E kush tha se shqiptarët janë prapa me kohën? Vetëm disa ditë pas gjysmëfinales Brazil 1 - 7 Gjermani, vjen kjo këngë që godet hekurin sa është endè i nxehtë e që sjell bashkë Deutscher Fußball Bund dhe muzikën e Shqipërisë së mesme.

21 Komente

O lali o laliii gjermania!!!

gjermon i zi...  ?!!  

gjermon i pashpirt,  katil, boni 18 gola ne brazil.

Po Shqipnia cfare shpirti ka ?  (  qe s `hy dot as ne kampinate europian dhe jo ato boterore ) 

Zoofilia, fenomeni që po shqetëson Gjermaninë.... Kuptohet pas Festimeve dhe kengëve të kompozuara nga Shqiptarët .

 

eej...kto gjermont kan festu aq shum sa thu fitun luften e dyte botnore smiley

kan fillu me u rrotarizu prap me duket...si mer dolen qindra mijra toca me prit ekipin kombtar...ene rrishin e shifshin kto tocat e vesh me brek mercedes-benz qe s'dishin ca me bo ne sken....

jan karalloj kto gjermont, se i shof ne londer, po jo kaq shum ja iifsha nonen smiley

Ky eshte nje brez tjeter jermanesh , nuk jane ata te luftes se dite boterore smiley

Kjo video te sjell nje neveri te papare...

Fara e ndyre e osmanit/bashke me 50 vjet komunizem, ka futur ne ADN e shqiptarit nje lloj servilizmi qe e anashkalon cdo lloj botekuptimi racional...

/Sa me shume shoh nga keto gjera, bindem qe nuk ka ngelur asnje arsye per tu rikthyer ne shqiperi...

Ah gjermon gjermon i zi, Brazilin e bone copa copa kurse Argjentinen e kullufite me nji çap smiley

Une kam qene gjithnje tifoz i gjermanise, qe ne vitin 1990, por keto patetizma si ato daljet neper rruget e Shkodres s'i duroj dot. I kendohet dhe brohoritet per nje vend qe as e rruan per neve. Kjo eshte c'eshte. Provencializem dhe inferioritet klasik.

gjermanet i kemi kusherinj , jemi te dyja palet  race  e paster nga ajo e kulluara fare ariane.te paret tane dhe ata te gjermaneve dhjetra mijera vjet me pare jane ngrof se bashku nen nje diellsmiley

thua ti, po c'thone ata? dhe per te te hequr vizat u menduan me vite.

 o gjermon i zi qe qe bone me qajt gjithe ameriken latine ne televizor

Ptui o anadollake t'zi qe ju kan lan mend 7 me 1 

Iku Lahmi, i shiti gjysmat e aksioneve te 7up-i. Do i bleje Schweini qe te vazhdoje tradita e mrekullueshme e pijes freskuese.

po ene shqiptart e amrikes u lumturun pergjithsisht per jermonin
 

injorance, maskarallek, servilizem, apo dhe shkerdhatllek me ndjell kjo qe pashe. Ika se po me vjen per te vjellur.

4 cilesime ke rradhit,  ke edhe 3 per ti bo 7 smiley, a gjermon gjermon i zi me kete 7-1 e bone edhe kuazin me iu perzi

Ka nejt gjith noten zgjut e shkreta me u perpjek me e pereserit e me e majt men, ene prap i esht dasht teksti perpara.... 

Kenge e paharrueshme. Kenge per "Hiparé". Pershnetje braziljonve kodo si nollen.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).