59 Komente

Anglezet s`kane se cfare te humbin sonte, mendoj se do fitojne!

Fiton Anglia sot. Megjthse u rraf me Italine, nuk ishin aq keq. Grupin duhet ta kalojne.

Engerland Engerland Engerland

Engerland Engerland Engerlaaaaaaaand

X pa gola. 

Fiton Anglia 2-1 

Rooney ben golin e fitores.

Ore vetem te fitojne, u be boterori me ekipe Kanine..

kujdes Suarez!!

Loje e kujdesshme nga te dy ekipet, loje frike smiley

duhet te bej gol Uruguaji te shohim ndeshje.. anglia duket me mir der tani.

Po pse ai 2 me 1 shi,  me italine nuk mjafton ?! Anglia duhet te fitoj dhe ma merr mendja do te fitoj! smiley

e kam thene me siper fiton anglia 2-1 

Po luajne mire, Rooni sa humbi nje gol te paster me koke! 

Po lun mir shum .....Suarez smiley

Tribunat e pas portave qenkan te stermedha, kush eshte ai idiot qe blen bilete aq lart, aty s`shihet pothuajse asgje smiley. Hajde stadium hahah

Na boni icik kroniken se kte se shof dot. Na kan ik dritat.

qeke ne Firence me duket 

Shtylle, anglezet..

edhe nji lakuriq nate te kishin vone aty me sy myll e kishte bo.

Goooool Uruguaji 

aksion i bukur

Ahh, s`pati fat, bravo Muslera

nji ljotar kishin per te majt gjithe kohen e se majten dot, ja squku Eduard Abazi.

Ja dhe nje tifoz i Dinamos tek PPU smiley

pse s'o si abazi e? edhe golin e boni si Abazi m'vaftit.
 

Anglia e meriton te perjashtohet nga boterori... jo te mundet por te perjashtohet me kete loje te qelbur qe po ben...

e fali ate Godin, se ishte per te kuqe. plus rast me te paster se ai i runit as te revista playboy s'gje.

Aq qe kendi i goditjes aty, runi sbente dot me shume se topi qe lart kokes sqe si te suarez qe kishte sy e kohe te kalibronte goditjen. 

Leni mer Pordhet o England .Luni top u lujte tepeleku kokes .Keto ekipe vetem Ballkani i bo zap .Kroacia i zgerdhin por edhe ndonje ekip Fshati Ballkanas .

Ata dune Zgerdhi ne hu jo pordhe zonjushash .angleze ! Hajt fitofte pjesen e dyte !

Ve bast qe inglizi fiton, ndryshe te 10-fsha boterorin, cilin do shohim me?

Dy raste te pastra per Uruguajin, me duket se fola kot me lart, Anglia 35 min kohe dhe ..Bye bye 

Anglia nuk shkon dot ne gjysemfinale as per 40 vjet, keshtuqe kaq te kalbur sa jane me mire te ikin qe ne grup. Te vetmin shanc qe paten per te fituar, me Italine, e humben, tani me mire te ikin ca dite me shpejt, qari i vet se bejne me shume leje

Mali i zi, (por edhe Republika e Malitsmiley,)  do te bente paraqitje shume me dinjitoze se Anglia  ne kete Boteror.

Rooney edhe ne 5 boterore te tjere te mare pjese s`ben dot gol, eshte i mallkuar..

Hyri kusheriri Llalles me duket per anglezet smiley Tani kemi GOL !

Gooooooool! 

Gol Anglia, bravooo..Barazim 1-1

gollllllllllllllllllllll

Goooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllll

E dhjeu

e thame, kujdes Suarez!.smiley    cop 2.

Hajde paçi mare kemben zvarre per Holanden, Gjermanine e Brazilin ne te 16 e finaleve smiley

Vetem matematika e mban ne loje Angline..Hajde shpikesit e futbollit hajdeee smiley

Costa Rica ne vend te pare. Me dal te dyja evropjanet jashte eshte turp.

Qenke fare i keq me keto diversione, Italia del e para..

Nuk du me te kriju nai stres mo shok po Costarikarikanet me nji barazim minimumi kualifikohen automatikisht. Pastaj ke kok per kok Itali Uruguaji, edhe me kete Uruguaji cdo gjo osht kok a pil.

Eshte nje opsion i mundshem, por Italianet s'jane kurre si spanjolet apo anglezet, ata sado dobet te jene lene shpirtin ne fushe, pastaj jane llogaritare shume te mire, gjithsesi te them te drejten nuk prisja shume nga to por me surprizuan. Sa per bregun qe thua ti mendoj qe kane bere mjaft, mendoj qe dalin Italia koke grupi dhe Uruguaji e dyta..

Italia mund te jete nga ekipet qe ka dale me shume qe ne grup o peshk, e fresket i eleminoi Zelanda re ne grup ne 2010, po hajt ta lejm ket muhabet per respekt te Pirlos.

Ska si del e para Italia se u tregu Anglia me e shkathet smiley

Vari leshte, me u skualifiku edhe USA do e bojkotoj fare botrorin.

A me keq, do bohem me dojcat.

Suarez eshte golashenuesi me i mire ne bote. Nuhatja e Suarezit per top eshte e papare.

Europianeve u ka marre per ters havaja e brazilit se mezi po mbahen.

evropianet kane kampionate te forta ku lozet futboll  i nivelit te larte 2 here ne jave  dhe ky Boterori bie ters... gjithmone ne fund te sezonit te lodhshem.

Dakord jam po kur luhet boterori ne Europe nuk jane kaq dobet.

Belulo te gjithe ekipet ne kete kampionat jane me lojtare qe lujn ne Evrope, po ca ka per tu shqetsu ketu se iku Spanja qe lute nji futboll demode, qe nji gol boni kete kampionat dhe nji gol per ndeshje boni edhe kampionatin e kalum. Hajde se kemi akoma fabrikat e perhershme te golave  qe do e qisin tymin deri ne fund.

po jo o Gono, se pervec Brazilit dhe Argjentines ku 80-90% e lojtareve luajne ne Evrope, ekipet e tjera nga 2-3 kokra kane... pastaj thame per ekipe Evropiane qe jane protagoniste ne kampionatin e vet dhe CL, jo per leng groshi..smiley

me duket se boterori do iki ne Amerike te Jugut sivjet...

Sidoqofte,anglezet kishin ekip mjaft simpatik.Me erdhi keq per ta. I'm so sorry! smiley

Bravo Uruguaji!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).