36 Komente

te shofim ca do boj franca..

Bllof..X2 dopio shanc!!

u dhit tu vu baste...late breket ke skedinat

me thene te drejten, me no like si levizin kto kamerat, te merren mend kur shef ne ekran

une i urrej kto francezet tradicionalisht, si me, ashtu dhe pa zidane. Po ky palacios i hondurasit e kerkoi me qiri t'kuqen. Shume gje e trashe, temperament leshi

po Palaço burre, ca pret..smiley

une e kam vene 3-1 kete ndeshje,  po Hundurasi me 11 veta dhe u mbyll ne porte, tashi me 10 me keq akoma.. dmth Franca mund ti fus dhe nja 2-3 gola te tjere, po une duhet ta harroj  perfundimisht 1 gol  nga Hondurasi.

yessmiley

4-0

ca gallate.. goli i dyte i Frances  ''i diskutueshem''   mbi vijen fatale.. ne fakt topi e kaloi vijen fatale, pra ishte gol!   por kompjuteri special qe kane vene per te tilla  raste, tha ''no gol''.smiley  hajde besoji teknologjise po deshe..smiley

kompjuteri e beri analizen si me thene ne 2 pika. Kur u kthy nga shtylla nuk ishte gol, deri ne momentin qe e futi portieri. Thashe se po ja plaste ne grusht ai trajneri i hondurasit deschampsit kur ky po mundohej ta bindte miqesisht

kte te dytin sikur e shtyu vete portieri ...  ca loje - a pain

po, portjeri i dha nje dore,  si me thene..smiley

sh. loje fizike , me demtime. no good po hajt...

Pritej kjo gje nga Hondurasi. Edhe ne miqesore kan luajt loje shume fizike agresive.

ca behet keshtu, cdo dy min. rrezohen pertoke lojtaret si me qene lufte

gooooal!!!

e ke fjalen per kete ndeshje?  po, eshte loje fizike sepse ka ndryshim te madh kualiteti midis ekipeve.. Hondurasi u vu me shpatulla pas murit nga Franca, dhe nuk ka mundesi ti pergjigjet me futboll.. keshtuqe i pergjigjet me  force, faulla etj..

mgjthse po fiton fronca deri tashi ka lujt per faqe t'zez.nuk se osht duk nai superioritet i modh ndaj hondurasit

o alke,  nuk eshte kundershtar qe imponon Hondurasi.  pastaj ne kete faze duhen siguruar piket ne menyre eficente dhe kaq..   futbolli fillon pasi shoshiten mire gjerat, dmth  ndeshjeve ne grupe..

pikerisht belul.efikas per rezultatin amo per ne qe shofim neshjen hic emocjone.m'pelqeu mo shum japoni costa d'avorio si neshje se sa kjo.smiley

Ne kete botror deri tani jane shenuar dy here me shume gola se botrorin e kaluar! Dhe skan hyre akoma ne loje makinerite e golit imagjinoni. I qendroj asaj qe ky botror do te jete ndoshta me fantastiku.

More vesh Belul? Mora thuaj!

Benzemaaaaa smiley

Qerim Benzina smiley

Hondurasi qenka i pjerdhur fare

ndeshja me koti deri tani .

lots of patience from france, tha ky komentatori

bravo, e merituan fatin te kjo ndeshje

Boo, njollat e domates smiley

 

mu me duket sikur e ka shkrujt siper cacafit Fiqo smiley

Dmth Gjermania paska Francen ne 1/4 finale, ket Francen qe nji gol e boni me penallti, nji autogol, dhe Hondurasi lujti me 10 veta. 

Absolutely gorgeous smiley

o grono... ja fuske kot fare mer...po shtylles I ran 3 her kto, 3 gola...ene duke lujt me druvar

hondurasi loz njelloj si holanda...ti kpusin komet. Ato meritonin dhe nja dy te kuqe extra

hondurenjet si kasape, po albitri se dha qe se dha nje te kuq.

franca shkone ne gjysem finale po lozen  si sot dhe pa riberin

Frances ti merrni te keqen ju kanadezet qe sdnini ca eshte futbolli, se vecse Hokey keni.

E ben detyren Gjelat mbreme kunder nje ekipi kasapesh, mire qe nuk paten shume demtime..vec Patrice Evra qe hengri nja 3 shqelma te mire...

Franca per ata qe e neglizhojne, u them vetem se ne 11 ndeshjet e fundit zyrtare keto 9 muajt e fundit ka bere 8 fitore, 2 barazime dhe vetem 1 humbje (kunder Ukraines). Ka mundur Hollanden 2-0 0 nder te tjera, ndaj mos ja qani shume hallin se dhe me mungesen e Ribery jane tull fare

Te shohim Gjermanin se ca do bej sot se si shume e mburrin, se Spanja dhe Brazili ishin bloz fare

po mos u boj dhe ti si noshka mer qe e qit inotin tu shajt kanadane e kanadezet. Ju kanadezet s'njifni futboll thote rrypi...a thu ti se ne jena lind e rrit knej dhe msum shqip vec me shkruj te ppu

meqe ra fjala cili eshte sporti i preferuar aty ne Kanda hockey?
se ne amerike e di qe eshte ai futbolli me topin ne forme veze...

po nqse e ke fjalen per kanadezet denbabaden, s'ka sport tjeter vec hockeyt. Po nqse ke parasysh sa heterogjene eshte popullsia ktu, e kupton pse futbolli eshte shume popullor ne gjithe qytetet kryesore, toronto, vancouver, montreal...

per ta mbeshtet kte qe them

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).