165 Komente

po kto te italis...pse me uniforma te ndryshme - apo secili ka stilist personal?

D&G

Penallti albitroooo ...!

Ku e gjeti corben e prishme ky kadosh Buffoni qe nuk luka sot ?

Fiton Italia.

rooney 3 gola per hat trick ktu do jemi. 

Luka edhe Sterling sot, o ca paniku.

po e fitoi italia me loje bindese kete ndeshje, kam parandjenja shume te mira.

Forca!

ky grupi i ketyre eshte shume i forte!  besoj  qe Uruguai  do kaloj grupin.. keshtuqe Anglia ose Italia  ka per te marre  valixhet..  dhe mendoj qe   Italia ka me pak shance per tu kualifikuar..

ndersa rezulatati sot:  fitore shume e ngushte per Angline 1-0 ose 2-1.

belul, te ecshin parashikimet! smiley

po tashi edhe  misparashikimet.smiley   jane pjese e lojes..smiley

megjithate, ti si tifoz i Italise nuk duhet te gezohesh   dhe aq qe Uruguai humbi sot, se sec kam bindjen qe do ti kompesojne me Italine keto piket keta..smiley

Belul,Italianet jane optimist,mundohen me te gjitha menyrat te behen pesimist se kjo gje u ka sjell gjithmon fat,por u del optimizmi nga shpirti..!! Per mua do bejne nje botror qe do mbahet mend, ndac ne te mire ndac ne te keq,rruge te mesme nuk ka!!

une kete dua, qe te besh dhe ca parashikime kunder italise smiley

Costa Rica duket sikur do i rrifka te gjithe ne grup, Concacaf representing. 

Kosta Rika  qenka goxha surprize!

nuk e kuptoj trajnerin e Uruguait qe loz me plakun Mere, Forlan,  dhe mban Suarez ne stol.?!

Ka lujt shume fort sot, me duket se i analluan edhe gol sot, plus nje penallti kunder. E shef ca rruge jo te lehte kualifikuese ka pas Amerika, me keto dhe Mexiken dhe doli ne vend te pare me pike te plota. I kam pa dy here ne stadium keto Costarikarikanet dhe kane nje tifozeri te zjarrte, Tikos. 

Portieri ketyre doli portieri me i mire ne la liga sivjet me duket, just to put thing in perspective. Por jane ekip qe sulmojne relentlessly. Ndeshja me e famshme ne kualifikuese per USMNT (pervec se me Meksiken sepse asaj ia kemi mare doren me Dos a Zero)ishte fitorja e ngushte me Tikos, ndeshje qe u luajt ne nje debore 20-30 cm. 

ksaj rradhe penalltia ishte tamom

Nuk e pashe. Po crendesi ka, keto sapo bone te tretin.

e shoh e shoh... goxha ekip eshte!  edhe fizikisht mire edhe  taktikisht te disiplinuar gjithe ndeshjen. vetem Ruiz njoh nga Kosta Rika se ka lozur ne Hollande te FC Twente nja 2 sezone.. 

nejse,  kjo humbje per Uruguajin do te thote: lufte kunder Anglise dhe Italise..  grup interesant ky..

E hoqi Pereiren me te kuqe, per neshjen me Angline. 

faulli mo i rond deri tashi n'botnor. i hyni si kasap kot fare .

alke e mban mend Monteron?

aq mire ia boni

Anglia me Uruguain kan per te shku nshpi nga ky grup.

smiley. Let's Go ITALY!!!!  

0-0..1-1..2-2..3-3.. barazim me nje llaf!!

origjinalsmiley ja sot arb

Fiton Italia 3 me 1. smiley 

te rinjte e anglise fitojn sot

Fiton Italia me rezultat te ngushte 2 -0   , golat sigurisht Milanistet , Baloteli dhe Pirlo .

ky osht rezultat i ngusht per ty bradosmiley

se di si shkon brad,mu m'duket mo shum barazim.

Po i ngushte me duket se Anglia po thone profesionistet eshte ne superforme dmth qe me shume se 2 nuk ha smiley

me sa maj men un, vetem koreja ka fitu neshjen e pareme kte golavarazh kur ka lujt me italjont.megjithse qysh kur i re n'kok rezultatit brazil-kroaci nuk vej mo bast me tysmiley

smiley

Brado,  Pirlo eshte nje nga te paktet futbolliste italjane per te cilin kam shume respekt (nje tjeter eshte Zola) ..   e di qe eshte shume i rendesishem per Italine, por  lojtare te moshes se Pirlos nuk e perballojne dot gjithe lojen, aq me teper te lozesh kundra anglezeve qe dine ta mbajne tempon  lart.. ..

nejse, mendoj qe  Italise i prishi goxha pune demtimi i Montolivos, i cili gjithomne ka qene i dobishem  taktikisht per ekipin..

Belulo , Italise ne Boteror asnjehere nuk ju eshte prish puna nga demtimet , se ku i gjejne , te panjoft fare vetem kur i sheh ne finale.

Hahaha Schillaci approves this message.

Barazim del.

Di njeri a eshte e mundur te humbasin te dy keto ekipe njekohesisht?

Barazim del,vetem po se prishi ndeshjen portieri i Anglise smiley, me qe ra llafi,shume veprim i zgjuar per te ndryshuar portier Italia..mafioz jane!!

Shume i zgjuar si veprim smiley , tani do detyrohet dhe Anglia te nderroje portier smiley

nga sa kom nigju bufoni masi kishte pa spanjen(casijas) ishte pa n'pasqyr ene kishte trokit direkt ke dera trajnerit duke i kerku mos t'lunte se e kishte zon barku keq faresmiley

1X .

Une vete do ve 100 euro qe behen 2 gola ndahen.

 

E di qe do te te duket e pavend por mos i harxho ato 100 euro kot  , ka kohe akoma per X -2.

Une do ve dy gola ndahen. Pra edhe sikur te fitoje Italia 2-0 une nuk humbas, pervec se fiton 50 euro.

Po jo me ne rregull , po sec me eshte fiksu ky X - 2 sot .

Bufoni .nuk luan.

  Anglia fiton.

barkley, sterling...nje gol secili

cassano krahaqaf me bufonin n'stolsmiley

Paletta..smiley

Viva Italia smiley

uhhhhhhh, what a gooooll!

 

Fuck

era shtet...smiley,  ashtu, era gol..smiley

Let's go superMario!! 

Thank you smiley

Hah. Rooney luajtka sot? Hera par qe e kap kamera. Na myten zezakt e anglise. Perandoria eshte e perfaqesuar nga subjektet e kolonive...

Opaaaaaaaaaaaa smiley

Goaaaaaalllll! Way to go ! 

gooooooooooooooooooooooooooooollllll

smiley

Sa fantastik qe eshte Pirlo!!! 

111111mmmeeeeeeeeeeee111111111111

1-1.smiley

goooolllll 

ne pjesen e pare jam me te dyja smiley

Omg!!! smiley That was good! 

Oh yes so good gol! smiley

don't worry , in the first half we need a draw and than in the second half we need the win  smiley

Fjala jote n'vesh t'perendise! smiley kam besim do fitojne! 

mimoze, bradi po ben tifozllek skedinash, se keshtu eshte me gjermanin

 

Po ca pret nga demokrati I Sales smiley it's ok rendesi ka qe sot po ben tifo me ne. 

me sakte, po ben pare me ne smiley

Jo , seriozisht kur luan Italia pervecse kundra Gjermanise jam me Italiont , me takon se jam tifoz i Milanit smiley

Gjermania, aty ku piqen demokratizma me komunizmen smiley

smiley

paletta unaza e dobet e italis

Po ky qe u vra kush ishte? smiley 

Nqs po shef filmin "Qortimet e Vjeshtes" me siguri Qemal Stafa

kush e ka rrejt ate chiellinin qe eshte sulmus dhe di me driblu?

chiellini paska pune me sturridge, shume i shpejte ky i fundit

Bo..bo....Balo duro dhe pak.

e mbylli smiley

t'shpetoi shtylla ksaj radhe se do i kishe hum lekatsmiley

ishte cdo gjo e llogaritme , shtylla ne momentin e duhur ne vendin e duhur smiley

Baloja duket shume i bezdisur nga vapa..

Wow, Italia! 

PS: Jam pergjumesh apo Rooney-t i jane shtuar floket?

toupee ... dmth touchee 

smiley

smileyleje fare spo e themsmileynji batut qe m'solli n'men kjo pytja jotesmileysmiley

po thuje me mo se pegjumesh eshte smiley

Balo milanisti! Dy pizza!

Pjesa e pare me e bukur e botrorit deri tani.Deri tani parashikmet po dalin, 1-1..portieri anglez me zemer ne te pakten 2 raste, Paletta smiley

Italia me duket mire. se mbaj mend ne ndonje boteror ta kete nisur lojen keshtu, sidomos dhe me Angline.

sikur te kishte dhe pak kreativitet ne sulm, do ishte nam

ka mundsi te fitoj anglia, po luan me mir. italia pati shans nuk beri. po nuk bere peson.

komplet e kunderta: italia po luan pakez me mire + sapo beri, pesoi.

goooooooooooooooooooolllllllllllll

gooooool!

gooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllll

gol facile!

po s'tha moza goal, nuk besoj

74 humidity. Prit per 5 min ke dhe 1 tjeter. 

Catenaccio..o burra !!!

italia filloi mbylljen ne mesfushe, gati per t'ia bo nervat kacurrel anglise

duro dhe pak.. per 6-7 minuta ka gol..smiley

 

p.s  ore, per here te pare e shoh Angline ne bluza nike.

them se u mbyll me kaq smiley, anglezet po gjuajne po pa shenjester

nike e ka marre qe nga ky boteror ne vend te umbro-s qe i ka vesh keta bardhoshet per me shume se 50 vite.

po, u mbyll perfundimisht!  urime per fitoren!smiley

 

edhe yve!

neve pse?  -per arbitrimin e mire te ndeshjes..?smiley     faleminederit!

qe qendruat me ne ne kete mbremje te paharrueshme smiley

smiley

ethpanja e meritonte nje dacke

edhe qe solle fat, me te gjitha (por me te gjitha ama) parashikimet smiley

shiko, se jo te gjitha parashikimet jane ezauruar..smiley        

dakord,  fituesin nuk e gjeta..  por ky qenka grup  shume i koklavitur. sepse edhe   ndeshjen pararendese nuk e gjeta..smiley

Belulo , shihe pak 

Kolumbi - Greqi 1- 1 + 3 = 6.59

Angli - Itali   X - 2  = 5.30     

Deger - Jonkop       + 3 = 1.70

Koeficenti 59.3759.

smiley

bravo, i paske kapur tamam, cdo pjese loje,Brado!smiley       mos me thuaj qe kape edhe fitoren e Kosta Rikes..smiley

Po jo me c'ne Kosta Rika , nuk e futa fare .

dmth po te fusesh 50 pjeshka, dalin 2500+ pjeshka? hallall

Teprojne dhe ca Qershia smiley

Qendroni burra.

keta sikur ia bejne per inat, 5 min shtese

Pirlo scores now ! 

iii, ia beri me spray Pirlos smiley

o brad ke korruptu shtyllatsmiley

smiley

BRAVO!

smiley

Neshje merzitshme, kishte lezet Hollanda.

ndeshje tamam, asnje gje per t'u merzit. Hollanda eshte si tip one hit wonder.

anglezet shume te lodh, ngeli tu i kap ngerci

O Lulian, s'te mora vesh, ishe me Angline?  Apo me Italine per inat te dushmanit?  A te te urojme a si? smiley

Pergjumesh dhe ti ? ku Luliani ? smiley

testi i pergumesise: a te duket sikur ka dicka ndryshe me floket e Rooney a si? smiley

Edhe kur me doli gjumi, prape me me shume floket m'u duk! smiley

Monda, ne 1 am i bie ndeshja dushmanit nga une! Pishe syri smiley

Me mire.  Ketej ne 12 te drekes e ne pune.  Veshet pipez, e me bisht te syrit. Plus, mbetet fanela ne varese smiley. Vuajtje.

PS: puthma nipcen smiley.    

Funny story: Nga ndikimi i mamase, i vogli kujton se futbolli luhet: duke vrapuar dhe dribluar, duhet te thuash njekojesisht: Podolski, Podolski, goal! smiley

pse ta korrigjoj, mire e ka! smiley

Kur te zgjohet Luliani, aty e ka smiley.  

Loje per gjume mo.  

U m'fal squpu.  Ty duhet me t'uru se ti vetem per Italine (paraprakisht arbitrave: ku ta keni po i rate me n'qafe Italise!) shan smiley

Ju milanistet (Teutonja dhe Brad) saken se prisni urime.  

edhe ai tamam-tamam ishte paralajmerim e jo sharje smiley

nje miku im ne fb po thote sikur Italia t'i kishte te gjitha ndeshejet me Angline dhe Gjermanine smiley

Kshu jane keta Pepinot , i jep gishtin te marrin krahun smiley

ishalla po ndeshemi ne finale, kaq urim mund ta bej per Gjermanine smiley

Ky urimi yt meglio mai che tardi smiley. Per urimin e kesha, se per te tjerat ne ket dynja do lahen ato hesapet.  

@ Brad, urim saken.  

Me Angline njeqind perqind Monda. Nuk i pe cfare luanesh te rinj ishin, te uritur, te shkathet, te gjendshem. Kam shprese t'i shoh ne finale te madhe perballe Gjermanise, t'ua bejne 66en dojcave t'u duket dopjo si luftrat boterore. Sa per Italine, s'ma merr mendja ta kaloje grupin.

Po pritem , si nuk pritem , nga ora 2 :11   deri tani , ska smiley

Nuk e mor vesh pse e mbAjn ket xhajen Pirlo Italiont?????

po qe osht betu se nuk heq dore nga kombetarja....

smiley

Eshte shaka o Moza ....shaka....imagjino vuajtjet e Anglezeve ene mad 4 vjetesh.,

Epo kush e di thashe, mos t'kish ndodh gje smiley

smileyJo ti mir e ke qe bohesh merak....po e di qe ene meraku ka Lezetin e vet .

qy botnorl do shperblej skuadrat me te freska fizikisht, per shkak dhe te kushteve klimatike.ato qe kane lojtare me moshe te re qe vrapojne dhe te pergatiatu ra fizikisht do ecin para.
un do konsideroja dhe frengun me lojtare atletike pretendent per finale..

Anglezet ishin te rinj e u rane breket nga minuta e 70 ene kornet tu vra laraska i cun, pasimet u moren fund gjithashtu. Taktika biri taktika , e pe gjethen e thate te Pirlos ne minutat e fundit. Vecse zoti e qendis ashtu. 20 vjecaret e anglise ja nxin synin spektatorve.

sigurisht te gjitha bashke, por dhe sot u vune re krampet te lojtaret angleze, te cilet e vune jo pak ne veshtirsi mbrojtjen italiane. diferencen e beri mjestria e mesfushes italiane dhe krahu ku loznin darmian candreva. edhe fizikisht ishin pergatitjo keq.

Po italia ska lojtar ne krah te majte te mrojtjes qe kishte fut rrobaqepsin e ekipit Paletta? E po thojshin ku i gjeti floket Runi.

Urime Costarikarikaneve, ne vend te pare ne grup.

Po ene Chielini nuk ishte ne vend te vet se Italia skish me lojtar ne ate pozicion qe ne ndeshjen e pare... Dy zevendesimet ne sulm nuk ishin ne gjendje te superonin ne shpejtesi kundershtar qe Lunin 80 minuta ne vape.....kishte gjona qe nuk shkonin Tek Italia.... Per me shume Tek per Tek italionet ishin shume inferior. Megjithate duhet te kishin fitu me thelle. Sa per Costa Ricken ka per te humb me Italine Gono, maje mend...eshte si ingranazh kjo itAly e te goli par me kujtoji Hollanden e Cruifit.

Ate dummie-n Pirlo e boni nja tre here, e mori vesh edhe gjyshja kesulekuqes, vetem Hodgson se pa. Taktika Inglizit per ti pjerdh m'te. Nejse sot kemi pa korrnen me te bukur qe ka per t'na ra rasti me naihere.

Po ajo e Stivie G penallti ishte? 

I lebetitmo, te jem une si keto tonet... E ndrroj Candreven me Riformaton koke per koke.

Tani 2 shtylla e nje shpetim ndaj Balos ne vije fatale e ti ke shprese a duhej mbrojtesi italion ti hapte rruge Stivit? Rregullorja eshte e qarte sulmuesi sduhet te prese mbrojtesin ti hap rrugen...

Hodgson kish bo ekip ndryshe dhe e suprizoji Prandelin qe ish bo gati me I perballu cunat e Hodgson tek per tek. Eshte ekip me I imire Italia po mos bij ndashni me costa riken se sun e kena pa as argjentinen e as francen. kam qejf ti shof prap me vone italine me angline e se si do I marrin masat e brekve njona tjetres.

Reformaton duhet ta nderrojne me Bufonin se aai eshte I basteve, po  Bradi na e ka ndalu politiken Gono se osht koh skedine e koeficenti.

smiley Cfare perlash ka interneti:

The England team visited an orphanage today. "It's heartbreaking to see their sad little faces with no hope", said Jose, age 6.

 

Ku dine Shipet ca eshte futbolli ore.

Njeri thot jam me anglin tjetri me italine o bo bo ka ngel anglia e italia per Shipet me bo tifoz. Po nuk do me dit per Shqipet as anglia as italia ore

Ene Hoxh efenia e ka bo lanet ket boteror. Ke shkuar ne Big Xhami sot o Aga qe me Sabah? He tu befsha se ka per te ec mbar.

mon amour ITALIA...grande ITALIA ti amo

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).