34 Komente

Fuck Greece.

Rrofte Pablo Escobar.

Pse i shan kot...ata duhen varur per gjuhe 

dalip pordha... shqiptaret ne githe boten neper restorante greke i ke ne dac si puntore ne dac si myshterinj

Nosh lloshi. Greku eshte rraca me legene.  Me gjithe ato krime e urrejtje qe kane ndaj shqiptareve, u duhet iiiiiii nona me soj e sorrollop. Jane frikacak ndaj na urrejne e bejne krime te shemtuara ndaj nesh

E crendesi ka kjo ketu luhet top dhe grekumutit ka ngrene 2 mu ne bithe smiley

tani me krizen s'ia kemi me nevojen greqise, gjithe emigrantet po kthehen ne memedhe .sa qejf i madh eshte atjesmiley

X2

ksaj radhe t'doli huqsmiley.sa  po menojsha me ti mor parashikimt per bazsmiley

Me foli goja para ndeshje, se me ate qe pashe ne loje cuditem si kane kalu grupet. Ata sikur i kishin marre me zor ne Brazil.

smileymo kujdes rradhen tjetersmiley

mo mir greqia se kolombia...

Falcao i Kolumbise sikur eshte i demtuar me duket....  nejse, edhe pa Falcao fiton ngushte Kolumbia 1 ose 2 me 0.

Go pablo go!

 

Urime behlul. Me pelqeu hollanda dje. Roben shume lart

faleminderit!   Robben eshte ne form shume te mire!  ne fakt  gjithe sezonin, nje nga lojtaret me te mire te Bajernit..  presim te rrise lojen Sneijder, ndryshe rrezikon vendin ne formacionin baze..

 

nderkoh Kolumbia  ia mbeshtolli  mire nje gol Eladhes.smiley

Kolumbiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

E hengri nje tap greku qe ne fillim.

Columbi - Greqi 2-1

Jane 2 me 0 akoma smiley

e hongri greku mu n'gop. them se maron kshusmiley

mire shume deri tani smiley  te presim te tretin,,,

Ja dhe i treti u be, po kete tenden si do e quajme, qe ha buken e grekut e ben duvane e turkut? 

qe ta marresh vesh ti shoku kozmopolit,une ha buken time dhe bej davane e shqiptarit!

pastaj kjo qe thua ti bie ndesh me parimet e qytetarit te botessmiley,sepse qytetbotisti i zhveshur nga nacionalizmi eshte me ate qe luan me mire ,apo jooo?

atij i lejohet se eshte-sic thote vete-pak gaysmiley  une s'kam patur ndonjehere dyshim per kete kategori,e cila te pakten tani po del hapur.

prandaj edhe curr-beja(janulla boyssmiley) i mban prane keta tipa.  varu bidonat,jane duke u diskretituar tashme, vetem inferioret u vene pas

Po mire ti buken tende mund ta hash si ne Greqi, si ne Shqiperi, po thuaj te eshte me e embel kur e ha ne Greqi, pa dhe jeton aty. Gje qe s'ka gje te keqe. Por pse e mohon eshte problemi?

Sa per me ke jam une, me USA, of course, se aty jetoj dhe ate pasaporte kam, (e po te jetoja ne Greqi do isha me Greqine). Plus jam me Angline, se aty kam lene kockat. Plus me Italine, se kom inot Gjermonet.

po me shqiperine ke qene ndonjehere tifoz ti ? apo nuk ke ngrene ndonjehere buke aty?

 

teoria jote-qeni leh aty ku ha- nuk funksionon per njerezit e lire.

plus jane edhe ca faktore te tjere qe ti me formimin tend lubonjist ,e ke veshtire ti marresh parasysh,p.sh qe baballaret dhe gjysherit e te ashtuquajtureve greke ,kane folur shqip dhe vazhdojne akoma.

ti thua -po te isha ne greqi do isha me greqine-

ndersa une them -po te isha grek do isha me greqinesmiley

ti ke vajt atje per te sabotuar gerqine

Jo asnjehere, ta kam lene ty te besh tifozllik per Shqiperine kete boteror dhe gjithe boteroret e kaluar. Ti nxitohesh aq shume te besh patriotin, e t'i tregosh tjetrit se c'eshte, sa qe harron se s'kemi pulen. Po Shqiperia s'diskutohet, o kokshkrete.

çna beri me kete golin e trete ky qenbirqeni, nuk ishte i nevojshem... edhe keta ta 10-sin tamam mor vella, ne 20 sekondat e fundit shtese...
 

smiley ngushllohu me pesçen e djeshmesmiley

po gjynah o alke, na iken rreth 200 euro per lesh  per dava 20-30 sekonda.smiley   fitim e kam llafin, se me pjesen tjeter, qe fitoi  Kolumbia ishim ne rregull,na ballancoi.  

jemi ne kohe krize alkeeee, cdo  eurocent count..smiley

un s'jom tafmaqar vej 1x2 me koeficent t'vogelsmiley knoqem me pak me i fjalsmileysa pa gjo, mo mir pak e sak se kriza s'maron asiher belulsmiley

 

Pak paskan honger!

dale dale, se ketyre edhe japonezet, qe 90 minuta vetem pressing dine te bejne, 3-4 gola do tu fusin..  ndersa  bregfildishasit do ua marrin fitoren me force..

Ahhhhhh sa mire ahhhhhhhh.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).