69 Komente

kobiachi -joey chestnut barazim, fiton kobiachi me penallti

dum neshje t'bukur me shum gola jo si gjelat francuz qe ngjajshin si gjela qafrrjep smiley

Do kaloje Kolumbia.

Nese nuk kalon Brazili atehere Gjermania merr kupen.

Kolumbia është një" Flakë Kashte "në kuptimin e programimit për një vend në katërshe .Deri tani e ka prurë shansi i një Goli ndaj Grekut dhe në tërësi një grup tralala  Më shumë i " ka ecur " me atë Xhejmsin që duket mjaft cilësor , por nuk besoj se ka të ardhme në Europë me atë stil loje .

Është tjetër gjë , plotësisht ndryshe Kosta Rika që nuk ka Individë por GRUP dhe mbi të gjitha Trajner e displinë ekipi ! Dhe doli nga një GRUP Luanësh !

Brazili absolut ! Pataj si thoshte i ndjeri Boriçi .." Topi asht i rrumullakt "

Cunat e Pokemonit,,do ti mesojne Brazilit si kercehet duke luajtur futboll.Kolumbia ka 4 lojtar fenomenal kurse Brazili pervec Juliones dhe Neymarit jane te gjithe giocatori di mezza classifica.

kolumbia vendi droges, i krimit si mund te kesh simpati per kolumbin. nuk kam ndonje simpati te vecant per brazilin po kolumbia esht vendi mbaruar

Kolumbia dhe Lazarati ishin binjakezuar

 

thiagooo siiiiiiiiiiiiiiiiilvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

E grine e grine e grine
E grine kolumbine
do grine do grine do grine
do grine gjermanine!!!

deri tashi ka te drejte idrisi.

Do barazoj Xhejmsi, ne brazil do qajn aq shume sa ka me u ngrit niveli o oqeanit

Me vjen keq, foton Eskobarismiley

spaska shance me duket kolumbia, ai goli qe ne fillim i dha drejtim ndeshjes.

nuk ka kuptim boterori pa brazilin djema

Ja ka bere komentin Idrisi ndeshjes. Edhe une ashtu mendova se Brazili si skuader e mire me trajner te mire dhe me eksepriencen historike duhet ta mposhte Kolumbine. 

pjesa e par ,porta e kolumbis u bo tabel qitjesmiley ai goli n'fillim i boni ta humin edhe ate pak ndjenj skuadre qe kishin. t'shofim cer do bojn pjesen e dyt,a do jet n'gjendje trajneri ti boj prap icik skuader kta kolombiant. shpresoj t'shof sa me shum gola se na merziten kto neshjet mi njigol tek pull

Ka per tu kthy neshja ne pjesen e dyte se kto ekipe e njofin njoni tjetrin si me qen lagje perkashi

Nuk I dihet si merr loja ne ndeshjen me Gjermanine.

Keshtu thate edhe per Francen qe do ta grije Gjermanine, por ndodhi e kunderta.

40 faulla. E dhin lojen komplet.

Ka per te pas grusht e kum ai qe ka vu bast per sherr .

u kthyn n'skuader k'to kolombiant t'pakten.

cer goooooooooooooooooooli david luissssssssmiley

gol fantastik!

 

po cik me perpara sikur kot ja anulloi ate golin Kolumbise arbitri.. ok, rremuje hesapi  para portes se Brazilit, por pa faull qe..

 

p.s  golat per Brazilin  i kane marre ne dore mbrojtesit sot..smiley

edhe mu s'mu duk jasht loje ai goli po ky albitri sot po albitron simas qejfit t'vet

Ishte off-side i paster.

Apsaq o shoku, apsaq.

tashi e pash prap dhe keni t'drejt,ishte apsajt.

Daaaviiiiid luiiiiiiiiis

Gooool!

penaaaaaaaalllltismiley

E kuqe per Cezar...

edhe une ashtu mendoj, Cezar lojtari i fundit, e kuqe!

Faull i shemtuar gjithashtu.

ishte i parafunitsmiley

Tani kemi 10 minuta lufte.

rodrigues gooooooooooooollsmiley

me duket se do bej gol ai Emiljano  Zapata..smiley

neimar po bo si lule mosmprek.ishte faull amo dhe per t'verdh biles

e hoqi se si u dukshin bathet do e thyshin n'mes kto kolombiant

Arbiter, te ifte Brazili, rob kurve.

A ju thashe qe do kthehej loja ne pjesen e dyte? Gjithe Brazili o tu Bo kryqin se e kon s. Men keq.

smiley

Bucat kolumbiane qe godisnin po qakan. No no, Brazil insists, fukc you lol

Sa goj nyt eshte Bo Xhibi.. si Cuni i Sheqeres... Qudi qe smeso nga Idrizi se Edhe ai me Brazilin osht.

Ti me ke je lebetitso, me Qipron?

Qipros nuk ja doni futbollin ju te cunit te Sheqeres, po bankat ja doni.

xhibo sa dobet Brazili? Ti me Salukun i keni sjell tersin.

Lebetitso, kur te jesh ndonjehere pishem ne Peshk (dmth kur te jesh i parezervuar ne komente) do te te pyes te na thuash sa dhembe te kane rene duke mbajtur ne goje gjithmone sheqerin dhe Salukun. 

E mer Xhib sa gjona te bashkojne Ty me Altin Goxhajn, mos jeni binjak?

Po Ty Xhibo sa dhom te ran tu numru minutat sa tmarote neshja? Ju vune para e perfun, nese mkupto

Te paska thene dhe ai per dhembet sic te thashe une, apo i ke te automatizuara keto Saluk-goditjet? smiley

Medemek ai binjaku jot si Ty perjeton Xhibo, prandaj jeni binjak. U lehtesove pak dhom pa prishmi deri ne neshjen tjeter? Vjen Gjermoni e ti me Altinin i bini te jeni pak ndryshe...

Xhibi nuk është goj nyt . Është zëmërak ..e shkreh në sup . Nuk hyn ke qearsat e mëdhanj të PPU smiley .Gjithmonë si Gjib ..

Po i vje inat pse nuk fitun Kolumbianët , kur dihet që Berisha i ka Binjakëzuar me Lazaratin smiley Pranej e ka sha arbitrin ..them se !

Eger shume kolumbianet.... e dhine fare.

fitoi brazili dhe me thon t'drejten pershkrimi qe i ka bo idrisi ksaj neshje osht shum i sakt.

me gjermonin amo ky brazil....se dismiley pres sa me shum golasmiley

Eger shume kolumbianet.... e dhine fare.

Me gjermonin e ores 12? smiley

Ketij Brazili Gjermoni i bo zbor.

Po e pame rrezik, para ndeshjes do t'i sajojme lojtaret gjermane me do cuca braziliane te griposura.

Si te paska shpetu ty pa e lexu , kush bo sex para neshjes fito .

Cili jermen? Ai i ores 12? smiley

13 her me kte, qe gjermoni arrin n'gjyfinale.i bje qe ka 55vjet aty n'çati t'futbollit pa zbrit faresmiley

Dyshtas .....dhe mos u tutni .

jermeni ne finale ...ka marrë shumë nga kalemi "Italan ". I djege qe i djeg ne big lotto , personale kom qejf me dal K.Rica .Edhe kur e zbuloi Kolombi , sipas shënimeve të kronikanit , u habiten me pasuritë natyrore që u ofroi ..Ujë , Fruta dhe ...Fiq  cilësorë deti . Pothuajse pa Gjëmba smiley

 

Mos o shoku se eshte tema e brazilit kjo....

Janë varianti i Malokut sipas stilit Korçar . Dilnin në mëngjes për të blerë Qumësht dhe nuk blemim po që kur të venin në punë të thonin

" Lëre bre kemi që në pikë të sabahut për një pikë Qimësht " smiley ...me që ishte Modë .

Vetëm Shkodrën , vepanërisht Shkodrën si qytet " hec ta marsha "   pa disiplinë , nuk e ka lidhë Kurrë tifozlliku me Gjermaninë . Të ishte kualifiku  Kroacia a Sërbi edhe hahej se i kanë komshij dhe janë rritë me futbollin e tyre !

Brazili beri 31 faulle dhe mori 2 te verdha!!!?

.... jo vetem kaq.  jemi nje grup shokesh ketu  qe kemi lozur dikur futboll bashke dhe gjate ndeshjeve  komentojme  me njeri tjetrin me whatsaap...  tha njeri:  me ben pershtypje si futen  brazilianet ne duel per topin...  si te eger, pa marre parasysh asnje lloj rreziku, as  se mund te demtohen vet ata..  kjo ka nje spjegim, tha..  keta patjeter  duhet te marrin ndonje,  le te themi, ''substance te ndaluar'',  ndryshe ska mundesi..

dhe thene nga ky, ben sens. sepse ky vet eshte perdorues i substancave te ndaluara dhe i di  mire efektet e tyre ..smiley

As qe ka dyshim, jane bo te gjithe me depresion nga substancat, qajne dy here para neshjes, nje here ne pushim, dy here gjate lojes dhe tre here kur maro loja.

Ndeshje e bukur. Rrofte dhe topi me i lehte.   

Tashti qe slu Neymari, do marrin Casanon do e lyjne ne puder.

kafsha qe i ra kastile me gju i kish thy nje verteber....

Ooo gjynof Barcelona, paskan bo mire qe i jone qep Suarezit

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).