Studentët e Medias Aktive, Xhekson dhe Klaudio provojnë një ekpseriment social. Në rolin e dy gjimnazistëve, Xhekson si "gangsteri" dhe Klaudio si "viktima", djemtë improvizojnë një skenë ku i forti rreh të dobtin me shkakun "pse nuk m'i ke bërë detyrat?!". Djemtë kanë zgjedhur të vihen në rolin e studentëve dhe të flasin qartë për çështje detyrash në mënyrë që kalimtarët të krijojnë me shpejtësi një ide të përgjithëshme të asaj që po ndodh. 


 

17 Komente

Xhekson dhe Klaudio..smiley  emra integrimsash do thosh ''shqiptari i vjeter''..smiley  

ky Klaudio  te keputkerka  shpirtin megjithmend..smiley

belul, ky xheksoni do ta kete patur majkellxheksonsmiley te plote !  shok i ngushte me vandamin  e lazaratit dhe caknorrision e elbasanitsmiley.

po te kishim ndonje kryeminister  me emer te tille do e kishim marre statusin me kohe!

brusli berisha

 

C'eshte kjo "tema e bulizmit"? Qyqja, s'kemi fjale shqip te pershkruajm kur te rre tjetri per detyrat? Po te gjithe keta burra qe kalojne i bejne sehir, vetem femrat guxojne te nderhyjne! 

Grate nderhyjne sepse nuk ndjehen te kercenuara, dmth ato vazhdon t'i mbroje Kanuni i Lek Dukagjinit.

 

Lum si grate shqiptare, ca fati kan pas me kete Leken smiley

Tirana me trima hahahaha po te qellonte ndonje Kosovar aty apo "Eski Arnaut" do paloj te dy pa menduar fare 

jalla jalla!!!!

cilet kosovar o taliban? ata jan shqiptar pik se pari. 

Pik se dyti a e ke fjalen per ata kosovar qe iken bythen ne Bllac kur ishte lufta? 

Hahahahaha o aga o gomar. 

Ekselon ne komente te cuditshem Aga... Seriozisht..!

Pedera

Filmi ishte interesant, keshtu lloj eksperimentesh bejne edhe ne vende te tjera, biles duhet thene qe ne Shqiperi jane te vonuar caze ne keto lloj testesh. Ndoshta i ka vajtur mendja Blendit smiley

Do te shtoja se ne keshtu grindjesh, njerzit nuk para nderhyjne, edhe kendej ne perendim. E shumta njerzit i bien numrit te policise. Edhe ne rrahje eshte po e njejta gjendje, njerzit mendojne se duke nderhyre, do ta pesojne edhe ata vete, prandaj i shmangen konflikteve te te tjerve. 

Pyet artikulli: Ç'ndodh kur dikush dhunohet fizikisht dhe verbalisht në rrugë?

Pyes unë: Çfarë ndodh kur dikush dhunohet verbalisht në web, për shembull i thuhet "gjakprishur", jam brenda temës, apo jo?

Përse e fshini atëherë?

Çfarë ndodh - apo pritet të ndodhë, kur dikujt i demonizohet identiteti, në mënyrë sistematike, keqdashëse dhe të përsëritur. Pyetje e thjeshtë, e artikuluar, llogjikisht korrekte dhe koherente.

Përse e fshini pra?

 

Me c'kohe kane ardhur, te bejne ceco mu ne mes te Parlamentit, me rryp te potureve, shqelma e grushta, saaaaa i shkreti strazimiri e di ! Tema na thote ...ne rruge !
Dhe ti o ditezi, c'te ka hipur te flasish llefe koti ! Nuk eshte njehere te veteme, ta zeme se coc te shpetovi ndo njecke! Ti nga hera po ky acaz.? Valon druni mbi Gen ziun sa ju be lekura opinge ! Jazik per keta gangsteret qe e dhunojne ne kete fare feje te shkretin !

Studentët e Medias Aktive Xhekson dhe Klaudio provojnë një ekpseriment social 

`eksperiment social` smiley - eksperiment shume i dobet per te provuar reagimin!

 

 

mire mer e ka , si ka bo detyrat.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).