Ahmet Sabhaz,  polici turk qe vrau nje manifestues me 1 qershor te 2013-s ne Ankara, sapo u denua me 7 vjet e gjysem burg. Prokurori kerkoi denim me 33 vjet, por trupi gjykues vleresoi masa lehtesuese per policin (provokim nga ana e manifestuesve... etj etj). Te pranishmit ne sallen e gjyqit reaguan duke hedhur shishe e duke therritur : shtet vrastar.

Po te kemi parasysh pafajshmerine e shpallur nga gjykatat shqiptare per gardistet e 21 janarit, a mund te nxirret perfundimi se drejtesia shqiptare eshte ne gjendje akoma edhe me te rende se ajo truke?

http://galeri7.uludagsozluk.com/228/ahme...

 

 

10 Komente

Stalker, kujdes nga akrobacia e analogjive se mos te del padashje qe Rama eshte me keq se Erdogani. Jo per gje, po do i ngelte qejfi Metes, i cili, i lene jashte vemendjes ne kete rast, do insistonte per nje analogji me Arabine Saudite ne vend te Turqise, se AS eshte mbreteri me me shume se nje koke/drejtues smiley

Direkt ne sulm militantet e Berishes per te hequr vemendjen nga babai e per ta kaluar tek rama. hehehe

E ngriti Dërstilën smiley

evlat, mazallah, tobestrafkurullah,bekiar( beqar), zaman, aman, allahallaa, mejrem, mefmet , yqymet, xhemre, zejnep, kuzej gynej nje m jemi si turqelit ktu e 500 vjet

Rama jo vetem qe s'ka per te bere kurr drejtesi per 21 Janarin, por bashke me Bashen i kan gati skenaret per sa 21 Janare t'ju doj palla. Ju qe komentoni ter diten ne blog s'jeni gje tjeter vecse budallenj me hunde perpjete. Historia perseritet e ju po ne vend numero keni ngelur. Mbeshtetesit e Berishes der dje bertisnin qe s'ka patur 21 Janar, e nga sot do fillojne te jene akuzuesit kryesore te Rames per mos-zgjidhjen e 21 janarit, madje ka shume mundesi qe edhe vete PD-ja ta bej kete, sepse me aq kafshe ripertypse kan te bejne.

Kurse mbeshtetesit e Rames qe e sollen ne pushtet vetem per dy arsye, inatin ndaj Metes, dhe skandalet ku me kryesori 21 Janari  sot rrine si bufa, jo po ashtu jo po keshtu.... shkoni mor BADALLENJ!

Stalker, pak i habitur po me degjohesh ti me kete pyetje, apo e kam gabim?

I habitur qe drejtesia jone eshte me e keqe se ajo turke! smiley

pyetje retorike- ja thone

Rasti Fullani ...

Uhe ja dakort me Ngjelen kur thekson  se prokuroria Hodhi hapin e Pare serioz te shkeputjes nga Krimi Shtetror ...por Gjykata Jo . Dhe gjykon se ..dhe Gjykata do te jete nen presionin e prokurorise per tu shkeputu dhe ajo nga Krimi Shteteror .

Vetvetiu kjo e pergjysmon pyetjen Krahasuese te z Stalker , por gjithsesi jemi me lart se me perpara dhe krijohet besushmeri  per nje Rishikim me te specializuar te Vrasjeve te 21 Janarit  .Nuk ka se si te ndodhe ndryshe . Duke mos harrurar qe ne krye te Drejtesise eshte Dordoleci Politik ne Presdience Nishani si pengesa e fundit ne Reformen e  thelle per Drejtesine !

per nga mendesia nuk na ndan asgje me turkun... 500 vjet u shkerdhyem e u palluam nga turqit dhe me turqit... ADNja jone eshte e njejte (madje me dhe Grekin)

Ndryshimi eshte se turku ka 80 milion banore prandaj duhet te japi iluzionin e drejtesise pak me te avancuar... se ndryshe i del situata nga duart dhe behet pranvere arabe...

Kurse ke ne per 2.5 milion gjynafqare se ca trapin njeri... tu jape drejtesi...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).