9 futbollistë me origjinë shqiptare do të marrin pjesë në Botërorin e Brazilit 2014. Zvicra është kombëtarja me numrin më të madh të shqiptarëve, me 5 lojtarë shqiptarë, Greqia ka dy në përbërje, Belgjika një, dhe Gjermania një.

Lista e plotë:

1-Xherdan Shaqiri (Zvicër)
2-Granit Xhaka (Zvicër)
3-Valon Behrami (Zvicër)
4-Blerim Xhemaili (Zvicër)
5-Admir Mehmedi (Zvicër)
6-Gjergji Kone (Greqi)
7-Sotir Nini (Greqi)
8-Adnan Januzaj (Belgjikë)
9-Shkodran Mustafi (Gjermani)

55 Komente

duhen edhe 2 te behej nje 11-çe e plote.

 

ky Shkodran Mustafi kapi vendin Reus qe u demtua  ne miqesore te premten, me duket.

Po traineri?smiley

Shkodranin nuk e ka mare ne Brazil. Vetem e mblodhi perpara kampionatit

po, por ne ndeshjen miqesore, te  premten qe shkoi kunder Armenise, u demtua rende mbrojtesi Reus, qe me kete rast e humbet boterorin.... dhe gazetat gjermane thone qe Shkodran Mustafi do jet zevendesuesi i tij.

 

Nachts noch kam die Diagnose. "Teilabriss des Syndesmosebandes" lautete die schlechte Nachricht, die Reus das Turnier kosten wird. Am Samstagmittag kam die Bestätigung: Der Dortmunder fällt definitiv für die WM aus, er kann erst in sechs bis sieben Wochen wieder ins Training einsteigen, teilte der DFB mit. Für ihn rückt überraschend Innenverteidiger Shkodran Mustafi von Sampdoria Genua nach.

 

p.s   nje saktesim i  vogel.. ne futboll nuk thuhet ''e mblodhi'',  por e grumbulloi ose e seleksionoi..smiley

Ne Boteror nuk luan as edhe nje Shqiptar .

Heat or Spurs ??? Speak now or forever hold your peace !

Prejz lord! Qeka rregullu kondicjoneri smiley

sa keq, kur do behemi edhe ne njeher me pjesmarrje ne boteror smiley

ngelem t'u bo tifozllik per boten

pune qe pret.
heperhe mu me tremb me shume numri i komenteve te tema e llotarise amerikane.

sa here flitet per komunizmin rritet fluksi i te arratisurve per ne amerike.

njerezia kerkon pune

e kemi dhe nji shqiptar me kombtaren e USA, finaliste te sivjetshme, dhe padyshim qe do shkelqeje.

Kush qenka ky? 

Graham Zusi, djali i David Zusit. Do shkelqeje ne kete boteror me gola dhe asiste. Amerika ne finale!!!

Po aleksi lala, çun xhaje i altin lales e ma men ça ylli?

Alexi me duket se ka qene me prejardhje nga Greqia jeten. 

Kishte i çik si hije greku ne fakt smiley

Tashti e kane mar Gjermanet ne dore Ameriken, do shikojme spektakel. Give us Ghana!!!

Agron, a ke ndonje link per kete sepse kerkova per kuriozitet dhe nuk gjeta gje?

ky eshte Graham Zusi, i biri i David Zusit, do e shikojme me kenaqesi ne botror kur te japi asiste fenomenale golash.

E kisha me teper per ndonje link qe tregon per origjinen. Sorry qe nuk isha i qarte qe ne fillim.

aha jo ashtu skam ku ta gjej, me vje keq.kur ti beje goin portugalise shife si do e festoje me shqiponjen dy pellembeshe ne gjoks

nuk e kisha fjalen per tatuazh por per xhestin me pellembe. mos prit qe te luaje me qeleshe ne boteror se eshte nxehte ne brazil dhe djersin.

Aha kuptova... Besoj se do nxjerre shpaten ilire mbas cdo goli. Ska asnje reference as ai as babai per origjine prejardhje shqiptare. Me fal qe po te prish suprizen.

po nga e ka origjinen prejardhjen sipas referencave? Ca suprprize mund te prishet ketu, ai asistet njesoj do i boje, njesoj do shkoje Amerika ne finale.

Po I jati David, I lindur ketej eshte? Me siguri nga emri. Po gjyshi?

nga ketej? ku je ti, ne hene apo ne toke? smiley

Te dukem gje si Sandra Bullock qe vertitem nga me con gravity?! Ne balle e kam nga flas, jam smiley . Kush t ka thene ty 1here qe eshte shqipo ai? lol 

Moza ti me duket se je bilbilfryrese, se do me dit kush me ka thene mua smiley

smiley peshku duhet te shtoje nje emotikon me bilbil ketu. smiley 

smiley

Asnje prej tyre nuk eshte shqiptar. Madje Adnan Januzaj ka lindur ne Belgjike dhe eshte me prejardhje turke. Pra s'ka asnje pike shqiptari ne deje. Po ashtu te gjith ata qe lozin me Zvicren e te tjera vende, sidomos ata qe kan thene se nuk lozin me Shqiperine por mund te luajn me Kosoven, nuk kan pike shqiptari ne deje. Turp per media tone qe i komenton madje.

Pse nuk luan ti ora?

Per ca te luaj? Nuk po ju mohoj talentin une atyre, apo te drejten te luajne me ke te duan.. thjeshte po them qe nuk jan shqiptar, Januzaj njehere nuk eshte shqiptar as ne origjie. Nini psh ka mohuar te jete shqiptar. Pse i quan media jone shqiptar? Shqiptar jan ata qe jan shqiptar jo ata qe sjan. (N.N smiley

Bej durim sa te na rriten keta ciliminjte tane. Do jene tamam shqiptare. 

Nuk kam pse te bej durim, s'e kam fare problem une, thjeshte po them qe keta s'jan shqiptar, kaq po them une.

E mo mire, kane qef me u permend per mire  nje cikez per dicka. Shif kur t veshin kepucet me shqiponje. smiley

Kush? Vetem nje ose dy prej tyre kan identitet shqiptar dhe veshin flamurin kuqezi ne kepuce... te tjeret jan merre me leng... kur i pyesnin gazetaleshet shqiptare po me Kosoven do luani? Ahhh po na ftoi Kosova ndryshon puna thoshin. Pra per mua kush i thote vetes kosovar por jo shqiptar eshte ose turk, ose serb ose boshnjak me origjine, jo se ka ndonjegje te keqe por keshtu eshte. Shqiptarete  kan nje kombetare, Shqiperine.

Isha ne stadium..ja thyem brinjet San Marinos !! Me qe ra llafi..te gjithe si keca keta futbollistet tane,me brinje te dala te gjithe,kocke e lekure!! 

Ku mund t'i shohem ndeshjet e kampionatit o internetista dhe bashke-ameriqene qe s'keni paketa sporti ne kabllor, ose s'keni hic kabllor dhe kabllot iu kane zene myk? 

Yeah, how'bout this link :http://espn.go.com/

...and if you don't have ESPN, that means you don't give a damn about sports in general. And missing the World Cup is the last of your worries .

e shef vec po t'jesh n'amerike? xhibi e ka llafin qe do jete ne brazil per shkembime kulturore kshuqe nuk ka kohe me shku ne stadium

Akoma nuk ka hy televizori ne Brazil ?

smiley
me shume gjasa, xhibi do i kryje shkembimet kulturore ne makinen e morme me qera

Bredh, flm per links, shell give them a prove. 

and if you don't have ESPN, that means you don't give a damn about sports in general

...said Qemoli, wearing nje kemishe pa menge,  nje birre ne dore, ulur tek kapaku i pickup truck-ut, njeren kembe varur per cdo eventualitet emergjence ne lagje [pls don't kill the joke messenger lol] 

WOW that's rich. You forgot to mention no teeth having , making out with his half sister Billy Jo, practice shooting his shotgun on some empty bottles of Natty Lite ...smiley

ti po flet sikur te ka zone Taulant Balla venin ne stadium o xhib

Xhibo, po msojne dhe anglisht atje, mos u tut. smiley

po xhibi nuk do shkoje ne brazil per futboll o vlla, ka gjona te tjera brazili. Dhe ktu e kam llafin te historia, kultura, kuzhina etj

A kane gjo vuvuzela keto braziliont ? Do zoti jo se hala' na dhemin veshet nga gadurret para kater vjetve.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).