Keto treqind dite te qeverisjes se PS  ajo qe me ka bere pershtypje pervec krizes se thelluar, papunesise qe rritet cdo dite, dekorit qeveritar, vetekenaqesise se kryeministrit eshte ministri i jashtem. Zoteria ne fjale nuk duket asgjekundi ne konferenca shtypi, udhetimet jashte vendit nuk pasqyrohen sa duhet nga mediat etj. A thua se Edi ashtu si Enveri gjeneral kolonel i atribuon vetes edhe te qenurit minister i puneve te jashtme.?

20 Komente

e perse te flase? ka ndonje problem shqiperia??? jooo

aa,kur te kete ndonje arixhi per te cuar ne spital ,ose ndonje fshat pakicash ,per ti nderruar emrin shqiptar me ndonje sllav,po, atehere do flase per ''integrimin''.

po ti peshk i kuq,si cun sale qe je,nuk te takon te flasesh per keto tema,sepse edhe aldo  bumci yt,i njejti brum ishte, ne mos me keq

A thua ke te drejte mo bir andarti?

Aktualisht eshte ne Izrael per nje vizite zyrtare dhe sapo u takua me homologun e tij Izraelit zotin Avigdor Liberman.

ka dale ne lajme mjaft here por postimi normalisht ka tjeter qellim ndaj s'ia vlen t'i pergjigjesh ketyre

kuazimondo, qellimi i "pyetjes" eshte se perse s'i jepet rendesia e duhur dhe perse i exiplohet ne njefare menyre puna e tij ne marrdhenje me jashte..

hahahahahah e paske pyetjen me spec o peshk kinez. Une kujtova se deshe me e taku e nuk po e gjeje dot.

Ne fakt nuk mbahet mend ndonje minister i jashtem ne Shqiperi qe te kete bere ndonje pune mbreselenese. Atje gjithmon KM e ka marre vete mbi supe kete pune. S'kemi pas ndonje ekuivalent te jeremic psh. Lul Bashen mbaj mend dhe ate vetem prej punes se dobet sidomos ne ato "perpjekjet" per njohjen e Kosoves te konferenca islamike ku jeremici doli me i suksesshem se lulka. 

qe kur boni ate blunderin "let's go dutch" ai... e mcefin te shkretin se ti heq gjonat prej duresh.

Thonë se nuk del dot në medja, se nuk e ka njerin vesh, ja ka këput kryeministri....

 

Ministri me i mire i kesaj qeverie per mendimin tim.Duhet me ba si Erion Veliaj per me qan i sukseshem.Zani i diplomacise shqiptare u nigju permes kryeministrit ne kancelarite ma te fuqishme te Evropes qe padyshim asht frut i punes se Ministrise se Jashtme. E c'duhet te baje ma shume ministri ?

Nqs asht meraku me i pa ne televizor,ishte te hanen te Rudi i Shqipit. 

He's going Dutch. 

Nuk thone kot.... kallini plot, e ma koken poshte.....  Nuk ka nevoje me u bo yll i mediave, per vete rolin qe ka, vete marja e statusit, ishte nje fitore e diplomacise sone, e po ashtu edhe rigalllerimi i disa mardhenieve te vjetra te prishura ngga "babasqapi", eshte merite e tij... po siç duket peshku blu, shifka vetem Klanin, e jo ato te tjerat...

Nuk e kuptoj kete urrejtje te peshqve per Sali Berishen, tashi dy gjera ka ketu, ose ju e urreni sepse vjen nga nje krahine si Malesia e Gjakoves dhe keni urrejtje patalogjike per veriun shqiptar ose ju te mesuar me shtypjen injorante komunislte nuk beni dot pa te.

ps
Meqe ra fjala , Klan tv ka ngelur i vetmi ze i lire i demokracise ne Shqiperi

Isha i sigurte ne preferencat tuaja.... urrejtja ndaj Sali Berishes, nuk vjen nga qe eshte verior, (verior eshte edhe Mustafaj, Zogaj, Qosja, Arbnori, Vukaj, Ismail Lleshi, Ilir Beqa, Luan Rama, etj, etj) dhe kete dasi ai e ka sjelle ne kete vend, por ngaqe eshte antishqiptari mei madh dhe personi qe i ka sjelle demin me te madh ketij vendi, dhe po vazhdon ti sjelle, me gjuhen e tij te dhunes dhe urrejtjes. Ai eshte tradhetari me i madh i ketij vendi, qe ja ka shitur, klienteve te tij, ne dem te Shqiperise dhe shqiptareve.

Alidems, shume " i holle " ky mesiper? Po sa shpejt e gjen ore !

keto perrallat me flamure jeshile,i gatuan kuzhina serbe,dhe riprodhojne gazetat e tyre ne shqiperi si puna e temes.

po ky muhabet eshte te tema tjeter.  ketu kerkohet nje minister i jashtem qe eshte zhdukur dhe ka bere merak sali fazllicin!

C'lesh jeremici.

Jeremici ka qene idiot fare.

Jeremici mbahet si ministri me i dobet i qeverise se Serbise me supergafa per Kosoven.

Jeremici shkoi e coi padine ne Hage dhe iku per lesh dhe ju ka bere nder njemije here shqiptareve me gafat qe bente.

Sa here thoshte Jeremici,qe kemi marre garanci qe x vend nuk do te njohe Kosoven,njohja i vinte ne 2 jave-1 muaj.

Dipolmacia e Jeremicit ka qene si diplomaci militantesh rruge dhe askush nuk e merrte,seriozisht.

Mrkic ka qene minister me i sukseshem.

Dhe kush eshte ministri i Jashtem, mos eshte ai Bushati. 

O Kuqo, pse te paska zone meraku kaq fort per Mirin e Brrylit?

Sa i shkon toponimi smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).