Ndodh dhe kështu! Për të bërë presion për t’i kaluar, nxënësit e gjimnazit “Sali Nivica”  në Memaliaj kanë vjedhur regjistrat e shkollës. Sipas policisë tre regjistrat e maturës janë vjedhur gjatë natës, dhe dyshohet se këtë e kanë kryer vet nxënësit.

Në muret e shkollës ata kishin lënë një mbishkrim ku theksohej: Na kaloni që tju rikthejmë regjistrat! Policia po punon për identifikimin e autorëve si dhe vënien e tyre para drejtësisë. 

17 Komente

Shikoj nganjëherë ca portrete aktivë në TV  dhe më kujtohet skena e një Xhagai të lagjes .Kishte rreshtu nja dhjetë pesëmbëdhjetë nga këta me "status " Sot ,  dhe i kishte vu përballë fasadës  së shkollës 11Janari me llastiqe në dorë .

Në krye qëndronte P . Xhagai me dorën lart dhe komunikonte me drejtoreshën e shkollës .

Do kaloj ..filani ..

Jo ( ishte me të veërtetë burrneshë labërie )

Zjarr ...komandonte i dhe ...Thyheshin xhamat e katit të sipërm . Them se kjo do ketë qenë një nga protestat kundër sistemit arsimor komunist , nga të orëve të para smiley

jane radikalizuar shume gjerat.... kaluam nga Nertil Duli, qe  hoqi siguresat e shkolles per te sabotuar mbledhjen e keshillit pedagogjik qe ishte mbledhur per te,  te vjedhja e regjistrave  per te bere shantazh  mesuesve ne Memaliaj..smiley

po edhe keta,  i kane vene  kesaj shkolles emrin  Sali.. eshte si te kerkosh me pahir probleme..smiley
 

Ekipi i te rinjve te LSI-se.smiley

Kanë fillu më shpejt radikalizimet.

Qëkur heronjt e demokracisë lidhnin energjinë elektrike me sustat e krevatëve në qytetin Studenti për të sabotuar emrin e Universitetit .Po shyqyr doli Saliu dhe i stepi pak !

po me kujtonka polikumin e 85-88 kur na conte ajtanka bushati nga njona godine te tjetra me marr rregjistrin. pa kalu nji here nga banjot e godines 3 nuk kishte dermon

Qeveria dhe ministri Qyrku duhet te fusin nje ligj, kesa radhe jo per pagen minimale, por per noten minimale...
Duhet ta zhdukim cdo lloje konkurrence apo meritokracie nga ky vend!
Barazitizem per te gjithe ore....!!

Po cfare pret nga nje shkoole me emrin saluk, vecse bandite dhe egersira lol

Policia po punon për identifikimin e autorëve si dhe vënien e tyre para drejtësisë.

 

sa te veshtire do t'a kene t'i gjejne

Ishalla nuk I djegin! 

le ti djegin.

le te djegin dhe shkollen

dhe memaliaj te mos nxjerre me femije ne shkolle, le te behen kafshe

Ndoshta behen polica! smiley

jo se i duam me shkolle dhe policat

Ca fshataresh barbare, keto na behen zvministra pastajose drejtore drejtorish

Parulla:

Na kaloni, t'jua japim!

sikur perdorej per te kaluar klasen nga katranjoset femen qe jane derr seksi.

 

 

he me i gjeten ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).