Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka mbajtur një fjalim të gjatë në kuvendit kombëtar të kësaj force politike që ka nisur punimet që nga ora 11 e paradites së sotme në Pallatin e Kongreseve. Në fjalën e tij, pjesën dërrmuese të të cilës e zinte qeverisja 1-vjeçare mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Berisha e ka cilësuar situatën në të cilën jetojnë shqiptarët nën këtë qeverisje atë të një emergjence kombëtare, ndërsa ka theksuar se detyra e çdo opozitari sot është të protestojë për të zhdukur atë që e quajti "klika mafioze Rama-Meta".

“Sot shpirtrat e mbarë shqiptarëve janë tek vendimet tona me ne. Në këtë sallë vendoset fati i demokracisë, nën sulmin e egër dhe kërcënimit mafioz të klikës Rama-Meta që po zëvendëson shtetin ligjor me shtetin policor. I ka shpallur vendimet e gjykatave si letër pa vlerë linçon dhe arreston me bandat e saj demokratët dhe kundërshtarët e saj politikë. Kupola e mafies socialiste po rrënon ekonominë shqiptare”,  tha Berisha.

“Të ndalojmë revanshin është detyra jonë e vështirë. Të bëjmë opozitë me çdo formë demokratike, demokraci do të thotë protestë. Ka ardhur ora për liri, të përzëmë nga pushteti klikën më të rrezikshëm të Europës. Të kthehemi në një kështjellë qëndresë”, shtoi Berisha.

Marre nga 24-ore

125 Komente

smiley

Pse nuk eshte kjo ne seksionin 24 Karat?

Sepse ky eshte per 24 e me shume...

Duhet shtuar nje element i ri ne tabelen e Mendeleev-it?

a jo, duhet mendu si me fut edhe mendeleevin te tabela birishs. smiley

pak i vshtir si problem po hajt mo, me enverin as shtrohej fare si problem. smiley

Shko mer pi ilacet ti klluf violine. Ajo gjysma e dyte e klikes nuk ishte shume mafjoze kur ishte ne aleance me bythen tate ? Po na bo si burre i mire ti, hajdar.

Paska qene firome e ndyre komunizmi.... mire qe na zhberi per 50 vjet por na la dhe kete Njeriun e ri per 25 vjet te tjera. O Pinok rrufjani rrenjet i nxorre atij vatani.

Nuk kam arritur akoma te pushoj se pyeturi veten se "pse nuk eshte ne burg ky njeri?" cdo here qe lexoj per te.

sepse si ai jane e njejta marke te gjithe "politikanet" , vecse ne forma te ndryshme pamjeje

hajduti nuk e kap dot hajdutin , jo me t'a denoje

Ky ka rrjedhur dhe eshte pjerdhur nga trute. Ka ardhur ora per liri thote. Harron gomari qe kete qeveri e zgjodhi vete populli me deshire. o Sali o retard! Lol 

Tamam lol-o

Maskara! Ti duhet te shporresh ne burg!

Sot shpirtrat e mbarë shqiptarëve janë tek vendimet tona me ne. Në këtë sallë vendoset fati i demokracisë, nën sulmin e egër dhe kërcënimit mafioz të klikës Rama-Meta që po zëvendëson shtetin ligjor me shtetin policor. I ka shpallur vendimet e gjykatave si letër pa vlerë linçon dhe arreston me bandat e saj demokratët dhe kundërshtarët e saj politikë. Kupola e mafies socialiste po rrënon ekonominë shqiptare”,  tha Berisha.

“Të ndalojmë revanshin është detyra jonë e vështirë. Të bëjmë opozitë me çdo formë demokratike, demokraci do të thotë protestë. Ka ardhur ora për liri, të përzëmë nga pushteti klikën më të rrezikshëm të Europës. Të kthehemi në një kështjellë qëndresë”, shtoi Berisha

Hera e pare qe berisha nuk flet me fjali 17 pjeseshe.per sa i perket permbatjes duhet postuar ne :iksalisenacavebythen.com

 

 

 

I paska ardh fundi Berishes, do ket marr vesh per ndonje flet arrestri, se shpejti!

bobo , ky s'ka as frike jo me te kete turp

ky eshte tamam ne nje univers paralel.

thuaja znj bregu ajo degjoi fjalimin me lote ne sy.

7500 pjesemarres ne konvente.

ndersa shqiperia nuk eshte vendi i te mencurve nuk e prisja numrin e debileve kaq te larte. po te shtojme edhe ate te PS dalim ne disa perfundime te pakendeshme per vendin tene.

Berisha ka kontigjente komunistesh te fshehur , njerez te korruptuar qe i kane sherbyer nen 'rrogoz " atij regjimi qe i sherbeu dhe atij qe jane gati per Kamikaze "teorike " edhe neper BLoqe ! Tani eshte koha "dallendyshe , ktheje ndryshe " si gjithnje per njerez pa karakter !

Te gjith veshgjatet qe pellasin sot kunder tij , fale tij pervetsuan tezen se "regjimi me i me i me i ( tm K.Devole ) pasi jo vetem qe e ktheu ne Platforme percarese por e ktheu edhe ne shperblime Monetre Postesh e mbi te gjitha si shtrese super te privilegjuar .

Tashti po kuptojne Hipokrizine dhe Falsitetin e tij , Megamashtrimin qe u beri njerzve te vendit te tij te cilen Normalet nuk e besuan Kurre . Tani po kjo kategori qe shqeu Gurmazin E,Hoxha ..Sali sali ti je per Shqiperi ... po i kthejne Gjoja Reston ..

Kush ?

Me vjen mire qe kane marre te gjith shoket antikomuniste te te gjitha oreve , pamjen e Oidrisit smiley

Naten dhe pafshi enderra te bukura me Berishen !

Berisha lider i shekullit Shqiptar Berlusconi Shqiptar

Ik,mor trap!

Ti paske ik per lesh smiley

Berisha lider boteror smiley lider i ndertimit te demokracis Evropiane ne Shqiperi 

Dopio aga, ti i ferkon te gjithe, me Enver, Sali, Rame, nuk e di c'mendon per Mehmetin ne e njef. Ti patjeter je LSI material.smiley  

ncuk, ai sjell ketu nje tip perzierje prej maksi dhe zef deda. smiley

Diku aty do te thoshin : te ... Peliä pelataan Belgradissa perseeseensmileysmiley

nuk te kuptoje fare ky eshte forum shqiptare andaj ju lutem shkruani ne gjuhen shqipesmiley

Ehhh si kapton ti ....apo mos je i fresket dhe ke shkuar me anijet Vikinga ? me cin ke vajtur me Amorellen ?

une konsumoje produkte finlandeze nuk perdori anije suedeze apo norvegjeze me respekt 2aga

po de ..po.... ndaji me Salihin pra .

Kitos

Ky njeri brodhi gjate mbi gjithecka njerezore.Kapi majat e gjith pushteteve, prej te cilave mori gjithcka pati te mundeshme, per tu marre, pa lene asgje qe tu sherbente atyre pas tij.Kaloi dete e oqeane, brodhi ne shtete e qytete, ku sic thuhet, syte e njeriut normal, mund te linin pas gjithcka qe do ta veconin prej nje origjine shpellare.Por  pikerisht tek ky njeri i ardhur aksidentalisht", per te udhehequr nje kauze, po shofim gjithe habi se si veset qe ate e ndoqen kudo  pas, ....po ato do ta shoqerojne" edhe  prej cmendine ... e mandej .....ne varr! 

Ky njeri eshte " i denuar " te  vijoje ligesite.Mos  u habisni !

shko ore pirdhu, legen...njeriu me perçares ne kete vend, ai qe u fryn ererave te ndasive veri jug, njeri me anti kombetar....tradhetar i kombit....pffff, akoma ka fytyre e flet...

Saliu eshte  brand, çfaredo traplleqe te thote, sells..smiley   300 komente do kap kjo teme!.smiley

Mire mire qe e shajme gjithe diten se i japim vlera nje produkti te pa vlere.

Po te diskutosh ne anen e marketingut ...ate do ai te flasesh per te. Nuk ka rendesi per keq apo mire mjafton qe flitet.

Ohhh c mu kujtua nje produkt qe falimentoi shpejt dhe su fol  me per te. Ishin disa aparate ne 99-2000 me sa me kujtohet qe u quajten MIDI-PLAYER. Mbaj mend qe bleva nje te tille sa dolen me nje disk te Limp Bizkit. Por keta paten nje jete shume te shkutrer aq te shkurter sa su fol me per ta ,dhe as gjen me disqe te tilla ne treg.

Ehhhh sikur

Po briret? ishte pyetje qe i bani demi ujkut kur pa portretin e vet. Po Basha? me erdhi ne menje mu njelloje

O frymor, o saluk, pse nuk shkon njehere nga Siria apo Iraku lindor dhe takohu me kriminelet islamik. Mbase te pranojne.  

Berisha po fliste me demokratet, apo mos duhet ti merrte leje Rames cfare Te thoshte. Klike mafioze cdo njeri ne Shqiperi e dine qe jane. Dhe qe kapin cdo pushtet kush ka vesh Te degjoje e degjon cdo dite. Lind pyetja, pse nxitojne kaq shume me keto? Sepse sic ka thene PD jane Te pakten 20 deputete me histori paligjmerie, plus ministra e qeveritare te korruptuar qe po Te kishte drejtesi apo institucione jashte kontrollit qeveritar do ti kishin subjekt Te punes se tyre. Shembulli I qarte: cifti Meta deklaroi se ishin ne borxhe si dhe Rama. Keni degjuar Te shprehet i sapozgjedhuri qeveritar ne ILDKP per kete deklarim? Jo, dhe askush tjeter s'do Te reagoje, as prokurori. Tani dashkeni qe Te mos flase as opozita po kush po ju pyet

Keni sh. te drejte! Ai po u fliste ne vesh demokrateve ...per ndrejn veri - jug!

Kujtoja se ishim rrote me rrote me gjermanine, apo kaq shpejt hyme ne emergjence kombetare
Plak shpirtlig!

Vetem ndjenje per Shqiperine nuk ka ky lloj krijese komunisto-islamo-maloke. Sali hundpalla fatkeqesia kombit.

Vras mendjen, sa rol ka lujt antipatia e thelle e njerezve ndaj kesaj monstre ke paragjykimi i pergjithshem ndaj aghm... robve prej veriut, qe keto 20 vjett e funit ka ardhe tu u forcu. 

 

mos e vrit hic mendjen mrroklle. pas 80 vjet mundimesh per te bere shtet ky pinoku i paskrupullt e ktheu shqiperine ne kohen e gardheve dhe fiseve. kush e di sa vite apo breza do ti duhen tani shqiptareve ti sheshojne keto paragjykime.

Si thote zemra a melcia, a si i bie e Rilindjes, "Berisha eshte institucion."  Prandaj gatitu e djathtas ndero. smiley

Te shofim si do t'i beje protestat opozita, do ndjeki pllanin e rilindjes me rrethim keshtielle me cadra e artileri gurore apo do sajoje ndonje gje te re. 

 

Zgjedhja e kryesise se PD, eshte lene per ne ora 6 tani mbazdite, ndersa kongresi i tyre mbaroi ne ora 3. Si duket gjate tre oreve do luhen kulisat. 

Eshte orari i leksioneve te kantos te lulit, o Pjer.

Pjero, mos me thuj qe ke shku per kete kongresin e PDse. E pastaj cuditesh pse s'te afron qeverija. smiley

E kujt i plasi O Pierre. Ti shif te rufitesh ndonje qofte dhe te rekllesh nje krikel bire. 

A e ka ngacmu noicik gjibi peshoren ketu apo jo?

Kurse Basha ia faturoi humbjen pushtetareve me xhama te erret. Po ky vete si i kishte xhamat? Po mire, keta me faj e prap ne krye te PDse? Apo cqt, shqipot e kane politiken ne ven te tifozllikut, thuj. 

Humben se jane nje tufe hajdutesh qe s'dine te qeverisin nje komb.keta te tjeret nuk jane me te mire.Zgjidhja duhet te jete venia e shqiperise nen nje komision nderkombetar kontrolli si ne 1914 .

Aty po i plas dynjase te merret me Albanien. Kokat hengshin thone. Se mos na kane ndonje borxh. Bile dhe e perdorin per te kulluar pare per xhepat e vet. 

Aty eshte e keqja.atehere kur iu plaste per shqiperine ne i perzinim.haxhi qamili i conte ultimatum princ vidit te behej synet...

Sic shkuan punet ne ate rremuje, fati u tregua shume zemergjere qe na shpetoi si vend. E sidoqofte, zor se na ka faj Haxhi Qamili per shkerllatokracine qe lulezon asaj Albania. E verteta eshte qe albanezeve u lezeton ...

shqipot megjithese qahen per fatin e keq , pavaresisht nga budallaleqet qe bejne kane jo nje por dy shtete te cilat nuk po dine me i qeveris.ai i madhi atje lart i ka xhan mejithese shqipot nuk nuk besojne ne te .

Mbase zbaton affirmative action. 

Per nje gje me ben pershtypje Sala: se si e kopjoi Enverin fiks atje ku 'duhej' kopjuar, pra tek pasardhesi :
pasi qeroi Mehmetin (Azemin), pasi i keputi koken edhe Kadriut (Olldashit), e la partine ne duar te sigurta (Lulzimi).

ps: Roli i Nexhit eshte tashme i zene smiley

 

He pra shyqyr qe e kuptove eternal return te Niçes qe lan seksin e Lou Salome (sinjora Bertinit) me uje te distiluar ne liqen te Sils-Maria. Pastaj e lane edhe Frojdi me Jungun.

http://www.mutanteggplant.com/vitro-nasu...

 

Kurse un me ne fund e kuptova pse na keni inat ne maloket, sepse jemi ne gjendje te imitojme produktin me madheshtor tosk. Perderisa nje gje mund te kopjohet, origjinali humb vleren. Le qe Enveri eshte mundu te kopjoje satrapin Zog. Origjinalin tamon e kemi ne.

 

smiley

detyra e çdo opozitari sot është të protestojë për të zhdukur atë që e quajti "klika mafioze Rama-Meta".

Njeriu i Ri Berisha i ka te ingranuara ne qelize mesimet e Partise si:

  • Te jetojme e punojme si ne rrethim
  • Armiku na ka ne gryke te pushkes, por ne i kemi ne gryke te topit

I shkreti Like thuj, gjithmone ka nje armik te forte, por Zoti gjithmone e shef dhe i dergon nje dashuri akoma me te forte. 

E si mund ta kesh armik kete?

P.S. kjo eshte nje nga fotot me te bukura, per mua, te Likes. Flet shume ajo buzeqeshje.

Shijet nuk diskutohen. smiley Sidoqofte Pjeri e ka nje model tani.  

po kur ishte berisha-meta cfare klike ishte mo sali?smiley

Kreshnik Spahiu do ta beje Shiperine por Shqiptaret nuk votuan VV e Shqiperis smiley

Kreshniku ishte kryetar i komisionit te zgjedhjeve skandaloze te vitit 1996 te cilat pregatiten terrenin e ngjarjeve te vitit 1997.mos te flasim per rolin e tij si nenkryetar i kld ka kontributin e tij te cquar ne berjen e sistemit te drejtesise nje shaka te madhe te perparimit.Proven me te forte aga efendi  tezes serbe e greke se shqipot nuk dine te mbajne nje shtet ia ka dhane kreshnik "patrioti" me shoke.

 Të kthehemi në një kështjellë qëndresë”, shtoi Berisha.

ahh keto keshtjellat tona gjer dje ishin te forta per armikun kurse sot lekunden ndaj ish miqeve! 

Sali kur do pushosh se kakarisuri?! I ben mire gjithe popullit kur ti do pushosh. 

Eshte nje plake tek "Myslym Shyri" qe lan e lyen me gelqere gjithe diten e perendise. Shkelqen dhe tortuari ne ate pjese te rruges, jo vetem apartamenti i saj. Nuk di qysh e tek, po sa here kaloj andej e shikoj duke punuar dhe duke llafosur me veten. Si eshke eshte dhe fshesen e sajuar nuk e ndan nga duart. Kam pare qe njerezit qeshin me te. Disa thone qe eshte e marre. Nuk di. Di vetem qe Tirana do te ishte parajse sikur te gjithe te kujdeseshin si ajo.

Nashti kjo eshte Shqiperia e sodit. Qytetaret e devotshem jane te marre dhe te marret e devotshem jane lidera historike.

Nashti kjo eshte Shqiperia e sodit. Qytetaret e devotshem jane te marre dhe te marret e devotshem jane lidera historike...

ose qendrimi qe kane ndaj emigranteve te cileve iu referohen me perbuzje si:refugjate, pjatalares, lavazhiste , tullaxhinj etj..faji i vetem i emigranteve eshte se e fitojne buken me djerse dhe kontribojne ne ekonomine e vendit..

smiley

Nuk kisha ndermend te komentoj, por... ne fakt eshte pak e veshtire te heshtesh, kur sheh se te shumica e komentuesve me siper thone vetem gjysmen e se vertetes. 

Pse nuk e thoni gjithe te verteten o njerez??

Sepse eshte e vertete qe ky tipi eshte nje ish komunist, kolltukofaq i pandreqshem, qe ka qeverisur per faqe te zeze, qe ka bere shume gjynahe, qe ka marre ne qafe me miliona shqiptar, brenda dhe jasht Shqiperise! 

Por gjysma e se vertetes tjeter eshte po kaq e shemtuar dhe e zeze, eshte po kaq e mjerueshme dhe lebetitese! A nuk eshte Ilir Meta ortaku i Edi Rames? A nuk eshte pikerisht Ilir Meta njeriu per te cilin u organizua protesta e 21 Janarit nga Edi Rama? Ku u vrane kater njerez, familjar te ndershem qe besonin tek Edi Rama dhe Partia Socialiste? Eshte e tepert analiza e kesaj flliqesire morale, ku jane te mpleksur te gjithe, Sali Berisha, Lulzim Basha, Ilir Meta dhe Edi Rama!!! Se cfare pozicionesh kane sot keto personazhe makbethiane i dini te gjithe!

Tragjedia jone merr permasa makbethiane, sepse ngado qe te sjellesh rebusi nuk sjell asnje kend qe mund te shohesh drite ne fund te tunelit moral qe jemi futur. Sepse te gjithe e dini kush eshte Ilir Meta, cilat jane standartet e tij te moralit dhe cili eshte profesioni i tij i vertete! (Mafioz, shnatazhues, bleres i madh i votave dhe tregtar vendesh pune, ndertues, interesa ne shume fusha te biznesit shqiptar, nje nder njerezit me te fuqishem te Ballkanit! Si njeri me pushtet te erret, te kuptohemi!) Ky eshte Ilir Meta, qe qeverise me Edi Ramen, i qete se ky i fundit (Edi Rama) nuk ben dote pa votat e tij, i qete sepse eshte kthyer ne kumbarin e madh te te gjitheve ne Shqiperi, politikanve, mafiozve, gjyqtarve, prokurorve,

 

Prandaj tronditem nga militantizmi juaj pa kushte, dhe njekohesisht me tmerron ideja sa te veshtire e keni te hapni mendjet, te shkeputeni nga vargonjt e militantizmit, te gezoheni qe rrezuat me 1000 shuplaka nje mosnter, por ama vetem gjysmen e saj, sepse gjysmen tjeter me te keqe, me bllok ne dore e keni akoma ne pushtet, madje te shumefishuar, jo vetem me pushtet politik te papekshem, por edhe me pushtet ekonomik (eshte nder njerezit me te fuqishem ekonomikisht, para te zeza ne rrugen drejt zbardhjes), me pushtet madioz (miku i te gjithe gangsterave me te rrezikshem ne Shqiperi)! 

Dhe ju... militantet qe gezoheni deri ne vetmast...ubim, se po shani nje pleh, ne fakt plehun e keni brenda vetes, qe po ben te njejtat gjera, shume i qete, sepse tani te gjithe i ka ne dore, te gjithe bejne lojen e tij, edhe ata qe "zhduken" nga qarkullimi pasi kane marre mandatin e deputetit (psh Fidel Ylli). Komenti mund te ishte me i gjate, por them se i kane thene vetem pak nga te vertetat, te cilave ju "komentuesit militant pa kushte" u ikni, i ijnoroni, keni frike apo ku e di une arsyen pse nuk i therrisni Derrit Derr!

gezoheni deri ne vetmast...ubim,smiley se po shani nje pleh,

Ja nje e vertete qe eshte thelbi gjese..

Plehera , Pleheroj me Saliun ..nga fusha te ndryshme

Po i hodhee Sali Plehun  bimeve = Thahen vyshken ,kalben , zhduken .

Pse i heq Sali plehrat qe kane lene qente nga rruga = te jete e paster te mos ndotemi .

Ku lulezoi Iliri = ne Plehrat qe hidhte Plehra Sali !

Ka pastrues ne cdo vend te Botes qe Heqin Sali Plehrat .Se pari te heqim Plehrat qe ka lene Saliu .

Tani kete vetmast e kuptoj .gabimisht duhet te jete shtypur ndonje T .po kete UBIM ???

Po ti shtosh noca germa ne mes mos ndoshta tregon se cfare ben ky me fjalime e citate qe po pastrove plehrat duhen zevendesuar me plehra te tjera te baraztundura .Te heqim Plehrat karieriste , vjen pas Te zhdukim Plehren Sali !

Mejtim e kisha pa u tmerruar dhe pa tmeruar njeri me Ide !

 

Idriz, ti je tipiku i militantit, qe nuk pyet per moral (jane vrare kater njerez, totalisht te pafajshem, me thirrjen e Edi Rames, kunder Ilir Metes dhe Sali Berishes. Keta te dy te fundit, Iliri dhe Sala nuk vrane njeri me doren e tyre, por me siguri shkaku qe Iliri, dmth hajduteria e tmerrshme i Ilirit, (gojet e liga thone se ka edhe video te tjera ku Iliri udheron ti heqin qafe ata qe jane ne rrugen e te pasurimit me cdo menyre, dmth me te gjitha metodat e mundeshme; si shantazhi, kercenimi, dergimi i mesengerve me fjalen e fundit te kumbarit Ilir, se nese nuk ben keshtu si them une, mua do me kesh armik... dhe te kesh armik Iliri Floririn e Partise eshte vertete problem i madh, aq i madh sa te kushton jeten!

Tashi problemi tek ty eshte se ti nuk shikon fare nga ai krah, mjafton qe Edi eshte kryeminister, qe eshte perzene nje moster nga pushteti dhe pushtetin e kemi "ne", qe ne fakt nuk kemi asgje, sepse sic duket keto komente i beni per "Idealin e Larte te Partise"! Idriz, corba e qeverise eshte e qelbur, eshte e mbushur deri ne fyt me "Ilirista" qe po bejne namin, Edi Ramen eshte njeriu me i pafat ne Shqiperi, sepse duhet gjithmone te marre bekimin e Kumbares Ilir Floriri... per gjithcka e per cdo gje. 

Dhe te lutem perdor stil pak me te thjesht kur shkruan, sepse vertet eshte e veshtire per te kuptuar komentet e tua. Dmth gjerat thuaji ne ligjerate te drejte dhe pa nderlikime, se keshtu kuptohesh me kollaj dhe te siguroj se do te dalin me te bukura!

Pyet ke s'kupton .

Ti mendon  se nuk i dine njerzit keto qe shkruani JU ? Dhe ata qe kerkojne nje Jete Reale pa shume frazeologji jane Militante ?Pa u zgjeruar qe mendoj si shume te tjere as qe e di kuptimin e Militantit !

Une ne se vazhdon kjo bisede , gje qe nuk eshte forte kenaqeshme , do te Bind ne menyre absolute se i gjithe Komenti Juaj eshte nje emocion qe nuk psqyron asnje Mase Praktike se cfare duhet bere dhe kush do te vije pas Plehrave .

Une te pakten te kuptueshmen e kam .

Hapi pare dhe me i rendesishem ne keto 25 Vjet eshte Qerimi njehere e pergjithmone nga jeta e vendit e krye Plehres Berisha . Kryeplehra Berisha e ka trajtuar te gjithe Shqiperine si Landfild , fushe Plehrash Morale -Ekonomike -Financiare- Politke e gjithshka qe ka te beje me Dinjitetin e jeten e Nje Individ dhe shoqerise ne nje Shtet .

Hapi i dyte kam mendimin KUJDES nga apologjetet emocionale qe fshehin Karierizem .Kush bertet me shume eshte me i demshmi .Keta jane karieristet qe i vertetoi Historia keto 25 vjet ku gjithfare llafollogesh e te revoltuar revolucionar formuan nje Shtet "Hajt se jane ca pare .Do me fitu nonji Lek "Ketu perfshij dhe komentin tend, jo Juve pasi nuk me intereson si Ed Martin pervecse s Koment e Ide 

Te tjerat vijne Normalisht pa Ulerima.
 Pas ketij Hapi Gjigand shporrjen e Berishes dskutohet  po themi ..reformat ne Drejtesi , Arsim , Shendetesi etj  patjeter qe do kishim bashkebisedim. Me hartime nuk bashkebisedohet .

Aq me teper qe ne kete prurje Theksi eshtevene tek Kryeqelbesira Berisha qe si Makine MUTI akoma kerkon te ndote jeten e Shqiptareve .

Flm !
 

 

Pjesa e Berishes ishte perfekte! Te pergezoj per kete! Por fatekqesisht, eshte gjysma e mootit te madh qe quhet Politike Shqiptare, ku Kumbara Ilir Floriri ka marr peng Shqiperine. Peng real o Idriz, dmth ketu nuk ka figura letrare, por eshte pengmarresi me i madh ne Shqiperi, famkeq dhe famzi, sepse i uli ne gjunje te gjithe, kaloi mbi gjakun e kater njerezve te pafajshem me 21 Janar, perdori Berishen, perdori Ramen, institucionalizoj "zhvillimin" e demokracise nepermes blerjes se votes dhe favoreve me shperblime me poste punesimi, ka ndertuar nje perandori krimi qe punon per llogari te tij dhe te Korporates LSI, ka ndertua linja te sigurta biznesi te zi: i te gjitha llojeve... shkurt ai eshte NJESHI i madh qe nuk e godet dote asgje, nuk trembet se i tremb te gjithe. 

Kjo eshte kapja me e madhe e shtetit, ai qe eshte vendosur ne krye te kupoles se zeze, nga ku komandon perandorine e tij te zeze kriminale, duke u shitur si Kryetari i nje Partie qe synon integrimin europian (LSI), eshte njeriu i "trete" ne hierarkine politike te Shqiperise, por realisht eshte NJESHI... 

Ketu ta kam fjalen, si nuk thoni nje fjale per keto pune te tmerrshme qe po ndodhin ne Shqiperi? E them kete, sepse tek e fundit, meqe nuk egziston media e lire, sepse askush nuk guxon te shkruaj nje fjale per kete flligetir morale ku eshte zhytur Shqiperia, por... mjafton qe hoqem nje Super Pleh, per ta zevendesuar me nje tjeter po kaq te madh dhe te tmerrshem?? Me gjakun e kater njerezve?? 

Komentin e fundit e kuptova shume me mire, sepse ishte i shkruar shume thjeshte" smiley

Mire atëhere që të jemi në një linjë mundohu të kuptosh vargjet e të madhit Agolli që janë Ilaç për këto lloj prurje kur bëhet fjalë për Plehrën (super Plehrën ) Qelbësirën ( super Qelbësirën ) Berisha 

Në vendin tim në vendin tënd / /Një i Çmendur çmend një vend ..

dhe që të kupohemi  më mirë prëse nukjanë të mirëpritura e të nirkuptuara  parapëqej stilet revolucionare  për "spatrime " të Polikanëve pa patur asnjë çeshit tjetër në dorë , përveç karieristë të sëmurë e kritizer po aq të sëmurë për " shumë banda e shumë të këqia " ( jo xhibit se dërstilën njeh vetëm )  përsëri i rferohemi Agollit për këto 25 vjet

Morët darët more trima / çkulët gozhdët mbetën vrima ..

Fjalimi i Berishes n'krye te Peshkut, 1+ viti pas 1milion-shuplakosjes, ose pas "ta gezosh pensionin" sic i tha Rama ne fjalimin e fitores. 

Sikur Berisha te vdiste sot, Rama, peshk-adminat, MeroBazet e AdrionThanot etj do ndiheshin si peshku pa uje...do te kalonin nje periudhe te veshtire asfiksiee derisa te gjenin nje tjeter bombul oksigjeni per te marre fryme ne periudhen post-Berishore smiley

Per te njejtat arsye parimore, Bushati kishte bojkotuar fjalimin e Nishanit PD-ist ne OKB.

P.S. Pjeri nderkohe paska shkuar n'Albania kete here per te t'i bere frymemarrje goje me goje idese se burses.

Thuhet se i kane marre masat, kane porosit nje sozi ne Kine, per cdo eventualitet.smiley 

smiley qenke prek nje cik ah? Mos ki frike "Fajin NUK e ka Berisha" - hahahaha

mire e ke ti gjib po ja qe ky pensionisti ben akoma ligjin ne forcen me te madhe opozitare sic eshte Pdhi keshtu qe s'mund te anashkalohet sic ta do qefi ty. 

Ka  edhe  shembull nga Derstila ..

Te heqim Plehun nga Leshi , Ta lajme Plehun nga Lesht = Lesh i paster , cmim me i mire , lesh qe ndricon !

po si nuk ka nje njeri me bole(ose josmiley) ne pd qe ti flase ketij te marrit!

nga ana tjeter ,prania e tij ne  publik i ben mire shqiperise,ne kuptimin qe me berishen, pd-ja do shkoje drejt shkrirjes.   keshtu hapet rruga qe me ne fund ,ne shqiperi te krijohet ndonje parti e djathte !

por,,,,nese nuk krijohet ndonje force kombetariste,rama do te ngelet ne pushtet sa te jete gjalle sala!

 

me kshu carlliqesh e paskeni kalu te dielen mer bashkpeshkatar???

Sala iku, dhe ka mbet Likja ne te vertete. Po kush tha qe robi nuk reflekto...??? Kush tha qe robi nuk bo katarsis me veten??? Por siç duket Likja duhet te kete ra ne usta, se nuk po e lu bishtin

Po ketij tjetrit çfare ti bojme ketij njeriut qe qesh qe thote dhe gomarlleqe te tillla, a mund ti zeme bese se do na sjelle prosperitet ???

“Çdo qelizë e trupit tim vuan për fatin e shqiptarëve, edhe pse unë qesh”

Ai shpesh është quajtur edhe si “njeriu që qesh”.

Madje, e bën edhe në momente të papërshtatshme.

Këtë gjë, Lulzim Bashës ia ka evidentuar edhe një prej komentuesve të emisionit “Opinion” gjatë mbrëmjes së djeshme.

Ai pyeste se përse Basha qesh edhe atëherë kur nuk duhet.

Dhe, përgjigjia e kreut të PD-së ka qenë përtej patetikes.

“Unë nga natyra jam optimist, ndaj qesh.

Por, pavarësisht mimikave të fytyrës, çdo qelizë e trupit tim vuan për fatin e shqiptarëve nën këtë qeverisje.

Ndaj unë do punoj që të gjej një zgjidhje për shqiptarët”, iu përgjigj Basha komentuesit.

Dhe, natyrisht që iu futi edhe një të buzëqeshur nga pas, edhe pse fliste për vuajtjet e shqiptarëve.

...........................................

ps

E pata pru si pyetje me vete, por siç duket adminat nuk e pane te nevojsjme ta postonin

Berisha ka ekzaltuar te gjithe te semuret per pushtet dhe fame te pamerituar! 

"Jam figure me vlere politike"

Kesaj i thone ti besh qefin vetes perpara pasqyres, por jo, perpara popullit! 

Basha për mu si çdo figurë tjetër në atë Grupim nuk është vetvetja . Në se Ju kujtohet me ato fillime të Pluralizmit Politik në parlament ka qenë një Abdi Baleta . Kur fliste rotullonte ato sytë e shpëlarë gjithmonë nga llozha ku ndëhej e fërkonte barkun Zhabiaku Rajerson.

Janë të të njëjtës psikologji por Zhabiaku është Berisha . ME DOSJE Kompromentimi !

Basha rëndohet Ligjërisht dy herë si Ministër ..plus që nuk ka treguar asnjë veti Shqiptare që mund tu bëjë ballë situatave .Përveçse llafazan i " detyruar " Po kush në atë parti që i thonë PD-hi është sprovuar si i ditur , jo çpifës , i shtruar , i vendosur dhe me ide e propozime që të imponojë pa ULËRIMA respekt në Popull ?

Grida që zbërthen , situatat transersale që imponojnë një transversitet të transversuar drejt transversimit ?

Ajo Parti është parti llafazanësh dhe një e keqe e Madhe e Vëndit dhe do vazhdojë e tillë në se lihet Berisha të Pëllasë e prapa tij viçërat e palëpitë si Halimi supës , se ka ri se ka ri se ka Ristani një dhi !.... dhe ..a ja vlen të merresh  me teori Boshe

Jo Meta , Jo Rama e te tjera ! 

Me papagall se ky lul basha nuk gjen, edhe kur reciton fjalimet u jep nje intonjacion patetik solemn saqe duket ashiqare qe luan rolin, demagog dy leksh. Nder sala i ndjen ato qe thote, te pakten ashtu duketsmiley

automatizmi qe thote bresson, ndoshta perkufizon me mire artikulimin (a)politik te Bashes.

Interesante. Ti po ve ne diskutim autenticitetin e patetikes se Bashes, por jo ate te marrezise se Berishes. Apo e kuptova gabim?

mund te thuhet dhe kjo, ne njefare menyre

Po kjo e ben berishen edhe me te perkrahurin nder pD\ista, me real, babain shpirteror.

Jane te semure psiqik vuajne nga deliret per te qene ne pushtet, tere jeten , me kujtohet Kadafi ne TV perpara nje gazetari anglez qe e pyeste, populli ka dal ne rruge dhe po bertasin- `Poshte Kadafi !!` njerzit jane inatasur me ty, ti cfare mendon do te japesh dorehjen ?!

Kadafi pa ne sy gazetarin i habitur dhe ju drejtua njerzeve si per tu shfaqsuar "cfare eshte duke thene ky , mua njerzitme duan te gjithe , jane gati te vdesin per mua! smiley Skene shume qesharake, njesoj si kjo e Berishes, i cili kujton se populi do te ngrihet dhe te shkatroj edhe njehere si perhere Shqiperine, per te kenaqur cmiren e tij te keqe per pushtet dhe lavdi personale! 

"rrofsh" o Sale,sa te jesh ti peshku s'ngelet kurre pa ujesmiley

po edhe populli atje, nuk ngelet pa gje,  ka me cfare te merret.per aq kohe sa fytyra dhe zeri i tij eshte ne ekrane televizive dhe media! cfaj ka peshku ?  smiley

si kish thene Dulla nja dy vjet para se te vdiste ?

"E martë 10 maj 1983

Sot erdhen punonjesit e Kinostudios dhe TVSH per te filmuar shokun Enver ne zyren e tij, duke hyre ne zyre, kur po ulej ne tavolinen e punes ,duke punuar, duke i çuar une si zakonisht materialet e dites 
...
Kur doli per t'u larguar per ne shtepi, plot humor, me tha "Luajtëm edhe ne film sot, si ata te kinematografise"

smiley

 ilirjan,    ppu jo qe s'ka faj,kur jane te gjithe politikanet te pafajshem!!! por mendoj se nganjehere duhet pare e verteta e hidhur me objektivitet,dmth pa syza partiake,kjo do ishte nje mundesi ose nje rruge e mundishme ,e gjate per ndryshim,mgjt jam e bindur qe eshte teorike,dmth me duket mua keshtu nga tavolina ku shkruajsmiley

po media ka pushtetin e vet, kjo eshte objektive, qe Berisha eshte ne qender edhe pse nuk ka pushtet ekzekutiv, ai ka nje arme tjeter qe i sherben te mbet gjalle, dhe kjo eshte media, gazetat, tv-t,  qe i japin oksigjen njerzev qe kane vdekur politikisht. kjo nuk eshte e drejte,   ky eshte krim. sot ai duhet te ishte thirur nga Prokuroria, te pakten per aq sa eshte akuzuar nga opozita e djeshme, se  per kete moren votat, te shporrnin Berishen! 

  nuk them qe keta qe jane sot ne pushtetm jane me te miret, se do te genjenim veten,  ne marim informacionet nga media, por edhe nga fakti qe ka nje kontradikte dhe kete e dine te gjithe, midis asaj qe thote Berisha dhe asaj qe egziston ne te vertete ne qoftese ka nje klike mafioze, klanore, qe duhet te shporret, simbas Berishes eshte vet Berisha dhe asnje klike tjeter! ..do thuash ti, po Meta? po e vertete ai eshte hija e vet Berishes, ketu nuk ka syze partiake, po keshtu eshte realiteti, te vje per te vjelle, kur i lexon dhe i shikon akoma qe flasin per "kombin" apo per "popullin"

smiley

Ne vitin e larget 2009, pas humbjes se zgjedhjeve, PS beri kongresin e jashtezakonshem te saj (kuptohet me dyer te mbyllura per mediat sepse mund te binin m'sysh), ne te cilin u vendos se Edi Rama do garonte vetem me Maqo Lakrorin--ama dhembe per dhembe--per kryesine e PS-se ne menyre qe partia te rilindej.

Per koincidence, edhe atehere kur ngjarja ishte kongresi i PS-se dhe insistimi i Rames per te mos zbatuar statutin e PS per doreheqjen e kryetarit pas humbjes, ishte Berisha ai qe ulej kembebryq mbi faqen e Peshku dhe mendjet e preokupuara ramiste, atehere akoma jo ngjaliste. 

Fale demokracise se brendshme ne PS dhe vlerave individuale, Rama e fitoi garen me Maqon me 90% dhe, pas loteve lakroriste, u mboll fara rilindese ne parti.

Jo cdo gje ama eshte tani sic ishte; atehere p.sh. Stalker e shikonte demokratizimin e brendshem te opozites tek hapja e gjerave katrore nga qeveria, kurse sot e shikon tek hapja e lakrorit te Bashes, buzeqeshja diabolike e te cilit eshte nje ogur i keq per rakine dhe demokracine smiley

P.S. Kurse ne kongresin socialist te 2011-es Rama shperndau dhe cmimet perkatese oskariste:

“Fjalimi më i bukur? Spartak Ngjela.

Mire, e zgjidhet problemet e komandes politike, njekohesisht e kapet mat njeri tjetrin me shprehje:

"Po ti vete ke thone me legen qe Enveri, Sala nuk jane gjo si artista filmi, tani po na thu qe jane Oskar!" Ose: "Ju maheni si antikomunista, po jeni me keq se antikomunistat mer! Me keq se ISI, LSI, QIQI" etj, etj, etj,

Tani kaloni tek tema:

SPECIALE / Interneti: A po na dëmton mendërisht?

e na ndriçoni edhe atje, si na ndriçuat ketu, dhe kudo e ngado na keni bere drite, qe drite dhe diell ju befte edhe ne dite vjeshte me shi.

 

Me beri pershtypje nje deklarate e sales ku thuhej se rritja nominale e ekonomise eshte -1% dhe qe kemi hyre zyrtarisht ne recesion. E vertete eshte kjo?

Po pyes sepse pas deklarimit se kishte rrjedhje informacioni nga banka e shqiperise, dy jave me vone keshilli e konfirmoi kete gje.

Pse nuk e nxjerr kete pyetje me vete?Ti ve ne dyshim fjalen e prijesit?C'te permbysim?

o djale i mbare, ke apo jo informacion se si mund te jete ekonomia ne shqiperi? kjo ishte pyetja. se po te degjosh qeverine thote jemi ne rritje, ne cdo fushe. Pro problemi eshte qe mungojne te dhenat e besueshme.

Po e ke thene ti pra,mo djale edhe me i mbare se une,qe ekonomia po shkon pingulthi kokeposhte,bizneset po mbyllen,cmimet po rriten e me the e te thashe.Une pres te marr te dhena nga ti dhe Saliu,qe jeni te brendshem,ti pret nga une.

Nuk kam te dhena per rritjen ekonomike, si vlere se sa eshte. Mu duk e cuditshme qe viti 2013 u mbyll me rritje, sipas qeverise. A e ka aftesine shqiperia te llogarise nje rritje prej 0.44%.  Kaq i sakte eshte instat? Per me teper, 2013 ishte viti i thellimit te krizes ne biznese si dhe rritjes se kredive te keqija.

I paskan heq dhe Gishtat ..nga qendra e Kavajës smiley Unë të isha si Rama , një Gisht ja vija në Lalëz para Vilës së Argitës dhe supermbesës ..dhe një Gisht ja vë para hyrjes në Tiranë ku ka shtëpinë .Tek kjo e Tiranës vendos dhe një roje ta nderojë sa herë del nga shtëpia me Gishtin e mezit lart smiley

Ti hoqën Sali  simBolet / Ku janë për Lolot  keqardhjet / Të lanë vetëm  të tundesh / Po ti nuk bie e s'lëkundesh ....

Ftoj Poetin Kombëtar të PPU të marr pjesë me një Elegji !

Uh mer Sal si nuk na u hoqe qafe mer fare e keqe. Sa fort i dashka kafshet perenia mer amon smiley

Me te qeshur apo jo,por PD-ja e hoqi gjithe Garden e vjeter nga funksionet drejtuese dhe nga Keshilli Kombetar.

PS-ja ka akoma nga Garda e vjeter ne  Asamble.

Kur ka patur " garde vendimmarrese"  ne PD ? Aty ka patur dhe gjene ka vetem nje garde, qe ishte e familjes dhe ajo kukulon akoma! 

Ti o Sali po tallesh me kete popull kur si komunist qe je e di mire se dhe bar ha e ty fjalen nuk ta degjon. Dmth dhe nenpunes pedofile e deputete tutore prostitutash pranon. Madje dhe po te jene te te drejtave te njeriut apo feministe. E ke budallallepsur ne maksimum kete milet qe nder te tjera po thote: jam i varfer se jam i zgjuar

Po cke mo Komandant qe merzitesh , vete ja dhane voten , ujin e zi ti nxjerre klika kujt po i bohet vone .

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).