Kolonel Alexandru Visinescu, ne moshen 89-vjecare, ka degjuar sot akuzen e prokurorise per Krime kunder Njerezimit. Rumania ka patur rreth 500.000 te burgosur politike ne periudhen e komunizmit.

 

Artikulli ne anglisht:

http://abcnews.go.com/International/wire...

 

8 Komente

Ishalla shohim dhe Berishen nje dite keshtu, bashke me komunistet e tjere qe kane bere krime si ai. Vone jane kujtuar, 89 vjec ai, s'ke cfare i denon. megjithate me mire vone se kurre. Fola me nje rumun e po thoshte qe me shume po behet per te treguar qe ka drejtesi, se rrezik s'do ta denojne prej moshes. 

ku fole, ne liveleak?

Nuk hoqet dore nga keto Kurveri dhe sot me info te cunguara . Mos ka denuar dhe ndonje Gjysh shjqiptar se helbete vende socialite dhe kemi kembyer smiley

Po perktheje te pakten i nderuar Centaur me qe more persiper te denosh " krimet e komunizmit " smiley Ka ca akuza konkrete si ato qe do jene edhe per kriminelin Berisha te Dhjerokracise smiley  por edhe ato qe fshehin kriminelet e luftes dhe terrorristet shqiptare pas lufte per Gjenaologjine e tyre duke u fshehur pas ketyre maskaralleqeve me " antikomuniste " Krimineli eshte mnje ne te gjitha Kohet edhe ne Amerike Sot kur kryen krim ndaj personit !

Dhe prit nga keta mashtrues te denosh ndonje Krim Konkret edhe te asaj Kohe qe  e emertojne "se komunizmi zoterie "

Ky, Strazimiri beri nje deklarare shum profetike , per te mos thene "organizative" : " Do perfundoshe si Musolini..!" - ju drejtua ashtu..... kryeministrit te zgjedhur ! 

Forca speciale te ..." Teodor Oberlenderit " ( si ai gjermani i derguar nga Hitleri, qe rrembeu Beniton, ..) te  Rilindjes duhet ta rrembejne per ta shpetuar, para se  " partizanet " e strazos " te na lene bajagi , pa kryeminister.

Ca te semureve mendore as nje lloj i vecante druri nuk i sjell ..ne islla ! Turp per kete force politike ! 

 

Si Musolini apo si Visinescu?

P.S. Cfare lidhje ka Strazimiri e Rama me temen?

eshte per t'u habit oidriz sa i prekur behesh kur bie fjala  per denime ndaj ish-komunisteve qe kane bere krime c'njerezore. kur them i prekur nuk kam parasysh fjalet banale , ato jane te tuat dhe eshte puna jote

 

Per temen , kesaj i thone te vdesesh me faqe te zeze!

 

 

 kesaj i thone te vdesesh me faqe te zeze!smiley .. per nje bindje tjeter edhe sikur teshprehesha me ashper  Kjo ishte jashte cdo lloj Logjike !

Flm !

Konkretisht une kerkova nga  shume nikeshi CentaHURI ta perkthente ne mundete ose te na "ndriconte si me llampe naten " permbajtjen e infos gje qe eshte vene edhe si kusht nga admin .

megjithate ..Une nuk kam asnje kunderti qe te denohen Kriminele e Krime te cdo Kohe te cdo bindje dhe te cdo religjioni perfshi dhe Fetare Pederaste Elbasani ! Biles ne se me ke ndjekur une kam deshire te jem ne trupin Gjykues kur gjykohen ata per tu dhene Denimin maximal.

Dikur te kam thene ne se ka mundesi mos komuniko me me mua . Une nuk i dua biles i Urrej Hipokritet dhe Karrieristet sidomos Spekullatoret ne kurriz te te tjereve qe fshihen pas Nikve .Ti ke te drejten tende te shprehesh pa me perfshire mua ne gjuhen tende te ndyre !

 

. turp per moshen qe ke

trup edhe per mu me ke flas ktu

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).