Presidenti Obama e ka pranuar ne te shkuaren se ne rini ka konsumuar marijuane, por ishte hera e pare qe dikush i ofronte Presidentit te ShBA-ve nje "te thithur" marijuane te legalizuar, gjate vizites ne nje bar ne Denver, Colorado. Ishte Matt Hew, nje djalosh qe mbante nje cigare marijuane te ndezur ne duar qe e pyeti Presidentitin nese donte ta provonte. Por Presidenti e refuzoi me nje buzeqeshje plot miresjellje dhe pakez nenkuptim.

14 Komente

u prish bota smiley  

Blend Salaj... Me kete postim po tregoni se jeni pro legalizimit te marihuanes ne vendin tone. Ju lumte per deklarimin hapur, ne fund te fundit eshte burreri.. smiley

PO deshet na e shqiperoni titullin qe ta kuptoj me mire materialin e servirur me siper.

Njoni i ka thone Obames, "E do i pompe, daku?"

Mendoj se eshte moment surreal. Kur mendoj presidentin ne nderveprim me publikun, mendoj agjentet e secret service, nje lloj tensioni ne atmosfere ceremoniale, kurse ky cast eshte pothuajse qesharak, i pabesueshem e gjithesesi normal.

Kjo do te thote:  Beni si them une por mos beni cfare bej une! (Ju e pini se dem ju ben por une nuk e pi) smiley

Mr.President- coco jumbo..smiley

smiley

Si tha ai, Amerika eshte te luftosh per te drejten e tjetrit per te thene ato qe ti do harxhoje nje jete ti kundershtoje. 

Mua me duket sikur degjoj pak a shume kete fraze: " You gona hit this?" - ndermejt sekondes se trete dhe te katert.

Pasi sheme kuazi berberi kerkoi dashnore lazaratse, tri gjera ndodhen:

- Rama i hoqi topin e futbollit policeve ne Lazarat dhe i vuri masken dhe armet 

- Brazili u mund keqfareobobosaturp nga Gjermania ne fushen e vet te fubtollit

- Obames i pasuan nje Marie para kamerave sikur te behej fjale per nje top futbolli

Ne bote s'ka rastesira, ka vetem ngjarje qe jane te lidhura me njera-tjetren si lesh-e-lira, pat thene Ajnshatjni.

Mos genje, kam kerkuar nuse. It's a big difference. Nuk jom Tahiri une.

sweet lazarat of mine

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).