Berisha, gjatë pyetje-përgjigjeve me gazetarët u shpreh se, nga Shqipëria mund të kryhet trafik droge dhe me nëndetëse.

“Të garantoj, këtë për nëndetëset nuk e kam nga as një qytetar, nga asnjë shërbim, nuk e kam nga askush përveçse një arsyetim i imi. Pse? Pas aeroplanëve përdoret nëndetësja. Dhe për kartelët e drogës, prodhuesit e kokainës, shpërndarja e tyre në Evropë bëhet me rrugë detare. Di që ka patur anije që janë kapur me sasi kolosale kokainë. Nuk di nëse kanë ardhur nëndetëse, por me këto lehtësira që ofron Shqipëria për avionët, nëndetësja është më e thjeshtë. Dhe ata marrin zemër”, u shpreh Berisha.

“Unë e kuptoj se kur të ndodhë do thonë i ftoi Berisha. E them për nëndetëset sepse është një mjet i sigurt i transportit të drogës. Ato kanë një problem, bregun ku do të shkojnë, por në këtë mungesë kontrolli, në këtë situatë ku është Shqipëria, do të jetë një parajsë.”

Këtu

98 Komente

Kemi erektar 24 kulla artistike vrojtimi z. Sali.

Peshku: Kujdes titullin

Berishes vetem servilet e vet, Meta dhe Peshku i therrasin "doktori" lol

Ose, shiko shiko, budallalleqe tha dhe Berisha sot, jo vetem Rama, gje e cila s'do qe cudi te neutralizonte situaten pak a shume sikur asgje te mos kishte ndodhur.

Pra nje mungese e theksuar peshkonsiderate per Meten sot, duke mos i rezervuar asnje kryeteme, edhe pse ai qe i pari qe sugjeroi nocionin avion-mushkonje.

Nuk po flisja per perzgjedhjen e lajmit, as per vendosjen e tij, sepse e di qe nuk mund te ndikoj dot zgjedhjet redaksionale te peshkut. Po flisja per gjuhen e perdorur ("doktor") qe eshte semundje e gazetarise shqiptare, madje kam arsye te mendoj se nga gazetaria ka filluar te depertoje neper popull, ku perzihen zhanret pa dashje, gazetaria me letersine, fakti me trillimin, lajmi me parodine. Them pa dashje sepse nese nje tekst satirik popullohet normalisht nga doktore dhe piktore, lajmi qe citon nje fakt gudulites e humbet forcen e goditjes nga komente te tilla (thene ndryshe, gazetari nuk ia kalon dot Berishes per nga efekti dhe duket keq, xheloz, amator). Sigurisht qe po kaq i rendesishem eshte edhe aspekti etik i ligjerimit ku i forti/pushteti duhet ta trajtoje me kujdes maksimal te dobetin/opoziten, e para sepse ka pergjegjesine e pushtetit si garantues i te drejtes, qe si koncept bazohet pikerisht mbi mosshtypjen e te dobetit, dhe e dyta sepse nuk ka me nevoje te gjuaje dritaret me gure.

Per ta cuar arsyetimin pak me tutje, mendoj se vete gazetaria kete semundje e ka marre nga politika, ne teresi si fushe dhe konkretisht kjo e jona, ku nuk ka vend per lajm, as per fakt, por synohet thuajse perjashtimisht per efekt. Duke e bazuar materialin mediatik aq rendshem mbi riprodhimin e fjaleve te politikes, gazetaria shqiptare e ka shume te veshtire te ndertoje identitetin e vet ligjerimor.

Ti ben shume mire qe e shtjellon te tere idene. Se si ka thene ai i pari: "Beje te miren e hidhe ne lume!" Dmth kjo ishte per ata qe per fatin e tyre te keq nuk ja thone fare. Ata qe kuptojne, te moren vesh qe postin e pare koncentrat.

Ka te tjere pastaj, qe te kuptojne shume mire, por per nje arsye te mistershme, qe vetem atyre u eshte bere e ditur, te perplasin surratit nje "Zdu"* ne formen e postimeve gjoja elokuente.

 

* kjo "zdu" eshte forma e miresjellshme e postulatit neimcilist "po nuk me do trapi, mo!"

Ekziston po ashtu mundesia qe deri tek gazetari te mos kete depertuar akoma ndjesia se pushteti eshte marre.

smiley

Ketij duhet ti japin nje program televiziv, te trasmetohet te shtunave : Perralla me gjysh Salen, te qeshin dhe argetohen femijet,..... sidomos kur navigon ajpaden me gishtin tregues per te gjetur perrallen e radhes  

Ky intrigant, pasi e la shtetin pa ushtri, pa kufi të mbrojtur, pa dinjitet, pa brekë, me statusin qesharak si i vetmi vend që nuk ka një aeroplan, që nuk ka një katersilurues apo anije patrullimi, armik i kombit që e polli, tani fërkon duart nga gëzimi se shpifja do ndikojë që Shqipëria të mos hyjë në Europë. Banda e tyre po përgatitet për festë kur të refuzohet statusi. Po porositen fishekzjarre për të ndiçuar qiellin e Tiranës, diku nga 20 qershori. Gëzohuni horra!

Është e kuptueshme që vëndi nuk e merr statusin, por jo për drogën që mbolli Saliu i madh me Mulin, por për armiqësinë dhe urrejtjen mes palëve. Kaq të dëshpëruar janë këta pervers nga humbja e pushtetit, sa janë gati për një djegje të dytë spektakolare, sI ajo e '97-tës. Humnera ku duan të na çojnë është një përputhje ëndrrash me ato të kushurinjve të Sllobodankës. Do t'i bëni përfundimisht varrin vetes.

Po doli edhe nendetsja ose kredharaku sic i pelqen Kadarese do ta votoj salen per profet smiley

Akoma ne vitin 1996 eshte injoranti. PD-ja eshte e mbaruar me kete njeri, bashke me vendin tone, per sa kohe ia varin mediat se cfare thote. Sapo tha qe Shqiperia ka shkelur embargon me Iranin, permendi armet berthamore te Iranit, dhe pastaj e pergenjeshtroi vete agjencia qe citoi se kishte dhene informacionin. Dhe as i skuqet faqja qe njollosi gjithe kombin.

http://www.balkanweb.com/bw_lajme2.php?I...

kshu si e ka nis komandanti, prit kur te tmerrohen katnaret e lezhes e golemit kur te hapin syte dhe perballe te shofin naj luftanije me grykat e topave drejtu bregut

Hë, qeshni, qeshni prapë në Parlament. "Hahaha muhkonja, hahaha cironka". Kur t'u dali "cironka" e t'i prishet helika në port të Durrësit.

smiley mgjthse ku i dihetsmiley

Ka nendetese shqiperia?

Ne trute e doktorit sigurisht... smiley

Shqiperia s'ka por trafikantet e droges po.

Aman drejtor, mos ka ndodhur noi gjo nga magazina smiley do na kujtonte Beluli pjesen nga Roland Trebicka smiley

nendetsen do nxjerrin ne Tirane perballe kryeministrise.. nendetse pink me nje fjale qe te duket haptasi qe eshte e Rames se ai eshte me pink! 

 

Ua paska dhene sinjalin ...smiley

Nuk kemi gje nga Ajri dhe nga Toka . Na griu edhe aroplanin e Fundit smiley

nga kabineti me i miri / vete Dora STahiri  ....smiley

Nderroni mjete e Strategji .Une jam prane Jush pasi perseri do shkoj ne Jon dhe do thyej rekordin e qendrimit ne Uje .

Tapa Juaj Sali Qenef Berisha !

O LefTKope nuk paske faj qe nuk po lidh Politico Te qaj hallin dhe jam prane teje .

Ke te lidhesh me pare dhe ti smiley

Turp, mos ia vini re se eshte plak.

Bebe Doc i Vicidolit : Arvizu kujdes se do te digjen te dyja duart...

Qafsha Momen osht bo gati per Marshim cuni Sheqeres bashke me Shkerdhenin.

Qeveria ime nuk eshte akuzuar per trafik droge!- Sali Berisha

Tani Berisha paralajmeron se droga do te vije me nendece! smiley

Karagjozllik me te madh nuk ka te pakten Berishes po i ra rasti ketej nga peshku ne se nuk e ka degjuar ambasadorin gjerman Hofman, ti hedhi nje sy ketij shkrimi me posht , kush e di mbase do te zere  mend! : 

Ambasadori gjerman Hoffman ;

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Helmut Hoffman, ka shiegjetuar PD-në në lidhje me akuzat për trafikun e drogës.

Duke folur për emisionin “Diplomaticus”, ai ka thënë se trafiku i drogës në Shqipëri ekzistone para qershorit, ndërkohë që qeveria aktuale ka rritur nivelin e kapjes së lëndëve narkotike.

 

  1. “Nuk ka filluar në shtator të vitit të kaluar, por ka vazhduar për një kohë të gjatë. Është cështje shqetësuese sepse ndikohemi në mënyrë direkte të gjithë nga kjo cështje.
  2. E vlerësoj që qeveria shprehet se ka rritur nivelin e kapjes së drogës dhe mendoj se do të ishte cështje besimi dhe do ishte interesante që kjo drogë e kapur të shkatërrohet nën vëzhgimin e ndërkombëtareve.
  3. Policia duhet të bëjë punën e saj.
  4. Unë nuk jam detektiv, por jam informuar nëpërmjet mediave.
  5. Dhe i kam bërë pyetjen vetes, a është ide kaq e mirë që kjo cështje kaq delikate të shtrohet në publik apo në ambientin politik.?
  6. Kjo cështje duhet të jetë e depolitizuar.
  7. Nëse nuk keni tregues apo indikatorë shumë të fortë që forcat politike janë të përfshira, do të tregohesha shumë i kujdesshëm për të akuzuar dikënd sepse këto jane akuza shume te forta.
  8. Mund të bësh pyetjen se cfarë po ndodh këtu apo atje, por në përgjithesi duhet lënë policia që të bëjë punën e saj. Nuk duhet shndërruar në një lojë futbolli.
  9. Kjo është një tendencë që e kam vënë re që kur kam nisur punën si ambasador i Gjermanisë në Shqiperi, vecanërisht javët e fundit ka një tendencë për të skandalizuar gjithcka duke e kthyer në cështje politike të brendshme”, tha ambasadori gjerman.

Dita

O ky o pjerdhe komplet ose i ka ditur shume mire keto gjera qe perpara dhe ska berre asgje qe ti luftonte.

. Di që ka patur anije që janë kapur me sasi kolosale kokainë. Nuk di nëse kanë ardhur nëndetëse, por me këto lehtësira që ofron Shqipëria për avionët, nëndetësja është më e thjeshtë. Dhe ata marrin zemër”, u shpreh Berisha.

Merre me lëng, se mishi mbaroi. Po pse mo, çdo budallik që nxjerr ky nga goja, duhet të përbëjë me patjetër lajm ?

Eshte pjerdh! 

A narco-submarine (also called narco-sub, drug sub and Bigfoot submarine) is a type of custom-made ocean-going self-propelled submersible vessel built by drug traffickers to smuggle drugs.[1] They are especially known to be used by Colombian drug cartel members to export cocaine from Colombia to Mexico, which is often then transported overland to the United States.[2][3]

Keto ekzistojne por ne hapesiren tone detare te monitoruar nga radaret e natos jane te pamundura te perdoren smiley

Ke filluar lexon si Gjëmbi dhe ti ..

Po e dha sinjalin moj . Ajrin dhe tokën na i Bllokuan . Mos më Vrisni .Deti është i Lirë se nuk kontrollohet nga Nato .Kaloni ne fazën Droga Nënujore !

Apo e keshe me shaka .Se je ti një që smiley.. Të analizoftë  Shkullaku ishalla smiley

Basha paska ngelur shume i zhgenjyer me faktin qe Rama nuk qau sot kur foli per hallet e popullit, sidomos hallet e #Riformato per rroten e prishur te avionit smiley

Në vend të dorëheqjes, reflektimit apo ndjesës së kryeministrit përgjegjës, shqiptarët brenda dhe jashtë vendit dëgjuan shfrimin e urrejtjes së tij patologjike kundër opozitës, panë përgjërimin tij teatral pa lot në sy për vuajtjet dhe dhimbjet e këtij populli.

Berisha thote qe nuk do te cuditesha qe Qeveria e Rilindjes te vere edhe ujrat e veta nen kontrollin e nendeteseve te droges. Sugjerim i cmendur?

Qeveria e Rilindjes e hoqi ligjin e ndalimit te skafeve qe Berisha vuri ne fuqi sa erdhi ne pushtet ne 2005 - skafistet e Vlores, zgjedhesit e Rames, filluan zanatin e vjeter.

Dhe i cmenduri eshte Berisha qe dyshon se keta njerez jane gati te shesin edhe grate e tyre per hir te trafikut te droges e jo me shtetin e sovranitetin e shtetit shqiptar?!

Po pra, hoqi mjetet motorike, derrmoi ekonomine shqiptare. Tani ka nisur te na derrmoje ekonomine duke hequr dhe avionet. Le te izolohemi si ne kohe te enverit. Komunistet si sala dhe enveri s'dine gje tjeter. Shet gjithe kombin per cik vemendje nga mediat ky lafarak njeri. I vuri zjarrin disa here per pushtet, si ne 1997 e ne 1998.

Politizim i policise. Kreret e policise jane te gjithe njerez te deklaruar te PS. Ose numerues te saj, ose kandidate per deputete te saj, ose financues te saj. 

Shkaterrim i administrates. Te shkarkuar per motive politike dhe per te punesuar militantet e ps dhe lsi, qindra dhe mijera nepunes te administrates shqiptare.

Rendi ne gjendjen e tij me te keqe. Vrasje, arratisje spektakolare nga burgu, grabitje, droge... etj.

Pergjegjesi per keto eshte Edvin Rama.

 

me fal qe te shkrova

s'e dija qe ishe nga ai soj

klm

Ajri, ajri!

Vozdu, vozdu!

Me kshu karlliqesh ka per t'nejte jashte burgut ky delenxhi burre.

Cdo jave duke qit noi gjo komplet t'paimagjinushme nga menja racionale, por me qellim qe te mbesi "faktor", do i shtyje ditet i qete se as ktij, as pjellave te ktij nuk ka per t'guxu kush t'ja hudhi byzylyket. 

 

ky eshte gjynah me u fut ne burg

 

 

Bzzzzzz kujdes se mos pickoheni nga mushkonjat, jo per gje po Gjadrin eshte bllokuar!

nje mushkonje ja pickoi tullen majmunit kryeminister!

Se mos na dali ndonje rilindas i lidhur me keta trafikantet e droges, se na lane pa Rilindur pastaj!

drogen nuk jua solli rilindja por ajo e gjeti midis jush. te lulezuar! 

E gjithe kjo meseleja e avjoneve te droges tregon se KM Rama eshte i rrethuar nga keshilltare qe jane shume larg te qenit ne lartesine e detyres!

E para, avjona me droge, apo droge me avjona nga Shqiperia drejt Europes perendimore ka patur vazhdimisht, njelloj sic ka dhe ka patur edhe nga Greqia, apo shtete te tjera te rajonit, qe perdoren nga narkotrafiku nderkombetar si trampoline drejt BE-se. 

Ne kete kontekst mjaftonte qe KM dhe te vetet tju kujtonin shqiptareve precedentet, si p.sh. procesin "Kokaina" dhe e gjithe ceshtja shfryhej si tullumbac.

E dyta, fenomeni i trafikut te droges ka permasa nderkombetare, leviz shuma marramendese parash dhe eshte jashte cdo logjike te mendosh se mund ta bezdise (se ta luftoje jo e jo) e vetme e pa mbeshtetje Shqiperia jone e vogel dhe e varfer!

Kujtojua shqiptareve keto, te shoqeruara me perbetime te zjarrta se, sidoqofte, ne do bejme cdo perpjekje per tju shkulur ndonje qime trafikanteve dhe mbaron ai muhabet!

Edhe kjo puna e nendeteses nuk eshte as e re e as origjinale. E ka pas mendu (dhe ndoshta eksperimentu) Kociu me shoke qe ne kohen e Nanos... .

Të garantoj, këtë për nëndetëset nuk e kam nga as një qytetar, nga asnjë shërbim, nuk e kam nga askush përveçse një arsyetim i imi.

me garanci! 

E tha Arvizua, do kete demonstra ket te Xhumo se Altin Goxhaj ka mbet pa pune...smiley

Filloi LefTKope ..Filloi aksioni me duket .Me dysheke Plazhi te mbuhur smiley

A mos me dhjevsh ne Hale ishalla .Po si the Shkullaku ka thene ...o brinja .U befsh Shuk e mbushnin dyshekt  Plazhit me ty Digjove eeeee .Digjova thuaj smiley Pake prure nje kuqalash .Po ky nuk eshte i ri moj ..Hiq keto Fistulat .Bjena nje cilesor !

Sa mire do i jepkan dyshtetesi te gjitheve.

Ska nevoje ta thote Sala.

Tashi poplli eshte ndergjegjsu: Keta edhe me elefanta afrike e levizin.

Apo s'ia ka marre doren gjeneral Imami 105-ses. 

Ene Galdini, fenda e Fatos Nanos, do jete ne miting me Goxhajn...dhe njohin Salukun si opozita Shqyptare....

Ku jan ata leprat qe thone prape Saliu????? Saliu ka shpall luften vendimtare ndaj Canabisit... Zeni minister i bujqesise

Se ka keq ku .Nga deti futesh ne grykederdhjen e Vjoses e del direkt ne Lazarat.o burra cuna duhet ble nje nendetse.

Vec 5 dite ka qe eshte botuar kjo.

Shifni cer thot Bebe Doc i vicidolit kur e pyeten pse nuk dha dorheqjen per shperthimin fatal te Gerdecit:

Gerdeci ishte aksident (me 26 te vdekur mes tyre ene femije pa llogaritur te gjymtuarit)smiley

Po avioni i droges se supozuar a nuk ishte aksident apo ishte dhurate per Bashen Imamin e Zenit qe duhet te shkojne ne gjykate????

Akoma kjo vemje e felliqur nuk don ti ndahet fatit mjeran qe i dhuroi ketij vendi ?Kjo moster e ligesise pakufishme del e leshon pordhe para nje gazetarie mizerje ! Ky bandit, brenda hidhrimit qe i dhane shqelmin qe meritonte tret zeher per nje dite qe lutjet e tij e duan Shqiperine te sosur ne fundin qe ky palaco i rojektoi.
Nuk ka per te ndodhur ore shpirtzi ! Ti nuk do vdesish i qete sepse te tmerron mali i zullumeve .Ti do tretesh mbi ligesira !

Per te parandaluar transportin e droges me nendetese rilindja ka vendosur te thaje detin .. me luge caji .ne kete menyre krijohen edhe 300 mije vendet e punes smiley

Alba, sepaku nga ty kerkoj ta thuash se kam bindjen qe si shum pake ketij blgu mjeran, e merr vesh, nuk parandalohet droga sepse nuk eshte vullnet qeverisesish por problemi jetik i te qeverisurve ne nje sistem ku diproporcioni i te mirave materiale eshte ne proporcion gjeometrik.Ne Shqiperine e kohes " salibollekeve " 55 individe, pa asnje te shkuar tradite, zoterojne 98 perqind te pasurise monetare ...! Si shifer edhe mundet te jete e diskutushme por raporti nuk ndrydhon si vlere !
Kete nuk guxojne ta germojne ...!

Nuk di c'te them.eshte kunder ligjit , shkaterron jeten e perdoruesve e te personave rreth tyre.por nuk kam goje te predikoj se kam te aferm qe e kultivojne dhe shyqyr qe s'jam ne hyqymet atje se do duhej te luftoja kunder njerezve te mi.nga ana tjeter me ato 6 dynyme qe perfituan nga ligji 7501 nuk ka levrdi te rrisesh asnje lloj bime tjeter vec hashashit.njerezit e mi ne fshat ka 23 vjet qe e fitojne jetesen here me argatllek ne greqi a itali derisa i kapin korofillaket e i perzejne.here duke mbjelle hashash e nxjerrin ndonje lek ne vitet kur nuk ua shkul policia.per pensione e kontribute nuk behet fjale e nuk guxoj te mendoj se cdo bejne kur te plaken e ti lene fuqite..

E pra , do jetojne, do mbajne frymen gjalle.Mbijetojne ata sederqare qe e kan kuptuar kete sistem te felliqur ku ne treg del malli qe ...kerkohet?Ca mutin duan keta politikane prostituta pa breke turpi qe bejne te prekurit ne " ner " se paska treg droge ne shqiprrine ku qe te gjithe keta, analistet, gazetaret, llapaqenet e gjith rrukullimave qe bolorisen ket te mjere Shqiperi, semedemek prodhoka droge!Ne asnje dite te vitit, ne asnje ore transmeti live kuvendi mbushur dinga me bandite nuk zune ne goje mbjelljen e tokave, te bimes me fektive, te ndonje gje te hairit per rritje punesimi, mirqenieje por droga. More droga.!qelbesirat e ketij vendiNe vend qe tu pervishemi vence ketyre te droguarve qe mbushen burgjet me rini, na sekelldisen se i vete droge evrope putanes.E telikosen ...prr ikjen e gjese lige nga vendi i tyre ?Plehra te gjithe dhe zagare kush u mba ison!

smiley

Alba, " ..eshte kunder ligjit ..! Cili ligj pengon te mjerin per te shfrytezuar cdo rruge e mundesi per te siguruar buken e gojes?Cila polici i ben balle turmes uritur.Kjo eshte masive nuk eshte nje apo dhjete "eskolesher " qe na bekan kartelin! Keta te sterngopur me gjithcka, pa perjashtim te gjith politikanet pine droga te shtrenjta, te fortat, perfshire dhe kete te marrin, qe profetizon ardhjen e " fellukave " ( nedetseve) per te marre drogat ( insha allah ja arrijme vertet asaj dite, po nuk besoj se ku lene larot e evropes te mbetet per balot shqiptare) dhe tallen koqet me popullin, duke e shushatur me " lufte nershmerie" duke i syrgjynosur dhemte qe ropaten, qe ven gjithcka ne rrezik, nje popull qe duron shume por dhe qe prodhon nga me te lehtat per ata qe nuk arrijne tek te shtenjtat si " malli " qe pine afendikojt e politikes kurve shqiptare

aaaaaaaaaaaaa, ishe mire grave, pastaj kur permende profetin e 10-ve..smiley

C' profet permenda more melun?Po nuk e ditke se cilin " mall " pi ai lesh profeti ?

Arvizu reagon pas komentit te Berishes se nese Arvizu ve doren ne zjarr per qeverine RaMeta, atij do ti digjen te dyja duart:

“Kur dëgjova për protestë, mendova se Altin Goxhaj ka mbetur pa punë”

smiley

Hallall ambasador! Je bere me shqiptar se politikanet tane per kunja smiley

Si dhe, nxjerr ne pah impotencen e Bashes para Berishes, duke ju referuar papergjegjshmerise kolosale te PD-se ne lidhje me akuzat per ushtrine. Arvizu ka thene se Basha i ka pranuar se ata (PD) s'kane gje me ushtrine. Me gjase Berisha ka vene ultimatum dhe ka urdheruar te behen akuzat per ushtrine gjithe pa paraqitur asnje prove konkrete.

- Respublica

 

Po pra,po kercenimi i doktorit per m'kamsin e Obames e dha efektin.

Pyetjes se gazetares se a ishte i perfshime K/ministri Edi Rama ne trafik droge,Arvizuja u pergjegj; nuk e di.

S'ja majti me vu doren n'zjarm. smiley

Per kedo qe ka pak mend dhe nje informacion te herepashershem ne lidhje me situaten ne Shqiperi, e kupton se ajo qe ka ndryshuar ne biznesin e kanabisit shqipetar eshte prishja e monopilit te tregetimit te ketij malli. Deri ne fund te qeverisjes berisha, ishte ky i fundit qe nepermjet familjareve dhe oborrtareve te tij kishte ne duar dhe te monopolizuar pothuajse te gjithe tregetimin dhe eksportimin e kanabisit. Dhe sigurisht qe evadimi, transporti i brendshem, ai jashte kufijve deri ne destinacion, kryhej nepermjet kanaleve te sigurta qe kishin marre edhe bekimin e strukturave shteterore. Tashme, ky monopol eshte shperbere, kanalet e sigurta dikur jane prishur dhe prodhuesit e kanabisit te gjendur pa bleresin ekskluziv  dhe me stoqe te konsiderueshme qe me gjasa do te kapi edhe prodhimin e vitit tjeter, kane ulur cmimet dhe pranojne cdo bleres qofte edhe modest qe ju troket tek dera (sipas informacioneve me te fundit ta shesin edhe per 150 Euro kg). Nga ana tjeter, ky shkaterim i monopolit berishist, ka nxitur tentavivat aventureske te shume individeve per te bere para brenda nje kohe te shkurter. Dhe sigurisht, meqe kanali tradicional i transportit te kanabisit eshte shkateruar, disa tregetare kane rene pre e kontrollit te shtuar policor. Forma ajrore e transportimit besoj se duhet te jete gjetje e re nga tregetaret e rinj, pasi ajo tradicionalja kryhej me skafe nepermjet koridoreve te sigurta qe mbroheshin nga strukturat e shtetit kriminal te berishes.

Si perfundim, ajo qe po ndodh per mua eshte nje sukses i qeverise. Shkaterimi i monopolit eshte pa diskutim nje perfitim per te tere shoqerine shqipetare. Eshte shume qesharake qe PD-ja kerkon te ngreje popullin qe te protestoje per shkaterimin e monopolit qe ish kryetari i tyre kishte ndaj kanabisit.   

Interesante smiley

Ja dhe dinamika e plote e ngjarjes se na çate koken me tere keto pandehma dhe alibira...  jo pas dy oresh e jo e lane vete e ku di une...lexojini dhe pastaj lepini tere ate vrer qe keni nxjerre nga goja...

Drejtori i Përgjthshëm i policisë Artan Didi po sqaron cfarë ka ndodhur me avionin që nga momenti kur ka hyrë në hapërisën ajrore të Shqipërisë. Detajet jepen në Akademinë e Arteve ku po zhvillohet një takim i drejtuesve të policisë dhe i pranishëm është edhe Kryeministri Edi Rama.
Ja cfare ndodhi 
8 maj 2014 Ora 10: 16: Avioni i GRMP ulet në aeroprt. Ishte nisur nga Korfuzi me destinacion Tiranën, qëllimi i fluturimit turistik
10 maj 2014
Ora 13.26- Avioni i GRMP tip PA 32 niset nga aeroporti Nënë Tereza me destinacion Pescara në Itali.
Ora 13.50- Avioni në kuotën e 757 metër lartësi vazhdon fluturimin normal drejt pikëës Gokël. Në pikën Ditan avioni kthehet majtas, pa kërkuar leje. Kontrollori i pikës ajrore pyet pilotin për arsyen e kthesës. Piloti kërkon fluturim turistik mbi bregdet. Pas verifikimeve trafiku ajror pranon kërkesën e pilotit.
Ora 13: 52- Avioni zbret pa leje në kuotën e 212 metër lartësi, kontrollori i trafikut ajror e kujton pilotin për lartësinë e ulët të dhe impaktin me terrenin.
Ora 13: 52- Avioni zbret pa leje në kuotën e 212 metër lartësi, kontrollori i trafikut ajror e kujton pilotin për lartësinë e ulët të dhe impaktin me terrenin.
Ora 13:56- Avioni ngrihet në lartësinë 364 metra, por njëkohësisht humbet nga monitorimi i radarit. Avioni vazhdon të qëndrojë në frekuencë në radio.
Ora 13: 59- Avioni humbet kominikimin në radio, kontrollori i trafikut fillon ndjekin e procedurës së emergjencës.
Ora 14 : 11- Shefi i komisariatit lushnje, nënkomisar Mitri informohet se një avion i vogël po fluturonte nga Bedati dhe po ulej në Divjakë. Ai informon Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë dhe Ministrinë e Brendshme, të cilët urdhërojnë për fillimin e operacionit për gjetjen e e avionit.
Ora 14:13-Efektivat e policisë Divjakë nisen drejt vendit të ngjarjes për verifikim të informacionit. Ata njoftojnë sallën operative të kufirit në Durrës dhe Drejtorin Rajonal për Kufirin, marrin detyrë për bllokimin e zonës.
Ora 14: 18- Sipas procedurave të emergjencës, njoftohet Sektori i Koordinimit të Forcave Ajrore dhe Shërbimin e Kërkim-Shpëtimit në Forcat e Armatosura. Nis koordinimi i të gjitë strukturave.
 ::::: vijon....

Ora 14: 20- Efektivat e policisë mbërrijnë në vendin e ngjarjes dhe konfirmojnë mjetin e ulur dhe pilotin. 2 metra larg avionit teksa mbante në dorë 2 çanta. Avioni kishte ngecur në rërë, i dëmtuar. U konstatua se piloti ishte Giorgio Riformato me nënshtetësi italianë.
Ora 14:21- Qendra e Kontroll-Raportimit informon zv/komandantin dhe Shefin e Shtabit të Forcave Ajrore mbi të dhënat e planit të fluturimit.
Ora 14: 23- Koordinatori ushtarak pranë Albacontrol Tirana dhe Qendra e Bashkuar Operacionale njoftojnë Postën e Kontroll-raportimit në Hortiatis-Greqi, Licola-Itali dhe Torrejon-Spanjë.
Ora 14: 33- Patrulla e dytë në aksin Divjakë-Plazh identifikon dy automjetet ë ndaluara buzë rrugës , të titpt Micubishi me targa AA794 HU që po ngarkohej me rimorkio të tërhequr me Land Rover me një rimorkio me targë AA 500 CX. Një shtetas po largohej nga pylli me cantë të zezë. Policia bllokoi makinat të dyshuara me lëndë narkotike.
Ora 14:35- Nga Drejtoria e Përgjithshme e policisë u nisën për në vendngjarje Drejtoria për Narkotikët dhe Trafiqet I Faskaj dhe Shefi i Sektorit të Narkotikëve S. Selfollari.

..............................

Pra nga ora 13.59 e deri ne oren 14.23, kur jane njoftuar aleatet nuk shkon me shume se 30 minuta... Atehere nga e nxoret o plehra qe policia shkoi pas 2 oresh ne vendngjarje.... se polisia nuk e lejoi prokurorin per 1 ore e gjysem te futej ne vendngjarje, se policia nuk i lejoi mediat per 22 ore te shkonin e te raportonin ngjarjen...???

Ikni ore talebane te felliqur... qe vetem shqiptare nuk jeni... Por jeni bijte e Kainit....

Ikni ore talebane te felliqur... qe vetem shqiptare nuk jeni...

 

Alidemso perfytyro per nje cast sikur nje spanjoll shan bashkekombasin e vet "ik ore shqipetar i felliqur" pasi ky i fundit i kishte trafikuar motren. Si do te ndiheshe ti? Prandaj, mendo nje cast si do te ndiheshin Talebanet qe ti keta by..qira i krahason me ta? Sic ka shqipetare te mire e te ndershem ashtu ka edhe edepseze, vrasetare, te pabese, laskare etj. Keta tanet nuk mund ti krahasosh me asnje komb tjeter pasi jane unikale ne genin e tyre, prandaj jo me kot quhen "shpellar". 

O zoti Alidems .Me sinqeritet më bëhet qejfi që më doli fjala me Ty veçanërisht .Je i pari që më ke paralajmëruar " Më kujdes me këta .Jo me top  ".Tani erdhe më keq se unë .Jo me Top por me Bumje Atomike ...smiley

talibanë ..antishqiptarë..

Po jo se e ke keq . As se mos është vlerësim emocional ose shprehje krahasimore e tepruar .Je Realist smiley

Janë aq të trashë dhe aq dashakeqës sa këtë gjë duhet ta kishe kuptuar në prizmin Human jo Politik , fushë ku  kanë të njëjtat të Drejta për të përdorur të njëjtën Gjuhë. Në se Shqiptarët duhet të bëhen pishmen për këtë Periudhë 25 Vjeçare , është Pikërisht Përfaqësimi i kësaj Kategorie në Fushën Mediatike , ku mendoj se hYn edhe I nderuari Blog ( në njëjës  PpU ) me këtë kategori Xhibolesh e Gjëmbeçësh tallëssmiley  si Membër , nga pjesa për midis ose e " barazlarguar " ose saçmet e babasqapit ! Duke i përjashtuar nga pjesa smiley ..Obobo none erdhën smiley..e Pampersave të LefTKopesë

Më vonë ,  me konsensus të PLOTË , disa vjet më Vonë Shqiptarët do ta trajtojnë këtë që ka ndodhë me këto Specie po shqiptare si

" Periudha më e Artë e Lulëzimit të Injorancës dhe shtimit të prodhimit të leshit e fasules "

Flm

Nuk te shau kush Rilindjen qe nxehesh aq shume Alidemso, po faktet e trafikut jane kokeforta : qeveria nuk kontrollon dot hapesiren tokesore e ajrore te Shqiperise, ka deshtuar me luftes kunder droges qe nuk i ve dot fre po justifikohet se ajo qe eshte korrur ka qene mbjelle para 1 viti (dihet se droga mbillet 2 here ne vit por nejse).

Pra, kur nuk kontrollojne dot hapesiren tokesore e ajrore, vendosin prita betoni ne Gjader dhe sot ne Lumalas te Korces...por harrojne se ne plug te Lushnjes eshte nje zone e perdorur nga avionet e sperkatjes : kur do i vendosin prita edhe asaj se nuk i dihet ? Po aerodromi i Kucoves ?  ;p jane bere qesharake te gjithe rilindasit rifomato nga djali i Sheqeres smiley

Po mire more lefter, se une nuk e rruj as per Salikun tat e as per ket palloshhin e gjate fare. Une jam koherent ne tere ato qe shkruaj... Siç e kam share atte gomarin tuan nga Vuqiidooli, po ashtu kam share edhe ket shalgjatin pej tirone... A mund te me thuash ti qe vetem flori nxjerr ai Saliu jot nga goja dhe ja pret ti me perparse, se ku e shikon ti moskontrollin e hapsires sone, kur atte nuk e siigurojme ne por na e siguron NATO, o kokeloqe...??? A e lexon ti, se kastille e kam bolduar se pas 30 minuttash nga humbja e kontrollit, menjehere u informuan instancat pergjrgjese te sigurise sone ajrore ne Greqi, Itali e Spanje...??? E çfare do ti me teper o njeri, kur ai Saliu yt, ata MIG-19 shkatarraq,i shkriu e i shiti per skrap... sikur nja tre cope te kishim mbajtuur vetem per kete pune, atehere do te kishe goje te flisje... por ju jeni palaço o njerez, nuk jeni shqiptare...Rama me te vetet kane nje thes me gabime... por jo keto qe ngreni ju.... A e kuptoni se sa poshte keni rene or trapa...??? Nuk jeni dot ne gjendje qe te ngrini nje kauze te vertete kunder kesaj qeverie.... Ja kaq mjerane jeni deri sa merreni me avione dhe ai kryegomari juaj merret tashti edhe me nendeteset..... kuku, ku e keni shhpure veten....

Ika Lefto e nuk flas me per kete teme se boll mi keni ngrit nervat, dhe kujt pa edhe mua qe me mbajne per kampion te qetesise....

(dihet se droga mbillet 2 here ne vit por nejse).

lol, ti ke eksperiencen e Kolumbise si vend ekuadorial, por Edi ta sqaroi se Shqiperia nuk eshte Kolumbi. Po ty gjerat llogjike nga njeri vesh te hyne e nga tjetri te dalin pa u ndermjetesuar nga sistemi trunor. Sepse ti nuk ke tru.     smiley

qeveria nuk kontrollon dot hapesiren tokesore e ajrore te Shqiperise,...smiley

Po keshe fjalë të rëndë 

Le le le moj LefTKope

Po i dije gjërat më rrënjë

Le le le moj LefTKope

Ama për Ujin nuk mund të thuash të njëtën Gjë . Vet i pari Juaj qëndron personalisht mbi DY orë në Ujë duke vigjëluar .Tokën ...E kujt ja mbante, kur ishte Gjeneralissëm Imami ?

Xake , ky i gjithanshmi per marrezi as qe e di se sapo u nis avioni prej Rinasi ishin marre te gjitha masat dhe ai do binte ne cark me rrote ne vend te saj apo me rrote mes rrotave si stanin qe katandisi ky?Vene ne djeni me itsliane, greke e sanjolle.Problemi eshte se kete telendiarin ...nuk e pjerdh me njeri ! Neser ne gajasjen ....demostrate demokrate ! " Rama ik.... pse zure drogen ...!"

Një gjë është e Qartë që e kuptojnë dhe më të pa Informuarit  e më Indiferentët .Siç e kuptojnë Shqiptarët kudo që janë Kllounin e Cirkut ,  Palaçon Berisha përse ka vënë maskën e Antikorrupsionistit ..Se droga zotrie

Protesta është e Ligjëshme .Duhet siguruar, mbështetur dhe bashkëpunuar me Opozitën të mos dalë jasht Kontrollit për çfrytëzim politik .

Edhe zora e verbër e partis Punës Pampersi i LeftKopesë vetë Politico..s e di shumë MIRË që Qeveritë ndërrohen me zgjedhje dmokratike të Lira e të Ndershme .Por Saliu ka qenë dhe mbetet një 97 me gjasa më të zbutura testimi 98 .Pas këtyre ngjarjeve dalin në parlament Palo..et dhe tqjeshlin me ironi .." I dhamë një shqelm bythëve Nan-jes " .Të njëjtën gjë do provojë çdo shkallëzim situate !

tqljeshin është imitim i zgërdhirjes nga buzëshpërvjelur thuthuq që nënkupton Qeshnin

Tef Palushi ..(RP)

Pa skësaj në se Lulash dashkurbani nuk e DORËZON Berishën le ta dijë se do mbetet me një Bërthamë Kungujsh që as figurativisht nuk do ta quaj dot PD-hi . Ai duket si çun që ka pak haber megjithse shumë teatral dhe robotik si Vebi Alimuça " ne kemi asete , ne kemi burime financiare " njeri pa Lëng ! Ndoshta mund të ketë pranë tij që ti thonë Pështyje kërmën Berisha nga Vetja !..

Askush nuk njeh Qeveri të ardhura në Pushtet me Dhunë . Dhe ta vëre vëth në vesh pasi ka aq mënd sa të kuptojë ( në se ka )  se nuk është më Koha e firmave para R.Alisë e dy Kllounëve Nano-Berisha sipas parimit " Hiqja Lenës -Vurja Prenës "

Boni qejf me Gjëmbin !

 

e ka te kopjume kete nga ai gazetari investigativ Artan Hoxha qe permeni batiskafet dhe nendetset te Opinioni.

Nendetese class Los Angeles, uss enterprise, star trek voyager, uss vengeance, uss missouri, nimitz etj etj jane vene ne radhe ne divjaka town, lushnje county. Ehh ca gallate. Ja me kaq knoqet populli i thjesht qibist. Me ka mer me kaq me rob shpije. 

Basha: Nuk duam zgjedhje te parakohshme, thjesht duam te heqem Ramen dhe te veme Meten si kryeminister smiley

e hoqi i here ramen ky, po pse mo ky do jete macja e zeze e rames gjithmone e.

po e pat thene Berisha, eshte 100 e sigurt. njesoj si embargoja me iranin qe e pergenjeshtroi vete agjencia nderkombetare e energjise

Me fjalin e fundit i ke vene " koken" qe i mungon ketij muhabeti ore " i kuq" Shkurt, sakte dhe mjaft! Tre llafe !

Epo na zuri malli te hapim PPU, facebook e blogje te tjera, kudo te zene syte tituj me germa te medha e te trasha, Riformato, Lazarati, Divjaka. U beme eksperte droge te gjithe, ne kafe, zyra e shtepi..Dhe thone se nje histori tre dite zgjat..smiley

tre business days

O Fiqoooo bisnesment e Divjakes kane kerkuar mos te levize avioni se ju eshte rritur numri i turistave... Ke pare ti kshu me shume popull shkojne te shohin avionin se tek mitingu i PD-s..  smileysmiley

 

smiley

Neser te gjithe komunistet do dalin ne proteste me djalin e enverit ne menyre qe te mos merret statusi.

Te marte e mira degjove o Edi ?

bradi, sqkenka ketu, çudi ,nejse, besoj e keni gatin nendestesen gjermane per planin B ?
perndryshe gjeni ndonje pipino (ata vijne me shume me pake €€€)

Ato fluturisit u qujten mushkonja, po keta detaret si do quhen, karkaleca deti apo thjesht leshteriku?smiley

oktapodhesmiley

kandil faresmiley

Sapo u kap pra, dhe 2 ton droge ne Vlore.PDhi,s'paska ba gja tjeter, vetem paska mjell hashash.Ini t'u na lodh. 

Ju bajme me dije, se jane ba gati dizifektantet per me asgjesu mushkonjat, qe doni me i fut ne pune me  #riformatu opoziten. RILINDJE!

I dolen parashikimet ..U kap nendetsja e Pare ... smiley

Lexon keta buzeshpervjelurit e PD-it qe jane  si te "barazlarguar " dhe e kupton perse paska qene kaq puntor babasqapi . 24/24 vetem per keto si paska dale Dita te ziut smiley . Po per Tritolet , po per skenaret Greke , Ukrainas , Boshnjake ??

ooooo O brinja .. cfare punetori paska qene moj Alba me zamete shume . Nuk u mbajtkshem dot nga semundja e "punetorise " smiley

Toka Ajri dhe Deti ....Tani kane mbete parashikimet e tij me Nentoken smiley

E ci ka bere Shqiperise kjo pjelle perverse mendore e skarcitet fiziologjik , as Pylli i vuvuzeleve nuk ka ku ta fshehe !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).