80 Komente

Sa vone e keni hapur mo. 7 lojtare te Gjermanise me grip, nuk i lan duart Low kur kruan hundet.

Do fitoje Gjermania 1-0.

Eshte nga ai gripi qe quhet "kampion bote" qe vetem gjermonve i bje

fiton gjermania 2-1

smiley

Pak rondesi ka, shkon ne shtese, muller humbet penallti, fitojne gjelat.

 

Fiton franca eshte me lart ksaj rradhe. franca pretendente per kup bote e kam then qe ne fillim, madje dhe michael ballack tha ne espn france duket me mir se gjermania. 

Ndeshje qe e sheh francen pak me lart, gjermanise mbrojten nuk ja shoh shume mire. Gjithesesi te treja rezultatet mund te dalin.

 

Mbajeni shenim : kjo do jete ndeshja me e bukur e ketij boterori.

Kalon Gjermania

France-Gjermani smiley

sado behet fjale per futboll e sport, it's very romantic, arome evrope

France-Gjermani  2:0

po c'thua mo galile.. Franca ka bere 4 ndeshje deri tani, ka  ngrene 2 gola.smiley   ndersa ti, me nje ndeshje sot, e rrite, direkt,  100%  sasine golave qe do pesoj Franca..smiley

pra me satistike i bie qe Franca gjysemgolismiley   peson sot, po qe nuk eshte e i mjaftueshem..smiley

Belul.. 2:0 per Francen.. dhe nje shishe vere  siper..smiley

shit... e bon gjermane... ok.. 2:1 per francen pastarj.smiley

mire mire e kemi...  fundja gjysmegoli e kisha parashikuar une..smiley

Belul beji cicin satistikessmiley

sa ngutesh ti Tirona... fakti qe Gjermania shenoi kaq heret me duket me shume shqetesues, se sa premtues..smiley

 

p.s  veme re qe Franca  2-3 here  ka depertuar  me lehtesi  dhe rrezikshem deri  ne thellesi te mbrojtjes gjemane..smiley

ee dhimbjen ta kthejme ne force, thasmiley

Ec gjermon!

penallti e qerume

uniformat fr. - mire qe s'i kane cu me lujt 'in suit & tie'  (anyway, vive la france!)

pjesa e pare ndeshje pa shume emocione, hajt me, gjithsesi franca shkon ca si kollaj te porta gjermane, nuk e kane mbrojtjen kush e di cfare gjermanet. te shohim pjesen e dyte.

Se kuptoj pse Pogba luan aq i terhequr,a thua sikur eshte mesfushor shkatrues

Ku jane mcef tifozat e jeremonit. Ecni mer se po fito.smiley

dite me pikante qe tregon raportin evrope-amerike nuk u bente: evropa celebron futbollin e saj ne boteror,  amerika ka kthy shpinen te festoje 4rth of July-in e saj.

Ah mor Jul, edhe po mos ishte July 4th, amerikont nuk e shofin futbollin(e vertete)

 

true

Gjermania eshte dobet.. shume e plogesht po shfaqet si skuader. ca lojtare  spo kapin dot top me kembe.

dobet dhe po fiton, bej hesap te ishte shendoshesmiley

Edhe cik si vape, kshu qe me nge, ala "la vie en rose." 

ca behet keshtu

filluan nervat - thote komentatori

Keto francezet a dijne gjo qe me 0-1 eliminohen a jo ?

i morri ne qafe Beluli, jeni te kualifiku me s(t)atistike, tha. smiley

filloi sprova e portierave

Myler komshtremti

Adieu France

fitore shume easy kjo, pa noi nerv, su mor vesh ai ishte cerekfinale apo cfare. anyway, bravo pancerave, ishala kalojne dhe gjysemfinalen se atje ngecin gjithmone.

ndeshje e lehte, pa ndonje supremaci, fitore postmoderne smiley

Gzuar 4th of July! Mercie La Fayette!

Gjermaniiaaaaaa kampion bote!!!

Narkoza gjermone smiley

Thuhet se i kishin rrejt francezet, jane bo gjithe neshjet 120 minuta, i kishin thone. Me vone ishte sqaru, s'patem kohe per kurse frengjishte, ishin justifiku ato,  nuk e kishim per neshjen. smiley

Kush ishin ato qe po e diskutoshin kete neshje me? Hahhahaa a diskutojet ky gjermon qe ti heq puplat me valium hahahhaaa

Njishtas ...

E palloiiiiiiiiii

Gono, ne kete rast thuhet: e gjeloi,  se eshte shpendi i duhur..smiley  

nejse,  urime te sinqerta per fitoren,  por do piqemi ne finale... kjo Gjermani eshte kocke e lehte per tu pertypur..smiley

Belulo e di qe ti thjesht nga halli i bone ato deklarata para neshjes sot, se ti me llogjike sdo e veshe Francen para Gjermonit. 

I moren perdore i tregun ca eshte futbolli vogelushave te frances. 

4th July dite historike. Franca pagoi sa frengu gjelin.

po admini qeka me pushime kshu? kte tem e hapi gjys ore para neshjes dhe na e hoqi edhe deshiren me komentu.ate me brazilin kur do ta hapi,kur t'maroj neshja?

me ket tempo jermoni ka per ta honger ....
 

Ta paska nordh nervin edhe ty...hahahaha

jermonin e zgerdhiu gana...francezet si te lodh sot.

po ti festo 4 korrikun, ca do me botrorin ti...

4 korrikun po festoj hahahaha ku ka dite me te bukur se sot

right, pranej ktu ti...kerkon te mbyllesh plagen smiley

Une kom akoma edhe Kosta Riken ne loje akoma. Po e rrafi Hollanda aq me dobet do duket italia me Angline dhe Greqine. 

sikur s'leverdis 4 korriku dite historike, se i vjen n'favor edhe frances per loje te forte, jo per gje

po ti,  pervec 4-July  feston edhe  ne 21-July.?

 ... ditelindje peshkore

mire, po e shenojme te kalendari i peshkut.smiley

Gjermanija shoke, Gjermanija..

gjermonia eshte bere itali

...ndersa Hollanda eshte bere Gjermani..smiley

te gjitha jane bere dicka tjeter ne fakt...  vetem Kolumbia deri tani eshte ekipi i vetem qe fitoret i  ka shoqeruar edhe me futboll te bukur  dhe bindes!
 

fronsezet shume pak motivim kishin.

Gjermonet dhane shenja lodhje, deri ne finale do tu kene mbaru baterite.

lodhja  e gjermaneve ishte nga nje grip i tmerrshem, thone..smiley    fituan, por nuk binden.

ndersa kam pershtypjen se francezet kishin motivim, por u gjenden ne poziten e padeshirueshme qe  pesuan gol te paret dhe u desh qe ata pastaj  te sulmonin. dmth dolen nga loja dhe taktika e tyre.. me pak fjale, Franca nuk kishte nje plan B per  nje situate te tillle.  plan te cilin Hollanda, bie llafi, ka deshmuar qe ka dhe e zbaton kur duhet.smiley

Belul te shpetoji nje detaj i vogel qe Gjermont erdhen mbas 120 minutash kurse francezet Jo, e Gjermont luajten gjithe pjesen e pare. Ne te dyten duhet te kishin cuk 2 gola per mu si konservator ose 3-4 do thoshe ti Belul po te lute Belgjika. 

Per mu dobesia e Gjermonit mbeti dobesia e cuditshme ne kundersulm kur nuk konkretizonte me aq shume hapesira e Sigurisht traineri. 

Gjermoni te shtyp me kome. 4 here rresht ne gjysfinale. 9 here ne finale. 4 here kampijon bote. 

 

per saktesim: 3 here kampion

pushi , po ke ngel pa ekip per te bere tifozllek je e mirepritur tek Gjermont , jo per gjo po dhe pa emocione nuk shtyhet ky kampionat , mos u merzit edhe mua me erdhi keq per Pepinot smiley

pa lidhje me saktesimin.

rrofsh per oferten por jo smiley

Si te deshirosh por me vjen keq kur te shoh kshu te pikelluar smiley

smiley

futja kot tashti 

Akoma ke shpres e,

 Qenka e kote , s'paska  me asnje shprese smiley

Goooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll    smiley

Amon amon Gjermaniiii

Na marun llafet smiley

 

---

hajt mo

Rrofte Gjermanija

Poshte qeverija

 

Ca te thush, a komentohet Wagneri,  take a cigar and enjoy gjermanine

Neymar ruled out for the remaining of the World Cup.

ja dhe anglezet, tifo per Gjermanine..smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).