89 Komente

Fiton Italia se vallai nuk mund te shkoje me Uruguajin ne ndeshjen e trete per nje pike me ate Suarezin e Liverpulit.

ku eshte ai Squer... italjani?   Squero, besoj e kupton qe Italia duhet vetem te fitoj sot, barazimi nuk i ben pune.. ndryshe  parashikimi im per Italine  (e di vet ti.smiley)  eshte ende ne fuqi..  se gjysma e parashikimit me doli..smiley

Italia deri tani ka rraf ekipin me te dobet te grupit, sot ta shofim ca dine me bo

Ke ndonji kunj me mu ti?

Pervec faktit qe ja fut kot per rezultatet e ndeshjeve?? Jo, persa kohe qe nuk je me italiont smiley

Ore une nuk te thashe vin bast qe fiton Italia, por qe behen tre gola. smiley Po ta kishe vene ne minuten e 30 e gjeje me dy ndahet e tani beje qef e nxirrje shpenzimet ne Alemanje.

Barazim shpresoj. Vec te shikonit rruget sot ketu, makinat me flamur, njerezit vesh me bluzen e kombetares. Me solli kujtime shume te bukura nga Shqiperia, kur luan atje kombetarja. Me humb sot Costa Rica, ketu do shpallet dite zie, por me fitu, do bllokohen gjithe rruget dhe do flejme ne pune sot. 

Barazim s'njifkan ato? Prandaj jane ne vend te pare. Me nje fitore sot Costa Rika shmang Columbine, se per ate behet gjithe loja sot.

Te shofim. 

Fiton Italy! 2:0 ose 3:1. Fiton dmth! 

keni naj link borxh?

Mendoj se Italia do te fitoj,pa ndonje veshtirsi te madhe..2:0 per italine !!

arb,  beka cik vape sot ne Brazil.. Kosta Rica luan   ''ne shtepi''..smiley

Belul, Italianet zakonisht i vdesin keto ekipet e vogla qe luajne mire futboll,aq sa te bejne ti uresh ndonjeher,jane ekip cinik..

fiton italia 3 me 0

po luan kunder diellit Italia pjesen e pare, prandaj jane kaq dobet deri tani.

deri tashi po na ze gjumi.bufon ngeli tu ferku syt. shyqyr qe erdhi nji korne dhe u zgjova içik.

korne kot fare kjo tashi

ja thyu briret chiellinitsmiley

po goxha mire po loz Italiasmiley  me kete tempo per nja 2-3 dite e fiton ndeshjen..smiley       Balotenja meritonte karton te verdhe tani!

A ka mundesi na thoni vetem golat pls. Thank u ne advance. smiley

puuuu ca rasti Mota, e qethiiii
 

Balotelismiley

boboboooo çfare topi ka çuar dem Balotelli!

 

A e lejme 2-0 per Costa Rican dhe bojme noi muhabet per Zvicren me Francen?

jo jo se e kom lujt gol-gol me 1,95.

jo ore se me 2-0 as me barazim me paraguain nuk del italia

bravo Kosta Rica.. 1-0   bile sapo i mohuan edhe nje 100% penallti!

gol costa

u pre albitri fare nga halli se ishte gol, i doli me te kuqe te ora. hahahaha what a joke, a 100% penallty

Dobet taljont. Mbrojtja si gjalp i shkrire. 

Po ju them dhe njehere per here te fundit, e lejm 2-0 me t'mire apo doni ta boj 3 smiley

swed, une kam vene 1-1 kete ndeshje, kuptohet para ndeshjes... por nuk do te me vij keq fare nese fiton Kosta Rika.. ekip shume simpatik!smiley

ekip simpatik po amerika i pallo keto....megjithese Amerika edhe Italine e rrafi 1-0 para ca mujesh.
 

Gono, puna eshte ta rrafi Gjermania Italine..smiley

M'than qe duhet te ishte penallti. Pastaj m'thane qe kostarikenjet nuk u shqetsun shume.

Ps: espn online t'i jep haberet pasi ka mbaru daveti. 

Balotelli nervoz,po kshu eshte kur luan vetem ai e Pirlo. Kosta Rica meriton per simpati,edhe per italianet penallti ishte. Ka per te futur Cassanon

simpati merito italia sot, se kostarica merito 2 gola.

ndeshje e dobet dhe e barabarte eshte,nuk eshte se po dominon Kosta Rica..simpati per ta,pasi nga Italia pritet me shume. Regjia Italiane foli per nje zenke kur po shkonin ekipet ne dhomat e zhveshjes.

nuk eshte muhabet simpatie mo arbo, se po vazhdoi kshu italia prepara i bagagli, treno per Yuma.

po eshte ajo qe thashe une se po lujn kunder diellit, pjesen e dyte ndrrohet fusha.

gjynof me i honger  hakun kostarikes.penalltia ishte dhe golin e meritojshin.balotelli mo mir ta mori me shkum ate lafshen qe ka n'kok.

t'shpresojm ke pjesa e dyt mo po ndryshon naigjosmiley

Thone qe Papa po bo ca telefonata nolt...

t'ishte per argjentinen edhe ta besojshasmiley

S'doli gjo ai muhabet. Je bere shume liberal, i ishte pergjigj ...

Kostarikarikarikarika.

Iken europianet s'kane gje ne torbe kesaj rradhe.

Sa jane ? Po dhe keta ndyresirat e fifas ne kete ore e lane?!! mes vapes. Spo e shoh une prandaj ska gje sot. lol

edhe 30 min loje 0-1 Kosta Rica..Italia nuk jep shprese!!

Jo Jo do barazojne!!! 

Italia do ta nxjerri golin me cdo menyre.

ka per te pas golse skuadrat jane te shkurtra....

 

shume keq Italia.. asnje lloj inspirimi apo kreativiteti.  dhe  pas pesimit te golit kishin gjithe ate kohe ne dispozicion..

i ka ra dilli n'kok belulsmiley

keshtu duket alke..   pastaj  pritet  loja nga lojtare si Pirlo, se ky merr vesh nga futbolli aty, por puna eshte se Pirlo  ne kete moshe loz mire  kur  gjithe ekipi loz mire, nuk ka me fuxhut te terheqi ekipin i vetem.

Italia...ishte mire..m'u duk...serioze. smiley

taljont jane ftof m'tajare, lujn vetem per Otellon.

That's it! I am going to watch the game now! Let's go Italy ! 

U more me politike ti dhe ja i solle tersllik Italise. smiley

ska gje fare italia se qysh e ka kaluar grupin me hater si duket

iku italia te bej valixhet gati se i iken avjoni. 

skuader lepurushesh kjo e tales

Italia lujti gjithe pjesen e dyte me e majt 0-1 se me 0-2 u eleminoshin mo kollaj.

ole,ole bo stadiumismiley

mbaroi!  ikni merruni me Suarez tani..smiley
 

Forza Azzurri smiley . Akoma me Cassanon ??? C'a Bettega ishte me grip kshu ?

Bettega...smiley       jo po Tardelli dhe Cabrini..smiley

smiley

Ma theu celularin n'mes nje shoku im fullariken*. Mua, dhe gjithe sms-grup-olaaaa.

*Gjys-portorikan, gjys-kostarikan, ashtu auto-quhet.  

Uruguaj vs Itali do jete ndeshje sherrxhie. 

Pentagram paska per ta shtru edi sot smiley

Ca bohet me... Anglia, Spanja, Italia.... Po nonat ku ti kene, kur shkojne e rifen nga jevgjit e andeve.
 

Italia vetem nji barazim do me Uruguajin. Megjithate shife kur ta hajne pataten. Me lojtare si Insigne ne tullum e kon. Ate sikur e kishin gjet ke Bregu Lumit ...

Se morr vesh me... jane te lodh? nuk dun? apo i ka zone pordha syte? per te treja ekipet me lart. Edhe nji here ate nonen ku ta ken se na prishen nervat legenat.
 

ketyne italioneve i ka zone pordha syte se kane 4 vjet rresht qe fitojne Champions Ligen........e Regio Emilias smiley

Mbuhahaha, mbuhahahahah, mbuhahHahah

Qeka viti i juesejit ky vit mbuhahahahah kur ta hane dhe dojcat

Kete vit e ngre kupen Tomka dhe shoket e tij.

jo jo, Gono.. Robben Hudi.smiley do ta grabis kupen..smiley

smiley

NUk luhet me Sefedin Braho Balotelin, si tifoz i kahershem i italianeve ju them se s`do dalim nga grupi, Alitalia po i pret..

Ishte ekip i organizu mire Tikos dhe atletikisht superior. Ekip si cope shkembi e kan per ti hap probleme cdo ekipi. Dy raste i pati Balotelli e si boni qe jane lluks per boteror. Do shofim ndeshje me te bukur me Uruguain pa Alitalia pret ene i cik.

Novruz Ducka.

Edhe ke ky grup Amerika kishte per te qene e para ne grup, pupupupu me te telendis Costa Rica, ik mo mir luj futboll me gamiljet. 

Edhe  ekipi Tahir Bacoves s'do kishte humb me Costa Ricen.

Ore...? Per ke ben tifo ti, te marim vesh njehere?

Me Costa Ricen smiley 

... edhe Uruguai se kane ate Suarez smiley

Leri ato, padyshim qe ben tifo per lekurekuqte e amazones, pas veshi e keni smiley

smiley

Gono ndjehem krenar se njof dike qe osht me Costa Ricen e Uruguain .......

Na knoqi Italija sot. Performance e mire. Po a e perserit dot me Uruguajin?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).