Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi, i cili që nga orët e mëngjesit të sotëm ndodhej në Polici, pas intervistimit është liruar. Kjo zyrtarisht nuk është konfirmuar nga Policia e Kosovës, mirëpo KosovaLive ka mësuar nga burime brenda policisë se imami Krasniqi disa minuta më herët ishte liruar.

Ndryshe, Policia e Kosovës sot gjatë ditës ka konfirmuar se si rezultat i vazhdimit të hetimeve, në ndërlidhje me operacionet policore të realizuara kohë më parë, Policia e Kosovës ka shoqëruar të enjten një person të dyshuar për veprën penale “Nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mosdurimit kombëtar, racor, fetar apo etnik”.

Sipas policisë, me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës, është ndërmarrë një operacion për zbatimin e urdhërkontrollit në dhjetë lokalitete, duke përfshirë rajonin e Prishtinës, Ferizajt, Gjilanit, Pejës dhe Prizrenit.

Ndryshe lirimi i Krasniqit është konfirmuar edhe nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës nëpërmjet një njoftimi për media.

“ Me kërkesë të Prokurorit të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për Urdhër Kontroll dhe pas vendimit të Gjykatës Kompetente, sot është zhvilluar një aksion i Policisë së Kosovës me ç’rast janë bastisur disa objekte të ndryshme në disa lokacione në Republikën e Kosovës. Përveç bastisjes, nga Policia e Kosovës janë marrë në pyetje disa persona, në mesin e të cilëve ka qenë edhe Imami Shefqet Krasniqi, të cilët pas intervistimit janë liruar, ndërsa Prokuroria Speciale e Kosovës do të vazhdojë hetimet sipas procedurës se përcaktuar me ligj”, thuhet në njoftimin e PSRK-së.

 

KosovaLive360.com

 

56 Komente

Kosova eshte nje shtet me standarde te larta demokratike.

Te gjithe ata persona qe mbjellin urrejtje percarje kombetare fetare apo etnike do te arestohen e me pas do lirohen nese nuk ka prova faktike materiale.

Kosova eshte shembulle per demokracine Evropiane.

 

 

Kosova eshte pjese e pandare e Historise se Shqiptareve .Edhe kjo histori te kujton prifterijte  "Patriote " smiley te pas LII botrore ne Shqiperiqe ishin Qomet fetare . .

Por Histoia meson .Dhe qe te mos ndodhe te krijohen Buri e Altopalante Mashtruesish pas disa koheve "po denohet kleri "  , autoritete bene Mire qe nuk e denuan , pavaresisht ne se duhet te kene Fakte . Kohe te tjera , por eshte i njejti Qendrim kunder cerdheve te pregatitjes se Terroristeve nen petkun e  Besimit Fetar !

Edhe Kleriket te mbledhin mendjen se Acdc1 -te , nuk mbarojne Kurre ne cdo kohe me "jam qe jam ,pse te mos kem mejtim mendje "

Peshk o muslimanofob, jam kurioz...pse eshte ky lajm teme kryesore (marrja ne pyetje e nje hoxhe ne Kosove), nderkohe qe dallaverat e skandalit te BSH s'botohen fare si artikuj, nisur aspak nga fakti qe ato i solla une si artikuj per botim po thjesht gjykuar keto ne vleren (face value) e tyre si lajme per shqiptaret? smiley

 

veprën penale...mosdurimit kombëtar...apo etnik

say what? smiley

Kaja nonen Euleksit shqipe qe ja u paska bere kodin penal si rregullore e Shen Pjetrit per Parajsen, nderkohe qe per vete ata (Evropa) ne vendet e tyre jane rracistat dhe paragjykuesit me te medhenj te rracave, feve dhe kombeve "te ndryshme", gje e cila shpjegon dhe perqindjen marramendese te shtetasve evropiane si luftetare te ISIS ne krahasim me ata amerikane.

Gjithsesi, jam kurioz se si prokurohet/procedohet dikush penalisht per mosdurim kombetar/etnik, whatever the fukc that means...apo eshte thjesht ceshtje gjuhe shqipe/perkthimi i keq ne shqip nga anglishtja? smiley

Ceshtja "banka " tani mund te debatohet vetem per Kapital Politik. Ka marre rrjedhen e duhur dhe ka nje PAUZE te arsyeshme pasi po veprojne Institucionet . Pas disa perfundimeve te tyre dhe Revoltes se OJU QN saliu me ZMK e Lul Bashes mundet xhib Arkivistja ta vleresoje si paresore .

Tani mund te sherbeje per Derstile per bythet e zgjuara..si varaianti ...

Pse Edvin Kriminel Kristaq Rama po rikonstrukton sheshin Nen Tereza dhe zhguli cadrat e pronareve te Kolonat , kur babasqapi ishte i thjeshte dhe vuri vetem nje tabele si "kurator " Edhe LefT Kopeja e kishte verejtur smiley

Eshte i vetmi Problem Nderkombetar i Rendesishem por dhe i brendeshm ky me "ndalimin e shoqerimin per pyetje " te Hoxhhallareve apo dhe Prifterijve smiley si Inspirues e organizatore te Kontigjenteve Terroriste ne Petkun e Fese .

si tha gjibolja - ky eshte peshk muslimanofob keshtu qe ....

Ky  imam nuk eshte , ky eshte nje funderrine qe percjell percarje midis shqiptareve dhe vjell injorancen e  tij mes besimtareve.

ose me qarte te sjell pershtypjen e nje te cmenduri

 

Gabim. Ky eshte mysliman i vertete.

Jam ne pune dhe s'me lejohen vidio. ta sjell me vone.

A e ka shkru Allahu per ju dhe imamet qe kur nje vazje shqiptare myslimane dashuron nje te krishtere

 MA MIRE ME E  VRA !

dhe ky deklarim ne televizorin e Kosoves fatkeqsisht

I cmendur e ka shume besoj

me te cmendur dhe ne besoj qe merremi me nje te cmendur

Kurani e ndalon martesen e femrave myslimane me meshkuj jomyslimane, po nuk di se cfare denimi jep per ato qe e shkelin nje gje te tille, keshtu qe ky e ka dhene denimin nga vetja besoj. Sa per Nene Terezen, ashtu eshte sipas Kuranit, derisa nuk beson ne Islam, vendin ne xhehenem e ka, si jobesimtare. Po ketu nga xhepi i vet e ka me duket qe nene Tereza na paska nderruar shume burra. Une nuk e di kete, po mbase hoxha i nderuar i ka mbajtur pishen.

Kurani nuk eshte kod penal qe mund te konkurroje kodin penal te nje shteti. Keshtu qe ky qe flet keshtu eshte ne fakt duke kryer aktivitet flagrant anti-shtet, anti-kushtetues.

Varet se si e deklaron shteti Kosoves veten - Laik ?

Po laik!

atehere qeka fut mik i madh me e nxjerr palacon e cirkut jasht hekurave

po nuk ka pas prova prandej ka dale.

Une po them nga kendveshtimi i tyre. Ti mendon se per ta shteti dhe ligjet e tij kane te krahasuar me Allahun.

Ti mendon se per ta shteti dhe ligjet e tij kane te krahasuar me Allahun?

Atehere le te pirdhen atje ku ka rondesi Allahu!

Argendis, me fal, nuk e deshiroj repliken pa arsye, por mendoj se gabohesh rende. Nese nuk ben shaka, per te nxitur debatin... nuk e di si ta kuptoj. Une kam lexuar per kete hoxhen, dhe sinqerisht eshte ekstremist. Pa dashur ti bej askujt gjyqin, eshte e palejueshme dhe e pafalshme te shprehesh "mendime" dhe intepretime te tilla per figura boterore, qe i nderojne boten, dhe sigurisht ne shqiptaret. E keqja e ketyre predikuesve eshte se intepretojne Kuranin sipas mendjes se tyre, ndersa rryma te pastra ekstremiste dhe terroriste abuzojne ne emer te Kuranit, Allahut, duke shpallur lufra ne shume vatra te globit. Ta bejne luften, por jo ne emer te Allahut! Nuk deshiroj te zgjatem, sepse vertet me duket tepert te flasesh per keta lloj klerikesh!

si i bohet nqs kupton vetem 10% te fjaleve te videos?

je me fat , trust me smiley don't bother

Aq mjafton. Ja per shembull, thote qe Pjeter Bogdani asht njeriu ma i poshter, ma i flliqt, ... se na ka sha Pejgamerin. Nuk mjaftun qe na prun Skenderbeun (e ka fjalen per bust a monument), historia e te cilit eshte e mbushun me gjakun e myslimaneve, me mbytjen e myslimaneve, me prerjen e myslimaneve, me sakrificat, me torturat e shumellojta te myslimaneve (e beri Skenderbeun ndaj myslimaneve si Hitlerin ndaj cifuteve). Na e prune edhe None Terezen, qe nuk eshte none, se ska pas as evlat, asigjo. Ka qone vetem armike e perbetume e islamit, se me qindra mijera myslimane i ka kthy ne krishterizem. Pastaj e kap edhe me Jusuf Bagerin,

Po per amerrikin cer thote qe i mbrojti ka serbi kur qe tu ja kojt nonat e ketyne trimave ne 99?

Sikur sthote gja, po amerrikit ia vrau dy ushtare ne Gjermani, aq kane ne dore, aq bejne. Po nuk e kisha degjuar, po te peste keta qe permendi, i kane duart me gjak myslimani tha. Mire Skenderbeu se me palle ne dore ishte, mire edhe Pjetri qe luftoi turqit, po Nena Tereze me cfare ti kete vrare keta myslimanet.

Cfare te thuash, pervecse shyqyr qe deshtuan. Po kushedi cpo gatuajne te tjeret. Gje me te felliqur se mosmirenjohja nuk ka.

Gje me te felliqur se mosmirenjohja nuk ka.

+1

Keshtu i leshon kollaj keto +1 dhe merr revan vuuuuuu AI smiley

Po ate qe e qau nje Popull i tere duke i shprehur Mirnjohjen ne jete te jeteve ,me ne krye Ty dhe Saliun smiley

O muslimanofob i xhiboles

Ku e pe ? ose makari e lexove ?

that's it, I give up

E pse qenka peshku muslimanofob? Ceshtja e islamizimit extrem te kosoves eshte shume e rendesishme.

Plus qe sherben per terapi masturbimi kolektiv, si me siper ilustruar ne komente. Muslimasturapi smiley

Sic parashikohej...lirohet. Dmth pse e moren mundin me e arrestu kur nuk kane prova>?

xhihaded e kosoves jane nga shpirtrat me tehumbur ne bote...

Gjynof qe Amerika bashke me popullin e kosoves mbrojti dhe keta plehra. Vetem serbi ju bo dermon ketyre mjekrrave...

Ky flet ate qe shkruhet ne kuran. Nuk e ka fajin predikuesi por ajo qe predikojne. Duhen shkul rrenjet jo degat.

Po pse nuk duhen shkule nga Rrenjet te gjithe Dogmat Fetare qe turbullojne , krijojne konflikte e nxisin terror ne cdo kamuflim te bindjeve MASIVE te Qorave shekullore Fetare  ? Kush eshte ajo Fe qe predikon paqe e harmoni me Fete e tjera ?

Vaso Pasha karbonari ,  ka kohe qe nga InteliDjenca eshte analizuar si i KUQ smiley

Dmth peshku propozon aksiomen musliman=terrorist. Ne fakt eshte i besueshem si autoritet, se dhe Euklidi thone qe e hante shume peshkun. 

Pse jo ortodoks terrorist dhe katolik terrorist ? Kush tha qe vetem myslyman ? Foreveri ?Apo Xhibolebankfullania ?

Shtetet laik ne te gjithe Boten nuk bejne dallime kur shfaqen .Tani me egersisht eshte shfaqur krahu ekstrem Myslyman . Perse u duhet meshuar te tjereve ?

Ajo qe duhej luftuar ne Greqi si krahu ekstremist i Ortodoksise qe pjell terrorizem e Nazizmi u burgos dhe u sakatua .E njeta ndodhi ne shume vende ne Europe ku kataliket terroriste shfaqen racizmin qe pjell terrorizem . Terrorizmi tritolist politik qe u rishfaq tek ne akoma luftohet dhe do Luftohet

Eshte shume Normale qe kushdo qe fshihet nen petkat e Besimit Fetar apo Politik dhe nxit terrorizem e racizem te Luftohet !

Po Gjembi nuk ka thene akoma Cfare mendim ka pervec nje keshtu  smiley dhe ka pershendetur nje rresht te vjedhur nga Monteskje per Mosmirnjohjen smiley

o Vlere, meqe jemi te feja. Ta paska dhjere prape kryeministri mo. Ore, mos futet ktu dhe te lexon ai ty mo xake? 
Cne ferr komunist? si guxon ai?! apo terhiqemi dhe ne me ate?

NE PRITJE TE VIZITES HISTORIKE TE PAPA FRANÇESKUT

Vijojnë me ritme të larta të jashtëzakonshme përgatitjet për vizitën historike të 21 shtatorit, kur Ati i Shenjtë do të zbresë në Tiranë në udhëtimin e tij të parë zyrtar në Europë. Një vizitë kuptimplotë për shqiptarët, rajonin tonë dhe Europën natyrisht, ku Shqipëria do të jetë në qendër të vëmendjes së mbarë botës për disa orë. 1200 gazetarë të huaj dhe televizionet e mbarë botës do ta ndjekin këtë vizitë në vendin ku të krishterë e muslimanë jetojnë në paqe, pasi kanë kaluar përmes ferrit komunist dhe bashkarisht përpiqen si europianë t'i bashkohen Familjes Europiane me të drejta të plota.

 

                                                                                                              Edi Rama      

Gjembo ka ardhe prap smiley

o gjembo, prape s'ja mban bytha

Ka ardhe poture hequr  ksaj rradhe smiley O Gjemb ....Merr vesht . Nuk eshte se ka zberthyer poturet te shurroje si zakonisht ne PPU ......

O Gjemb O kriminele virtuale . Qetsoje ...Vure te flere ...Ben dicka ! 

Ai nuk mba pergjegjesi se nuk ka vetedije  dhe i duket sikur ka vesh Kostum smiley Te pakten ne kete ore mbylli deren te mos dale se eshte dhe Hene e Plote qe ndikon teper  tek  ata me "shkarje ledhi  "

Gjemb meshire per te dhe respekt  per  PPU ! 

 

o gjembo, po pate naj pjate supe e naj kothere buke, jepja se gjynof. Se e tha dhe kryeministri qe shqiptaret kane qene te uritur ne periudhen e ferrit komunist

Si te dush Gjemb .Po kujdes mos e le jashte se do te bier gjekundi .Halucinantet ecin duke pare nga hena . O Gjeeeeeeeemb ....Lidhe  smiley

Pse rri indiferent . Mos Je sozia  e tij ..dhe bo lojra me mu . Se nganjehere ta hudh ti kur se ke mendjen smiley Mire mire merre shtruar se Ju i dini vet  hallet e te Tredhurit !

Lexova dikund qe ISIS kontrollon nje hapesire aq sa eshte siperfaqja e Britanise se Madhe. Jam i bindur qe ky Shefqeti apo Shuaipi kontrollon llumin e Kosoves. Ashtu si edhe Anastasi ky eshte nje fondamentalist i qelbur qe duhet futur ne burg i pari dhe perzene i dyti. Shefqet injoranti ka marre ne qafe gjysmen e analfabeteve anadollake te Kosoves, predikimet e tij ne xhami jane dhe kunder figurave kombetare shqiptare. Plehu ne fjale ashtu si dhe komentuesi i pare ne kete teme eshte thjeshte nje turk azap qe para 3 a 400 viteve sulltani ju dha toke ne Prizren dhe Fushe Kosove. 

Po,  po nuk pate nje sitem shkollor arsimor te forte natyrisht do te lulzojne injorantet me kuranin dhe biblen  nen sqetul! ! Si ne Kosov dhe ne Shqiperi mungojne investimet serioze  per shkollen! Kshu si kallup shkollat egzistojne! smiley

Po i priten pak nga pak krahet VV me keto arrestime.

Xhanem kelyshat serbo-arabe dhe parkrahesit e tyre ne VV,kete fund do te kene.

O Enver Hoxha o ti rrofsh sa malet hahahahahah

Plot 5 shekuj nana priti..

..tani  Nanes Shqipni, i duhen edhe nja 5 shekuj te tjere smiley  me arrit ate panvarsi dhe paqe qe kane pas shqiptaret dikur! 

Mosdurimi kombetar,fetar, racor apo etnik? smiley Do isha e interesuar te dija si penalizohen ekzaktesisht keto akte; nese quhen te tille.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).