Match.com, faqja e lidhjeve Online tani ofron edhe sherbimin e gjetjes se nje te dashure te re qe ngjan si dy pika uji me ish te dashuren tuaj. 

Me duket sikur, me teknologjine Facial Recognition, tani njerezit me probleme, mund te vazhdojne t'i thellojne ato. Imagjinoj sesa te pakendshme do ishin momentet kur e dashura e re merr vesh se eshte zgjedhur me robot per te zevendesuar Ish-in e humbur.

Per te treguar sa mire funksionon teknlogjia, Talia Goldstein testoi tre foto te derguara nga gazetaret e Washington Post, kunder lojtareve qe marrin pjese ne kupen e botes.Edhe me kete numer shume te kufizuar individesh, ngjashmerite jane te dukshme. Majtas fotot e derguara, djathtas, futbollistet e gjetur si te ngjashem.

Me shume: Artikulli i Washington Post.

10 Komente

Fotoja e pare as qe i afrohet fare van Persit..Facial Recognition i leshit, paskan pjerdhur dhe ata te Washington Post smiley

Kompjuteri garanton barasvlershmerine ...smiley

futu ktu
vej foton e gruas se nje politikani qe urren
kerko per  femra te ngjashme
profit

Dashnia ime e munguar ka qene per Bo Derek, seks simbolin e viteve 80-te. A thu mund ta gjej nje qe ti ngjaje, por qe edhe mua te me pranoje? Jo per gjo por mu dogj edhe endra per te mare nje Lazaratase. Sa pa fat qe jom! smiley

Zakonisht njerezit vazhdojne te bejne te njejtin gabim.

Zgjedhin ate qe ngjan me ish-in/en.

Qe ketu fillon budallalleku dhe me pas habiten se si lidhja nuk funksionoi.

kam frike se ata qe zgjedhin partnerin qe ngjan me ishin,i kane lene,nuk e kane lene dhe vujtjen per ndarjen me te,mundohet ta kompensoje disi ne kete lloj menyre.

Ky eshte gabimi numur nje.

Pse? Flitet per paraqitje - terheqje fizike e jo karakteri/personaliteti apo huqesh. lol 

Mos, i fute peshqit ne mendime me kete...berberi do kujtohet per ngjashmerine e cuditshme te prostitutave ne Greqi, ndersa kokolepsi do vrase mendjen nese perben problem per te fakti qe ai fantazon gjithmone per te njejtat lloj femrash...rrezik dhe ACDC1 do ndihet keq per faktin qe s'i paska shume qejf femrat qe kane cice-ngjashmeri me Ciljeten smiley

Cin merr molli per ish - in i here se spo e marrim vesh.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).