Neser opozita nuk do te jete ne parlament, ne shenje mospajtimi ndaj pranise dhe fuqise se krimit ne Parlamentin e Shqiperise.  Sot nje grup i perbashket nga Prefektura dhe Bashkia e Tiranes kane nderhyre per te hequr nga ambjentet e ish-uzines Dinamo tregtaret qe ushtrojne aktivitetin e tyre ne kete ambjent. Personalisht nuk kam qene ndonjehere pro ketyre strukturave te sherbimit, por ajo cka sot nuk ja gjej dot pergjigjen dhe qe eshte nje pikpyetje e madhe per mua personalisht eshte kjo: cili element ben qe te gjehet menjehere nje gjuhe e perbashket e forcave politike kundershtare, nje gjuhe qe nuk mund te gjehet ne parlament e as ne struktura te tjera institucionale, vecanerisht ne keto momente?

Mesila Doda, Deputete PD.

 

15 Komente

€ € € € € € € € € 

Ojro quhet o Mesila. Shume Ojro   smiley  

 

Elementi e ka emrin shume te thjeshte: TRU / MENDJE

Problemi qendron ne faktin qe shumica e njerezve kane filluar te mos e perdorin FARE, sic ben ti.

cili element ka shpikur modelin pozite-opozite? me duket se quhet mendje / tru. problemi qendron se thuajse te gjithe njerezit e perdorin me shume se c'duhet. smiley

 

 nje gjuhe qe nuk mund te gjehet ne parlament e as ne struktura te tjera institucionale

dmth qe atje ju bëni sikur nuk e gjeni (gjuhen)  smiley

Mesila, e mesuar me filozofine qe kundershtari politik duhet var tek palma, i duket habi qe disa institucione lokale dhe qendrore mund te kene te njejtin konkluzion mbi nje situate te dhene.

Kete nuk ka mundesi ta kuptoje Mesila persa kohe pyet qe : cili element ben qe te gjehet menjehere nje gjuhe e perbashket e forcave politike kundershtare...

E shef gjithshka si politike. Nuk ke cfare pret me shume prej saj.

Besoj kjo "Thenie" eshte sjelle me tjeter prapamendim si prurje ketu, por po I del e kunderta smiley

dmth po del me paramendim? smiley

Duhet 'paramendim' ?

Kto duhet te ishin jashteligjshem, kjo thote gjuhe e perbashket. Po s' ka faj se ne pushtet, persa kohe upuzite.

PD denoncon dhunen e nje krimineli (te denuar ne Itali) kunder deputetit te saj, dhe ja di mire dosjen kriminelit sepse Berisha e promovoi ate me pare se ta bente Rama deputet. 

Nga ana tjeter, Rama me Meten po denoncojne korrupsionin e Gjin Gjonit, te asistuar nga Beqiri dhe Braho. Dritan Prifti nderkohe bredh ne tregun e orave te dores si ciftutet ne shkretetire.

Ky eshte kulmi bre, tha kryetari i nderuar i shoqates tone te ekuiekuilibruar, Lubonja.

P.S. Merrni shembull paqedashese dhe merimosmbajtese nga Peshku; qiti Mesilen e palmes ne krye te faqes vec se permendi prishjen e tregut smiley

Mesila nga ana e saj eshte bere dele e urte qe kur: 1) partia e saj humbi pushtetin, 2) eshte menjanuar nga qarqet e partise.

"Ai u shpreh se këto transaksione në Serbi dhe Rusi që janë publikuar nga mediat duhet të kontrollohen."

Pas zhgenjimit nga Obama, i del diskush zot botes se lire, Brace vs. Putin.  

Megjithate, ne tone me serioze, thone qe nje nga te paktet qe nuk e ka ngjyer ne corbe eshte ky (pa vene doren ne zjarr dmth). Prandaj duket si Don Kishoti ne mes te mizerise se hajduteve. 

Ne qofte e vertete, me rritet respekti per te.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).