56 Komente

Zgjidhni me kujdes. Se ket do keni ekip zemre kunder gjermanit ne tetshe smiley

Ne princip me Zvicren, po qy Shaqua yne (o Fiqo) po llafoset me Liverpulin smiley

2-1 per Zvicren

Me tifo kjo apo ke ndonje lajm nga Shaqua? smiley

Me tifo kete rradhe, dhe dola bloff keq fare per 15 minuta smiley

zvicerianet mezi e kishin vendos me fitu vec me nje gol. nuk behet thane te harxhojme golat qe ne roundin e pare. plus qe dhe nga natyra jane njecike koprace...keshtu qe fiton zvicra shume ngushte.... streçe fare mo.

Na jepni nai lajm si po shko neshja se na iken prap dritat sot. (ktu duhet ai robi me dhomet jasht po skom msu akoma nga cel).

20 min loje 0-2 per Francen..kjo ndeshje mbaroi pa filluar mire akoma,diferencat jane te dukshme deri tani, shume e forte Franca per Zvicren me duket.

Kjo ndeshje del 7 plus me gola..

franca qenka ne forme sot.zvicra mezi po mbahen.

Thashe une plus 7

ka pas shume tifoz me Francen ihereikoh, ku jane keto te vjetrit e peshkut

jan bo zv-ministra Rilindessmiley

Francezet e peshkut sikur mernin djathtas Tironco

Po ku la nkome ndonje te djathtosh pa mor Likja pas 23 Qershorit. I kembeu me Kaqin e Cadillin

nuk o cudi se Platinine keto na e sollen ne Tirane

Mire tu behet ketyre tradhtareve.

une Francen e kam parashikuar ne finale.

keta u kualifikuan per ne boteror me brek neper kembe..  nuk arriten te dalin te paret ne grup dhe u desh te luanin 2 ndeshje kunder Ukraines. humben   ndeshjen e pare ne Ukraine 2-0  dhe u gjenden nen presionin e gjithe kombit francez... i anatemuan!smiley   mirepo, ashtu rromapertoma,  e munden 3-0 Ukrainen  dhe voila ne Boteror.  por qe nga ky moment, francezet  vetem e kane rritur lojen e tyre.  keta luajne si Reali i Madridit.  ja lene kundershtarit, topin, inicitiven  dhe papritur, me 2-3 pasime,  dalin me shpejtesi  marramendse   para portes se kundershtarit.

Ik o Belul, e perdhunove futbollin a derman smiley

ouu, po pse kshu.?

Hollanda pas  te 16-ve iken ne shtepi!

dhe kete e thua ti qe ste ka dale asgje nga cke thene deri tani..smiley    bile mbaj mend pardje  po thoshe qe Italia do bej namin, por qepare sikur  permende Alitalian..smiley

Sigurisht qe e pranoj te humbas, kjo eshte nga vetite qe me ka karakterizuar gjithmone, me vjen keq qe qysh nga 78 qe e kam pare Holanden (ekipi me i mire per mua deri me tani) se kam pare ndonjehere me per faqe te zeze sesa sot, pavaresisht se mundet Spanjen nje kale calaman s`keni gje ne torbe. Kur nuk luan vete edhe parashikimet s`dalin, egoja e tifozit eshte mjaft e forte dhe beson deri ne fund, por do ti qe mua sonte mu thye dicka perbrenda, vura re se ky ekip i Prandelit eshte i mbushur me anonime dhe kalamaqer (sig qe e dija dhe me pare por se pranoja de smiley )..Eh gjithsesi po te jete per mua them: Ta mare dreqi vete vetem jevgjitet e surinamit JO smiley
 

4 Franca

mire o mire, e di qe e ke inatin me Hollanden,  por smorra vesh  pse mu pergjigje  per Hollanden  nderkoh qe  une po flisja per Francen..?!smiley

 

p.s  po me  jevgjitet e Surinamit ca ke?  p.sh ca kane ata me pak se jevgjitet kolone qe ka ne ekip Franca, Anglia, apo Portugalia, bie llafi..?smiley

ja dhe goli i katert .zvicerianet po luajne si shqiperia sot.

E hongri dreqi ket pune. Nuk gjeten dot edhe nja 2-3 shqiptare te tjere kta druvaret e Zvicres ?

555555555555

Kur se vendosa 7 plus smiley
Demek ky Shaqua do bente emer me helvetet, pika legenit qe s`luajti per ne..smiley

francezet duhet te kene ndonje kunj me keta se po tregohen te pameshirshem.

Asnje kunj, po argetohen Alba, fundja futbolli i tille eshte smiley

Ketu e kane gjithe inotin : Head to Head : Roger Federer - Gael Monfils  6-2 .

Ho mre, e ben dot stanin me lepuj kta sahatçinjte?

Shif si Kan per tja u skuq mire Helvetet Shqipeve kur te kthehen nshpi.

Te kishin ardhe ne atdhe ne do i trajtoshim si krajla ene po tu rrifshin nga Malta e Luksemburgu. Ce gjeti Lorikun, vec ner e lavdi.

Thua t'u japin espuls? smiley

Sbesoj me e shty aq larg topin, kan per tja u bo jeten ferr kur te lujne ne kombetare...ene trainerit.

te marrte te ligat nostradamusi ty me keto parashikimet e tua.xhemali dhe xhaka e bene nga nje gol .shqipot jane ne rregull.

Drite mo. sidomos ket te qethmen si i fundmi i Mohikanve se ku e kon gjet. Apo sbonin gol ata po mos te hanin 5 petlla rradhazi.....

Xhemajli alamet goli

Dzemaili

Ja ku e boni dhe Xhemoli nje .

E rrasi nji Xhemoli

U qelb fare muhabeti me zviceren.
Xhemali e beri golin e nderit smiley

S`e vendosa ate te shkrete 7 plus de papapa smiley

me mire qe se lujte 7 +  se ska mo gol.

Ka dhe 6 min plus shtesen Brad

as tre min ska me shtu.

Mooos 7+ fuck

Ho mre kaptin mootet e Zvicres, a nuk iu thash. Edhe tre shqiptare te tjere te kishit pas i kishit barazu tani ...

prit deri sa afrikanet te mesojne ku bie zvicra do te na marre malli te shohim ndonje shqiptar ne kombetare.

Ku je mer Brad, veje Hondurasin 4 deri ne 6 ose 7+ 

eh goli tjeter Benzema iku 4 gola deri tani 

Per hajer mo, kudo qe shkojne shqiptaret ka festival golash.....

Hallall Peshku i kuq... i re ne koke me shtate gola. te kishe vene na nue lek te pakten

Per mukajet kur i thone, pertova te dal, ka nje shprehje qe thote : b**** e pertuar s`ben dot djale smiley

Megjithse nuk ka te dhena shkencore qe te mbrojne idene se marrdheniet seksuale para ndeshjes paksojne aftesite atletike te futbollisteve, disa nga traineret i kane ndaluar ekipet e tyre te bejne " gili-vili " ne Brazil, duke thene qe eshte nje distraction ( s'ka fjale shqip) dhe te keput fizikisht (no shit -shenimi im ).

Ja ekipet qe e ndalojne seksin gjate turneut te Brazilit : Bosna&Herzegovina , Chile, Germany, Mexico and Spain.

Sipas trainerit Safet Susic ( B&H) : " They can find another solution. They can even masturbate, if they want. "

No word yet if the bosnian players have found that other solution. ( shen. im) . But, on the other hand, no one so far, has accused Safet for being a rocket scientist.

Source : Ajo rospija greke, Huffinton.

mos duhet tu cojme heretikun si konsulent smiley

E kam thene une - kjo France po te kete deshiren me lujt, shkatrron cdo ekip ne bote. (pervec Hollandes kuptohet smiley )

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).