99 Komente

1 me 0 per Spain. 

0 - 0 ose 1 - 4 

#Roben #Gol #Cope 2

Sot paskemi Van Nilsteroin komentator. Per mu komentatori me i mire dhe me i sakte eshte trajneri i Evertonit, Martinez.

Gono,  arbitrimi qenka skandal fare!  i anulluan 2 gola komplet te rregullt Meksikes.

 

p.s   na dhe njeher ''penalltine'' e Brazilit.

e pashe me copa pjesen e pare, po mesa duket Meksika qeka rivali direkt i Brazilit ne grup pranej edhe po e rregullojne edhe kete neshje.

Ky Fred paska kene burre i mire fort, se i paska pas te tana muncite me thane se itu me ka hup edhe butoni arit smiley

 

... jo jo,  ''miku''  e tha: diku ktu me ka humb butoni i arit...  por pastaj erdhi kondrabatuta e Zef Dedes, burri i specializimes.smiley ..:  ai mund te thote:  nji ktu me ka ra manjetofoni...smiley

 

mesa duket arbitri i ka thene Freditsmiley, ti  vetem rrezohu diku ne zone,  pa te tjerat i rregulloj une..smiley

haha number one je belulo. ka pas qene manjetofoni me i shtrenjte se unaza arit aterhere.

2-0 per spanje,,, mbrojta e hollandes le shume per te deshiruar

Perserite dhe njehere kete komentin se me del ora gabim smiley

Me duket se e sollem kampionatin e 2022 ne Amerike. E paskan pezullu Becken sot me 90 dite se nuk i eshte pergjigj prokurorit amerikan ne lidhje me akuzat e rrushfeteve ne Qatar..

I kane leshu bilbilfryresat gjithanej keto amerikont.

Po perse cfare eshte Bekembauer tani,qe e kane pezulluar per 90 dite?Kush e ka pezulluar?

 

te komisioni organizator i kupave te botes (nji nivel me poshte se Armaondo Duka), plus eshte edhe trajneri i Galaksi 11 qe do shpetojne boten nga alienet.

Neser tashi te Holanda me Spajën. A ka naj munci si t'humin te dyja?  smiley

Fiqo, tek tuk ca karta, tuk tek ndonje karate si qemoti.  

Fiton spanja 3-1

Po mirë bre centaur! Po sikur kjo humbje t'ja prishë humorin kryeministrit hollandez dhe t'i thotë "Jo" Shqipërisë vend kandidat?

 

X2.

ne pjese te dyte do e shkaterroje hollanda spanjen

Shnaje-mer-derr, me porte bosh a humet ai rast.

olland- olland sa e fort je ti do thoshte fiqosmiley

mire tha Fiqo, keto hollandezet jane shume te lidh me kartonat.

o belul kush ja lidh kpucet robenitsmiley ja paska bo nyje si zgjidhka dotsmiley

kjo ishte penallti. apo jo? 1me 0

jo, nuk ishte penallti!!

se di belul. amo nga stoli hollandez asnji s'hapi goj.kur t'shof riplein mund t'shprehem  me shumsmiley

Kjo sishte penallti fare vella. Sjam me asnje nga keto ekipe po kjo qe turp. Costa eshte lojtar simulues dhe ne kte rast as u pengua hic po u shtri si lope. Turp. 

Van Off perSite, ngeli offsite gjithe lojen

Po ky e paska te shkrujtme edhe ne emer Stefan De Vriji. Lej edhe nanji gjalle o.

gooooooooooooooolllll

ne kur bejme, bejme gola te vertete!!

wowwwww diz iz a miraklle

what a beauty, hallalllllll

gol i bukur .van persi bravo.1me1,topi n'qender

Gol ajror, hajde krosim hajde....

Ta lumsha kaptinen!
 

V.Persie ben vetem gola te bukur!!

 

p.s  ai langaraqi qe simuloi, Diego Kosta, kerkoi prape penallti..

Edhe penalltia per Spanjen shume e dyshimte ishte.

Cdo top qe se kap costa ne zone ngre duret per penallti. Lojtar i keq

Pune jevgjish.... (Pa i ofendu jevgjit)
 

Supergol ka bo kafsha smiley

Deri tani stadiumet ne brazil kan qen gjysme bosh, di njeri si shpjegohet kjo. 

2smiley

i modh fare robensmileysmileysmileysmileysmiley

O ta lumsha se na nderove mer tullac i lalit!!

Hallall!!

Shyqyr. 

Bjeri qenit smiley

ky Diego Kosta qenka i keq fare.. po provokon  maskarai.

amo ene ai surinamsi ra si pras.çer shtylle ubububu

Bravo Roben, boje edhe dytin sic ma premtove.

Mire e ka Beluli, ky Persie do me bo vetem gola te bukur

goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooll

Shif kur ta rrafi Chile hollanden tashi smiley

Ja mbaroi,iku Spanja!

3-1 Kupa e botes shkon ne holland, ka mbaruar ajo pun 3 me nje me kapmionet e botes. 

e humi fare spagna.t'kishte qen albitri japanez e kishte anallu golinsmiley

ore po une e kam thene me kohe, Spanja eshte Barcelona... 

tashi  ka nja 2 sezone qe  Barcelona  e mbaroi ciklin, rrjedhimisht edhe Spanja e mbaroi ciklin.. Igniesta Xavi me shoke, mund te luajne futboll te nivelit te larte vetem 20-30 minuta, aq eshte fuxhuti..smiley

Hajde mirupafshim se u be boze tani 4-1.

goooooooolllllll

bjeruni qenve... 4-5-6................. te tremben te gjithe nga Hollanda

Sa bertet dhe ti Belulo smiley u ndigju zoni jot deri ktu n'Antwerpen smiley

E rrenun smiley

 

Kjo oshte e rrafme aq e keqe, sa po vika i cik keq per spanjollet e qelbet....

Jane bo per gjynof per zotin

Qeka qenis bukur mre.. Digje Spanjen qi te dali Brazili me Kilin smiley

5-1

 

gjynah kasijas, gjynah Spanja!!!.smiley

smiley. Belul, t'kan vjedh nickun. Beluli me siper tha "bjeruni qenve" smiley

.smiley

Monda, nga menyra si beri golin Robben, kur pashe Kasiajs ne gjunje,me erdhi vertet keq per te.. eshte nje  futbollist qe gezon respektim tim!

Hahahahahah!

Robben the best!

Cross-shredder

peeeeeees.cinqo.amanitas
 

Hollanda sfito gje ket vit dhe rezultati sot nuk reflekton nivelin e ekipeve po ama spanja po la pislliqet e costes dhe vetbesimin e tepruar. E shoh prap spanjen minimumi gjysemfinale. 

koko, e ke gabim!  vertet Hollanda nuk erdhi si pretendent per te fituar kupen e botes, sepse erdhen me ekip te ri, afermendsh.. por ama kjo fitore ka per ta ngritur moralin e ekipit, dhe sidomos  vetbesim te keta lojtaret e rinj.  tashme cdo gje eshte e mundur!

E ngre moralin o e ngre po te jemi te sinqerte, spanja o minimumi nje nivel siper hollandes dhe ska moral qe e zhben kte.  Nje ndeshje sdo te thote gje. Kasijas fali dy gola sot po ska per ti fal cdo ndeshje. Spanja o ekip me eksperience se kane fituar tre trofete e fundit ne bote. Po jane dhe ekipi me i talentuar, kjo eshte e verteta. Do e marrin veten. Kurse hollanda esht eksperiment. 

o koko,  po ca thua o derman..?!  -ti e kupton qe Spanja mund te luaj futboll,  shume-shume, 1 pjese loje..?  aq e kane takatin.

Spanjen e kam inat se jam me italjant e kemi hesape me ata plera po te themi te verteten, xhevahirin dhe me pluhur mbuloje xhevahir ngelet

o koko, se me duket se spo merremi vesh... Spanja  ka dominuar totalisht  dhe me merite keto 6 vjetet e fundit!  2 here kampione te Evropes dhe 1 here kampion bote.  dhe pikerisht,    fitorja e Hollandes merr akoma me shume vlera sepse rrezuam  ''mbretin''  e padiskuteshem nga froni.  aq me teper per menyren si u fitua kjo ndeshje,  (ki parasysh  Spanja hante zakonisht vetem 2 gola   gjithe turneun, ndersa tani vetem ne nje ndeshje 5 gola), Spanja nuk ka per te ngritur me koke perfundimisht.. kaq, ky ekip e mbaroi ciklin!

 

 

damn as san marino nuk le kaq shume hapesira ne mbrojtje sa spanjollet.

Oh none mos amon se u dhi fare!!!!

5 kokrra

si qe ajo puna e Spanjes:  tika-taka,  apo..... tik-tak..tik-tak...smiley   ujte e gamiljes se Spanjes sosi!!.smiley

revenge is a dish best served cold smiley Kam nje parandjenje se do e fitojne italianet .ata s'kane nevoje te luajne mire per te fituar .

ju afrova goxha rezultatit smiley

Hollanda eshte Brazili i Europes.

Der tashi mire me parashikimet une, kom deklaru autogol Brazili dje, dhe me deklarate kom thone 2 gola Robben sot. Me pergjegjsi te plote jena tu i kry detyrat.

Hollanda e beri sic deshi smiley

Me nerva qe ne ndeshjen e pare Hollanda! 

Me shume gola ka filluar boterori! Nice! smiley

Go duch.smiley

Priten vetem titrat qe filmi te mbaroje.Enigma u zgjidh.Hollanda Kampione e Botes. Urime ekipi kampion! smiley

kujdes me euforine Pjeter!.smiley    se pikerisht ty ka parasysh V.Gaal kur tha pas ndeshjes: ''jemi ne rruge te mbare!   por nese nuk fitojme ndeshjen tjeter me Australine,  fitorja  sot  ndaj Spanjes, nuk ka asnje vlere!''.smiley

 

pra,  jemi ne rruge te mbare!!.smiley

smiley
mu s'i tifoz me lejohet me qene euforik,ndryshe c'kuptim do kishte. smiley
Puna eshte se me dyshen Van Persie, Robben ne forme deri ne fund,jemi me te vertete shume te forte.Ndeshja me Kilin na teston sa na vlen lekura.Kili eshte nje sukuader realisht shume e rrezikshme.

ne  fillim: te kujtohet nja 2 jave me pare, pas ndeshjes miqesore me Ganen, kur me the: Hollanda luajti  dobet, Robben  gjithashtu dobet.. humbi disa raste te pastra etj...?

une te thashe:  jemi duke testuar sisteme te reja.. Robben  humbi raste te pastra, por nuk eshte dobet.. pikerisht sepse ishte lojtari me i levizshem,  me i disponueshem, dmth qe je mire prandaj  krijohen rastet.. golat jane detaj, le ti humbasi ne miqesore..smiley...smiley
 

Robben eshte ne forme te shkelqyer.. edhe te Bajerni.  na ben pershtypje qe Robben, aq i ndjeshem ndaj demtimeve, ka rreth 1 vit e gjysem qe nuk ka pesuar demtim.   

nga 3-shja e forte Robben, V.Persie, Sneijder,  vetem ky i fundit nuk e ka arritur akoma formen e tij, te pakten ne nivel mesatar. pra eshte dobet.. nese edhe Snijder do kapi formen e tij, atehere mund te themi qe kemi sulmin me te fuqishem ne kete Boteror.

sidoqofte,  i duhen dhene kredit  edhe djemve te rinj  si Blind, qe dha dy pasa te shkelqyera nga distanca goli i pare dhe i dyte, edhe De Vrij, luajti goxha mire ne mbrojtje, kunder sulmuesve me eksperince te jashtzakonshme, por edhe vulosi fitoren ,goli i trete..smiley

hollanda fitoi se organizatoret e lojes spanjolle u lodhen dhe nuk perballonin dot lojen fizike te hollandezeve...qe si zakonisht jan dru me pre

del Bosque ka plot lojtare te mire ne stol...mbase kjo humbje do e beje ta nise lojen me nje group me te ri lojtaresh

hollanda s'hyn ne cerekfinale..

rvb-ja ka flejt gjum gjith sezonin me manchesterin...s'shef mo champions league

 

po e 10t edhe kte botror fifa. Do qe ti kontrolloje grupet me and te arbitrave. I dha 3 pik brazilit e i hoqi 3 pik meksikes. Kete pune ka fifa edhe ndeshjet per kualifikime i kontrollon me ane te federatave dhe arbitrave. Ndeshja e rradhes meksike-kroaci.... Nje nga kto dy skuadra e hengri per faj te fifas.

1oora, ti je cun i ri dhe s'te shkon pershtat kategoria e zubuluesve te grupeve armiqsore.Ky noshi,psh,aq din aq thote,por ju te gjithe keni shansin ta shpetoni shpirtin tuaj sporitv; bejunii me Hollanden sa s'eshte vone!

Une ju dola borxhit.

pjetro...hollanda dru me pre osht..s'del dot ne cerekfinale

pergatitu, se ndryshe do hidherohesh fort

o derman fifa eshte bizines  e bizinesi ashtu e ka

He mo Belul;dhe thu masanej pse je me Edi Ramen smiley

ça koicidence Pjeter,  kam pak qe e hapa  laptopin, po shohe ca foto  dhe dua te zgjedh njeren prej tyre per fb..smiley

jep dhe ti nje mendim..

http://www.nrc.nl/inbeeld/files/2014/06/...

http://www.nrc.nl/inbeeld/files/2014/06/...

http://www.nrc.nl/inbeeld/files/2014/06/...

http://www.nrc.nl/inbeeld/files/2014/06/...

http://www.hbvl.be/ahimgpath/assets_img_...

 

p.s, ore po ti, sa hape syte ne mengjes direkt e te fb e Ed Rames.. mos ka ndodhe ndonje gje andej nga ndermarrja, mor aman.....smiley

smiley

kshu mendon ti,po une i here ne jave e shoh faqen e tij. smiley

sa per alternativat qe m'ke dhene,prap per kte foton e Edit jam une smiley,gjithsesi, cfaredo qe te zgjedhesh,prap e pranueshme eshte. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).