Ish kryeministri Sali Berisha, ka marrë fjalën sot në Kuvendin e Shqipërisë pas pezullimit 10 ditor. Ndër të tjera në fjalën e tij Berisha foli edhe për dënimin që ai mori për shkak të përdorimit të fjalëve fyese ndaj bashkëshortes së ministrit Erion Veliaj. Sipas Berishës, ai nuk ka përdorur kurrë ndonjëherë  kur ka mbajtur postin e presidentit dhe kryeministrit fjalën kurvë dhe prostitutë ndaj qytetarëve dhe bashkëpunëtorëve të tij. Berisha ka përmendur edhe rastin ish Prokurores së përgjithshme, Ina Rama, të cilën pas ngjarjeve të 21 janarit e quajti lavire bulevardi, por sipas tij ai e ka cilësuar lavire politike.

“Unë kurrë nuk i kam thënë dhe nuk do i them. Mund të thoni për Ina Ramës. Ina Rama ishte puçiste dhe i është thënë lavire politike dhe s’ja heq kurrë dhe ishte minimumi i asaj që mund ti thosha. Shpresonte të merrte dy mandate duke bashkëpunuar me kryertarin tuaj. Unë këtu nga kjo platoformë cilitdo qytetar që t’ja thotë, cilido zyrtar tjetër do ja plas në surrat. Më e keqja është që të gjithë të bëhen banorë të fermës së derrave”, ka deklaruar Berisha.

Deputetet femra të PS dhe LSI kanë braktisur sot seancën plenare në Kuvend, në momentin kur deputeti i PD-së, Sali Berisha, mori fjalën. Largimi ishte demonstrativ dhe siç shprehen deputetet ky reagim ka ardhur për shkak të fjalorit të përdorur nga Berisha disa ditë më parë. Ato kanë thënë se do të largohen nga salla e Kuvendit sa herë në foltoren e tij do të flasi Sali Berisha.

68 Komente

"Në seancën e sotme mungojnë kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta pasi ndodhen jashtë shtetit. "

10 dite jane shume ne Shqiprie. Çmenesh mo vlla smiley

Kjo Rama,lavire bulevardi edhe sot, me duket ishte konsulente ligjore e Santos.

Po ngushtohet laku ...

Largimi i parlamentarve femra te PS e LSI, ne kohen kur fliste Berisha, mendoj se eshte nje turp per kete te fundit. 

Mendoj se eshte turp per ato qe iken,dhe qe nuk i kerkuan llogari kryetarit te tyre qe shan femrat sa majtas e djathtas,neper lokale.

Te njejten gje duhet te bejne edhe parlamentaret e P D hit kur te flase palloshi, PTH.

Natyrisht djema, se dhe Palloshi perdor fjalor si Buall Mavria, nuk eshte se njeri qendron me lart se tjetri nga fjalori. 

Me pelqeu pergjigja jote Pjer, qe do te thote qe ti shikon interesin e Shqiperise perpara se te palloshit apo buall mavrise,smiley

Me lavire se meshkuj  qe merren duke share femrat , nuk besoj se ka

kush do na fuse ne Europe me kto mend  nuk e  di

Po mire deputetet femra te PS dhe LSI-se largohen se Berisha tregoi nje ngjarje qe i ka ndodhur Erion Velise.

Nderkohe qe po keto deputete jane dakort qe kolegja e tyre Mirela Kumbari dhe gruaja e Erion Velise te etiketoet Kurve dhe prostiture nga kryetari Rama.

Hej c'vete!

Kot me te pyt : bene mire apo keq qe iken nga salla?

Une them qe bene mire,por do te benin mire edhe te bojkotonin kur flet kryetari Rama.

Keshtu mund te them qe pastaj e kane me tere mend.

Se tani me duket se ketyre ju vjen keq se Berisha i tha Erion Velise,qe tjetri ta quajti gruan prostitute.

Nderkohe qe personi qe quan keto gra,prostituta dhe kurva,keto e duartrokasin.

Nese je feministe prej verteti,bojkoto edhe kur flet Berisha edhe kur flet Rama,ne te kunderten je kurve partiake.

 

Po akoma nuk ka dale ndonje media qe ta pohoje se jane thene ato fjale pervec RD-se.

Jo RD por tere tv e pavarura,kane thene dhe shkruar per ngjarjen.

Ndoshta shikon TOP Median prandaj ske pare gje.

Nejse ajo qe me vjen mire eshte qe ja paskan prishur  ditelindjen atij kelyshit Ted Papavramit.

Me cito nje dhe une do e qep gojen.

Ore, per gjib me mer ti mu?

Ku jane sharjet qe ka thene Rama per ate vajzen e Xoxajve?

Mire mire,ska ndodhur asgje.

Rama i respekton grate,llafet dalin kot.

Ore, po leri more fjalet. Ai kafsha i Vucidolit tha qe une citova mediat kur fola ashtu. Ku jane mediat qe kane fol eshte pyetja.

Une nuk thashe qe nuk ka ndodh sepse nuk kam qene aty, por as ai klushi kurves nuk ka qene ne mbremje.

Komentues nuk eshte ceshtja ketu e ka thene apo jo Rama, problemi eshte ai fjalor nuk duhet perdorur ne kuvend, Berisha ka te tjera menyra per ta thene ngjarjen pa perdorur fjale turpi.

Ore acdc je ne vete ti? Edhe sikur Rama ti kete thene ato dhe une besoj se i ka thene, nje femer nuk mund te rrij ne pranine e atij fjalori, aq me teper kur ai fjalor perdoret ne foltroren e kuvendit ta degjoj i gjith vendi. Edhe une shaj edhe ti shan... por sepse shan ne privatsine tende apo kur ben sherr nuk do me thene qe te njejtin fjalor te piste qe ke perdorur ti ta perseris dikush tjeter ne pranine e femrave sepse e ke thene ti dhe ti e ke fajin. E kupton ti ku qendron principi apo jo? Nuk perdoren fjale turpi or mik ne publik. Berisha ben gabim qe i perdor dhe qe i ka perdor dhe te kerkoj falje. Meqe Berisha ka thene ku te shkerdhehet motra e nena ne parlament kjo nuk dmth qe te gjith mund ta perdorin ate fjalor sepse vetem perserisin Berishen e kupton apo nuk e kupton?

Une jam dakort qe ato te largohen kur flet Berisha,por duhet te largohen edhe kur flet Rama.

Jo vetem ato por tere grate pa dallim partie.

Kur Rama quan ish KM rr.k ne parlament,kur shan ministren e Kultures duke i thene kurve e prostitute etj.

Ore nuk perdoro ai fjale te pista ne mikrofon o njeri. Nuk po cohet njeri pse berisha kur shkon ne kafe shan para e mbarapa ne shoqerine e tij, perfshi femra, por po cohen sepse perdor fjale turpi ne mikrofon. Cfar tu thone femijeve ato kur nje burr plak perdor fjale te tilla qe transmetohen publikisht? Po e ke leme fare se ti vlla ne nje vryme i bie..... Nuk e kupton ndryshimin.

car privatesie flet ti mer shok, km ato fjale i ka thene ne parlament dhe biles i kerkoi falje shqiptareve duke thene qe nuk duhej ta kishte perdorur ate fjalor. argumenti i ACDC qendron.

E para njeher kur i ka perdorur keto fjale KM? Dhe nqs i ka perdorur ka bere gabim. Turp te kete dhe ai dhe Berisha. Por une nuk i kam degjuar kurre me jep nje link. Besoj se ti genjen. Dua link ku ai gjate nje fjalimi ne parlament te kete perdorur llafe turpi ne mikrofon. Jo pa mikrofon midis tyre apo me njeri-tjetrin. Per tjeter gje behet llaf ketu. Po ju per pro-berishizmin ose pro-ramizmin ca te tjere i thoni mendjes ik pirdhu.

o shoku ne rradhe te pare qetesohu dhe flit me etikete, ne rradhe te dyte mos na u drejto me etiketime se nuk ka me shume force argumenti jot ne ate menyre, ne rradhe te trete nuk do e elaborojme debatin ne ate shkalle sa te harxhojme kohen time e tate duke kerku linqe ne internet se nuk na pagu sorosi por thjesht flasim me nohuri te pergjithshme per gjona qe jane fol e sterfol 1000 here.

tashti, km e ka thene ne parlament ne karriken e tij mbrapa shpines se deputetit qe ishte ne podium, larg mikrofonit por  eshte kapur ne televizor ajo qe ka thene. Per kete km-ja kerkoi falje publike mbasi u ngrit ne media ky shqetesim dhe pati deklarata partish, falje te cilen ja drejtoi te gjithe shqiptareve duke vene theksin se kjo falje nuk i drejtohet sb-se por shqiptareve.

tani ai nje arsye e kishte qe kerkoi falje publike gjithe shqiptareve apo jo?

prandaj argumenti i ACDC, per aq sa i takon vetem ketij argumenti qe qendrimi i zonjave deputete ne parlament duhej te ishte i njejte pavaresisht kush ka thene llafe turpi, qendron plotesisht.

nqs nuk ke njohuri per kete fakt atehere mu nuk me prish nanji pune te madhe se ketu thjesht per te bo lloqe jemi, me shume pune me prish predispozita jote per te me thene qe genjej sepse keshtu nuk bohet muhabet pastaj.

Nuk na the asnjegje. I gjitha rgumenti yt per mua eshte nul. Ti mund te bindesh veten duke bere avokatine per Berishen... ose dhe ndonje tjeter xhanem vazhdo. Per mua eshte nul, dhe me vjen keq qe nuk arrin te kuptosh kete ndryshim kaq elementar qe kam bere une me siper. 

Kam folur me shume miresjellje, s'ka asty asnje shkelje rregullash etike apo mos respekti. As edhe nje etiketim te vetem.

kjo qe the ti ishte idiotllik i gjalle

Le te jete smiley

haha, next

Edhe nuk me intereson fare largohen ato apo jo, sepse ato politikisht e bejne.. por parimisht Berisha eshte gabim dhe pike. Nuk pedoren fjale turpi ne mikrofon para nje kombi te gjith, eshte fyese deri ne palce per gjith kombin e kupton ti kete apo jo?

A quhet ajo "ska burre nene e as bir k**ve" kur ishte kryetar i bashkise, me 10 mikrofona perpara te 15kateshi?

Jo sepse nuk i eshte dejtuar nje personi konkret, dhe nuk eshte ne foltoren e parlamentit. Fakti qe ne vend te denosh kete gjuhe te Berishes perpiqesh me patjeter ose ta justifikosh me nje veprim te Rames ose ta barazosh dmth qe nuk je ne rregull nga trute. Nuk ka aty asnje arsye tjeter pervec budallepsjes qe ju ka kapluar. 0-nul. hic, fare.

Oh me fal, une qesh bazuar ne kete me lart:

aq me teper kur ai fjalor perdoret ne foltroren e kuvendit ta degjoj i gjith vendi. Edhe une shaj edhe ti shan... por sepse shan ne privatsine tende apo kur ben sherr nuk do me thene qe te njejtin fjalor te piste qe ke perdorur ti ta perseris dikush tjeter ne pranine e femrave sepse e ke thene ti dhe ti e ke fajin. E kupton ti ku qendron principi apo jo? Nuk perdoren fjale turpi or mik ne publik.

@ bb

smiley

duhet bere muhabeti me kontrate te parashkruar. vendosen pikat, e pandryshueshme tek te cilat duhet te bazohesh dhe pastaj fillon muhabeti ... se kshu e dredh tjetri pesqint her dita... hahah

Jan ftof ntajare popplli, nigjojne kumllat e Cunit te Sheqeres e bojne tifozllik. Po Ai eshte nje i rrjedhur more por edhe gje e lige. Se morr vesh si keni votu nje gje te tille 5 vjet President e 8 vjet KM...

sa besim paske pas te sistemi i votimeve ti i lebetitmo

Po tek kush te kem besim o BOSS tek sistemi i emerimeve???

Sa tfort kena qen, osht si me pi bar miu e me mbijetu thjesht me nje diarre te lehte Kryeministeriore.

Une nuk e kuptoj pse vetem grate qenkan ofenduar e burrat jo.

Burrat smund te ofendohen se jane shume te perdala e u ka dale turpi.

Na doli e fortë Silvia Konti, edhe në ëndërr i del Berishës. 

ja e mësuam dhe një fjalë të re me këtë rast:

puciste- lavire politike

smiley

sipas parimit, kush te shan te do

 nuk shtyhen ditet pa futboll te peshku..  po te shikosh temat e tjera  nga  3-4,  e shumta 10 komente kapin.. nje te futur cik Sali pastaj..smiley

Sikur te fillonte dhe njehere nga fillimi Boterori thuaj, qofte dhe per femra.smiley

Komentues .. Më fal , por nga unë për këtë Rast ke një Minus jashtëzakonisht të Madh .E vetmja arsye është sepse merr mundimin dhe debaton seriozisht me një vrimë fyelli pa asnjë Melodi  .

Të harrini JU të kërkoni Logjikë nga një që nuk ka asnjë Klasifikim edhe në fyejt e Berishës kjo mu duk tepër tepër e çuditëshme .Dhe përse ? Për të barazuar Gjibin që është ku e ku me Logjikën fëminore të këtij , as mish as peshku ,  as dardhë e as goricë si acdc1? Të barazosh një Kufomë Politiko - Morale , Një hiçmosgjë si Berisha qoftë edhe me fjalorin e pisit më të madh si YP xhixhi  ,që para tij janë si Buqeta me Lule ?

Më fal po kjo do të thotë përveç mëshirës për të shkarë plotësisht nga minimalja Normale e të menduarit dhe e të krahasuarit , një lajthitje që nuk do ta mendoja kurrë në se e ke seriozisht smiley

E gjitha kjo ka pak rëndësi për Ju , se sa për të kuptuar se në çfarë niveli po zhytet PPU nga Fëndyej si acdc1.... që Debatojnë dhe kanë mejtim të Mëndjes smiley

I vetmi justifikim përveç ,më sipër mund të jetë edhe sepse rapadam dapadam dipi dopa ...mbetet shkalla më e Lertë e InteliDjencës të vuvuzelëve Salistë smiley krahas fëminorëve me rigidond rigiding lala gjoni smiley

lulushi....maje plakun se ta dhiu situaten politike.
 

o marrte nga ditet e tua profesori doktori smiley

PS-s i nevojitet Berisha ne politike qe te fitojne

Edhe sot e tregoi se ka kaluar ne skicofreni te plote ! Shifeni ne deformimin e tmerrshem te krejt mimikes !

Prostitute politike apo ....ekonomike ky sa merret vesh shikon nje lloj te vecante " nershmerie ...! Idiot fenomenal !Ina Rames nuk i vjen as ke thoi kembes ky derrdomuz mashkull ! " Argumenti " i psikos ? Medemek desh ta rrezonte nga pushteti ...me Bamirin ! Sigurish nepermjet cadrave. Pisqolla ! Nivel mizerabel !
Kur vete politika , zemra e zemres ketij dallkauku, eshte kurve , ca nderi ka me ky qe e paska vecuar ke Ina Rama gjene e keqe ? Merreni me mendje sa e le shpellaria e origjines , tas thote fjalen e njeriut normal !

10 dite s'paskan qene mjaftueshem per Saline, te reflektoj se c'ka llap papushim.  U paska dash me I shtu nje 0 prapa atij numrit. 

ky palla,acdc a guns&roses,si e ka,ne fillim thote turp qe u larguan,pastaj vetem nje koment me poshte,shume mire bene thote,bile ta bejne te gjitha dhe me te gjithe.ky eshte ai qe i ka frike grate me duket,se mos i marrin parate,te gjitha i duken lavire argermuese.ah ju ka hedhur kryegomari te gjitheve trute a gomarit.

Berisha duket si dashnorja e Toger Llukashit ...

Ishte shume me kulture ....tha Shvejku ...Fjala me e bute qe perdori ishete "hajvan i Perendise " ... Pa le ca ka  heqe Jozefina vetem me te ne zyre qe ka be me keq se Veten .As Mashkul as Femer ....

Dhe te mendosh qe kane 25 vjet qe merren me nje "pse se njohim ne ate Mut muti ..."

 

si beni sikur rate nga qielli dhe po ju vrasin veshet fjalet e pista ne parlament smiley

e di qe hipokrizine e keni si sport te perditshem por ka limit cdo gje..

sikur e keqja me e madhe qenka etika se te tjerat jane ne rregull. Shikoni ke keni futur ne parlament njehre, mos na beni si te virgjer , apo mjafton te teshtije Berisha dhe gjithe lukunia lebetitet obobo smiley

 

dhe ky veprim i deputeteve femra te parlamentit eshte vetdemaskimi me i madh qe i bejne vetes dhe rolit te tyre por si gjithmone ne sherbim te partise .

po keto femra kaq te dlira, cfare bene kur i zhvillua dialogu i meposhtem, kishin mbyllur veshet se po thuheshin llafe turpi? Asnje gje nuk bene, ndoshta u zgerdhine si gjithe te tjeret dhe pse u ofendua nje grua nga KM Rama:

http://www.balkanweb.com/kryesore/1/deba...

SALI BERISHA: U shkri kushërira, u lumturua... 
EDI RAMA: (I drejtohet Topallit) Ti je e lumtur ti se je viagra e tij ti… 
SALI BERISHA: U shkri kushërira u shkri… 
EDI RAMA: T’u çua viagra… 
FLAMUR NOKA: Shko shko futi nja tre viza ti se ato të bëjnë efekt ty… 
SALI BERISHA: (I drejtohet Ramës) Se ashtu je mësuar ti..ty edhe me atë (viagrën) s’të punon….po ty s’të jep efekt ky është problemi.. EDI RAMA: Me të thënë të drejtën o Sali nuk më jep efekt.. 

rama dhe berisha njelloj jane. ndryshimi eshte qe berisha ka ikur, rama erdhi. meta ishte dhe eshte.  asgje nuk ka ndryshuar pervec fasadave te zyrave te punes, homepage-ve te websiteve te institucioneve etj.
komike eshte kur rama dhe meta ankohen per keqqeverisjen e 23 viteve te kaluar. por do vazhdojne sepse ky popull eshte i pashprese duke qene se genjen veten dhe nuk eshte qe genjehet nga te tjeret. psh u genjye nga berisha qe eshte antikomunist sepse nuk e dinin shumica te kaluaren e tij. por tani ne rastin e rames dhe metes nuk po i genjen njeri qe jane rilindas e skane lidhje me te kaluaren e erret qe i dhane fund 1 milion shuplaka sepse e dine mire qe rama dhe meta jane pjese e saj. thjeshte situate komike dhe e pashprese e cila ushqehet nga intelektualet allahu akbar - zgjohu enver, ne jemi me te varferit sepse jemi me te zgjuarit.

meta ishte dhe eshte. 

...dhe do te jete smiley

si lavire politike qe eshte do rrije aty per aq kohe sa shqiptaret te merren me thesarin qe vodhi zogu. ky qe vodhi meta ska rendesi la-le se o ps-me ai.
posht zogu, ti vem litarin ne qaf permendores se ketij tradhtari e te kenaqena, te kenaqena tu u qesh, me mjerimin tone.
kushedi si e genjejne veten intelektualet ne kete rast.
meta e vodhi por e shpenzoi ne shqiperi ndersa zogu e nxori jasht. zogu osh tradhtar, meta osh rilindas.

ja dhe organizata terroriste "allahu akbar, zgjohu enver" del dhe merr persiper aktin heroik. 

http://gazetadita.al/tentohet-te-rrezohe...

Shume,po shume e trishtueshme eshte kjo,po ta mendosh dy dekika. K/minister qe vjedh thesarin e shtetit te vet ne menyre banditeske! A ka ma tmerr se kaq?!! Kjo do te thote se ne si popull jemi te afte te prodhojme nje k/minister te tipi Dritan Dajti,bie llafi. Deri deputete kane shku,t'mos e qujme cudi. smiley

Prap,shpresoj qe lajmi asht llapaqenllik shqiptaresh, se per qill e per dhe bash fun kimi marr.

Balli Kombetar ka po aq faj sa komunistet qe ne emer te anti-komunizmit... eshte lejuar te shkaterrohet Shqiperia. Antikomunist? PO! Por kjo s'do te thote qe do lejojme derrat anti-shqiptare qe me kazmen e anti-komunizmit-enverismit te shkaterrojne vendin tone. Kete legjitimitet komunisteve ja dhane pikerisht Balli, ish te persekutuarit dhe ish spiunet e Partise te PD-s. 

Pse gjalle eshte Berisha ne politike ?  Bota jashte habitet se si nje politikan i viteve 90 do te jete i sukseshem ne nje vend per politika te reja ose reformim te sitemit ne vitin 2014  per te ec pak me perpara. Po kjo nuk shkon!

Pervecse gam-gam gameve boshe asgje nuk mund te presesh nga Berisha i cili ka plot 24 vjet qe merret me poltike ku deshtimet spektakolare spikasin me shume se ato qe dikush mund ti quaj te sukseshme. Vetem 1997, eshte e mjaftueshme qe Berisha nuk duhet te ishte me ne politike. Mos ti shtojme Gerdecin dhe 21 Janarin/ korrupsionin dhe themelimin e mafjes shqiptare.!  

Urime ! smiley

Po Cuni Sheqeres si shum po e Lu bishtin e po sulmo Liken qe e majti 4 vjet npushtet te pabesin. Likja e hudhi tutje plakushin e rrjedhur e Cuni Sheqeres pas i viti e kuptoj qe sja jep mo Likja. E cmund te presesh nga nje opozite qe pret Skrapalliun ta shpejtoj nga flaket e Ferrit. Ju desh 1 vit legenave ta kuptojne qe si cik mo zgjepsat njeri me dore. O zot perfundofshin si partia e Xhuvelit tani qe kan ene Kaqin ne rradhet e tyre.

po ne kosove, eshte pushim 4 korriku?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).