500 forca të policisë kanë rrethuar fshatin Lazarat dhe është ende në vijim një operacion për asgjesimin e lëndës narkotike të sapombjellë atje.

Operacioni nisi pasditen e djeshme. Gjatë veprimeve të ndërmarra nga strukturat e Policisë së Shtetit në kuadër të këtij operacioni nga një grup personash të identifikuar është qëlluar me armë zjarri në drejtim të forcave të policisë, ku si pasojë e të shtënave kundër këtyre forcave, mbeti i plagosur dhe një 45-vjecar, banor i fshatit Lazarat. 

Strukturat e Policisë së Shtetit, përkatësisht forca të Drejtorisë së Policisë së Qarkut Gjirokastër të mbështetura dhe nga forcat speciale RENEA dhe forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë po vijojnë veprimet, me qëllim asgjesimin e sipërfaqes së identifikuar të kultivuar me bimë nakotike kanabis sativa dhe kapjen e personave që qëlluan në drejtim të forcave të policisë, disa banorë të fshatit dhe disa nga zona të tjera. 

Në njoftimin e Drejtorisë së Policisë thuhet se në drejtim të forcave pjesëmarrëse në operacion prej mbrëmjes së djeshme po vijon të qëllohet me armë zjarri nga ky grup personash, duke përdorur dhe armë të rënda si antitank, mitroloz i rëndë e i lehtë, mortaja etj. Nga veprimet e ndërmarra është identifikuar vendi prej nga ky grup personash po qëllon me armë zjarri, ku janë lokalizuar në banesën e shtetasit Gate Mahmutaj, person me precedentë kriminalë, i arrestuar nga forcat RENEA, i dënuar me vendim gjykate dhe i falur më pas nga Presidenti i Republikës. 

Nga strukturat e Policisë së Shtetit në kuadër të këtij operacioni po bashkëpunohet me Prokurorinë e rrethit. Po ashtu është kërkuar bashkëpunimi i pushtetit lokal dhe i banorëve të fshatit Lazarat, që të distancohen nga ky grup personash dhe të japin kontributin e tyre në drejtim të kapjes së këtyre personave. 

Ndërkohë, nga Drejtoria e Përgjithshme e policisë bëhet e ditur se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka vënë në gatishmëri gjithë strukturat operacionale të Policisë së Shtetit, të cilat do të vihen në lëvizje në varësi të situatës.

Aktualisht në terren janë rreth 500 forca policore, të cilët kanë bërë rrethimin e zonës. Në deklaratën e Drejtorisë së Policisë thuhet se Policia e Shtetit është e vendosur për realizimin e misionit të saj, si dhe për të "Çliruar" dhe popullin e Lazaratit nga ky grup personash kriminal.

178 Komente

Do me vij shume keq nese plogoset ose vritet ndonje polic,,, po nga ana tjeter bravo i qofte policise se shtetit qe megjithese me vonese po ndrehyn. Aksioni ama duhet te perfshije dhe gjithe ata gjykates e prokurore qe kane lene jashte hukurave gjate ketyre viteve keta trafikant.

Nga emrat njeri eshte Konstandin Xhuvani!?!? Tre a kater jane Aliko....

Aliko ka edhe ne Tirane... po kjo nuk do te thote se jane gje te lidhur me krimin.
prandaj ti leme keto diversionet dylekeshe me mbiemrat se nuk na nderon.

Pse bravo policise? Ca do hane shqiptaret pordhet e integrimleshit, flamujt e natos, shba dhe BE-s, pordhet e BE-s apo qeverise dhe politikes pa shtylle kurrizore?

Fshati tyre ligjin e bejne vet! Keta krokodilsat po te kene aq trimeri e burrerri ti cojne ata bij nenash aty ku duhet te rruajne kufirin dhe nderin e Shqiperise.

Pse sipas teje ata e bejne nga halli se nuk ju del muaji?????smiley E bejne se u pelqen te fitojne miliona ne menyre te lehte smileysmiley. Te punojne me si gjithe fshataret e tjere. 

Per sa kohe qe jan shqiptare qe bejne lek pa vrare e pa prere e pa i rene njeriu ne qafe te bejne lek ti nxjerrin ujt e zi!!! Ashtu e mendoj une. RENEAN ta cojn te identifikoj dhe asgjesoj te gjith ata qe kan shfrytezuar dobesine e shtetit shqiptar per te kryer krime monstruoze ne dem te popullit shqiptar. Kur te fitojne dikush miliona, gjitoni do fitoje nje cap buke... keshtu vete kjo pune.

Bravo qeveria, jo vetem per kete operacion policor qe synon te shpetoje Lazaratin nga lazaratsit, por dhe per zgjidhjen ne kohe rekord te problemeve komplekse soc-kulturore, probleme te cilat e benin te pamundur trajtimin e problemit te kultivimit te paligjshem te droges si nje problem kultivimi te paligjshem te droges.  

P.S. I first saw this on the Guardian today. Flm shume zotni Tony Blair.

P.P.S. Aliko smiley

E pate konferencen per shtyp te Tahirit? Mbrapa ishin ca tipa me kallash me maska, dhe ne krye ishte tahiri me didin. Ne sfond ishin edhe dy helikoptere. sikur po bente ndonje prononcim te ETA-s. buahahahahah

Keta jan vemje mor burr, Shqiperine kan 25 vjet qe e shkerdhejne keta bejne si trima kunder Lazaratit qe i del vet zot vetes pa ndihme shteti e qeverije te korruptuar anti-shqiptare.

ketu duhet nje aksion kunder politikaneve!

Jam dakort. Duhet filluar nga ata qe tradhetuan Shqiperine dhe qellimet demokratike te popullit ne 1992. Pastaj me rradhe deri tek pinjollet e tyre dhe spurdhjaket pa shtylle kurrizore e pa identitet si kalamajt e bythes qe drejtojne sot qiviriun. Ca ka arritur ky popull deri me sot e ka arritur me meritat e tij kunder nje furtune te vertete antishqiptare antinjerezore, te brendeshme e te jashtme. Popull fantastik. Larg duart nga Lazarati.

1oora, siku po nxitohesh !

Nuk nxitohem fare Grava. Shqiperia eshte vend i varfer, dhe nqs kjo s'mjafton eshte edhe vend i vetmuar pa miq, cfar do han shqiptaret? Pordhet e europerendimoreve te BE-s te leshit? Vetem lexo gazetat me prestigjoze te tyre ne lidhje me Shqiperine qe ta shohesh ceshtjen ne nje aspekt me te gjere Grava. Shqiperia vetem cka humbur keto 25 vjet, ne cdo aspekt. Populli do e gjej nje menyre te mbijetoje. Cfar duan nga shqiptaret? Cfar kan qe s'i lene rehat? Mire shtetin na e  kan marre, mire ne opinionin botror na kan telendisur, ca duan tani ti cojne shqiptaret me leje dhe per te dhjere ne shtepite e tyre, ne fshatin e tyre? Shume mire bejne qe mbjellin hashash, nuk jan kriminel, ne Lazarat ska as vrasje as rrembime as vjedhje, ne zemer te europes ka sa te duash fenomene te tilla. Askujt s'i ben dem hashashi i Lazaratit. 

Ata djem shteti shqiptar i ka ne rradhe te pare te rruajn dinjitetin e popullit shqiptar dhe jo te vij lloj lloj greku e serbi ketu te dhjes mbi dinjitetin e ketij kombi.

Askujt s'i ben dem hashashi i Lazaratit

Ate mendje mbaj ti.provo te rrisesh hashash aty ku je e shiko se c'te gjen.hashashi i ben dem perdoruesve te tij. shkaterron jete njerezish.keni ndonje koncept midis te drejtes e te gabuares ju ?nese lazaratasit jane ngushte ekonomikisht le te ikin ne emigracion si ka bere gjysma e shqiperise apo te rrisin domate speca grure etj.

Une nuk e rris ketu sepse eshte kunder ligjit te shtetit por ka plot qe e rrisin me mijera vete...

Se cfar bejne lazaratasit ne Lazarat eshte pune e tyre dhe s'kan ngel tu japesh mendje ti. Per mua nbravo ju qofte. Domatet dhe specat na vijne nga Greqia dhe Maqedonia te mbushura me hormone kanceroze dhe e nxjerrin prodhimin vendas jashte tregut. Hashahi eshte fitimprures dhe aspak i demshem. 

per mendimin tim teper modest dhebte thjesht, kllufat e qeverise duhet ta legalizojne mbjelljen dhe tregtine e hashashit brenda territorit te shqp. Njilloj si ne Olandije apo ne Vankuver apo dhe ne vende te tjera. Shteti te rruj kufijte dhe te ndaloj eksportin. Le te vine ne shqp te gjithe ata qe u cahet huna per nji dahon (lazarati) , ta blejne , ta pijne ne vend , te rezervojne dhoma hoteli, te pagujne restorante tip Piro Lala, te pagujne taksi per te levizur ne kete menyre fuqizohet ekonomia shqiptare (konkluzione keto nga nje ekonomist i shquar shqp jashte shqp) dhe risku i humbjes eshte minimal.

O lab me gjys opinge, jam i sigurt sa e du un mallin se do ti. Po ktu so puna te lagalizimi se po erdhi muhabeti jam i sigurt qe poplli yn kokgdhe do votoj 70% kunder. Se ska arrit shqipria nivelin e hollandes. Puna o me u zbatu ligji ne fuqi. Kaq e thjesht mer kaq e thjesht. 

po kete po te them mer Koko. ndryshoje ligjin. jemi apo s'jemi sovran si vend. evropi don me na i shit gjithe shitrat e saj po mallin tone nuk e duan. lere mer te lire. hajdeni zgjebsa te evropit me llulla ne brez se ka mall shqp plot. t'iu marrin dhe çentezin e fundit te eurove t'iu marrin.
se mu kujtua nji detaj i dhimbshem per ata qe merren me prodhimin e midhjeve. qe nga viti 94 BE i ka vene sanksione shqp per eksportin e midhjeve ne tregjet e BE-se me preteksin se ra atekohe malarja ne kucove dhe nuk kishte garanci pastertie ne sarande dhe butrint ku ishin fermat me te medhaja te midhjes. kane 20 vjet shkerdhatat qe jo vetem i renuan ata sipermarres dhe mbyllen vende pune, por vazhdojne akoma me pretekse per ta hapur perseri. tani si thu ti. te behemi si kolone ne vendin tone?
une jam per liberalizim te plote dhe tregti te lire brenda kufijve tane. nqs nonji pepino do me e cu ne itali, te arrestojne pepinon si trafikant dhe ti dali emri pepinos si kriminel jo shqp.

Vendimet jetike si ky si merr qeveria po behen me referendum. Jam i sigurt qe ky ref humb keq ne shqiperi. Sjemi emancipuar aq shume. Prinderit tane akoma i thone droge kanabisit. 

Bravo cuna . Si quhet ky operacion ,  " fundi i marrezise '' ?!

 

 

Operacioni "I hegshin mutin Lazaratit" 

Rama: Gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar janë Lazarati real, ndërkohë që Lazarati është gjykatësit dhe prokurorët realisht të korruptuar.

Flm per sofizmat qe ne kete dite te nxehte jane si limonata per popullin, zoti Kryeminister.

Flm dhe zotit Ilir Meta i cili eshte teresisht i investuar per te vene para ligjit gjykatesit e korruptuar dhe aspak te paster si kristali.

P.S. Rama ka 1 pyetje per te cilen cuditerisht ka harruar qe ka marre te njejten pergjigje disa here nga ministri i tij me i mire.

P.S. Rama ka 1 pyetje per te cilen cuditerisht ka harruar qe ka marre te njejten pergjigje disa here

Cfare uji i dhe gomarit?

P.S. Paska folur PD. Bir Selman i nenes, ke te qaj me pare.

Vl PD-ja, eshte bere parti kutizmi, si Rama pas 2009 qe desh te shifte voten e vet.

Po eshte shume 4llik fiksimi i Kryeministrit me PD-ne ama...Rama ka nje vit qe e trajton Lazaratin si problem te kompleksuar soc-kulturor-ekonomik, e tani qe me ne fund degjoi Blushin dhe u fut ne Lazarat, 1.5 minuta pas fillimit te aksionit te Policise ve statuse ne FB "pse s'po reagon PD-ja".

Po pse Rama per Saliun dhe Lulin po e ben kete aksion policor ne Lazarat? C'i plas trapi popullit 1 milion shuplaks per Saliun dhe ca do thote ai?

E ka lene dhe Bracen pa pune me keto facebook-izmat pabukse lol

Thone qe kjo eshte vecse stervitje e Natjes per te cliruar Ukrahinen. 

Gjith kto vite, lazarati do e ket perfeksjonu katenaçjon.

Bravo qeverija.

nuk kuptoj pse mesymje? ai tha qe policia e ka nen kontroll gjithe shtetin, perfshi dhe lazaratin. Shefi i policise masanej shkoi piu kafe dhe tha qe nuk pa gjo bar

Lopët hanë hashashsmiley Këto ishin komentet e sotme rreth Lazaratit smiley

Do shkoka 100 euro kilja e persheshit me kos Lazarati...move over Greek yogurt.

Neser Veliaj do paraqese Sanxhakun si alternative te Lazaratit per t'i treguar popullit qe qejfi behet dhe pa droge, bile dhe pa rroge 1 mije euro/muaji.

komplet legena

njelloj si te ceshtja e atij priftit grek serb, skenare per pr.

plako, i thane, do dalesh te topchannel do thush ca te dush, po ne do bojme edhe ca deklata qe dhe rama te ka bo lesh.

edhe tashi. policia do beje cike zhurme, tahiri do fryhet, do bohen ca lajme qe kjo qeveri po bon nomin, pastaj do vazhdoni.

problematikat qe ka veni se vret menjen njeri ti trajtoje.

Ore ky Kostandin Xhuvani, qe paska qellu policine ne Lazarat, cuni i Luiza Xhuvanit eshte? 

200 eurot e shpenzuara me mire ne jeten time!! Qeshor 2013 !! Rilindje!! Tahiri te te haje nje mortje po nuk i shkove deri ne fund kesaj!! Garipat milionar te Lazaratit qe qellojne me arme  jane thjesht vetem nje pjese e vogel e gjithe kesaj historie!!

ke ardh ketu vetem per te votuar per ps? wtf? mir te falej deri diku po mos te bente koalicion me meten.

Keshtu eshte kur vendos nje si Saliu per jeten tende!!

fiks saliu ka vendosur. ai te ka bere qe te vish te votosh. duket. urrejtja per saliun te ka motivuar jo programi i rilindjes.

As qe nuk diskutohet qe urrejtja per Saliun me ka motivuar!! E urrej dhe e konsideroj vrases,pergjegjes kryesor per vuajtjet e popullit gjithe keto vjet,e sa te jete kjo fatkeqesi kombetare ne politike do te vi gjithmon ti shpenzoj ato 200 euro!! 

10 smiley

Po ne protesten kunder armeve kimike erdhe

Sa gjynah ky i ziu smiley

Lexova komentin, te komentet e fundint, e thash se ish godit ndonje polic... smiley

bravo arb,veq hurin njohin keto.....ne kete rast veq forcen

vec hurin, vec forcen

veq eshte serbishte e nderhyre ne alfabetin e gjuhes shqipe ne Kosove viteve 1970-1980 e ca

veq nuk ka ne shqip

veq = veç (gegnisht) = vetem (toskerisht)

nuk ka te beje fare me serbishten.

veç (serbisht) = here, radha (shqip)

veç, veq (shqip) = samo (serbisht)

eshte nderhyrje ne alfabetin e gjuhes shqipe ne Kosove nga serbishtja , kete e pohojne vete gjuhetaret nga Kosova qe kam njohur personalisht

veq nuk ka ne shqip.

ku e gjete kete shpjegim ? linkun ?

po cfare linku kerkon moj Elba, une e flas serbokroatishten, ti me kerkon linqe? Cere linku te t´jap un ty? Adresen e msusit, a?

q- ne e perdor veriu i Shqiperise, sepse ashtu e shqiptojne, nuk e shqiptojne dot ç-ne e forte si e ka jugu, po ashtu sikurse gj-ne veriu e ka me te forte, kurse jugu me te bute, psh veriu i thote zhize dhe jo gjize si jugu.

Dhe mos ngul kembe kot, sepse tere diten e ke gabim, nuk ka nderhyrje te tille nga serbishtja per q-ne, sepse serbishtja nuk ka q fare.

M´kay!

Do te sugjeroja qe perpara se te thuash dicka dhe te ja veshesh nje pjese te caktuar te territorit te Shqiperise te besh ndonje hulumtim. 

Te dy konstatimet tuaja mbi shkrimin dhe shqiptimin e atyre shkronjave jane pjeserisht gabim.

Disa pjese te veriut i shqiptojne ne ate forme dhe disa pjese te tjera i shqiptojne ashtu sic duhet.

po mire! edhe ti e ke pjeserisht drejte!

Sa te indoktrinuar jeni, o njerez! Kjo Rilindja e famshme ka rritur moshen e pensionit; pra qe do te thote mjerim per nje pjese te mire te popullsise. Vetem kjo duhet te mjaftoje per t'ju skandalizuar!

Lazaratsit duhet te fitojne ne nje lloj menyre! 

Pse komenton kot,per gjera qe nuk i di? Ca di ti per rritjen e moshes se pensionit?Lazaratsit duhet te fitojne? ketu ndahen dy bote,ti i perket te kaluares.. ja perse quhet rilindje kjo e sotmja(te pakten perpiqen)!! p.s. e mos jep sentenza per njerzit pa ja pat idene hic e asaj qe shkruan!

po ti pse harxhon kohen kot per sqaruar nje frymore qe Koth e ka pas qujt me te drejte "cope mishi". lol

A nuk jeni i njejti qe i thurni lavdi EH-se sa here qe ju jepet rasti? Si ishte ajo e fundit: "Femrat e /duhet ta kishin per nder te shkonin me Enver Hoxhen"? Ju lutem, vetem ju mos flisni per copa mishi!

Di gje ti mi cope mishi qe Enveri te kete perdhunuar ndonje femer? Ai ishte king dhe nese i kane shkuar e kane bere me deshiren e tyre. Pyet Nexhmijen se eshte akoma gjalle.

Wow! Sinqerisht...! 

Mbase i perkas se kalueres por mundohem te ngritem nganjehere nga ai kolltuku i rehatshem per te pare mire veprat teatrale nga politikberesit shqiptare si dhe varferine mbizoteruese ne ate vend. Mbi moshen e pensionit di qe qe eshte e pamoralshme qe eshte rritur sidomos kur e mendon qe te moshuarit nuk gezojne asnje ndihme financiare nga shteti. Gjithashtu, ju kujtoj qe shumica e atyre qe punojne ne Lazarat dhe fshatra te ngjashem jetojne ne varferi ekstreme, i dashur zoteri. 

moshen e pensionit e rriti qeveria e kriminelit Berisha, ndersa qeveria e sotme po perpiqet te beje reformen e pensioneve, ate qe te gjitha qeverite per 22 vjet nuk paten kurajon ta bejne sepse per momentin krijon pakenaqesira por nga ana tjeter eshte e domosdoshme per brezat qe vijne. Sa per varferine ekstreme te Lazaratit ja fut pordhes kot per se koti sepse me mbi 15 vjet pune ne prodhimin dhe shitjen e kanabisit te gjithe jane bere milionere. Tani duhet te jesh me fat te gjesh nje nuse nga Lazarati.

Dakort, i dashur... Do te benit mire te aplikonit pak auto-censure.

Ju keni nevoje te informoheni zonje e nderuar,jeni krejtesisht e pa-informuar!! 

po si e qepi gojen PD per trafikun e droges? as gek, as mek. Ku shkuan ata qe benin thirrje per protesta masive kunder droges? Si heshten keshtu brenda dites dhe s'u ndien me?

po cfare mund te presesh nga bythq......, jane jo vetem kriminele dhe te pabese por edhe perverse. lol

Po ata bilbilat e blogut mo qe po na canin bythen me rastin e droges pse heshtin kete here apo s'ka fol akoma Pedeja, ne menyre qe te vine ta mbrojne indirekt si asnjeanes smiley

Une per vete se kam problem fare nqs shqiptaret kan treg ku ta shesin le te prodhojne me sa mundesi te kene.. ligjet e tregetise jan shume te padrejta karshi Shqiperise, keshtu qe leku te behet si te mund te behet.

Si vepron UK-ja per ata qe kultivojne substanca te ndaluara me ligj?

Leri deklarime rrugesh por shpreh nese je per shtet apo pro krimit....

Ne Lazarat ka 80% e banoreve qe jetojne me ate makth sepse jane njerez te ndershem dhe luten te zbatohet ligji por skane fuqi dhe 20% qe merren me keto pislleqe qe kane parane dhe mbeshtetjen politike qe po e bejne edhe ate 80% te nxire.

Ata qe kane marre armet kundra policise duhen varur ose egzekutuar ne vend. Ne te kundert ashtu do eci ajo pune me une te rrethoj ti can rrethimin dhe futesh ne politike....

Ketu eshte i gjith problemi im. UK-ja ka shtet dhe institucione demokratike ne sherbim te popullit te tyre. Shteti dhe institucionet shqiptare jan MADE IN CROCODIL! Kur te kuptosh thelbin e problemit flasim prap. 

Ora, jane si jane ligjet e tregtise, le te cohen e te kerkojne legalizim, jo te mbjellin e ti shtien policise.

Pastaj s'behet shteti me zona ku s'ka ligj. Njof rreth 10 veta qe jane burgjeve se i kane kap me nga nje thes hashash, nderkohe qe keta korrin kunitale te tere e s'u hyn gjemb ne kembe. S'shkon keshtu. O ta legalizojme per te tere, o asnjeri mos te mbjelli. 

Gjithsesi, tani qe e nisi kete pune policia, duhet ta coje deri ne fund edhe me autoritet. Duhet te jene te rrepte se ndryshe do filloj te mbjell dhe une hashash pastaj smiley 

 

Tironsi

Po te kishim shtet te dal nga gjiri i popullit, nga vota e lire dhe e pacunguar, institucione ne sherbim te popullit dhe kombit shqiptar do te isha plotesisht dakort. Pra ne parim jam dakort me ty, por kur ne krye te shtetit jan te dhjeret si mund ti thuash popullit po vjen cik ere ketu e po vjen pak ere atje?

i lumte shtetit, nese e perfundon kete qe ka nisur sigurisht
pas kesaj do e kete me te lehte ta legalizoje, nese ka ne plan ta beje dicka te tille.

Mbas shkaterimit te monopolit ne shperndarjen e kanabisit, i erdhi koha shkaterimit te monopolit ne kultivimin  e tij. Keta horra qe gjoja po rezistojne shume shpejt kane per tu vrare si harabele dhe fshati do te clirohet njehere e mire prej kthetrave te tyre. Bravo Tahiri dhe qeveria Rama.

Bravo per cfare? 

Bravo sepse policia po kerkon te beje shembull kedo qe ngre dore kunder saj. E qelluan me arme, nuk ka si terhiqet se behet fjale per autoritet institucioni dhe jo per Tahirin. Ca ka per te kuptuar ketu?

Kishin qellu me antitank degjova?

Kane sulmu dhe gazetaret e A1 dhe u kane djeg paisjet e makinen. Kane fillu me dale neper TV keta emrat qe jane laku duke saju alibi qe nuk kam qene une e terci e verci.

Shteti po te doje ja fut koqet bige.

Nuk ka si terhiqen tanime. Eshte RENEA ne loje dhe Lazarati e ka provu nje here me ta kur ja u bene nje te forte copash ne mes te fshatit.

Nuk jam dakord per kapje. Po hodhe plumb per te rujt hashashin....

Ah per kete po... edhe nje shtet me breket tek gjunjte si shteti shqiptar nuk ta fal kapricon. Kur nuk fali 97-n shteti shqiptar nuk ka per ti fal as keta trimat qe shtin kunder policise sot. 

Kaluan te gjith nen tehun e RENEAs... ata qe i bene shtetit shqiptar karshillek. Sa per muhabete politike pastaj vari k... sa budallenj ka bota, ti le ty une ato se s'ua kam ngene.

e kuptoj. deri te politikanet e ke limitin...

ha ha!
po pse mer berber, te praktikat e liberalizimit te tregut te hashashit paska qene problemi? se une mendoja se kultivimi dhe shitja qenkeshin te paligjshme, jo ceshtje uzurpimi te tregut...eh me kta flori qe ka ps, nuk ka per te vdekur najhere

Nuk ka gjo per te qesh Br3, megjithese e di qe e ke nga halli. Zhdukja e monopolit te hashashit do te thote ti kepusesh nje dege te trashe pemes se krimit dhe te korupsionit qe quhet sali. Dhe kur kjo peme te ngelet vetem si nje trung i thare do ta lejne pa prere qe te gjithe te kene mundesi ta shikojne dhe ta urinojne. Qelbesiren!

o berber, po ti mos i beso cdo gje llafi qe thote taulant balla o burr! zhdukja e monopolit te hashashit thote...ti bo edhe ateistet me ngrit syte nga qielli me pyt zotin mer berber

Lul Basha pritet te dale perseri ne konference shtypi per kete sulm qe po i behet opozites ne Shqiperi. I dyti i llojit brenda 2 diteve...

Mire Vlora dhe Berati, po Lazarati c'mutin pati ? Kjo osht si puna e luftes se Unit dhe Zurit kundra bishes kuqalashe.

Uni do ta vrase bishen kuqalashe me ushte dhe do ia shtype koken me kopan !

Tifozllik per policine sot, u pa puna.

Hera e pare qe shteti po ben detyren dhe po ndahet nga krimi.

Prit i here se mos i moresh m'sysh. S'ma ha menia qe do e prekin " bereqetin". Kane per te kap nja dy-tre nga keto horrat ( qe do i liroje me vone Gjin Bue Shpata) dhe do e deklarojne operacionin te sukseshem. Job well done urraaa. Kane shume veta pjese m'at hale ...

Per kete mund te kesh te drejte dhe do kemi kohe per te komentuar. Per momentin me mjafton qe policia po u tregon vendin lazove, se na u bene si "lule mos me prek".

Ore per ket Xhuvanin di njeri gje a eshte ai djali i Luzies, apo jo? 

e ka sqaru shtypin (me siguri me porosi te mamit). Ka thone qe ka qene ne Tiron tu lujt skedina

thote tahiri qe ky eshte problem ekonomik, pra duhen gjet alternativa per zhvillimin e zones si fillim - bijn dakort gjithe socialistet (me berberin ne krye).
Thote tahiri me vartes qe cdo gjo ne lazarat eshte ok - dakort jane dhe socialistet.
Futet me polici me nfund tahiri (per sperkatje mushkonjash), dakort jane dhe socialistet, qe kjo duhej bere. Ca ka per t'mos kuptu ktu? cdo gje ndjek nji vije llogjike llogjikisht te llogjikshme

mua sme bejn pershtypje keto qe kur lexova diku ketu te peshku "ndihem i privilegjuar qe ma ka ... gruan enveri"

nejse sa i perket lazaratit mire qe hyjne dhe i japin fund kesaj pune por une dua te di qe nga do vije bari qe konsumojne 50 000 perdorues? rama ta legalizoje tani me kete rast. kontrollin do e kete mbi gjithe terrotorin.

Ka vrarë njeri kanabisi? Pse duhet të vriten me armë fshatarë që po mbjellin një bimë jovdekjeprurëse, për të fituar para? Pse nuk qëllohen me armë ata që prodhojnë alkool e duhan? Këto të fundit kanë vrarë me miliona njerëz. 

As Ilir Meta s'ka vrare njeri me doren e vet, megjithate 4 cope u bene deshmore qe ai te vihej perpara drejtesise. 

Logjike shume e pjerdhur kjo plako, fatkeqsisht e gjendur tek shume shqipo te cilin krimin e shofin si pisomllik per te qene krenar, si dicka per tu inspiruar, jo per ta denuar. 

Nuk ben kush zhurme per perdorimin personal te kanabis ne Shqiperi (apo gjetke per ate pune), por per krimin e organizuar, ne kete rast sa i perket kultivimit dhe trafikimit te droges ne Shqiperi. 

P.sh. sa vendime gjykate blihen me 4.5 miliarde euro ne vit qe dalen nga Lazarati? Ku mendon ti se shkojne ato para, dhe cfare efektesh kane ato tek shteti shqiptar, e me pas tek banoret e gjithe shtetit? 

Parja e krimit dhe korrupsionit eshte litari qe e mban shtetin te lidhur prej k0qesh, e kur e qit Meten "te paster si kritali", pavaresisht preshit me te cilin u kap 'me ze dhe figure', sic thoshte atehere Rama, imagjino se ca ndodh me te tjeret.

 

se di ti qe shoqerohen cuna kot neepr komisariate vetem ngaqe pine. mos te flasim pastaj nese kapen me ndonje qese.

4lliku i ligjeve per perdorim te kanabis, apo i policave qe i cojne ne komisariate per perdorim, s'justifikojne krimin e organizuar. Tjeter ceshtje ajo.

Jam dakort qe procedimi per perdorim te kanabis eshte 4llik, jo vetem ne Shqiperi por kudo. Ama 900 tonet qe prodhohen ne vit ne Lazarat s'prodhohen qe te konsumohen nga cunat qe shoqerohen kot ne komisariatet e Shqiperise. Edhe sikur neser te behet i ligjshem perdormi i kanabis ne Shqiperi, kjo s'e ndryshon hic fare ceshtjen ne fjale.

Megjithate nuk habitem shume nga miopia juaj ne kete pike; eshte pjeserisht ajo qe grasaton shkerdhateshtetin qe kemi (ne fakt keni juve qe jetoni aty) keto 20+ vite tranzicioni.

te kuptohemi. une jam kunder krimit te organizuar. po flas thjeshte per perdorimin. dhe pastaj mos harro se derisa te kete perdorim dhe te jete ilegal do kete krim te organizuar. pra duhet legalizuar ndryshe gjith kjo lufte qe po behet eshte nonsens. ose thjeshte po sulmohet nje grup prodhuesish qe te perkrahet nje tjeter.  sa te kete konsum ka shitje. sa te kete shitje ka prodhim. edhe qorri e di. po nuk u legalizua kjo lufte eshte e kote.

Ti mund te flasesh dhe per format e preferuara te cicave, por kjo s'eshte tema per ate ceshtje smiley

Kjo s'eshte teme legalizimi te perdorimit te kanabis, dhe s'ka pra hic lidhje; banoret/konsumatoret e Shqiperise jane nje hic ne krahasim me tregun nderkombetar te droges shqiptare (po dhe heroines afgane qe tregetojne shqiptaret, midis te tjereve) keshtu qe legalizimi i kanabis ne Shqiperi nuk zgjidh gje fare ne kete pike.

Por dhe sikur te legalizohej ne gjithe boten qe neser kanabis (kot per argumenta fantashkencore, meqe e ke ngulur goxhden ti aty), krimi i organizuar do merrej me dicka tjeter; do bente me shume trafik heroine e kokaine ta zeme, plus te tjera gjera.

Ideja eshte qe te forcohet shteti dhe te shkeputet nga krimi i organizuar, e me pas ta luftoje ate, jo eshte apo s'eshte i demshem kanabis (argument varitopet persa eshte pa lidhje me kete teme dhe sherben si diversion, qofte dhe pa dashje).

ok e zem se qeveria i hoqi te gjitha bimet ne shqiperi dhe nuk lejon me mbjelljen. asnje bime nuk eshte e ligjshme. nga do vije ai qe do konsumohet? kane lidhje bashke pra. luftimi i krimit dhe legalizimi. 

Nuk legalizohet e paligjshmja ngaqe s'e kontrollon dot. Kaq do te mjaftonte per te minuar cfaredolloj principi te shtetit ligjor. 

po e kontrollon pra. a po futet ne lazarat? gjith bota po e pranon qe ka deshtuar ne luften ndaj hashashit duke e shpallur si te paligjshme. ju vazhdoni me kete ide te deshtuar. dikur te denonin me vdekje po te pije kafe ne nje vend te botes. sot te fusin me vite brenda per nje qese bar qe e ke per vete. keto marrezi jane te destinuara te marrin fund. pse i mbroni kot? ca te beje tani rama? te luftoje prodhimin e hashashit ne shqiperi por ta lejoje te hyje nga jashte? sepse kur ka kerkese eshte si puna e ujit. sado ta izolosh do e beje nje rruge.

Po mire, ja e legalizuam ne Shqiperi hashashin (pa llogaritur c'domethene politikisht kjo). Si do tregtohej ligjerisht jashte ky? Se ai eshte tregu qe e mban gjalle prodhimin, jo ata qindra perdorues ne Shqiperi. 

Ne e tregtojme brenda, jashte le ta tregtojne te jashtmit. smiley

A do ta nxjerresh jashte kufijve ti? A do e kalosh neper hapesira te tjera kombetare? 

Ne e nxjerrim ne hapsira neutrale; se ku e cojne velat pastaj.... smiley

un po flas per perdorimin brenda. per eksportin eshte tjeter gje. ate dhe ta ndaloje nuk e kritikon kush qeverine. mua me shqeteson kjo. ka kerkese, ska prodhim ketu, hashashi vjen nga jashte. e thjeshte. pak po marrim fruta perime nga jashte, te marrim dhe hashashin tani?

Po mbille ne vazo a derebardhe, kush do te te thote gje per dy koka marie?

Ne fakt keta te vazove i hane edhe denimet me te renda...

Figurativisht qe fjala. Doja te thosha qe Lazarati natyrisht nuk mbahet ne kembe me projektimet astrale te Edisonit smiley

ne vazo te denojne per prodhim farash. shitet 5 euro nje fare ne fakt. ta gjejne anen po te duan dhe nje cigare po te kesh ne dore

E shof qe jam lodh kot Edison, megjithate s'e kam pishman smiley

Shiko, kur ne shqipot ta fusim mire ne tru qe nje shtet i forte eshte pozitiv per te gjithe njerzit dhe nje shtet i dobet (dhe i kapur peng nga krimi i organizuar ne rastin e Shqiperise) eshte ne dem te tyre, atehere politikanet/gjykatesit/etj do e kene me te veshtire te koruptohen dhe gjerat do jene me mire per te gjithe...eshte nje trajektore qe e kane ndjekur te gjithe shtetet qe kane qene ne stadin tone dhe kane 'dale matane lumit', dmth jane bere me mire.

nuk na duhet as shtet i forte e as i dobet por shtet minimalist dhe i sakte. hajde na jep nje zgjidhje ti per rastin e hashashit. 50 000 perdorues e kerkojne. ku ka kerkese do kete oferte sado te perpiqesh ta ndalosh kete te fundit. ca te bejme tani? te perdorim renean per cdo shqiptar qe mbjell hashash dhe te na vije nga jashte sic po behet me domatet e specat? apo te fusim ne burg perdoruesit?

E Tunc, shtet i forte s'do te thote cun 1qin kilsh apo burokraci e madhe, as bravocunizma facebook-iste kryeministrore, do te thote nje shtet ku gjykatesi s'ka nje cmim ne treg ashtu si dhe patatja, nje shtet ku polici as te ndalon dot kot, ama as mund ta gjuash me arme (si keta cubat e Lazaratit) pa tu nxirre jeta, nje shtet ku s'eshte e thene te behesh buce e Partise qe te mbash familjen me buke, etj.

Ti tani thua ec lozim top me argumenta varilesht per legalizimin e perdorimit te kanabis ne Shqiperi...tung smiley

nuk eshte loje argumentash. eshte baza. sa te kete kerkese do kete oferte. mos lejoni qe me populizma te zgjidhet kush e orfron por te kerkojme te legalizohet dhe taksohet. e di ti qe vaji i hashashit ose ai i kerpit sheron thaujse cdo lloj semundje perfshire dhe kancerin me te avancuar? dhe ky vaj mund te behet lehtesisht ne kushte shtepie. arsyeja nr1 qe duhet legalizuar eshte perdorimi mjeksor.

Ja ta provojme edhe njehere, hashashi eshte vetem preteksti i antishtetit ne Lazarat

Komentet ishin me ngarkesa emocionale, gje qe iu'ja zbehte llogjiken komentatorve. Kryetari i komunes se Lazaratit, ka thene nje fjale te mençur, se; Kanabisi i Lazaratit duhet luftuar me politika sociali. 

Siç duken bathet, qeveria eshte shum e dobet/e paafte ne politika sociali dhe perdor forcen ndaj fshatarve. Kjo gje tregon jo aftesi, mençuri, por paaftesi dhe force.  Forcen, nje shtet, nje qeveri, e tregon ndaj tregtarve te paligjshem, dhe duhet ta tregoje, por jo ndaj fshatarve smiley

Ti Pjer thua qe Shteti duhet te rrise ekonomine Lazaratase gjer sa te kaloje te ardhurat nga maria, pra aty ke 45 miliard ne vit? Te fillojne me koka dmth? smiley

Jo Bamke, une them te rrise ekonomine kombetare, dhe te hedhi ne treg politika sociali, se gjer me tani s'po duket gjo ne horizont. 

shume ne rregull, po nuk besoj se bosat e droges vuajne mungesat e politikave sociale. Si thu ti?

Shum e drejte ajo qe thua Bamke, po bosat mund te jene 10-20 vete, ndersa prodhuesit 100-200 vete. Eshte ligj i ekonomise, si ligjet e fizikes, nuk ndryshohen sipas deshires. Ti mund te me kundershtosh, duke me sjellur fenomenin e vreshtarise, ku bosi eshte 1 dhe puntoret 10. Po edhe ketu, duhet te futesh politikat sociale, duke i ndihmuar te 11 familjet. Si? Duke ua subvencionuar prodhimin tjeter per disa vjet, gradualisht ne ulje, gjersa te rigjejne vetvehten. 

dmth ket vit 44 miliard subvencion lazarati, 43 vitin tjeter, e keshtu me rradhe... marshallah....

Subvencioni, nuk eshte mbi bazen e asaj qe prodhoje nga nje produkt i ndaluar, por mbi bazen e atij produkti te lejuar qe do prodhosh.  

Lazarati sdo subvencion o lla se bejn pare me kanabis aty e kane hallin. Ata ta hedhin subvencionin surratit madje te thone na dyfishin e subvencionit e mlej rehat. Dune pare me thase dhe i dun shpejt si gjith shqiptaret fundja. 

Falemnderit per leksionin; klecka e subvencionit qendron te vlera, mendoj une.

Shume mire jane bere qe jan futur. Me dru merr vesh ai popull. Kur i gjo eshte ilegale eshte ilegale. Ter justifikimet e tjera jan te teperta. 

Ja dhe nje ilustrim pro argumentit te legalizimit te drogerave; si Maria dhe Rama paskan efekte te lezecme tek Kokoxhambo. Atehere pse duhet te jete vetem Rama droge e ligjshme? smiley

Po s' fitohet ndryshe ne Shqiperi, o Kokoleps. 

Se mos ka pune tjeter Policia , pak si vone por me mire vone se sa vone.

dhurate per kandidim ne be????

A ka mare ky aksion bekimin e : "Aleances kunder droges"  ?  smiley 

Tahiri ka dashnore, slogani i FRD-se.

nga mengjesi pashe nje grua qe ulerinte ne news 24 dhe plumbin  e kiishte ne dore , dmth kishte shpetuar por ulerinte kundrra Rames sa kiishte ne koke , thash se do i rrifte ato gazetaret

Bravo Edi Rama Skenderbeu i Shqiptaris

Show mediatik perpara marrjes se statutit, prej nje qeverie qe nuk ka programe ekonomike.

Le ta bente dhe Berisha per show dhe per status.

Basha kur qe ne rolin e Tahirit mbante fjalime nga Lazarati, pak a shume si zv/drejtoret e policise se Rames qe deri dje pinin kafe me Alikon ne Lazarat dhe deklaronin se s'kishin pare droge aty. 

Bravo deri ketu Rilindja (me ne fund e kuptoi qe s'qenka problem soc-kulturor krimi i organizuar). Ngelet per te pare nese do ta coje ne fund aksionin dhe me baronet e droges (jo vetem te kanabis); listen ja ka bere gati Guardia di Finanza qe para se te vinte Rilindja ne pushtet.

do rrosh me shume, o legen!
Pse nuk e beri berisha qe kishte programe ekonomike?

qenke mi arkivash... figurativisht

Te pakten PO I shoes in ato kobure qofte edhe per thiatro.

Puna eshte se me RENEA-n nuk ka thiatro! Nje nga te paktat institucione ne Shqiperi per te cilet kam respekt.

Inshallah e kane me te vertete e Josmileyil andej nga cairet e hidh ca dyfeke sa per tu duk se PO luftojme drogen.

Te trashe deri ne vetmohim.

smiley

Ciceron Evropa, Fyle: Sot Tahiri ma ka bere qejfin shume...ah sikur te kisha nje laz-marie-rat ta festoja.

Reagon dhe Facebook-u i opozites (shih kapter Berishen me lart per detaje): Aleanca punisto-mafioze e Rames ja prishi PD-se dhe Alikos planet e aleances kunder droges, por ne e dime qe Rama pi droge, keshtu qe nuk quhet.

Operacion madheshtor paska qene. Siç duket, lufta kunder droges po merret seriozisht. smiley 

 

Po ajo aleanca kunder droges qe deri dje berri mitingje me 150000 mije vet ne shesh, pse nuk tha asnje fjale kunder luftes qe po ben policia kunder droges. smileysmiley

si doli rezultati - sa lazaratas jane vrare/plagosur/arrestuar ? del dot ne 16-ce policia?

Ndeshje madheshtore
Lazarati-Policia. 0-0 deri tani

Mbaruan xhirimet e filmit 'Delta Force'?

Pse s'hap nje teme te re me kete pyetjen?
 

smiley  Aj salut ju!!

Nje operacion qe behet per tu hequr ekskluzivitetin isheve dikur ne pushtet per ta marre te sotmit akoma te panginjur..Mjere populli qe shpresonte tek te pashpreset..

Si tha ..

" Sa te jem une ne kete Post askush te mos mendoje se do ja hedhe pa lagur " smiley

Po ku shoket trima te Palo..es qe denoncuan trafikun ne Parlament .Luftë të madhe bene me babasqapin ne krye qe si Uragan  dërrmoi bastionet e  placdarmet e  Droges me mbështetjen e shoqkës Jozefajn !

Erdhi lefTKope erdhi .

E digjon si bie briri

Po vjen ai me i miri ...smiley

Tashti  do tu montojne dhe nga nje Brir  nga mbrapa ti fryni per Mbledhjen e te Tredhurve Mendore ne sulm kunder Droges se me Bilbil aha u çfrytë , as në Parlament su digjohet smiley

Ps . Briri eshte nje mjet sinjalizues qe ka me shume tingull  se bilbili .Perdoret zakonisht kur gjuhet për Derra . Bëhet nga brirë Dashi por edhe Sqapi etj

 

e mire qetesohu tani

vazhdon operacioni, ler vend per ditet ne vazhdim

Si mbaroi ?u dorezua stalingradi apo Jo?smiley

Sot ne media thuhet qe qenka plagos nje polic me arme ne Lazarat. Si ti thuhet atij policit mire ta bene qe te plagosen? E lehte eshte te shkruash, por vijeni veten ne rolin e policit qe eshte na lazarat.. nese eshte midis jetes se tij dhe te lazove kush mendoni se do fitoje? Dy duar per nje koke jane! 

Nuk mendoj se i peshoni mire gjerat kur shkruani. Sigurisht qe shteti nuk e ka problem ti eliminoje fizikisht, por ate qe po perpiqet te bej eshte te dergoj nje mesazh krimit qe nuk do te kete me vende te paprekshem. Kemi 23 vjet qe ne Shqiperi qe shteti nuk ka pas kontrroll te plote me territorin, mos harroni vendet si Tropoja, Mamurrasi, Kuksi, ne veri dhe Himara, Lazarati apo edhe bregdeti i Vlores ne Jug qe praktikisht ka qene ne dore te skafistave keto 23 vjet.

Kapini te gjalle dhe dergojini para gjyqit, duhen bere shembull. Askush nuk mund te qelloje mbi policine me arme dhe te dale mbi ligjin. Nese duan vertet te bejne shtet, ta fillojne tani. Te jene gati te qendrojne ne Lazarat edhe me jave te tera deri sa te dorezohen armet. Nje zmbrasje e policise eshte deshtim i shtetit, qe do kete pasoja shume here me te medha. 

 

Bravo policia

Shpresoj pa viktima deri ne fund

@1oora, Hajde prototip hajde, ti o je kalamo bythe qe perdor VPN gjasme me ron nsy me flamur anglez o je pabuks qe ke shku posht kamjonit. Ku ka fites populli nga i till lek o cop injoranti, ma permend nje shtet qe ka dal i fituar nga droga ilegale.... 900 ton hashah ne vit rreth 1/3 e GDP kombtare shkojn per nje rreth teper te ngusht personash, lek i pa kontrolluar, lek krimi, dhe ti thua le te "punojn", nqs done te punojne le te mbjellin miser e grure e te fitojn buken me djersen e ballit dhe te jene ne rregull me ligjin. Ligji nje dhe i barabart per te gjithe.Ik mor pis mos fol budalliqe se le nom rrot!

kam nje pyetje, po te jete i ligjshem hashashi, a do marri ndonje takse Shteti yt i dashur nga prodhimi i hashashit? dhe a do ishte ti dakord me kete gje, pra qe shteti ti marri prodhuesit nje x takse per shitjen e hashashit, gjithnje ne nje hipoteze kur eshte i ligjshem? dhe do te doja te dija, se mbi cfare e legjitimon kete taksim, hipotetikisht ne avenir!? flm

mos gaboj, je gje nga ata konkurrentet per te shkuar ne Amerike?

o je pabuks qe ke shku posht kamjonit.

Kerkoj ndjese per kto fjale, un kam shume rob qe kan shku me kamjon dhe tani jane bere nenshtetas anglez, dhe vet kam shku ne itali me skaf dhe e di se cfare do te thote gurbeti, dhe shume shpejt do te nisem serish, por fjalet e tua me bene shume pershtypje . Te tjerat qendrojn. 

Sulmi ndaj lazaratit dhe trafikimit te droges duhet te mbeshtetet edhe nga vete komuniteti , mos prisni gjithcka nga policia

krimin e mbeshtetur sot e gjen ne deren tende neser , dhe atehere do te jete pak  si vone

lexoj ne fb deklaratat e sales apo tjetrit me fjale kalamajsh kundrra ketij aksioni duke  eperdorur per politike urrjetje hakmarrje posti per vete

keshtu do hyjme ne europe ne  me standarte malokesh dhe llogjike kungulli ??

ca do t'u lini femijeve ?

korrupsioni mashtrimi hajdutlliku dhe krimi jane semundje qe duhen sulmuar dhe jo transmetuar brez pas brezi

e te vjen keq te shikosh se as 70% e populllit nuk e ka idene se ca po u behet te ardhmes se femijeve rritur mes atij llumi

A ka te reja nga fronti i luftes djema, ç'thuhet e ç'behet andej nga Lazarati. E kishin dhe gazetat perendimore sot kete lajmin e luftes se qeverise kundra droges dhe fshatit te droges. 

Kan zbarku 800 police ne Lazarat, Pjer, ....Didi deklaron se nuk largohet pa u carmatos fshati. Didi eshte nga ata qe te gjemo vet deri mrena nlavatrice..... Erdhi koha e  vazelines thuaj.

Po degjove Palloqe Retardin, apo Strazo leshrenin, eshte thjesht film kinostudioje Shqiperia sot, egjona te parendesishme.

Sa kot ky! smiley

Policia deri tani shume mire. Sala dhe paloqet e tij normal qe do hane m@t se nuk mund te behen njerez qofte dhe nje here te vetme.  

Absolutisht qi duhet mbeshtet aksioni i policise.

Madje eshte jetike per shoqerine civile qe ta perkrahe ne ket rast. Pa medyshje. Pa tëri-vëri.

Te zotet paskan qene keto socialistet,ju lumte! S'na e mbushen mendjen ne fillim,po aaa,bravo,bravo...bravo u qofte!

Kreditet i shkojne PD-hit qi e detyrojti qeverine te luftoje drogen.

Juve t'aleances kunder droges, jemi gati t'iu japim kreditet qe meritoni,po te pakten filloni dhe njihini dhe ju meritat e policise. smiley 

smiley Forca Tahiri, beje shkrumb e hi drogen! 

 

Qitja tymin marihuanes smiley

Per te gjithe dashnoret e marijunes, shqiptare dhe te huaj , mos u shqetsoni  asgje ska per te ndryshuar. Bar do kete edhe me tej . Sa te duash , ndoshta dhe me te mire . Lazarati e kreu detyren e vet. I dha emer barit shqiptar. po njekohesisht me reklamen e madhe qe beri i hapi dhe telashe vetes. Per te kenaqur disa politikane evropiane (jo te gjithe) u ka vendosur qe " kulla e barit do te digjet" Por vetem kulla(pa bar). Prodhimi i barit do decentralizohet sic ka filluar ngadale prej kohesh. Eshte exporti Nr1 i shqiptareve dhe per disa kohe kshu do te mbetet. Me apo pa miratimin e EU shqiptaret po marrin rolin e vet ne evrope . Apo mendon njeri ketu qe ne do konkurojme Gjermanine ne prodhimin e makinave , Italine e Greqine ne turizem , Angline dhe Svicren ne financa.Torta eshte ndare me kohe. Shqetesimi i brukselsave per shqiperine nuk eshte marijuana , po ajo qe shqiptaret i fusin hundet dhe duan te zoterojne tregun e heroines dhe kokaines. 

Ishe vetem nje mendim. Nuk dua te bej ekspertin ketu

Neuer

une do te thoja se Evropi kurve asaj i trembet me teper kur shqiptaret te hqein doren nga droga e kanabisi  e ti kthehen punve te tyre si qemot!  

Xhibole ndonjë të lloit " I frikshëm smiley ky aksion i policisë " ..nuk kemi ? Jo për gjë po Kapterr Ramiu e ka i çikë bezdi ngjarjen pa Luftë të frikëshme ! Dhe sajoi ndonjë gjë dhe tiranës për ndonjë pëjetje me mejtim të mëndjes , si pe të çerdheve nga këta të shumëzgjuarit që përfytyrojnë Luftë të BE kundër Shqipërisë Socialiste për Stepat me drogë smiley

A do mbijë më kanabis në Lazarat ?

Nga këta me fe ...çfarë thotë Bibla e Kurani për kanabisin mo ? Apo nuk e aplikon Laçi në vende të shenjta ? Me që ishte dhe babi fesë katolike , myslimani Basha për Urim dhe lëshoi një Indinjatë prejMajës Kodrës kundër Drogës e Drogaxhijve  .Shifi  njëçikë këto sepse del sikur lufta kundër Drogës ëhtë vetëm Luftë e Kapter Ramive smiley , dhe po nuk pate Llampatinat ndezur del sikur nuk e sheh këtë problem

Te papam keta te PD-se. Gjene e mire e paskan rregullu pak historine se me ca me thane shoket e PD-se sot ne mnjes versioni i pare ishte Rama e ka bo kete qe te bjeri cmimi i barit (tip renie cmimi ne burse nga mungesa e stabilitetit  smiley ) qe ta marri vete me te lire te gjithe e ta shesi me vone pasi te jete rrit cmimi prap. 

Ne kohera te veshtira poplli thur vargje smiley  

 

 

Lazarat cpo te sheh syri,
Kërkojnë te te flakin tutje,
Si i ligu dhe i miri,
Tek ty do kerkojne lutje.

Ti je perle e Shqiperise,
Nuk nderohesh ne kete dynja,
Te gjith jan nen kemben tende,
ndaj do te te thon baba.

Na dolen disa te zgjuar,
Te benin vezen tende,
Iken me brek ne duar,
Lane lesht ne ato vende.

Kohe me pare nga 97 ,
U kish ngelur nje kallash,
U vajti dhe ujku brenda ,
Dalin thone nuk e pash .

por..... ky është një grupim vërtetë i strukturuar që dirigjohet, dhe kjo duket nga lojërat që janë bërë nëpërmjet medies nëpërmjet komunikimit me medien të atyre elementëve kriminal që kanë goditur policinë”,

Po Rëngëdëngja dhe ai tv me 24 orë çmund të thonë ?  Hë mer Xhibole pasuroje , se këta rëngëdëngsat e sali Sqapit këtu boll mo na sqarun . Ja psh nga Qëndra e Luftës Antidrogë në Pallvrament vetë zëdhënsja znj LefTGope  na ka sqaruar se çfarë po ndodh ..

Te na rroje PPSH-ja dhe kumandant Edvini thuaj, pa te tjera ndreqen smiley

I është prish galixhanti Tahirit po kur të lexojë LefTKopenë do bëj si të bëj dhe ujë me kokme do hedhë , ta shtyjë poshtë ....atje ku janë mbledhur Policët e Sali Sqap Qenef Berishës  që janë ankuar se

" na kanë heq nae or tie , se jem të kualifikue për Luftë Antidrogë ""

Lazarati shkemb e brinje
Por nje emer ..per te tere
I bien gjith ne nje brime
Per nje fshat ne Mal Te Gjere

Fole gjith e c'nuk i thane
More...Nedelin e bene
Me toke e ballona vane
Dot se vune ndene kembe

Se keta qe mire flasin
Nje te vogel s'e dine
Jane sistemet qe vrasin
Pra vret njeriu njerine

Nuk eshte i lig kush prodhon
Mellin qe mezi e pret tregu
Eshte sistemi qe tregon
Se nga kalon..lirshem shtegu

Nje shteg qe gjen njerezia
Ne kete sistem te ..." Ri ,
Nuk gjen forca policia
Ta mbylle, e ... shuaj me mavri

Mu me dhimset policia
E shperdare neper shtigje
Me brengos qe fshat mavria
U be ta qajme me

Ta qajme se s'keme tjeter
Kur gjendet shpetim tek droga
Ne i tham ... Sistemit te vjeter
" I ri" , nga qe kemi mangut ...dhoga

Ne kete mes ka bij nenash qe luftojne per kapital politik, bij nenash qe luftojne per kapital ekonomik, e bij te tjere nenash qe luftojne per nje rroge mizerabel ne fund te muajit. Personalisht e kam te pamundur te mos mbeshtes keta te fundit.

Nga ana tjeter, per cka lexoj ketu, jashte kesaj meseleje, ne pafundesine e cinizmit apo marrezise se tyre, shoh qe paska edhe bij kurvash.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).