38 Komente

-per te zgjidhur problemin e koklavitur te  Lindjes se Mesme dhe krizen e Sirise..smiley

Per te bere nje foto.

Per t'ja bere zili Berishes.

Thuhet qe Obama i ka thene:

- Natja ka nevoje per ushtare, ushqime dhe veshmbathje. Prandaj dhe ne erdhem t'i marrim.

Te mbledhim fshatin dhe ta pleqerojme kete pune.

Bama, c'po ndodh aty?

Thuhet qe Obama i ka thene:

- Natja ka nevoje per ushtare, ushqime dhe veshmbathje. Prandaj dhe ne erdhem t'i marrim

-nashi ushtare ushqime dhe veshmbathje kemi nje ashtu -i ka thene palloshi- por perkrahjen tone morale e keni pa kursim.smiley

Obama: Kemi kaq dite qe vijme verdalle dhe s'po dime si ta perballojme situaten e ISIS. Cfare na sugjeron ti?

Rama: Pike se pari te presem nese Berberi-Sheme-Kuazimondo do hape a jo ne Peshk ndonje teme per kete takimin tone kokeksluziv, pastaj per kete problemin tend te bej zile kur te shkoj ne Kine...

Deshti me dit Obama nese ka ndonje relacion midis gjatesise dhe .... 

Me siguri kane diskutuar misionin e ri ne hene meqe km jone eshte me i gjate dhe si rezultat me afer me yjet!

thone qe i ka thene: "sllavet ortodokse dhe Greqia jane shume te fuqishem ne Ballkan e nderkohe jane te gjithe aleate potenciale te Rusise. Ne do ti bashkojme Shqiperise gjysmen e Maqedonise dhe Kosoven ndaj veproni sipas ketij plani per 5 vitet e ardhme." Rama iu pergjigj: "kemi edhe Camerine dhe Malesine". Obama - "Intersante" dhe iu kthye zv. presidentit: "shih mbase jua jep edhe keto te dyja"!

smiley sikur  t'ishte e vertet.

smiley Ku i dihet, po vazhdoi keshtu Rusia mund te behet realitet ndonje dite.

Sikur te ishte e vertet nuk do ishte lajm i mire.

pse ?
 

zv. presidenti ju kthye "varet nga java kur behet, se mund te kemi ndonje shitje te tipit blej 2, merr 1 falas, e mund ta marrin dhe Camerine."

Dhe 1 jave dhe ne Skoci behet evenimenti politik historik me i madh i te gjitha koherave; Referendumi per pavarsi. Dhe do Zoti realizohet qe ky proçes te vazhdoje edhe ne vendet e tjera. 

Pse ke kaq qejf ti qe te realizohet? Mos e mbaj mendjen aty sepse Skocia nuk do te behet e pavarur, dhe kete po ta thote nje njeri qe kur u thoshte njerezve se Skocia do te bej referendum brenda 10 viteve (para dhjete viteve) me merrnin per te marr smiley

Proçesi i referendumeve dhe shkeputja, do jete ilaçi me i mire per shtetet gjigande, qe jane fryre si gjel. 

Heuuu ti qeke Nostradamus mer plak!!!

Jo nostradamusi shikonte vizione, ose endrra me sy hapur i themi ne ne shqip, kurse une lexoja dhe degjoja ne vende te caktuara dhe nxirrja konkluzionet e mija llogjike. Ashtu bej dhe sot. Rralle jam gabim.smiley Sa per te qene modest kjo smiley

Sepse Ed Rama ka more pare nen dore nga nje shofer amerikan autobuzash qe punon ne Rrogozhine per t'pranu per te taku Obamen tani qe po afrohen mid-term elections ne Shba, dhe demokratet e kane pak pisk punen.

pa dashje kuazi...

"Mua me kane cilesuar Presidentin me te dobet ne historine e SHBA-ve, sepse edhe Shqiperia ta futi me armet e Sirise... Une se kam ndermend te dergj trupa ne terren, ju a do dergoni municion, se kam nigju qe baruti shqiptar ka force te madhe shperthyese? Te pakten ketu mos ma dhij fare.." tha  President Obama.

"Bame, hekura kinze dhe barut te that kemi sa te dush, ene 12.7, te pershtatshem per xhipa. Keto gati i ke, bashk me C4, prisha tregun e bendshem, vecse jane te gatshem me celilar aktivizohen."

Ok Rame, por kur do ta bojme nje neshje tek e tek? Te pakten te fitoj neshjen e basketbollit, se me armet kimike ma fute" i tha Obama.

Jan llafe te teperta keto, planet jan bere me kohe, Shqiperia o te bastardohet fare ose do te hyj perseri ne sqetullat leshtore te orientit. Pritet vetem qe Papa kete rradhe o ti ver vulen ketij plani ose te behet burr e te qendroje me Arberine kete rradhe. Mbetet per tu pare.  smileyray:

Une mendoj se Obama kesaj radhe do ti kete kerku ndonje kocke, kuptohet gjithmone ne emer te sigurise globale dhe lirise se popujve. S'eshte cudi qe ti kete kerkuar Sazanin per ta bere baze te Natos, dmth baze te Amerikaneve.  

Obama: Ke ndonje marie Lazarati? Qenka merzitshem ketu... smiley

Rama: Sa t'dush, po me pare duhet te bejme nje foto koke-me-koke smiley

ku fotja gjibe?

Ja mer...sorry, ja mer smiley

 

Foto s'e di a bene koke me koke apo jo, po thuaj shyqyr qe Berberi beri kete pyetje dhe jo ndonje me spec si p.sh. pse s'vajti Rama tek dasma e Veliajt dhe pse s'ja uroi as ne Facebook, sic ja uroi Metes pervjetorin e LSI-se...

takimi ka qen me i fush basketbolli... thuhet se Rama i ka bo dikembe mutombo gjujtjeve e kerkesave tona....

E nxorri sekretin e takimit nje i PD-hit surratkuq qe merrte veshT nga ushtria , kupton apo Jo efendem ,  si ish pjestar i ekipit te Ministrit te Stratagjemave ne Lufte me Alienet Gjeneral Imam Bajalldine smiley

Nder te tjera zbuloi se shkau i takimit kishte qene " perdorimi i Paligjshem i helikoptereve ushtarake qe Obama na i ka dhene per Lufte dhe ne i perdorim Politikisht per te asgjesuar luftetaret e Saliut te mbjellur ne Dukagjin "

O te dhjefsha TV Klan qe po i heq dhe ate cike cipe vetes kur afron per Intervista xeberthyese  idiote smiley

 

   Realisht takimi perben"  lajm" dhe ne kete rast nuk ka asgje per tu tallur.Gjithkush me tre pare mend "maje kokes" do te duhej ta kish ne kaplloqe se Presidenti i superfuqise botrore nuk e ka kohen aq badiava, sa ta harxhoje per te pyetur nje "  shqiptar" , si e ke Zahon, ti more ?

  Ca me shume qe situata ne Europe dhe rreth Mesdheut nuk eshte per ta vene " Festen permbi sy" me i fuqishmi i botes.Dmth, ai e di historine e miut me luanin e zene pre litareve te gjuetareve.Bota eshte bere me e paqendrushme edhe se kur ballafaqoheshin dy sistemet.Jo me kot Nato duket se do te marri nje konfiguracion dhe nje rol krejt te ri.ku si te mbedhenjte dhe te vegjelit, marrin detyrat per ti zbatuar.Sikur u tha troc: Rreziku botes sot vjen  nga ....Rusia dhe terrorizmi...Keshtu qe nuk duhet harruar proverbi i miut me Luanin....!

Ai miushi i vogel, per tere nate ja preu litarin rreth qafes....! e ne mos ardhte puna per " te prere litare" edhe sikur te pritet rruga nga monopatet qe qeveris " babai i Zahos" minjve qe behen " fidainj" , ju siguroj une qe ka bere shume  me teper , per tu hequr cdo deshire humori dhe satire opinionisteve ...shakaxhinj!

Saimo Albanian | 21/8/2014
GOD Bless my Great Albania for ur help in the Peshmerga holy war for the defense of innocent human life and Kurdish Pride, Honour, Freedom and Independence..We Albanian and Kurdish are Ancient Nations who had the same turkish/ottoman invaders, our land and heart unjustly split but with the help of GOD, right people and nations, with our bravery, sacrifice and blood we will achieve our democratic right - unification of albanian and kurdish lands and eternal friendship between our nations...rrofte Shqiperia e Bashkuar dhe Kurdistani i Bashkuar/ biji albania biji kurdistan!!!
 

smileysmiley

same engine, different models....m'thote i' shok kurdo smiley

Ja dhe shqiperimi me google tranlate:

Saimo Shqip | 21/8/2014 
Zoti e bekoftë Shqipërinë e madhe për ndihmë tuaj në luftën e shenjtë Peshmerga për mbrojtjen e jetëve të pafajshme njerëzore dhe krenarine kurde, Nderin, Lirin dhe Pavaresine..Ne shqipetaret dhe Kurdet jemi Kombe te lashtë që kishin të njëjtin turke/osmane pushtues, vendin yne  dhe zemrat tona u ndane padrejtësisht, por me ndihmën e Perëndisë, me njerëzit dhe kombet e duhura, me guximin tonë, sakrifica dhe gjak ne do të arrijmë të drejtën tonë demokratike - bashkimin e tokave shqiptare dhe kurde dhe miqësisë së përjetshme midis kombeve tona ... rrofte Shqiperia e Bashkuar  Kurdistani i Bashkuar / biji shqiperia biji Kurdistanit !!!

Rrofte miqesia Kurdo Shqipetare dhe dhimbjet e popullit Kurde te marin fund nje ore e me pare. Respekte Avdulla Ochalanit! 

samiti ishte ne Wells me duket, apo gaboj? Obama dhe Rama po flitnin per sigurine e Shqiperise pas kthimit te terroristeve.

samiti ne skoci!!!!!!!!!????

si te thuash lufta e isis ne kine

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).