Ministria e Arsimit vijon të mbrojë fort tezën se universitetet që iu është hequr licenca nuk kanë respektuar kriteret ligjore e as kushtet për të vijuar që të jenë të tilla. E për të përforcuar këtë tezë, ministria e Arsimit ka publikuar edhe disa foto ku duken disa godina që nuk plotësojnë as kushtet më minimale.

12 Komente

smileysmileysmileysmileysmiley

Ministria e Leshit! Duke treguar kete foto nuk mund te justifikosh mangesite ne te ashtequajturen reforme.

Shume mire qe e kane mbylle kete palo filial, po kush ka kundershtuar mbylljen e ketij filiali qe po na e propagandojne? Askush!

Komision leshi dhe i pakualifikuar. Raporte leshi copy-paste. Favorizim i disa universiteteve, qe e meritojne te mbyllen per te cilat jane bere pazare ose thjeshte jane anashkaluar per shkak te pronareve.

Edi Rama, po e dhit edhe nje here si te ndertimet pa leje, duke mos iu permbajt kritereve.

shkolle !!!? smiley

Universitet Pjero, jo thjesht shkolle

Cfaree behet ore keshtu ne Shqiperin Evropiane smiley

Ku eshte kjo godine?

Keshtu e fillun dhe Rilindasit , te vjetrit , se keta te sotmit vetem me prish dijne.

dok adhamudhi n2

...krehe, te shperoje tjatri

mos i shiko gunen, po shikoi punen...he tu befsha

Tani reformen e ka bo kjo zonja:

Nderkohe kjo zonje ka qene pjese e komisioneve qe ka dhene diplomat. 

Nderkohe qe e dinte qe ne 2008 se PHD e saj nuk vlente dhe ishte viktime, ka vazhduar ta perdore titullin.

Kur thonte Ministrja se do procedohen ata q ekane dhene diploma pa vlere a duhet denuar edhe kjo zonja qe ka udheq komisionet ne dhenien e diplomave.

A, po, filiali.

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).