62 Komente

Argjentina fiton.

Barazim

G / G  -    3 + 

do shof pjesen e pare...po s'ishte gjo, gjum

Back to work tomorrow smiley Po ishte loje  e bukur do i thuash bosit "fekin central line "smiley

me duhet te punoj nga shpia sot, do I them,  se plasi tubi ujit ahahaha ...me del me pa dhe gjermani - portugali smiley

Du ma pa cfare do te bej Pjanic dhe Messi

ndeshje interesante me shume per Mesin qe do sdo, e ka Argjentinen si ''bare te rende'' mbi shpine..  shpetimtari!  

normalisht pritet te fitoje Argjentina, por nuk do jet aq e lehte. Bosnja ka ekip te  mire!

te pakten do shohim ndeshje te bukur belul, mbas ksaj katrahures qe pame me Hondurasin.

po shpresojme o ora..  ate duam ne, futboll te bukur!.smiley 

por ki parasysh  nja 2 gjera.. mos prit Messin qe njohim nga Barcelona.. tjeter futboll atje, tjeter roli i Messit  te Barca.. nderkoh tjeter futboll loz Argjentina.  kjo eshte ceshtja, nese Messi dhe Argjentina do pershtaten me njeri tjetrin.. 4 vjet me pare nuk ndodhi.

po argjentina i ka te gjithe yje mer...shife listen e lojtareve

po pastaj?!  yje kishte   4 vjet me pare gjithashtu!   puna eshte ke ekip te lidhur qe ka nje kimi, apo jo... po ta lesh pastaj zgjidhjen ne dore te lojtareve individualisht,  jo, snuk hecen!

2-1, 3-1

filloi

gol n'minuten e dytsmiley

smiley

autogol

Une jam me Bosnjen pavaresisht se jam admirues i madh i Mesit. 

2-2 ose 3-2 per Bosnjen ka per te dal

Kush e bo i pari e ha. Kshu ka enederi tashti.

argjentina u myt tu bo ence deri tashi

Mduket mue apo Bosnia po Lu futboll total e Argjentina Catenaccio????

nuk te duket hic.bosnja po lu futboll amo gapi teknik do duket kur t'lodhen icik

Ate prisja ene nga Zvicra tu lodhte si inglizi mbas minutes se 75 po cunat e cuken golin vendalinjvee te ekuadorit ne 93'. Dy gjuajtje te Mesit e mbyllin ndeshjen po po flas si do ja boj Argjentina Frances a Gjermonit se sot nuk kena finale. E nuk po shof Argjentina ... Te me falin emrat e shquar.

mo n'fun nji tverdh argjentinsit

shume keq Bosnja , pa disipline dhe shume neglizhent me topin .

shif se osht gjysa notes knej.pranej hiqi gjyslyketsmiley

Pse ca po ben Argentina? Spo shohim ndonje gje spektakolare. 

Portieri i Argjentines qeka yll fare, e eklipsoji Mesin.

filloi tu u duk lodhja

e ke fjalen per Argjentinen besoj?

 

paten fat me ate (auto)golin,  rroma pertoma..  se jane dobet, nuk po u del loja..  dhe me e keqa nuk kane ndonje zgjidhje kreative..  ja, shpresojne   mbase driblon Messi 10 lojtare.....

te dyja se edhe bosnja n3 min e funit po gabonte pasazhet

Bosnia lujti pjese ne pare e sboni dot gol barazimi. Sigurisht teorikisht eshte me e lodhme dhe faktikisht nje gol mangut. Te shofim a do dali Argjentina nga guacka apo do ruaj rezultatin qe eshte perseri e admirueshme. Por Argjentine une spo shof... Jo per gjo se duhet me planifiku a ja vle me pa Argjentinen ndeshjet e tjera...

smileyja vle gjithmon me e pa

po m'vje gjynof per ate qe boni autogolin,ska me e mor veten k'te neshjesmiley

prap e kputi kasapi argjentines

ore, sikur thoshin qe ket vit do shifnim ndeshjet ne stadium me holograme te pershtatme. Demek, ne stadiumin Dinamo shef Gjermani - Portugali qe u lute ne Brazil. Apo e kan lon pas 4 vitesh?

ca t'i thush legenit...eshte i mire. 1 top mori, e rrasi petllen

e boni mesi.per kte flitsha qe kur t'lodhen do shifet gapi teknik

he mo shyqyr qe e beri  kete gol Messi, se gati te vinte gjynah per te.. si ia ra topit nga faulli nja 3-4 minuta para golit.. mbase clirohet ne lojen e tij  tashi..
 

ej, vecse si kirurg operoi legeni. Pa e pa porten fare, me koken poshte shkoi dhe e futi me hark te shtylla e brendshme

hallall boshnjaket. E kane mbajt lojen pavarsisht golit aksidental te pare dhe atij te dytit

Dhiz iz not gud! Me pas nje mendim me ty! Scary. Grrrr. 

2:1

 

Po heee mer mooo se na late pa gjume na late smiley

skuader dinjitoze bosnja.gooooool. e meriton

Ne fakt ta marresh pak kshu 2 me 1 per Bosnjen jane smiley

po se dy gola i bon boshnjaket me komet e vetasmiley

E beri dhe Bosnia 1. Good for them se gjynah ai goli I pare ishte kot. 

e thame, eshte ekip goxha i forte Bosnja! 

Ibisevic hyri ne histori. goli i pare i Bosnjes ne nje kampionat boteror.

u lodhen,s'besojn mo ke barazimismiley

Alke kta cunat e Bosnies po e mbyllin ne sulm e Messi kontropiet, sun u ra energjia si parashikove ti.

apo parashikoje qe Argjentina sdo shkonte me shume se 3 here Tek porta e boshnjakeve???? Sa here shkum ne Porte argjentinasit????

bon shum gabime n'pasazhe nuk se ju mungonte vullneti po ca gabime nodhin nga lodhja jo nga mungesa e organizimt t'lojes apo vullnetit per t'sulmu

Bosnia kampion ole ole

Pa sa inat me ata boshnjaket i kishin te gjitha mundesite.... duhet te mesohen qe ne botror nuk humbet topi kot, cdo top eshte super i vlefshem. I kishin te gjitha mundesite duhej te kishte dal te pakten 2-2 sic e parashikova. 

Mesi cfar teknike... i paarritshem.smiley

Gjynah Bosnja,luajti shume mire dhe meritonte me shume.

Messi nuk nuk ndryshonte nga ai i koheve te fundit.Apatik gjithe kohes,me ne fund shenoi sipas menyres qe vetem ai di.

Keqardhje prap per Bosnjen.

Larg o Zot se mbrëmë kisha që me Zvicrën ulur majë divanit dhe deri në 6 të mëngjesit për finalen e madhe NBA.

Deri tani si skuadër vetëm Brazili ma ka mbushur ca mendjen (duke qënë dhe tifoz hollandez) se të gjithë të tjerat me brekë nëpër këmbë.

Mertheni penxheret se vje uragani Dojçit sot smiley

Herr Fiqriu esht gdhi me uniforme ntrup.

 

Mirmjes / posht qeverija

o Fiqo, qenka zgjuar edhe Shumi nga gjumi per te pare ndeshjen sot.smiley

Shshsh se admini eshte akoma mafmur smiley

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).