Kreu i Inspektriatit Urbanistik Ndertimor Vendor Florenc Hoxha dhe shefi i Inspektoriatit te Ndertimit Zyhdi Dajti, jane aktualisht nen arrest me burg pas hetimesh te cilat dalin ne perfundimin se te dy kane kryer shkelje te ndryshme te detyres. Hoxha eshte arrestuar mbremjen e djeshme ne Tirane, ndersa Dajti eshte vetedorezuar ne rajonin me te afert te policise. Ai ndodhej ne Vlore kur mori vesh se ishte i akuzuar. Florenc Hoxha dhe Zyhdi Dajti jane gjendur ne ane te ndryshme te protestes se 21 Janarit, kur i pari u akuzua per rrahje te protestuesve ne qelite e paraburgimit, ndersa i dyti ishte pjesemarres ne proteste. Hoxha ishte vendosur ne detyre nga Kryetari i Bashkise, Lulzim Basha ne vitin 2011, ndersa Dajti ishte komanduar ne krye te INUK nga Kryeministri Rama ne muajin tetor 2013.

 

 

19 Komente

Mos ky Dajti eshte kusheri i atij Dajtit qe palosi 4 police dhe vazhdon e shet tangerllik ne gjyq?

Prokurori paska qene i baraslargum . smiley

Qenka fenomen gjibizmi!

Atij Halimit te  supes kur do i vije rradha . Mbase i del emri te amnistia e "Gates " ose shkurtimit te Belgradit ! Thone qe nun per kete Nik ka qene Fazllic si garantues i tregut te Droges

Te ishte Ruzhja menjehere do e kishte pervetsuar ..Gatesha smiley

Hajt mo me krah te lehta.

Burgu per burrat asht

te dy kane kryer shkelje te ndryshme te detyres.

 

e çfare jane tamam keto ''shkeljet e ndryshme te detyres''?!    se p.sh kryetari i bashkise se Vlores, Shpetim Gjika,  u kap  me shkelje  dhe fallsifikime te dokumentuara,  por  per çudi   jo qe nuk e arrestuan, por ky  vazhdon te kryej te  gjitha funksionet  normalisht..smiley   nderkoh qe behet fjale per korrupsion te mirefillte, flagrant:  bashkpunim me nje vartes te tij te bashkise i cili  njekohesisht ishte edhe pronar i firmes se nderitimit  qe perfitoi nga fallsifikimet...

Ky kaubojsi i i tritolit eshte vetedorezuar, apo Policia vertet s'e zbatoi urdher-arrestin e Prokurorise, sic deklarojne sot pedeistat?

Si vetedorezohet nje njeri pa e marre vesh qe ka urdher arresti per te, dmth nga e morri vesh ky, si ju komunikua ky urdher arresti? Kush e ka per detyre t'i komunikoje urdher arrestin; eshte opsional arrestimi ne Shqiperi pasi Prokuroria leshon nje urdher te tille?

ndersa Dajti eshte vetedorezuar ne rajonin me te afert te policise. Ai ndodhej ne Vlore kur mori vesh se ishte i akuzuar

Nga formulimi qe i ka bere Blendi tingellon sikur ky krey i INUK, me te degjuar nje thashethem per lajmin, ka pyetur shoket "ku eshte rajini me i afert i Policise se kam nje urgjence, do vetedorezohem se me duket me kerkojne, a akuzojne, s'e di mire, po do shkoj gjithsesi" lol

Evropi t'i leje pordhet, droga u dogj, korrupsioni u luftua, hajt tundni statusin tashti.

Tundni paret e ke llafin?  Se po na mbeten hajdutet pa pune.

Pare pak, hajdute sa te dush. 

Artikull gjysmak, per çfar akuzohen keta dy te panjohur. 

i pari Pjero dyshohet per trashje zeri vend e pavend ndersa i dyti per obsesion ndaj betonit ( thone qe ka nje mardhenie amour-haine me betonin).

Pjer njeri eshte i njohur mire ne opinionin publik pasi qe eshte nje nga ata trimat e pedes qe dhunoi fizikisht dy gra ne bashkine e Tiranes. 

Arrestimi i ketyre te dyve ..." ka si synim shkatrrimin e zinxhireve komandues ..." !
Merrni ore dhe per b..e brenda, sepse eshte leshuar urdher arresti! Vetem Salihu dhe mumja e tij " burgaj" vinin ne diskutim urdherin e Institutit te Akuzes !
Asnje ne kete qeverisje nuk ka b...ta beje shtetin b...si shtetin e salihut! Ne burg menjehere ! Nu them se jane fajtore, nuk e di, por jane te dyshuar dhe aty te provojne ..te kunderten!
Flakvenes a ,ligjzbatuesa e provjne atje ! Ata qe u thone se qenkane tille, pa ja u provuar I.Akuzes ... jane vetem mercenaret ...!

Kam pershtypjen se provohet fajesia, jo e kunderta. Por sdq derisa kande dale akuzat edhe me detaje, le te rrijne ne gjendje arresti gjate gjykimit. 

Po flet arresti per lulushin kur presin kto

Atij i ka skaduar afati i hetimitsmiley

Florenc hoxha eshte kokrra e plehres. Plasi ndertimi pa leje vjet ne tirane. Nuk e rrujti fare mbushi xhepat me leke. Nuk krahasohet me zyhdiun. Po qe se zyhdiu e ka shkelur, te denohet. Se ky flor bathqymi e ka shkel me te dy kembet. Nje xhiroq ne tirane dhe voila...Dava legeni. Pse kaq vone se ka nje vit ky muhabet, si dhe vete qeveria ka derguar dosje per ndertimoret ne prokurori.

ASNJERI NE BURG. VL

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).