I vje era peshk i qelbet fare. Syleshet po marrin ne qafe perandorine.

1. Sa mund te denohet Bitraj?

Ne rastin me te keq jo me shume se dy vjet. Beri vete denoncimin e varesia nga bixhozi jane rrethana lehtesuese. Une do i kisha bo kete oferte Bitrajt, 2 milion euro per jo me shume se dy vjet burg te garantume nga gruja ime gjykatese.

2. "Bitraj, me detyrë përgjegjës i sektorit të Arkës Stok, i gjendur pa rrugëdalje pranoi gjithçka kishte bërë. Përpara komisionit, ai rrëfeu se për katër vite me radhë kishte vjedhur shuma të konsiderueshme parash të nxjerrja jashtë qarkullimit, por edhe prerje të reja, para të cilat ishin emetuar për t’u hedhur në treg."

Nga ato 7 milion e ca te deklaruara me saktesi duhet te jene prerjet e reja qe mund te faktohen. Sa ishin te nga te nxjerra jashte qarkullimit eshte e veshtire te faktohet. Ne nje rast te ngjashem ku punonjes te bankes kishin vjedhur dollare te nxjerre jashte qarkullimit u shpallen te pafajshem pasi nuk mund te faktohej sa kishin vjedhur e sigurisht nuk i kapen gje ne dore. Por te ne edhe mund te denohesh.

3. Fullani nuk i ben duart pis as per 7 e as per 17 milion, prandaj dicka me e madhe luhet ketu.

 

Po ja lej Kac Myftaraj ta zgjidhi.

 

6 Komente

Ja oferta ime e fundit: 1 vit e 6 muaj kondicionel (me kusht që po e përsëriti do boj dyfish). Vendimi kundrejt 300 mijë eurove. Një shoqja ime do ja japi vendimin Bitrajt si tava e peshkut që i shkonte guvernatorit në zyrë

Me short Bitraj ka me i rone Gjin Gjonit , bast smiley

Po t'i bie zonjes Fullani?

Fullani Jr. ka ndonje Cartier ne koleksionin e tij per Gjonin?

Art, mi shif pak keto dy sajtet/sitet ; Bertelsmann Stiftung  dhe  Dealogic . 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).