Gjatë fjalës së tij në seancën e radhës plenare, ish-kryeministri Sali Berisha ofendoi partneren e ministrit Erjon Veliaj, gjë që detyroi kreun e Kuvendit, Ilir Metën, të ndërpriste seancën e më pas të mblidhte Byronë Parlamentare për të marrë vendimin e pezullimit të Berishës për 10 ditë nga veprimtaritë e Kuvendit. 

“Duke u nisur nga fyerjet e papranueshme, me kërkesën e krerëve të grupit parlamentar të PS-së dhe LSI-së, mblodhëm Byronë e Kuvendit dhe vendosëm pezullimin 10-ditor nga punimet e Kuvendit të deputetit Sali Berisha”, tha Zoti Meta.

Berisha: Do mbroj të vërtetën me vendosmëri

Në një konferencë për shtyp të thirrur në orën 14:00, deputeti demokrat Sali Berisha nuk i tërhoqi fjalët e tij, por këmbënguli se gjithmonë do të thotë të vërtetën në mënyrë që, sipas tij, të mbrojë “dinjitetin e qytetarëve të shkelmuar nga kryeministri”.

“Edvin Rama, një neo-bllokmen, zgjodhi të më përjashtojë nga Parlamenti, por unë do e mbroj të vërtetën me vendosmërinë më të madhe. Në Parlament ka pasur incidente më të rënda se i sotmi, sharje brutale ndaj deputeteve të opozitës dhe përdorim kaishi, por asgjë nuk ka ndodhur”, tha ish-kryeministri.

Më tej, ai shtoi: “Rasti i sotëm ishte dramatik. Siç është marrë vesh nga mediat, në një darkë private, pasi shpërtheu ndaj Adi Krastës, dy zonja të pranishme në darkë hynë për të qetësuar situatën. Ai i shau këto zonja dhe burrat ulën kokën pa thënë asgjë. Do i them Edi Ramës: fjalët që i ka thënë atyre t’i mbash për vete! Një ofendim i tillë publik ndaj një zonje nuk duhet bërë kurrë! Sa herë që të desekuilibrohet, unë do ja kthej në fytyrë Ramës, në emër të atij që nuk flet dot. Do mbroj dinjitetin e qytetarëve të shkelmuar nga kryeministri.” 

Veliaj: Berisha, një palaço!

Ministri Erjon Veliaj i komentoi kështu deklaratat e Berishës: “Është taksirati jonë ta durojmë, ashtu siç ka qenë taksirati i shqiptarëve që e kanë duruar për 23 vite. Nuk është mosha e tij që më bën ta distancoj veten, por kemi marrë një përkushtim që të mos zhgërryhemi në këtë baltë.”

“Të shpifësh për gjëra të pavërteta është e shëmtuar. Unë jam shumë krenar për bashkëshorten time dhe refuzoj të bëhem pjesë e një kulture ku merresh me gratë e të tjerëve dhe me fëmijët e të tjerëve. Kjo është një kulturë e ndyrë e një plaku palaço! Ai nuk është bërë kurrë fisnik edhe pse ka zbritur prej kohësh në qytet. Si shoqëri jemi pjekur dhe nuk shkojmë më pas banaliteteve”, shtoi ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

Debatet mbi Lazaratin

Seanca e radhës e Kuvendit të Shqipërisë, ashtu siç pritej, u dominua nga debati mbi Lazaratin. Deputeti socialist, Taulant Balla, akuzoi ish-kryeministrin Sali Berisha për lidhje me Gate Mahmutajn, të arrestuarin kryesor të operacionit të policisë që ka nisur para disa ditësh.   

“A ka biseduar Saliu pak minuta para dorëzimit me Gate Mahmutajn? Si shpjegohet që në telefonat e të arrestuarve, numri kryesor ishte i Saliut? Si ka mundësi që PD-ja e Gjirokastrës nuk ka folur fare?”, ishin pyetjet e deputetit socialist.

Ndërsa kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, u përgjigj: “Gate Mahmutajn nuk e njoh personalisht, por ta dini që kapobandat janë në Tiranë, në këtë sallë. Ndërsa kapobandat e Lazaratit u njoftuan një ditë përpara të largoheshin. Ne kemi mbështetur forcat e rendit që luftojnë narko-trafikun, por nuk mbështesim deklaratat e ministrit që duket se kërkon gjakderdhje duke folur me maskat mbrapa. Po nxirren nga shtëpitë e tyre banorë të pafajshëm të Lazaratit dhe këtë nuk e pranojmë. Aty janë 5000 banorë që nëse do të ndihen të kërcënuar, do të dalin të mbrojnë veten. Nuk mund të presim që narko-trafiku të luftohet nga këta dy njerëz (Rama dhe Tahiri). Asnjë deputeti të PD-së nuk i ka dalë emri në Lazarat.”

Në fjalën e tij, ish-kryeministri Sali Berisha, tha se qeveria po mashtron shqiptarët me aksionin e Lazaratit: “Policia po qëndron në periferi, aty ku shumë herë ka shkuar pa asnjë mundim dhe pa asnjë përleshje. Magazina e Gate Mahmutajt nuk është brenda në Lazarat dhe ju e paraqisni në media çdo ditë duke mashtruar shqiptarët. Të ndërpriten urgjentisht të shtënat pa objektiv. Policia ka të drejtë t’i kthejë zjarrin me precizion cilitdo që i kthen armët kundër, por është marrëzi që policia të qëllojë njësoj si grupet kriminale duke terrorizuar popullatën. Të qëllohen kriminelët është e drejtë, të qëllohet në ajër është turp.

Partia Demokratike do të vazhdojë bojkotin e saj ndaj Kuvendit

Kështu bëri të ditur kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka gjatë një konference për shtyp. Ai tha se vendimi vjen pas përjashtimit të Sali Berishës. Sipas Palokës, Berisha ka thënë një të vërtetë, kur deklaroi në Kuvend se Edi Rama ka fyer gruan e Erion Velisë. “Edi Rama e ka stil të punës të shajë, fyejë dhe depersonalizojë servilët dhe gratë e tyre. Çdo shqiptar e njeh mirë këtë anë të errët të kryeministrit. Çdo shqiptar e beson se ai i ka fyer gratë. Sot dënohet lajmësi, denoncuesi, dënohet Sali Berisha. Kjo është një sjellje e përsëritur e dyshes Rama- Meta. Edhe kur dhunohet deputeti, nuk dënohët dhunuesi, por i dhunuari. PD do të jetë gjithnjë zëdhënëse e të vërtetës në interesin më të lartë të publikut dhe shqiptarëve,

224 Komente

Ngeli gjithe jeten duke u marre me grate e rivaleve dhe ky. Ka kaq vjet qe i shan kundershtaret nga grate e nga familja, dhe ne 24 vjet s'ka shkura nje here te vetme ne prokurori me prova. S'mesoi nje here te beje debat politik si njeri, por vetem thashetheme bushtrash. E pashe ne Facebook e tani qe s'ka moderatore vetem e shanin, asnjeri nuk e miratonte. Ka robi nje cipe ne fytyre por ky qenka i cuditshem. Mire ia kane bere, por ky eshte helm per gjithe situaten politike ne pergjithesi. Duhet te largohet sa me shpejt. Media ben mire te mos i kushtoje me rendesi.

Ka nje jete qe perdhunon psikologjikisht FEMREN Shqiptare se eshte Taliban, duke fillu nga femrat e bashkethemeluesve te PeDit ashtu edhe femrat e kundershtareve politik. Cuni i Sheqeres ka dhunu cdo kod, cdo ligj e cdo moral sepse ka perkrahjen e enveristave te PeDit. E ke degju Palloqen kur deklaroji paara 2 ditesh se Saluku na futi ne NATO e na Liberalizoji vizat???? Mentalitet koreano verior. Cdo pisllik qe ka bo Cuni Sheqeres shtypi ja ka atopalantizu ndersat Talibanet e Pedit ja kan duartrokit. Njerez Dele, pa gjak e nerv.

Birisha ke 24 vjet qe prreallis e mashtron ne ate kuvend,ku ka thene gjera sh here me te renda se kjo e asgje nuk i kan bere, por njehere qe tha te verteten e perjashtuan per 10 dite!

nderkoh sajmiri per te mbrojtur nderin ja beri zap....lazaratit

saluku ky zvaranik i epokes se gurit duhet rruajtur si specie  unikale e ketij ruzulli dhe specialistet psikologe dhe atropologe duhet ta studjojne me imtesi cdo qelize te ketij frymori.

Kam qesh 5 minuta rresht pa u ndal, smiley.

me siguri duhet te jesh me profesion o psikolog ose antropolog lol. 

Edhe pas vdekjes une propozoj ta sjellin ne muzeun e dinosaurve ne Otawa

. Aty janë 5000 banorë që nëse do të ndihen të kërcënuar, do të dalin të mbrojnë veten...smiley.

Deklaroi strategu i Krimit te pritave ,  Banga e Droges dhe dhurusi i posteve Doganier trau ,   , shikas e police ..vete dora Palo...ja .Qeka dhe ky i sikareve po me i zbutur se perdor ...ne se ...lol xhib smiley

Djali i Sheqeres tha qe une e morra ne mbrojtje Xoxen duke i thene kurve qe ta kuptoje Edvin Kristaq Rama qe eshte psikopat.

Desha te them se Parlamentit Shqiptar i ka humbur Arsyeja .

Po pse cfare presin nga Berisha ? Hani mender tani dhe rrini pa Lolo .Beni mbledhje Partie .Po populli shkrete c' faj ka ? Pse ja heqin te drejten te shohe karagjozin  me te madh te Europes ...QYL ne faqe Mediash ? Dhe nje dite  qe duhet shpalle E Enjtja  Gazmore e Shqiptareve , vene e i heqin klounin 10 dite sali Qenef Berishen smiley

Popull pa Fat dhe viktime e Politikes se nxituar !

kerkohet barazlargim urgjent nga kjo situate....

Jane njelloj mer, kane nje ADN.

S'e di a asht e vertete ajo ca ka than Edi Rama,s'e di se si asht Ariola Xoxa,po ni gja e di me siguri: Sali Berisha asht plak kurve!

fark him with a rusted 10 foot pole

Saliut i paska djegur me shume se asnje tjetri ceshtja Lazarat. Gjithsesi eshte e mahnitshme menyra se si arrin te marre vemendje dhe te behet protagonist nje psikopat i ketij niveli. Kam pershtypjen qe dikush, dikur duhet t'i thote mjaft pasi perdite e me teper po del ne pah se kush eshte ai ne vertete, nje plak i lig qe sundon PD-ne me metoda enveriste duke akumuluar fjale e fakte te pista sa majtas e djathtas. Une personalisht u habita sa te tredhur jane si te majte e te djathte qe kur del ndonje plak matuf si Berisha dhe thote publikisht qe une jam "arkive dosjesh" te gjithe rrine urte. Ky i paturp, fut hundet dhe veshet ngado e kudo dhe si Harpagon ruan "thesarin" e tij te pislliqeve per te bere pis kedo qe i pret rrugen.

Edhe ne e marrshim te mireqene faktin e reagimit te Rames (mangesite e komunikimit nderpersonal dhe arroganca e ketij tjetrit jane nje ceshtje serioze), askush nuk u ankua publikisht per kete. Fakti qe ky del e ben publike dhe bertet me ze te larte tregon se:

1. Saliu mundohet te kete sy dhe veshe kudo dhe te "koleksionoje" gjithshka qe mund ta baltose tjeterin.

2. Perdorja me ze te larte e epiteteve te uleta "therret" per pak vemendje mediatike e shoqerore (sic duket nga nje njeri qe ndjen se po i rreshket toak nen kembe cdo dite e me teper).

3. Kur fjalet e uleta hyjne en beteje tregon se te ka mbaruar baruti i thate dhe je vene keq ne qoshe.

Ka patur nje debat Krasta Rama. Kete e ka pohuar vete Krasta dhe televizioni ku ai punon ka kerkuar spjegime.

Komentues, te kerkoje shpjegime televizioni per nje debat Rama-Krasta* nuk eshte njesoj si te kerkoje shpjegime Erjon V. per neperkembjen e nruse (te supozuar nga Saliu) nga Rama, besoj se biem dakord ketu. 

* Kete desha te them me ate qe problemet e komunikimit nderpersonal te Rames me ata qe ai mendon se jane poshte tij (so to say everyone else in Albanié) duhet te merren seriozisht dhe dikush (dmth opinioni publik) duhet t'ia mbledhe freret ne kete aspekt sa s'eshte vone.

E kisha fjalen qe historia nuk fillon me lehjet e sotme te djalit te Sheqeres dhe i sherbente saktesimit te asaj qe shkruajte ti.

Absolutisht Komentues! Une jam i mendimit qe ne te gjitha ato qe thote ai qe e quani "cuni i Sheqeres" (besoj qe e jema nuk ka faj ne simptomat psikike te tij, dhe prandaj nuk ka pse biem ne te njejtin nivel qe ai rezervon - jo per gje po atje eshte mjeshter dhe te hudh tuç me "mjeshtrine" e tij), ka dicka te vertete. Asnjera nga piskamat e tij nuk ka qene (tereisht) e bazuar ne te paverteta (prndaj dhe komenti im per Ramen). Dhe per kete kam krijuar bindje. Gjithsesi, menyra dhe sterhollimet e tjera jane te nje makinerie shpifjesh (te barabarte me grate e liga te mehalles) qe e ben nul dhe ate cik te vertete e argument (kjo eshte ne fund te fundit ajo qe ai do).

Sot e ka kot me keto skemat. Lazarati eshte plage per gjithe ata familjare qe kane ndonje perdorues droge ne shtepi apo ne rrethin shoqeror. Ne kete kuptim sot eshte ne diten me te zeze edhe ne raport me opinionin.

P.S. Sapo PD-ja njoftoi bojkot te parlamentit pa afat.

Po ca plage mer burre se nuk po shesin kokaine lazaratsit as heroine hashashi nuk eshte droge e rende te gjith e kemi provu plus qe gati 100% shitet jasht. Per mendimin tim kjo nderhyrja ishte gomarllek nga ana jone ( shtetit shqiptar) ato sjellin 6miljard ne vit ne ekonomine shqiptare gjysma e gdp thoshte the guardian, pse ta heqim kto te ardhura ????? Se noshta i dite kurvat ne france mund te na pranojne ne eu???

Rama vertete i ka thone ato qe ka percjelle Berisha. Rama edhe Berishes ne parlament i tha 'O rro k@ri'. Rama eshte shume me poshte se Berisha ne etiken e komunikimit. Berisha, pavaresisht se shumica ketu (qe jane me te vertete koqe) mendojne se eshte i rrjedhur, eshte thjesht ujk i vjeter, i afte me percaktu agjenden sipas interesit te vet.

Ai parlament ka pa edhe burra qe sulmojne gra fizikisht, edhe plumba, edhe sharje nga me te ultat keshtu qe mos na boni si te habitun se na hapet barkun.

A ka mundesi te me thoni sa nga ju perdorni ket fjalor te ulet aty ku rrini ose punoni. Un kaloj shume koh te nje bar-lloto ne nje lagje qe nuk shquhet shume per pune kulture dhe muhabete kaq bajate nuk esht se degjoj.

socialistet besoj se para se te flene i luten zotit te jete gjalle sali berisha,garantuesi i pushtetit te tyre.

nuk e di sesi mund te justifikohej perpara popullit me nje mije halle kjo qeveri,po te mos ishte karagjozi ne kuvend(parlament per ata qe nuk e dine cdo te thotesmiley)

Si bejne te gjithe si te ndershem. Kaja nonen shqipe!

Eshte gjynah qe ne rrjetet sociale eshte banalizuar termi 'ajatollah' per Berishen (duke u perdorur ne menyre figurative), sepse ai realisht eshte sjelle dhe vazhdon te sillet si i tille. Ose me sakt : me pushtet ose pa pushtet, ai ka bere dhe vazhdon te beje fiks ate qe ben aktualisht çdo te premte (diten e faljes per muslimanet) udheheqesi suprem i Revolucionit Islamik te Iranit, Ajatollah Khamenei. Domethene : del çdo te premte perpara nje turme fanatikesh (te cilet me sa duket edhe ata vete nuk e besojne më : femijet e Khameneit por dhe vete ai jane bere milionerë !!) dhe llomotit moralizma qe i transmeton direkt televizioni shteteror. Cdo te premte !
Berisha e ka kryer kete ritual per plot 8 vjet, me mbledhjet e Keshillit te Ministrave (kujtoni arroret dhe frutoret, transmetuar gjithashtu live ne TV). Tani i ka mbetur direkti i fundit, e enjtja e parlamentit.
Huqi i depresiveve (dmth ajatollaheve) del me vdekjen. Se dhe nga ajo kane frike po he.

Po nuk i ka ngel me asgje ka marre fund prandaj bertet si dhiare.. Nuk do ti hiqet era e dhise nga shpirti Sali Berishes pa kaluar 7 breza.. Nuk ka tituj doktorature qe ja heq nga shpirtin dhine ketij dhiari. Ka marre nje komb te te tere per hundesh gjithe keto vite me mashtrime, genjeshtra, manipulime e trrillime qe i pjell mendja e tij e semure. 

Te vjen keqe sot per te gjithe ata qe i besuan verberisht duke filluar qe nga Lazaratasit e deri tek malsoret e tij ne Tropoje. Ata qe i vinin zjarrin Shqiperise per Saliun, sot po i vene zjarrin vetes si ne Lazarat. 

Sill te verteten e vajzes tende e te djalit tend o dhiare. Sille edhe te verteten e gruas tende pasi te keshe mbaruar me femijet! 

 

do behet ky vend perderisa te kete burra si Berisha.

Une do te thosha qe eshte bere tashme!

Si nuk... ke nje koqe mende, o burre, kur flet se do behet Shqipria ...me mendjen e sharlatanit dhe gjykimet e kapterreve !E ka da mendjen Shqiperia qe kur covi hapin dhe ja dhe ..." ke veni lig " !
Perjashtohet burri 73 vjec nga radha e burrave ....se flet pa asnje hije burri !Jo me kot burrat kane nje kom ne gryke, ....qe te mos dali llafi i keq..Atij i del vetem llafi i keq...Dhe e perzene me dite jashte dere !

sharlatanet e te gjitha ngjyrave dhe llojeve ende nderohen...smiley

Motivacioni i paraqitur para Dordolecit Politik te Presidences Nishani , per Burr Mutin e Shtetit Berisha per ta dekoruar me Titullin e Larte te Kombit .." Plake arixhofke "

Tani ka mbetur vetem Dekorata e arte e Burrit Historik te Kombit arixhi .

"Te qeafte burri im moj gaxhije " smiley

Ngul kembe dhe pa SHAKA .Heqja e ketij KLLOUNI nga ekranet e dites Parlamentare duhet shpallur si " Dita e Zymte " pa Klloune Cirku .  Pa Kllounin Berisha nuk ka gjallerim adrenaline ne cdo bisede per vraje kohe ne kete situate shpirterore te Shqipetareve. Ai eshte  i derguar nga Zoti per te pare ROBT Realisht deri ku te shpie Marrezia !

I lutemi parlamentit ta rishikoje Vendimin !

Sherri ka shkuar gati deri në konfrontim fizik mes Ramës dhe Krastës për shkak të ofendimeve të lëshuara nga Rama në drejtim të Krastës. Krasta, as nuk e ka pritur një mënyrë të tillë reagimi, por ai edhe nuk ka pasur asnjë mundësi që t’i ikë një kryeministri të sëmurë, i cili sapo ka hyrë në restorantin “Padam” ka nisur ulërimat në drejtim të Krastës. Ulërima e  parë e Ramës në drejtim të Krastës ka qenë “Je tradhëtar. Hodhe poshtë miqësinë dhe u bërë këlysh i Berishës”. Krasta ka mbetur i befasuar nga histeria e Ramës dhe ka shtangur i gjithi. Por ky ka qenë vetëm fillimi i kryeministrit të sëmurë psiqik të shqiptarëve. Rama ka vazhduar më tej duke e qujatur “bythqire anglez që kujton se ka ardhur nga Anglia dhe ka shpikur gazetarinë”. Duke parë situatën e krijuar, Krasta fillimisht ka ruajtur qetësinë duke shpresuar se kryeministri i sëmurë do të kalonte krizën dhe do të kthehej në normalitet. Mirëpo kur kjo histeri ka vazhduar për minuta me radhë, atëherë edhe Krasta i është përveshur Ramës: “E paske marrë dozën e kokainës sonte” ka qenë reagimi i parë i Krastës për të vazhduar duke debatuar me tone të forta dhe me fjalor edhe më të ashpër: “Je një pederast i sëmurë dhe i çmendur”- ka vijuar më tej Krasta. Një nga dëshmitarët okularë të ngjarjes ka treguar momentet e tensionit të Ramës ndaj Krastës, “Për një moment na u duk se ai u drejtua nga Krasta për t’a kafshuar. Hapi gojën dhe po afrohej shumë afër. Ne menduam se Krasta do dilte me ndonjë vesh të prerë, por për fat të mirë shpëtoi se edhe Krasta i’u përvesh dhe më pas tentoi të ndërhyjë Ministrja e Kulturës” shprehet një nga dëshmitarët e ngjarjes. Dëshmitari tregon dhe reagimin e Ramës ndaj Ministres së Kulturës si dhe ndaj bashkëshortes së Veliajt, Ajola, e cila edhe ishte afruar që të qetësonte shefin e burrit. “Ato i’u afruan që t’a qetësonin Ramën dhe t’a ndanin nga konfrontimi fizik me Krastën. Mirëpo Rama reagoi përsëri si i çmendur dhe filloi që t’iu bërtasë edhe atyre njëlloj siç po i bërtiste Krastës. “Ju jeni prostituta të dyja që më keni sjellë këtu në tavolinë këtë plehrë. Ato nuk reaguan fare kur Rama i quajti prostituta. Ulën kokën dhe sikur prisnin që dikush t’i ndihmonte. Ne menduam se do të ndërhynte burri i asaj Ajolës që është ministër, Veliaj, por ai nuk guxoi fare dhe e gëlltiti me heshtje kur shefi i tij i’a quajti gruan “prostitutë”.

Po jo nga RD-ja or mik. Ka tjeter burim?

Burimi nuk eshte pergenjeshtruar asnjehere, keshtu qe duhet te jete i vertete, JO?

Me shume gjasa eshte e vertete ajo qe thote Berisha. Ky tentativi i sotem per ti hequr fjalen eshte plotesisht nje akt censure dhe intimidimi.
Edhe ne SHBA flasin per grate dhe te shoqet e presidenteve. Psh nese Hilari Klinton do te kandidoje per Presidente ne 2016 ajo eshte paralajmeruar se do te sulmohet fort per ceshtjen LEvinski, qe sic e dime ka godit te burrin jo ate personalsiht..
Sipas logjikes se ketyre socialisteve me siper, ata ne SHBA meqe flasin per bashkeshortet dhe nje ceshtjet teresisht morale, pra qe nuk duket se ka implikime te drejteperdrejta politike, qenkan pleq te piste?

Prandaj nuk i kuptoj keto tersellimat e ketyre komentuesve me larte vecse si piskama te militanteve qe duan te rruhen, sic ruhen delet e nje kopeje, nga nje rrezik - qe ne kete rast i bie te jete e verteta.
Tek e fundit nese Berisha shpif, mund te cohet ne gjykate, thirren deshmitare qe e tregojne ose rrzojne ate qe thote Berisha...

Por ta akuzosh per sharje dhe fyerje kur ai raporton nje ngjarje reale, eshte censure e mirefillte!

Ca thu mo ca thu?!! Ne USA kshu? Really? Sulmohen nga vete politikanet apo nga media ketu?!!  ( kjo e fundit po te zhbirilon mire) Ke pa Bushin, Obamen apo ndonje tjeter te dali gjekundi te marri neper goje grate e te tjereve?!! Me jep nje rast te vetem pls. 

Po. Hilari Klinton po sulmohet dhe do te sulmohet ne menyre te pameshirshme per skandalin qe ka patur i burri me Levinskin. Apo jeton ne SHBA dhe ndjek mediat shqiptare ti, se ashtu ta do propaganda?
E boll me keto pikepyetjet, se dukesh teper histerike.

Pikecuditeset deshe me thene? lol.  Nga kush po 'sulmohet' Hillary Clinton? 

degjo b..ir, arat e politikes amerikane i dime ku i kemi. Per to punojme, e nga ato ushqehemi dita dites.

" Sulmohen nga vete politikanet apo nga media ketu?!! "

Po pse mi,kur e thot media e Mero Bazes qe ti rrezik e lexon me endeje, duhet te besohet/pranohet si legjitime dhe kur e thote nje njeri i lire, Berisha bie llafi, nuk duhet te besohet/pranohet si legjitime?

Ti po krahason nje cope gazetar me 1 politikan ish kryeminister? Ato qe thuhen ne nje cope gazete me ato qe transmetohen live ne parlament. Okkk. 

lol

Sure loli

Sa mire ja u beri atyre femrave Rama.

I lejohet cdo gje se eshte krahu yne,apo jo Moza Llastica?

Kujt femra? Skam pa gje. Sille me link/ze/video ta degjojme/shikojme e ta gjykojme dhe ate.

Ashtu eshte ke te drejte.

Eshte socialist ai nuk ofendon femra.

Ne parlament ? 10 dite pak I kane dhene. Ka kohe plot 10 dite te refkektoje zotnia e tij e ti therrasi trurit.

Mire mer mire, nuk po them gje por prap RD eshte. smiley

RD mbajti 3 muaj dhe mban akoma si lajm nje thashethem te nje te FRD-se ketu ne peshk qe Briselda e tatimeve eshte dashnore e Tahirit.

Pranej ngeli shprehja Tahiri ka dashnore, pra kur nje hajvanlluk behet lajm.

Po ajo mund te kete qene edhe prostitute - nuk na intereson shume se ke frekuenton, eshte njeri i lire ne nje bote te lire. Lajmi nuk ishte edhe aq se me ke kishte marredhenie ajo, por fakti se ishte/eshte e papershtatshme per te patur nje post te tille.

Komentuesi. Une e solla ate qe njeriu me i fuqishem ne Shqiperi ka perdorur pak dite me pare dhe askush s`e solli si lajm. Perkundrazi kjo e parlamentit te sotem qenka lajm, rastet duken fare te ngjashem por nuk trajtohen si te barabarte..A eshte nevoja te kete komente si keto ketu, per mua te dy kane pjerdhur me kohe, vari hejbet te dyve.

Një nga dëshmitarët okularë të ngjarjes ka treguar momentet e tensionit të Ramës ndaj Krastës, “Për një moment na u duk se ai u drejtua nga Krasta për t’a kafshuar. Hapi gojën dhe po afrohej shumë afër. Ne menduam se Krasta do dilte me ndonjë vesh të prerë,

smiley E paskan bere Ramen Mike Tyson

Pas gjithe ketyre qe kemi pare me Ramen nuk do te habitesha... Ai veshi i Vjenes me beri shume pershtypje...

Sipas kesaj logjike i bie qe Rama paska fetish per te kapur veshet e meshkujve?

Patjeter.

Thone qe Krasta paska shpetuar se nuk e ka mishin e shijshem.smiley

Shoket e RD-se duhet te na sqarojne te pakten nese Rama preferon vesh me lesh apo pa lesh
 

Mbase me rregull treshi ...

PD eshte bere per te ardh keq,,,, Berisha per pjesen e tij eshte ne rregull.. Nuk e demton vendin dalja e berishes e foltoren e kuvendit   por e demton  mosqenia e opozites ne vendin e saj te punes. Sa per fjalorin mund te biem te gjithe ne nje mendje se nuk ishte dita me e keqe. Ka patur dhe me zi se kjo...            

Megjithate sec kam nje dyshim se Rama mund ti kete thene me te vertete keto fjale, dhe  Berisha si nje baltoses profesionist nuk mund ta linte kete rast ti ikte  smiley 

Si perfundim dua ta mbyll me nje citat te zotit Veliaj... Ky zotri paska nje koncept te gabuar per fisnikerine.. Sipas Vilajetit sa me shpejt ta kesh marre pashaportizimin ne qytet aq me fisnik duhet te jesh..............

Ai nuk është bërë kurrë fisnik edhe pse ka zbritur prej kohësh në qytet.....

i madh per zotin

 

Çfare pune? Kryeministri eshte 24/24 jashte vendit duke i bere parate e popullit rrush e kumbulla me udhetime neper vendet e Botes, me alibine se po ben lobing... Populli paguan!

"Ai nuk është bërë kurrë fisnik edhe pse ka zbritur prej kohësh në qytet..." keto jane fjalet e shokut VELIAJ kaq mjafton per ta perqendruar ne krye te listes se injoranteve kete cope mishi me dy sy

Historia ka treguar se ne keto gjera Berisha nuk gabon asnjhere. Natyrisht qe i perdor per qellime politike, dhe mire ben, kush nuk do t'i perdorte. Kjo flet me shume per mungesen e integritetit moral te kundershtareve, qe nga Rama qe ka nrrahur dhe ndare kushedi sa e sa femra, e deri tek Cuci (marredhenia e ish?bashkeshortes me Ramen) e deri tek cunat qe kurohen per imazhin e Rames qe benin festa si transvestit...

Nga ana tjeter Berisha eshte plotesisht komod me keto lloj akuzash meqe nga ana e moralit familjar eshte i paprekshem.

Po thoja qe historia e ka treguar B erishen te sakte. Mjaft te kujtoj rastet me te fundit, te trafikut ajror me aeroplane... pa permendur nje sere denoncimesh te tjera...

Vjen dhe nga oksidenti dhe dukesh dhe njeri me bote dhe bagazh. Pse sipas teje normlale eshte qe ish-kryeministri te meret me nenat, motrat dhe grate e deputeteve dhe kundershtarve. Jo mer jo, se une qe te votova ty kryeminister doja prej teje te degjoja per politikat ekonomike, shendetsore dhe arsimore dhe jo per idiotesira.  

Nuk po merret fare me nenat dhe motrat. Berishen njehere e kam degjuar te shaje nga fisi, kur e kane goditur dhe kane shpifur mbi vajzen e tij; para ca kohesh ishte, por gjykata e tregoj si shpifje, te pakten me sa e kam ndjekur une...

Te gjitha akuzat qe ka drejtuar Berisha kane qene me pare te gjitheditura, qe nga rrahjet qe u ka bere kronikisht Rama femrave te jetes se vet e deri tek sjelljet jokonvencionale te shume anetareve te kabinetit te sotem qeveritar.

Prandaj qe fjalet e Berishes sot me shume me duken ne mbrojtje te dinjitetit dhe kunder neperkembjes. Ndonje rrezik hesht meqe heshtja nuk e demton KM Rama dhe keshtu Veliaj apo bashkeshortja e tij kane perfitim politik. Zgjedhja e tyre, eshte. Por fakti se Berisha denoncon nje ngjarje reale nuk e ben gje ate shpifes apo fyes.

Realiteti eshte nje i vetem dhe kokeforte.

Prandaj qe fjalet e Berishes sot me shume me duken ne mbrojtje te dinjitetit dhe kunder neperkembjes.

Dihet boterisht qe Berisha eshte mbrojtes boteror i dinjitetit dhe mosperkembjes te te gjithe te vuajturve ne bote. Kam degjuar qe DC Comics se shpejti do nxjerre seri librash (dhe me vone filmash) me heroin Sali. Por nuk e di si do e veshin: do i japin pelerine, apo mburoje, apo cekan? Di gje ti?

Jo.

po kur tha ne 2006 cit"te gjithe cojne tifozet ne itali, ne cojme vajzat" dinjitetin e kujt mbronte?po ne nje vizite zyrtare ne turqi kur doli dhe tha:"dihet pasioni i meshkujve turq per femrat shqiptare" dinjiteti i kujt po mbrohej? po ato qe i tha taulant balles ne parlament vite me pare nuk quhen?

Histroria duhet treguar e sakte,,, si ne rastin e 21 janarit qe kishin thika me helm dhe pistoleta stilolaps. U bera pishman qe debatova me ty, qenka humbje totale kohe. 

Racionalizimi i gojendyresisie te Cunit te Sheqers dhe mbrojtja deri ne vetemohim nga militantet qe shohin si te moralshem nje pervers qe hodhi themelet dhe ndertoji mbreterine e narkotrafikut ne Lazarat, ben te domosdoshme distancimin e Shqiptareve  nga PeDi dhe trysnia per ta nxjerre jashte ligjit si parti-bande narko-trafikantesh.

Cuni Sheqeres e beri te njohur Shqiperine ne bote me Meken e Canabisit, sigurisht qe eshte patriote. 

Ky ka kohe qe ka rrjedh, po mua me vjen cudi me ate Bashen. Kaq pa bythe ai me, qe te ndahet njehere e mire nga plaku i cmendur Mere. Beje nje ore e me pare sa nuk eshte vone se po te mer ne qafe dhe ty, nuk thone kot. I mbyturi te mbyt

Dmth nese Kryeministri rrihet dhe zihet me gazetaret si Krasta te duket normal ty?

Ose ne KM Rama shkon e shan grate e ministrave te tij

“Ju jeni prostituta të dyja që më keni sjellë këtu në tavolinë këtë plehrë"

Prape te duket normal?

Mua me duket se ndonese Berisha e ka bere per qellime elektorale,ai ka thene te drejten.

Rama me Krasten jane zene gati me grushta dhe jane share me fjalen e fundit te fjalorit.

Bravo Edi Rama,meqe je i joni te lejohet te shash me rob shtepije.

puna eshte se sala e tha mes parlamentit ndersa per ramen nuk ka ndonje prove vec thashethemeve dhe nuk ka qene ne parlament.cuditem me gjithe kete teknologji nuk ka dale ndonje me telefon ta xhiroje sherrin

Prandaj me qe merret me keto " shume te sakta " Berisha Pordhon Politike per Handikapatet dhe te Tredhurit mendore ,  se nrysh do te quhej Deputet .

Psh kur i tha Balles dy here me shume ( nenen dhe motren ) ishte K.minister i nje vendi te Marresh . Po tani eshte babai shpirteror i Rëngë-Dënges dhe idioteve qe mbushin BloQet me idiotesine e ketij kryeIdioti qe asht .." Burrë MUTI Shteti " i ardhur nga Trashëgimia si  Burre i shquar ne përdhunimin e Dhive !

Mortja qe su ha kur permendni Berishen si Normal

Nga ana tjeter Berisha eshte plotesisht komod me keto lloj akuzash meqe nga ana e moralit familjar eshte i paprekshem. smiley

Ky nuk hyn as tek halVall Xhibole . Nga e psonise kete Idiot Noterik  kshillash popullore te lagjeve qe sqarojne  Opinionin per Moralin e Shendoshe te familjes me shembullin e Kryelexhendarit udheheqes Sali Qenef Berishes ? Qeka dhe pishmbajtës !

Hajde InteliDjence shqiptare e viteve 2014 hajde smiley 

 Si duket ka pase nate te rende Kopshtarja smiley qe nuk po ndihet ! 

Shumre mire ia kane bere Berishes. Kur te kthehet ne Kuvend, ne pamundesi te zinxhirit, le ti vene nje maske ne fytyre si ajo e Hannibal Lecter, ose te pakten nje si ajo e Gramoz Rucit.

Qe PD bojkotoi Kuvendin per 4lliqet e Berishes e konfirmon faktin se Basha etal snuk akoma...per sa kohe qe Berisha do vazhdoje te jete star-i i PD-se ajo parti s'e shef dot as me dylbi pushtetin, keshtu qe juve ngjalistet ne fakt duhet ta falenderoni Berishen, sidomos kur i ik truri si ne keto raste; me nje gogol si Berisha ne opozite Rama s'ka nevoje fare t'a meritoje pushtetin. 

P.S. Veliaj can't help himself, nga kinge tek malok tani; mbron me te drejte gruan, por i fut nje ofendim te gjithe atyre qe s'kane zbritur ne qytet.

Ai nuk është bërë kurrë fisnik edhe pse ka zbritur prej kohësh në qytet.

Cudtiterisht ,eshte e vertete qe Berisha keto o ben per qellime elektorale,por mesa shikoj ai ka marre ne mbrojtje femrat qe ka share Edi Rama.

Me e forta eshte se te gjitha ata qe shqyen ne kete forum per te drejtat e femrave,nuk thone asnje gje per ofendimet e KM Rama ndaj gjinise femerore,por merren me Berishen qe mesa shoh ka denoncuar nje femomen.

Qesharake,kur mendon se ne mbrojtje te femres shqiptare jane njerez te tille.

Ti na dole feminist tani, vecanerisht i preokupuar per grate e Veliaj dhe socialisteve te tjere, ashtu si Berisha? 

Juve avokatet berishiste te grave e beni Altin Goxhaj te duket vertet si nje avokat i preokupuar per konsumatoret...ose fundja le ta bejme reklame Berishen me keto sharjet skizofrene, paraqit nje video klip me slow motion te Berishes duke share ne Kuvend dhe vere poshte titrat "Ky mund te ishte avokati i gruas ose dashnores tuaj" smiley

Nuk me ze fare as meraku as per Berishe as per njeri.

Thjesht e kam me hipokritet e kesaj faqeje.

E ha karroten (argumentin) e Berishes si lepur ti (dhe berishistet e tjere), ndaj del keshtu zbuluar si Rama qemoti ne plazh lol Pak a shume sic e hane ngjalen e Rames keta peshqit qe kane tre dite qe bertasin se ne Lazarat mbillet droge ngaqe ka fukarallek, dhe qe kanabis s'eshte njesoj si heroina keshtu qe s'ka problem te kultivohet, se keshtu i thoshte Rama deri dje ketyre, here direkt e here indirekt, e tani qe Rama futi policine ne Lazarat keta s'po e marren dot kethesen (e argumentit) akoma. 

C'pune keni juve me femrat e te tjereve, persa kohe ato s'jane ankuar gje per burrat e tyre, perkundrazi, jane duke share "avokatin e grave", Berishen, per keto traplleqe te tij, tip pergojo femrat e te tjereve ne emer te nderit e moralit. Argumenti yt eshte sic i thoshte Berisha te emes se Rames, nga Kuvendi biles, kam respekt shume per ty prandaj duhet qe ti ti thuash te gjithe shqiptareve qe e ke kuruar djalin per skizofreni dhe qe ai te ka rrahur.

P.S. Tani mos duhet te rrefehemi tek juve dhe per cdo shpulle qe i kemi dhene femrave ne prapanice dhe gjera te tjera si keto? smiley

xhibo, po hudhke kandidaturen per km keshtu? Duku njehere nga LSI-ja.smiley

"Ky mund te ishte avokati i gruas ose dashnores tuaj"

smiley

Po këtë debilin e ri nga e ke psonisur smiley

Këtë ti thuaç partisë zotrote . Ky do ketë ruajtur Ramën që bënte Dashni me Pezën dhe ka informu babain e tij Berisha i ka " të sakta " Po ku ka lënë Imdivid e njeri pa NDOTUR ajo Shpellë Haleje që duhej Normalisht të thirrej Goja e Berishës . Mirë ai se ka marrë Vulën po me ram Po llaf po këta Idiotët pas tij si gjëra normale " nga i psonis ?

Dërstilë dërstilë , po kështu nuk është as hale fushore ushtrie  me dërasë për të vënë këmbët anash e një vrimë në mes .smiley

Nejse ti ke eksperiencë dhe di ta njohësh Qytetarinë si Gjib që je smiley Po më saktë duhet ta dish shprehjen që kanë nxjerrë për Acdc1  dhe kategorinë e lehësve që sulmun qytetet  kryelartë se kishin Berishën !

Dhe sikur të ndërrosh njëqin lëkurë / Qytetar nuk bëhesh kurrë ...

Dhe që ta kesh si vëth në vesh , pikërisht vetëm nga dallimi i " shpirtvogëlsisë dhe urrejtjes " motamo si e Berishës  , fshatari dallon nga qytetari

Obo bo ca fjalori? Nuk te vjen ndonje cik ndot?
Si mi gjete lidhjet mua me Berishen? Pse jo me Djallin xhanem? smiley

Porno-politike specialiteti i ri albanez.smiley 

Fjalori PIS është në mentalitetin që ke zotrote  Mëmës  për një këmbim gërmash në gjuhë tjetër i thonë Mutt-er ! Dhe në flamurin tënd Curvë nuk atë kuptim Moral si Berisha me familjen  ! Besoj për ty .?? ..një pikpyetje e madhe për Gomarrllëqet që ke shkruar më lart që berisha është Komod ..në mbrojtje të dinjitetit dhe nëpërkëmbjes ...smiley që në këtë rast nuk kanevojë dilema " A je a shtihesh " Ti Plotësisht Je si ai !

 

Na sillni noi gjo te re ju lutem. E dinim qe me pare qe Rama eshte icik psikopat, arrogant, legen, bq bile etj. Nuk ka si te jete ndryshe kur i ka ferku shpatllat Berishes atehere kur duhet te kerkonte varjen e tij prej atyre te fishkurave.

Tani ti kthehemi ceshtjes se dites, Lazaratit, qe po e terbon aq keq Berishen sa te dale ne mbrojte te atyre qe ka 23 vjet qe i pergojon, nga parlamenti, zyra e presidentit, e kryeminsitrit, haleja e PD-se etj etj.

Ta menosh tamam, o nxitu atehere me ato fotot nudo te Rames; ato duheshin rujt per sot. Apo keni noi foto te Rames tu honger noi bebe??

I merito mer popull, i merito.

a do ndikoje bojkoti i parlamentit nga pd ne marrjen e statusit? konflikti pozite-opozite.
un e di qe eshte nje nga pikat kryesore. a nuk duron dot rama dhe meta pak kohe pa i fryre zjarrit? apo e dine mire qe shqiptaret jane akoma viktima te saliut dhe zgjedhin 10 dit perjashtim te tij nga parlamenti ne vend te statusit. mal na u be zemra. bravo meta. bleji votat, ngrije grushtin perpjete, perjashtoje saliun. o cu kenaqem. hallall i ke 7%.

ti thu a do preken keta te junajt junajt jurop nga dredhjet e leqeve te Berishes per Lazaratin? Apo e kishe me verte ate punen e bojkotit?

per bojkotin e kam. eshte dhe reforma zgjedhore ne vazhdim. a nan japin status po nuk pat konsensus ne politike?

Cone nuk merito Shqiperia status me Meke Canabisi mu ne mes te Europes, me ushtri te parregjistruar narkotrafikantesh qe kan mitraloze kunder-ajror e mortaja e me nje opozite qe mbron dhe drejton narco-trafikantet. Ne se ja japin se u merziten tu ua lype osht pune tjeter.

Po c'te ndikoje, s'e sheh qe Berishen s'e pjerdh me njeri ne BE? Sapo mbaroi lazarati, Holanda dhe Gjermania lavderuan hapur qeverine e Rames, gje qe me shume behet per te treguar se beri ate qe s'beri Berisha. Sa te kete Berishen, PD eshte komplet e parendesishme, s'ka rendesi se c'ben apo nuk ben.

e kuptoj qe urren berishen por problemi eshte qe pd po bojkoton parlamentin nga perjashtimi i berishes dhe problemi tjeter eshte qe nje opozite ke. pyetja ime eshte a na japin statusin kur konflikti thellohet?

Duket hapur frustrimi i Berishes me renien e Lazaratit. 

Tregoi fytyren e vertete te tij antishqiptare kur permendi policine ne zonat minoritare ky poliagjent antishqiptar. 

Po ca poliagjenti amon terma komunist. Fosil kaq. 

Po pedeja pse e bojkotoi pallavramentin?

qe media te harroje lazaratin; por duket se do jape po aq rrezultat sa grevat e fugonave dhe protestat kundra droges.

Ore cfar arsye zyrtare ka dhene per bojkotin?

Ja se ta shpjego RD-ja me ane te titujve:

1) Radije Mahmutaj: Me vodhen 15 mije euro.

2) Plackitje masive ne Lazarat.

3) Berisha: Prokuroria te nise hetimet per plackitje.

4) Nderhyrja e policise si pasoje e denoncimeve te PD-se... smiley

) Radije Mahmutaj: Me vodhen 15 mije euro

duke ruajt pulat i ka fituar 15 mije euro kjo?

 Ai nuk është bërë kurrë fisnik edhe pse ka zbritur prej kohësh në qytet

Dmth sipas kingut vetem qyteti te beka te fisem?Berisha eshte ashtu si eshte sepse qenka nga fshati !? .keto pulitikanet qe jane le e rrit ne tirone na qenkan pasqyre e modes e shembell i keltyres.Berishes i falen gafat se fundja pensionist eshte.ne vend te luaje domino a te beje sherr me plaken ne shtepi vete ben llogje ne parlament.Por titullarit te ministrise se shanseve te barabarta e cila predikon barazine e diversitetin e shqiptareve  nuk i falet te etiketoje te pakten gjysmen e shqiptareve si te paqyteteruem.te pakten jo ne mexhlis .ka gjera qe menohen po nuk thuhen hapur.

 

Sala eshte nje shaka e hidhur e historise shqiptare

Si munden shqiptaret t'a perballojne kete cmenduri nuk  e di , di qe thika ne kocke ka shku po edhe budallain  me e len te lire kshu ??

Funny eshte se berishes si ka hyre gjemb ne kembe kur shkaterroi gjithe vendin ne 97 apo kur i vuri flaken tiranes ne 98.ky eshte ndeshkimi i pare i ndonje lloji qe merr.si duket nderi i erionevices qendron me lart se siguria kombetare.smiley

nderin e femres e kemi te parin ne. edhe berisha fali meidiun per gerdecin, fali meten per vjedhjet dhe rromujat qe u bene per te por ylli pangon per pune femrash e shkarkoi per 4 minuta

"edhe berisha fali meidiun per gerdecin, fali meten per vjedhjet dhe rromujat qe u bene per te por ylli pangon per pune femrash e shkarkoi per 4 minuta"

Tani po qe te kuptoj me mire une ty.

Ky Berisha duhet te jetei i vetmi nder Shqiptaret qe e ka familjen te gjithe, me niper e me mbesa brenda teritorit te te Shqiperise, te bashkuar!

Krahasuar me

1 ne cdo 3  shqiptare,  ndodhen ne emigrim! 

Kjo eshte e gjithe aritja e tij, karriera e tij! 

 

Lajmin e Edit dhe Krastes e kishin gazetat e para 1 jave, javes se kaluar. Si duket Berisha e ka mesuar me vonese. Tani, a eshte e vertete apo jo, kete gje mund ta konfirmojne ata qe shohin kanalin Agon, me sakte ata qe e kane pare kete kanal javen qe kaloi. 

Megjithate, historia ka treguar se kryeministrat shqiptare, te te gjitha koherave, kane çaluar nga fjalori, nga kultura, kush me pak e kush me shume. 

valla nese kjo eshte vertete, te isha si ky veliaj dhe te ma shante ed palla gruan ne sy tim - ja do ja kisha dhene vetes ja atij palles. 

per berishen - no comment - si gjithmone plak trap dhe i lig

Veliaj thote qe s'e ka thene, gruaja e veliajt thote qe s'e ka thene, e madje thone pyesni Krasten po deshet. akoma me salen merresh ti? lol Te njejten gje ka thene per gruan e nanos, gruan e majkos, gruan e metes. sa here qe behet ndonje gje si kjo e lazaratit, qe e degjeneron Berishen si figure, ai kthehet tek grate e nenat. 

edhe po te jete e vertete kjo ngjarje prap berisha nuk kishte pse ta permendte. ajo cka duhet te na shqetesoje ne me flamunj shqiptar ketu eshte zmadhimi i konfliktit pozite opozite ne prag statusi.

Vetem Lilipute dhe njerez te mesjetes merren me keto .,Dhe ketu e nderuara me zamete shume ose Alba me nja dymije e ca mbrapa smiley ,  ka rast te beje nje Dallim se si Mentaliteti Fshatar perpiqet te mbizoteroje ate Qytetar ...nuk eshte ndonje Veshtiresi e madhe .Nje etalon e ka lene Komentuesi  

Tahiri ka Dashnore ..

Nuk eshte thjesht shprehje por mentalitet Fshataresk ...Rama shau gruan e Veliajt dhe u gjujten me pirune e thika ..smiley Ka pshtu nderin e Fshatit njaj Krasta or tie "

Jane te njejta ngjarje qe hidhen ne Publik e ushqejne debiletetet e nje jete mesjetare te perfaqesuara nga Fshat me SHUMICE .Se mos e di "nrysh"  tani ? Apo eshte e vertete .me qe Gazeta RengeDenge  smiley eshte gazete qe botohet ne Tirane .dmth Qytet .

Tani kahja ka kaluar nga Mesjetaret qe merren me te tilla ndodhi , qofshin dhe te Verteta  sikur kane ndonje Peshe ne jeten Publike Qytetare ku njerzit as duan t'ja dine se cfare ha e dhjet Kryepsikopati Berisha ! Vetem ky i nderzimit artificial i famshmi llamPaxhi qe zbulone parasheh kudo Probleme e Lidhje  mund te krijoje Lidhje Autoritarizmi , Banditizmi , Militantizmi , Cmendurizmi e nje varg izmash ku dallon Debilizmi !

Ajo qe eshte per te qeshur ne kete teme eshte hipokrizia e tipave si Elba,Moza,Iliri,Tiranci i labecit etj,qe ne cdo teme te cajne derrasat per te drejtat e grave.

Nderkohe qe dikush denoncon KM per perdorim fjalori rrugacerie me grate e vartesve te tij,keto i hidhen,KM ne gryke.

Ah sa mire do te ishte keshtu!

Por hipokrizia eshte se nuk ju hodhen KM,por atij qe "guxoi" te denoncoje!

Me njerez si ju jo te drejta te barabarta smerr gruaja por me keq keni per tja u futur grave.

Ju kam thene me pare qe ju duket druri i te huajit flori,nderkohe qe pellemba e shqiptarit shufer.

Hajde shkoni dhe votoni ate qytetarin,qe ju shan me rrob shtepije,se eshte burre e mire dhe hidhjuni ne gryke atij katundarit te lig,plakut te cmendur qe "guxoi" e denoncoi.

po sepse s'ishte e vertete pra. Dhe nuk merret kryeministri apo ish kryeministri me thashetheme grash. Duhet te jesh shume trap si njeri qe te besh politike me thashetheme grash. Duhet te jesh kokkra e gomarit.

Ku e di ti qe ishte e vertete?

Rama e ka bere rruge qe shan grate dhe i dhunon.

Keshtu thate dhe per avionat e droges,por nuk ishin mushkonja.

 

...Duhet te jesh shume trap si njeri qe te besh politike me thashetheme grash...

Po ti kish thene Saliu gruas se Lul Bashes,prostitute,apo ti hynte me shqelma Lirise,keshtu do te shpreheshe ti me Elben,Mozen dhe "feministet" e tjere?

Nese na cani derrasat per te drejtat e grave ketu duhet te jeni ne anen e gruas,qe ju e dini shume mire perse nuk flat hapur.

Po sepse e deklaruan vete "viktimat" qe po mbronte sala, e madje thane pyesni dhe krasten e gjithe te pranishmit. Po Sala ate ka thene dhe per grate e Fatos nanos, edhe te majkos, edhe te metes, edhe te rames. Per cdo kundershtar pa perjashtim. Gjithnje e ka pasur pike te dobet t'i sulmoje kundershtaret nga grate dhe nenat kur e sheh bythen keq, dhe qe te gjitha heret e kane pergenjeshtruar ato qe thoshte se po mbronte. Sala sapo tha qe Shqiperia shkeli embargon me Iranin mer burre, dhe brenda javes e pergenjeshtruan te gjitha agjencite e huaja. Tha qe do sillte prova per motren e ministres qe punonte ne ambasade amerikane, dhe nje lesh solli. I tha ambasada amerikane hapur fare "ndrysho sjellje, ajo qe the ishte absurditet". Tha qe ne 21 janar kishin cadra antitank. lol akoma me salen ti?

Une kete punen e Rames e besoj,se ai eshte shume arrogant dhe po i tha njeri jo,te shan me prag shtepije.

Po ti kish thene Saliu gruas se Lul Bashes,prostitute,apo ti hynte me shqelma Lirise,keshtu do te shpreheshe ti me Elben,Mozen dhe "feministet" e tjere?

Ne fakt Lirien e ka rrahur edhe koridoreve te kryeministrise. smiley

Me tej pastaj, a nuk ka noi foto tjeter kompromentuese ne sirtar ky? Rama me Veliajn "bashke" pshemull.

do vite tiku masanej, ho meee a nuk ju thash eeee keta politiken e bojne me yyyytheeee...

Kohe te arta ato kur ne krye te PD-se ish NM-ja. Ky kanakari i ri nje me dy e "tubime" ne Lushnje...

Ne fakt une sot prisja Jozefinen te dilte te foltorja e parlamentit dhe te mbronte nenat dhe motrat shqiptare, po ajo nuk doli. Pse valle, cfare zhgenjimi. smiley

Gjynof ne fakt se e ka humb torruan... smiley Ka harru qe eshte arkive, por merret me te tilla thashetheme. smiley

O toko, po thujini mer te qisi noi foto te Dashit tu ja dredh Rames me Erjonin pershemull, kur ky i funit o tu vesh geta rrjete. Ndonje deshmitar nga salla e gjyqit kur akuzonte babain, si baba edhe per te birin nuk ka? smiley Ju ka vdek shpirti opozitar or burr.

Sa here policia ndermerr ndonje aksion bastisjeje e vjedhjeje, drreeeeng fotot ai, drreng deshmitaret, drreng arkivat!!!!!

Po ene Ina Ramen Lavire e qujti Cuni impotent i Sheqeres, po i falet se rrjedh nga gjerizi Shqupit. Po ene me gruan e Dhorit eshte mor, me motren e Balles + plaken. Lart e me lart Cuni Sheqeres, cdo femer shqiptare duhet me u certifiku nga Mullah Omari i Sheqeres, se ne Jena te moralshem si popull e si tolerojme ccurvat. Ojq mora vesh jan lumtura nga fjalori femer frymezues i Neronit. 

Paska ardhur dita qe ACDC t'u dale ne mbrojtje grave! Faleminderit Sali Berisha!

smiley Kush te rreh te do ka thene poplli.

Sa dashurues kane qelluar nje pjese e burrave shqiptare. Do jete ajo qe e quajne "gjak mesdhetar" smiley

Une skam gje kunder grave.

Gjithmone kam folur per ligjet diskriminuese kunder burrave,qe bejne shoqatat e ashtuquajtura feministe.

Tribuna e turpeve me " lojtaret " burra malcie ! Na e ndyne te gjithin kete vend ! Nuk mund te ndjehemi te qete ne asnje cep te ketij vendi qe pati fatin e zi te qeverriset nga gangstere dhe kriminele qe pushkatojne edhe me fjalet e kesaj gjuhe, te cilen e ... flasin si mblacitje ..!

Pune e modhe , e nigjonim vetem dite Enjte ne Parlament tani ka vendos me dale tre here ne dite ne Konference shtypi me gazetaret , vete e keni fajin prape smiley

Jo keq per te gjithe Brado, se ka ene shume si puna teme qe kan qejf per tabele qitjeje. Ne kena ne America nje loje ....shoot the Freak

Basha po kendon si ka(na)rine ne Facebook per Berishen, duke iu referuar thashethemeve dhe banaliteteve te tij ne Kuvend si "debat". 

Jo jo, une jam kryetari i PD-se, jo Berisha - thote neper intervista smiley

P.S. Heren tjeter qe Berisha do flase si grua e lige ne Kuvend duke u marre me grate dhe familjet e te tjereve, ta perjashtojne per 1 muaj jo vec 10 dite...le te rrije te llapaqenose ne Facebook tani, bashke me Bashen lol

Do e kena Cunin e Sheqers Tek peshku keto 10 dit, mbajeni men....

Berisha ka vite qe merr pjese ne Peshk, futet me ip anonime dhe nofka sezonale. Te pakten keshtu ka thene Brad, dhe Brad i di shume mire ceshtjet e PD-se; kot s'u distancua nga Berisha per kete te sotmen ai, se synon te ardhmen, nuk marroset me te shkuaren si Lefti lol

P.S. Permendja e te emes se Berishes ama s'te nderon, aq me pak ne kete teme ku Berisha me te drejte shahet per pergojimin qe ai i ben grave/familjeve te politikaneve te partise kundershtare. Megjithate e kuptoj qe ti e ke per inerci, te eshte bere ves ngaqe e permend ngjalepabuksi Koth-Komentuesi i cili i lutet admineve tia fshijne komentet lol

Po jo mer Xhib se ne kshu i thirrshim njoni tjetrin, me emra nonash e emra rrugesh. Mos me rendokot se per Sheqeren skom thon nje llaf te keq. Salukun e mori nqafe Blloku e pushteti e kalamojte e Jo Sheqerja shkret. Ai ene Lirine zonje e ka por sun e digjo se i flet shejtoni. Por mir me Xhib ...Polic shqiptar 5 dite e note tu rreziku lekure ne Lazarat....po ashtu ene Lazot..... E ky ish-Kryeminister merret me Aiolen e Vilajetit? Po mthuj ti cer emri ti vej ketij robi...

P.S. Pse komentuesi i lutet administrator ve ti fikin komentet? Mos boj ene ti si Gjemi qe Mka nxjerr nomin qe ja kom kerku ne privat...Komentusi Mka kopju mu per ate Pune po nejse.

Lebetitso, ti dmth iu drejtoke si tip grupi Berishes (sic i drejtoheshe shokeve) me emrin e te emes ngaqe ja njihje te emen ne lagje dhe Berisha te eshte fiksuar ne mendje jo si Saliu por si "cuni i Sheqeres"? 

Makes smiley sense lol

se ne kshu i thirrshim njoni tjetrin, me emra nonash e emra rrugesh

Gjidi injorantesh ne o Xhib, e kena pas ket ves...cuni i Manushaqes....cuni Nexhit....goca e Trendelines...e tme falin komshinjte e vjeter neqoftese ju harroj emrat e plakave. E di Xhibo ene Conia kshu si ty argetohet. Po fjalet curva e prostituta a lavire nuk u qisnin kaq kollaj si Gjyshi. Hec mo nje Gjysh ka poplli dhemokrat...po shyqyr qe na ka lon pak hale publike Tirona, merite ene e piktorit ...se kushedi cdo degjonim tjeter nga gjyshi.

Tashi fillove te flasesh si Fatos Nano lol

Mos bej sikur s'kupton; ku leshin e gjete Sheren ke lajgjia jote ti mer qe i drejtohesh Berishes si "cuni i Sheqeres", se thua ashtu i drejtoheshim shkokeve; shoku yt eshte Berisha? I drejtoheshe me emrin e te emes ti gjyshave qe kishin ardhur nga rrethet tek lagjia jote n'Tirane? lol

Nejse, s'qe ndonje problem i madh, e kisha tek principi (dhe kontrasti qe ben tek jo teme), sepse pavaresisht sa i lig te jete nje njeri, eshte dicka shume e ulet marrja me familjen e tij, me nene e gruan etj, si keto Sheqere-goditjet, qofte me gjasme-sponto (vertet jo dhe aq te sofistikuara sa te duken ty) per te emen e ketij kancerit te tranzicionit shqiptar.

Gjyshi ku ta gjej te me ket mu shok Xhibo po  te ngjan ty qe sme do fare. Nejse goca e Nerit nuk u ofendu asnjehere prej meje e ti kot po me ngaterro me te ulta e te ngritme dhe e qu tjetrin kancer kot. Po qajti poplli demokraTIK kur boni sikur dha doreheqjen Gjyshi a harrove o shpirtekazem? Sjena rrit ne nje mehalle ne Xhibo e sna perputhen karikatoret.

P.S. nuk mthe pse u luste njoni tek administratoret ti hiqnin komentet.

Po xhibi cuni i xhikes osht? 

ps. xhike ose xhikja eshte shkurtimi i emrit Haxhire. 

Arrestohet Florenc Hoxha, ai i forti i bashkise qe rrifte grate per te dale nga puna.

Presion ndaj opozites!!!!!!

Eshte ai i forti i Ndertimit qe ka qen shef i komisariatit n3 me 21 Janar dhe qe rrafi me durt e veta dynjane ate dite.. Te shofim kush e ka qeth, policia apo prokuroria?

se shpejti del dhe video e arrestimit... Tjeter here te flase prape per "kurva" ai dhiari. I kane ne dore, por duan ti poshterojne si fillim. 

E di mor zotri. Por opozita duhet mbrojtur se eshte pasuri kombetare. Nje opozite kemi, thote diku Edisoni.

E kan thirr gjasme per sqarim ne polici. Ka shku palla dhe i kane vu spanjollet.

Me behet shume qefi per kete ne fakt. Qun shume i keq. Ky per pare q... dhe veten e vet po t'i arrije.

clidhje ka kjo me ate qe thash un o obama?

Sapo e pashe videon    smiley  , une ketu distancohem , Doktorr ja ke fut kot fare , Erioni ne kete mes nuk ka asnje faj.

smileysmiley,

Une mendoj qe Rama shume mire mund te jete shprehur ne ate menyre... por kjo eshte tjeter histori. Berisha eshte skandaloz, eshte degjenerim i gjith kombit kur del nje ish kryeminister  70 e kusur vjec e perdor ate fjalor ne kuvend, jo per here te pare. 

Urdher arresti dhe per Zyhdi Dajtin e INUK-t. smiley

Ngjarje te bujshme .

1-Lazarati gjunjezohet nga shteti.

2-Berisha perjashtohet nga Parlamenti! 

Dy Legjenda te nevedirtshme  qe rrijne ne koken e shqiptareve per nje kohe te gjate si te pagjunjezuar, perpara ligjit dhe normalitetit!

Bravo Shqiperia! Qeveria! 

Ore po keto mafiozet qe Luftuan policine me antitank dhe sniper per 4 dite si e cane rrethimin e hekurt te Policise? 

shtttt se na shikojne veshzuesit e be dhe e kuptojne qe ishte skene e sajuar per te treguar qe skemi hyre ne lazarat ngaqe ka qene veshtire.

Pse duhet ta canin ? kshu ishte loja , te gjunin me arme dhe kur te hynin forcat speciale ne fshat te vishnin uniformat e forcave speciale dhe te dilnin nga fshati , se more vesh ti ? nga 800 forca qe hyne ne operacion dolen njemije nga operacioni.

Brado, Mfal po Lazot i mbushen breket kesaj rradhe. Belgradj ish borgjezu si Zapata e vec mitralozit si punonte gjo. Qiten momat e shkreta ti luteshin Didit rrugve e bonin gare kush me dal i pari nresme a televizion me u dorezu te paret. Ata bonin si Gore o burre se kishin frike se mos u fuste Didi mustaqet Tek kazani groshes...

Opo thuaj mire qe coi Sajmja ca cuna me mitraloze me gjasme me ja bo pak si te veshtire punen policise pa per lazot kishte mbaru pune per 5 minuta.

smileySala mban lidhje me popullin.ne celularin e gate mahmutaj me profesion bari lopesh gjendej numri I tij.demokracia popullore ne veprim.

E pe ene ti cte Bo leku...i kish zbut si sultjaca.  U vun ne rradhe tu pretendu se linin vilat 3 kateshe tumllas me canabis vetem me nxjerre dhite jashte noten. Sikur se di poplli qe punet Lazove ja bonin emigrantet e brendshem.apo abuZonin me dhite te poshtrit????

Po shum tamaqar Brado... Ene sivjet tu mjell si pa gjo tkeqe. Smund te uleshin Tek sedilja e pasagjerit ket vit apo kishin frik se humbnin tregun????Do I ket rrejte nonji nga kta te rinjte.

Policia ne Lazarat ka arrestuar disa trafikant ku te gjithe kishin ne telefon  e tyre, numrin e Sali Berishes!! smiley

Edi ka thirrur dy gra ashtu dhe kjo ka revoltuar namuzqarin sali I cili per vete prokuroren e pergjithshme te shqiperise e thirri lavire.shqipot duket dun te engledisen se ndryshe nuk ka se si ti kushtojne vemendje ketij te rrjedhuri.

Edi eshte ne njejten lige me te vetem se ka ne dore pushtetin e merr vendime qe ndikojne ne jeten e te gjitheve.

Besova ne te e pashe se c'mut doli hoqa dore.juve jeni nje takem qe nuk beni dallim midis politikanit dhe babes.

Sa kohe tu desh Alba qe ta merrje vesh se c'mut ishte ?

Jo shume .krisja e pare ishte kur mbushi breket e ia mbathi ne maqedoni ne shtator 98.

 

po mire me aty edhe me i miri nuk kishte rruge tjeter vecse tja mbathte , ama per kete  smiley kot e paske tradhtuar.

Ja u dorezua dhe lazarati. Medemek ishin trima lazoleshat po u dorzun si lepra. Isha me lope, isha me dhën thane te gjithe kur ran ne cark si minj kodrash. Palo burra paska pas dhe ajo zone, qekan hap bth kot. 

Flm shtetit per rivendosjen e autoritetit ne zonat problematike. Tani na fusni ne evrope. 

E paskan arrestu edhe Florenc Hoxhen. S'mbahet fare me gjakundi kjo Rilindja. 

Brado si thu ti, Zydiun e INUK e boni PD-ja per kunderpeshe, apo e dogji Rama me u myll gojen? 

P.S. Shyqyr qe s'punojme ne shtet se s'po merret vesh ka e ha 

Gabimi i Berishes me hanger mut kot , mire ja bajne ,  ma mire ti kishte gjujte me rryp se se kishin perjashtu . 

ps. dobet ppu , askush su kujtu ti thoshte '' Ike Plaku Mere ''.

Berishes i qante zemra per viktima,per nje te veteme te pakten,po ja qe viktima nuk pati dhe kjo i'a lojti fiqiriun smiley .E pate si gerthista;burrat nuk gjuajne ne ajer. I duhej nje i vdekur ne pjate dhe dinte ai pastaj, si e gatuante politiken.

Bravo Shteti,bravo Policia ! Duhet dhuna e shtetit qe qytetareve t'u imponohohet ligji,s'kemi rruge tjeter per te funksionuar derisa ligji te konstituohet ne trunin e miletit.

Ky tarallaku ine te mos prodhoje skandale kotisankoti,qe kthehen ne kosto per ate vete,per qeverine dhe partine qe drejton.Te mledhe trute e kokes budalla e te kuptoje i here e mire, se kjo dynja nuk asht shpik ne funksion te tij,por ky poqese asht burr i dheut,te vihet ne funksion te kesaj dynjaje.Vetem kshtu do fitoje at lavdi edhe per veten e vet, mas te ciles asht kaq i obsesionum.

Ec e mlidhi mizat,  thuj. Taksirat i juj te vuni. Sa me e madhe dashnia aq me te medha dhe vujtjet.smiley

Me duket se kam haber te keq per Ty e ca te tjere .tarallaku juaj eshte ne nje lige me Salen ,vetem ca me I ri e duke qene qytetar nuk ka bajrak te vetin.

mire Berisha qe e permendi ne parlament, po ai qe e ka thene nuk paska faj fare smiley

nuk thoni shyqyr qe s'ka turp dhe e citon Berisha ne parlament qe te zeje mend here tjeter..po hajt se duroni ju socialet

 

U be kohe qe Gjyshi e ben jashte oturakut. Pse cuditeni?

Nuk u be qameti se e kane perjashtu 10 dite. Kjo ti vleje dhe te reflektoje qe  burri ne parlament apo ne shesh te burrave apo kudo nuku merret me llafe te tipit: me tha Leshi, se gruan e Preshit e kishte share kurve Kastraveci. Dhe it's ok per mu si Sali I pjerdhur dhe pakez gore te spekulloj me kete histori dhe tua perplas ne fytyre sa here te diskutojme problemet e popullit tone syshqiponje e hashash-dashes. Tema mbyllet ketu. 

"Pakez gore"? 

Me gore se Saliu, s'me kane zene syte!

Duhet ta kisha vene ne thojza ate pakez ne fakt. Gore e keqe eshte. 

Sa legen Likja, na zboji gjyshin nga Foltorja. Kushdo imarri neper goje gratee botes se ckane bere  ne darka, pritje apoditelindjen e Precit?.... se kyPalloqja sma mbush menjen...eshte thuthuq e sikan lezet llafet e pista. Hec se mbas 10 ditesh do e mori prap mikrofonin gjyshi e do nakenoqi ne Foltore tuna informu ca ka lexu te  muret e haleve publike.

Per fat te mire kjo teme nxjerr hipokritet ne mejdan.

I kam ditur qe kane qene te tille,por sme kishni dale ne shteg me pare.

Te pakten kur te jete tema e mbrojtjes te te drejtave te grave Moza,Elba,Grava,Liqeni etj mos na bejne leksione,se po i shohim se sa ju qan zemra per femren shqiptare.

Rrofte shoku Rama,pa per te tjerat ska rendesi.

Bravo qe Berisha po perjashtohet nga parlamenti per plagjiture!

A c'na can koken ti! Bla bla smiley

Te drejtat e  grave kane lidhje me kete teme po aq sa te drejtat e UFO-ve.

Jo skane fare.

Gruaja shahet prostitute dhe ai qe shan mbrohet,nga "feministet"

Une prisja furtune ndaj Edi Rames nga feministet e PPU-se.

Por furtuna ju drejtua atij qe denoncoi.

Rama qe e tha,ska problem,eshte i yni i durojme me shume se kaq.

Tjetra thote ; sme ka thene/share gje. Nashti ca I ngeli atij gores? 

Ke te drejte.

Si ka thene gje.

smiley

E mire u kenaqe ti? Se u shkrive mo. Lol

Po nuk kemi rrjedhur te besojme c'thote Berisha. 

Ke te drejte,vazhdoni te besoni kaloresin e te drejtave te grave Edi Ramen. smiley

Po sikur mos besojme asnje nga keta te dy ka mundesi?

E zonja e hallit PO e mohon, burri I saj po ashtu.gjithe ato Halle qe ka shqiperia saliu Ben zhurme per kete.

jo mor trap maje veten mos na e nxirr salen burr te mire 

ed palla mund ta kete thene me te vertete nje te tille, qe eshte fatkeqesi per ata qe duhet te punojne prane tij, por ata kane vendosur qe kete fatkeqesi te mos e bejne publike. 

ky maloku shkerdhat vetem per ti hedh balte dikujt shkon edhe ja thyen kete te drejte privacie NE EMER TE FEMRES. 

Po si mund ti besohet ketij funderrine qe dje i thoshte prokurores lavire bulevardi???? 

keshtu qe mos haj mut dhe mundohesh te nxjerresh qelbesin me te madh te historise shqiptare si mbrojtes vlerash. 

denimi i edit le te vije nga femrat vet jo nga ky psikopat

feministet jane gore

Po normalisht qe eshte e thjeshte te sulmosh feministet, o Edison. S'ke per te qene as i pari dhe as i fundit qe i denigron me te tille terma. Prisja me shume nga ti...

E ke pare filmin ''zhgenjimi i Isabeles' smiley

jam kunder cdo lloj forme kolektivizmi.

Po mire, e kuptoj kete qasjen tende deri diku, por qekur qenka gje e keqe te besh zhurme per dinjitetin dhe te drejtat tuaja?

Edison , kam pare disa video te tij dhe nuk eshte se do i merrja ndonje gje per baze.... Feminizmi nuk eshte aspak kunder lirise se fjales dhe arsyeja pse mendohet ashtu eshte sepse ka pasur gjithmone perpjekje per te deligjitimuar dhe ridikulizuar levizjet qe ka pasur duke filluar nga sufragjistet dhe feministet e vales se pare dhe duke mbaruar tek Femen. 

 

Jardin. videon e postova per dy arsye, 1- per te treguar qe disa feministe sillen si gore dhe kjo vetem sa u prish pune femrave sic mund ta shikosh dhe te reagimi i masave ne komentet dhe 2- sepse ai e thote qarte qe nuk duhet lufte per te drejtat e nje grupi te caktuar por lufte per te drejtat e individit. Cdo turmezim individesh nen pretekse barazie gjinie, preference seksuale, ngjjyre etj vetem sa e demton individin sic po e demton feminizmi femren. Para se te me kundershtosh per kete hidhi nje sy dhe nje here komenteve te videoja.
Prandaj une jam per fokus te individi dhe jo te gjinia. Nder te tjera sot individeve nuk po u dihet as gjinia me. Sot e ke mashkull neser femer apo anasjelltas. : )
http://www.youtube.com/watch?v=BZAiz86XQHg

te drejtat individit ja jep vete zoti (ose natyra). si me thene i forti nuk ka fare nevoje per mbrojtje, eshte gjithnje i dobeti qe ka nevoje.

lufta per te drejtat e individit ka qene gjithnje lufte grupesh te shtypura. zezaket ne amerike, me pas pedet, sot femrat, etj. dmth lufte mbrojtese bejne kurdohere te dobtit.

a kuptove ?

Ky eshte problemi pra. qe kolektivizmi shkon kunder natyres duke shtypur te drejtat qe ajo i ka dhene individit dhe prandaj nuk funksionon kurre.

nuk te kuptova. 

une po te tregoja (ty dhe atij te videos ne youtube) qe te drejtat e individit dhe te drejtat e femrave, zezakve, pedeve, apo çdo lloj grupimi tjeter shoqeror jane e njejta gje. se me duket se po i ndaje, te drejtat e individit me te drejtat e feministeve.

nje grua normale (me burre dhe kalamaj) nuk ka nevoje per te drejta individi. dhe as burri i saj. kur jetojne vetem ne pyll, kane nevoje per te drejta te dy. njeri mos quajne bythqim dhe tjetra qe mos ta quajne rruspie.

Kot i bie ne qafe per te drejtat e grave. Nuk eshte se ate mashkullin e kurseu ne ate darken qeveritare, simbas gazetave dmth. 

Hec mo do duroni ene 10 dit (mbeten ene 9 ne fakt) se do e perqafoj prap mikrofonin e foltores gjyshi e do na i thote te tera....se gjyshi i kerrusur eshte po  nga brima e celsit si shpeto asnji stil i dhomes gjumit.

Poppli ka nevoje te informohet se cthone njerezit ne tavoline apo krevat e kush me mire se gjyshi mund ta beje lajmetarin??????smiley

Ky Acdc ka nje huq si Sala. Doli ne podium, mori mikrofonin e na demaskoi/ rreshtoi, listoi, demaskoi si te deklasuar, gjoja hipokrite. Kush t ngriti ne fuqi ty njehere te na mbash fjalime te tilla ?!! Funny guy. l

Lere lere, apo s'ia con listen Saliut, prite kur te te dale emri ne parlament.

Une sjam feministe. Pse m'ka fut aty te lista se kuptoj? E ka degju gabim. smiley

Eh si tha lepuri sa ta marri vesh c'jam une ... Sidoqofte fati i jot, nje e share e Sales ... zvministerllekun e ke te sigurte. Vec kujdes ... neper darkat qeveritare.

Plaku Gore sikur ti fuste nja dy kolpo me shume gruse se vete dhe te linte rehat grate e te tjereve, se vajti nje cerek shekulli ky muhabet.

Jam e zhgenjyer qe vetem dhjete dite per kete individ te urryeshem!

s'e kuptoj pse s'del ne pension ose ne ODSP . c'takisrat ka populli shkret me u drejtu prej t'merdhifmit

Une s'kuptoj pse nuk e kane futur akoma ne burg, me thene te drejten.

s'duan ta bejne hero kombetar. ose nuk duan te perfundojne dhe vete njesoj.

Pavarësisht vendimit të Byrosë së Kuvendit, kam dobësi për Berishën”. ka thane iliri.

natyrisht qe ke se te shpetoi nga hapsana..

interesant nje budallik flet sala dhe vu populli 

po pra vuuuuu thu ti , po qysh pra t'a lejojme akoma me dy gishta perpjete edhe te bej cte doje ?

do ta shajme sa do kenaqemi se derri e do perdite t'ja kujtosh balten

Terror Ramist mo....Ja rregullon GJYSHI sot 9 dite....Veqse mos e lini gjyshin te lexoje mesazhet e haleve publike se ka per ta perjashtu Likja prap ...per gojendyre

E mer Cone,ju shkoj jeta plot 24 pranvera tu mrojt Gjyshin vetem ne nje menyre....tu tregu sa te liq jane te tjeret. Per hajer mo, se gjyshi ka per tjua zbardh prap faqen....lidhni mre zagarin me I-Pad ne strfkullen tuj e pastaj merruni me Liken. Po ca tmerreni me Liken ju, ai ju mbajti npushtet 4 vjet dhe jubraktisi se jeni imoral. Me tbraktis Meta mo osht gjo e ronde po I falet se ka dobesi per Gjyshin. 

Cone ene I gjo tjeter se ju te Gjyshit.....se kuptoni feminizmin. Feminizmi perdor llafe turpe kurse shumica e komentuesve ktu jan konservator ose estet te bezdisur nga fjalori I gjyshit e mentaliteti sigurims e komunist. Ene ajo Mecua mo kokrren e nomit kish lon. KRASTA eshte rethi Edit qe ha epi dhe kembe batuta me te ne ambiente private....nuk na duhet fare se cbojne vipat shqiptare ne Foltore.... ka gazeta roze, fiks fare etj. Na u bo gjyshi tellall I cdo batute qe lexo tek halja e Partizonit te panjohur tani? Se kupto Gjyshi se cdo me thon me ken lider opozite po I duket vetja si doktori fiksit. Po as ju taborri Mecoist sun I kupto se osht ceshtje mentaliteti, servilizmi e Iimoraliteti kolektiv......gjona te thella....thot I Lebetitmi....po ec mo do bohet....tani qe legalizojme ene Barin...

sti lexova komplet ca shkrujte se skam nerva. un per berishan thash qe nuk duhet te shprehej kshu edhe pse mund te jet e vertet.  dmth mendoj qe dhe berisha dhe rama jan gabim. ty te komandon akoma berisha sepse cdo gje te keqe te bej rama mjafton te ankohet berisha dhe ti automatikisht merresh me berishen, e fal ramen, e fale dhe meten per 21 janarin, e fale dhe ramen per armet kimike, i fale dhe te denuarit per drog e vrasje ne tentativ qe u vun ne pun nga rama, i fale dhe deputetet demokrat qe u blen nga rama etj etj. lista e gomarlliqeve qe po ju detyron te beni berisha eshte shume e gjate. nejse ju me flamunj te huaj ska naj gje edhe po te beni gomarrlliqe se nuk ju vje fatura e energjise me e lart se rroga po kta tutkunat me flamunj shqiptar si mbijetojne se kuptoj? apo rroft e qoft lala gjoni i tenderave? http://www.youtube.com/watch?v=DXaYljFyrqQ

Cone, ti ene repliko e ve linqe, e pastaj slexo pergjigjet se ske nerva. Ule ritmin e punes biri, posto me pak, e mos ofendo o Cone se ofeza nuk eshte argument. Nejse prap shok...fundjave  te gezuar e mos harro te vesh foton e Gjyshit si profile pic ne Facebook, qe te mos ndjehet Gjyshi vetem keTo 10 dite te mallkuara.

vetem fjalin e par ju lexoj zakonisht. te them te drejten. : )

Cbehet keshtu mo Grava?

Adi Krasta konfirmoi ato qe ka thene Berisha.

Ku eshte ajo "e fismja" e Jakov Xoxes tani?

Hajde funderrina qe na qeverisin.

Sa shume di dhe sa shume informacione paska Gorja plake, mer jahu smiley

Te gjitha i di dhe i merr vesht Xhirja.

Edhe eshte per tu habit, sepse bohet fjale per nje ish Kryeminister dhe nje ish President i Republikes, qe nuk e kishte idene se kush ishte baxhanaku i vet, se si e kishte emrin dhe me cfare merrej.

Gjynaf i shkreti, i iku jeta tu u mor me robt e tjere e nuk ka pas koh hic fare me njoft robt e vet.

Ka rrezik, qe nje dite do dale e do te thote, qe nuk e dija me cfare merrej im bir dhe ime bije.....po se ne cilin motel do te shkerdhehej motra e ndonjonit,,,,aaaaaa ketu te lutem shume...ai ta din madje jo vetem orarin se kur do te shkerdhehet, por edhe pozicionin se si do shkerdhehet motra e tjetrit.

Sa shume gjona qe di Xhirja, mer, per tu habit!

ai lun rolin e deputetit. i ben te ditur votuesve te vet, sesi jetojne pushtetaret. s'marr vesh se per çfare nuk ju pelqen kjo trasparence demokratike ? 

apo jeni per diktaturen juve rilindasit ?

E Profilo, ke dal prap per te gjujt per arinj?!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).