157 Komente

1-1 dhe 3+.

4-1

ku do e shofesh ndeshjen ti? smiley

Aaa, e pashe te Schwabet smiley

Se mos na zhgenjejne dhe pancerat sot smiley. Mendoj se del 2-0.

Megjithse ganezet jane nje ekip qe duhen mare ne konsiderate, une mendoj se gjermanet do ju bejne mjaft gola, si gjithmone jam per 7+. Kjo per mua ka nje logjike, ata (sulmuesit e tyre) duan te dalin golshenues dhe te rendisin veten ne klasifikime..

ghana fiton pa diskutim ketu do jemi, 3 me 2

smiley
Kataklizme ha h
 

fiton kush shenon me shume gola*

*NN

3 -0

2-1

Kjo po mund te jete Varianti "mbushje thesit" nga Kompanite e basteve .Po x nuk e kalo besoj !

Jermeni sidoqofte mbetet Finalist me Brazilin !

Ça na hapni kshu temash. Gjermani me Ganën thotë.

pfff..

Allemagna sot ka marr bekimin e Njerit nga fejsbuku. Ndihemi konfidente kishte thene lahm, nuk e prisnim kete bekim nga Ai.

mos, e hongri Njemcja ne se osht e vertete. 

patrioto mos u be supersticioz.

Do zoti nuk eshte e vertete lale, se AI vec tersllik sjell. Une shpresoja te ishte me Brazilin....

a kemi thene qe jemi te 2 mbas gjermanit, bile bile i kemi hip ne kurriz kaq ngjit jemi me ta

Tallu sa tdush me gjona qe nuk ekzistojne si puna e Ekonomise Shqiptare?????, po lutna mos na e fut Gjyshin ne gjona serioze si futbolli se desh e cuku Muntari, amon

2-1

gjithmone kane veshtiresi gjermanet me ekipet afrikane.

E paskan lone per barazim .

Deri tashi po lujn me mir ganezt

po pra barazim 1-0 gjermani

ganezt jane superiore se jane me te gjithe njesoj

Shpresoj te fitoj Gjermani,deri tani po luan mire,dakort ekipet simpatike nje here dy here,jo shpirti i gares e terci verci..po edhe futboll ku te fitojne ekipet inferiore teknikisht nuk shtyhet,çu kuptua sportit pastaj..

pse kane lojtaret gjermane teknike keshtu ? kush eshte mesi gjermon ta dime ?

ndeshje e vaket. ganezet jane mbyllur ne mbrojtje, po ti shohesh 9 lojtare i ke para kuadratit.

probremi afrikanve dhe i europes lindore, eshte mungesa e besimit te vetja. e mbajne boten perendimore per me te qytetruar, me te organizuar, me te cilesishme. 

probleme te tilla, nuk ekzistojne ne ameriken latine. per maradonen italia eshte vend me mafioz nga i veti. kjo e ben ta ndjeje veten superior SI NJERI, se si lojtar e ben talenti i vet.

Me behet qejfi qe e fut prape Shkodran Mustafin
 

u fut dhe shkodrani. fitoi gjermani

Ne kte botror problem deri tashi ka qen klima. Kur t'bje dilli n'kok, ti pret komet dhe t'rroft teknika. Botror vuxhuti,ske cer me bo.

gol

ec aty jeremon

Goooooool. Pruni shonc shkodroni.

Mustafi e meriton.. titullar i padiskutueshem te Sampdoria,ka zhvilluar nje kampionat shume te mire!! Bravo Gotze!!

Goooooooooooooooool what a fucking gooooaaaaaaaaallll

Goetzilla i shtypi me kom i shtypi 

gol me hund dhe me gju.

whaaaaaaaat

bukur tullaci

çe  fshiku  bukur me cepin e tullessmiley   topin ky ganezi...

Shkodroni osht lojtar I mir arb. Gol. U tregu me I shpejt se shkodroni.

eeehhhhhhh sa do e shkruaja..e hengra me sy smiley

faji i mustafit per golin. as nuk kerceu fare

mos, ben golin e dyte maskarenjte e Ganes.. nderkoh qe prisnim gol nga Gjermani.. na nxoren jashte loje.

Mooos

smiley

Ky Mustafi me duket osht shkodron  prej Puke.

Poshte R.F.GJ -ja.

Ghanaaaaaaa perpara

Mbuhahahaha mbuhahahahah 

Dolfi po shkul mustaqet maton

Bastexhinj..me sa e ka 1-shin Gjermani tani? bast do e kthej..

5.50

se ka gje smiley !! Prit te rritet edhe pak e pastaj do e kthej

po po ktheje kur te shkoje 5 me 2 smiley

Po Gana me sa e ka tani smiley ?

90metravrap pati fuqi ene me gjujt

Ore per gjermanet eshte sikur i ke mbyllur ne tenxhere me presion. Ganezet jane si ne shtepine e tyre, nxehte edhe lageshti

 

Na u be ky tullaci..desh e futi prap

he mo, ku jeni ju qe perfolet Hollanden per loje te dobet ne ndeshjen e dyte me Australine..  keta te fortet, qe fituan ndeshjet e para,  te gjithe po lozin shume dobet ndeshjet e dyta..   mirepo Hollanda, megjithse dobet fitoi, futi 3 gola.smiley  se kur lozin mire fusin 5 ata..smiley

Illoj si Italia,gjermont me llapen perjasht

Kloseeeee

Gooooooool

love klose

prit icik se ka sira

Gooooooooooooooool Kloseeeeeeee gooooooooooooooool

A mer Gono,ku je katandis,tu ju gzu barazimit me Ganen! smiley

Nice rrandak fiflak Miroslav. Kujdes se do bohesh me djerse.

2 min loj 1gol. As nuk duhet t'bohet me djers fare

Kadal kadal se lojen  se lujn ekipet ne kete faze ..E lujn "theset" e kompanive te basteve . Jon bo llogarit .Po shqipo kshu ka per ta honger gjith kohen se osht si puna e Tifozllikut me babasqapin qe beson jashte mase i profilizum ke vetja  "Na mujtem Baballaret , jo s'po mujtim Ganen "" smiley

Si jane ato kooficientet ? Do fit Jermeni me duket !

Muller kavajsi do boj nei gjo apo hic

S'duan vete keta apo ça???

era gol

hohoho

Ia mori gana baraziminper zotin, ket gane qe e degjeneroi Amerika

ndeshje bukur po na kenaq ky boteror

e kishin lone barazim , shpetuan jetet e dy Boatengeve .

Dobet trajneri, sbo ky trajner, dihesh.

Gono, para 2 javesh gjermanet ben ndeshje miqesore me Kamerunin, pikerisht  si tip simulimi per ndeshjen me Ganen sot, meqe ekip afrikan..  gjithashtu 2-2.smiley

Pse me c'a faji ka traineri. Sacmet jo vetem i bo po edhe i ha per bukuri te zotit...

tamam tamam na e shpifi debili.
nejse edhe barazimi ben pune per gjermanin duke pas parasysh ndeshjen tjeter me usa-n.

Mustafi vetem si numer ne fushe .te gjithe topat qe pasonte i conte mbrapa. Lunte me frike .Duket qe mungom pervoja ne ksi evenimentesh. Löw vetem po te kete rene  ne dashuri me te e fut prap me lujt.

pati faj te goli, kjo e paralizoj. gjithashtu nuk ja jepte asnje topin nga krahu vet, sepse dhe ata si duket e bene fajtor per golin.

vetem se pati meriten me te madhe, tek nje sparkate deçizive, qe te ishte gol, do e kish qit nokaut gjermonin. 

I dhane disa here pasa  edhe mas golit  po e pane qe sishte gje puna e tij, gjithe topat i jepte mrapsht. Se mbante topin fare ,e pasonte direkt.Keto per mua jane mungese vetbesimi. I them pa deshire keto fjale kundra tij po jam pak i zhgenjyer . Do te doja qe sot ai te shkelqente .

jepte mbrapa vetem topat ku nuk kish se ku ti jepte, apo i duhej besim te vetja qe ti jepte. por asnjeher nuk i dhane pasa kur ishte i LIRE vetem nga krahu i tij, dhe mund te avanconte lirisht drejt portes per te krijuar rast shenimi.

eshte pune muti nje boteror, se penalizon nje komb te tere, qe per me teper s'eshte i yti, dhe qe shpreson tek fitorja sidomos pas ndeshjes se fituar me te fortin e grupit.

per mendimin tim prandaj dhe shqiptaret nuk duhet te luajne per kombe te tjera. se s'ta falin gabimim me te vogel. 

asnje ekip spo bind ne kete boteror, cop cop te gjithe. kishte rast ta bente ai ganezi golin e trete po nuk e pasoi.

Tegjithe keta " Bajerni i modh sa i modh mer jahu " , me duken sikur ckermiten, medemek ja la vete ...smiley

Mu me vje idhet ,  po ka hum ,vetem per Komentusin se ai osht llotist i vertete ..te tjeret jane "Forca cuna " 

Ndeshja e dyte ne grup eshte lujt historikisht per synin e keq. Si dhe hudhrat Mustafes.

Qarri i Red, White & Blue.

Kshu jane gjithmone kto mrena grupeve. Masanej fillo avazi.

Ju kom thone mer çuna... tiki taka, nuk bo per gjermonet... dhe pike. ju pata thone qysh ne neshjen e pare, pamvaresisht per fitoren, ajo nuk ishte gjermania e vertete, ajo eshte kopja e shemtut e Bajernit, i cili u zgerdhi nga Reali. Ky Levi, pat deklaru qe une vdes per Guardiolen, dhe do perpiqem ti ngjaj atij duke i kopju modelin. Dhe ja arriti, por kopja gjithmone eshte me e shemtut se origjinali. Dhe ja rezultati. Hollandezet nuk kane rene pre e tikitakes, po ashtu francezet dhe kane rezultat, kurse tikitakistet iken per lesh me ne krye Spanjollet, Barcelonen ssi dhe kopjen e shemtut Bajernin. Vetem ne kete Gjermani, kam pa sulmuesit gjermone qe kerkojne te futen me gjithe topin ne rrjete. me pare nuk kish bo vaki ndonjehere. nejse, do zoti ti marrim edhe nji barazim USA qe te sigurojme kualifikimin se ndryshe do shkojme pas Spanjes e Anglise.

dhe Italise

gjermania me breke neper kembe - sikur ti rrafi USA...edhe s'dalin nga grupi

Amerikes kta i fusin minimumi 4. 

E falen goln e tret gabelt kur qene kundersulm 3 vet me dy mbrojtsa se kjo ndeshje do kish dal bllof i modh. Gana ekip i forte, me usa humben kot. Nejse, me ca po shohim finalja eshte france-hollande. 

Ghanen e zgerdhuu Anerika ashtu si do zgerdhije Pucugalin neser. Gol i boni Ganes per 30 sekonda, ik bej shurren i tha se ketu po i thojn Usa Kuka.

ah kadal bre ganez te vrafte zoti, ketu po i thone USA baroti, se ske pa amerikan me sy, per 30 sekinda me ta shky

Me kete loje USA do fitoje, Gjermania s`eshte ne ditet e saje.

Gjermoni ka armen sekrete smiley

V1 smiley

Shkodron2smiley

skuterfurt smiley

Neshjen SHBA - Gane nuk e kam pare por po habitem se si i ka mundur SHBA keta .

Amerikanet ne saje te J Klisman jane shume mire, ai ka bere pune te shkelqyer me ata djem, une them se USA del ne grup dhe gjermanet do i rrafi

Po jo mer vlla as qe bohet llaf me  rraf Amerika Gjermanine , sa per Klinsmann  e kena pare sa pune te mire boni kur kishte Gjermanine .

Brado, takohemi dhe veme bast? E leme ku te duash ti Tiron ose Durres, ku te kesh qejfin tat 

pse me durrsak qeke. nje durrsak te qut nuk kam njoh deri sot.

Kerko Profilo, do e gjesh ndonje te tille

Po me kur te dush , qe rreh Amerika Gjermanine ? smiley  po me sa te dush bastin smiley

hahahhahaha, e pashe pa gjyslyqe smiley

ti thu vetem budalliqe. 

kush me .

ai qe thot qe amerika do rrafi gjermanet. 

I rru trapin amerika gjermanise. Po kur them i rru trapin ja mer ne goje, ja merr para dhe prapa. Po flasim per gjermanin ktu jo per ishujt sejshell. Cado te bej klinsmani amerika ska lojtare klasi, ka i grup simpatik e aq. Nuk behen petllat me uje te gazuar, sado shpirt gare te kesh. 

kokolepso, ketu do jemi dhe do shohim, pa problem..

gol me shanc qe ne sekondat e para, pastaj eshte veshtire te lush me ata qe s'dine le luajne. si dhe amerikani e mban veten me perfekt nga afrikani. lun pra me besim te fitorja.

Gol me shanc ishte ai i ganes, shonci i modh qe u tregu Amerika e meshirshme. Sepse Amerika sa here ishte barazim rezultati, mori frenat ne dore, sulmoi dhe....... i rrasi te gjatin. Ai i gjati qe do i djegi Ganes deri ne rronxe se do eleminohen, i rrofshin lojtaret e Milanit. As qe kishte diskutim per te rraf Ganen. Bring Cristiano on his pink panties now.

Brado, Amerika para nji jave ka rraf Nigerine, kurse gjate ketyre dy vjeteve ka rraf: Spanjen, Italine, Skocine, Gjermanine, Bosnjen, Turqine. Kan hum vetem me Ukrainen atehere kur i erdhi telegrami nga lart. Keshu qe Ganen e sojin e Ganes i kane per nxemje Amerikont.

mos e paskan te fituar kete boteror atehere.

Agron, po ti je gje pa dokumenta ne amerik?

Po ti koko dokumenta Ganeze ke? Asu Koko Lepsi? E kisha i far dyshimi.

Edhe une pa dokumenta po srri tu i bo gjithe diten bokaco amerikes si ty. Po deshen tna i japin sna plasi trapi. 

Ca ishtje kjo pytja jote me siper, me veteleminim? 

Miqesore thu ti , apo jo.

Miqesore, kup konfederatash, kup parafabrikatash, kup konkakafash, trofe hotdogash e kshu e ka llafin

" trofe hotdogash " smiley

Ok jena ne rregull smiley

Po me Ganen Brado miqsore ishte? Se ti po e ngre pytjen, une po te jap shpjegimin, all ducks in a row.

Po mire me se i neshje e nxjerr edhe Amerika edhe Gana edhe Bosnja etj..etj.. ketu po flasim per nje Gjermani qe ka koeficentin me te ulet me dale ne finale.

Ca lidhje ka Gjermania o vlla, paska koeficient gjermania? Wtf, ku jetoni anej mer ne boten e trete e ?I kane myll bastet me Gjermanine knej shoku qy ke neshja me Portugaline.

" I kane myll bastet me Gjermanine knej shoku qy ke neshja me Portugaline " 

Atehere ?

Amerika Ishte pytja jote Brado, dyshimi jot a cer dreqin ishte. Jo Gjermania. Pyte si e rrafi USA Ganen. , si? Si tenxhere si kusi.

Po pra dakord jam , me kete qe pashe sot me Ganen dal ne perfundimin qe Gana eshte me lart se Amerika ne futboll , prej kesaj doli dhe pyetja smiley

i rrafi siç i rrafi dhe franca zvicren, ngaqe ganezet e mbanin vetem me te mire ne futboll sesa amerikanet. (ne fakt ashtu jane, me te mire, por vetem individualisht)

i nenvlersonin (perpara lojes) mnjf, dhe secili nga ganezet luajti per vete. ndersa me gjermonin luajten NE GRUP. megjithese ai ayew (qe beri gol) qe luan ne france dhe kerkon klub, e beri prap nje gjuatje egoiste kur mund ta pasonte per me shume efikasitet.

Mos u deshpero Profilo, by default all PPU's Ghanaian fans have jumped the Portugese wagon, Asu Koko Lepai representing.

Ne kete perfundim do dalesh Brado edhe per Portugaline hahaha  mos e shif neshjen fare. 

ah se harrova, Amerika e ka zgerdhi  edhe Kosta Raqi Riken. 

 

Keq dojçi sot.

Ozili edhe ne karrige me pes kome ta lesh ul, bi. Siper Lamit sigurisht.

Çuni i tezes te gjith trajnerve, Kris Kroosi, ka pes vjet qi i ha buken Fiqos.

Monsinjor trajneri bo saçme, presjoni i ulet, presjoni i larte smiley

Maj Podolskin nstol o loqe.

Vija e mbrojtjes si viz shkumsi bojroz.

As plan as egzekutim, xerro.

Shum keq.

Majne got.

Sot Ghana ishte superiore ndaj Gjermanise, jo si race, por si loje futbolli. Bravo Ghana!

po te jete superiore si loje eshte si race. 

Me gjithe vdekjet klinike te Spanjes dhe Anglise, grupi i vdekjes tamam grup vdekje doli. Ishalla merr ndonje barazim Amerika neser, se me c'duken bathet mjafton: Gana ka per ta zgerlaq portugalin me keq se c'e zgerlaqi gjermoni.

s'ma ha mendja se e zgerlaq, se ka qene vend kolonial portugalia, ja kan marre doren afrikaneve dhe nuk ipresionohen kollaj. pastaj nuk ka te huaj (ka nja dy brazialine ne fakt) ne ekip portugalia, siç eshte i mbushur ekipi gjerman.

He he he

Ti mos fol se je me Spanjen qe iku per lesh dhe je kunder Gjermanise vetem prej inotit te Mondes smiley

Spanja, skuadra ime e Juropjanit, e dite qe botrori ka qen eshte e do te jete i Brazilit. Jon te zgjut Spanjollet, ja dine vleren veres.
Gjithashtu nuk ka si te kemi inote me humbesit perpetual.

smileyZgerlaq .......kisha 1 dynjo pa e nigju kte

thuj po deshe ti 'Bama qe peshku osht socialist smiley

Amerika esh si shpirt.

Po duket si USA-russia, raundin tjeter. Çunat e kominternit ti rujne kritikat per atje smiley

 

gjermania nuk del nga grupi, do dali amerika me ganen ktu do jemi. deri tani franca fiton botrorin, ekip klasi lojtar te rinj shum te fuqishem. 

ver nje bast dhe behesh pasanik. 

ekipi me impresionant deri tani, ka qene KILI.

ndersa franca pati fat me zvicren, se atyre u dukej vetja ekip me vlera, me shume se ç'kishin realisht. (ndersa shtypi francez u tregua i matur para ndeshjes me zvicren, ai zviceran titullonte : "t'ja zhvesim puplat gjelit francez" ne nje kohe kur shqiptaret e zvicres, lojtaret baze te saj,  jane te gjithe rezerva neper ekipet e tyre. ndersa francezet ne formen me te mire tek te tyret.

zviceranet duhet te ishin me me kembe ne toke, edhe po te ishin ne role te ndryshme, se eshte vend i vogel zvicra dhe historikisht asnje vend i vogel nuk e ka fituar ndonjehere boterorin, qe pas lufterave boterore mnjf.

Ashtu...ashtu...mire e ke parashikuar , vetem nje gabim te vogel ke bere , jo Franca por Greqia e fiton boterorin .

Ca dojcesh jane, ee e zgerdhyen ganen. Nuk.hyni i.treti.se... Shume bukur luajten ndeshje.shume bukur

Bravo Gana, gjermani_usa 3 me 1 per usa.

Mendoj se forca e cdo ekipi eshte e bazuar te mesfusha, qe eshte dhe celsi i suksesit.Gjermania nuk eshte se vuan ne mesfushe.Duhet te kthehet Lahm ne vendin e vet dhe te aktivizohet Dreisler.Me pelqeu nje thenje e Gezdarit kur tha, se gjermanet nuk lujaten keq kur kishin topin,po s'luajten mire kur topin e kishte kundershtari.Forca e gjermaneve ka qene gjithmone presingu,qe i bente kundershtaret te depersonalizoheshin e te humbnin besimin te vetja,perkunder kesaj,ganezet,te gjithe tek e tek,kishin mjaft autoritet kur topin e kishin ne kembe.

Ai shqiptari me emrin Shkodran prej Shkupi smiley,ndersa rrinte ne nje qoshe ne krahun e djathte,dukej sikur lutej;ishalla s'ma pasojne mu topin. smiley

E pate c'i punoi australia Hollandes me presing?-e detyronte ta kthente topin te portieri e portieri t'a treste tej,diku matane. smiley

Ne fund do te thosha se gjermanet po i merr ne qafe ai pederasti i Barcelones - te mesum me ba gjithmone "futboll burrash",ai po i mson me ba "futboll kurvash" smiley

gjermania nuk ka lojtare me talent. stari i kampionatit gjerman ku luajne dhe gjermanet me te mire, eshte Roben tullaci qe luan me nje kembe (te majten), dhe qe te gjithe stadiumi ja di hikjen qe do perdori se ate lloj finteje di vetem te beje.

roben me sneijderin nuk zune dot vend kur ishin ne spanje (te reali me duket) se ishin lojtaret me pak teknike.

imagjino dmth.

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka lëvduar lojtarët e tij duke thënë se ata dhanë gjithçka në barazimin ndaj Ganës.

Low ka thënë pas ndeshjes se ai është detyruar që të angazhojë lojtarët më tepër se sa ka menduar dhe se ata janë të lodhur.

“Lojtarët janë shumë të lodhur. Pjesa e dytë ishte lojë e hapur, shpejtësia ishte e lartë. Lojtarët dhanë gjithçka”.

“Në këtë turne ju çfarë nuk mund të prisni, të luani futboll sulmues gjithë kohën apo të bëni ndonjë gjë tjetër. Sulmimi dhe mbrojtja janë baraz të rëndësishme”, ka thënë Low

Idiot komplet, vetem fati e shpetoi nga nje humbje e turpshme..Pse mer trap skuadrat e tjera s`jane te lodhura nga kampionatet e gjata, ligat europiane, kupat e vendeve te tyre..Cope injoranti 

Gana ishte superekipe. Super te shpejte. Edhe usa mezi e rrahu. Ndeshja ishte me e bukura deri me sot. Gjermanet treguan pergatitje dhe shpirt pervec talentit te pakrahasueshem me asnje ekip deri me sot. Gjermania shkon deri ne gjysemfinale si parashikim. Ndodh qe edhe te fitoje kupen e botes.
Urime ganes. Ekip i mrekullueshem

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).