Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së radhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

53 Komente

e thame njeher: art, urbanistik surrealiste.

p.s admin, ma ke "vjedhur" mua kete foton.smiley

Qellove si kalama o Mane !

Fajin e ka Saliu

Fajin e ka injoranca

Injoranca? Une mendoj te kunderten Elba, trotuari eshte bere se voni dhe atyre qe e kane bere ju ka ardhur keq te presin pemet, gjithsesi çudia per mua eshte mosmbjellja e tyre. Ju e dini se ne Shqiperi shpesh trotuaret jane me te medha se duhet te jene, pastaj ankohen per parkimet dyshe..

dakord, trotuari eshte zgjeruar me vone.. po pse nuk i kane rimbjelle te njejtat peme te vendi i caktuar per to?

Belul, kam nje mik timin sipermarres dhe me tregonte pak kohe me pare: Kishte marre nje tender per te bere trotuar, e filloj dhe e mbaroj punen per bukuri por miku im kishte bere nje gabim, nuk i dhane nje kest parash sepse kishte bere proçken,  "gabimi" ishte qe ai kishte parashikuar dhe bere vendet ku do mbilleshin pemet por projekti nuk e kishte..Keshtu zoteria i mbylli serish dhe atehere i levruan parate..Ka budallenj sa te duash ne Shqiperi Belul smiley

sa per trotuare te gjera provo te kalosh nga 9katshet deri te selvia. aty vlen ajo shprehja" vetem po kalove mbi trupin tim"

Me mire te pritej pema dhe te mbillnin peme te reja ne vendin qe u takon  se sa te shikosh nje skandal te tille

ne Indi shef kshu cudirash

turp i Zotit , jetojme mes Europes apo ca

injorance prap . s'me mbushet  mendja  smiley

Jam shume kurioz ta di, se ku ne Indi ke pare te tilla gjera?

Dardha e ka bishtin mbrapa!

"Liri -Demokraci" smiley

Si ja kishte vene llagapin njera nga ato firmat jofituese per Branding?:

ONLY IN ALBANIA!

mos shikoni pemen, se po humbisni pyllin!.smiley

Art postmodern, do thoshte heretiku.Rebelim kunder diktatait. smiley

Keta qe kane projektuar dhe ndertuar kete do e kene bere Masterin

ose ne  Kine ose ne Kanada

perfekt si e gjithe jeta jone .Aty ku duhet nuk eshte ,eshte aty ku nuk e ka vendin

Rruga LGBT. (wrong hole)

edhe pemet kane te drejten e tyre te jetojne. 

Ku eshte kjo foto? Jam kurioze nuk ua vrau syte dhe ti therrisnin trurit qe dicka nuk shkon aty ????  Lol

eshte montazh

kjo ka qene afer qendres kristal ne tirane. tani me duket se kane mbjelle fidane te ato vendet bosh. kur i pashe per here te fundit fidanet e sapombjelle m'u duken se do thaheshin se shpejti. shpresoj te kene zene rrenje e mos jene thare.

Po qendra Kristal nga bie nga Bathorja?

komuna parisit

Po si ishte puna qe e bene ashtu ? Di gje ti? Se popull llafe dashes ju, merret vesh pak a shume pse u be ne ate menyre. Po nuk e dite it's ok. Aj anderstend. smiley 

ajo lagje u ngrit prej pangopesise per lek te shpejte. per te njejten arsye bashkia jepte leje ndertimi si t'i donin ata qe paguanin lek shpejt dhe ne fillim u ngriten pallatet. ajo rruga qe sheh ti te foto eshte bere vjet ne dimer. egzistonte si projektide ne hartat e bashkise kur jepeshin lejet e ndertimit, por vetem kaq. kur u ndertua pallati ne krah te djathte, ndertuesi mbolli privatisht edhe ato pemet qe zune rrenje e hodhen shtat. vjet kur u be rruga me trotuare nuk donin me sa duket te prisnin pemet, apo nuk kishin fonde t'i spostonin ne vendin e caktuar dhe i lane ashtu. kjo eshte historia e atij trotuari.

Flmd per infon. E gjitha vjen nga neglizhenca, mospasja e nje edukate me minimale per rregullin e punes, estetiken ( shkel e shko) dhe padyshim fitimin ne nje kohe rekord, qe sjell te gjitha keto qe rreshtova me siper. Por eshte e habitshme se dhe jashte Shqiperise, se shqipot ne pergjithesi ndertimore llac e tulla apo maintanance apo ne cdo fushe tjeter karakterizohen per nje pune/ edukate te tille. Mbarova Pune ( shkel e shko) e te dhjefsha kalin apo rrugen qe ti do kalosh. Kete e them, pare nga eksperienca ime. Pune ndertimi apo rregullimi me shqiptare??! - vec me Shqipo Jo. Te del trefish harxhimi. Rrace e poshter! Katnaresh too lol. 

Plako...edhe kjo eshte pagu njelloj...se paske lexu ate lajmin e makinave te blera te doganes qe ishin zhdoganu me letra fallco...duhen justifiku paret me rilindjen!

per diciture tani:

-po vje rilindja, - i tha pema pemes.

-luj mi pem venit, - iu pergjigj tjetra. 

Civil disobedience

trees thinking outside the box

Trotuari luan pema s'luan.smiley

Shqiperi moj te kam "xhan" ,

S'te kuptova dot, derman...

Pune gdheje.

Albania - come and feel better about your own countrysmiley

Shkenca e drureve ne rritje dhe " druret e shkences "ne Bashki, qe u bejne gropat !

Kane nje shprehje taljant: Cagare fuori dalla tazza. Heretiko, mos gjuaj! smiley 

Moj , lanete, jo me llafe " muderrne " qe duan te thone " vai fanc.....!"

Te gjuaj qe ç'ke me te, perderisa ben komente te dyshimta homokatolikoGodard me dashuri.

Diçitura: Kane ngatrru vrime.

 

Ose nje variacion tjeter. Ne trotuar e fus e ty s'ta lyp. 

PS. Ruje kete per dite te keqe. 

Memedhe po qaj me lot

kerkoj njerine e s'e gjej dot

Dita e Thuaj Jo katrorit!

si qe ajo: 3 kamiona per 6 bataljona...      ketu eshte 2 peme per 3 katrora... konfuzion.
 

Dhe kater makina. Dmth katroret jane mesatarja e pemeve dhe makinave. Qeveria mund ta perdori si te dhene per rritjen e mireqenies dhe uljen e papunesise. 

made in Albanie smiley

HAHAHA ONLY IN ALBANIA

ALBANIA GO YOUR OWN WAY HAHAHA

ketu kemi nje rast tjeter ne Albanie..  nuk mjafton  qe arkitekti dhe inxhinieri i ndertimit kane projektuar nje trotuar te ngushte, por parashikojne edhe te kete peme atje.. po çi do pemet o derman, ku do kaloj robi aty..?!  po  nena me karrocen e femijeve? 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).