne prapanice.

si ca ka per t'u tall? po ai t'ka kursy mundin duke bo google up per ty. T'pakten thuj falemnerit se msove i gjo qe se dijshe

Pike e zeze kur u bone te gjithe ironike e humorista.

Canart, pertej sensit tim te humorit, ne thelb replika ime ishte ne fakt dashamirese/toleruese ndaj qasjes tende pyetje-komentuese, e cila ne vetvete eshte kontradiktore se pari; thua pak a shume qe nese nje krim qe s'ka mundesi te ndodhe do te kishte ndodhur, do ta kishte kapur Italia para Shqiperise...ani pse i arrestuari shqiptar deshmoi ne Prokurori se plani ishte qe pasi te futej avioni ne Itali, droga te hidhej tek grupi prites ne fluturim e siper, pra pikerisht per te evituar kapjet e shumta te trafikut te droges nga Italia nepermjet rrugeve tokesore dhe ujore.

Se dydi, kjo qasje (s'ka mundesi te kete ndodhur) eshte qesharake tashme, pasi pervec provave materiale, jane deshmite me detaje dhe emra per gjithe planin e trafikimit nga Shqiperia ne Itali, dhe te dhena te tjera (fatura qe shqiptari i kishte paguar hotelin Italianit, takimi i tyre, 27 mije euro ne xhepin e shqiptarit te arrestuar, etj) te cilat kete ngjarje e bejne nje ngjarje te pabebueshme vetem per nje mendje e cila eshte kaq shume e anshme Rame-sisht sa qe eshte e gatshme te besoje se ka pare iluzione optike ose truke magjike te Berishes dhe jo nje gje qe ndodh rendom, me gjase per dite, trafikimin gradual te qindra tonelateve droge nga Shqiperia ne vendet fqinje.

Nese ti s'ke ndjekur asnje lajm deri me sot per kete ngjarje perpos cfare tha Rama, eshte disi ndryshe (e kam sinqerisht kete).

P.S. Pa lidhje me kete teme, ju sugjeroj te shikoni emisionin interesant te Frontline/PBS per dokumentat sekrete qe qiti Snowden. Mund ta shifni online.

Une ne pergithesi shkruaj shkurt qe rob si puna jote te mos kene veshtiresi ne leximin e nje fjalie nga fillimi deri ne fund.Une thashe se nese fenomeni I trafikut me avione do ishte kaq I perhapur sa thote opozita ,kjo rradakja ime, patjeter jo aq e zhvilluar sa e juaja,thote qe edhe shteti Italian qe mbase biem dakort ne kete pike eshte me I sigurte se ai I joni (se qe nga shtatori nuk jemi me te dytet ne Europe) ,do kishte kapur ose te pakten do kishte ndonje paralajmerim .gjithmone Une nisem duke arsyetuar qe key nuk ishte rasti I pare dhe qe avionet nuk ngrihen nga divjaka per ne vicidol por Kane destinacion Italine ose ndonje vend tjeter te BE.

Po ti lere opoziten dhe meru me faktet konkrete te kesaj ngjarje.

Qe kur ti e beson/ndjek kaq shume PD-ne dhe ca thote ajo, apo te nevojitet gogoli Berisha qe ta besosh se ngjarja s'qe e vertete?

Ngjarje ne vetvete s'perben ndonje cudi shqiptare (droga trafikohet perdite, mjeti s'ka aq shume rendesi sa ngjarja); ketu ngjarja--dhe skandali--qendron tek menyra se si qeveria reagoi pas akuzave dhe deshmive per avionet e droges, para dhe pas ketij rasti avion-mushkonje konkret. 

Vetem brenda disa muajve qeverisje Rama ka menaxhuar ne menyre skandaloze nje sere ceshtjesh, te cilat jane bere skandal me shume per menyren si i ka menaxhuar Rama ato sesa per substancen e tyre: helmet e Sirise, avion-mushkonja, tritoli, etj. Pra nuk kemi te bejme me perjashtim, por me norme, me vazhdimesi. Megjithate ty te duket kaq e cuditshme...

Duke pare faktet Une mendoj se kjo ngjarje do kishte shume interes tek emisioni "Stupid criminals".

e ke menyre Pune kete redaktimin e postimeve ?

Dmth tani e lame ceshtjen mushkonja dhe po flasim per stilin komenteditues te shoshoqit? Hall te komentojme seriozisht, hall me humor, hall me qepe e domate, hall me mish qat' lakror.

Ama me behet qefi qe s'te duket me ngjarje e pabesushme, por thjesht e keq-egzekutuar smiley

Xhibo, si perfaqesues i Salukut qe je, na smund ta lem opoziten rehat  qe na solli drogen per 8 vjet dhe po i shkakto probleme ene qeverise sot per drogen qe mbolli. Xhibo ti kujto qe tu dal ne opozite u bere serish i virgjer?? ?

Sa per gogol Berisha Xhibi, ai mblodhi tek zyra me te ardhura te dyshimta me shume gazetar se Lulushi ne konference shtypi. Eshte Berisha Gogoli apo Luciferi si BeBe Doc????

 

ta futi xhibo; ta nxorri damken qe je n'borderone e salukut.
Deklaro taksat tani!

E moj kopshtare smiley

Pjellore ma ke ate mendje . Po eshte Monopol moj tu keqen . Maximumi Jonë ështe te jemi Ushtar te krimit jo Kapo ( se mos i rriten veshët atij tonit )  Po si ja këput babasqapi me propogande Hollandes "Unë nuk pëjes për Ju mor djelmosha . Kam Lazaratin " ..si i fut nja dy tre të ndukura Francës me emisionet që bën LefTKopeja duke i thënë "kush je ti .Jam veta pas Gjermanisë "  iujep dhe ca sinjale më Afër baballarëve  të mafies përtej Detit ..Bini Burra .Asht  i hap Ajri ..Çfarë pret ti ?

Po pse nuk shiti Pordhë ai me Amerikën .Çoi dhe të birin si përfaqësues "i kam unë zotrie njato xhepane  Qi po  kërkoni " dhe ja hodhën në erë fambrikën me gjith Rob !! Dëshëron  të të rrahin krahët ? ...Vidh çtë mbetet pas Rrugës së Kombit . Vrit dhe ndonjë si në 21 Janar dhe e  merr ndonjë Burr Mut i Shtetit ! Aq e kemi vixhutin Kopshtare smiley

Më shumë të skopisin .Ti rëxojnë aeroplanët në Divjakë dhe vënë InteliDjencën shqiptare të këndojë

Aroplanit Ju prish rrota / rapadm rapadam dipi dopa

Sa ditë u bënë që digjon vetëm këtë melodi nga InteliDjenca e Xhiboleve ?

Tek uniteti Parti-Popull qëndron forca jonë.

Ndoshta opozita ben mire te tymose ca nga ai hashashi qe prodhohet atje .ju siguroj se punen e qeverise kane per ta pare ne nje drite shume  me optimiste smiley

http://www.youtube.com/watch?v=2MlHJIOvTOY

There is a chemical in weed called "fuck it", it can change your lifesmiley

E tymosin the? Me llulle.E marrin dore te pare dhe ball kazani se lazarati bastion I PD ka qene dhe eshte.98% votojne per PD , I wonder why?

ministri i brendshem eshte njeri me halle dhe probleme famlijare

                                                                     Edi Rama

po thinjet duke u perpjekur per ne.cut him some slack smiley

Ki muhabet shkoi gjate.qe ti veme pike : pretendimi i rames se avioni u inskenua nga pd eshte ekuivalenti i pretendimit te sales per cadrat pistoleta pas 21 janarit.E mira eshte qe edi ta qepi per kete  muhabet se sa me shume flet aq me shume e menderos.smiley

shif, mu ka kohe qe asgje nuk me habit aty. Po kto deklarimet e ftohta nga goja kryeministrash per akuza kaq serioze (paralelisht, te shoqerume me asnje mase ndershkuse), akoma nuk i kam kuptu teresisht

Prandaj edhe kur ndodh qe ndonjehere ne te rralle te thone te verteten nuk i beson njeri se flasin qesim gjithe kohen.

Ajo lufta politike perpara kamerave eshte thjesht thjatro prapa skene jane te gjithe miq e shoke , rrezik i ndajne paret bashke.

Cadrat pistolet vran 4 fukarenj e plagosen dhjetra te tjere. Avion mushkonja e rujti pilotin fale zotit e promovoji Vicidol kauze...qe  me Zenin droga sbi msysh

nashi drogen nuk e shpiku PD.nuk e di nese ke qene ne moshe per te mbajt mend por edhe cunin e tos nanos e kapen me droge ne greqi njehere e nje kohe. e di qe 12 vjet te shkuara sipas kalendarit ngjalist bien ne epoken e neolitit te hershem por llafi qe bie.

Ja futepordhes kot,  cuni tosit ska pas keto probleme, ndoshta goca. Cuni I tosit kish 1 problem qe e kish baben plehr e dashnor te sali qenefit. Cuni tosit ka hap ate lokal e po jeton I qete ndonese plakun e ka Saluks.

Lajme :: Koçiu: "Djali i kryeministrit" është Sokol Nano
Postuar nga: Albo

[Lajme] "Kokaina". Djali i Fatos Nanos në gjyqin e trafikut ndërkombëtar të drogës

Dje në seancën gjyqësore të radhës, nuk u paraqit asnjë nga pesë dëshmitarët e kërkuar nga akuza. Në këto kushte, kanë qenë të akuzuarit dhe avokatët e tyre që kanë bërë deklarata në sallën e gjyqit.

Sokol Koçiu, një nga të akuzuarit është ndalur në materialet e dorëzuara nga grupi i prokurorëve seancën e kaluar dhe që pretendohej se ishin siguruar nga SHBA. Duke ju referuar këtyre materialeve, Koçiu ka identifikuar Sokol Nanon, djalin e Fatos Nanos, si "djalin e kryeministrit". "...materiali pa identitet që ju servir juve në seancën që shkoi dhe për të cilin unë po bëj këtë deklarim, është jashtëzakonisht favorizues për mua përsa i përket episodeve të kësaj akuze, sepse në të zbulohet një personazh, i cili deri tani është mbajtur i fshehur nga akuza, "djali i kryeministrit" të cilin kjo akuzë ka 16 muaj që gjoja e kërkon, – deklaroi Koçiu – Ky personazh quhet Sokol Nano dhe jo Sokol Koçiu, siç u mundua ta pagëzojë Mandoi dhe kapoça" – shtoi ish-shefi i policisë gjyqësore.

Përmendjen e Sokol Nanos, si të implikuar në rrjetin ndërkombëtar të kokainës, Koçiu e ka lidhur edhe me përpjekjet për mbajtjen në postin e kryeprokurorit të Arben Rakipit, nëpërmjet presionit me emrin e djalit, ndaj Fatos Nanos. "Eshtë për të qeshur kur mendon se ky material dhe ajo kasetë e shpifur, ka qenë arma me të cilën Mandoi – Rakipi – Klosi, i bënë shantazh kryetarit të mazhorancës shqiptare të investohej totalisht në mbrojtje të ish-Prokurorit të Përgjithshëm", denoncoi në seancën e djeshme gjyqësore, Sokol Koçiu.

Ishte hera e parë dje që emri i Sokol Nanos, djalit të kryetarit të PS, Fatos Nano, përmendet publikisht në gjyqin e trafikut ndërkombëtar të drogës. Në fillimin e hetimit të kësaj çështjeje, emri i djalit të Fatos Nanos, Sokol Nano, është përmendur disa herë nga shtypi si i dyshuar për implikim në këtë çështje. Sokol Nano, është denoncuar edhe nga shtypi grek për një skandal të trafikut të drogës në këtë vend. Pas këtij denoncimi nga mediat greke dhe shqiptare, skandali u mbyll falë ndërhyrjeve të politikanëve grekë, miq të Nanos.

Kush mo Kol Kociu....lereni cunin e tosit rehat se vec pis PEDER baba ska mekat tjeter. Me fal, me siguri, 100 per qind lokalin e ka hap me paret e plakut te vet. Por Fatos plera ka qen nga kryesoret qe shkaterroji Shikun se I coji presidentit t3 asaj kohe informacionin se Xhoana nuk ishte 1005% e virgjer politikisht. Keshtu u shkaterrun institucionet ne Shqipni kur nje pijanecsi Tosi ne mengjes gdhihej ne krevat me Salukun e Lirise se privuar. Lerini kalamojt rehat perderusa nuk te bejne Gerdecin neoborr.

 "por ne nuk mund të merrnim seriozisht cmendurinë që në Divjakë paska avionë që ngrihen cdo natë"

S'ka faj ndodhi diten ne fakt. 

nderkohe qe ministri thoshte qe superaksioni e mbante kte nen vezhgim. vk

Kurse supercmendurine tjeter e besune e betonune aeroportet. Ky sidhet sikur eshte akoma ne opozite, dmth sa me fut kunja e kalo rradhen. 

Nuk eshte cmenduri, Saluku kontrollo cdo gje financiarisht ne ate vend me bekimin e prsidentit, shish e prokurori. Ne se jeni qorra smund tu shpjegojme shume gjona. Po fajin e ka Saliu per derisa drangeta e trustit te geshtenjave vazhdon.

Ore e kupto qe gjithe kjo rrumuje ndodhi se palloshi s'e ma dot gojen. Mund te kishte thone vetem qe keto akuza (te kacatorrve) drejtojani prokurorise. Dhe kaq. Sa kapje droge ndodhin e s'bohen ngjarje. Po ky desh me bo garipin e mushkonjave. 

FOREVER, NUK NDODHI...NGECI NE RON...E KRUTANET SHKUN DERI NE DIVJAK PER HIR TE LEKUT. PO TALJA ESHT ANKU SE KA PAS SHUM AVION KETO 8 MUJ?

Mos bertit mer, se oshte mesi i notes a zgjove gjithe kanerinat e rilindjes. Jepini nei keshilltar te mire palloshit se Toni Blair s'dul gjo. Ose e funit fare te mori Salukun per keshilltar. smiley 

I lebetitmi ate pun ka, me zgju delet e kanarinat me perfundu tek vathi a kafazi Zenit. Forever ....imagine Zenj Argita BebeDoc ne demonstrat kunder canabisit.

Ho pra pse nuk i bo gjygj Gerdecit e 21 Janarit. Kush ta kete per kismet ta haje. Kam pershtypjen qe bim dakort me i gjo qe ky s'osht per ate pune. Te tjerat jane detaje. 

U lodhkam kot  me tye, qeke Enverist. Pavarsia e pushteteve....ne po durojme nje mustaqe mut  si nishani me zonje te pare shalzbuluar, e nje peder si Dhalla per hir tedhemokracise,.

Drejtesia osht kur Berishat me Haklajt etc bojnepaqe atje siper. Do durosh ndopak,

Me thone te drejten jom mo shume tifozi i Mehmetit. smiley

Le te morri gjykatsa te huj si per Azem Hajdarin. Po nuk do me hap ate kapak se jon te gjithe te 10.

Rama: Betonimi qe do t'i bejme plazhit te Divjaket s'ka asnje lidhje me avionin qe s'egziston. Plazhin do ta kompensojme me pishinat qe do hapem ne Gjader.

Kokedhima: Mos u shqetesoni, plazhin e Vlores s'e betonojme, vec ndonje pallat tek-tuk.

Oketa: Po plazhin e Durresit pse e neglizhojne, si qeveria ashtu dhe trafikantet?!

Mendovi saliqafiri se do ta kthente ne "Kauze" te opozites problemin e droges ashtu si arriti me " korrupsionin " e" mikut te shtrenjte Fatos"! Dhe disa here sokelliti e pelliti qe te terhiqte vemendjen e korpusit politik te jashtem , nepermjet perfaqesuesave te akredituar ne tirane.
Nuk ja vari teneqene asnje.Ahere nderseu " Lulushin ",.. per te mobilizuar militantet qe te mbaje me flake ... kandilin me fitil minimo ! Tani si e shef qe askush nuk e ..." can " nga sa llap, kerkon te beje profetin qe te mbetet ne vemendjen e sepaku te atyre qe nuk shofin asgje pertej hundes ! Si ca " opinioniste " te mendjes tyre ...ne klas te katert !
Problemi i droges nuk eshte vullnet apo interes qeverisesash, por nje problem nga me te nderlikuarit e sistemit.Zgjidhja e te cilit, sipas meje do te vije ne dy menyra: Rritje te mirqenies dhe forcimi i institucioneve te shtetit , nga njera ane dhe e dyta nepermjet ligjerimit te droges bute , " Kerpit te Eger " i cili me ligj ....nuk duhet perfshire tek drogat !
Kjo " kauze " me ballonin e Divjakes eshte nje .p....me shum rigon te salihut ! Cdo gje qe te tentoje te beje me kete per " Kauze" e forcon Qeverisjen Rama !
Ta shofim!

Ca gallate, vetem disa ore pas fjalimit te tij, Kryeministri merr mbrapsh akuzat per opoziten, pas reagimit te Bashes, sipas te cilit Rama ofendoi jo vetem opoziten por gjithe shqiptaret duke i thene qe gomari fluturon dhe mushkonja transporton droge.

Rama: Une te kem akuzuar? Jo c'ne, por ama nese i djeg atyre atehere i bie qe akuzat qe une s'i kam bere jane te verteta. 

smiley

Kush e keshillon kete per komunikimet publike, jam kurioz, Idrizi dhe TironciLebetit i Peshkut? smiley

 

Ne fakt Rama beri shume akuza ne fjalen e tij, duke i portretizuar faktet qe te gjithe i pane si inskenime te opozites me qellim perbaltjen e qeverise dhe Policise. Edhe pse shumica e ketyre akuzave ishin skuthist-diversioniste (p.sh. kuazimondo komenton ne Peshk me me shume pergjegjsi sesa fjalimet publike qe mban Kryeministri Rama), disa prej tyre ishin specifike:

ta bësh këtë sot, duke shpifur në mënyrë kaq monstruoze me qëllimin e ulët të manipulimit të opinionit publik, shqiptar dhe ndërkombëtar

 

tërë këtë film të servirur prej tre ditësh, me tërë këtë zhurmë e me tërë ato manipulime fotografike e analitike

 

tërbim i partisë së pushtetit të djeshëm, që në emër të luftës me krimin bën politikë me krimin dhe e frymëzon krimin, madje pa e fshehur dot se është po aq e interesuar sa krimi që ta pengojë, të cenojë, të dëmtojë Policinë e Shtetit.

Por meqe s'e ka permendur Bashen ose PD-ne me emer, ben vaki qe neser te thote se me "partia e pushtetit te djeshem" ai nenkupton mushkonjat diversante te Divjakes.

O Xhibi e keni mbush partine me ish komunista ....kujdes kur reviziononi diversantat....

Akuzuat se Kryeministri drejtonte drogen .nga Austria...ra 1 avion po 0 jan kap jashte vendit. Po edhe po u kap ndonje sdo pushkatohet Tahiri, se xhaxh vdiq ne 85 ekusur. 

Nashi aajo corba qemburet basha seduhet ta haj Rama eshte corb e Bashes gjithashtu

Mu me vjen mire qe Rama merr gati 30 minuta me reagu ndaj akuzave pdiste ne menyre urgjente. Kur qe puna per armet kimike na mbajti periz .. filllova qe ketu nga ana me perendimore e kontinentit Amerikan te lutem per "jo"-ne, sikurse Jo-ja te ishte fjala e shenjte ! 

Po te shikojme historine dhe te kaluaren e gjasme tranzisionit shqiptar djo e gjitha do te thote se Shqiperise po ja japin Statusin per kandidat !!!! 'amin'

 

 

Gjate fjalimit kryeministri ishte shume arrogant. Ashtu si tek fjalimi qe mbajti per armet kimike. Nuk ja kane fajin as shqiptaret dhe as opozita per problemet qe ka!

Persa i perket perfshirjes se kryeministrit ne trafikun e droges, une nuk e di, por thone qe koalicioni i Rilindjes, gjate zgjedhjeve, u financua roncem nga trafikantet (nuk e di sa e vertete eshte kjo gje).

Ne parlamentin shqiptar sot kemi deputete trafikante ose kriminele. Legalizimi i trafikut te hashashit do te conte ne vendosjen perfundimtare te trafikanteve ne kupolen e shtetit. Per sa i perket fitimit nga tregtia e hashashit, dihet qe ai perqendrohet ne duart e trafikanteve dhe politikaneve! Mos beni krahasime te kota me Hollanden. Hollanda nuk e ka zhvillimin nga hashashi dhe ekonomia e saj nuk varet fare nga hashashi!

Dashuria e Rames per popullin shqiptar perforcohet nga nje fjalim tek tjetri lol smiley

edhe drogen me aviona kishin manget shqiptaret e shkrete, mire armet kimike e teritali po na mbiu dhe droga me avione. mafia e ka akoma pushtetin

Çar gallate ...

Kalamoja e nigjut k/ministrin ...çar gallate smiley

Shtrëngohu  dhe ndjehu LefTKope !  Po të konkuron kopeja e të barazlarguarve ! Biles janë dhe adoleshentë edhe shakxhij smiley

Paske ardhë tu keqen smiley E dija që do Vije se nuk u bënë ata të dalin mbi ty !

Shkresa e SHISH drejtuar Prokurorisë: Në Bedat bëhet trafik

Nga: KLODIANA LALA

TIRANE - Një shkresë e Shërbimit Informativ Shtetëror, që i është adresuar Prokurorisë për Krime të Rënda, informonte për një tentativë të mundshme trafiku droge nga Shqipëria drejt Italisë në rrugë ajrore, nëpërmjet një avioni të vogël, i cili do të ulej në Bedat të Divjakës.

Shkresa, e cila u ka mbërritur disa institucioneve ligjzbatuese jo shumë ditë më parë, përmban informacion të detajuar, lidhur me mënyrën sesi do të kryhej trafiku, emrat e të dyshuarve, pronarëve të drogës, korrierëve të saj dhe shumë të dhëna të tjera, që ‘flasin’ për një rrjet të fuqishëm që operon në vend. Zyrtarë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda thanë se kanë nisur hetimet, ku shumë prej veprimeve hetimore janë miratuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda. 

Nga hetimet e para rezulton se bëhet fjalë për një rrjet të fuqishëm kriminal, me mbështetje të fuqishme financiare. “Shumë nga personat e përfshirë në këtë rrjet janë të skeduar dhe të njohur nga policia. Një pjesë e grupit është i përqendruar në Fushë- Krujë, ndërsa pjesa tjetër në Fier. Ky grup ka mbështetje të një grupi shumë të fuqishëm financiarisht. Avioni dyshohej se do të ulej në Bedat të Divjakës”, tha një zyrtar i prokurorisë.

Sipas të njëjtit burim, dy të dyshuarit, piloti italian Giorgio Riformato, avioni i të cilit ngeci në rërën e Divjakës pasi iu dëmtua rrota, dhe shqiptari Saimir Bajrami, në makinën e të cilit u gjet një sasi e madhe droge, dyshohet se bashkëpunonin me këtë rrjet trafiku, edhe pse nga hetimet e deritanishme rezulton të jenë vetëm korrierë të lëndës narkotike.

Left, si e ke kuptuar kete se jam shume kurioz?

Mos harro qe e ka botu gazeta e Artan Santos, bankier, qe ja zuri emrin ne goje dje djali i Sheqeres.

nuk merrem me komplote apo diversante, fjalet i merr era kurse e shkruara mbetet - dhe shkresat e Shikut tergon se i dine mire kush jane grupet qe kane porositur keta Riformato e kush fshihet prapa tyre

Mos e beni miletin per budalla se pa ndihmen e shtetit nuk behen keto gjera

Ore po te them si e kuptove ate shkrimin e Klodianes?

Ore, ku shkuan ato shperthimet me dinamit? Si shpjegohet qe shperthime me dinamit ka perdite kur PD e quan ramen "qeveri e dinamitit", pasi i hodhi ne ere pallatin Bashes, dhe kur PD akuzon per avione, bien avione. Sa budallenj e dini popullin ju komunistet e sales?

nuk merrem me komplote apo diversante,smiley

..Në fakt duhet thënë se me këto merrej sh.Enver . Po LefTKopeja ?? Jo shaqo bregu Jo .Ajo merret vetëm me thashethemet e gazetave që dinë çfarë Informacionesh dërgon Shiku smiley

fjalet i merr era kurse e shkruara mbetetsmiley ...

Po këtë çe keshe .Të ka mbetur dhe ajo që "Çudira bën shën Kozmai .ne jemi P.Komuniste e Reformuar .na shihni Veprën "...

Po kopjoje moj tu keqen po të paktën këtu kopjoje latinisht, të mos themi " erdhi sh.Enver edhe njëherë për situatën "

Edhe Alidemsi do tu provojë se çfarë janësmiley Malli thuaj që vjen Gjëmbi herë pas here me Xhibolen dhe bien shumë gazeta !

#Riformato

ej a e kuptoni se sa pashprese jeni apo jo.... po e tregoni veten tamam si me qen mall kinez....

smileyIshim pa shprese, por pastaj erdhi rilindja. Rrofsh per komplimentin, malli kinez ka pushtu boten. 

KMja ben gallate ne parlament me mushkonja e neve s'na lejohet icik nga e njejta gjelle ne nje blog te ndyte, sic quhet nga disa anetare te nerum te tij. 

ta dishit ju ca zemre te mire ka km-ja nuk do boshit gallate ketu

ne po i majme ison mer. eshte permys bota neri merret per qeder

ai i kishte seriozisht mushkonjat nuk besoj qe ka bo shaka, s'bohet shaka kur po e ha populli.

kshu tha, jane mushkonja tha, me pergjegjsine me te madhe.

canten per kete skandal e ka ai Don Balla i Bernabeut, ai qe i blen cantat Hermes me rrogen e deputetit

pritet arrestimi iminent i cunit te sheqeres, xhib.
pastaj shelli do deklaroje per popullin e thjeshte se ka ardh zyrtarisht ne shqipri.

Ka dale nje problem i vogel. Sheqerja paska thone, qyqja jeni te gjithe qunat e mi, ka sheqer per te gjithe.

Blogu ndyhet prej kohësh nga prezenca Juaj forevër ! Të paktën të Rruaje humorin e Albës me zamete shumë , që të keshe edhe pak Lyrë !

Nuk besoj të kesh gjë kundër Salierit ... Lavdi të përjetëshme Mediokërve smiley

rapadam rapadam dipi dopa / O avionit i ra Rrota smiley

E me ra qeveria a jo? smiley

na thoni kur te bier ëëë...lol

 

eshte ne kontakt te vazhdushem me kullen e vrojtimit, po edhe po ra ne plazh do bije se te stadiumi Qemal Stafa e kane lone barin e lart shume

Amon me thuaj kur te bier. Ma bej kete nder vella se jam ne pune. Se zgjedhjet e tjera jo 1 milion po dy milion here do ja fusi tototocin mrena likja&edi opozites. Ne 2017

ok shoku shif punen

E ransishme asht se nga gjithe kjo histori, ne po dalim ma te forte. smiley

E pat than ai burri: ajo qe s'te vret te ban ma t'forte. smiley

Te pakten barin e kap ta shesin per bamiresi.smiley

Guardia di Finanza në Divjakë, avionit i janë lëvizur sediljet

 

Kjo të lë të dyshosh sipas tyre, se avioni i 67-vjeçarit mund të transportonte drogë, ashtu siç është dëshmuar edhe nga shtetasi shqiptar Saimir Bajrami në hetuesi, i cili priste të ngarkonte një sasi të madhe me kanabis pranë pyllit të Divjakës.

Reagon Rama: Nuk ka mundesi, #Reformato ishte pilot profesionist. Shifni nga pylli se aty do te gjeni te verteten. Ose to tja kene levizur policet qe morren cantat e pilotit 2 ore para se te njoftohej* Prokuroria e krimeve te renda, nese Saliu i ka korruptuar.

 

* Nga detajet qe dha sot Drejtori i Policise, Didi:

- 14:20: Efektivat e Policise mbërrijnë në vendin e ngjarjes

- 16:22: Njoftohet Prokuroria e Krimeve te Renda

- Mungon ora dhe arsyeja per te cilen policet hoqen evidencen/cantat nga avioni para se te fillonte hetimi ne vendngjarje.

ket Riformaton e paskan kap kto te le iene para ca kohesh se ofronte kurse fluturimi pa pas license.
Dhe me e forta se licensa e kompanise se ktij, ne emer te se ciles kish regjistru avionin, i paska skadu qe ne janar 2013

ai lajm ka dale qe diten e pare

Ti shikoje dhe nga mbiemri, e ka gjetur posacerisht Berisha qe te duket i lidhur me #rilindjen.
 

a juve morrave te Sales ju kane lene mendte. jo se keni pasur ndonjehere. Ke video qe avioni u kontrollua ne Rinas para se te nisej. Po te kishte pasur droge, ia kishin kapur qe ne Rinas. Nga Rinasi s'ka ndaluar ne vend tjeter per te futur drogen. lol Po ju jeni aq njerez te ulet sa te mbronit gerdecin e dhjetera skandale me te medha, normale qe s'pres logjike ne kete rast. Megjithate, t'ju pyes pak ju morrave te sales... pse s'ka me shperthime dinamiti dite per dite? Pati vetem kur i leverdiste PDs para protestes. E njejta gje dhe tani me protesten e radhes. krimba

Gjib, redaktoje komentin se do u vertetosh peshqve qe je idiot, se me 15:30 eshte njoftu Prokuroria e Lushnjes. Ka dhe emer mbiemer ajo. smiley

Prandaj te dalin shume ore.

E kam fjalen per komentin e ores 18.29, se e kupton vete ti pse e them. smiley

Ate e kam lene jashte komentit ngaqe s'isha ne djeni se gjate Rilindjes krimet e renda dhe ato narkotrafike i kishte marre persiper Prokuroria e Lushnjes (duke ditur qe Prokuroria e Divjakes eshte me e specializuar).

Pastaj, duke pare detajet e Didit me lulka dhe grafiqe u bera konfuz kur pashe se pas nja nje ore tjeter (pas njoftimit te Prokurorise se Lushnjes) Policia kishte njoftuar Prokurorine e Krimeve te Renda. Arrita ne konkluzionin qe kjo ishte nje fatkeqsi (si gjithe mushkonje-ngjarja); ti s'ishe gjendur i disponueshem qe te orientoje Policine se ke te njoftonin dhe ata pasi kishin pritur ca, kishin menduar "pse s'i bejme nje telefon dhe atyre te rendeve gjithsesi". Mungesa jote dukej dhe tek detaji qe ve re; asaj te Lusnjes ja kishin qitur emrin (jo per ta shenjestruar, por per ta promovuar) kurse atij te Krimeve te renda jo.

smiley Po prap nuk e ke kuptu tamam, sepse deri ne ate ore as nuk ishte kapur droge e as nuk ishte kapur ai Sajmiri. Ai eshte kapur me 6 pa dhjete , pra mbas vajtjes se Prokurorit te Lushnjes apo te Krimeve te Renda si e do ti. Sepse jo per cdo gje qe ben vaki ne Lushnje, pa u kap droga po e theksoj, lajmerohet Prokurori i Krimeve te Renda.

Ej vertet nuk e kupton kaqi gje qe shkruahet aty, veq lajle luleve?

P.S. Mos e korrigjo komentin e kesaj minute qe po replikoj une. 19:34.

Prandaj i hoqen policet cantat nga avioni para se te fillonte hetimi?

Dhe pse priten nje ore derisa njoftuan Lushnjen, apo derisa bene verifikimet forcat superoperacionale qe ishte avion dhe jo mushkonje

xhibi mos #Riformato komentet

Vazhdojme dhe me kete histori po deshe, por pasaktesia prokurori bie.

Detajet qe jane dhene sot krijojne tjeter panaroma sepse bie pyetja perse nuk ka mundur dot te ikte ai Saimiri. Ne fakt ai eshte kapur rreth 4 ore me vonese, sipas policise e cila nuk ma do mendja te manipunmoje me mbas ores 3 e gjys sepse jane dhe prokuroret aty apo dicka me vone.

Po megjithate une them te presim dhe pak se mund te dale ndonje filmim tjeter, sepse nese do besojme qe ka pas info per dicka ne ate zone, policia dhe sherbimet informative kane vepruar secila per hesap te tyre pa kompromisin e manipulimit.

Zona ma do mendja eshte mbush dhe me agjente te SHISH mbas sinjalit. 

 

Komentues, prit se kan me degju kush esht ven menjehere ne djeni te rastit dhe kan me mbyll, ... si per thyerjen e embargos me Iranin !

Provoje dhe nje here me thjesht per mua, se jam injorant sic thua zotrote. Ja po ta bej me pika:

1 - Pse policia hoqi cantat/evidencen nga avioni para se te vinte grupi i hetimit?

1a -- Didi s'ka ndonje foto te tij per kete pervec fotove te banoreve qe kishte vene ne broshure?

1b -- Nuk ju duk detaj i rendesishem ky per tu perfshire ne ate broshure bashke me grafiqet dhe vizatimet e lulkat e tjera?

2 - Pse Policia priti aq gjate para se te njoftonte Prokurorine?

2a - Didi thote qe droga u kap para se te njoftonin Ushnjen. Ne 14:50 sipas Dididt ishte gjetur lenda narkotike (faqja 18 e broshures), pak me pare u nisen per ne vendngjarje shefat e narkotikes I. Faskaj dhe S. Selfollari. Ke faqja pasuese e broshures (19) thote se ne 15:30 njoftoi prokurorine e Lushjes. Ne 16:22 njoftoi Prokurorine e Krimeve te Renda. Me heret ne broshure (fq 16) thote qe makina me droge eshte bllokuar ne 14:33.

Nese pergjigja eshte "te presim dhe pak", qenke lodhur kot me keto komentet e tua, mgjth faleminderit per deshiren per te iluminuar popullin. Le qe nese Didi s'i di pergjigjet e ketyre pyetjeve akoma dhe pret tja Prokuroria me hetimet e saj, me mire le te filloje pune ketu me ty lol.

Une nuk te kam thene nje injorant, por gje e trashe. Ka ndryshim te madh. smiley

Tani une po iki se do shof Benfiken e do vej bast qe bahen 11 korne per 90 minuta.

Mire te gjetsha neser !

xhib, do t'kisha pergezu nqse do ishe ndesh me ndonji te peshes tate po ky eshte peshe e lehte mer xhib, nuk quhet. Ky dhe fjalorin e ka te limitum, njesoj me fjalorin e nji 4 vjecari. Te vret zoti, xhib

Po ky pra eshte pesha me e rende qe Rilindja ka angazhuar ne Peshk per (diz)informim te publikut; perfitoi nga rasti qe s'e kisha pare me vemendje vizatimin me lulka te Didit dhe i futi ca perralla; tani qe e pashe, do iki tha lol

Tani e kupton pse te them une qe je gje e trashe dhe jo militant, sepse e ke te pamundur ta kuptosh pa kaluar 7 dite ose nese nuk ta kane spjeguar 7 here. smiley

Meqe komentit tat i run bishtin tani dhe nuk e redakton dot, pra dmth qe do ngelen aty ato qe ke shkrujt smiley po te saktesoj , nga kjo qe ke sjelle ti ne peshk :

10 Maj 2014 - 16:50
Në afërsi të avionit të rrëzuar, në pjesën e pyllëzuar u 
gjetën 8 çanta,
të cilat dyshoheshin si lëndë narkotike.

Faqe 24

10 Maj 2014 - 17:51
Në vendin e quajtur “Ura e Dajlanit” në pyllin e Divjakës u kap Sajmir Bajrami. 
Në çantën e tij u gjetën 27,550 Euro, çelësat e automjetit dhe leja e drejtimit.

Faqe 25

Mbas kesaj ore 17:51  lidhet zyrtarisht piloti me akuzen se po ben trafik droge. Deri atehere ishte dyshim sepse askush nuk i kishte dale per zot droges ne pyll.

E megjithate Prokuroi ishte njoftuar me perpara. smiley

P.S. 11 Korne per 90 minuta u bene. 50 x 1.8 = 90 euro. 

Une ta bera lopka me pika ngaqe e di qe ti e ke zanat dizinformimin, por s'qe e thene. Tani ate broshuren me vizatime e beri Policia e Rames jo une, bile ju deshen disa dite ta hartonte; une ate kam cituar. Le qe kot e harxhoj kohen, mire thote Bredhi, vazhdon avazin ti.

smiley Aha nuk e ndryshon dot komentin, aty e ke. I shkrun gjerat si i kupton e nuk ben citime, se do ishe ne rregull me citimet. Per fat te keq 7 dite nuk kane kalu, keshtu qe e kupto vete ti.

Po lere se nuk i kupton keto gjera , me degjo mu. Nuk eshte pune per ty kjo. smiley

Mire, ja ku i ke dhe me citime nga broshura e Policise, meqe ashtu me nr e faqes e paske pasur te veshtire ti gjesh te dhenat:

14:20 - Efektivat e policisë mbërrijnë në vendin e ngjarjes

 

14:33 - Policia bllokoi makinat, të dyshuara me ngarkesë lënde narkotike dhe u vënë në ndjekje të shtetasit në largim. [shoqeruar me foton e Mitsubishit ne broshure, ne te cilen makine u gjet droga]

 

14:35 - Nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë u nisën për në vendngjarje Drejtori për Narkotikët dhe Trafiqet I.Faskaj dhe Shefi i Sektorit të Narkotikëve S. Selfollari. 

 

14:50 - U identifikuan personat e ndaluar dhe pronari i automjetit ku gjendej lënda narkotike. U la detyrë verifikimi i pronarit të mjetit ku u gjet lënda narkotike.

 

15:30 - Shefi i Komisariatit te Policisë Lushnje njoftoi Prokuroren e rrethit znj. Merita Selimi.

 

16:04 - Policia e Durrësit verifikoi se pronari i makinës Mitsubishi ku u gjet lënda narkotike ishte Julian Hoxha.

 

16:22 - Është njoftuar Prokuroria e Krimeve Rënda ne lidhje me situatën. 

 

16:50 - Në afërsi të avionit të rrëzuar, në pjesën e pyllëzuar u gjetën 8 çanta, të cilat dyshoheshin si lëndë narkotike.

* Sheni ne kllapa katrore per ilustrimin e makines eshte i imi, si dhe theksimi me bold, te tjerat jane te Rilindjes fjale per fjale. 

Plus largimi i cantave nga policet e Tahirit para hetimit, te cilen ti s'e lexon dot se vetem 7 here e kam perseritur, ngaqe Didi s'e ka adresuar ne lulkat e tij.

P.S. Do te ishe dukur me pak karagjoz nese do kishe bere sikur e ke lexuar gabim broshuren mushkonje-agjitpropiste te ciles Rilindjes ju deshen disa dite qe ta hartonte, ose nese do t'i ishe lutur prap adminit te te fshinte komentin, sesa keshtu si pycke e bukur duke thene jo s'jane per ty jo sheqerja jo dashnorja...te njejtat batuta bajate.

Xhibilesh me qe je pervesh e po perqesh / duke te ardhur mbrapa dhe nje me lesh . Mos vur aq shumë Katrore dhe mos bën me Bolde !

Policia grumbullon provat ne vendin e ngjarjes dhe i paraqet ato si prova .  ....

.Kur ka KRIM si vrasje etj , ato qendrojne te paprekura dhe levizin me urdher te prokurorit apo etj ...dmth ty të ngatërron fjala që i ngjan Fiximi

Në këtë rast e vetmja e drejtë e Jotja do ishte sikur TY personalisht , të të kishin raportuar se Provat u Zhdukën dhe atëhere të lindëte e drejta të "lije një koment aty "smiley...por ...pasi ta kishe provuar MIRË se Saliu nuk do kish fut ushtarët e Gardës të mblidhte Gëzhojat në 21 janar !

Tani foli gjembit dhe buzeshpervjelurve dhe llafosnismiley  .Nuk do vija se ty nuk të del sqarimi Komentuesit , thjeshtë se nuk ke punë me të kuptuarat e Fakteve . Po erdha se më duket Habi dhe po pyesja veten .

Akoma këtu Xhibolja ? Çfarë do Drejtoresha Akoma .kjo nuk është prurje për Dërstilë .Kjo hyn tek Gëlbazat që hedh Saliu ku si zakonisht mblidhen Pidhza ( mushkaja , kunup ) ose mushkonja siç e di ti !

 

 

Policia grumbullon provat ne vendin e ngjarjes dhe i paraqet ato si prova . 

Drize, une s'jam specialist por s'ma ha mendja te behen akoma hetimet ashtu sic i benit ju qemoti ne monizem. Po qe ashtu si thua ti, s'kishte pse e lajmeronin fare Prokurorine; patrulla e Policise i merrte cantat e droges dhe ja conin Prokurorise ne zyre, bashke me ankesat e banoreve per tallonat.

 

Tani një llaf më sipër ta ka thënë Komentuesi .Ti nuk di me lexu .Dyshoj , mos ma merr për keq , po je edhe viktimë e "inercisë " ose anon pak nga Anthuziazmi . Po ti e di si i thotë karrocieri fshatit tënë  "Inercisë " Tënde .

Kur nuk di mos bën gam -gam . Nuk janë ndryshe në të gjithë Botën .Ose po ke qejf të "lësh nje koment aty"smiley ...mos "shtjello më si më sipër " smiley Lere pa Fixime .

Gjithsesi vërshëlleji Gjëmbit , mblidh dhe ca nga këta Pallat që të vijnë mbrapa si " të forte " dhe tregoju ca pralla me betonim fushash të aviacionit !  Mbahu edhe tek këta rapadam dipi dopa smiley ...etj

sulmi eshte mbrojtja me mire 

Une qe thu ti gjib, vazhdoj te them qe ti je tip kembengules. smiley

 

o xhib, mos blloko exitin

xhib, pse nuk ben dhe ti si dalipi? pse nuk lexon vetem temen e mero bazes? edhe obama me ket pallen qe lutet me ja fshi komentet, aty marrin informacion

xhib te faqja 12 of 26, bejme kalimin nga 1 tek 3,4. Nderkohe 2 eshte mushkonje.

Ka droge e do prodhohet vardha se populli e ka mendien top, qe vetem me prodhim droge mund te shtyhet.Populli nuk e pi e prodhon, ...per kujt i pihet.Politikqenet qe e pine qe te gjithe, pa asnje perjashtim bejne sikur duan te mos prodhohet e tregtohet.Kerkojne ti quajme putana " te nershme " Gjith problemi i kesaj ndodhie pa asnje peshe eshte: Ka implikim qeverisesish ne kete menyren e re te rruges per ne treg? Pe ta vertetojene instancat me kembengulje , ( por jo me hamendesim e shpifje ) te opozites ahere ti behet " picua " cilitdo te perzier.Un besoj se asnje me tre pare mend ne. koke ...nuk ze mallin e tij ...jesir per sehirsic ndersen ta besojme haberin nga opozita. Kembengulja me opinione analistesh me begraund spiunesh e mynafikesh dhe te droguarish , nuk ua ka borxh, nxjerrja ne bolori e emrit te vendit !

te faqja 20 of 26: "Mberrijne ne vendngjarje FNSH-së nga Tirana"

FNSH-se, really? wtf? Bastardim i standardit! Ku eshte ajo G20cja kur duhet, tha.

Te gjitha hamendesime qellimdashese ! Kronologjia e deklaruar dhe sinkroni me strukturat homologe hedhin poshte sajime, opinione, deshira, shpifje e gjithecka.Policia si strukture doli e paimplikuar.

Shqiperia s'eshte Kolumbi. E keni ngaterru me Meksiken.

Kurse ai hajdari tjeter thote : Vetem protesta juaj e shpeton Shqiperine nga Ediskobar Rama. I thone i llafi : Kur jeto ne shtepi prej xhami, mos e krruj sumen me gjujt njerzit me gura ... Tallje ashiqare bythe me ate milet.Keto duhen vare per llape te gjithe, pa dallim. Le t'i seleksionoje Ai qe osht siper ...(po qe s'e osht).

Ose me e forta ne tv del edhe predikon A Ristani kunder korrupsionit  i cili ka qene ne burg per vete per korrupsion smiley

He de he ! kush del te flasi per moral , kunder korrupsionit, nerit itelektusl, qeverisjes me drejtes..,Ristani ....Obobooooo!

Gjithe kjo mesele u shkaktua nga gjuha e gjate e rames.si tha ai tek anekdota:ku ta lidh mushken?-lidhe tek gjuha ime -iu pergjegj gjuhegjati smiley

estrade mer vlla. Estrade vecse me konsekuenca smiley

Shkrimtaret e portokallise kane dale komplet jashte loje se fantazia e tyre nuk krijon dot gallaten qe po ndodh ne realitet smiley

po mer, e kam degju nga disa kto dite kte qe thu ti

Alba, pse vetem portokallia, qe ti marri te keqen ish estrades Kooperatives " Bubullimes "? Mos "Al Pazari " i " kengetarit dhe pretit " Llakaj ? Reflektimi me i mire i sahanlepirsave te politikaneve.Bastardimi i gjinise se shumpritur te humorit ! Nivele te mjerushme krijimtarie per te fshikulluar me art realitetin polivalent te krimeve dhe kriminalizimin e menyres se jeteses se shoqerise

niveli i humorit eshte banal ne shumien e rasteve.niveli teknik i tv eshte i larte.nga dalin ato para nuk dihet...

Kapi lesht e kacurrit policia. I llocen ne dore thuj se ishin karabusha. Pse nuk kapi gjo perpara ktyne policia ? Apo ky ishte avioni i pare fare . Me kal zjarri, me lule behari . Fuck this shit. Ata jane te gjithe te degjenerum. Ne bojme gam-gam jo e majta, jo e djathta ,po e leshit...

Mos ti biem ne qaf policise! Gabojme ne se ashtu bejme !

Ty ashtu te leverdis, por lexoje lexoje linkun qe solla, raportin e policise te detajuar. Avioni kishte qene nen vezhgim gjithe kohen dhe e kontaktuan qe kur uli lartesine. Ai fiku radion dhe policia per gjysme ore eshte gjendur aty, pa jane kapur trafikantet. si te ulej, si te binte avioni, ishte gjithe kohen nen vezhgim. Tjeter gje qe s'ju intereson sepse s'doni te marrim statusin. Muhabet tjeter ai.

let's go dutch

Ket  pra po themi egzaktsisht dhe ne si ju: policija eshte e lidhme me dhjetra fije te padukshme me avjonet e droges smiley

ej, o shqupo... po ky shefi i komisariatit te Lushnjes, me çfare lloj radari  e kapi avionin dhe ja percaktoi ekzaktesisht koordinatat  ku ndodhej,  madje dhe ku do ulej..?!

Dy minuta më vonë, piloti - sërish pa kërkuar leje - ulet në 212 metra lartësi. Kontrollori i Trafikut e paralajmëron për lartësinë e ulët. Më 13:56 minuta humbet nga monitorimi

Më 13:59 minuta, Kontrollori nis procedurën e emergjencës. Në orën 14:11 minuta, shefi i Komisariatit Lushnje informon drejtorin e Përgjithshëm të Policisë dhe ministrin e Brendshëm, se një avion i vogël po fluturonte nga Bedati dhe po ulej në Divjakë.

Avioni kishte qene nen vezhgim gjithe kohen dhe e kontaktuan qe kur uli lartesine.

Nuk e di si eshte atje ne Shqiperi po zakonisht ajo eshte detyra e kontrollit ajror, te merret me avionat e (pa)shumte qe udhetojne ne zonen ajrore te Shqiperise e t'i kete nen vezhgim.

Sa shpejt e harruat qe diten e pare polica tha qe avioni s'kishte patur leje fluturimi ndersa dolen ata te kontrollit ajror dhe e pergenjeshtruan.

Nuk e di per ju, por une kam mendimin qe fajin e ka Arben Cuko qe shkoi dhe e zemeroi opoziten. E keta, nga inati, shkuan ja ulen avionin qysh te nesermen!

te 10-fsha statusin, ç'fiton pastaj?

Pranej ja mylli fejsbukrin policave ky. 

"Gabojme ne se ashtu bejme !"

Fjale per veth master Yoda.

Kjo s'prish pune fare per statusin. Perkundrazi Hollandes do ia zbusi icik zemren. 

Bama, them sepse jam bazuar ne nje fakt shum sinjifakativ te mesuar sot, i cili vertetohet nga struktura te huaja qe kan bashkepunuar me policine tone qysh se avioni i ngrit mbi Rinas.Ka qene aksion i mireorganizuar i policise dhe jo se avioni ra nga pesha e droges dhe se piloti pati ngrene dy qillo ushqim, qe ta treste ne Karavasta... dhe avioni " ktheu samarin nga barra " !
Po i lene te grijne si me thyerjen e embargos ndaj Iranit ...! Policia do marri pergezimet e te huajve shum shpejt ...

Per Sali Berishen,Shqipnia ka qan gjithmone si lines ne kohe periodash!!! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).