1. Të dish të përdorësh Facebook-un.

2. Të dish të përdorësh twitter.

3. Të jesh i aftë për të bërë selfie.

4. Të merresh me arredimin e zyrave në Kryeministri.

5. Të mbash fjalime sa më të gjata dhe me sa më shumë figura letrare, edhe kur thua budallalliqe.

6. Të vishesh me rroba sa më të shtrenjta.

7. Të mos pranosh asnjëherë asnjë gabim.

8. Të dish të mbledhësh rreth vetes njerëz si ty.

5 Komente

Dhe te dish me numru. Se mbas numrit 7 zakonisht vjen numri 8 ...

9. Te genjesh sy per sy

10. Te vrasesh njerezit e paarmatosur ne bulevard

11. Te shash si rrugac ne kuvend

Te besh trimeri me grate!

Kritere alla shqiptarce

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).