34 Komente

Kosovaret luajne me Ekuadorin une bej tifo per Kosovaret smiley

Po te ishin shqiptare do te kisha bere dhe une tifo per Zvicren, por meqe qenkan kosovare po ta le ty Aga.

hahahah MEHMEDI GOAL smiley

une mendoje qe Lorik Cana dhe gjithe Kosovaret qe luajne per Republiken e Shqiperise duhet te kthehen per Republiken e Kosoves smiley

Loriku eshte shqiptar dhe luan per Shqiperine. Natyrisht kush nuk ndihet shqiptar por i ka bere riciklim gjakut te te pareve dhe merr identitetin e cdo shteti te ri ku e hedhin gjeopolitikat e kohes te vazhdoje se mire e ka.

hahahahahaah po po kur ju duhet thuani eshte shqiptare smiley ndersa ne shqiperi na quani Kosovare e qa jeni ju anej ju njofim ne Kosovaret shume mire smiley

Pikerisht ky mentalitet qe shpreh ti eshte fryt i atyre qe duan ti bejne riciklim gjaku shqiptareve ne ate qe quhet Kosove* me asterik. Pash nje flamur pacavure ne stadium blu me flamur shqiptar ne mes.... pffffff 

1 me 1  

Kto kamerat per close take, si ufo. ...

Barazim per the swiss.

Zvicera e pa fat deri tani, e meriton fitoren

mbase mbetet 1-1 kjo ndeshje..

Ja dhe tjetri

Goaaaal Seferovic dhe Mehmedi smiley

Mesoni ju latifondistet e Hellasit, nje Kroat e nje Shqipe ja zbardhen faqen Svicres e jo si ata pederat qe merrni nga ne ne kombetare ju Greqit.

po ajo dihet o i lebtit .emigrantet e varfer jane jane ata qe sakrifikojne femijerine e rinine duke u stervitur si kuajt.rralle e tek sheh ndonje futbollist te vije nga familje te pasura.

.emigrantet e varfer jane jane ata qe sakrifikojne femijerine e rinine duke u stervitur si kuajt.rralle e tek sheh ndonje futbollist te vije nga familje te pasura.

 

ke njefare te drejte ne kete qe thua, por jo plotesisht.  se edhe femijet e te pasurve behen sportista te talentuar,  por eshte ceshtje talenti dhe me se shumti pasioni...tashi per pjesen qe ke te drejte Xhon Lenon  ka pas thene: (ishte koha qe Beatles (nga Liverpuli)  shperthyen dhe u bene te njohur me muziken e tyre, por edhe  ekipi i futbollit Liverpul ishte  skuadra me e mire ne Angli dhe nga me te mirat e Evropes aso kohe).. pra e pyten ne nje interviste Xhon Lenon si ka mundesi  kaq shume talent, futboll muzike,  nga Liverpuli..  tha Xhoni:   ''Liverpuli eshte qytet province, banoret jane kryesisht  klase punetore, keshtuqe te rinjte skane shume shance per shkollim ekselent.  emigrantet e varfer jane jane ata qe sakrifikojne femijerine e rinine duke u stervitur si kuajt.rralle e tek sheh ndonje futbollist te vije nga familje te pasura. futbolli dhe muzika jane mundesi reale per ta''

Sporti eshte sakrifice e madhe dhe teper e rrezikshme.je gjithmone nje keputje ligamenti larg fundit te karrieres.per cdo valon behrami jane ndoshta 1000 te tjere te rinj qe kane sakrifikuar rinine e femijerine e s'kane fituar gje .mijera ore stervitje gjate te cilave mund te kishin mesuar nje zanat u kane shkuar kot.prandaj sportit i futen zakonisht femijet e te varferve te cilet nuk kane asgje per te humbur.klasa e mesme dhe e pasur kane rruge te tjera me te lehta per te care ne jete.Klinsmn duke folur per zhvillimin e futbollit ne shba tha qe duhet futur tek hispaniket nese duan te perparojne.

Alba, nuk me kuptove. Zvicra ka krijuar nje sistem te shkelqyer futbolli duke investuar si per te pasur ashtu edhe per te varfer. Shume pak shtete kan perkujdesjen per ata 200 000, futbollist qe ka sistemi futbollit zviceran. Kush eshte ne kete sistem lluksi eshte I pasur...krahasoji me te rinjte brazilian apo shqiptar qe si perkrah askush. Prandaj ky traineri I sotem po kerkon ndryshim ligji ne zvicer qe lojtaret qe kan perfituar nga ky sistem te pasurish te mos kete te drejte perzgjedhje kombetare kur jan 18 vjec. Greqit e cojne shqipen tek Papa Jani dhe e pagezojne 18 vjec kur skan hudh shpesh as nje lek per lojtarin qe hauzojne.

@ Pier, e paskam gabim , ndoshta kan nje sulmues tjeter kroat qe luante sot?

Tironso, ai qe beri golin e dyte, nuk ishte kroat, por boshnjak. Dukej jo vetem nga mbiemri; Seferoviç (Seferi)  por e thane dhe komentatoret sportiv te tv ketu se ishte boshnjak dhe kish zgjedhur Zvicren per te perfaqesuar dhe jo Bosnjen. 

Ka nga ato që thonë se duhet të ndihemi krenarë për këto ambasadorët shqiptarë të Zvicrës, po kur i pashë që po gëzonin aq shumë për golin, më kaloi menjëherë në mëndje një imazh i Kombëtares tonë që e kemi të gjithë ëndërr ta shohim njëherë në Botëror, edhe u acarova edhe më shumë!!! smiley

Zvicra eshte vendi qe i ka bere keta qe jane, eshte e moralshme qe ti jene besnike e mirenjohes.memedheu i tyre i dashur i ngop me luge te zbrazet.nuk u jep mundesi zhvillimi te talenteve , ngrehu njeri e bjeri tjetrit , i forti shtyp te dobetin , korrupsion fukarallek maskarallek dhe ne fund pret qe njerezit te ndihen krenare se jane shqiptare te hedhin tej mundesira te medha per ta.

E kuptoj atë që thua ti, por pavarësisht vështirësive që përmend ti, unë si shqiptar nuk ndjej ndonjë krenari të madhe për ta. Ata kanë bërë zgjedhjen e tyre, këtë nuk po e gjykoj, por nuk mund të pretendosh që unë të bëj tifozllek për ta, pasi kur i shikoj që gëzojnë për fitoren mendoj që mund të ishte Shqipëria në vend të Zvicrës në Botëror nëse ato luanin për ne! 

Mua me behet qejfi qe jane bere te sukseshem kudo qe jane.nese nuk do te kishin kete talent do te ishin emigrante te zakonshem si gjithe te tjeret te cilet megjithese kane mbajtur shqiperine gjalle vendi ame as qe do t'ia dije nese jane gjalle a dek.

kosova osht kanton i zvicres...

po mo mir zvicra se ekuadori...apo jeni me xhunglen juve?

bravo valon behrami... goli ishte merite e tij

mire qe s'ja dha shaqirit..se do e kishte shaqiros

p.s. kto anglezet po e shanin shum shaqirin

Po kush e rru trapin per anglezet mo shoku.

Pikerisht!

hej..ai poyet dhe di ca thot eeee

pse e shau poyeti shaqirin? s'e degjova une, ata po flisnin mire per shaqirin.

ke nigju nai neshje tjeter...se kto po thoshin, qe ai nuk shef shum minuta me bajernin sepse nuk osht konsistent...loz 1 her mir 6 her keq. ene sot, si i bite korneve...dru me pre. Nje korne ai gutierrez..gol Mehmedi. Ene goli dyt, mo mir qe sja dhan topin atij ....se do e kishte cu nai rakete kozmike

mehmedi dhe behrami po lujten shum mir. Megjithate, zvicra s' e ma dot ne stol shaqirin se s' ka me te mire...

o groni...ca komentatoresh degjon ne amrik ti? se kto din ca thon

masnej, shaqiri lozi shum keq....korne par qe nuk e gjujti ai...gol!!!

Nosho paska pjerdh Anglia fare, Gus Poyet veni 4 nga funi, ne Amrik eshte Roberto Martinez veni katert nga fillimi. Ej se shaka, Two of the best coaches in EPL, love'em both. 

 

goli i dyte paska qene i behramit mer. Tani e pashe une. E mori topin nga mbrojtja, hongri derr shqelmi vllai dhe u ngrit vazhdoi vrapin. Hajt mo, i ran cik qylit po bravo i qofte!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).