Mjaftoi 1 ditë dhe problemi i një predatori seksual që kërkon seks për punë nga zyrat e Partisë Socialiste në Sarandë, u zgjidh. Vetë Kryeministri Rama i ka vënë kapakun cështjes me një postim në Tëitter, ku në 140 karaktere apo më pak, u mor me gangrenën e punësimit përmes shërbimit ndaj partisë në pushtet.

Kryeministri e kishte trajtuar këtë çështje jo pak herë kur ishte në Opozitë, duke premtuar se do ta shfarroste fenomenin. As e ka cekur dot. Mungesa e vlerësimit, mungesa e garës së ndershme dhe shpërblimi i ushtareve te partise duke i vendosur ne pozicione kyçe, eshte ne mendimin tim një betejë e harruar panisur. Duke larguar Agronin nga Partia nuk zgjidhet asgjë. Ky veprim dhe deklaratat patetike për shtyp më kujtuan atë batutën e dobiçit të hedhur në ferra nga filmi i famshëm.

Ky fenomen korrupsioni i punësimit përmes deputetëve vijon më i fortë se kurrë, edhe në ditët e Edi Ramës si kryeministër. Është diçka që që ka të bëjë drejtpersëdrejti me cilësinë e jetës, e jo vetëm të administratës në Shqipëri. Sot është më mirë të jesh servil sesa i ndershëm, më mirë besnik sesa parimor, më mirë idiot i partisë sesa me kokë mbi supe. Këtu mendoj se sharra kryeministrore ka ngec në gozhdën proverbiale. Kryeministri mund të ketë perlat, por është i rrethuar nga derrat. I lidhur, nga servilizmi i njerëzve të tij, si Guliveri nga liliputët.

Problemi që Kryeministri nuk adreson,nuk është tek epshet pedofilike të një njeriu, por tek sistemi qe u jep pushtet këtij takemi, e qe bën që populli ta zgjidhë hallin tek zyra e Deputetit, e jo tek zyrat e shtetit. Pyetja lind, pse duhen Zyrat e Punes, derisa puna gjendet në mënyrën e Agron Cekës? Provojeni vetë, është pothuajse e pamundur të gjesh dikë që beson tek punësimi me meritë - dhe kjo nuk mund të jetë një rastësi. Njerëzit mendojnë kështu, sepse kështu është.

Kaq për fiaskon e fundit në marrëdhëniet me publikun. Kjo do i ketë efektet të gjata dhe dëmin në imazh do ta ketë të rëndë. Sado ta bëjnë lanet neë media, çakej si ky janë gjaku në venat elektroale të partive politike në Shqipëri. Shreku (përbindëshi) iku, por moçali me erën e keqe mbetet mu aty. Si efekt anësor mund të përmendim se u desh një pedofil për të shpëtuar një guvernator.

133 Komente

Sa pendes I kom Ra asaj vote qe Ta dhash, mos ja pafsh hajrin.

Mire e the e te lumte goja, por problemi yne eshte qe ne shohim vetem 2 parti: PD e PS. Edhe ne kohen e enverit kishim votime, keshillin e larte te enverit ose PPSH pra demokracia nuk na i hoqi veset ekaluara. Votuesi ne perendim nqs nuk din kujt tja japi voten "voton green" qe sado pak impakt te kene je i sigurte qe nuk ke ndihmuar nje perbindesh vetem e vetm per te hequr nje perbindesh tjeter.

Popull, ka shume parti te vogla te cilave duhet tju jepni voten sepse nuk eshte normale qe partia ne fuqi te mos kete nevoje per opoziten ne parlament qe te vendose, shtoje apo ndryshoje ligje. Kjo do te thote qe nje pjese e popullit nuk reprezantohet... na ndodhi me PD 8 vjet dhe po na ndodh tashi me PS.

Votoni parti te vogla lokale qe ju premtojne plane te vogla realizuese dhe jo endrra paradiziake.

Mirditahousenbergen, kete qe thua ti, e kam thene une ke kohe. 

gezohem qe nuk jam i vetmi dhe jam i sigurte qe e gjithe diaspora mendon ndryshe nga shqiptaret e shkrete qe konsumojne vetem medjat shqip, por fakti qe dy partite e medha u ulen ne tryeze 1 muaj para zgjedhjeve te 2013 per te ra dakort mbi mundesine qe diaspora te mund te votoje ne ambasaden apo konsullaten shqiptare neper vendet e tyre perkatese e lane pas dore 1 jave pas duke nxjerre shkak "mungesen e siguris dhe kontrollit" (nderkohe qe shtetet evropjane, te pakten Belgjika dhe Hollanda), garantuan sigurin dhe rregullin) dhe thane jo. Absurditet i papare qe tregonte bashkpunim opozitaresh per te futur popullin ne gracke. Ne mund vetem te bejme komente qe ti sensibilizojme sikur u be "kunder plehrave kimike" ku mediat shqiptare u bazonin mbi informacione qe nxirrnin gazeta si "Le Monde" "The Guardian" etj nderkohe qe qeveria rama dhe opozita Berisha nuk pranonin asnje intervizte rreth temes... Me Fullanin po ndodh akoma me keq, Meta+Basha e Mbrojne hapurazi, Rama nxjerr erjon braçen te deklaroje qe "ne duam ta heqim por nuk na e lejon ligji". Pra te njejtat figura ne skene. Votuesit thjeshte ju nderruan pozicionet ne zgjedhjet e 2013-es.

gezohem qe nuk jam i vetmi dhe jam i sigurte qe e gjithe diaspora mendon ndryshe nga shqiptaret e shkrete qe konsumojne vetem medjat shqip, 

E verteta e hidhur eshte qe ju te diaspores e konsumoni veten me mediat shqip. Ne ketu i diskutojme gjerat sic i shohim first hand. Ju humbamenoseni nga mediat

Pyetja lind, pse duhen Zyrat e Punes, derisa puna gjendet në mënyrën e Agron Cekës? Provojeni vetë, është pothuajse e pamundur të gjesh dikë që beson tek punësimi me meritë - dhe kjo nuk mund të jetë një rastësi. Njerëzit mendojnë kështu, sepse kështu është.

Sakte, paster dhe bukur! Nuk kam cfare ti shtoje apo kundershtoje. 

mund te shtosh diçka, duke mesuar zgjedhimet e foljeve.

SHTOJ

KUNDERSHTOJ 

pa E ne ne fund.

Perse duhen zyrat e Punes ....

Njeri nga Problemet ne mos shkaku Kryesor qe jep mundesi absolute te cfrytezohet Posti Publik .Ne pamje te pare te jep pershtypjen se eshte problem i ngritur drejt .Keshtu sic ka ardhur nuk sqaron se cfare eshte Problemi 

1 . -Perse duhen zyrat e Punesimit ne Shtet .....apo

2.- Perse ngrejne zyra Punesimi Partite .

Kjo duhet sqaruar sepse eshte adoleshence te nenkuptoje pyetjen e dyte . Zyra punesimi ka dhe duhet te kete ne Gjith Boten ! Por kjo pyetje ose verejtje ka qene dhe Behet    Foleja e Kryeqelbesirave Poliytike .Me ram po Llaf pjella te LefTGopese per te mbjellur akoma Kurvare Politike te nje krahu "ndryshe " nga keta ."plehrat qe jane ne Pushtet . Rrembeni armet .Shteti ka rene . Tua Rruajme si ne Rumani "smiley

Por gjithashtu eshte shume Cilesore per Pyetjen e pare .Ne se eshte nje zyre Partie qe ka hapur nje Deputet apo cfare,  direkt per punesimin e njerzve ..Kjo eshte kunder Ligjit dhe ketij Deputeti i duhet hequr Urgjentisht Mandati . Ne se jane zyra te evidentimit te halleve etj etj , atehere zgjidhja eshte shume e drejte .Kryeresi i aktit ose shfrytezuesi i nje Posti Publik ( Pergjegjes zyre i Ligjeruar nga organet Lokale ) duhet Denuar maximalisht si Individ duke e denoncuarPo Organet Lokale !

Shume emocional kesoj shkrimesh pa Buke !

Problemi që Kryeministri nuk adreson,nuk është tek epshet pedofilike te një njeriu, por tek sistemi qe u jep pushtet këtij takemi, e qe bën që populli ta zgjidhë hallin tek zyra e Deputetit, e jo tek zyrat e shtetit. Pyetja lind, pse duhen Zyrat e Punes, derisa puna gjendet në mënyrën e Agron Cekës? Provojeni vetë, është pothuajse e pamundur të gjesh dikë që beson tek punësimi me meritë - dhe kjo nuk mund të jetë një rastësi. Njerëzit mendojnë kështu, sepse kështu është.

 

yep!! . e thame qe dje kete te tema Gonit... qe njerezit, militante apo jo,  drejtohen te zyrat e partise apo deputeteve per te gjetur pune dhe jo ne  ne zyrat shtetit,  qe jane  pikerisht per kete pune..  por ky nuk thote asnje gje per kete.. dhe ska si te thote sepse edhe vet ka hapur nje zyre te tille ne Vlore, meqe eshte deputet i zones..

Kto zyrat e punesimit u hapen si pjese e programit ''Punesimi si fasade pallatesh''.Shpresoj qe Rama mos ti bjeri me  fyellit ne vrimat e fasonerise apo Call Centerit...Duhet menduar me  seriozisht per problemin e papunesise se mileti ka dal prej duarsh ne kohen kur funksionaret denden me 3-4 rroga,shumica mbajne frymen me 100$.Jemi me verte tragji-komik.

Ku kanë shkuar (në cilën parti) perverset seksualë, pedofilët, skizofrenët, psikopatët, karieristët e sëmurë, b**h q****t dhe hajdutët, që kanë qenë e janë me tepri në shoqerinë shqiptare? Ky që u kap dje paska qenë kontigjent i PS-së, por ju siguroj se janë të shpërndarë uniformisht në tërë partitë. Te PS ka plot të tjerë. Te PD-ja mbërritën deri ministër...dhe i ka me shumicë kjo parti. Histori kurvash e kurvarësh te PD dhe PS fillojnë nga kreu dhe nuk mbarojnë...Linçimi mediatik është masa më e mirë e ndëshkimit.
 

Mire ti behet njerzeve qe u rrine si dele mbas politikaneve dhe nuk cohen ne protesta kunder tyre. Nje gje eshte e sigurte nuk jane aq te forte sa duken jo. Po te kishte ndodh ne Greqi kjo, cdo kishte bere opinioni publik. Nje gje eshte e sigurte, nuk do rrinin kurre si ne, ku cudia me e madhe 3 dite zgjate. Po ne cfare skemi pare e degjuar keto vite, sa perversitete te tilla fatketesisht nuk na bej me pershtypje. 

O provincial i vogel, qe mbete gjithe jeten inferior. Po te kishte ndodhur ne Greqi thote. Gjithandej ka ndodhur, e gjithandej jane marre masat qe u moren ketu; fajtori arrestohet. Kaq. Ca pret ti te behet? Ne Britani sapo u kap nje rrjet me 600 pedofile, me lidhje politike me te forta se ky ketu. Ne Amerike ka ndodhur disa here. ngelet gjithe jeten katundare, edhe siria ju duket vend me i mire.

Mos u zini se te dy jeni edramista, nuk i sherben partise kjo.

He me ti parti-enver jemi gati kurdohere,,,, rendesi ka qe partia mos te shahet po cfare rendesie ka morali. Po su zgjidh thelbi i problemit te tilla histori do te kemi gjithmon. Po qenka e kot me fol me ty,,, se dhe ti aty qenke punesu. 

Ngjarje qe Rama duhet ti Kuptoje si Fatlume qe i zberthejne Realisht Gropat e Nevojtoreve qe ka lene Klani Berisha .

Jepini 50 mije Dollare .Eshte i besuari i yne ..

Firmosur ..kryetari Partis Demokratike ..emer mbiemer LefTKopeja .

Eshte militant i partise sone .Te futet ne pune urgjentiht Inspektor !...Firmosur .. Kryetari ..(sipas partive ) ku doemos shembulli ka qene LefTKopeja 

Dergo nje trup te mire Policesh dhe Rrihi ata socialistet...Telefonate - Urdher e zv Ministrit te Brendshem Deputeti  i PD-hit ..Strazimiri ! Mbeshtetje e Plote nga LefTKopeja 

Xhahid .Merr Garden ne dorezim dhe mesoi sic di ti duke filluar qe nga spitalet ..Urdher nga kreu i Shtetit ..kryetari Partise se Kryeqelbesires Berisha keshilluar nga LefTKopeja !

Pa i ardhur droje , Rama menjehere duhet ta studioje dhe te gjeje mundesi aplikimi ne baze te Manualit te L.Cukos per Kuadrot !

Minimalisht .Denon ne menyre te ashper Rekomandimin e Marrjes ne pune me kerkesa Urdherore te Titullarve Politke jashte procedimit te zyrave Perktese Ligjore !

Eshte Problemi KYC qe shpjegon dhe perse degjenerojne ne kete sistem shume figura Idealiste e te Pergjegjeshme por te lena azat nga KryeQelbesira e sistemit Berisha ! Dhe ne menyre te Perktyer Lufton Drejtimin Vertikal ose metoden Baze te Hitlerit te aplikuar me se shumti ne Organet e Dhunes e Gjyqsorit !

S'e kuptova ku do te dale shkruesi i artikullit. Shkrim pa krye e pa trup, vetem te folura percart. Nuk ka c'ben as sali berisha e as edi rama nese nje njeri eshte pervers dhe perpiqet te shfrytezoje postin. Skandale te tilla ndodhin ne gjithe boten, qe nga Berluskoni e deri te Bill Klinton. E vetmja gje qe mund te bejne eshte ta pushojne. Shkrimi me duket tipik bla bla bla gazetaresh qe kujtojne se modeli i duhur i shkrimit eshte qurravitja pa logjike.

Blendi - problemin duhet ta kishe ne thonjeza ne titull, sepse problemi/fenomeni nuk zgjidhet dot brenda dites. Dhe kjo nuk ishte zgjidhja, ishte thjesht nje mase e marre. Problemi nuk zgjidhet dot me nje rast. Ketij i ra lapsi me u kap, dhe kjo nuk do thote qe nuk do vazhdoje e njejta gje po me te njejtat ritme.

Nje gje qe me ka bere pershtypje, pa ja u ulur dozen e fajit ketij ish-ushtarakut. Nga video e ema e vajzes del bashkepunetore. Ajo kishte vajtur per negocim. Dmth ajo dhe ky te dy jane fajtore, njeri me pozite e tjetra pa pozite, po edhe ajo ishte shume e bindur me cfare po bente. Shfrytezonte te bijen. Nuk ka justifikim ne mendjen time qe eshte trysnia e varferise, etj. Ky eshte problem me i madh se dikush qe del se u kap flagrant. Eshte rast ku i gjithe mentaliteti eshte i zhytur ne llume.

Fakti qe je femer s'ta ben pak me te neveritshme fajesimin qe ti i ben viktimes/nenes ne kete ngjarje? 

Sipas teje faji qenka i ndare per gjysme midis nenes dhe perfaqsuesit te pushtetit, si dhe qenka ceshtje mentaliteti popullor, dmth ceshtje #kulture? Po si qenka ceshtje #kulture kur perfaqsuesi i pushtetit i ben keto presione pedofilie brenda zyres se PS-se, zyre e cila sipas vete Kokedhimes ishte hapur per t'i qare hallet popullit, kur ky i thote te emes ma sill te ta q!j 14 vjecaren se kur te behem kryebashkiak do tja shperblej me te mira?

Pse mendon ti se ky tipi e takonte kete grua here pas here ne zyren e PS-se e jo gjetke teksa i bente presion per seks me vajzen minorene? 

Paskan qene dhe kusherinj me duket. Gjithsesi ja nje pjese e bisedes:

Sekretari: Ne jemi fshatarë. Ne kemi vetëm frikë.  S’jemi kushërinj të parë, të dytë, apo të tretë. 

 

Gruaja: Nuk e di. Unë e di që jemi kushërinj por se çfarë kushërinjsh, nuk e di. 

 

Sekretari: Me ligj ne martohemi dhe bëjmë seks normalisht. Pse të mos e bëjmë ne me vajzën. Vajzën ty dikush do ta q… Mund ta bëjë me një rrugaç që të mos tregojë kujdes fare për vajzën More vesh? Dhe ta marrë njëri të bëjë me njërin, ta bëjë me tjetrin se kështu është kjo punë. 
Se femra po kaloi nga dy-tre. 

 

Gruaja: Jo, problemin e kam që s’ka kaluar te asnjëri. Është një çikë e vështirë për të. 

 

Sekretari: Prandaj, mua më pëlqen ngaqë s’ka kaluar në asnjë Ta bëjë ashtu siç duhet bërë. Ngadalë-ngadalë!  [G.SH.]

nuk e ndava fajin pergjysem, po dhe kjo nuk eshte pa faj. pse jam femer, e shikoj me syrin e femres. ka shtate muaj qe ky njeri e perdhunon psikologjikisht, seksualisht, dhe ajo vazhdon i shkon ke dera. pastruse ishte me pare, edhe tani ka gjet pune pastruese ne nje shtepi. ne momentin qe ky i ka kerkuar seks me te bijen, e pakta qe mund te beje nje nene, eshte qe te nderprese cdo lloj kontakti me kete moster. me zor nuk e coi njeri ke zyra e tij. nga biseda duket qe ajo eshte e qarte se cfare po i kerkohet. dhe nuk po thote: more gomar ca je tu fol, po thote me vjen keq se eshte shume e vogel, dmth qe akti do kryhet, ajo eshte koshiente, dhe thote pastaj qe me pyet vajza, ca do perfitoj une.

ajo i di hallet e veta, dhe kjo puna seksit pushtetar mund te jete nje gje e pranushme nga mentaliteti atje per perfitim. Mu ne trurin tim nuk me dalin llogarite. Nje alibi tjeter eshte edhe qe ajo vete duket sikur ka shkuar seksualisht me kete njeri, dmth me ndergjegje edhe ajo i ka bere ca gjera, nuk eshte viktime. Biseda qe ben per te bijen, si nene, eshte te vesh duart ne koke.

dhe ky tjetri, ish-oficeri, qe ka pas precendente per ngacmim seksual, une them ta vejne ne qeli me nja shtate vete dhe ky te laj corapet. Kshu eshte kur nuk i shikojne biografite per persona qe punojne afer pushtetareve. se u bene keq qe SHIKU po ju kontrollonte biografite.

me duket si nje histori qe po shikohet vetem me nota politike, dhe pa doza sociale. atje ke vendi yt, goca tani besoj do ishte ne nje foster home, dhe nuk do i lihej ne patronazh nenes, pervec fajit te pushtetarit.
 

ne momentin qe ky i ka kerkuar seks me te bijen, e pakta qe mund te beje nje nene, eshte qe te nderprese cdo lloj kontakti me kete moster.

Ndoshta e ka bere e shtyre nga gazetari, qe ta regjistronin ta kishin me prova?

kete nuk e dime, se dihet si i pasqyrojne keto gjera gazetaret. nese kjo qe thua eshte e vertete, dhe eshte bere per te nxjerre ne pah perversitetin e ketij personi, ajo nuk ka faj dhe une nuk kam problem te kerkoj falje dhe te them qe e kam gabim. po edhe prokuror e polici duhet ta marrin kete ne pyetje. si eshte historia e vertete nuk e dime. ajo vete pohon qe ka shkuar me kete, normal ka bere qejfin e vet dhe ka pas endrra per nje pune.

faji kryesor eshte i atij qe abuzon me me te dobtin, kur i ve ne peshore. po edhe qe nje femer te bjere kaq poshte, sikur edhe vete gazetari ta kete nxitur, nuk e di, me femijen nuk behen keto gjera.

Problemi eshte Catch-22, Ne se shteti nuk hap zyra Pune aty nuk kap pune njeri, nderkohe qe nuk garantohet profesionalizmi i perzgjedhesve. Kapitali Shqiptar a lokal eshte shume i dobet, maksimumi puneson familjaret. Keshtu qe shteti me nature majtiste do zbuse disi papunesise duke krijuar nevoje per nje shtet te fryre e paternalist.

 imoraliteti i pleqve eshte endemik keto 15 vjet, vajzat konviktore si dhe ato ne nevoje mbeten viktimat kryesore te pleqve sojlli. 

Nderkohe Cuni Sheqeres mbas cdo skandali seksual do vazhdoje te nxjerre njerezit ne shesh per ta rikthyer ne pushtet ate dhe familjen e tij mbretnore.

vajzat konviktore, thote. akoma ne kohen e babaqemos ky. ncncnc

Vajza .....qe jetojne me qira e larg prinderve.... Ktheje si te duash. Po me Baba Qemon cke o moderni tem, sa me shume kohet kalojne aq me shume gjonat mbeten njesoj. Per me shume Mami po ja gjente punen ...si ne kohen e Migjenit....a do qymyr zotni....

ato gocat e vogla ne shkoder vinin ne shkolle e rrinin ne konvikt ku dhe i shrytezonin po aty para dy mujsh... apo e quni te tejkaluar si shkalle zhvillimi qendrimi ne konvikt ju te zhvillumit

Une e kam cmuar prurjen tek kategoria e "af -ofeve " si nje hartim emocionalesh .Po kjo nuk e mbyt dot qendrimin ndaj se keqes qe eshte ne Unison me te gjithe .Ket gjej vetem te arsyeshme ne kete prurje .Hartim me teme te rekomanduar !

Vetem se nuk kuptoj perse "Sindroma Roshi " duhet te jete dominante ne cdo Ndodhi ?

Fenomeni eshte tipik  per cdo Pervers te cdo kohe , sistem e vendi ne Bote ! Ama ajo qe na ben te perbashket eshte se keto Fenomene e keta Individe ...shume jane Gjalleriuar pas viteve 90 dhe kryesorja mbeten pa u Ndeshkuar . Ne te kundert perkrahen per  perfitime si rasti Extrem Pango qe u be Lider per keto fenomene 

Perse ?

Dhe une gjej si shkak ngritjen dhe "ngjizjen " e nje shoqerie Llafazanesh anale ne shtype , propogandiste Vlerash boshe , argumentues nga Hici si nje A,Hoxha pa moral i deklaruar bashkepunetor dhe mbetet i Ftuar tek Uturaku Fevziu smiley si anal etj etj ...po me kryesorja mbetet strategjia e Doktor Rrumpalles per shtetin Rrumpalle qe e shndroi ne Shtet Kryeqelbesire te Familjes Politiko -Biologjike Nersiha me thirrjen 

 Bini burra Kamunizma rae ..

Kete duhet me kuptu Kabineti RI pa rene ne batakun e Kryeqelbesires Berisha qe akoma vervit Topa muti nga Haleja e tij per ta mbytyr cdo gje te mire ne kete vend !

 

Problemi që Kryeministri nuk adreson,nuk është tek epshet pedofilike të një njeriu, por tek sistemi qe u jep pushtet këtij takemi, 

Ja nje gabim. Kryeministri nuk e adreson dot, se eshte pjese e sistemit, per te mos thene ate tjetren qe eshte kryeminister fale ketij sistemi, njesoj si ai para ketij dhe atij pas ketij. Do ndryshim sistemi? Merr opoziten, ate qe eshte se nuk shpik dot tjeter, dhe bej reforma afatgjate qe do ngelen. Reforme te sistemit gjyqesor, reforme te sistemit arsimor, shpalli te lira te gjithe vendet e punes ne shtet dhe te zihen me konkurs, ata qe jane aktualisht tw punesuar te aplikojne si gjithe te tjeret, dhe konkursin beje norme, dhe mundesisht jepja me koncesion nje firme rekrutimi te huaj, te ciles institucionet i cojne kriteret qe duhet re plotesoje i punesuari dhe ata bejne konkurset, shteti i paguan per kete sherbim. Nuk e bejne, se nese ju hiqet e drejta e punesimit nuk gjejne dot me njerez qe t'ju bertasin neper mitingje e t'ju ngjisin posterat. Ky eshte sistemi qe sjell ne pushtet nje pale a nje tjeter. Arben ndoken e njifte kryeministri para zgjedhjeve? E njihte me mire sec e njohim ne tani, te siguroj. Haxhinastot e lsi-se i njihte? Patjeter, cuna tirone. Pranoi te shkelte mbi cdo parim per tu bere kryeminister qe te hiqte tvsh-ne e ilaceve dhe te realizonte lungomaren ne vlore. I beri, c'dreqin i kerkoni me? 

Ka te drejte parafolsi. Do ndryshim sistemi?

Zbato Reformen Agrare, pastaj ktheje vendin nga vend agraro-industrial ne industrialo-agrar, bej udhe, hekurudha, areoporte, pastiçeri etj.

Kshu zhduket pedofilia, jo me llafe.

 

Pedofilia si fillim zhduket duke mos i lene njerzit te abuzojne me droga te forta

I forte je vallaj, me kete shprehje te fundit ma kalove me te tallme.

 

Mire plako, vazhdo te ballaban pasha tani

S'do mend qe rritja e nivelit ekonomik, zmadhimi i thesarit te shtetit, ndertimi i areoporteve dhe pastiçerive, prodhimi i domateve ne vend, etj do te zhduke edhe fenomenin "ballaban pashe", shqiptaret nuk ka pse te shiten tek turku dhe greku, serbi, do te jene te gjithe si pune Skenderbeu te gjithe, me kursime ne banke 20.000$ per koke.

 

dhe firma e huaj nuk do mund te manipulohet nga grupe te mundshme interesi, apo ne te nuk do jene te punesuar punonjes me dobesi seksuale, fjala vjen, qe te te kerkojne nder per dhenien e vendit te punes.

per sa kohe do vihet interesi ne thelb te organizimit shoqeror, problemet e abuzimit nuk do perfundojne.

te degjova swed

mos e peshtjelloni problemin, zyra punes ose ajo e deputetit, kot.

asnjera nuk perjashton tjetren. te dyja kane rol. 

njerezit perdorin te dyten, kur e para nuk siguron dot. ose sepse e dyta eshte me afer pushtetit.

sikur te njihte Ramen ajo sarandiotja, nuk do te kish kaluar fare nepermjet bishtit te kavallit, por do t'i ishte adresuar ketij.

e jo vetem ajo, por te gjithe ju birbilet e kesaj temes, duke futur mua dhe ate qe ka shkruar artikullin dhe qe me ç'duket e mban veten per me parimorin ne bote.

Përse njerëzit duhet të kërkojnë punë në zyrën e deputetit? . Kjo pyetje më erdhi në mend posa lexova këtë rast të keqpërdorimit dhe unë besoj që shumë njerëz e kanë bërë këtë pyetje dhe pikërisht këtu duhet të përgjigjen pushtetarët.

Zyra e deputetit nuk mund të jetë ent për punësim, jo në një shtet me funksionim normal. Kjo praktikë është si një lloj fare për këto keqpërdorime dhe siq thuhet ç'të mbjellësh do të korrësh.

Rama është i thirrur e i votuar të bëjë ndryshime e jo të vazhdoj aty ku e la Berisha.

Artikulli më pëlqeu sepse e shtron çështjen për zgjidhje, e kjo zgjidhje assesi nuk mund të përmblidhet në dënimin e një njeriu. 

nje pyetje shqiptar. si mendon ti kush ta zgjidh me shpejt e me mire nje hall, nje deputet apo nje nenpunes i nje zyre lagjeje ?

ose po ta bej me te qarte pyetjen duke te dhene shembull tjeter. neqoftese ti vjen ketu ku jetoj une (dhe kuptohet je ne hall te madh), kush ta zgjidh me shpejt problemin, te jep ndihme, une apo nje zyre e çfaredoshme e ketij vendi te fuqishem ?

tek cilado zyre te shkosh, do te tregojne fundin e radhes me gisht, e do te drejtojne te shkosh atje  qe te mbash radhe me te tjeret se nuk je gje burre me i mire.

kur shkon tek deputeti, ose ai qe eshte me mire nga ty i pozicionuar, ti futesh direkt PA RRADHE. kjo te ben prioritar. 

ndryshe ajo gruja nuk do kish ik tek ky zyrtari, se nuk eshte gje budallaqe. bile zyrtarin mund ta shpetoje nga burgu, pikerisht ky fakt, qe gruaja ishte e para qe e shtyu te korruptonte. ndryshe nuk do i kish shkuar ndoshta mendja tek goca e saj.

Problemi në Shqipëri dhe gjithëandej në shtetet jofunksionale është se disa njerëz dhe klane dëshirojnë të kontrollojnë çdo gjë dhe kjo më së miri arrihet përmes punësimit, dhe problemi nuk është tek kjo grua por tek funksionimi i shtetit, e funksionimi i shtetit do të zgjidhte edhe problemin e kësaj gruaje.

Pastaj ne shqiptarët nuk kemi pse shpikim asgjë në këtë drejtim. Ne duhet të ecim rrugës së shkelur nga të tjerët. Të marrim shembull shtetet fuksionale dhe të bëjmë si ata. Psh në cilin shtet përëndimor shkohet në zyrën e deputetit për të kërkuar punë.

Nuk duhet harruar që mirëqenja e njerëzve varet shumë nga funksionimi i mirë i shtetit.

Pastaj pushteti gjithmonë ka tendecë të devijoj prandaj duhet shikuar me sy kritik, madje edhe pushtetin që ka ardhur nga partia që ti e ke votuar.

ky problemi qe thua ti ndodh gjithandej. jo vetem te neve por te gjitha vendet e te gjithe boten, duan ta kontrollojne vetem disa klane. keshtu ka qene pra gjithnje e do te jete gjithnje.

ndryshimi i vetem eshte, qe klanet ne demokraci jane te hapura, ndersa ne diktature te mbyllura. 

ti psh asnjeri nuk te pengon te behesh pjesetar i ndonje klani partiak. 

Ashtu është, veqse në disa shtete shteti është më i fortë se individi ndërsa në disa shtete individi është më i fortë se shteti dhe kjo ka rëndësi në cilësinë e jetës.

Unë mendoj se shumica e njerëzve kanë interes që shteti të jetë më i fortë se individi ose klani prandaj dashuria për partinë e sidomos inatet e mbledhura për ata të partisë tjetër nuk duhet të na jenë pengesë për të parë interesin e shtetit, e interesi i shtetit të shumtën e herave është shumë lehtë i deshifrueshëm, ai është zbatimi i ligjit. Tani në bazë të cilit ligj zyra e deputetit ofron vende pune ose ndërmjtëson për ndonjë vend pune. Dhe nuk është çudi që ta shkel ligjin një zyrë që punon pa ligj.

Edhe dihet që këto janë probleme të trashiguara, dhe unë besoj shumë që shqiptarët kanë votuar për ndryshim se po të donin që edhe më tutje të bashkëjetonin me këto probleme ata do ta kishin votuar Berishën , siq besoj se do heqin edhe Ramën për të njëjtat arsye nëse ai vazhdon të ec në po të njëjtët binarë.

Prandaj, pushteti përveq se duhet të merret me kryesin e veprës duhet edhe të merret në thelb me çështjen. Punësimi i kontrolluar nga partia duhet të ndalohet.

ti qeke si gazete vlla (rrotullon fjale ne vorbull, pa thene gje t'modhe). po te lej se s'kam kohe per debat te tille.

Po cer debati do me bo ti mor klysh i kuq ...ti hudh ndonje pyetje mendjehapse....provokuese...brenda idotsise tende frankofone. Po ik o plehre se as denjoj une te merrem me Ty kalbesire...kontrollo komentet plehre socialiste.

o tironc pse nxehesh, rruj ftohtesine se te duhet. jane nxeh policet anej nga ju dhe si dihet t'marrin per zezak.

Ky variant do zgjeruar sepse pasqyron problemin dhe jep Fakte Themelore problemzgjidhese ,per vendimin dhe Reformen e zyrave .Ja psh . edhe kush trokiti i pari .Si u hap dera , me ngadale apo me zhurme .Ku ishte pastrusja .Kush deputet ta zgjidh hallin ?

Sidomos ne se mbehtetemi tek "Partite e Vogla " problemi sqarohet plotesisht ose te pakten kemi opozite ne Parlament .Perse nuk hapin dhe ato zyra punesimi ? Ndoshta me qe ka ndodhe ne Sarande duhen kapur edhe majat .Kush ishte ne Qafe Gjashte ? A kandikuar klima ? Po patjeter ndryshe ke Plakat e Cukes ndryshe tekLimioni ..e keshtu nje varg Problemesh qe ne te ardhmen populli shqiptarduhet ti kete ne vemendje kur jep Voten !

Pra si perfindim ndjekja e Analeve shumvariantesh per sot e per Jeteeshte i vetmi faktor zgjdhes !

Edhe kendej ne perendim djema, njerzit shkojne e takojne politikane te zones se tyre, por gjithnje e me rralle. Ky ka qene nje fenomen i perhapur ne bote, rreth viteve 50-60-70-80, ku politikane te ndryshem kane patur zyrat e tyre, dhe ka ardhur gjithnje duke u zvogluar, per shkak se shum sherbime (punesimi, shkollimi, etj) jane marre (iu kane kaluar) enteve te tjera shteterore apo private. Hapja e zyrave nga politikani-biznesmen Kokedhima, nuk eshte ndonje mekat, ato zyra mbushin boshlliqet qe ndihen, ato boshlliqe qe shteti dhe privati akoma nuk po i mbush.  Me kalimin e viteve edhe keto zyra te politikanve, do mbushen nga zyra shteterore dhe private, por persa kohe, qeveria eshte akoma ne pelena, jo shum e afte, dhe persa kohe privati nuk po hyn ne kete fushe, kjo fushe do mbulohet nga njerzit e zote. 

Te mos harrojme, "sekret" per shqiptaret torrollake, por jo sekret kendej, zyra e punes (private, shteterore apo e nje politikani), per çdo te punesuar, ka te drejte ti administroje nje pjese te rroges bruto (shumicen) punonjesit qe i gjen punen, dhe nje pjesez te vockel te netos, qe sherben per dubellsimin e vleres se fitimit. 

I nderuar Pjer ..me qe hyre ne Organizimet me efikase dhe dinitoze te nje shteti ( jo te llapaqenit "te sherbesave zotrie " ) qe nuk neperkembin te drejtat e njeriut , shemblli kryesor jane Departamente e punesimit po themi ketu .

Nje konglomerat Variantesh brenda kuadrit te hallit te Individt . As shperblen as detyrohesh .Ne te kundert ke te drejten e ankese ndaj punonjesit ( sherbetorit zotrie ) qe te interviston , merr te dhenat dhe ndikon ne punesim tek Work force :smiley e thashe dhe une nje Llaf te Modh si Gjembi !

A ka maskarej ? Aa perverse ? A ka spekullatore ?  Nje te tile e kam ndesh vete .Nje Komplet Malok Shqiperie rastesor ne ate posicion  qe donte Para ne kembim te punesimit .Po te isha femene ..pa tjeter do ma kerkonte smiley E hoqen menjehere ne rastin me te Pare per Gabim fare ordiner pa asnje Vidio ..vetem se vleresuan infon .Vertetimin smiley e dine ata !

Dhe me thjeshtesi dyhet pranuar qe kemi Pervoje dhe SHEMBELLORE shteterore qe te tridhte Koqet ne se spekulloje ne keto forma .Por i Mbyten analet qe jane shtuar si Ligavecet pas shirave te Majit me "variante " me variante dhe Kryeqelbesira Berisha me peshtyma histerike Mitingjesh qe krijoi fallco shtetin e rrenuar Moralisht dhe Ekonomikisht ..Se Diktatura zotrie ..

Dhe keto jane Lulet qe mbollen !

Shume skandaloz qendrimi twitter-cicerues i Kryeministrit per kete ngjarje kaq te rende dhe per fenomenin te cilin kjo ngjarje ilustron. 

Pedofili ne zyren e PS-se prej 7 muajsh i kerkon te vesë te beje seks me te mituren e saj si kusht per ti gjetur pune dhe Kryeministri reagon duke i vene fajin opozites, por pa permendur fare as ngjarjen, as viktimen, as fenomenin. Kjo pasi deputeti i tij e publikoi emrin e viktimes dhe i tha asaj se pedofili "është familjar, 61 vjeç, me arsim të lartë dhe me karrierë të spikatur në ushtri".

Kjo eshte shume e turpshme, e neveritshme, eshte shume me keq sesa mosreagimi i deritanishem i Rames (ngjarja ishte publike qe te premten, kur pedofili takoi viktimen per ti kerkuar regjistrimin e bisedes se tyre dhe per ti bere presion qe te mos e denonconte).

Shpresoj qe kjo te behet shkak per reagime dhe revolta popullore kunder ketij sistemi punesimi ku Partia ne pushtet perdhunon popullin ligjerisht ne zyrat e saj. Nese ndodh, shpresoj te mbajne jashte kesaj revolte popullore PD-ne, pak a shume sic u be ne protestat per armet kimike kur Berishen dhe Lulin i nxorren jashte protestave.

Kjo ngjarje e pervecme dhe e paprecedente shpresoj te sherbeje si alarm per popullin skllav-dele qe me bindje i nenshtrohet ketij sistemi te qelbur ne te cilin siguria e jetes dhe e bukes se femijeve varet nga nenshtrimi i individit karshi Partise.

 

P.S. Pervec fenomenit kanceroz, pare sikur dhe vetem nga ana e menaxhimit publik te situates (PR), Rama ka bere nje gafe shume te madhe ketu, me gjase me shume nga prepotenca dhe driteshkurtesia politike sesa nga presioni qe ndjen prej Kokedhimes dhe kokedhimave te tjere ne parti. 

Nuk ka si te kishte politikisht dicka me ofenduese per viktimen, nenen--e shume nena a baballare te tjere ne nevoje si ajo--kur shefi/deputeti i pedofilit i ben asaj presion duke ja nxjerre emrin dhe kur Kryeministri me pas e injoron fare ngjarjen, viktimen, fenomenin, bile e perdorur si shkak anonim per te sulmuar opoziten dhe per te kerkuar doreheqjen...e kryetarit te opozites.

Po dhe kete palo-reagim ama e ben nga Twitter (deklarate apo konference shtypi jo e jo, as ndonje ese ne media per fenomenin dhe per 'fajet e sistemit', por as Facebook ama) qellimisht qe te mos harxhoje shume fjale per kete skandal dhe per fenomenin e punesimit jo nga shteti por nga Partia.

Xhibo, ky eshte Kryeminister e nuk osht i gjithpushtetshmi Enver Hoxha a Cuni Sheqers....duhet me Lon ene gjykaten e Prokurorine e Cunit te Sheqeres te bojne punen e tyre, se ndoshta kesaj rradhe nuk e turperojne veten. Kryeminstri te shoh premtimet e pambajtura e te mos nxitohet me twiter a FB si ne rastin e Imamit se ky rast eshte delikat, ka vajza jetime te perfshime dhe viktima e pedofili bijne ene kushurinj....

ligjshmeri dhe Jo lavanderi gojendyresie ala Cuni Sheqeres. Per fat te mire jetimet e Sarandes mund te flejne sot te qete se ky pedofil eshte ne biruce....po ata qindra te tjere qe punojne zyrave, shkollave e bizneseve?????

 "Kryeministri me 84 vota nuk eshte i gjithpushtetshem", ky eshte mashtrimi me ordiner per te mbuluar deshtimin spektakolar te qeverise se 'Rilindjes'.

Ju militantet e ulet dihet qe pot e reagonte, do skandalizoheshit per menyren si reagoi, po te mos reagonte, do te skandalizoheshit qe s'reagoi. Eshte rasti per te sulmuar, gjithcka vetem per t'i rene shumices qeverisese, jo se ju rruhet per vajzen apo per abuzuesin, sepse ju abuzuesin tuaj e nxoret te pafajshem dhe e vute drejtor te nje institucioni tjeter. Te pakten tani gjerat po ndryshojne. Abuzuesit futen ne burg. Ju dihet qe do lihni.

Është momenti që qeveriu, marrë shkas nga kurvari Cane, që u kap me zinxhirin  e pantallonave hapur (e mbante hapur tërë kohën) të rrëzohet. Partia demokratike, nga sa shihet e ka kapur nga brirët situatën dhe jo si opozita e Ahmetit inçestit, i cili ja bënte motrës. Opozita ja dinte, madje dhe gruaja aristokrate, por nuk ndërmori asnjë veprim. Në respekt të rezistencës për përballimin e situatës, populli i ka ngritur një shtatore. Të tilla do ketë ende. Skulptori Agim ka në projekt një për doktor profesorin Y.P.

Ajo çfarë ka rrëfyer gruaja që denoncoi skandalin e sekretarit të deputetit Koço Kokëdhima, në Sarandë, një ditë pas publikimit të videos tronditëse, është edhe më shokuese.
E.G i tregoi televizionit A1 Report se si Agron Cane ishte njohur me vajzën e saj të mitur, 14 -vjeçare. Gruaja e kishte marrë vajzën me vete tek zyra e deputetit Kokëdhima, për t'ia treguar sekretarit të deputetit që ajo ishte e sëmurë, si justifikim që të mos e pushonin nga puna. I kishte çuar edhe analizat. Por me ta parë vajzën, vetëm 2 minuta siç thotë nëna e saj, ndonëse ajo ishte e sëmurë, Cane as që e ka pyetur për problemet shëndetësore, por i ka shprehur menjëherë dëshirën për të kryer marrëdhënie seksuale me të. [Lapsi.al]

Lapsi gjithashtu veren reagimet negative per cicerime-statusin e Rames tek faqja e tij.

Xhibo, vazhdon rrefimi i te shkretes e mos e censuro.....Me Canen jemi kushurinj te larget.....me shtyu urrejtja se jam edhe nene edhe burre....e bera per hakmarrje se e dinte qe isha vajza e H.G. ...me shtyu urrejtja qe nje njeri qe thoshte se eshte kushuriri....doja ta demaskoja.

Vazhdon cirku me fatkeqet nga nje media e shitur per para e pushtet....dine cdo gje intime per viktimen...e bejne publike ......POR NUK GUXOJNE TE MERREN NE IMTESI ME FULLANIN, AFERAT E PASURINE E TIJ (pa harru pasurite e Xenit e Gites)

KUR DO KTHEHET CESHTJA FULLANI NE CIKLONIN E OPINIONIT PUBLIK PERSERI APO DO MERREMI ME PEDOFILIN E RRADHES, NORJA, CANE, PANGO A MZIU????

 

Disa ketu jane rast i pashprese, po fare fare.

Pedofilia vleresohet semundje o njerez , pra eshte crregullim psiqik dhe shkurt eshte terheqje seksuale nga nje i rritur per nje femije poshte moshes 10-11 vjeq.

PD-ja duhet te rregulloje shenjestren politikisht kur e vlereson si rast pedofilie. Ne fakt, ne fakt per kete rast duhet nje mendim eksperti nga vete Yll Pango si profesor i psikologjise, Grida Shqina gjithashtu.

Une nuk e kuptoj si nuk e ka mbledhur Keshillin e Sigurise Bujar Nishani.

Na mbytet idiotet !

Kush do me thote me pak fjale perse leshohen rekomandimet me shkrim kur aplikohet per nje vend pune? 

 

Problemi qe duhet te merrej Rama duhet te ishte qe familje te tilla ne nevoje perbejne viktimat me te lehta per abuzim, pra hallkat e tij te mbrojtjes sociale nuk funkionojne, me ne krye ministrin energjik erion veliaj, dhe jo te terhiqte sumen menjane thjesht sa per ti bere karshillek opozites lapanjoze.

Rama nuk duhet te merret me Rrugacet e asaj qe pretendon se eshte PD-hi . As me dengelaxhijte e tjerrjes se llafkave . Rama dhe Kabineti duhet merret me pastrimin e Haleve qe ka lene Berisha dhe qe vazhdojne akoma ne ate Grupim Perversesh qe nuk duan te pastrohen !

Kabineti i ri jo se do beje Vezen e Kuqe por as mos ti shkoje nder mend te Krahasohet me praktikat e " projektit berisha "smiley

Para banaliteteve te tilla qe ndodhin ore e cas , e Humbet toruan vetem ndonje karierist .Te mos pezmohen perse u ka qelluar nje Grup karnavalesh  perpara qe ben Opozite me bolet e pensionisteve sikur me qene bolet e deshijve te saj Ministra  si Pango qe i demehsperbleu per prishje imazhi .

Si thote kenga ...Ky fat na ra . 

Ka jeta dhe per keta qejflijte .Mlladicin e kishin  perdhunuar brutalisht ne Burg !

Idrizo, meqe e kemi shok te dy,po ty tham se ta nigjon llafin ma shume;thuj budalles se nuk qeveriset veni me cicerima batutash.

Pjeter me te Kuqe ! I Nderuar !

Une nuk e kam vleresuar Ramen  asnjehere per Politikan ose jashte Cunit Tirones.

Elita Politike eshte nje Realitet dhe eshte cfaqur nepermjet batutave .E filloi Sqapi deri sa u be Babasqap me Bathoriste me ..bini Burra !Kamunizma rae ! dhe e thelloi ndihmes babasqapi deri sa konstatoi se prapa i vinte Historia .

Rama dhe kushdo tjeter nuk mund te dale jashte kesaj Zgjuarsie te Modhe mer Jahu .Edhe i ka mendim se do beje Histori smiley

Por une tek Rama shoh nje VULLNET Ekzekutiv per te denuar Shemtine e mungeses se pergjegjesise  ne keto 30 vjet qe ka gatuar Shoqerine me ndihmen e Analeve llafazane e rriqerat me poste dytesore prane Pushtetit , te krijoje nje Moral Artificial dhe e kane shtyre te  Gjeje rrugen ekzistenciale nepermjet veseve me te Ndyra te njerzimit nje nga te cilet eshte ne Apogje ..Pasurimi me cdo Kusht !

Rama ka shfaq Vullnet Ekzekutivi ne te mire te nje Shoqerie te Paster dhe kjo nuk vjen pa nderhyre ne pastrimin e ( me plot GOJEN ) Mutrave te lene nga Klani Berisha . Nga ce kam ndjekur jeten shqiptare dhe ce kam pesuar ne Kurriz , pas 90 ka vetem dy vete me kete Vullnet .

Meta qe fatkeqesisht u NDY me berishizem dhe u shfaq ashtu sic e pame .por cfaqi Veti te Perkryera shtetari ne vitet qe qe Kryeminister

dhe Rama qe me te meta ,po me shume SUKSES militoi ne Bashki dhe me Punen e Perzgjedhjen e Njerezve qe ka filluar keto pas Murtajes Berishiane .Ne se do ta vazhdoje edhe me Ndeshkimin Fizik te pergjegjesve dhe Futjen ne shina te " zhvillimit " sidomos ndertimeve , atehere mund te themi se Shqiperia Ju rikthye Normalitetit .

Kete shoh tek Rama !

 

T'u rrite nera Idriz per kit pergjegjje. Me ngurrim e shkrujta,pò e shof se bana mire. Jam plotsisht dakort me ca ke thane ksaj Here. smiley

Patjeter qe do jemi ne nje mëndje kur Mendojmë dhe nuk lëshojmë deklarata si GJIB smiley

Flm

I LIKE YOU EDI RAMA!

smiley

Ajo qe ka ndryshuar eshte se tipi eshte ne burg e perfundimisht i ka mbyllur hesapet me shqiperine,te pakten ne nivel kariere apo pune..as si fshesaxhi(punen qe max mund te jepte si shperblim ) ka rezik nuk e qas me njeri..hajt ciao..e nje faleminderit te gjithe atyre qe i dhane voten ketij kryeministri e kesaj qeverie!!

Albano....kush te tha qe nuk funksionojne hallkat? Ke shkuar ndonjeher ne ato zyrat e punes qe perfliten edhe ketu? Ka oferta per kurse te ndryshme me pagesa minimale apo edhe falas,ku mund te fitosh nje zanat i cili te vlen ( certifikata qe leshojne),jo vetem ne shqiperi por ne ç'do vend ne evrope.Pataj ne se do qe ti biesh shkurt,muhabet tjeter ai..

kush me tha, incidentet e dala ne shtyp si dhe ato te pashfaqura qe i shohim per dite, qe ky shkrim i ka shtjelluar me mire

Ps. ato certifikatat e leshuara, kane si synim, ne thelb shtimin e rradheve te te abuzuarve ne pune.

"ç'REPUBLIK e bazuar mbi cinizmin" thote shkrimi..shume bukur e ka thene!! Shkuarja te deputeti apo njerez qe flasin ne emer te tij,eshte ti biesh shkurt o albano..dhe kur do ti biesh shkurt ne duart e ketyre felliqesirave do biesh,keshtu eshte ne gjithe boten!! Hajt ne itali e kerko pune ne shtet,do e shesesh bythen se nuk ke nga vete,e jo vetem ne menyre figurative. Ato kurset jane gjeja me e mire qe po behen per brezin e ri e jo vetem nga ai shtet,ne menyre qe te mos jesh i detyruar te shesesh kudo e gjithmon hallatet,por qe fatkeqesisht vazhdojne te shihen me "snobizem" nga nje pjese e konsiderueshme e brezit te ri qe nuk i ben duart pis per 200.000 lek,le te shes hallatet per nje vend ne shtet ateher..kjo bote keshtu eshte!! Tani une te isha ne vend te Rames,nje apartament falas e nje pune te sigurt nenes se 4 femijve,nje burse shkolle per femijet...kjo per te gjithe ata qe denoncojne shushunjat qe ushqehen me gjakun e njerzve ne shtet apo jo,kjo eshte mire ti kerkohet ministrit e kryeministrit si prove shtese e vullnetit per te luftuar te keqen!!

ato kurset behen per hidraulik, murator, kuzhinier, e gjithe llojet e hamalleqeve. Me gjihte respektin per keto zanate, hidhen bazat e puntoreve medites te se ardhmes, atyre qe do mund te shfrytezohen si krahe pune me mire nga sistemi. Pra gjithe plani cinik i parise per me forcu sistemin eshte me punu me fort kali qe te haje gomari. Kjo eshte nje rruge sigurisht por me e mundishmja.

Kur te te cahet tubi i banjos ke do marresh te ta rregulloje? Ata me diplome juristi nga Kristali?

se kisha mendu ndonjeheresmiley

Altin Goxhaj
11 mins · Tirana ·

Nuk ka sjellje me te peshtire se kjo e krahasimit te nje kurvari legen mbertheckash me mostren e pedofilise!!!
E si mund te krahasohet seksi me pedofiline???
Vetem mendjet perverse e bejne kete krahasim... me ne krye Ramiun!!!

Altin Goxhaj, ka deklaru Edhe para disa oresh qe ka Edhe ministra qe merren me pedofili...diku ne FB....e pashe qe e kish share nje nga mikeshat e Mia... Mund te jete shume e vertete po per Ministrat e Qeverise se cunit te Sheqeres kur ish ne pushtet, gojet e liga thone qe politikanet tane conin goca nen Moshe ne Mal te Zi per te kalu ndonje nate romantike e ku prokurorat shqiptar si bezdisnin....Jo me arrestime po me venie gjobe....

Hahahaha, ca historie e shkerdhyme! 

Kushedi sa do jete revoltu ai Fullani a ca quhej, se kena fillu me i harru dhe emrat e skandaleve t'djehit! smiley

"Kjo do i ketë efektet të gjata dhe dëmin në imazh do ta ketë të rëndë."

smiley

Po mi shoqja Nafije, po!

Ore pse qeka anku ky Altini per pedofili ?

Kush ja ka kerku atij per me e marr ne pune ? hapuni shoke  ...mos na beni ti drejtohemi Lulzim Bashes , me cfare garancie e ka marre ? ?? 

Mund te jem keqkuptu ,  po keshtu sic e kane pru qe njef edhe ministra pedofil smiley te lindin dyshime per ish ministrin e Mberetheckave se do kete qene Politike Zyrtare e Kabinetit Berisha , per pranimet ne Pune .Tani po del qarte pse e shperbleu i dha te drejte dhe e ktheu ne Pune Berisha smiley.

E paska majte mecef  Filip Cakuli biseden e Y.Pangos , apo ky ka Alyini "pervoje " personale me Pangon dhe i bi nga larg se do i kete mete nonji borxh ! 

Shpjegime shoke se e bote lemsh !

Pedofilia ekziston kudo .Fatkeqesisht pedofilet nuk e kane te shkruar e balle qe jane te tille k,eshtu qe PS ne kete pike nuk i vihet faj.ne amerike mund te kete ndonje dyzine guvernatoresh a kongresmenesh te cilet jane akuzuar per gjera te tilla.ajo qe e ben kete rast me te ndyre kete rast se nje rast i zakonshem pedofilie, eshte se predatori ne fjale kerkon te shfrytezoje vejushen e jetimen.shfrytezimi i postit zyrtar per perfitime seksuale eshte jo vetem rampant atje dhe perpetruesit jo vetem qe nuk ndeshkohen por edhe mburren me vepra te tilla.busulla morale e shqipove ka kohe qe eshte prishur.nje vend pa busull morale do te prodhoje vetem pedofile, trafikante droge e vrases me pagese.

nuk do ishte me mir per te gjith qe kjo gruaja te kishte pranuar per veten e saj sigurisht jo per vajzen. Do kishim me shum qetsi, nuk do dejgonim nga keto gjera. sigurisht qe ky burri qenka trap e meriton ta kapin me zinxhirin hapur, qysh i kerkon nenes vajzen e pabesushme cfar idioti. 

Ky eshte kulmi fare, gjemen e ben nje socialist dhe per t'u fajesuar eshte nje demokrat. Kete pershtypje me japin me lart disa komente nga tipa te semure, militante partie..Dhe si gjithmone nicke te caktuara vrapojne te mbrojne krimin bere nga idhujt e tyre..Ptu, fare e keqe

Hajde shoqeri e civilizuar , hajde ! Hajde gazetari investigative e canerve hajde ! Vendos nenen ne qender te nje pazari, ku pazaroset ... evlati i saj femije, me qellimin e vetem qe te perbeje " proven" ! Dhe nje televizjon prostitute e shfaq 24 ore ne 24 te tjera ! Nje kombinacion me pervers sesa nje idiot pervers me emrin Agron!
Shoqeri qe englediset dhe zhgerryhet ... ne solucion turpesh!
Mire fort, besa ! I hapet pune miletit dhe intelektualeve te tij ( intelektuale sipas fjales qe tha Xhozi !) se humbi kot ca dite, per ca palo pare gjithe lyre, qe ishin nisur ...per lesh !
Intelektuale dhe opinioniste te tredhur, qe plasen nga inati me varvatin ...Agron!

E ka fajin shoqeria dhe gazetari tani qe e denoncuan kete akt? Emrin e nenes nuk e nxorri as shoqeria e civilizuar e as gazetaria investigive por shefi i Agronit. E nxorri Kokedhima si hakmarrje, per te diskredituar kete grua.

P.S. do na dale dhe ky Agroni njeri shume i mire, nga familje te mire e patriotike, etj. etj. qe nuk ben te tilla gjera por thjesht eshte nje loje e Berishes per te diskredituar, pa te drejte, #rilindjen?

Rilindja fillon si e kerkuat , me oficere komandant brigate ne pension ca m... doni me teper  , dhe skeni pare asgje akoma , se oficere ne lirim kemi sa te duash si parti.

Pse flitet e shkruhet me kaq pasion per moshen e personit ne fjale (60 vjeç), a thua se nese ai do ishte 30 apo 40 vjeçar, veprimi i tij do ishte i justifikueshem ! Me siguri behet qe ti meshohet idese së pedofilise, nderkohe qe akti i tij eshte gjithshka (akt kurvari, abuzuesi me pushtetin... etj etj), vetem akt pedofili nuk eshte

Kryeministri mund të ketë perlat, por është i rrethuar nga derrat. I lidhur, nga servilizmi i njerëzve të tij, si Guliveri nga liliputët.

KM paska perlat por fajin ja paskan servilat qe e rrethojne smiley

fli gjume se e ke ne rregull ti. Populli i deshperuar dhe i pambrojtur e han nga kjo lloj rilindje e krimit dhe pisllekut pas zgjedhjeve te 23 Qershorit

jo per gje por si ka mundesi KM kaq i mire paska zgjedhur per keshilltar kryesor prej kaq kohesh nje deputet me keto menyra mesjetare pune si Koco Kokedhima sic del nga kjo ngjarje? Rames dhe Koces as i behet vone per ngjarjen por duan si te shpetojne nga ajo duke ua vene fajin te tjereve, nder te tjera duke kerkuar doreheqjen e kryetarit te opozites Basha.

 

" Policia e arreston ,Ps e perjashton..................."

Po Koqua nuk paska asnje pergjegjesi keshtu ? 

Reagim Ordiner i nje Kryeministri ,prape jo keq se me sa kemi degjuar keto vite mund dhe te kishte thene " Kjo eshte komplet normale "

Blendi qenka zhgenjyer nga EdRama.

C'pret nga nje pleher sociopate e etur per pushtet. Te mendosh per viktimen do te thote te kesh "empathy" qe sociopatet nuk e njohin. Ata njohin vetem manipulimin e turmes...

Vajmedet per at popull.

Iken nje grup plehrash, erdhen nje grup plehrash te tjera... Shqiperia e ka specialitet riciklimin e plehrave...

ve re mungese te muxhahidineve te doktorit te keto temat, mesa duket ju vjen keq qe nuk u kap ndonje minister qe te barazoheshin me pangon, po u kap nje langaraq qe nuk ishte as ne pune shteti smiley

Po nuk ka te krahasuar historia e Pangos me kete te ketij pedofili , kjo eshte vetem 14 vjece .

Brado sa per nje sqarim gjuhesor: pedofilia eshte nje semundje apo nje cregullim psiqiatrik i nje te rituri, i cili provon/ndjen nje terheqje seksuale ekskluzive ose primare ndaj femijeve ne moshen e parapubertetit, zakonisht te moshes 11 vjec e poshte. Prandaj ne rastin ne fjale, ish ushtaraku nuk besoj se vuante nga semundja e pedofilise, por e seksomanise. Thone qe kete te fundit e ka edhe xhibi.

+1

Madje une propozoj qe Agroni te lirohet sa me shpejt e te demshperblehet per demin qe i ka bere Artur Cani dhe zonja reputacionit te tij te shkelqyer si ushtarak i larte (dhe meritat e tjera qe ja permendi Kokedhima ne deklarate)! Poshte gazetaria investigative! Fajin e ka nena k... . Leave Agroni & Company alone!

P.S. Emrin e plote te zonjes nuk e nxorri ne publik Artur Cani por shefi i Agronit, deputeti dhe keshilltari i Rames, Kokedhima.

- per Agronin u shpreha nje here me lart
- ama per vajzen, nuk u shprehe qe nuk u shprehe. Vetem tek Cani, Agroni, Saliu, Kokedhima, Rama, ... e ke shqetesimin. Ashtu te lumte! +1
 

Cfare te shprehem per vajzen?! Te them qe fajin e ka vajza 14 vjecare qe me hiret e saj apo "hormonet" "(TM Agroni) e ka tunduar Agronin qe ne te vertete eshte shenjtor? Se kete me duket po nenkupton ti me keto gjoja pyetje pikante.

Keqardhje.
Per vajzen dhe per ty.

smiley

Falenderoj zotin qe nuk kam arritur ne ate gjendje sa te kem nevoje per keqardhje nga ti. Por ti vazhdo kerce ne dege dhe verja fajin vajzes 14 vjecare dhe nenes se saj.

Qeveri Facebook & Tweeter....

Bjeri gajdes o Popull se mire e ke...... Flama thuaj nga fillimi ne fund....

Ne sulm adoleshente te te gjitha ngjyrave .

Sot , kjo femer me integritet te larte qe i nxorren emrin( sa eshte pezmatuar Gjembi ) figuron me deshire, me ze , me figure , emer e mbiemer ne TV per tu intervistuar . Mbaj fshesen se aq e ke dhe mos u zgjero me shume sec duhet .Nuk je e afte te pershkruash as Of -afet po nuk sherbyen si Gjembac ne Politike .

Uroj qe edhe ky banalitet i investigatorit temodh mer jahu , te mos amplifikohet deri sa te zevendesoje mamuthin e Korrupsionit te Bankes , pasi dihet qe rrugacet e PD-hit , plehrat e te gjitha ngjyrave qe jane mesuar si durim medhej te bejne rrath ne bajga , karieriste e te pakenaqur nga cdo ane  po bejne  bejne Qimen -Tra , boll qe te kete paksa Lidhje tutje ne Horizont me Qverine qe po Pastron Halete e Klanit Berisha .

Nuk them se e ka kete vlere dikush tek PPU ku maximumi me tezellshmit jane llafazane Ordinere ,apo  kush te shquhet me batuta dylekshe katuni me fatkeqsite , por shikoj TV e sidomos nje me 24 qe grin Pordhe nga mengjesi ne Darke me kete banalitet , a thua se kjo i MBYLLI Gropat e Halese Morale qe ka lene Klani Berisha !

I nderuar O-idriz-O, konstatoj me keqardhje qe ke mbetuar vetem, perreth ke vetem personazhe te librit David Koperfild.

 

I nderuar here Tak -Tik - Tuk

Me behet qejfi po dhe pak me dhimbje qe je bere adict me O-O te e mija .Vetem se ke konkurence dhe duhet te Luftosh ti meritosh Me kOperfilldin e ke me kollaj se NJE ka ai dhe nuk ja lakmojne !

Gabohesh i nderuar O-O, nuk marr pjese ne luften demokratike me tullumbace O-O dhe per tullumbace O-O.

 

Ok . i nderuar here Tak -Tuk -Tik smiley

Sot jom në qejf se shkrun dhe Gjibi dhe një me ngjyra që i kanë mbush mëndjen vetes se kanë mënd .smiley  

Po si gjind i pazhvillum nuk e kam kuptu këtë Luftën tuaj gjëmbore për O-O e mija .Të tërheqin fizikisht ? Nuk është turp ta thuash se është jasht Luftës Politike .Kurajo .Transparencë për të tilla raste jo Her(m)etik me figura ..Një Ka që e ndjekin dy lopë smiley ...dhe teknikisht zgjedh një pamje të ngushtë nga pas të Kaut dhe Lopët me gjuhë e jargë përjashta si vargjet ..

Herua tundëte kokën  përjashta , Kur shikonte  O-O e mëndafshta smiley 

Mbase e ke për gjo tjetër , për vetminë apo çfarë ..e sheh si bosh , zero apo ..

Idris,

Une e kuptoj qe media e ka per detyre ta egzagjeroje problemin ne maksimumin e nevojshem per ta bere problemin me te madh edhe se nga cfare eshte. POR

kur dicka e tille ndodh instancat e larta te shtetit dhe vete depudeti del ne nje konference shtypi dhe prononcohet me mendimin apo c'dreq mendimi ka per ngjarjen dhe jo me nje Tweet apo Facebook post....

Nuk kemi asnje prononcim per skandalin e bankes. nuk ka nje qendrim zyrtar per kete ngjarjen e tanishme apo per shume te tjera....

Saliu ate do beje do gjeje rastin apo krijoje rastin per te ulur punen e qeverise per te terhequr vemendjen ne drejtime te tjera, POR qeveria kete detyre ka te siguroje popullin qe e ka situaten ne dore (nese e ka) dhe te prononcohet mbi ngjarje qe jane te rendesishme per jeten e qytetareve te saj dhe te mos luaj akoma gurin a qeverise se kaluar....

Ore te veproje shpejt dhe me pergjegjesi ose te hapi krahun per mefshtesi ne detyre....

Ne kohe te veshtira merren vendime te veshtira.....

Nuk votuan njerezit te iki Saliu dhe te vije Shurdhmemeci......

Rilindja ta zgjidhe kete me nje VKM ku percaktohet qarte cfare te behet ne kete rast specifik.

Ju keni mendimin tuaj i nderuar daniel dhe me kete mendon se punet zgjidhen ose minimalja qetsohet Opinioni smiley

Une kam timin dhe them se e gjykoj se Futja Shteterisht ne kete Banalitet ose dhenia e ngjyrave Politike si Gabim i Drejtimit te Socialisteve eshte adoleshence e shkalle superiore .

Ju si une ndiqni Politiken e mender Opozites Berishiane ..Proteste ..smiley edhe ne se pjerdh ai Kasua PK qe do u binte me 'kopace kokes"

Qendrimi i mbajtur dhe deklaruar eshte me teprice Biles ."perjashtim nga partia " smiley Dakordesimi me arrestimin e tij dhe denimin si AKT Moral mjaftonte ! Krahasimisht me nje shtese qe zonjes se demtuar i jepej mundesia per te kerkuar me tej Drejtesi ! Ky eshte nje Akt qytetar i kohes pa qene nevoja per Moralizime te vjetruara qe mbajne Peng shoqerine ! 

Nje shoqeri e emancipuar jashte cdo ngjyre alabakesh me ngjyra , nuk merret me cilesim faji socialist apo kapitalist apo demokratikas . E meta shoqerore nuk ka Ngjyra per ate qe kerkon nje Moral sa me te mundshem te Paster ne Shoqeri ku perfshihet dhe ky Rast .

Dhe e keqja e me te keqijave e ketij grupimi eshte se nuk e Kuptoi ne fillim ' startegjine " e Makines se Mutit Berisha dhe u be pak pis me te duke Ju pergjigjur . Dhe ne se  tani  ben te njeten gje  hyn tek shprehja....  Nuk ka me per here te Trete smiley

Idirs,

Une e respektoj mendimin tend ashtu si edhe ti timin.

Nese Makina se Mootit Berisha vazhdon dhe prodhon moot qeveriu nuk duhet te ndertoje magazina per magazinim per te ktheje lumenjte dhe ta pastroje ose ta mbylli nje here e mire ate llagem.....

Mendesia nje vesh shurdh e nje sy qorr nuk ecen me....

Demi kapet nga briret dhe jo nga bishti....

Drejtuesit e shtetit duhet ta lene menjane komunikimin me Facebook apo Tweeter dhe te zgjedhin menyrat e duhura per komunikim me njerezit.

Per mua eshte jo profesionale dhe menefrego ndaj fenomenit.

Heshtja te ben me faj me shume se te lan duart.

Ja te ecim pakez smiley

Me qe je dhe i artit nuk e pranon si Kulture qe Heshtja eshte Flori smiley

Daniel i nderuar .Cdo kush ka mendim deri sa eshte qenie njerzore dhe e shpreh ate .Vetem se mendoj Nuk e Avancon dhe Pergjitheson me nje Rast te gjithe praktiken .Per me teper Qeveriu e ka vleresuar aq sa duhet dhe jo me Pergjithesime por si Rast konkret .Deputeti e ka vleresuar por ka ca  shtesa Koti si "'nuk eshte me perfaqesuesi yne " etj .

Keto jane rrjedhoja te mbetjeve Mutore te makines Propogandistike te Berishes qe nuk Luftonte te Keqen Shoqerore por shmangte te Keqen partiake dhe 'larg bythes sime "

Ne kemi nevoje te mesojme Etiken e Forces Udheheqse ndaj kesaj Norme Morale te shprehur nepermjet qeverise dhe jo deklarata Bombe tip Berishe . Kete e morem dhe Popullit Ju tha se cfare perfaqeson deri me tani . Ndryshe na duhet te presim se mos edhte Hileqare dhe risjell rastin Pango me ' demshperblim " Por deri atehere ..

Cfare do me ? c'do me thene te 'veproje shpejt ' c'do me thene te mos heshte ?

Me sa kuptohet 'ti marre nisiativen Sales " smileyqe te mos ta shfrytezoje ne propogande marramendese ? Do me thene te beje gara me te kush ecen me shpejt ne Mut !

Lerua adoleshenteve zemerake te peshes mizes te merren me etiketime Politike socialiste apo demokratikase , Ky ishte nje Akt i denushem  Moral  .U denua .Eshte nje Akt i denushem Ligjor .U perkrah Arrestimi i individit .Te presim analizen e Gjyqsorit !

Nena e vajzes thote se ishte Kokedhima ai qe e dergoi ate tek Agron Cane. 

Pasi kisha biseduar me Koço Kokëdhimën për punë më ka drejtuar tek personi që është, (nuk mund t’ja zë emrin) [GSH]

Mbase kjo e shpjegon me mire hakmarrjen e Kokedhimes duke ja nxjerre emrin viktimes.

Kurse nje sarandiot thote qe Cane ka pasur te tilla tentativa pedofilie qe ne 1975. Sekretari i Brahos n'Peshk Koth-Komentuesi po na thote qe pedofilia eshte semundje mendore keshtu qe kur pushtetaret perpiqen ta ushtrojne kete zanat nga zyra e Partise ne shkembim te favoreve prej ketij pushteti partiak, ata duhen meshiruar; duhen denuar vetem kur jane ministra dhe perpiqen te bejne seks me gazetaret ne shtepi, sidomos po te perdoren llafin "mberthecka" dhe po te kene veshur pizhame.

Kujt ja priste mendja qe Rilindja kishte rregulla kaq specifike per pedofiline e ushtruar nga zyrat e saj...

 

Kurse Kryeministri diletant s'e la reagimin vec me nje cicerime; do beje nje konference live nga Twitteri, per te gjithe 17 shqiptaret e Shqiperise qe perdoren Twitter; te tjeret, le te ngrohen ne diell. Kryeministri i kerkon popullit shqiptar, sidomos fshatareve te dixhitalizuar qe perdorin Twitter per te shitur qepet, qe t'i bejne pyetje atij me hashtag #PyetKryeministrin. 

I thote njeri ne Twitter:

boni nei #hashtag me 138 gërma se #pyetKryeministrin ka vetëm 30 gërma. Dalin pytjet e gjata masanej

Kurse ne Facebook nje aktiviste (tm Kokedhimae inspiruar nga sekretari i Rilindjes ne Peshk e keshillon Ramen qe te kete kujdes nga kurthi qe i kurdisi Berisha duke e bindur Kokedhimen qe te punesoje nje pedofil ne Sarande per ti q*re hallet dhe femiejt popullit ne zyren e Rilindjes:

#PyetKryeministrin. Z.Rama, a e keni marre parasysh mundesine e nje skenari te Sali Berishes per ta vrare ate gruan e videos se skandalit seksual, ne menyre qe t'ua hedhe fajin ju personalisht dhe qeverine, ne perpjekje per ta ndersyer popullin kunder jush?

Erdhi rasti i pa shprese. Gjynaf !

Mentaliteti Xhiboles ne veprim ....

Veper e re e shkruar nga Gjembi .." Mbi partite dhe Rrolli i tyre Udheheqes ne ceshtjen e Pedofilise qe prej vitit 1975 "smiley

O xhibole ..po nuk eshte Rast Derstile ..eshte Rast konkret ! Allahu i ISSIS-ve paste meshire per ty ! Apo çqt , PPU ku mund te komentoje dhe Xhibi eshte smiley

Jo Xhib, por gjib, sepse gjib eshte sinonim i njeriut te vonuar. smiley

Ja sa te bjere ne gjurme te nje deklarate te PD-se sot ne dreke qe ka bere nje si kthese per kete rastin qe po i kthehet bumberang per shkak te politizimit dhe do beje kthese dhe gjibi.

Ama duhen ca dite ta kuptoje.

 

Po e shtrydhin Talibanet e Salukut tragjedine e nje gruaje fukareshe deri ne pike te fundit per arsye politike...dhe thirrja e Cunit te sheqeres...ti shporrim ti shporrim e me sillni npushtet prap mmmuuuuuuuuuu....i ben njerezit te vecohen ne problemet e tyre te perditshme.

Hic Fullani e Banka Kombetare Shqiptare...sot....po ashtu ene ai Talebani i Shish qe vrau gomistin e nuk eshte kap akoma..skan interes.....

Treshja e tentuar Sarandiote...pushton fshatin shqiptar....ala Marc Dorcel...."OFFERTE" ..." L'éducation d'une jeune soubrette""" Featuring Anisa Kate & Cane, Agron... e ka Vicidolizu popllin fukara Cuni Sheqeres.

"Sot më ka kontaktuar vetë ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri më ka telefonuar dhe më ka thënë që 'policia është me ty. Ke gjithë mbështetjen e duhur të policisë, më falenderoi për guximin që tregova, më tha që ke gjithë shtetin me vete'...

Pse thu qe Xhibi nuk di shkrim e këndim apo nuk mbush  smiley Sikur njef dhe Tastieren , biles shtyp edhe me Gishta , pa te mesit se e mba mçef ke vetja ...thotë politikani Gjëmbo Gjëmbaj  smiley

Shoqja xhibole i paska ra samarit edhe ne kete debat dhe ka kritikuar fort cicerimen e shokut Rama ndaj rastit se pedofilise, sepse keto gjera jane nje pasqyre e shtetit qe kane krijuar ngjalat e rilindjes. Ne fund te fjalimit shoket anti-komuniste e duartrokiten per 10 minuta rresht.

 

Holy motherfucking shit !!! As shqiptaret nuk besoj se jane te afte per keto gjona te ndyra ...

http://www.nbcnews.com/storyline/missing... ...

...dhe jo se jemi njerez me me shume skrupuj. Thjesht me te pazot teknollogjikisht.

Pyetjes "Mire Rama & Kokedhima, po socialistet e tjere pse s'reagojne?" i pergjigjet deputeti i PS-se Fatmir Koci nga podiumi i Rilindjes, Facebook-u.

Para disa ditesh (29 korrik), Fatmir Koci kishte kritikuar pikerisht fenomenin e strukturave paralele te shtetit sa i perket punesimit nga zyrat dhe nepermjet sekretareve te Partise, specifikisht duke permendur nje tjeter sekretare te Kokedhimes, Laureta Ferati. Thoshte midis te tjerash Koci tek shkrimi i tij "Fenomeni Laureta - Ruhuni nga manipulatoret":

po mbijnë në jo pak raste dhe jo rrallë tipet e lauretave. Lauretave me zarfa në dorë e telefonin në vesh që nuk pushon kurrë duke bërë presion mbi institucionet apo njerëzit e ngarkuar me përgjegjësi të caktuara, për të punësuar persona jashtë kritereve të përcaktuara nga ligjet e shtetit dhe udhëzimet e dhëna nga organet e autorizuara, duke kërkuar favore të pamerituara për njerëz që i ndërrojnë si rrobat e palara kartat e partive për të ruajtur vendin e punës dhe interesa të tjera të fituara padrejtësisht ndër vite. [GSH]

Tashi qe plasi nje skandal i cili ilustron pikerisht kete fenomen, Koci beri autokritike per kritiken e tij ndaj fenomenit; fenomeni u dashka trajtuar tashme vetem anonimisht dhe duke vleresuar qe emerat qe u kritikuan para skandalit jane shume te rrespektuar edhe pas tij:

Kërkoj ndjesë nëse nuk kam qënë i qartë dhe nëse dikush personalisht është dëmtuar nga interpretimi i statusit tim...Për personat që lakohen apo mund të lakohen nga komentues të ndryshëm [Kokedhima, Cane] kam vetëm respekt e konsideratë për punën e tyre, kontributin, kulturën dhe qytetarinë në marëdhëniet e deritanishme.

 

...ritheksoi se ky ishte një status i shumë kohëve më parë [18 dite=shume kohe me pare] [GSH]

Kjo mesa duket eshte bere per te qene ne nje vije me Partine (nenkupto Ramen) sipas te ciles fajin per punesimin e krimineleve dhe pedofileve e ka fakti qe PD e ka zyren tek shtepia e ish-oficereve, te cilat dihet qe jane burra te mire, familjare, me syze dhe prirje intelektuale. Rama ka pergatitur dhe nje grafik ne Facebook per te bindur popullin qe ndryshe nga ca thote Kokedhima, asaj gruas s'i gjeti pune Partia por shteti.

Kurse per inatin e ngjalisteve te Peshkut edhe ngjalori Mero Baze paska vendosur te qesendise fenomenin "Po deshe te te pjelle kokoshi, sillja femijen Rilindjes te ta q*je ne zyren e Partise":

Komunistin me te mire na e kapen duke  q...

bej pak pushim tani dhe kujdes mos kalo nga zyrat e PS's - por mbajuni pas brekeve te babes tuej shpirtnor

Kembengules ! smiley

Qendrestar smiley

Friendly fire, ose kur ngjale-delet s'e ndjekin cobanin ne cdo rrugice.

Mero "koalicioni i qelbesirave RamMeta eshte si vaksine per shendetin" Baze kishte shkruar nje editorial te titulluar Na fal qe te lame ne dore te pushtetit te Koços!, pas te cilit nje sere ngjalash qe lundrojne ne faqen e tij me shume dhe se tek Peshku i kishin bere kritika, sic thote vete Baze sot ne editorialin e dyte per ceshtjen #TeQ!fteRilindja. Editoriali i sotem titullohet Pak me te perunjur!.

Baze ne shkrimin e sotem pretendon se disa prej kritikave i kane ardhur nga vete Kokedhima, duke thene qe ka pare ne faqen e tij disa komente me adresen e internetit (IP) te Kokedhimes. Po nga ja di IP-ne Kokedhimes Bazja?

 

Kokedhima nga ana e tij vazhdon te sfidoje shtetin e Rames dhe grafiqet e tij per punet 1 mije euroshe/muaj qe t'i gjen Veliaj, sidomos po te jesh kinge. Kokedhima thote qe strukturat paralele te shtetit vazhdojne punen, zyra e tij ne Sarande per q*rjen e halleve te popullit vazhdon te jete e hapur.

Sekretaret e Kocos duket se u punesokan me kritere diversiteti sipas formules "Nje ish-oficer, nje bjonde...per polic s'ka nevoje". 

 

Prokuroria e Sarandes ka publikuar kerkesen e saj per arrestin e Canes, por profesor Artan Fuga i sugjeron te degjoje me vemendje avokatin e Canes, pasi sipas Fuga Sr tentativa per pedofili ne zyren e PS-se ne kembim te favoreve per pune e shtepi s'eshte e paligjshme. 

 

Kurse PD-ja shfaq videon e incidentin ne pike te diellit para Kryeministrise, pavarsisht faktit qe ne ekran s'duket gje. "Perfytyroni sikur po shikoni nje video" do t'i kete then Goxhaj nxenesve te pranishem, te cilit ishin 1/3 e numrit te gazetareve. smiley

 

Per me shume reagime zyrtare, le te presem reagimet e aktivistit te Spartak Brahos me poshte...

Clidhje kam une me kete proteste??? Une nderkohe po ndezja qirinj per Pandi Tocen te Teatri Kombetar!!! Si nuk u poqe nje here o ...

Sipas kerkeses te Prokurorise, sekretari / sekseri i Kokedhimes Agron (Andon) Cane ka thene ne deshmine e tij se ai paguhej 49 mije lek ne muaj per punen qe bente per Kokedhimen. Dokumenti thote gjithashtu se ne saj te interesimit te Kokedhimes, e veja ka gjetur pune tek biznesi privat i Kostaq Lapa, sic tha dhe vete Kokedhima ne deklaraten e tij.

Kush paguante per rrogen e "aktivistit" Cane (shteti apo Kokedhima) dhe ne baze te cfare ligji a regullore te Rilindjes kjo rroge shkonte drejt gjetjes se punes tek kompanite private, apo te "qarjes se halleve te popullit" sic e cilesoi Kokedhima? 

Cfare procesi qarje hallesh te popullit zgjat 7 muaj per te njejtin person dhe si justifikohen telefonatat qe sekretari i Kokedhimes i bente kesaj te veje ne celularin e saj, deri diten kur u publikua video-skandali?

Disa pjese nga dokumenti i Prokurise per Agron Canen:

Unë kam punuar si përfaqësues i zyrës së deputetit të Sarandës... Detyra ime ishte të kontaktoja qytatarët, ti dëgjoja dhe ankesat e tyre ti përcillja tek deputeti. Unë për detyrën që kryeja si përfaqësues i zyrës së deputetit të zonës mërja pagën prej 49 000 (dyzet e nëntë mijë) lekë dhe i tërhiqja tek dy banka.

...Ne saj të interesimit të deputetit, ajo është sistemuar si punonjëse tek biznesi i shtetasit K.L.

...Herë pas here kjo shtetase është ndihmuar nga i dyshuari, sipas tij [Cane], në cilësinë e përfaqësuesit të deputetit të Sarandës.

Kurse per te venë dokumenti i Prokurorise thote (sipas deshmise se saj):

Ajo ka kërkuar të takohet edhe me deputetin e zonës, por i dyshuari [Cane] i ka thënë se mos kërko të takosh deputetin se do të ndihmojë unë personalisht dhe në këmbim ka kërkuar marëdhënie intime, por që ajo shmangej.

...Ai i ka thëne se ti paska një shans më të madh për të fituar një vend pune dhe për të marrë shtëpi nga shteti, gjë të cilat i kam unë në dorë.

Kokedhima pretendoi se Cane ishte vete-pushuar qe ne 15 korrik, por shkonte cdo dite ne zyren e PS-se ne Sarande (jo zyren personale te Kocos, por te PS-se), per nje muaj rresht pasi u vete-pushua, per procesin e dorezimit te celsave...perpiqu sot e neser, mazalla se i dorezonte dot celsat. Po Kokedhima ka neglizhuar te sqaroje se kush e zevendesoi Canen nga 15 korriku e ketej. Vete Kokedhima sot pohoi se zyra e tij ne Sarande ka pasur e ka gjithmone 2 persona qe i q*jne hallet popullit.

demaskim total ... bravo gjib -- edhe Ramen e ke bere te ndihet keq sa degjova qe do e mbyllte twitterin

Po keta te koalicionit kane ndonje mendim keta ...Kaq te kulluar dhe te fisshem na qenkan keta..Si more nuk dalin njehere te prononcohen per ceshtje parimore keta njerez qe ne thelb te idealizmit te tyre politik kane atdhedashurine ndaj(skraparit) kombit te cilit i rriti i deshi dhe i pasuroj..Apo eshte diku tjeter thelbi i problemit,i cili,pasurohet dhe nga komenti qortues i autorit ne fjale me keto rrjeshta te skaltura aq bukur dhe qelibar mu ne thelb te problemit..Po autori jep ndonje zgjidhje parimore rreth ceshtjes apo eshte thjesht nje konstatim i tij personal ne kendveshtrimin qytetar i ngjarjes..Jam shume kurioz te di perse pikerisht ke shkruar sot more autor per kete lloj fenomeni,u bene mbi 365 dite punesimesh RILINDASE dhe asnje rrjesht...Ky shkrimi sec me kujton fabulen e nje prodhimi te kinematografise shqiptare...

Vitet 30..Ne kete kohe idete komuniste progresive po hynin ne Shqiperi.Kujtimi i nje studenti revolucionar donte te ndryshonte jeten e te vuajturve nen regjimin e Mbretit Zog..Permes objektivit te aparatit te tij fotografik ai sheh atmosferen e rende te kohes varferine e njerezve te thjeshte...

QORTIMET E VJESHTES...!!

autori mendon me ze te larte ne media, kundrejt honorarit, se nje shoqeri telefonike, qe te grin nga leket sa here i jepet mundesia te gjeje apo krijoje rast eshte gje e mire. sic mund te jene gje e mire fullanet, kocot, apo kushdo tjeter qe te paguan te thuash ashtu.

me pak fjale, kritika ndaj sistemit autorit i duhet deri te xhepi i vet afatshkurter. te pakten ky eshte qendrimi i tij i tanishem. shpresoj qe autori te shkeputet sa me shpejt nga ky budallallek e te rigjeje lehtesine e shpirtit te paster. 

 

sa te urte keto aletatet  , apo le ti beje gropen vetes selia mavi...

"Se shpejti do hapim zyre edhe ne Vranisht"  thote Koqua .

Te pakten vini nje grua ne Vranisht me prit popullin smiley

Armir Shkurti

19 hours ago via Facebook for Windows Phone · Edited
Nga ç'pashë në lajme, Gonia i Sarandës jo vetëm do të dalë pa lagur por ka të ngjarë të na hedhë ai në gjyq për dëm psikologjik e dëmtim imazhi. Akuza e parë që i ka vënë prokuroria për punësimin vlen për funksionarë publikë e jo vullnetarë partie, siç e cilëson edhe Koçoja. Akuza për pedofili bie vetvetiu, se edhe nga ç'pamë në tv ai as e ka prekur e as ka folur me të miturën. Në këtë sistem që kemi zgjedhur nuk dënohesh për ç'mendon,ndjen a shpreh. Me një avokat jo shumë të zotin mund të ndërtohet alibia që E.G e ngacmonte dhe për ta hequr qafe i tha një "absurditet" por "kur pa sa e ndyrë qe mamaja e vaxhdoi lojën..."
E kanë gjithë kohën dhe infrastrukturën për ta bërë. Në qeli Gonia është mirë për vete e mirë për "miqtë". Deri tani nuk ka folur....Edhe një herë miq: AKUZËN E KANË NDËRTUAR NË MËNYRË TË ATILLË QË TË BJERË LEHTË!

Kjo qeveri dihet qe eshte e marre fund, por eshte edhe mashtruese. Bilanci i deritanishem eshte vetem mashtrime, nderkohe qe bizneset me rradhe po falimentojne nga mbrapa.

Maksimumi edhe nje vit jete i jap kesaj qeverie. Besoj se edhe Rama kete gje mendon.

Bravo Çunat e PD-hit të pjellë me ish Komunistë .Kështu del pasi rekomandohet "përvojë " nga një i tillë për deputin Koqo që dhe emrin ja shtrëmbëron sipas preferencave të kohëssmiley  Për të qetsu ndonjë me karkatrer të shkurtër apo pa karakter si punë batutaxhiu ose çun i zgjut i nonës bukur smiley  po bimë ca vergje ..

Vranishti një rrëzë mali

Nxorri një Flori

varej një vajzë nga Mali

me kobure në gji

Vij të marr hakën e të jatit

se nuk kish njeri ..

Kaq shkrun Populli për bijat e veta .Doemos që batutaxhijtë dyleksh të katunit i janë mirnjohës Saliut që i shkërdheu mbarë me prapë familjarisht dhe SOT mund të kenë frymëzim tjetër me Përmbajtje Bollanosh ...por me Shaka se janë shakaxhij shokëni

Dalen pergjimet e tjera te pedofilit te Rilindjes, te bera te premten (15 gusht); teksti dhe video.

Agron Cane: Duhet ta fshijmë numrin, mora frikë nga juve. 
Elvira Gega: Jo, jo, nuk e hap ajo numrin… Kush? Vajza ime??? Pse more frikë nga neve??? 
Agron Cane: Ja, do thuash më morën në telefon këta. 

Elvira Gega: Pse doje të më mbaje të rregullt? Ç’a është ajo? Që ti mua më ke deklaruar direkt online, më ke deklaruar kaq herë që unë dua vajzën tënde për… 
Agron Cane: Kur? 
Elvira Gega: Si? Kur?! Sa herë Që kur erdhi vajza ime në zyrë që do venim në dyqan, që erdha me Baftjarin atë ditë… 
Agron Cane: Vetëm atë ditë të thashë… 
Elvira Gega: Dhe më mbrapa më the që vajza është shumë e zhvilluar, vajza do seks the. 

Korrupsion-taktikisht, Meta dhe LSI i punesojne te vetet tek shteti, pa struktura paralele dhe pa skandale, bile dhe pa blloqe se fundmi, kurse Rama me Kocon paguajne sekseret qe t'i punesojne njerzit tek privati.

Pse s'prononcohet Meta pyet dikush me lart...eshte prononcuar duke u 10re se qeshuri me keto bombat qe i plasen Rames cdo dy-tre jave teksa Meta vazhdon te papë-zoje imazhin e tij si politikan babaxhan, i paster si kristali dhe mbi palet.

 

PS Sarande konfirmon strukturat paralele te Kocos, thote qe Agron Cane s'paguhej nga PS per punen qe bente. Dmth kryeminister eshte Rama po kreu i shtetit eshte Kokedhima?

Prononcimet e Metes i nderuar koleg i blogut kane qene jashtezakonisht te vaketa persa i perket ketyre rasteve te fundit mos te them te viteve te fundit..Pas nje video-montazhi qe pati qene i montuar nga disa Funderrina te sistemit- citoj kryeparlamentarin ne kete rast.Nese tregohesh i vemendshem dhe ne koalicion qe jane dhe aty ku ishin gjithmone prononcimet kane qene ne rast prekje interesash..Nuk mund te qeverisesh me nje klan mafioz te organizuar dhe te besh sikur do ndryshosh Shqiperine me vemje te ketij tipi qe njohin vetem interesin e kombit(skraparit)..Ne kete rast e kisha adresuar pak me ndryshe iden time duke u fokusuar tek autori qe i ka shkruar keto rrjeshta...Mbase mund te kete ngele pa ndonje projekt kohet e fundit se helbete pushime jane te shkretat mbarojne dhe leket..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).