66 Komente

Argjentina eshte ne duart e Messit dhe deri diku te Di Marias. Mesi Palasio,Mesi Laveci,Mesi Higuain s'bejne dot i mur. Mesi vetem,ose Mesi Di Maria mund te bejne ndonje gje.

Fiton Belgjika

 

Eshte e padiskutueshme fitorja e belgeve dhe kualifikimi i tyre pasditen e sotme. Belgjika ka treguar se eshte nje skuader e pergaditur fizikisht, taktikisht dhe me lojtare mjaft te zote nga ana teknike, ndeshja e tyre me USA-n e tregoi me se miri kete. Besoj se do arrijne nje fitore jo fort te mundimshme.

shume arrogance ke ne parashikime ti,e fillon fjaline me "eshte e padiskutueshme" ,e ku ne futboll ! smiley

Ndeshjet e panumerta qe kam pare ma japin kete siguri. Nuk eshte arrogance te konkludosh pervojen, mendjen dhe zemren. Tifozlleku pastaj eshte tjeter pune, une shoh ecurine e skuadrave, lojen e tyre, pra ate c`ka kane dhene dhe me rezulton se Belgjika eshte me superiore pavaresisht se Argjentina eshte nje emer i madh krahasuar..

Nuk eshte arrogance te konkludosh pervojen, mendjen dhe zemren.

prekse!

Ndeshja me intriguese.Belgjika skuader zonje.Ka shancet ta coje ne shtepi,mqs Argjentina i ka dhene te gjithe kundershtarve mundesine per te gjetur shtigje.

admin, kesaj  teme e kesaj ndeshje do ti shkonte me mire kjo foto.smiley  poshte Messit thote: ''rreziku Argjentinas'',  ndersa nga ana tjeter thote:  ''rreziku Belg''

pra kjo foto shpreh me se miri   situaten aktuale te ekipeve, por edhe cka pritet te ndodh gjate ndeshjes.. Belgjika, skuader  e  mire, kompakte me lojtare cilesore qe disponon shume zgjidhje  ne nje ndeshje..  ne  krahasim me volumin e lojes qe krijojne  belget shenojne me veshtiresi , por sidoqofte  kur u duhet goli arrijne ta mbajne kundershtarin konstant nen presion...

ndersa skuadra e Argjentines...   ne fakt nuk ka skuader..smiley  vetem 1 fjale:  Messi..smiley

 Belgjika, skuader  e  mire, kompakte me lojtare cilesore qe disponon shume zgjidhje  ne nje ndeshje.. 

Belul, tek ti kam besim se dukesh qe di nga futbolli, por e kam pak te veshtire te besoj keto qe thua kur mjeshtri qe jeton ne Belgjike dhe e njeh me nga afer kete pune ka thene qe Belgjika nuk eshte ekip as i mire po as i keq.

Gjembi, me gjithe suksesin e Belgjikes ne kete Boteror (duhet te mos harrojme faktin qe belget kishin nja 20 vjet qe nuk merrnin pjese ne Boteror),  Pjeri ka rezerva..  belgjit nuk aplikojne metoda moderne  ne stervitje,  thote.  tani, se cfare  jane keto lloj metodash tamam, Pjeri nuk na sqaron.. po nejse, si vezhgues i mprehte  çoç di ai..smiley

se cfare  jane keto lloj metodash tamam, Pjeri nuk na sqaron..

Nuk tregohen dot te gjitha gjerat falas e hapur, Belul. Eshte ekonomi tregu. Ndoshta i ka treguar metodat tek VQ por ti s'e ke patur mendjen kur e ke lexuar.

Belul, me duket halli jot eshte te mos kesh Messin perpara, po zor se Belgjika te ndihmon.smiley

jo jo  e ke gabim Tirona...  nuk i ke pare komentet  dhe parashikimet e mia qe ne fillim te boterorit me duket..   leket i kam vene per Holland-Argjentine ne cerekfinale..smiley    edhe kam thene qe Hollanda e ka me te lehte me Argjentinen se sa me Belgjiken qe eshte ekip i organizuar dhe fizikisht fit..smiley

por me vjen keq per belget, sepse  kane  bere paraqitje te mire, pra per mua jane ekip simpatik!smiley

jane te njohura keto variantet, goja dmth tastiera kunder zemres. smiley belget kane takat, si bicim ekip ushtaresh, po talenti eshte ne anen tjeter. 

Tu gjujt encen. 

Besoj se do te jete neshja me e bukur deri tani , nuk e di pse jam i sigurte qe ka me pas me shume se tre gola.

Argjentina ka per te fituar. 

Pas Frances qe u mund nga Gjermania une jom me Belget, dhe pres nje kualifikim te tyre. Bastin e vura me opsionin FF (fitore per fitore barazimi ndahet) per Belgjiken me koeficient 2.6. Do zoti e kap ene te gjithe shumen masanej do ta luj per fitoren e Hollandes ndaj Kosta Rika. 

Po shume dobet. Ka bast qe Argjentina fal farazimin me koefic 1.95.

Belgjikes,qe ne kohen e Kulemans dhe Paff,tash po ja nigjoj zanin. smiley

Fiton Belgjika 3-1. Belgjika ka ekip te mire, ishalla i konkretizojne rastet qe krijojne, se vetem ate difekt kane.

po i lane argjentinasit te luajne..kur fillohet e luhet seriozisht mjeti justifikon qellimin.

Nese Argjentina kalon Belgun,me ose pa loje te mire,me pak apo shume fat nuk ka rendesi..mund te mund ç'do ekip tjeter,nuk shoh as Hollande,Brazil e Gjermani qe mund ta mundin pas kesaj. Ne fakt bonusin fat deri tani e kane konsumuar te gjitha ekipet e mbetura perveç Belgut.

Filloi djema, pushoni tani smiley

Demichelis ne mbrotje Argjentina? heren e fundit qe ishte ky titullar ne mbrotje 4 hengri nga Gjermani ..

Filloi .te dy skuadra te vlersueshme , por do të dominojë Argentina .Që prej kohës së Maradonës është në progres Moral më shumë se çdo ekip tjetër në Botë ...dhe kjo i jep padiskutim Fitore ndaj Belgjikës .

mesii ...? është produkt i kësaj psikologjie .

Ra bilbili filloi loja /topi fluturim ...Avni Mula smiley

Barazim. Belget kalojne me penallti

Ec Messi! Fiton Argjentina sot! Goal! 

e shpiku golin Higuain!! kur do goli..

Argentina po bën gabimin e Brazilit me Kolumbinë pas golit të dytë .Trajner  i mënçur menjëeherë pas dy-tre minutash të Golit duhet të bëjë ndërrim të "euforikëve " dhe së pari golshënuesin .ndryshe duhet sforco e madhe për të përballuar presiomnin e " i mbytyri të mbyt "

Ai na mori m'sysh dhe USA. Qenka tersi. pa diskutim. lol 

nuk i ka dale asnje parashikim deri tani, asnje!   megjithate ai   vazhdon stoik te bej analiza..smiley

 

nejse, une kam besim te belget.smiley

C`parashikime ju kane dale ju? Duhet te jesh fare i pavemendshem per te vene re se Argjentina deri ne ndeshje me belget mbreme s`ka dhene asgje te hajrit. Belget kane ardhur me mire, mbreme fitoj Argjentina, fitoi pervoja e tyre, ata nuk eshte se ishin nen presion, gjithsesi belget vinin pas nje ndeshje raskapitese me USA=n. Megjithate belget s`e treguan veten aspak te denje duke na zhgenjyer te gjitheve por ne futboll ndodhin te tille gjera, kujtoni mbreme vone ndeshjen Holande - Kosta Rika, megjithse holandezet ishin me mire sigurisht ishte fati qe i kualifikoi..

Na ndrite Belul,  ke humor te kendshem, i kudondodhur si gjithmone....

Fiton Argjentina , belgjika nuk paska takat sot.finaleja do te jete brazil -argjentine .

Finalja do jete 100% europiane

europianeve iu eshte mbaruar vaji i kandilit.latino amerikanet jane ende te fresket duken sikur sa kane filluar kampionatin jo sikur jane ne ndeshjen e peste.

Ashtu eshte, e vura re nga di maria smiley

Messi eshte barcelonizu me shume sec duhet, hidhet si lope edhe kur kemba e kundershtarit eshte nje meter e gjysem larg smiley

Argjentina ja paska mare mire masat Belgut, i cili nuk po del dot ne lojen e tij,po has shume veshtirsi..te shohim pjesen e dyte..LUKAKU ben diferencen e garanton spetakel,duam LUKAKUN ne fushe!!

Me kte loje na vuri ne gjume belgu...Ja hoqi  kot rriskun Amerikes.Ata te pakten zbrisnin me shpejt ne sulm.smiley

jo se Argjentina po luan mire, po Belget po lozin keq.

Ooooo ca rasti !!

Sa nuk ra n'toke trajneri smiley 

Ec Messi, futi te dytin.

belgjika luan bukur esht gjyna te dali nga botrori, pastaj esht skuader evropiane.

shiko, se Belgjika zakonisht i ben golat 20 minutat e fundit.. 
 

gjynah qe sgjuajne nga larg belget,  se ky  portjeri i Argjentines eshte klloun cirku.

nuk zure mend nga statistika ti?smiley

Meriton Argjentina,vetem po te luaj bonusin  e fatit Belgu..

po ca meriton Argjentina mor  burre,  po shtrihen si zorraxhinj ne fushe cdo sekond  te frenojne  ritmin e lojes..smiley

i ka rras petllen, that's allsmiley

Messiiiii!

gjynah Belgjika!

nejse,  ja, i ra shanci Hollandes ti marre nje nga nje, ne radhe, keta latinot..smiley.smiley

Pau piu Belgve .Kampioni del nga  fituesi Brazil -Gjermani pasi shorti e solli të shohim Finalen që në gjysëm finale !

Mo u murzitni kampion del Jermëni djemo smiley Xhibi ka filluar shpërndan shami Loti ...

Ka nji arsye qe cdo kater vjet vetem 3-4 ekipe kane shonce reale per te fitu. Keto ekipet limonade jane "simpatike" deri sa kalojne grupin dhe pastaj kthehen ne skuadra lagjesh sikur s'kane lujt nai here me njoni tjetrin. Perjashtim cdo 20 vjecar del nji brez talentesh ne nji vend me tradite ( Franca, Spanja) dhe e prish rregullin. Ikni se na cate bythen Belgjike, Columbi i stan me lepurusha qe keni ardh sa me mush numrin.

Mos pafsha kurre futboll si ky !

Argjentina ekip plehre.

Ndeshja nuk qe keq, vihej re nje çorganizim apo sforco e lojtarve belg, pozicioni i lojtarve (3-4 kokrrave) behej lemsh, lodheshin se tepermi dhe pa rendiment. 

Argjentina nuk do mbush syrin per asgje. Fitore hajt me. Ekipet e vogla si pune e Belgjikes me shoqe nuk kane eksperience ne keto faza, ndaj eleminohen. Deri tani Argjentina nuk eshte ndeshur me asnje ekip tamam, te fort dhe me eksperience dmth, ta shohim ne gjysmefinale me Hollanden (po kaluan sot lol), dhe ne finale nqs shkojne.

Belgjika do e shkaterroje Argjentinen...hahaha.

Për Ju i nderuar smiley

Kampionat si KY mos pafshim asnjëherë .Pa plehra Argjentinë nuk ka sgjë ndryshe nga Plehrat e drumeprve belgë që edhe një fëmijë i kuptonte që luanin me Druvarë shtatlartë .....Mullar në sulm smiley

Hiq një gol të Persit , një portier të Meksikës dhe nje Kosta Ricë dinjitoze si rezultat i Trajnerit , dhe ....kutia me spry e gjyqtarëve smiley...si nuk morëm vesh çfarë solli të re ???

Landfille me shumicë .... Kënaqësi si traditë !

Belgjika mire dhe ketu  ku arriti. Gezohuni me kaq. 

Iku dhe ekipi "i madh",Belgjika.Njelloj si dhe Franca,Belgjika per afro 80 min ne disavantazh, nuk qe e zonja me reagu. Te 10fsha ekipin e madh.

ketershja brazil,gjermani,argjentine,hollande e meritojne ! 

jo se luajten ndonje futboll kushedi se ca.por jane me mire se te tjeret.   i vetmi ekip qe meritonte me shume ishte kili.

belgjika nuk e ben dot vezen te madhesmiley. eshte niveli i greqise

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).