64 Komente

Amerika esh si shpirt!

Po te bashkohej Amerika me Kanadane e fitonin boterorin me sy mbyllur...

Barazimi modh .

edhe une keshtu e kam kete ndeshje Brado, barazim i madh, tej e tej,  2-2.smiley

US fuckin A
Lets go mental!

Do jete ndeshje e bukur por jam i mendimit se fiton amerika

amerika, zakonisht,  ben volum loje dhe   dhe ka lojtar entuziast..  por puna eshte te eficensa  ne loje.

megjithate,  eshte kenaqesi te shikosh kur luan amerika, sepse nuk para bejne ndeshje te merzitshme, luajne me pasion.

Nuk jam aq i sigurte Belul.. amerika botrorin e fundit ishte super-skuader qe lozi alamet futbolli dhe ishte pafat. Te shohim kete rradhe.

Momenti monumental ka arrit.

USA ROCKS!!!

e bene fët e fët golin amerikanet..

Jo po ta dishe belul.smiley

1 for USA

 

US fucking A all the fucking way

 

Dy nga skuadrat me te mira te botroreve te fundit...smiley

 

Hhaha tani e mora vesh une qe Gjermania paska ameriken dhe Ganen ne grup... une mendoja se ishte me nigerine dhe iranin.... shancet e gjermanise tashme nga zero qe ishin vene ne nje te qeshur te madhe smiley

Amerika beri gol dhe reshti se qeni ne fushe. Te rrezikshem ne kunder sulm sidoqofte.

Let's go Usa!! Ole ole, USA do fitoj smiley

sa bluza te shemtuara kane keta amerikanet,  mu si ekipet afrikane njeher motit..

O belulo kemi uniformat perfekte red white and blue, aq sa nuk na i kopjon dot as kinezi.

Usa-Ghana. 3-0

Ku eshte Goni?! A luan ai shqipo mo, zusi se kish fillu loja, kur e hapa une. Goni, o Goni? smiley

Bini ndrrim te detyrum Klinsi, ishalla i vjen rradha pjesen e dyte. Varet ke do na vrasin keto karateistat e ganes.

 

Sa osht me se iken dritat knej ka une? smiley

Nje me zero per shtepine e trimave.

...dhe token e ilireve

E myti e myti e myti amerika. Fati eshte me ne. Talenti eshte me ne. Bota eshte e jona. Usa gana 4-0. Usa portugal 3-0. Usa gjermani 4-1. U tha u be. Foli: koko. 

Bravo USA, me pelqyen pjesen e pare, shpresoj dhe tashti ne te dyten te luajne kaq mire..

Shit, na myti.

Are they planning to run on luck for 90 minutes? 

ose do fitojn ose do humbasin po dhe barazim mund te dali

Zuuuuussssiiii

E futi Zusin o Moza. Gol me ence per USA. 

Zusi do bej gol

po e kerkonin golin,heret a vone do e hash po u mblodhe ne mbrojtje, kam frike se do hame dhe nja dy a tre te tjere.

 

Goaaaal! Yeah smiley

Usa usa usa

GGGOOOOOOOOOOOOOOOL

 

Fati gjo e modhe. Tani e ka radhen gjermania. 4 cop do i fusim. Bradley, bedoya, dempsey, green. 

Ajmdurkn

A te thashe o Moza gol me set piece America se e futi Zusin

Zusi qe fantazem. Kellire. Vetem bradley ka i cerek vlere ne at ekip. 

O Koko, 5 minuta ne loje tjetri assist cope 1, winning the game! 

tashti shko shif se mos gjesh te nanji ekip tjeter lojtar qe te fito lojen, edhe qe se kam parashiku une me deklare smiley

Kush o asist kornja qe o kok a pil? Kija robt sa posht ka ra niveli duskutimit ktu. Je bo si ato kllufat e hokejit qe japin 2 asiste per cdo gol megjithse lojtari pare sja ka iden ku do perfundoj tapa. Lene mos fol mo per futboll se qeke nga ata qe e njofin futbollin tu lujt fusball te klubi lagjes me dy meksikane 200kilshe. 

Po kok a pil te duket ty mer daj qe flet per hokej, ai tjetri e gradoi me precizion nji korrne gjujti u bo gol. Kom bo deklarate une daje qe ne momentin qe e futi Zusin, do futet zusi dhe do boj gol me ence qe eshte set piece si korrnja, pse, se me set piece ke muncine te gjesh koken e atij te gjatit qe te fut te gjatin  dhe te bo ty me fol per fatin.  

Kom thone do boje autogol Brazili, kom thone dy boje dy gola Roben, kom thone dhe do bohet gol sa te futet Zusi, tre deklarata., on the record, Hajde o koko ta parashikoj edhe ty nivelin e diabetit se ja fute pordhes muhabetit.

Let's go fucking mental UUuuuuuuuSsssssssdssAaaaaaaaaaaaa

besk kallixh saker aav ever siin!!!

gjermoni i ka mesu amerikonve si te lozin si italjont.... 

Po normal. Aq here sa jan rraf ka italjont, kane fillu dhe dojcat me i adhuru smiley

Kjo ishttye fityore si e Dhimes.

Ablosutisht kondiseratat me te mbllaja per USA.

Blood and sweat ne fushe. 

 

Rrezellinte mr. Biden sot ne stadjum. 20.000 tifoza amerikon. Ju italjont fryjini burbylit.

 

Çar dite sot o Zot o Zot. 16 Qershuer. E paharrushme. 

Po ju boni sikur skeni pa ndeshje. Ne na u vra Xhozi (Altidori), e kshu na smund ta çashim drunin nyjç pa pyken e preferume. Me lyme o vlla, me lyme o moter e hapem kanaleton, me durim, djerse e gjak, siç ka thone dikush me lart.

Ai goli i pare, uf.

Ekipi me i forte nga katakteri dhe pergatitja psikologjike deri tashti USA. Ti pergjigjesh atij goli qe te pret komet mrena 5 minutash duke fitu lojen vetem Amerika e bo. 

 

pergatitje psikologjike, po, por karakter ... vetem karakter qe s'esht vrulli i amerikes. e ka atitude, apo politike te saja quaje si te duash, sic e ka ne pergjithesi per cdo fushe tjeter, do ish bukur  t'i vinte loja kshu brendshem,  prej karakteri, po kta s'ia lejojne vetes 'getting loose'.

po hajde o shoku se tjetri lujti me hunde te thyme 90 minuta, zemerluan. hajde gjeje ti nje ekip tjeter me te tille lojtare ta vejme ne peshore.

 

we love ya we love ya we love ya

and where you you go we'll follow we'll follow we'll follow

casue we supoort the US the US the US

and that's the way we like it we like we like it

whooeeeooooeeoooooo whoooeeeooooeeeoooo

 

 

kot sa e vazhdon kte muhabet.

kta dine vetem 'objektivi, objektivi, t'jemi te paret, t'jemi te paret'.

mund edhe t'i nxjerri mire kjo, ama pikerisht kjo s'pelq. fare, heq gjithe lezetin e lojes

ti shef lajmet shoku apo shef neshjet? wake up dude, we beat a good team and are second place in the group of death. Argjentina me nji autogol me zor i boni dy Bosnjes, ne i zhytem 4 Bosnjes.

Not Ghana stop us!!

 

 

Natyrisht qe Klinsman do ti vinte te luanin si italianet.

Vete Klinsman vitet me te arta te karrieres se tij si futbollist i ka kaluar me Interin.

Jo per gje por me interin ne ate kohe kane luajtur edhe portieri Zenga apo Bergomi dhe Ferri,lojtaret e kombetares se Italise dhe mbrojtesa super.

Interi eshte edhe shpikesi i catenacios.

Keshtu qe Klinsmani e di mire se si luhet catenaccio.

Call: Jurgen

Answer: Klinsman

Jurgen Klinsmann joined the Yanks

We're on our way to glory

Build a team to win it all

So kids could tell the story

Call: Jurgen

Answer: Klinsmann

 

Bileten e kom pre per pas finales tha. Dmth do ti boje nja 2 jave plazh pas skualifikimit. smiley

vallahi i gjo eshte ktu ne kete mes, se jane pre 200 mije bileta nga Amerikont, nderkohe qe ne vend te dyte vite gjermania me 60 mije bileta. vendi trete ishte te 50 mijeshi e me rradhe.

sezon pushimesh per amerikont Gono... I pe ata ultrat amerikon? smiley gat tu llav'em for dhi efert dhou!!! smiley

Ueeeeeeee golin me te shpejte america, playstation.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).