Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë homazheve të bërë pranë bustit të Azem Hajdarit, e ka konsideruar arrestimin e ish Guvernatorit të BSH, Ardian Fullani, të shtyrë politikisht nga kryeministri Edi Rama. Sipas Bashës, ky arestim i stisur ka për qëllim kapjen e Bankës nga Edi Rama.

“Ne jemi dakord që ngjarja duhet të hetuar. Ne mbështesim hetimet që personat përgjegjës të vendoset para ligjit. Shteti ligjor garanton që askush përgjegjës mos shpëtojë dhe asnjë person i pafajshëm të mos dënohet. Është qëndrim i PD që vepra të tilla të stisura për interes mediatik nuk mund të ndodhin pa një shtytje të fuqishme politike në përputhje me orekset e Edi Ramës për të kapur Bankën e Shqipërisë dhe për të shfryrë mllefet të shprehura me gojën e tij, ku pas arrestimit të Fullanit ai u shpreh se shumica e tij do e shkarkojë”, tha Basha.

 

Berisha: Akt stalinist i një shteti policor dhe një klike mafioze

Më i ashpër në qëndrimin e tij ka qënë ish kreu i PD-së, Sali Berisha, i cili duke e dënuar me ashpërsi të madhe arrestimin e ka cilësuar atë një akt stalinist, i një shteti policor dhe një klike mafioze.

Berisha është shprehur se arrestimi është kryer për mllefe politike të Ramës ndaj Fullanit.

“Arrestimi Guvernatorit Fullani një akt stalinist, i një shteti policor dhe një klike mafioze të cilën e dënoi me ashpërsi të madhe. E di që mund të këtë qytetarë që nuk e pëlqejnë këtë deklaratë. Por atyre që nuk e pëlqejnë si duhet të dukej para që tu arrestonin pa e pyetur për emrin. Kjo ndodh në shtete dhe klika policiske. Kam kërkuar dhe kërkoj hetim të gjithënashmë, të të gjithë atyre që janë nën banke, të lidhur apo të palidhur me akte të shëmtuar.

Por të arrestosh Guvernatorin për mllefe politike sepse këto i ke përshkruar tek “Kurbani”, apo të arrestosh se e shoqja e Fullanit ka qenë në gjyqin që akuzojë babain për atësinë e fëmijës! Mbështes një hetim të plotë transparten, por nuk mund të pranoj kurrë arrestimin stalinesk. Guvernatori shkarkohet dhe ka procedurë ligjore, atë e bën kryeministri, dhe ka tagër ligjor për të kërkuar shkarkimin, por jo pa e dëgjuar një fjalë.”- tha për mediat Berisha.

"Çdo shtet ka procedurën e vet dhe vendet e lira i kanë të njëjta, të hetohen dhe të mbahet qëndrim. Ama të na thotë se e arrestoi Guvernatorin kur në këtë rast ka një drejtor që paguhet për sigurinë e bankës, kjo dëshmon se është vullnet i lig i Edi Ramës të zbatoje hakmarrjen primitive të tij, si tek “Kurbani”. Këto janë qëndrime të miat, ... nuk përfaqësoj qëndrimin e PD-së.”- përfundoi fjalën e tij ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

 

68 Komente

Ca ti besh Izetit qe eshte burre i mire edhe i ka mbush breket edhe ne Turqi... Vetem per Fullanin qe nuk kane interesin apo shqetesimin me te vogel ne PD.

 ...të arrestosh se e shoqja e Fullanit ka qenë në gjyqin që akuzojë babain për atësinë e fëmijës!

..ja paske fut kot o komandant..... sepse nuk osht Rama nga ate qe mban meri per ksi gjonash smiley

se mos e ka per heren e pare qe vetem ja fut katundit ...me qellimet me te errta te ligesise.! 

Eh ku i djeg ketij e ...ku kruhen derdimenet e PD- se ! 

foli dhe babasqapi ma ne fund

hajde te lujtun mendsh hajde

Hehehe, nuk i paskan gjet gjo atij prokurorit qe ka firmos ky llumi! smiley

E mani men ate prokurorin e Gerdecit? 

 

laviren? 

Jo jo, ate tjetrin qe e bene te jepte doreheqjen nga dosja! 

Prokurorin e dosjes, jo laviren.

kete te tanishmin? 

Ai ramadan troci a ca quhet, prokurori i ceshtjes them.

Jo ai rrushi tjeter qe s'bzan, llalla a ca quhet. 

Po kushedi po flasim para kohe. Kushedi llumi i ka hudh sondat me gjet noi gjynof te prokurorit. Kto dit noshta e gjejne. Pastaj do e kemi Salen perdite ketu ne peshk me deklarata ne fb.

Ma merr mendja heshtja e gjate dmth si kan gjet gje atij dibranit. Por mos u tut jan tu punu fort me gjet dicka. 

Tani pietja qe kam une eshte pse me e felliq punen krejt dhe ta qush arrestimin e fullani si hakmarrje politike e Edit? 

Edi e paska ne dore prokurorin? 

Kriminel I ke ditet e numuruara . Te pret kaushi shume shpejt. 

thone, burimet jane te pakonfirmuar, qe Doktori ka nje jave qe nuk e ze gjume. I ka hyp dyshimi (dikush do t'i kete fryre ne vesh) se A.F. Casanoves i bejne vizita naten ca mjeshtra pazaresh. Izolimi dhe qetesia e qelise e kane bere A.F. Casanoven te jete me i kthjellet dhe ti vije kujtesa. Jemi ne pritje.....

Po kurvenatori ose kurvenatorja e re si do zgjidhen? Apo do te jene te jashtem?

Sepse keshtu do ishte mire sikur arnavutet te kerkonin nje kryeminister te jashtem, ministra dhe qeveri te jashtem, president te jashtem, sidomos ata nga Italia mund te jene me te miret per kete pune ose nga Gjermania e Merkel

Keshtu bene edhe asambleistet arnavute me 1939 kur i cuan kuroren mbreterore Viktor Emanuelit te 3-te te Italise. Do te jeshem bere italiane qe atehere, por nuk deshi Enver Turk Hoxha dhe ngelet arnavute pa din dhe pa iman.

 

 

shqiptaret e shkrete , njeri me budalla se tjetri , majtas djathtas ktheje nga te duash

po he moj elba si me ja bo ... ? 

Berisha:

“Arrestimi Guvernatorit Fullani një akt stalinist, i një shteti policor dhe një klike mafioze .."

Te ishte Stalinist do te ishte mire per zhdukjen e korrupsionit qe ti ke mbjell per gati nje cerek shekulli! Po te ishin "akte Staliniste" ti sot, duhet te ishe ne burg! 

Mbrojtja e Fullanit tregon friken qe te ka hyre brenda semos te arrestojne edhe ty ! Perpara ligjit te gjithe duhet te jene te barabarte, edhe ti si maskara, duhet te ishe arrestuar, me kohe per shume krime qe lidhen me 1997, Gerdecin, 21 Janarin, me Vjedhjet dhe abuzimet ne detyre te administrates qe ti ke drejtuar per shume kohe! Nuk e di si merr guximin te flasesh akoma per "klika mafiozesh" kur ti je babai i Mafjes shqiptare! 

Akt stalinist arrestimi i Fullanit ?

pffffff... duhet te jesh i cmendur! 

Pa dale jashte ligjit PeDi i Cunit te Sheqeres e Lulthimit, dhe pa u bere transparence pasurimit e pushtimit te vendit nga Pronaret e TV KLAN, nuk ka paqe ne ate vend.

Me te pafytyre se banda e Klanit me pjesetaret e baraslarguar analiste te kesaj bande nuk ka ai vend. Do jete turp po morri PeDi ene nje vote zgjedhjet e ardhshme...sikur nese ka zgjedhje.

Te gjithe Pedeistat te dashuruar mbas Fullan intelektualit e apolitikut...

Desperatamente Fullani....

Haleja nuk duhet të shtrihet edhe tek PPU .Mind të jetë atribut profesional i të Tredhurve Mendorë por jo në faqe Publike .

Prokuroria flm

"...të arrestosh dhe të lash duart si Pilati duke mobilizuar gjithë Fugat e stër Fugat përreth teje për t’ja veshur Sali Berishës një akt të tillë, do të thotë se je më i lig se çdo ligësi tjetër"
S.B.

smiley

ju thash qe dje : prisni kur te beje diversionin e rradhes! 24 ore nuk kaluan !! smiley

Titull i gabuar...sapo pash A.Canin... Nuk e mbron PeDi Fullanin por Cuni Sheqeres... Kryetari de facto i PeDit, Lulthimi Gites dhe Frangaj i Klanit me Banden e Analisteve. 

Kush e pyt PeDin, nji cik problem tani qe na doli ene Banda Klani

 

Ti qofsh qe e ben dallimin.Duhej te ishte e sterditur tashme qe ne themi PeDi the nenkuptojme cuni i Sheqeres,ne themi cuni i Sheqeres dhe nenkuptojme...nje koqe kandari,qe mbase dhe aq koqe nuk eshte,thjesht po ben punen per te cilen paguhet

Dallimin duhet ta bojn ene ata qe e votojn....por si vje turp Maks velos qe merret Jo musulman e Jo verior....shifni mor parane, familja e Cunit te Sheqeres, gjykatsat e prokuroret e Cunit te Sheqeres plus Banda E KLANIT qe na jan Bo prokuror e gjykates e te plotfuqishma si ne kohen e Merhumit. Frangaj me analistat e Klanit gjykojne e shfajsojne sipas bilbilit te cunit te sheqeres qe hante thonjte ne publik sot .... Me turp nuk ka kur del Frangaj e i qu te gjith prokurorat gangstera....e ftohte Cuni Sheqeres tja mbeshtesi...live...kur asnje prokuror nuk guxon te shfajsojet e kta flasin per shtet ligjor.

cuni Sheqers Bo ligjin ne ate ven ende...fatkeqesisht

 

Po mbase aty e ka pas shenjestren edhe Maksi, meqe cuni i Sheqeres eshte musulman dhe verior. 

pra nuk e kontrolloka saliu prokurorine?

Nipi i Spiro Kolekes,thoshte mrame.Vazhdon prap ky pas 25 vjetesh; "kujton se s'e dim ne qe ke pas nje dajo me ballin"

Ore po vjedhjen ne banke e organizoi Nipi i Kolekes per t'u hakmarre dhe me arrestu Fullanin? Kishte nxerr kasnecin e vet i nate me pare dhe ai thoshte, c'pune ka drejtori se vjedh nje maskara? Po po t'na lejne te mullari i lekeve dhe ne qe mahemi te ndergjegjshem,tundohna dhe e ngulim sfurkun,po ja qe nuk lihen paret ne durt e ndergjegjes dhe prandaj ngrihet nje sistem sigurie.Jane vjedh paret nga Banka e Shtetit,sikur te vidhej arka e koperatives.Del tjetri nga banka me breket mushun plot me leke. E gjitha kjo,pse u shkermoq sistemi i sigurise se bankes dhe kjo per faj te drejtimit te saj dhe demi nuk asht nje faculete hunesh por miljarda leke.Meqe demi asht miljarda leke, drejtori dhe drejuesit, afermensh meritojne te plasen mrapa hekurave.

Fullani eshte akuzuar neper media dhe kafeneve te opozites se djeshme per shumecka, nga punesimet klienteliste, blerja e godinave per te financuar qeverine, "qerasjet" e "dhuratat" deri tek pazaret me tendera, etj., etj.

Habitshem ama, nga i gjithe ky mal i vertete me akuza dhe insinuata, shume prej te cilave jo edhe aq veshtiresisht te verifikueshme nga nje prokurori e motivuar, per arrestimin e tij nuk u perdor asgje! 

Perkundrazi, ai u arrestua mbi bazen e disa akuzave banale e qesharake, qe sipas shume e shume juristeve do te rrezohen ne rastin me te pare.

Te gjithe keta elemente te bejne te mendosh se arrestimi i Fullanit nuk kishte per qellim zbardhjen e vjedhjes ne BSH, apo te akuzave te lartpermendura, por thjesht denigrimin e imazhit te Fullanit, qe i hapi rruge shkarkimit te tij duke i dhene keshtu shumices mundesine te zgjedhe guvernatorin qe do vete. 

Kemi te bejme pra, fare qarte, me nje situate ku gjyqesori, larg te qenit i pavarur, u perdor serisht shume shemtuar nga shumica aktuale per nje qellim politik. 

Akoma me e peshtire eshte shtirja e shumices per gjoja terciaritet ndaj ceshtjes, si edhe 'meraku' qe shprehin pellitjet e saj nga cdo foltore e mundshme, per hallin e madh te 'reformes ne drejtesi'!

Shumica me operacionin Fullani na deshmoi edhe njehere te gjitheve (atyre qe kishin ndonje fije dyshimi) se per ceshtje themelore si zaptimi i te gjitha pushteteve te mundshme te shtetit, nuk ndryshon asnje grime nga sulltanati paraardhes (madje me ca levizje te saj po na ben ta rivleresojme Berishen!!!) 

 

Mos harro qe Al Kapones nuk ju vertetua asnje akuze kriminale, por ne burg e futen per mospagim taksash...

Ka nje diference alidemso. Per evazion fiskal ne Amerike t'i hudhin celsat te gropa oqeanit, cilido qofsh. Kurse ne Shqiperi nuk e rru kush per shperdorim detyre. Rasti me flagrant per kete ishte ai i Shpetim Gjikes. Ai eshte nen hetim per shperdorim detyre dhe per fallsifikim dokumentash qe ka sjell nje dem kolosal per shtetin, ambientin, etj. Vetem kosto e prishjes se pallatit te "bashes" sa ishte? Pra aty pergjegjesia ishte shume me direkte dhe jo vetem s'e futi njeri ne burg por vazhdon te jete kryetar bashkie. Biles kryeministri juj i dashur shkoi kastile te hante dreke per te tregu qe ai nuk preket.

Sa per "mbrojtjen" e Fullanit nga PD, une them se po e marrin ne qafe. Nuk ka ngel mo njeri te mos mendoje se Berisha po e mbron se ka hallin e vet. Pra qe Fullani te pakten di gjona per te qe s'po nai kallxo. Po une mendoj se Berisha po do me e shfrytezu politikisht kete muhabet (si gjithmone). Sepse duke i dale ne mbrojtje, perfito per te tregu se Rama po do te kapi banken (e vertete kjo). Dhe mbi te gjitha po te denohet Fullani, do qe te quhet sikur po denohet nje njeri nga krahu i tij. 

Dhe guvernatori i ardhshem, sa harrova, ka shume gjasa te jete femer smiley

Rudina "ti harrojme shifrat" Seseri? Apo ajo qe zevendesoi Argon Canen n'Sarande? smiley

Lideri lexhendar etiketoji Ermelinda Meksin si Terroriste. Po ata qe mblidhnin firma DHE tundnin postera kunder fullanit a jane pjese e terrorit te kuq? Te gjejne vrime miu te futen kelushet e Lulushit. Sa do jen kenaq PeDeistat kur pan Cunin e Sheqeres tu e kap Palloshin me liber shpie ndonese duke kafshu gishtat si asnjehere tjeter. Ndryshojini dozen e ilacit Zombit nese doni me e parakalu para njerezve te pa kafshuar ende.

Habitshem ama,smiley..

Habitshëm sa herë shkruan ky më ngjason me një anonim që lyente kakën me vija .Jo për gjë port ë krijohet përshtypja që para se të komentojë çoku bën ndonjë bisedë me Sqapin Berisha ....ai u arrestua mbi bazen e disa akuzave banale e qesharake,..mungon vetëm Staliniste -Sllave -Ortodokse -Titiste -Miladiniste smiley

Por mos ti hamë hakën se e ka gjetë krahasimin midis dy sulltanatëve   (madje me ca levizje te saj po na ben ta rivleresojme Berishen!!!) smiley

Njaj Fullani or tie ka qenë burrë i pashëm dhe mbante dhe Thile tek xhaketa ....thanë Juristët e famshëm pa le më të zakonshmit që i  bindën përfundimisht  handikapatët mendorë  se " asht e gjitha nji xhelozi or tie "

Fullanin si Top - Model nuk ka asnjë Punë me Bankën .

Pampersa andej " të revoltuar revolucionarë " këtej ..rrofsh LefTKope na e fillove me gas të shtunën smiley

Boh, kulmi.

Pyetja eshte, po te ishte rama ne opozite ca do bente?
Fajin e ka saliu? Hap kutite ose largohu? Apo noi dreke te krokodili?
Fullani fajtor eshte, po te pakten duhet hedhur dyshim mbi arsyet ...

Pyetja eshte kur do ngrihet poplli blu te shporr nga Shqupi Cunin e Sheqeres si Zombi, xen heroin makin shetitesi, Lulthim Urja Hipin, e Jo te na nxjerr Medi Italy drog shitesin apo Duke pulaxhiun e Krimit per te pastru parlamentin nga figurat e dyshim ta. 

E kujt i intereso reagimi i kesaj PeDi sot vec PeDeistave? Popllit Jo njehere , qe do me i pa ne burg banditet, duke perfshire Banden e Klanit.

PD/Berisha me keto deklarimet proFullaniste pas arrestimit te tij i prishi pune militanteve te te dy paleve:

- Ramngjalisteve, sepse i heq alibite e "Fullanin e arrestoi Berisha per te mbuluar x/y/z" ose  "Drejtesine e kontrollon Berisha dhe Fullani do shpetoje paq".

- BashPDisteve, sepse i perforcon argumentin e te parit te pushtetit me teleskop sa kohe qe Berisha merr fryme dhe ata s'kane ndonje plan atentati apo menjanimi te tij nga PD-ja.

Berisha jo vetem qe vazhdon ta beje PD-ne lolo dhe Bashen loqe (duke e detyruar te beje deklarata proFullaniste pas arrestimit te tij (arrest i cili me gjase erdhi nga kembengulja per te mos dhene doreheqje pas skandalit), por i hap pune dhe Bazes, Thanos, Stefanit dhe kanarinave te tjera te kafazit mediatik te Rames.

P.S. Meta nderohe vazhdon te qendroje mbi palet, por dhe afer gruas se varfer dhe parti-unitet-dashese nga Beratismiley

- Ramngjalisteve, sepse i heq alibite e "Fullanin e arrestoi Berisha per te mbuluar x/y/z" ose  "Drejtesine e kontrollon Berisha dhe Fullani do shpetoje paq".

Lol, ca s'degjon me keta te peshkut, njeri me arre se tjetri. Kush nga PS e paska thene kete domethene? Qe ta dish ti shoku nga peja e arushes, se mbase te vijne valet shtrember andej, ketu te gjithe pa perjashtim e donin te arrestuar fullanin, vec berishes. 

Jo vetem qe Rama vazhdon te qeverise me alibine "fajin e ka Berisha dhe sistemi i tij ndaj une s'bej dot gje per juve popullin" por dhe juve ngjalistet e angazhuar apo vullnetare e hani preshin per ngjale duke thene dite per dite qe Rama s'e lufton dot korrupsionin ne Shqiperi sepse drejtesia eshte marre peng nga Berisha i cili sipas jush kontrollon Prokurorine dhe gjykatat me sms dhe mesazhe nga Facebook-u.

Tashi qe Berisha po shan me liber shtepie arrestimin e Fullanit dhe po e paraqet Prokurorine perseri si nje "lavire bulevardi"  te komanduar nga Rama, juve ngjalistet e kafeneve dhe internetit gjendeni perseri ne tri-ngjale-leme smiley

Berisha e ka mbrojtur fullanin hapur qe nga dita e pare pas vjedhjes, o njeri. S'eshte se e mbrojti tani per here te pare. Taktike shume e qelbur kjo e jotja qe u ve robve gjera qe s'i kane thene, sic the per ate "alibine" e ps. S'e di nga e ke mesuar kete taktike, por eshte futja kot, perpjekje e deshperuar per ta barazuar Ramen me Berishen, sepse eshte i vetmi gur qe ju ka mbetur. 

Xhibo, ti hap syte se Fevziu, eshte kthy nga pushimet dhe do bej investigim se si u manipulua Media mbi te pafajshim Fullani. Ene ti je pergjegjes, se e ke shty pak Prokurorine Gangstere sipas Frangajt te marre kete hap te gabuar. Me mire te ishe mor me Cone tope fishkurin se Partia do e shofi ket rast me seriozitet...po shoqerine te ashtuquajtur civile do e demaskoje valle Fevziu per mbledhjen e firmave kunder Fullanit, se ene shoqeria civile rrodhi, e doli jashte vijes se Kryetarit Mao aka Cuni Sheqeres?????

P.S. Leni Militantet Xhibo, si ti e si ata ngjalistat mrena e kan....Ne Shqypni, ta them une tye...e keqja fillon ne nje Zombie, familjen e tij dhe qarkun shume te ngushte qe kan vjedh gjithe venin. Militantet nje llaf te mire a ndonje cope leter marrin....Nderkohe Cuni i Sheqeres po merret nga Shqupi me organizimin e partise dhe uljen e zerave kundershtues ne Shqup.

e si ata ngjalistat  

Lebetitso, je so cute kur i referohesh ngjalistave me "ata"...ty qe s'te ngrihet per qamet po s'the "cuni i Sheqeres" dhe po s'fole pak me theks maloku ca te duket vetja? smiley

Po ti mi zemer prap tek e ngrefja e ke menjen? Une thash se do ta ktheja pak humorin me faktin qe Zombie po e drejton PeDin me te dy frenat e gamorit ndoresh. Ndoshta lajm i mire per ty se sje aq militant po me afer Zombit.

Xhibo sa per pyetjen e  ndjej veten te plotesuar e jo te shkrefur si ty ...smund ta lejojme venin te bij ne Tiranine e Cunit te Sheqeres ndonese qorrat thone prap me Saliun ju. Po ene ty te ka ngrof Izeti ne dru si kuadro i larte i PeDti, qe me morre per ters sot? Ky Izeti ja hoqi karten e droges, Cunit te Sheqeres, si edhe informacionin e mrenshem qe kish per rruget e heroines ne Shqypni. Po me Maloket cke???? apo je nxef sot se na e tredhetoi Izeti bosin e vet? Cte bojme Xhibo mos i besojme te besuarit te Saliut mbi Saliun????

P.S. Une te bona ca pyetje te vogla me siper me te ndricu por ty te ka erresu urrejtja te shpetohesh prej te Lebetitmit. 

Lebetiso, s'e di kush eshte Izeti, por problemi i militantizmit te verber ne vende si Shqiperia eshte pak me i felle se c'ta kap radari yt cunsheqerist. 

Eshte 4llik te mendosh sic mendonit juve se mjafton te ike Berisha nga pushteti, qofte dhe me koston e aleances se qelbesirave, se direkt Shqiperia do rilinde. Eshte dopjo 4llik qe dhe nje vit pasi kjo u be realitet te vazhdosh te orientosh diskursin publik dhe pergjegjsite politike tek "cuni Sheqeres", gje e cila e gezon pa mase ate/Berishen, se e ben akoma nje njeri relevant/te rendesishem.

Eshte kusht paraprak qe njerzit te zgjohen nga mili-dele-gjumi dhe ta kuptojne se ata do kene prokopi vetem kur te forcohet shteti, ligji dhe e drejta, e jo njeshi i partise se tyre, qe kotherja te cilen ia zgjat para hundes partia--apo lecka e njomur me gjakun politik te kundershtarit--eshte mjet rroberimi dhe jo menyre perfitimi.

Derisa te ndodhe kjo tek shumica, gjendja do vazhdoje te jete pak a shume sic eshte, pavaresisht detajeve dhe emrave te pervecem se kush hyp e kush zdryp (me perjashtim te Metes qe eshte i perhershem per momentin). E ti me te njejtin mentalitet padyshim qe do vazhdosh te flasesh si neper gjume me fjale kyce si cuni i Sheqeres dhe tye duke kujtuar se kjo te ben ty cun te qut apo me #kulture apo superior ndaj kolegeve te tu militante maloke-sheqerise.

Kshu grupi Lebetejshen meqe e deshe repliken me serioze smiley

P.S. Te sugjeroj te heqesh foton e Berishes nga profili se te dekonspiron krejt ne momente si keto kur perpiqesh te hiqesh si mbi mili-ngjale palet lol

Po ti po nuk njofe Izetin mer lal nuk njef Shqypnine, atehere si merr guximin me u perpjek me na shpjegu ne te keqen shqiptare????

Izeti ishte truproja e Cunit te Sheqeres qe per nja 7-8 vjet zdrugote demokratikisht, me lapra e shqelma cdo deputet te PeDit qe dilte kunder Despotit...ene Ministrave ja u fuste nje te ngrohte...ashtu pa te keq.

Kjo ishte shqypnia ime e jotja, rrifte ene opozitar me urdher te naltmadhenise

E keqja esthe se  ska ndryshu shume...se si po ta tregoj une tye, Cuni Sheqeres e ka kthy PeDin ne parti familjare (po sme besove shko tek Shqupi ku Zombi po bo rekrutimet e nderto organizma paralele) ku Izetat jane shtu e jo pakesu...deri me Frangizmin e Klanit e Lubonjes qe per mua jane Gangster por me nje ndryshim, Lubonja ka ndergjegje kurse Frangaj fare. 

Ne se te dhimbet ai ven Xhibo merr drejtimin e PeDit prej Birishit e futju rruges se gjate se opozites...por nuk ka akt me tradhetor ndaj Shqiptareve kur ne opozite ti ke ende Salukun e Izetit dhe nekembesin Lulthim, e ti kerko ndryshim radikal... jo mer Lal, se gjonat duken sikur po levizin nji cik...e shofim e flasim prap.

Nuk ka ndryshim radikal pa tragjedi ne ate vend te shkaterruar, Xhibo, keshtu hec tek kampi tem e kerko Cunin e Sheqers para Drejtesise...ndryshe nuk i vjen rradha politikaneve te tjere as per 50 vjet...nese mkuptove. Pse re kush ka bo me shume krime se Cuni sheqeres e jeto sot? Merhumit e Qerosit te Aliave ne i rrujtem goglat.

E shef pra Lebetitso qe ti ilustron me se miri argumentin tim? Te ze zgjebje-diabeti nga cunsheqerizmi i tepert i komenteve te tua smiley

Vertet Berisha e beri qellim te qenit figure percarese dhe konfliktuale (perca e sundo, mesoi shume mire nga Enveri), por ama s'prisja te kishte kaq shume rezonance qellimi i tij dhe nje vit pasi ai te ishte hedhur perfundimisht nga pushteti, aq me pak e prisja nje rezonance te tille tek Ramofilet si puna jote.

Ne nje fare menyre kjo Berishe-dalldisje e tejzgjatur, jo vetem e militetit PD-ist por dhe e atij shqipsocialist dhe Ramofil, e ilustron suksesin e politikes percarese dhe konfliktuale te Berishes, edhe pas humbjes spektakolare te tij. Kjo eshte vertet dicka e e trishte, jo sepse Berisha ishte gjenial ne ato taktika (ne fakt ato jane shume rudimentare) por sepse ilustron milidelizmin e theksuar te popullit shqiptar.

Sidoqofte, gjeja lehtesohet pakez kur ti p.sh. perpiqesh ta paraqesesh kete Berishe-fiksim, kete naltmadhni-semundje, kete malok-fiksasion, si merak per PD-ne apo opoziten, ngaqe kjo gje perben humor dhe humori e shkartis situaten.

P.S. Kajsiu gjithashtu e permend terthorazi kete ne nje artikull te cilin Peshku mund te vendose ta botoje po i deshi trapi Velo-koment-ndjelles smiley

Nuk e njef Shqiperine time Xhibo, po un kam besim qe do te transformoj ne nje lexues te mire.

1. Berisha nuk u hodh kurre perfundimisht nga pushteti me zgjedhjet e pergjithshme, si thua ti, sepse kish 8 vjet qe riberi shtetin shqiptar sipas midese se tij duke kapur cdo gje legale.

2. Berisha, ilegalisht, ndonese e eviton ti ka sot krahun e armatosur te PeDit e ja bo nonen ma te mirit tek Shqupi.

3. Kur 600 000 pedeistat nuk kan cti bojn Merhumit te tyre se ai ka para, pushtet policor miqesor, gjykata te emeruara prej tij nga 6 mujorista..por jo vetem ai por ene Faraxhiu e Xhelisti, si mund ti kerkosh popullit te jete me aktiv?

4. Veq kur Berisha te dale para drejtesise do gjej pak paqe ai ven, sepse cuni i Sheqeres ka pushtet dhe eshte real.

5. Dalja ne opozite nuk eshte denim i drejte. Denimi i drejte percaktohet nga gjykata per krimet e kryera.

P.S. Xhibo njef ndonje kriminel tjeter ne politike me kaq shume krime sa Cuni i Sheqeres???? Thuje Xhibo, apo je dele? Juve Pedeistave Zombie ja u ka pre topat e ja u ka fut ngoje per ti pllusku tek peshku.

Skllevër në bukën e qeverisë...Ne duam një vend ku qeveria të varet nga qytetarët dhe jo të mbajë qytetarët varur në bukën e saj

Ne vend qe te fokusohesh tek berja realitet e fjaleve te bukura dikur-opozitariste, ti i prish dhembet me sheqerin e cunit te Sheqeres. Ja kjo eshte milidelizem 24karatsh or Lebetits...if you could only see yourself how it looks like from the ngjale-outside.

Normal qe Berisha ka me shume mekate se Rama per nga vete kohezgjatja ne pushtet (si kryeminister e president) e politike, po kjo mer i lebetitur eshte besides the point, eshte si te thuash qe Enveri ka me shume mekate se Berisha....edhe ca pastaj? S'ishte kjo ceshtja e diskutimit.

Shtetberja nuk eshte kontest faji apo bukurie apo te foluri pa dialekt maloku. Edhe nje here, eshte vari4iste kjo qasje e rrotacionit te qelbesirave (e keqja me e vogel=Rilindje) apo e te thenit qe i pari i tribuse tone eshte pak fajtor si ai i tribuse se tyre.

Nejse, logjika eshte e pafuqishme ndaj verberise milideliste, keshtu qe po, ti ke te drejte; Shqiperise ia ka fajet vetem cuni i Sheqeres qe gatuan zehere nga kuzhina e nderteses shqup-ishoficere duke kenduar hajmalira me tye e mue smiley

 

Xhibo, that is the point... if you do the crime you gonna do the time...

Po su fut prijesi i meparshem per krimet e kryera, nuk futet dot prijesi i ardhshem ....ka me keq kur si  ne 1997 dalin gjithe vrasesit nga burgu.

Deri me sot ne Shqiperi ka pas pandeshkueshmeri...prandaj Banda Klani u veremos se per Cunin e Sheqeres ene mund te ket dobesi bebi Silvit po per Frangajn.... bebi kujt do velinoset?

Sic ka nevoje per De-komunistizim te Shqiperise ka nevoje ene per De-Berishizim, e nuk jan barabar Xhibo...Enverizmi me i ligu...nuk u denua....ene Berishizmi...me pak i lig...jo su denu por eshte gati per te drejtu revolten popullore te ardhshem kunder klases politike, sepse Palloshi as Rilindi e as Ripordhi. Nje Cmenduri qe as Maks Velo se kap dot .

Sot rradhen duhet ta kish pas Cuni Sheqeres e qe ne vend te merrej me ngritjen e Selamit ne Parti, qe e perzuri me dhune nga PeDeja me Izetat, te ishte duke kerkuar ndihme juridike nga Haxhiat e Gjatat.

Der ate dite ne do shofim me dyshim si rikthim te Zombit cdo levizje radikale se nuk jena Dele te na boj Kurban Babasqapi i Xakes.

Ti qirje arqi-ngjale-pelagu e kupton Rilindjen si marifeti yt qe nderron nofkat dhe quhet se fillon nga e para, pa permendur faktin qe sipas teje, ne 2004 ishte Berisha ai qe e beri Fullanin guvernator dhe ne 2014 Rama s'kish ca bente me shume sesa nje cicerime ne Twitter sepse sipas teje vjedhja e bankes ishte si gojorja e Lewinsky-t.

Ty dhe sikur te ta fuse ne by.the Rama prap do bertasesh "fajin e ka Saliu", keshtu qe s'ja vlen te merresh me ty, vazhdo te hash persheshin me ngjala.

lol, kush flet, ke kaq vjet qe i lepihesh Berishes neper forume. S'do te habitesha po te ishe ai Brari. I vetmi qe e ka mbrojtur fullanin ne kete mesele este berisha, dhe s'e ka mbrojtur tani, por qe ne fillim, dhe asnje nga PS s'ka thene qe e ka arrestuar Berisha. Ti i sajon vete keto dhe vjen i shkruan ketu, vetem per t'ia lepire Berishes.

Po jo mer zogu vogel ngjalist se qike "keqkuptuar" pa dashje...une s'thashe se ato ishin deklaratat zyrtare te PS-se, thashe se ishte nje nga melodite ciceruese te kanarinave te Rames.

PS dhe Rama jane mjaftuar me sulmet gjasme te rezervuara ne perpjekjet e tyre per te denigruar dhe zhvleresuar cdo institucion dhe entitet shteteror qe s'e kane plotesisht nen kontroll, njesoj sic bente Berisha dhe PD. Fakti qe  p.sh. per kreun e Prokurorise Berisha thoshte lavire e Rama thote qorr s'e ben qasjen e pushtetit politmafioz thellesisht ndryshe...pervecse per ata qe hane ngjala si puna jote dhe e dine qe i sherbejne vetes duke bere lojen e te parit te partise qe votojne.

kur them une qe te shtremberohen ty valet andej tek peja e arushes. informohesh me blogje e gazeta qe ketej s'e di njeri nese ekzistojne. Jo hajde te marrim per baze RD e ZP. lol Ke bere fiks ate qe thashe une, asgje s'kam keqkuptuar. 

Ah mer xhib qe mbete tu bo cirk si e si me thon qe: une jam e barazlarguar dhe gjith politika osht moot. Po jo mer gjib nuk funksiono ashtu. Aty ka 1000 probleme me militantizmin po dihet boterisht se dobici qe i hodhi benzin atij zjarri eshte personalisht berishovici. Ti thu harrojeni te kaluaren dhe shifni ca do beje palloshi.

Here is the problem: ashtu sikurse te perndjekurit donin te mbyllnin ciklin e te kaluares komuniste me denime (qe kurr su be) ashtu dhe ky i sotmi duhet ta haje per ca ka be keto 25 vjet.

"fajin e ka Berisha dhe sistemi i tij ndaj une s'bej dot gje per juve popullin" 

E hadhi "oqelleku i te bazlarguarve smiley  .Pjesen e pare e ka  mire ,po te dyten smiley nuk mund te rrije dot pa ngjalpervojen e vet te barazalarguarve  "vet e ngre e vet e zhyt" .

Pikerisht se " Faj in e ka  Berisha " Rama do BEJE gje per shqiptaret .Kaq gje e  kupton edhe sPirth sPirth sPirth i dhoni qe ja ka thene teta edukatorja , jo mo Xhibolja me post Drejtoreshe Dersyile !

Dhe ajo qe po ben per Shqiptaret eshte se i ka Mbylle Halene Intrigave te Berishes qe "vet i ngre e vet i zhyt " ( shume ngjashmeri ) por dhe po i Arreston si Linje Pushteti e Shteti qe nuk pajtohet me Krimin "kushdo qe ben dhe ngado qe te vije "

"smiley Po meta ...la nje koment aty  , qe etha ketu lart , po do e shtjelloj me poshte "smiley

smiley   smiley

Une habitem pse nuk shkon komandanti te ndihmoje forcat e ISIS-it ne Irak. Se atje mbase dhe ja degjojne pordhet Abu saliut.   smiley  plak matuf dhe i pjerdhur.

 

Meksi Berishes-" Keto llafe qe thote Berisha jane te denja vetem per nje te semure mendor qe vetem receta i ben derman` smiley ..nje nofke tjeter per Berishen nga Meksi- `Njeri me gjysem llogjike`

PD- avokati Fullanitsmiley e shemtuar fare dhe rast unik qe nje opozite te dali ne mbrojte te nje abuzuesi me detyren qe i shkaktoi shtetit dhe taksapagueseve shqiptar shume te medha te grabitura! PD e ka kthyer vendin ne nje vend evgjitesh, qe bejne sher dhe vjedhin njeri tjetrin, duke i nxjerr te palarat e tyre ne shesh!

Lete behet gjyqi, dhe le te dergojne Berishen atje, te behet avokati i Fullanit ne vend Maks Haxhiut!..

Sala ka hall se do jete vete nga krahu i Fullanit dhe patjeter qe do marre Maksin (jo Velon) si avokat,i cili do ta mbroje me keto fjale:"E paten zili se ishte i pashem,thyente rekorde noti si Felpsi dhe ngjiti Murin e Madh me aq shpejtesi,sa smbusheshin dot me fryme ata shqiptare e kineze qe e ndiqnin nga prapa"

Ja dashke te miren Berishes !

Sa te shkele ne dyert e gjykates Berisha ,  Polici i pare qe ta shoh do i Hedhe Hekurat se do kujtoje qo po shkon vet te dorzohet smiley

 Fullani ..Ai u shpall nga Maks Haxhia Top - Model . ...Larg duart nga Fullani .! Janky go home !

Ta kishte dit budalla nuk harxhonte kohen me shqipot , po kapte ndonji Reviste ne Belgjike , kuptohet me pak ndihme smiley e dhitej ne pare . Dhe vet dhe i Biri ..dhe no nji lek si per Qoke PD-hit se helbete me zyrate reja ,  e Berishes dicka se po e shpeshto Botoksin po dhe kalamojt sikur nuk po pasurohen aq shpejt mo ,, e ca grosh Lulit qe po bo sheshin se lodhet shume ....Aleluja !

Lidhi LefT Kope se te kane shkare ..smiley Edhe si te "barazlarguar " su dul gjo .me argumente  qe nje pjese i thane lart nje pjese po i shtjellojne me poshte smiley

 Ua dhiu Maks Haxhia ish komunist smiley

Pas serverit të tatimeve, dosja top sekret e Bankës së Shtetit në duart e trafikantëve, vrasësve dhe hajdutëve të Parlamentit.
Të dashur miq, sipas burimeve nga Parlamenti, pesë ditë më parë është dorëzuar vjedhtas, thuhet nga Ermelinda Meksi dhe fotokopjuar në Parlament, dosja me sekretet e Bankës së Shtetit, e cila përmban të gjitha kodet, hyrjet dhe daljet sekrete të dhomave të kasafortave ku ruhen thesaret e gurëve, monedhave të çmuara, lingotat e floririt, kartëmonedhat e vendit, si dhe vendndodhja dhe inventari i plotë i këtyre të fundit. Kështu, pas serverit të tatimeve, baronët e drogës, trafikantët, vrasësit, pengmarrësit e Parlamentit kanë tani në dorë çdo sekret të Bankës së Shtetit ..shkrun komandanti ne FB .

-Të dashur miq, sipas burimeve nga Parlamenti;;

Meksi ja dhjeu Berishes, fytyren, i tha-` nga cili burim i Parlamentit, se ne Parlament punojne edhe roja, edhe pastruesit, edhe sekretaret, ndonje emer konkret te burimit ?!! Hic i m.. per Berishen, nuk ka!

thashethemet e Berishes, si thyerja e embargos se Iranit, qe e pergenjeshtroi gjithe bota. Sa mire qe s'po ia varin me as mediat ketij.

Ja Grande kaka ka prure nje pasazh nga nje tjeter Elite ...smiley

Keta do kete parasysh Kajsiu kur i permend . Psh dhe titullin e prurjes mund ta kuptosh pernjehere qe behet fjale per nje Grupim Elitar qe " i rri ne krah Fullanit " dmth ka lexuar popullin tone fjaleurte , te mencur , demokratikas  , por pak veshderr .

"Miqt te me rruajne Krahet dhe nga Pasvetes ..perballe rruhem Vet "smiley

Vetem duhet ta shpjegoje me qarte z.Njente Kapo ky citim nga komandanti eshte nga ata qe e rruajne nga Pas apo ne Krah ?

Se na lind e drejta te mendojme qe komandanti ta rruan nga te dy pozicionet njekohesisht ose njeri pas tjetrit ! Nje shpjegim Ju lutem mundesisht jo kaq  Elitar !

Komandanti ne Fb eshte bere dhe po behet, perdite e me shume,  njesoj si " Temja i Portokallise " ! Me ndryshimin e vetem se Temes duket se ..coc dhe i punon.

Nuk ka then kot ai tironsi vjeter:" Te rujt Zoti prej atne ..me burgji te mekme !" 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).