Te nderuar peshq, po mendoj qe kete vere ti kaloj pushimet ne Sardenje. kush mund te me ndihmoje me ndonje info me te zgjeruar mbi Sardenjen, nese dikush nga ju ka qene dhe mund te me thote se, a ja vlen te shpenzohen leket atje? Flm

20 Komente

Sardegna eshte "hepiqendra" per pushimet verore ne itali persa i perket cmimeve mund te them ne menyr jo te drejtperdrejt (ne kuptimin qe nuk kam qene kurr ne Sardegna) qe jan paksa te kripura. Te keshilloj qe te shikosh vet neper web site e fluturimeve dhe te hoteleve per te gjetur vendin ideal per ty (kayak.it ose trivago.it).

flm mitru, i kam pare cmimet, dhe jane paksa shtrenjte, do doja edhe ndonje info mbi vendet apo fshatratqe jane interesante per tu vizituar.

 

korsika eshte si shqiperia, or shok. nuk eshte per ty, por per ata njerez qe u ka ardh ne maje te hundes nga qytetrimi, urbanizmi i tij i eger, dhe duan natyre te virgjer, gje te cilen ne shqiperi e ka ne çdo skaj, akoma dhe per disa kohe. 

ti shko ne nju jork per vizite apo ndonje qytet tjeter te madh. natyren e virgjer e ka akoma ne shqiperi.

do shkoj ne sardenje, jo ne korsike.

10 000 € java, ta gjej me qira nje vile, perkashi asaj te berluskonit dhe sofia lorenit. (per sardenjen e kisha llafin, tani e pash gabimin)

 

10.000 java smiley kur te kap lloton.

pashe ne internet edhe oferta me 90 euro nata, por dua afer ndonje fshati apo plazhi te bukur.
 

ne fakt ja futa kot per çmimin se nuk me kujtohet me. 

po vllai im ka nje mike, ish aktore kinemaje, qe jep me qira vilen e saj ne sardenje. 

faqja e saj eshte http://www.sardinia-on-the-beach.com (per çmimet duhet me i dergu e-mail)

po e postoj se ku i dihet, ka ndonje shqiptar qe ja lejon kuleta. i dergova nje sms po ashtu per çmimet, por me duket se i ka te shtrenjta sidomos ne sezon veror.

ps: pergjigja me erdhi, ne gusht 18 000€ ne muaj, gjate vitit me lire.

Nje nga shoket e mij eshte nga Sardegnia. Uroj qe ti plotesohet deshira qe Sardegnia te behet e pavarur brenda 10 viteve te ardheshme. smiley Kendojn edhe polifoni pale smiley

flm Fin

S'ka perse, por do te te thosha t'ia vesh veshin Xhenit per punen e makines dhe te cmimeve. Pushimet me ekonomike ne Sardenje jane ato ne shtepite me qera, ku makina mbushet me rezerva ushqimore (vaj, pasta, mish...) qysh para se t'ia hipesh tragetit. Perndryshe te presin hotelet dhe restorantet qe ne mos jane te shtrenjta jane pa cilesi, por mund te jene edhe te shtrenjta edhe pa cilesi.

Kudo qe te shkosh bregu i Sardenjes te mbush me surprisa mahnitese,bregu bregut nuk i ngjan me nje llafsmiley, eshte e domosdoshme makina qe ta shofesh gjer' e gjate,mos lere pa pare Costa Paradiso etj etj,ne kete periudhe çmimet rriten,e di vete ti xhepin tend,kalofshi bukur!

flm xheni, ate shpresoj edhe une, qe bregu bregut te mos i ngjaje smiley. pa makine do shkoje aty, them te marre me qera ndonje piaggio, se xhepin e kemi me vrima smiley

centaur, qe u bofsh krokodil smiley kur e ke xhepin te shpuar, pse nuk shon ne plazhet shqiptare, i bo xhiro ndonje qiraxhiut apo hoteli aty. 

s'e besoj ta kesh te shpuar xhepin derisa do shkosh ne sardenjasmiley,shif e boj mo,te gjitha zgjidhjet janesmiley

sajohemi me te keq moj xheni, smiley  buke e krip e zemer te madhe.

centaur, pushime te mbara!

hyra me teper ketu ngakureshtja per te pare, se cfare kishte shkruajtur Alba2265 rreth kesaj teme :  dhe nuk u zhgenjeva aspak smiley  

 

Eshte shume shtrenjte Sardenja 15 dite duhen te pakten 3000 Euro. Une gjeta nga 6 deri me 25 Gusht ne Portimao te Portugalise nje oferte prej 1500 Eurosh ku perfshihet Hoteli bashke me Avionin dmth shume me lire se sa ne Sardenja .

Portimao osht fantastik fare Brado, zgjedhje e mire, paske per tu knoq!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).