Të larguarit nga administrata kanë filluar rreth orës 16:00 të ditës së sotme grevën e paralajmëruar të urisë. Edhe pse policia i ka penguar të ngrenë çadrën ku do të qëndrojnë grevistët, 10 të larguar nga puna kanë hyrë në grevë. Fillimisht të larguarve nga administrata u është thënë që kërkesa për grevë nuk është e plotë. Më pas u është kërkuar të marrin leje nga bashkia. Pasi kryesia e të larguarve nga administrata ka marrë lejen për zhvillimin e grevës është lejuar ngritja e çadrës në lulishten pranë Kryeministrisë. Por vetëm pak minuta më vonë policia ka marrë një urdhër të dytë dhe u ka kërkuar grevistëve të largohen vetë në të kundërt do të hiqen me dhunë. Policia ka hequr çadrën e ngritur nga 10 grevistët dhe i ka marrë dokumentet shoferit të furgonit që kishte sjellë tendën.Ndërkohë kryetarja e shoqatës së të larguarve nga administrata Nertila Qafzezi e ka cilësuar grevën të filluar dhe ka deklaruar se do të vazhdohet me apo pa çadër.

Grevistët kanë marrë me vete vetëm disa batanije dhe jastëk dhe kanë vendosur të vazhdojnë grevën. Lajmi për grevëu bë i ditur nga kryetarja e Shoqatës për mbrojtjen e të shkarkuarve nga puna, Nertila Qafzezi. Greva ishte parashikuar të niste rreth mesditës pasi të plotësoheshin 24 orë pas bërjes së kërkesës. Sipas saj, në grevën e sotme  do merrnin pjesë 10 deri në 13 persona, të cilët do vendoseshin në një çadër para kryeministrisë. 

“Kam marrë konfirmim për të zhvilluar protestën, pasi u vërtetua që ne e kemi dorëzuar 24 orë para në polici, lejen për aktivitet. Pritet nga momenti në moment instalimi i çadrës", tha Qafzezi, ndërsa i cilësoi të paligjshme veprimet e policisë për të mos lejuar ngritjen e çadrës.

Sipas Qafzezit, greva erdhi si pasojë e moszgjidhjes së kërkesave të tyre nga ana e qeverisë. Të shkarkuarit nga puna kërkojë të rikthehen në detyrë, me pretendimin se janë larguar padrejtësisht. Më herët ata kanë zhvilluar edhe protesta para Kuvendit.

Por deklarata për grevë nuk ka mundur të konkretizohet deri në orët e pasdites sepse policia ka ndaluar ngritjen e çadrës para kryeministrisë.  Sipas policisë, çadra lejohet të ngrihet, pasi përfaqësuesit e grevistëve nuk kanë marrë leje në polici.

Ndërkaq kjo shoqatë kërkon kthimin në punë të 6000 punonjësve të administrates, që sipas tyre janë shkarkuar në mënyrë antiligjore nga puna.

GREVISTËT VIZITOHEN NGA NJË GRUP DEPUTETËSH TË PD-SË 

Pas vizitës nga deputetja Majlinda Bregu grevistët janë vizituar edhe nga një grup tjetër deputetësh të PD-së. Pranë grevistëve kanë shkuar deputetët Strazimiri dhe Noka. 

237 Komente

I harrun fugonat 8+1.

 

Ha, qeveria kutiste qe e beri qellim me vete marifetin e cadrave, salciceve dhe shalleve, i heq cadrat ketyre qe bejne greve per largimin militant nga puna.

Të larguarit nga puna fillojnë grevën, policia u heq çadrën

 

Fillimisht të larguarve nga administrata u është thënë që kërkesa për grevë nuk është e plotë. Më pas u është kërkuar të marrin leje nga bashkia. Pasi kryesia e të larguarve nga administrata ka marrë lejen për zhvillimin e grevës është lejuar ngritja e çadrës në lulishten pranë Kryeministrisë. 

Por vetëm pak minuta më vonë policia ka marrë një urdhër të dytë dhe u ka kërkuar grevistëve të largohen vetë në të kundërt do të hiqen me dhunë. Policia ka hequr çadrën e ngritur nga 10 grevistët dhe i ka marrë dokumentet shoferit të furgonit që kishte sjellë tendën. [Balkanweb]

Mbase s'e dine keto kinget qe i gjen direkt pune Veliaj me 1 mije euro ne muaj.

Te gjithe jemi greviste sot.

Solidaritet me keta qytetare te mire qe kerkojne zbatimin e ligjit.

Kush kerkon zbatimin e ligjit ne Shqiperi eshte kriminel, e thyen rende unitetin popull-parti te misheruar me 1 milione votat e te papuneve

Une sjam grevist sot. Jo cdo pk qe del ne bulevard ja vlen te mbeshtetet. 

aty te rrini tani - ne bulevard - at least per dy mandate po e po njeher! smiley 

POLICIA-GREVISTËVE: LARGOHUNI NDRYSHE DO JU HEQIM ME DHUNË

 16:10-Policia u ka kërkuar përsëri grevistëve të heqin çadrën e ngritur para Kryeministrisë në të kundërt do të largohen me dhunë. Ndërkohë fillimisht policia i ka kërkuar grevistëve të marrin një leje nga Bashkia për të vazhduar grevën në një ambient publik. Të larguarit nga puna kanë marrë lejen nga Bashkia dhe kanë ngritur çadrën për të zhvilluar grevë. Më vonë policia ka marrë një urdhër të dytë për të hequr çadrën. 

(BalkanWeb)

Per protesten e armeve Kimike mburreshin socialistet se "ne ju leme te protestoni, jo si Sala qe te vret"...s'kaloi shume dhe 10 njerez qe protestojne i shkaktojne dhimbje koke KM Ediskobar. Ku perfundoi liria themelore e te drejtes e greves, e lirise se mendimit dhe te manifestimit ?

I harroi ky popull greven e deputeteve socialiste qe zune bulevardin me jave te tera...

Kishin dale o per me Grevue / Dhe pd-hi shpejt ka dergue / Mailinden me than "jem me Jue smiley

Nje retro e vogel Komentues .

Fillun Ulerimat me keta te spastruemit  .Vazhdun britmat me Policine . U shkelyn me 8+1, Alarm "po arrestohen drogaxhijte  zotrie ", ..i tesh pas arrestimit te C4-isteve kena me pae nji Furtune me protestat me te Medha qe ka njohur Historia

Mos arrestoni tritolsit !

Ky Lulja qe i kane dhane Partie per me e drejtue e per me Fitue ...urgjentisht duhet te Iki me VRAP maratone dhe  Larg po larg Fare nga babasqapi ..ndryshe do katandiset me keq se Fjalimet e babit te vet shpirtenuer qe per cdo gje ka perpara cfaq klounaden ..

Nji shikim afektoz nga Dylqinja e tij Jozefina hajne Qobaj dhe nje psikame ...

Asht ngjarja e Pare e Krimit shtetnuer . Ne Kambe per me u Permjer Hunjt e Gardhit !

I nderuar admin ... Mendoj duhet perjashtuar fjala Vizituar . Ka kuptim ne Shqip per njerez qe jane SEMURE dhe i viziton Majlinda smiley qe sic dihet nuk eshte Doktoreshe  vecse ne ka falsifikuar Licensen duke ja marre dr.profk.xhibilistit  Sali qenef Berisha .

Ftoj LeftKopene per  nje mejtim ndryshe nga sa me siper !

Shiko se nuk ben nana rob me te trashe se keta. E di pse ? Sepse neser do dalin ata te larguarit nga puna nga Bashkia Tirane qe jane me shume se keta qe kane dale ne greve.

Keta jane katastrofe fare mer. Se kush eshte ai bir kurve qe tall sumen me keta nje zot e merr vesh.

Gjunaf prej zotit qe luajne me buken e gojes se kalamaqeve keta, kur duhet qe kush ka fitu gjyqin te kthejej ne pune menjehere. Le te merzitej kush te doje.

Nuk ka me keq se me ta vjedh kauzen PD-ja e djalit te Sheqeres.

Skane takat, jane sh soft me ndejt pa buke keta ishat e administrates. Sjane si ato ish t burgosurit politike qe ndejten 1 muaj a me shume, e prape si gjeti gje. no bigi. 

Po Gjib te barazlarguaren e ke lexu ..Kur ishte Rama k/Bashkie sulmonte PS pse e kishte zgjedhur ..tani nuk sulmon PD-hin pse ma Salen smiley Do vije dhe i Tredhuri ta komentoje se "nuk e kuptume" smiley

Po pse me logjike do merresh me keta o i nderuar Komentues smiley ...

Kush i Humbi ti gjeje Xhibolja me Gjembin ? Me vje pak keq per LefTKopene se nuk po gjen dot kauz tani qe  eshte kthyer ne Memdhembje buzeplasur nga Hallet ( me thane e kishte bere Helaq Jozefina se i kishte Humb Ilacin e Gollogungave ) dhe po ja perdorin edhe Masterin e Fundit si pune Fjamuri per ta tundur nga ca sjell rasti .Gjynah tere Ajo Stratege me " Tua Rruajme si ne Rumani " te katandiset me Leje Grevash smiley

Ndërkaq kjo shoqatë kërkon kthimin në punë të 6000 punonjësve të administrates, që sipas tyre janë shkarkuar në mënyrë antiligjore nga puna.

6000 te pushuar nga puna dhe vetem 10 veta kerkojne te protestojne????????? kjo eshte qesharake dhe e trishtueshme njekohesisht. Pastaj, greva e urise mesa di une ndermeret kur i ke ezauruar te gjitha hallkat apo instancat ankimore. Pra, perpara sesa te flijojne vehten e tyre per bithen e PD-se, mire eshte te presin vendimin e gjykates. Ndoshta gjykata i kthen prape ne pune ku ishin por nderkohe kane vdekur........ smiley

Kane folur te gjitha institucionet qe duhet te folin. Deri edhe Gjykata Kushtetuese ju ka dhene te drejte, Edscobari dhe Mete hajduti nuk zbatojne as ligje e as vendime gjykatash, e vetmja mundesi eshte greva e tyre e urise per te detyruar Ediscobarin dhe Mete hajdutin te zbatoje ligjin ose te ndergjegjesoje popullin per shkeljen e ligjit nga Ediscobari.

Me jep ndonje reference qe ta besoj kete qe thua ti sepse eshte shume e rende per ta besuar.

Gjyka kushtetuese meret me kushtetueshmerine e ligjeve apo akteve ligjore dhe jo me rastet e vecanta te maredhenjeve punonjes - punedhenes. Konfliktet midis tyre sipas rasteve individuale zgjidhen nga gjykata nese njera pale ankimohet. Dhe nese gjykata i jep te drejte punonjesit te larguar pa te drejte, dhe nese punemaresi nuk e rimer ne pune, atehere ky i fundit detyrohet ti paguaje rrogen e plote per cdo muaj njesoj sikur ky te punonte. Po ku ka me mire qe edhe te mos punosh edhe rrogen ta marresh sikur te ishe ne pune. Por per kete lipset nje vendim gjykate i formes se prere.

Pikerisht pra dhe mos me recito vjersha mu.

Gj. K. ka bere nul aktin normativ te qeverise me te cilin ju hap rruge spastrimit ne administrate dhe te gjithe keta qe jane hequr pastaj nga puna, jane hequr ne menyre te paligjshme dhe duhet te kthehen aty ku kane qene dhe me ligjin e ri te hiqen nese zihen ne shkelje.

Nderkohe qe ka edhe raste kur punonjesit jane ankuar ne gjykate dhe kane fituar te drejten per tu kthyer dhe qeveria e Ediscobarit nuk pranon. Nje rasti eshte ai i drejtoresh se instatit.

Cfare pagese kur Ediscobari kontrollon cdo gje? Kush do ti detyroje ministrite ti pagujane apo rimarrin ne pune keta? ediscobari nuk pyet as per gjykata e as per ligj, permbarimin e ka nen varesi.

A ka ligj e gjykata Shqiperia apo vetem ligjin e Ediscobarit?

Ne kemi vetem ligjin e Ed Rames or tie! Sdum me ja dit as per Gj.K. e as per PD. Ca do me shume?

Pa me thuaj kur i hape ato krahet dhe fluturove nga Franca per ne US??? Se jo per gje ti lekuren e nderron 7 here ne muaj por era e mootit nuk te shqitet. 

Jane bere grevat e urise si shetitje ne park.

Apo s'eshte edhe kendshem tani, ajri i paster, aromat e luleve qe celin, xixellonjat naten, por ka edhe mickonja smiley

Do kene mesuar nga eksperienca e ketyre.

Krokodili ka njoftu se eshte i prenotum per 2 mujt ne vazhdim kshuqe s'ka kuptim me u bo mo greva ne bulevard, ne tenda. Jam dakort me policine
 

Kur lexon ket Droga them se qendron ajo fjala M.Bregu dhe Deputetet e PD-hit sidomos Strazimiri kane "Vizituar "  Grevistet ul ne byth ne trotuare !

Nuk i co kot Sala Doktoret e vet ke pacientet . Kot nuk ka qene Shef klinike , dmth  di te Kuroje sa qe dhe vet eshte pa dysheme ..ose pa Pllaka smiley

Punesimi apo cpunesimi politik do ta mbaje politiken Albaneze ne h... Por nga ana tjeter i ben udheheqesit me lexhendare.

O Lefto, po ti do marresh pjese te greva, apo tka gjet luli nonji vend te bashkia?
 

ka shume mundesi qe te jete kontigjent i greves pasi eshte shume i shendoshe dhe duhet te bjere ca qillo.

Mos u ngaterro se ata qe hyjne ne greve urie dalim me te shendoshe sec hyne.

Njerez kot, qe rrini duke perkrahur metoda plehrash te koherave te kaluara..

Shprehje e shkeputur qe nga koha e HURIT te parapelqyera nga Gjembi smiley Per ti ba me dije LefTKopese se jo te gjithe pampersat qe vervit kane te njetin mejtim me te , qofte edhe nga shoke qe njohin % ...smiley

Gjibi psh e ka shmangur me finese " komentin aty " smiley dhe e trajton ekonomikisht ! Te jeni te bindur se si zakonisht ne se nuk kuptoni se cfare do te thote , do te vije se s'ben  " ta shtjelloje me poshte "smiley

Ne shqiperi ka dale si profesion kjo puna e greves... Marrin lek dhe dalin ne tv, me mire se kaq ska ku te veje.

Personalisht e kam thene edhe me pare,qe kur nderrohet qeveria duhet te nderrohet edhe administrata.

Deri dje zihesha me socialistet sot debatoj me miqte e mij te PD-se mbi kete problem te mprehte.

Thjesht qeveria e re kerkon njerezit e saj qe ka besim,qe te punoje per te dhe kjo eshte shume normale.

Une habitem,qe juve keni pritur qe Rama te zbatonte ato qe premtoi ne fushate elektorale?Gjoja meritokracine?

Ne vend qe te jepni kontributin tuaj ne rimekembjen e PD-se,ne menyre qe te jete e zonja te marre pushtetin dhe tju ripunesoje juve,po merreni me greva urie qe nuk keni per te fituar asgje.

Keto perralla ti ka mesuar babai yt shpirteror Enver Hoxha se qeveria ska pune me administraten. Qeveria nderron postet politike por jo nepunesin civil, kupton? Jo nepunesin civil se per kete edhe ky quhet civil, ska lidhje me rreshtime partishe.

Europa dhe Amerika keshtu e ka, Kim Jong Illi e ka si thu ti vjetersire.

Nuk eshte pune PD-je ketu, eshte pune ligji.

Dakort me ty jam, nuk nderrohet! Por kam kureshtje te di: a e mendoje njesoj edhe para ca vjetesh, apo vit i ri- mend te reja?

Korrento e ke gabim. Administrata eshte apolitike dhe zbaton ligjet/rregulloret ne fuqi. Sa me me shume eksperience te kete administrata aq me mire. Ne AL as pyetet per specializimet, eksperiencen, devotshmerine..... po cdo cdo 4-8vjet fillojne e zevendesohen robt me militanta.
 

Fillove Gjemb ..

Njehere fshive "se linkun zotrie " pastaj e vure prap ..tani ma ke fshire ma ke bere Paq mua smiley  ... dhe ke lene vetem "se linku zotrie "

C'te ka gjet ? Je kunder atyre qe bie vet dmth kunder o-O ? As Gjibi nuk ka pas bere keshtu .E le pak te bjere nata dhe nuk ka hakmarrje .Ka vetem hengerie thojshme dhembe  nga Inati dhe ua nxjerr tastierave smiley

Po cke mo Gjemb ! Une te du te miren tye .Me qe je moderator te Cquhesh ndaj te Tredhurve e vathes tjeter te LefTGopese .Dmth te fillosh te mendosh te pakten si ata te te mesmeve bujqesore pa shkeputje nga Puna  .."si e ka kjo " smiley

Dhe keshtu konkuron denjesisht edhe per administrate !

Hyni hyni ne greva , ju fryni syte ato hane gjela deti

me mire gjela deti, Elba. Rekomandohet se nuk ka shume kolesterol

Ne fakt nai pjate me ushqime deti sdo ishte keq

qeverija monton cadren e mafjozave te lalzit dhe cmonton cadren e zerit te qytetareve. demokracia ne rrezik.

E kan shtyr gjate kete greve. Vetem se duhet ta bejne para PD se atje e kan blere ate vend pune sa frengu pulen

@ patriot,

Mendimi im eshte qe administrata duhet te ndryshohet,ndoshta e kam gabim por ja qe ne Shqiperi ashtu funksionojne gjerat.

Shume socialiste benin ceshte e numundur te sabotonin punen e PD-se,kur kjo ishte ne qeveri.

Te njejtet gje mund te bejne keta te PD-se.

Specialiste kane te dyja palet si PD si PS,keshtu qe nese largon nje specialist me 8 vjet eksperience dhe e zevendeson me nje tjeter me po aq eksperience,nuk ka ndonje problem.Por te pakten ja ke besen se nuk e saboton.

Acdc o vjetersire smiley

megjithese ke emigruar nuk ke ndryshuar. Babai jot shpirteror te ka infektuar. Ndrysho

Une them nje te vertete,do apo nuk do ti.

edhe ketu ata qe jane me PD-ne mezi presin te punojne per PD-ne dhe jo per PR-ne.

edhe ketu tere qeveria qendrore dhe tere nepunesat jane te detyruar te japin doreheqjen nje here ne 4 vjet.

Ceshtje shijesh jo per gje.

Ne fund te fundit,ti qe je me PS-ne,nese do te kishe rastin te zgjidhje midis dy kandidateve te njejte,por me bindje politike te ndryshme edhe ti do te zgjidhje ate qe eshte me PS-ne dhe atij te PD-se do ti thoje me fal por skam vend. smiley

Eh une sjam fare me ps po u bona me zor kur edi doli me nudo dhe thithte mall ne zyre. Se une jam per liri e te drejta absolute liberale per robt. Pasnej edi dhe tirons ca do me shume. Acdc, me vje keq qe dhe njerzit e tu te thone vjetersire. Ti sje dinosaur. Ti je njeri me idete e tua dhe idealet mengjerashe te bashkeekzistences e pranimit te tjetrit me bejne mua te mos paragjykoj ty. Te ndryshem por te barabarte. 

“Thirrje urgjente! Të gjithë tek Piramida kundër klikës në pushtet! Klika e Ediskobarit dhe baroneve të droges iu rrëmbeu me banditë me uniform, çadrat grevistëve trima të urise - smileysmiley

LefTKope Lidheni  .

As nuk ka pse u duhet me . U nxorri bojen . Plaku Merre eshte ku e ku me me lart se ky .Megjithse i rrjedhur , nuk u tha "Ikni trimat e mi " smiley

Litare, Trare .Xhandare , police Gjykates ...Lidhini te gjith .Te gjith ne Litar ....dhe po nuk Ju njoh e Drejta  e çadrave grevistëve  trima te urise .... me Varni dhe Mua dhe te gjithe kategorine e te Marreve qe vijne mbrapa Mua smiley

LefTKope per te miren e Partise dhe vuvzelerise se PPU ....Lidheni !

I fshini shkumen nga Goja ,  jepini Haloperidol , i beni nje Klizme , Mballoseni me Pampers , Mberthejeni ne Djepe dhe futini Biberonin ne Goje . Amen !

Une do ti Lutesha z.Rama te mos ja bllokoje te gjitha Linjat e Droges .Nuk kemi mire kur te lexojme se "Kolumbianet moren takim me Familjen Berisha , ne nje Lugine ne ... ku ulen lirisht avione te vegjel sportiv "

 

Duket se kjo eshte shpresa e fundit e PD per te shkaktuar humbjen e statusit ne qershor, greva e urise me robt qe pushuan njerez nga puna, duke u zene vendet tete vjet me pare, dhe duke vjedhur administraten per tete vjet. lol Asnjeriu s'i vjen gjynah per keta. Sic hoqen njerez nga puna, ashtu u hoqen. Kane vene dhjame keto tete vjet e tani jane aq te paafte per te care me forcat e veta, sa futen ne greve urie.

Kane heq me shume militante dhe njerez te paafte, llapazan, qe sbojne asnje lek pune,njeres te semure mendore, me diploma shkolle nate ose te blera..! Me siguri. kjo! 

Po atje eshte Estrade ore .

E ku hyn ky sqarimi Juaj ? Per ke ?  Me ke ben bisede serioze ? Kush nuk kupton , Gjembi Xhibolja apo lefTKopeja me rapadam dip dopat ?

 Ne se eshte nje shtet Ligjor atje duhet pare Kopetenca e Titullarit "e ka te drejte te te heqe apo JO ? Kaq mund te shqyrtojne Gjykatat plus aksesoreve qe mbeshtesin kete Kopetence !

Ne se e vleresojne  " padrejtesisht " le te shkojne ne Gjykata ta provojne dhe te marrin haken qe u takon Ligjerisht  ...Ky eshte nje Shtet Normal pavaresisht , se ka brenda fatin e ndivideve qe lengezojne blloqet e rrugeve duke ngritur cadra si ne zboret e qemotshme ! 

Sikur vetem NJE Kopetence te Ali baba Sali Qenef Berishes te analizosh .. Vodhi  Grabiti Diten per DIELL nje Pasuri te tere  te USHTRISE si SHQUP dhe nuk ja beri syri ter ...E kam Kopetence ..tha ! Kercenoi dhe ushtaraket e Liruar "rrini urte se do u heq pensionin " dhe nuk Ju quajt Thirrje Antikushtetuese me pasoja te Renda dhe nuk e arrestuan !

E lexon cfare ka shkruar tek "Na kem feisin e Bukit or tie " dhe prape e lene te LIRE ...se asht dashnor i fjales se lire !  Dhe Ju doni me sqarue smiley

LefTKope ....Lidheni

shyqyr zotit estrada vazhdon .... iken nje POET dhe vjen nje POET i droguar .... se DROGA or tieeee

Neser thote PeeDhe do jet demonstrata me e madhe qe ka ber peedhee ne historine vet. Gjigande afashinante. Nona e nonave te demonstratave. Mezi po pres. Cudira do na shofin syt neser. I thashe prinderve te ken menjen neser. Kam frike per qytetin tim (:

lol, as keta qe jane me PD'n e qe po flas tani s'ndiejne keqardhje per keta te greves

mesila do te rrije ne burg me duket sonte lol

po shkon sala tani, pas qederit

ja te shohim

Tani filloi `lufta` kunder Janukovicit smiley   ....me antaret e pd`s Nuk e di Berishen me ke mund ta krahasoni ju te pedese? 

opozita imiton ish opoziten qeveria imiton ish qeverine

peshqit shkembejne te njejtet komente nga pozicion i kundert sipas rastit

deja vu shqiptaresmiley

 

po ca pret ti te thone, te tradhtojne prijsat? jemi shqiptare, ta haje dreqi!

Çadren e ngulem! 

Rregjimi policor pesojti disfaten e rradhes.

Policia eshte me ne!

Qeverija komuniste e Tiranes do bjere ne menyre spektakolare.

Cfare te thush mer jahu, ja ka shkelu nenen atij vendi Sala dhe nuk i ka hy as gjembi ne kembe. Shurra i ka ngel te hedhi perpjet ate po bon. Po me vin mu ne polici se i kisha kap ca prej veshi e ca prej bythe i kisha rras te dhjete ne furgon ta bojn greven ne kamez.

Sa mire ja mbeshtesni njeri-tjatrit ju Ediskobaristat e PPU-se

Po jo mer Left, ne jena tu tall goglat me ju militantet.

A osht cub Lulushi me cunin e Sheqeres ta morrin KaraKryeministrine qe ket te xhumo???? Po kur jetim lenesit e Gerdecit, Lulushi e Bishtuku, vrasesit e 21 Janarit bohen gati me morr pushtetin i LEBETITMI ngre antenat, per hajer mo...se dasem pa mish nuk ka..... Lefti ti si militant do shkosh deri ne fund? Une si i Lebetitem do NUMEROJ. 

Po pse mer ca osht ky palloshi...do na lej ne me pa Salukun me dal nPension e vdek nshtrat si Ramiz Alia???? Nuk do ndoshi Leftiiii, ta thot i Lebetitmi tyesmiley

po mir mo vlla duan edhe keta te larguarit te jetojne disi - pse Sala u detyrua nga gjykata tu paguante administrates qe largoi rrogen per nja dy vjet, pare te thata ne dor dhe Edi mos ja u paguaj? 

Hallall vazhdoni me greven sa te keni mundesi - ketej nga PPU-ja ju mbeshtesin PDhistat aka "te barazlarguarit"

Hajde naloje tregtine e qofteve dhe te picave tashi smiley

 

Neser ne oren 18 flet Rama smiley

shamine gati

Greva do ishte mire te ishte jo-politike, ose gjitheperfshirese. Psh keta grevistet mund te hynin secili ne greve ne tandem me ata te cileve ju zune vendet ne 2005, ne cifte demokratiko-socialiste

Paskan besuar dhe demokratet te rilindja dhe qenkan zhgenjyer. Kujtuan se eshte ndryshe rama dhe nuk do pastroje administraten sic eshte bere me pare. lol

Babasqapi ne ekstaze , po zhvillon ne Kuvend rubriken e revistes"Shkenca dhe Jeta "

A e dini se ? smiley

Dhe ngul kembe i nderuar Admin . " Po po .ta them une tye " ..ose LefTKopeja i raporton cfare flitet tek PPU ose e lexon Vete .Nuk ka si shpjegohet ndryshe perseritja e shume etiketimeve dhe percaktimeve per te , te bera tek PPU , qe ai i perdor per te tjeret smiley Kushtoini pak vemnndje dhe do ta percaktoni shume lehte qe eshte keshtu !

Me pelqeu kur perdori nje Labce ..." Ju jeni VERSULE " smiley

LefTKope ....LIDHE

Deri sa te vije dita e statusit, kete pune kemi me PD. 

pa merak se statusin nuk dua bllokon dot pd-ja me avionet e saj te droges apo me protestat e te shkarkuarve nga puna, ashtu sic nuk ia bllokuat dot ju hyrjen ne nato vendit ne kohen e pd-se duke shperthyer gerddecin 2 jav para ngjarjes. 

Ishalla ju ecen e refuzohet statusi qe pastaj te kerkoni protesta, se tani s'keni per ca t'i kerkoni protestat. Gerdecin e beri cuni i sales, se vinte kalamaj te hapnin predha me duar te zhveshura. Drogen e ka PD. Lazarati eshte bastion i PD. Droga ka qene gjithnje aty. Tani per status u kujtuan keta? Po keta te pushuarit, tani per status? Dhe kujton se i dhimbsen njeriu keta qe kane ngrene buke qyl per tete vjet? Imagjino sa i kane care trapin dhe publikut keta ne vendet e tyre te punes keta tete vjet, duke ndenjur ne kafe. lol Pale nejrezit qe kane hequr nga puna kur jane pushuar. Asnjerit s'i dhimbsen. Kujtoni se robt jane si shpura e Berishes, qe besojne cdo gomarllek? Nejse, me mire qe i konsumoni tani keto ekstremizmat, tani qe populli s'jua var se ende s'u ka dale inati, ndaj dhe moret poshterimin me te madh ne historine e votimeve te Shqiperise. Po vazhduat keshtu, keto ekstremizmat do jene bere dicka e zakonshme e s'jua hedh njeri qurrat per zgjedhje pasta,. cfaredo qe te beni. Keshtu qe vazhdoni. Pune te mbare. 

o shqupo un e kam thene qe vetem komunistet shpirtzinj dalin e protestojne me djalin e enverit per te mos u marre statusi. prandaj mos fol kot.

nje pyetje kam une pse arriti ps-ja deri aty sa te sakrifikoje njerez te pafajshem ne gerrdec vetem qe mos te hyhej ne nato. apo do thuash qe ishte rastesi gerdeci pak para hyrjes ne nato? e pranoj qe as avioni i droges me pilot riformato dhe trafikant saimirin nuk eshte rastesi por dhe gerdeci ama nuk eshte.

o shqupo un e kam thene qe vetem komunistet shpirtzinj dalin e protestojne me djalin e enverit per te mos u marre statusi. prandaj mos fol kot.

Shume dakord me ty. Fiks ata kane dale, komunistet shpirtzinj. Sala njihet ne gjithe boten si komunisti i fundit ne politiken shqiptare, qe erdhi nga maja e malit ne bllokun e enverit duke denoncuar bashkeqytetare e duke i kthyer ne viktima te komunizmit. Ndaj dhe u shperfytyrua ne zgjedhjet e fundit. Poshterimi me i madh ne votimet e historise shqiptare. Gerdeci doli ashiqare fare qe ishte kompani e cunit te sales ku punonin femije te mitur pa mjete mbrojtese, dhe droga dihet gjithandej qe ka lulezuar keto tete vjet. E keni kapur cik heret me ekstremizmat, ndaj po ju kthehen te gjitha kunder. Keni per te humbur gjithe bashkite per sa kohe te keni salen ne krye me politike republikash bananesh,

bjeri bjeri se i bike bukur. ska ekstremizma dhe te gjithe e dine qe gerdeci nuk ishte rastesi ashtu sic e dime qe avioni i droges nuk ishte rastesi. politika nje m eshte por mos te shkoje deri aty sa te sakrifikoje jete njerezish per qellime te caktuara. ok shqupo?

eshte ehra e pare ne fakt qe thuhet nje budallallek i tille per gerdecin, dhe sigurisht qe vjen nga nje morr i sales, qe thote gjera qe as Sala s'do t'i thoshte. Ik tani se s'ta jap me vemendjen e shumekerkuar. Nuk ke nivel diskutimi.

nga nje morr i saales qe quan demokratet komunist shpirtzinj. a militante te mjere. vetem justifikime qesharake keni.

Mos u lodh me te skopitur i nderuar Shqup .Vetem adoleshentet nuk e njehin rrugen e shtegun e Dhive ku Udheheq i famshmi babasqap .Eshte shprehur njehere e Pergjithmone ne 97 kur e flaku Z.Caushi si Buce te permjerur me gjithe Kliken e tij

"Do tua ngrij Buzeqeshjen ne Buze "

Dhe kuptohet me "bamdite " e kriminele drogaxhij e Tritoliste te gjithfare llojesh . Mbi te gjitha nga Karieriste Frikacake qe gjithmone vine si Narcesi per te rrembyer ndonje Llokme Pushteti me pas . Ndaj dhe degjeneron cdo etape e "fitorjeve " famemedha te Babasqapit ne nje Grope Haleje si Finale , ne te gjitha Fusht e jetes se Vendit .Dhe perseri fillon cikli lefTGopeve...

Rrembeni armet .Te sheshi .Tua Rruajme si ne Rumani ".......edhe ne 2014 !

Pac mide me adoleshentet e Dervishet !

keta mire qe jane grevistet qe kane me pak mbeshtetje popullore nga te gjithe, si njerez qe kane ngrene buke qyl per tete vjet, qe kane vjedhur e qe kane pushuar rob nga puna per te marre ato poste, por keta as nuk kane fantazi. Kopjojne PS me tendat. lol

U shtun çadrat.

Llafi i fundit eshte qi edhe I.Meta dv i ka mbeshtet kerkesat e tyre.

U shtun çadrat.

1. Nertila Qafzezi, ish-specialiste Zyra e Punës, Tiranë 
2. Petrit Fejzullai, ish-financier ISKSH, Drejtoria Rajonale Tiranë 
3. Astrit Lika, ish-mirëmbajtës ISKSH 
4. Artan Murrizi, ish-inspektor, Ministria e Drejtësisë 
5. Prel Vukaj, ish-punëtor gjelbërimi, Ndërmarrja Nr.2 Qyteti Studenti 
6. Ludovik Berisha, ish-inspektor zjarrfikëse Berat 
7. Agron Dervishi, ish-inspektor, ISSH Gjirokastër 
8. Vera Picaku, ish-inspektore AKU, Tiranë 
9. Olgerta Shkurti, ish-specialiste Zyra e Punës, Tiranë 
10. Gladiola Bardhoshi, ish-specialiste, ndërmarrja e trajtimit të studentëve 
11. Sokol Ukperaj, ish-ekonomist te Sigurimet Shoqërore 
12. Edmond Idrizi, ish- kryeinspektor te Drejtoria e Burgjeve 
13. Mehmet Cemurati, ish-gardist 
14. Mimoza Boçari, mjeke 

Te gjithe ne pune shteti po keta duhet ta kene te qarte qe puna e shtetit nuk eshte e perjetsheme se nuk jemi ne komunizem Ndrohet qeveria ndrohet dhe stafi se fjala vjen nuk mund te rrij Qafzezi gjithe jeten tek zyra e punes dhe te punesoje te gjithe militantet e PDs

 

per ata te qytetit studenti s'me vjen keq fare. hoqen nje cift burre e grua qe njoh une qe punonin atje. kishin nga 20 vjet ne pune. Gruaja ishte pastruese, burri punetor dushesh. Hoqen ne fillim burrin duke u thene qe s'lejohen burre e grua ne nje ndermarrje, pastaj hoqen gruan. Ndyresite me te medha jane bere ne qytetin studenti. Prishen lulishte e bene lokale. Duhej te fitonte PS pa te prisheshin lokalet e te beheshin prape lulishte. Keta te tjerat paskan poste ne te cilat paskan vjedhur sa qenkan kenaqur. 

a e lexon ca shkruan o shqup? va lidhje ka pastruesja dhe punetpori i dusheve me zaptimin e lulishteve nga kafenete?

Po nga vitet 2000 dhe deri 2011 jane larguar nga Shqiperia mbi 500 000 vete, shumica pikerisht nga levizjet e qeverive,. pa siguria ne pune sa vete kane humbur punen prej vitit 1990 ? smiley   

Po kjo Mimoza Bocari me duket se ka qene greviste edhe tek greva e PS-se me cadra perball kryeministrise. Ose eshte thjeshte mjeke e specializuar per grevistet se nuk ka si shpjegohet.

aha tashti things are starting to make sense: qekan heq specialistat nga puna gjithanej, pranej po iken per lesh ai vend vetem skandale java pare java dyte.

lol

 

Syleshe trima: edhe 1.5 ton te tjera sot ne itali me gomone..

Po eshte bashkpunim midis policive praa..

Jemi ne fazen kur policija jone po teston koleget italjane smiley

Pra ju po protestoni sepse me ne fund droga po kapet? Ju leverdiste te mos kapej?

Ti si thu Shqupo, me mire te kapej a mos te kapej?

Protestojne se s'kane 200 mije euro smiley

u qafsh hallin ti atyre qe protestojne

Gjeni kush i ka thene: 

“Si karnavalë të vërtetë ngritën çadrat para Kryeministrisë dhe Parlamentit dhe nisën të ashtuquajturën grevë qesharake, vetëm e vetëm për të bllokuar integrimin, për të bllokuar vendimin për liberalizimin e vizave. Unë jam mjek dhe është nihiliste, jo humane të çosh të tjerët drejt sakrificës me jetë, është nihilizëm”

Të gjithë tek Piramida, kundër klikës në pushtet. Ju bëjë thirrje qytetarëve: të gjithë në mbështetje të grevistëve që me jetën e tyre vendosën të mbrojnë të drejtat e tyre të ligjshme, po mbrojnë dinjitetin tonë

smileysmiley

per mu ishin show atehere, jane show tani. Dhe po, me teper sesa presion mbi qeverine, eshte zhurme qe te shofin te huajt. Kjo eshte per te ardh keq. Ket muzike kemi per te degju gjithmone, pak rendsi ka kush do jete ne qeveri e kush ne opozite

keta jane karagjoze (jo keta qe jane fut ne greve, keta qe i kane cuar te futen ne greve). keta vete kane bere masaker ne administrate kur erdhen ne pushtet ne 2005, nuk mund te lefin si qen tani se po hiqen njerzit nga puna

i say 1 word and 1 word only: LSI

Nuk shof naj kontradikte.

Duhet te perpiqet ti nxjerri nga greva Fiqo, se eshte nihiliste ti lesh te tjeret te bejne sakrifice sublime smiley

pytja qe duhet te bejme ne eshte, a do shkoje prape Anila Basha t'i marre ne interviste grevistet qe shofin endrra me sallam per mengjes? (olta xhacka rewind)

per nje pergjigje me te sakte mbi kete ceshtje, te lutem referoju komentit tim tek tema "media dhe mafia ne shqiperi" smiley 

 

Kto kan hum punen, çi duhet mo jeta ktyne. Ato qi hyn nga PS-ja ishin deputet qi merrshin rrogen pa shkel ne parlament.

Doktorri vendos.

Si tha ai ke Goodfellas: Doktorri i dha robit 6 muj jete, dhe kur ky i shkreti nuk pagujti dot faturen, i dha dhe 6 te tjera smiley

pune sa t'dush Fiqo, hajde te te coj une te fillosh pune me 1000 Euro ne muaj ty kingo smiley

Ministri pyet: a je ti me king se ai ne video?

Kjo duhet vendosur tek korniza e Peshkut

Po eshte bashkpunim midis policive praa..Jemi ne fazen kur policija jone po teston koleget italjane

smiley smiley smiley

Teoria "kapja e droges shqiptare neper Evrope eshte krenari per Policine e Shqiperise" sot po sabotohet nga "morri i Berishes" Zaloshnja, i cili citon OKB-ne dhe thote qe ne bote mesatarisht kapet 10% e droges se trafikuar. 

1.5 ton qe u kapen dje ne Itali me sa ngjala duhen shumezuar qe te arrihet ne perfundimin se Policia jone trajnoi me sukses Guardia di Finanza?

P.S. Po sot, nje tjeter "morr i Berishes" kritikon ngjalblloqimin e aerodromeve dhe thote qe droga luftohet atje ku mbillet jo ne Kuvend me Bracen dhe Rucin.

Pra ti thua qe shtimi i luftes ndaj droges vjen me policine qe kap me pak droge se me perpara, jo me shume? smileysmiley A s'eshte me e lehte te mos i kapesh fare, atehere? Logjika e Berishes kjo? smiley E vetmja gje qe kuptohet nga kapjet eshte se nese nga 100 ton droge qe trafikohen, sot kapen 40, e me perpara kapeshin 10, i bie qe me perpara trafikohej 90 dhe tani trafikohet 60. Shtimi i luftes ndaj droges kuptohet vetem nga rezultatet e policise, i.e kapjet. E kupton sa pa logjike qe flet, o morr? Po ja se do vije dhe dita e statusit dhe do te bini ne qetesi dhe ju morrat e Berishes. 

nese nga 100 ton droge qe trafikohen, sot kapen 40, e me perpara kapeshin 10, i bie qe me perpara trafikohej 90 dhe tani trafikohet 60

dmth ne kete ngjalekuacion nuk ndryshon asnjehere niveli i trafikimit te droges, ndryshon vetem niveli i kapjes se droges ne Evrope si rrjedhoje e cilesise se futbollit te cunave te Tahirit ne Lazarat.

pra, nese neser policia shqiptare luan edhe basketboll ne Lazarat, pritet qe ne Itali te rritet edhe niveli i heroines qe kapet duke ardhur nga Shqiperia.

flm qe e shpjegove me shembuj konkrete teorine e Rames per luften ndaj droges; dicka te tille te thjeshte por bindese duhet te kishte thene Rama ne intervisten e tij tek Eni Vasili.

Dmth, ti e paske vertet kur thua qe rezultatet e shtimit te luftes ndaj droges (kusht europian) kuptohen kur policia kap me pak droge? smileysmileysmiley O Zot ca logjike. Kot qenka lodhur FBI kunder mafiozeve per te luftuar krimin. Mjaftonte te mos i kapte fare dhe ja, u zgjidh puna. Do kishim pasur vetem filma me lule dhe vallezime. lol, ca trangujsh Thanks, you made my day, gjithsesi.

you made shqupi's day, xhib. Mos harro, veje ne cv!

sipas logjikes se xhibit, nese sot policia kap 10 ton droge, gjithsej prodhohen 100 ton droge.

Nese neser kap 100 ton droge, prodhimi rritet me 10 here brenda dites dhe shkon en 1000 ton. Nese kap 1000 ton, e keshtu me radhe... nuk fitohet asnjehere ajo beteje. lol, keta kane shkuar per lesh. S'po dine nga te rrotullohen e cfare te sajojne. Argumente bebash kopshti. 

ngjale e fruthte por e perkushtuar per dezinvormim, jo sipas meje, po sipas Zaloshnjes, i cili citon OKB-ne dhe thote qe mesatarisht ne bote kapet 10% e droges se trafikuar (trafikuar ngjale shqupiste, jo mbjelle apo tymosur)

OKB i referohet sasise se droges se kapur si tregues per drogen e trafikuar, se ndryshe nga ty s'ka askses tek peshorja e trafikanteve. 

ok, per pak mendova se e mendoje ashtu. thashe cne kaq idiot.

mire, tani qe u sqarove, provoje dhe nje here ate ngjalekuacionin sipas te cilit sa me shume droge shqiptare kapet ne Itali aq me mire e ben punen e saj Policia e Shqiperise

Per sa kohe policite bashkepunojne, nese kapen qe ketu, kapen per trafik kombetar dhe denohen me pak, si dhe nuk kapet pjesa tjeter e grupit. Nese kapen ne Itali ose ne ujera nderkombetare eshte trafik nderkombetar dhe denimi vete shume here me i larte, dhe po ashtu kapen ne flagrance bashkepunetoret e tyre ne Itali, te dyja anet. 1+1=2

smiley Dmth qenka bere e gjitha me qellim, qe te kapen ne Itali qe te denohen me shume. smiley Me i miri! Me kete rast nuk harxhojne as benzine per motoskafet, ja ngecim Italjaneve.

Qe ne tetor 2013 kishte bashkepunuar policia gjermane me ate shqiptare. Sapo ta tha ambasada gjermane. Vezhgimet e ketyre zgjasin me muaj e ndonjehere me vite, qe te zgjerohet numri i atyre qe kapen. E kupton sa idiot del tani me ato te zgerdhira? smiley

shqupsi, lexoje dhe disa here te tjera (TM Pjeri) deklaraten e ambasadorit. Po te ndihmoj pak:

Hetimet e gjera realizuar pas kësaj bashkërisht nga autoritet kompetente shqiptare dhe gjermane treguan, se autorë krimesh në Gjermani dhe të tjerë syresh deri më sot ende të paidentifikuar plotësisht në Shqipëri kishin organizuar në bashkëpunim disa dërgesa mariuane nga Shqipëria në drejtim të Evropës Perëndimore”.

Qe te ta perkthej ne gjuhen shqupiste: Droga u kap ne Tetor 2013. Pasi u kap, filluan hetime qe te gjendeshin bashkepuntoret. Pra nuk u kap sepse kishin sinjalizime nga Policia Shqiptare. Jo per gje po nese thua qe zgjasin me muaj e vite (e drejte), i bie qe te kene zgjatur perpara, pra bashkepunimi me policine te kete filluar ne kohen e Berishes. Pra ti po lavderon policine e Berishes.

Thx per link pra, qe verteton se policite bashkepunojne me muaj e ndonjehere me vite per te kapur gjithe rrjetin. Cfare thashe une deri tani? Kapet njeri dhe pas atij hetojne me muaj e vite per te kapur te tjere.  Dmth, ke po kundershton, se s'po te marr vesh? Veten tende? lol

hiqe ngjalen nga truri per nje sekonde qe mos behesh kaq qesharak...thote Rama nje budallallek dhe ti tani mundohesh ta konkretizosh me ekuacione...ta zeme se u kap 100 ton droge, kjo tregon se policite bashkepunojne, po ne gjithsesi do ti betonizojme aerodromet dhe do shkarkojme shefin e antidroges

policia shqiptare do ta kapte vete drogen e Lazaratit po te mos qe e korruptuar (sado e paafte te ishte, veshtire te jete aq qorre sa te mos shikoje tonelatat e droges qe dalen nga nje bythe fshat) nuk do priste qe droga te shkonte ne Itali qe te demostronte qe "policite bashkepunojne" apo cado fraze te pergjithshme tjeter qe Rama e Tahiri leshojne per momentin dhe qe juve mundoheni ta mbeshtesni me ekuacione...apo keto budallalleqet e tjera qe ti i fantazon, qe policia shqiptare e monitoron trafikun dhe e le kastile te dale jashte Shqiperise se po u kapen ne Itali denohen me shume smiley

deri dje Rama--dhe ju tabori i ngjalave--na mbushet mendjen me ekuacione qe avionet ishin mushkonja, tani qe "policite bashkepunojne" dhe qe "droga eshte krim nderkombetar" 

per ate pune, po te qe serioze, Policia shqiptare nuk do t'i bente prite droges ne brigjet e Italise me "bashkepunimin" e Guardia di Financa, por do shkonte aty ku kultivohet droga, kuptohet jo per te luajtur futboll, as per ti bere kultivuesve lutje dhe moral qe mos mbjellen droge por fasule.

une kete e kam thene pa dale deklarata e Rames, po qe per te pyetur. Dhe sa per votuesit e PD qe prodhojne droge ne mase ne Lazarat, s'mund ta shpjegojme vetem per korrupsion ne polici, sepse informacioni per Lazaratin ka shkuar shume me lart se thjesht policia, dhe prape s'eshte bere gje, as nga Berisha, as nga Rama, as nga Nano. Se si eshte puna e Lazaratit qe s'nderhyn shteti, PD duhet ta dije me mire se te gjithe, meqe e ka komune besnike te veten, 100% votues te PD. Te gjithe e dime qe aty ka droge, qe aty ka pasur droge, dhe qe asnje qeveri nuk nderhyn. Se pse, eshte mister per njerezit e thjeshte. E dime qe po te doje shteti e rrethon gjithe lazaratin dhe s'i le as ta nxjerrin drogen e as te fusin leke, pa hyre fare brenda ne fshat. Se pse s'e bejne, s'e dime. Po pse s'e ka bere PD, e di ti?

a dmth tani e lame ekuacionin e bashkepunimit, u kthyem tek "meqe Berisha s'e luftoi trafikun e droges, s'ka pse e lufton as Rama"...dmth Rilindja po ndjek me besnikeri punen e Saliut.

nuk ka fare rendesi se per ke votojne a s'votojne kultivuesit e droges, partia e tyre eshte droga...miliardat e Lazaratit kane blere shume administrata e qeveri pavaresisht krahut politik, jo vetem ate te Berishes po e po, por dukshem dhe kete te Rames, persa qasja e Rames ndaj Lazaratit qe morali dhe futbolli...vetem tani qe u be m.ti mullar tha qe shteti do futet ne Lazarat, por ama kur te jemi gati, dmth qe s'qenkemi gati te futemi ne Lazarat lol

nejse, ti je aq dele sa e ben logjiken ti dale gjak nga hundet, por nganjehere vertet te vjen keq dhe per delet kur fillojne e perdoren fantazira neper ekuacione...megjithate, sic *ihet qarte, pa rezultat; ngjalebunkeri eshte i papenetrueshem nga argumentat dhe faktet 

Berisha ne tete vjet s'beri asgje per Lazaratin qe voton Berishen 100%, dhe tani Berisha do qe Rama te ike sepse s'beri gje per Lazaratin per 6 muaj? Do t'i mbeshtesja keto qe thua pas 8 vjetesh, jo tani. Po ta kishin blere Ramen sic kishin blere Berishen, nuk kapej tri here me shume droge se me Berishen. Se pse nuk futen, s'e di, por s'eshte e thene qe s'do te futen brenda ketij mandati. Protesta per drogen s'ka logjike ku te mbahet, jo me t'i dale gjak nga hundet. Eshte gomarlleku me i madh qe eshte perdorur ndonjehere ne Shqiperi per proteste.

po kush te tha ty te degjosh apo mbeshtesesh ato qe thote Berisha o ngjale e pashprese? apo pa Saliun s'te del ekuacioni i Rames?

po sepse ti vetem fjalet e Berishes me sjell, s'eshte se solle gje tjeter qe mund te diskutojme per gje tjeter. Po tha Berisha "droge", dhe ti "droge". 

ha, ti je vertet i pashprese...ku te solla fjalet e Berishes sot ketu, tek artikulli i Zaloshnjes apo Agollit?

po meqe s'te del nga gjuha, Berisha eshte diskredituar me kohe, pertej humbjes aq te madhe ne zgjedhjet e fundit; Berisha sot eshte protagonist fale dy gjerave: impotences se PD-se dhe fiaskove te qeverise se papagalleve, Rames e Tahirit.

Meta nderkohe tall lesht me batuta rrotash, i fut dhe nga nje kunj Rames "mjaft bere hartime, pervishju punes". Nuk qe budalla ai qe s'deshte poste qeveritare kete here, as ministrine e brendshme, por deshte drejtesine dhe ato te tjerat.

tashi me me kaq po e mbyll perpjekjen e sotme humanitare per kauzen "Shpeto nje ngjale" smiley

 

Kjo pra eshte e cuditshmja. dhe pse berisha eshte diskredituar, ju morrat e tij vareni vetem prej fjaleve te tij. S'e di se ku mendoni se do t'ju coje kjo strategji morrash. Keni 100 argumente te tjera per ta sulmuar qeverine, merreni me budallalleqet e Berishes.

fjale te arta. Zeje sikur ka ardh xakja qe t'i veje vulen per aprovim

Mire shqup. Gabimi im.

Shqup, xhibi nuk llogjikon, pasi eshte program kompjuterik. lol

allah allah, berber qe merr vesh nga programet kompjuterike!

Nuk ka nevoje te marresh vesh nga programet kompjuterike per te bo dallimin. Pasi eshte shume i dukshem jo per gjo. 

Ky eshte "lumi" i largimeve politike nga puna ? 10 veta ?

Nje force politike e hutuar dhe ne kerkim te ....." Kauzes " ! Qe ka nje miniere ari peroara, por nuk shikon sepse eshte qorruar, prej droges leshuar nga ishi !

Grava, me fal por do te kirrigjoj:

Nje "Paforce" politike e degraduar , qe bredh si por... neper breke dhe nuk gjen ku te cfryje...

1.5 ton sot ne itali..

#Riformato

kush e  ri(con)firmato  kete lajmin..?smiley

Ja c'sjell bashkepunimi mes policive dhe polici e besueshme tek ne, nese droga ka qene nga Shqiperia, se mediat italiane thane qe s'dihet nga vjen. Imagjino qe e gjitha kjo droge me Berishen nuk kapej.

e kaloi testin policia italiane? smiley
 

Shiko c'thone italianet. Nuk ka rritje te trafikut te droges. smiley Vetem rezultate me te mira te policise. Huq prape, e? S'e kuptoni qe po ia beni vetes me kete?

kur jane kapur me shume ne itali atehere apo tani?

gati njesoj, thote titulli. eshte rritur me vetem 0.8 ton

rilindja vendnumero

Dmth, po thua qe s'eshte shtuar droga? Qe Berisha genjen? Qe protesta eshte per te penguar statusin dhe per asgje tjeter? :o

nuk eshte problemi qe droga eshte njesoj, qe situata ne pergjithesi eshte njesoj. per kete do kishim lene saliun apo jo? rilindja plako ku eshte? rilindje njesoj nuk ka o militant.

shife mire me me kujdes se po na i ve shenje ekuivalence Rames dhe Berishes.  Se nisi qe dje ky muhabet kur i bone enverista njelloj.

jo, s'i bera enverista njelloj. Rama ka enqe ne greve kunder komunisteve kur Berisha kishte 20 e kusur vite pervoje si anetar i PPSH dhe shoqeri me femijet e enverit

cin bere me shume dhe cin bere me pak se nuk me kujtohet, bere Ramen me shume?

a ishe ti qe po thoshe se tani jane kap me shume? se tani ti po thu qe ne rastin me te mire, po kapin aq sa ishte kap vjet, biles dicka me pak

Po jo, po degjo, se...

Ku e lame?

na doli simas llafeve te ketij qe ne kohen para se te vinte #Riformato ne pushtet paska pas me shume bashkpunim midis policise sone dhe asaj italiane. e dhjeu #Riformato edhe i nji gjo tjeter.

jo me pak, me shume, vjet kane kapur 18.3 ton gjithe vitin, kete vit 5.4 ton tre muajt e pare. sipas trendit i bie te dale 20 ton deri ne fund te vitit. por diferenca eshte pak dhe jo alarmante, dmth PD genjen per faza alarmante e "shqetesim nga fqinjet"

a se kupton qe po tallin trapin me ty ketu?

obobo me shume droge nga #Riformato e konfirmume kjo edhe nga ty. njerezit duhet te shqetesohen, droga po shtohet dhe gjerat jo vetem qe nuk po rregullohen por po shkojne me keq.

po, me shume e kapur, me pak e trafikuar, fale punes se policise se re. Me Berishen kalonte me shume droge. 1.1 ton hashash eshte kapur nga policia shqiptare ne prill te vitit 2013, 5.3 ton ne prill 2014. Imagjino, gjithe ajo droge ka kaluar me PD.

si the shpar, ca thoshte top channel jane kapur me shume tani apo me pare ne itali?

me mua po flet mo? e more vesh c'ka ngjare? Ka dale ish ministri i brendshem i PD me lidhje me trafikantet e avionit te divjakes

dje po thoshin qe ishte Zeni m'duket

Unë besimin që të kam dhënë, detyra dhe pritshmëria e publikut se meritojnë gjëkundi këtë pritshmëri. Flasim nesër për më tepër, por këto orë që kanë mbetur bëj më pak orë gjumë dhe mendo ku ke gabuar, cnuk bëre mirë e cdo bësh për të riparuar në qoftë se mundesh".

smiley

O po eshte car Rama edhe ti shqup (megjithese kam rrespekt per perkjet e tua me i mbush mendjen xhiboleve) qe merret me retorika boshe, qe shkojn pas budalliqeve te babasqapit. Nje force politike e cofur, ngre zerin per se? per drogen qe 8 vjet as e preken fare. 

Tani retorika xhiboliste thote qe: ai iku, po tani ca do beni juve ngjalistet? 

Ti shqup kete retorike duhet ta X me 0, sepse behet vetem me te cu nervat ty. Se qe thu ti keta te "barazlargumit", bash ketu ne kete blog kurre se kan permend drogen keto 8 vjet, le mo ta ngrinin si "kauze". Kjo ndodhi vetem pasi prijesi tyre, legjendari, baba i kombit, Sali Ram   Babasqap Berishovic, e leshoj piskamen maje te bjeshkeve "se droooooggaaaaa or tieeee" dhe ja Xhibit ja boni zemra rrak tak tak e gjembit ju cu gjembi edhe me lart e bredharaku me tresh i la bredhjet dhe fet menjere e ne peshk. E keshtu nisi kjo meseleja e droges. Po rri rehat keto jan kalamaj qe hedhin ashtu nga ato shashkat, jane debatikas besnik qe ty te thone je i pallogjikshem po llogjikes i kan fut shqelmi ketu e sa vjet. Keto jan rob qe mundohen vetem te justifikojne se cfare ben familja e tyre shpirterore pdhiste, nuk kane mendim autentik te vetin, dhe kjo e ben te pamundur biseden. Keshtu qe merre shtruar dhe qeshu dhe ti se ta them une keshtu si po shkojn punet nja 4 mandate rresht keta aty do rrine ne qoshe si pule e lagur dhe do leshojne piskama nga me te ndryshmet. Po ti mos ja u merr seriozisht se lodhesh shpejt por vetem dhuroju nga nja buzeqeshje. smiley 

 

Se qe thu ti keta te "barazlargumit", bash ketu ne kete blog kurre se kan permend drogen keto 8 vjet

tashi ne s'jemi OKB-ja, as kemi bere ndonje betim qe do ta permendim drogen te njejtat here per cdo qeveri qe vjen ne pushtet, megjithate, ja nja dy tema te vjetra pas nje kerkimi te shpejte n'Peshk:

- gusht 2008: Plumbat e Lazaratit, terror ne Gjirokaster

- tetor 2010: Korrësja e drogës: Si e mbledhim kanabisin në Lazarat

- qershor 2012: Nuk ka, por benë ua kemi bërë

Si dhe, pervec tonelatave te kapura kaq shpesh ne Evrope, droga eshte sot ceshtje dite kryesisht fale idiotllekut te Rames qe beri ofensive mushkonje-tallese + "mushkonjes" qe ra ne Divjake vetem disa dite me pas, plus policise qe luante futboll ne Lazarat ate dite, nderkohe qe pak kohe me pare kishte shkuar per tju lutur lazaratsve qe te mos mbjellen me droge.

Ca thote greva e urise, vazhdon ?? smiley se sikur me griu pak stomaku tani, e mendja atje me shkoi. Si po shkojne. Veshtire do ta kene shoket.

Njera nga grevistet i beri thirrje Berishes te pergjigjet per pronat qe nuk zgjidhi ne tete vjet. lol

tamam greve legjitime.

po pra, ishte njera qe kishte qene dhe te greva e ps-s

i kishte pasion grevat

per te tjeret ishte marre vesh se kishin biznese. lol

normal qe do kete edh enga PS ai ven po shkon per lesh, vetem skandale java pare java dyte. me ze dhe me figure.... mafia ne pushtet.

Po te therret chipotle perseri? smiley

Nah, nuk degjoj sot. I will survive. smiley 

O shqupo ma shpjego pak pse jan partia komuniste shqiptare, partia komuniste 8 nentori, partia e punes se shqiperise, Partia e Punës e Shqipërisë e Riorganizuar dhe Partia Social Punëtore e Shqipërisë ne koalicion me Ram antikomunistin?

basha e fitoi bashkine per 100 vota. nja ca mijera vota i kishte nga PPSH e vertete e Hysni milloshit

po dihet dhe pranohet qe saliu ka qene doktorri i enverit. qe luli eshte djali i tij. por un po pyes per ramen cne nga njera ane na thua eshte antikomunist dhe shiko listen e komunisteve aty.

nje parti komuniste ka, dhe ajo beri Bashen kryetar bashkie te tiranes. keto qe thua ti s'i kam degjuar ndonjehere. ajo qe merr mijera vota eshte me PD.

te thashe pra, votat e komunisteve shqiptare shkojne vetem tek partia e hysni milloshit qe i dha bashkine sales. s'e kuptoj si ke sy e faqe qe e vazhdon debatin. lol qenke i cuditshem

o lol-iii po perderisa votat e komunisteve shkojne te milloshi atehere pse e ndyn rama koalicionin me kshu emrash?

po kete si ma shpjegon o shqupi?

Transformimi i PPSH

Pas vdekjes së Enver Hoxhës, PPSH vazhdoi rrugën e tij. Pasuesi i Enver Hoxhës, Ramiz Alia theksoi se do ndiqte rrugën e vazhdimësisë, pra rrugën e Enver Hoxhës. Ai urdhëroi ngritjen e monumenteve dhe busteve të Enver Hoxhës në shumë qytete të Shqipërisë, dhe u vuri emrin e Enver Hoxhës Universitetit të Tiranës dhe shumë ndërmarrjeve dhe kooperativave. Njëkohësisht ai shkroi një libër për Enver Hoxhën me titull "Enveri Ynë" ku i thurte lavde diktatorit. Ramiz Alia ndryshe nga liderët e vendeve të tjera komuniste, përdori cdo mjet për të mos e dorëzuar pushtetin duke përdorur edhe dhunën sic ishte masakra e 2 prillit 1991 në Shkodër ku u vranë nga policia 4 të rinj demonstrues dhe u plagosën dhjetra të tjerë si dhe vrasja e qindra të tjerëve që tentuan të kalonin kufirin. Në Kongresin e X të PPSH i mbajtur në qershor 1991 u vendos ndryshimi i emrit nga PPSH në Parti Socialiste (PS) e cila është një parti social-demokrate me orientim pro zhvillimeve dhe integrimeve euroatlantike.

http://sq.wikipedia.org/wiki/Partia_e_Pu...

Ndryshoje se mos e kan bere demokratet keshtu o lol-i.

kashte e koqe... ne nocione, stikera e rreklam-antirreklama dmth. Ho se i di ti, je cun i qut.

I dhin i mut greve prap. Tahiri ka zene dashnore tjeter.

Ndersa gjibi akoma nuk e ka kuptu si eshte puna e droges megjithe se kane kalu 7 dite nga avioni ne Divjake. 

po qe e vertete, bravo policise shqiptare qe ka bashkepunuar ne nivel nderkombetar, deri ne ekuador

se mos jete prape si ajo sajesa tjeter qe solle mo, e droges ne itali. sigurohu per burimin

 

ti duhet te gezohesh moj ngjale pushlejla; kjo tregon qe policia e Tahirit po bashkepunon anembane globit lol

burimi: Panorama dhe El Diario, po mos u shqeteso ti se e pergojon direkt Tahiri nese kjo gje s'eshte e vertete dhe droga eshte kapur jo sot por dje ose pardje

imagjino qe me berishen do kishte ardhur e gjitha ne shqiperi e pastaj ne europe

kjo tregon qe kane kapur ndonje peshk qe ka nxjerre burimet e tjera. bravo policia. jo si me salen

Sigurisht! Per drogen qe kapet ne Itali, meriten e ka policia Shqiptare. Per drogen qe kapet ne Ekuador meriten perseri e ka policia Shqiptare.

po nje rrjet jane o gjemb, po tregoi njeri kapet i gjtihe rrjeti. do zoti ka ndodhur vertet e kane prere ndonje burim. do te ishte lajm i mire. po me ty s'ia vlen debati se ti thua gjithnje gjera per te cilat pendohesh me pas ngaqe s'ke fuqi trunore t'i mendosh gjerat gjere e gjate.

po ca te thash more vlla - varja carin, pse lodhesh. 

gjib pash zotin boll na cave trapin. first of all ecuadori eshte hubi kryesor (globally) nga shperndahet gjith kokaina e amerikes latine dhe guess what: destinacionet jane nga me te ndryshmet, kryesisht Evropa perendimore. Ne ecuador kapen kokaina me tonelata c'do dy tre muaj, kjo 80 kile me destinacion Shqiperine (qe as e di ku e kan gjetur si lajm) s'perben ndonje lajm. Ne 80 kile na i konsumon vetem KM per ate pune. Ky s'eshte narkotrafik. Ik tashi se ka halle te tjera - psh njerez qe skan buke te hane. ok? 

Bravo cunat e Tahirit , paskan filluar me e kap drogen qe ne vendin porosites smiley

jo kesaj radhe merita eshte e tonit (blair) se si do kalonin ne dogane?jua dhje pra qe ne Ekuador, neser e ka radhen Kolumbia smileypp

lazarati eshte bere si stalingradi .palloshit nuk po ia mban bycka te nderhyje.ndoshta ka nevoje per nje pep talk nga bashkekohesit e toger babes smiley

O zot  sa gje e trashe, gjynaf mer gjynaf. smiley

o xhib, po ti paguhesh nga naj fondacion bamires per t'eduku meniet qe s'hane pyk a ca?
Sa t'pagujn? se kam pershtypjen qe nuk ja vlen barra qerane

Fiqiriu pse nuk shkon dhe ti te kjo greva? Sec kam pershtypjen qe je i shendoshe. 

Greva te shnosh me keq mo Koko smiley

Hmmm mire e ke. Ja nxitohem une

Po kemi shembullin e likes pershembull. Ishte rrumbullak si top tlyni fill mbas greves se urise ne parlament nqs te kujtohet per punen e marrveshjes berisha-rama per zgjedhjet.

U deshen kater vjet "qeverija ne diete" qe ti shkundte kilet smiley

Ka informacione se Flamur Noka ka lidhje me personat ne kerkim ne lidhje me avionin e Divjakes- ka thene Kryeministri.

Kjo nuk eshte shpifje! Ka mundesi te kete ndodhur keshtu qe avioni i Divjakes te jete nje skenar intrigash per te implikuar dhe "vertetuar" qe ne Divjak nuk ka mushkonja sic ka deklaruar Rama por avion real te Edi Rames te mbushur me droge  Eh cvete, sa kriminale eshte kjo dhe sa  energji harxhon opozita  per te vertetuar nje shpifje dhe nje akuze qe eshte vetem ne ajer Veshtire eshte te merresh me djallin! `U fry mali dhe polli nje mi` thote nje proverb nuk meret pushteti me akord duke i ven pushken opozites duke i zmadhuar ngjarjes dhe duke intriguar qeverine dhe kryeministrin e vendit se ka lidhje me drogen, se kjo nuk eshte ndonje zgjuarsi ne lojen politike, kesaj i thone te luash me zjarrin, dhe te biesh vet brenda! Shpresoj qe Bota ta ndihmoj kryeministrin e Shqiperise te dal nga ky ngerc i sajuar nga opozita per interesat te ulta te pushtetit dhe inateve personale qe ka ish kryemistri me Kreyeministrin aktual! 

Me ket greven ja keni fut kot o udheheqja jone smiley

Hiqini ore mos i lini njerezit ne greva urie se po semuren kot , gjynah nga Zoti .........tjetri i vuri flaken vetes u dogj e spyti njeri per te

turp rrugaceve politikane qe ngjirren e levdohen e shahen neper podiume si dhi mali

Aty brenda na ishin dhe 2 bixnesmena, qe po mbanin diete. Kinda funny!  Mos u merzit. 

E pabesushme.. me shume njerez mblodhi shoqata AKQ e Nikut se PD-a sot..

Keta kane dale per xhiro apo proteste? Nga Rama ik o be PD-a u zhduk.. smiley

Teatër i paralogut kjo e quajtura protestë e pëdëhit. 

 

I sollen me autobuse nga rrethet dhe i lane te kthehen me furgona. hahaha

E perzune Escobarin nga Shqiperia cunat e  Shqupit mo? Bashkimi ben fuqine....po ti  kerkojne ndihme Kristi pinderit e nik xhelit mund te trefishohen rradhet e fanatikeve te cunit te Sheqeres. 

shifni tani kur te botoje nje artikull tek mapo ai tullaci me mbiemrin Lela dhe te shkruaje qe nuk ka rendesi qe ishin a s'ishin 200 veta ne proteste, as qe kauza eshte e vertete apo jo, por qe PD-ja shqetesohet per fatet e vendit smileysmiley

Shoket nuk kishin punu sa dhe si duhet.Mitingu nuk ishte masiv aq sa ishin pritshmerite tona.Lipset nje analize e detajuar,pse njerzit nuk po i pergjigjen thirjes ne nivelin e duhur per te protestuar,pasi arsyet jane mese eviente dhe te qensishme per t'u revoltuar.

1 - Propaganda jone nuk ishte bindese mjaftueshem?

2 - Njarezit jane apatike dhe neglizhojne arsyet tona pse kerkojme te protestojne ?

3 - Aktiviteti yne qeverises na e ka heq kredibilitetin ne syte e njerezve,per t'ju derjtuar per kauza te ketilla?

aaaa, kur ke te drejte, ke te drejte!! keta jane shume dobet ne organizim protestash ne krahasim me ju.. sektori i propagandes nuk mund te krahasohet kurre me ate te PS...
po mire propaganda, po keta jane dhe shume cheap o vlla.. i sjellin njerzit nga rrethet dhe u paguajne vetem ardhjen... nderkoh qe ju e kishit vajtje-ardhje gratis, plus ndonje lek xhepi per 1 krikell birre dhe 2 racione buke me qofte..smiley

 smiley

He mo mos u merzite.Radhen tjeter do jene me shume,ke per t'pare. smiley

Belul, ke te drejte ! Munguan ....qoftet !

PO njerezia jane pro tregetimit te droges ndersa keta thone JO! Eshte ndryshim i madh dhe hera e pare qe nje opozite eshte e te njejtit mendim me poziten. Edhe Ver llapa kishte me mbledh me shume kallaballek sesa mblodhi qelbesira.

pd thote qe sot dolen 150,000 protestues smileysmileysmiley

per ni se per ni,n'dore e kan pas,pse s'ja futen i dyqinshe? smiley

Kur them qe Kristi Pinderi me LBGT jane me kercenues ndaj Oligarkise Rama-Meta nuk besoni ju se nuk ju vjen mire.

Po pse do mbledhi Partia e Cunit te Sheqeres dhe e Familjes se Desares me shume njerez se Kristi qe perpiqet e sakrifikohet per shoket e shoqet te nje ideali??????

Ndonje fotografi te Kaqit e Desares mund te na postojne shoket????

150 mije shesh, Rama ja mbath nga zyra! 

Lum protestuesish, qindra mijera qytetare te revoltuar firmosen ne sheshin para kryeministrise nekrologjine politike te Ediskobarit ne protesten e tyre madheshtore Rama IK. Edvini i tmerruar nga protesta ja mbathi si frikacak nga zyra dhe la aty nje badiguard te tij. 

Iku.. iku.. iku.. 
 

Bravo PD zhvillon proteste per nje ceshtje te rendesishme si kapja e shtetit prej personave me lidhje kriminale dhe jo si majtistet qe protestonin vetem per karrigen e Edi Rames

Opozita e Bashes eshte per tu marre shembull deri tani. Qeveria e Rames edhe deshtimet me spektakolare i quan suksese te jashtezakoshem si xhaxhi veri . Pra Saimiri me Kodhelin mund te bejne cfare te duan se nuk do te kete ndonjehere llogaridhenie perpara publikut. Trafik te mbare Sajmo smiley derisa Shqiptaret te lodhen me ju

 

po c'ke qe zgerdhihesh? Doje me shume njerez? Doje rremuje, dhune? Juve sikur jeni c'mesuar me protesta normale si ne cdo vend demokratik

doni t'jua kujtojmesmiley

vetem ti sheh ndonje poshterim te ajo foto smiley

poshterimi ishte per Ramen 8 muaj ne pushtet njerezit dalin ne proteste per.... drogen smiley

kush e kishte menduar qe Rama kishte drogen ne mend kur permendte rilindjen..

Ore per seriozisht i merrni keto qe u kan thene ? Mosni ore se ju marrin per budallenj kur vertet besoni brockulla te tilla.I hane te huajt keto qe pertypni ju militantet?
Pse ore per drogen kujtoni se gerthiti Salihu ?

ti je militant vet dhe me thua mua militant smiley

c'rendesi ka cfare hane te huajt, e sigurte eshte qe hane ate qe ju hahet atyre duke pare ne radhe te pare interesin e vet

e treta droga ka nisur dhe po fluturon, eshte nje fakt qe po hetohet dhe nga prokuroria e krimeve te renda

ben mire dhe ti si militant i majte te kerkosh pak llogari atij qe ke zgjedhur si KM sepse ai vuan nga deliri i madheshtise dhe asnjehere nuk do te pranoje se mund te beje ndonje gje gabim. Ndryshe do te na duhet ta zbresim nga rete ku po fluturon smiley heret a vone

Keto protesta jane lulushanka .Te stisura artificialisht , pa asnje baze Reale etj etj .

Minimumi i nje Proteste eshte Rrjedhojat e saj .per Narkotrafikun ...te pakten e te paktave krimi te arrije shqetesim per nje QYTET .

Per heqjen nga Puna , te pakten e te paktave Deshmi dhe pjesmarrje nga njerez Realisht te demtuar jo dengervengersa Politike e biznesmene .

Dhe se fundi i se fundmes . Jane Marrezi sepse Flet arkitekti i shndrimit te Shqiperise ne ambient Mbiellje , Korrje dhe garanci kalim Kufiri per Trafik vete dora Berisha ..Dhe harrin kulmin e Hipokrizise  ne se kete Mashtrues - Intrigant ,  Kriminel  e Vjedhes e perqas me Largimet nga Puna ..te pakten ne 92-93 smiley

Dhe krahsimi eshte Brenda  Sistemit  Dhjerokratik te Berishes me shoke , dhe jo me "se diktatura zotrie "

Mos harroni PD-hi qe krijoi Saliu ka formen e nje  Repart ushtarak qe mund te mbledhe ne cdo KOHE maximumin e ushtareve nen tingujt e burise dhe trumpetave , pipzave e piskamave maj krahi  . Asnjehere nuk i kalon 15 deri ( me syte nga Bandat ) 20 % .

Pra cdo shifër deri tek 150 mije pjesmarres nuk tregon asgje per PD-hin , qofte edhe sikur ti therrese per nje Miting per Arrorro - Shegore !

Me pak ...  ka probleme . Reparti është Çthurur !

Qellimi eshte i qarte. Kushtet per statusin jane lufta kunder krimit dhe korrupsionit, dhe nese e merr statusin, qeveria do te mburret se beri ate qe PD nuk beri dot, luften kunder krimit dhe korrupsionit, dhe PD po ben te pamunduren qe te tregoje qe vendi ka me shume krim dhe me shume korrupsion se me perpara. Kaq duan te arrijne ata. S'eshte se duan vertet protesta apo ndonje gje tjeter.

Shqup .

Protestat janë MASKA  një Gjelozi e Dylqinjës   Gjyzepinë . " Ta harroje atë Edi Rama .kryeministër nuk bahet KURRËË...dhe Don Ki Shotit të saj Sali Qenef Berishës ... Po jo mo zotrie .Veç k/ministër nuk të bajnë tye shqiptarët  .Harroje atë !

PLUS dhe kryesorja 

. Nga PS ka rrjedhë Info që babasqapin e dum të ndrye prapa hekurave .Dhe këtë kurajo ( të treguar me Tiranën e kioskave ) nuk mundet me ba kush Përveç njatij paranojakut , të shkalluemit , perversit , drogaGjies Edvin Kriminel Kristaq Rama ...i tesh Edskobari smiley dhe patjetër atje ku janë drejtuar bateritë kryesore tek

LefTKope po troket Tahiri

Nga kabineti më i miri ...smiley

Po e cojne veten poshte e me poshte, gjynah se gjithmone kemi thene qe opozita eshte pasuri kombetare smiley

Ore, ka bërë ndonjëri eksperiment, se sa kg mund të humbasësh  gjatë një greve urie ?

Pyes, se jam e interesuar për një dietë të shpejtë smiley

Zakonisht ne greve urie shton 2-3 kg ne jave, se ha pothujase vetem brumera. Nuk keshillohet per dobesim

më shkoi huq dhe kjo alternativë, me demek, do shikoj një tjetër.

Ka nje teme tjeter ketu te ppu per dobesimin, ajo e protestes se pd-se. Ajo eshte per dobesim se ca nga dielli e djersa, ca nga te bertiturat dobesohesh po te jesh pjesemarrese e rregullt smiley

ne greve urie shton 2-3 kg ne jave, se ha pothujase vetem brumera

smiley

Mbase keta te pd-se hane brumera se i kap uria pas bar-Lazaratit, por per greven e urise se PS-se kjo duket qe s'qe e vertete, te pakten jo per Spiropalin dhe Elsa Lilen.

Kete e mbeshtet dhe fakti qe Anila Basha shifte enderra me salcice vetem pas 24 ore kutigreve.

P.S. Nderkohe mushonja e Divjakes e beri Ramen te ndryshojne strategji per drogen; anulloi te gjitha aktivitetet futbollostike dhe kulturore te policise shqiptare me Lazaratin dhe vendosi te pranoje ndihmen e policise italiane per te filluar (pas 9 muaj qeverisje dhe shume droge-debatesh) evidentimin e parcelave me kanabis.

Me nje ndryshim te madh, qe atehere kishin nje arsye te besueshme, hapjen e kutive te votimit per te vertetuar dyshimet per vjedhje. PD thoshte qe s'i linte kushtetuta t'i hapnin, por per zgjedhjet lokale per te bere Bashen kryebashkiak te Tiranes i la kushtetuta qe c'ke me te, madje edhe te shihnin se per ke kishte votuar Topi. Ndersa tani eshte 100% per punen e statusit dhe per asnje arsye tjeter, sepse kushtet e perseritura shpesh per dhenien e statusit jane lufta ndaj krimit te organizuar dhe korrupsionit. Po te jepet statusi, PS do te mburret se kane luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin, dhe dot e thone qe PD s'e beri por e mbeshteti. Ndaj dhe PD po perpiqet me cdo kusht te thote qe ketu ka me shume krim te organizuar se me perpara. Pra, e gjitha kjo rremuje per t'i hequr merita qeverise, dhe per asnje kauze tjeter konkrete apo reale. Dhe ju morrat besnike hidheni pupthi duke postuar lajme droge sa andej ketej per drogen, vetem per t'i sherbyer babe sales. Thote babe sala "droge me shume se me pare", dhe ju vuuuu postimet fjale per fjale si Sala, qe t'i puthni bythen po njesoj sic benit me enverin.

Dhe ju morrat besnike hidheni pupthi duke postuar lajme droge sa andej ketej per drogen

smiley

Ti je !@&# i nje kategorie me vete smiley

Po pse ne ketu ne Peshk organizojme narkotrafikun, qe pastaj te sjellem lajmet e kapjes se tonelatave te droges ne Itali e gjetke? 

Pastaj ti duhet te na falenderosh qe i sjellem lajmet se ti dje na i mbushe mendjen me ekuacion qe  kur kapet droga ne Ekuador kjo do te thote qe policia e Shqiperise po bashkepunon me policine e Pakistanit per ceshtjen e trahanit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).