Disa ditë më parë Këshilli Kombëtar i Restaurimit ka vendosur rikonstruksionin dhe rifreskimin e fasadave të Sheshit Nënë Tereza, në kuadër të vizitës së Papa Françeskut më 21 shtator. Me këtë rast është vendosur që Sheshi të rikonstruktohet bazuar në projektin origjinal të autorit italiane Gherardio Bosio. 

8 Komente

Sikur te benin dhe nje here fasadat e pallateve, jane qe jane, se u ka dale ngjyra dhe ishte dicka e vecante ashtu, terhiqte dhe turiste.

kjo  foto  eshte  te Universiteti, apo jo..?  sa bukur  i kane kombinuar, uniforme: 1 dritare,  1 airco.. ai  arkitekti italjan  qe ka bere  kete ndertese do te plaste nga  zilia.smiley

Me ne fund kanakari i bashkise po ben dicka te mire. Sic duket ka frike nga njeriu zotit.

Po e bo Ministria e Kultures kete pune plako.

Po me ate rast do i japi dhe leje Manes e Frangajt aty onash pak. Nga refleksioni e deri te Bar Square a sheshi, si e ka ai, pallate do ngrehen

Ironike eshte ajo fotoja e studenteve qe kalojne nen skele nen tabelen  ku thuhet" zbatoni rregullat e sigurimit teknik."

Foto e trete trami? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).