E filloi punen per kete ceshtje me furi, biles kreu edhe disa operacione shpartalluese duke sekuestruar slote machines e mbyllur pika lojrash fati e bastesh sportive; pastaj deklaroi se ky eshte vetem fillimi dhe shume shpejt do te shkaterohen monopolet ne bastet sportive dhe kazinote do te zhduken njehere e pergjithmone nga qendrat e banuara. Ne fakt u mbush viti dhe keto biznese vecse lulezojne. Po mire, keta qeveritare kur nisin aksione te tilla kaq delikate, a nuk e studiojne nje here problemin perpara se te kryejne shown e radhes? Jo per gjo por kom lone leshte e shpise me shprese se mos fitoja.

19 Komente

Me pare, retorika ishte kunder "Bixhozit" si nje ves i keq (ashtu sic eshte vertet, eshte sklllaverues madje). 

Nderruar krahun, ne kohen e PD-se i ka patur njefare Lumneshi gati gjithe tregun, e dogjen ate, dhe e mori krahu tjeter, te tyret dmth.

pyetje, kot, prej injoranti kjo!smiley -se ashtu e do tregu prandaj, ska ci ben qeveria nese eshte biznes legal.. kur te mbarojne koqet qe lene leshte e shtepise, vetvetiu do mbyllen edhe pikat e basteve..smiley
po qeveria sikur do bente namin te bastet online, tha, se e kishte me kollaj kontrollin virtual..smiley

Lojrat e fatit nuk do mbylleshin dhe aksioni i ndermarre nga qeveria nuk ishte per ti mbyllur por per ti legalizuar. Pra, u hoqen dhe u shkaterruan vetem ato qe ishin te jashteligjshme. Se shpejti  do dale ligji i ri ku te gjitha kazinote dhe lojrat e fatit do hiqen nga zonat e banuara ( do operojne vetem ne zonat turistike) dhe per kete do ju jepet nje afat kohor per 2 vjet me duket. 

 

 

Do te mbylleshin ata qe s'paguanin e qe kishin shkelje. Asnjehere s'u tha qe do te hiqeshin, por ato kishin evazionin fiskal me te madh, demin me te madh ne buxhet. Nuk mbyllen sepse eshte nje nga industrite qe prodhon me shume te ardhura. Po t'i mbyllesh, robt do te luajne me kompani te huaja nga interneti e parate thjesht do te shkonin jashte, por s'eshte se do te mbyllej si dukuri. Bixhoz luhej dhe ne kohe te enverit, ne mos me ndeshje, me menyra te tjera me te rrezikshme.

Lojrat e fatit jane biznes shume fitimprures. Goditja ishte nje show si dhe nje goditje ndaj kompanive qe kontrollonin kete biznes. Une mendoj se do perhapen akoma me shume, akoma me te fuqishme se me pare, sepse tashme ato jane nen mbrojtjen totale te ligjit.

Lefti, mbrojtje si me Salen s'kane pasur ndonjehere kriminelet, mashtruesit dhe te paaftet. Shih lazaratin, tekstet e shkollave dhe universitetet private.

Lojrat e Fatit duhet te kene vetem nje teArdhme . Duhen disiplinuar dhe sic eshte ne te gjith Boten e Qyteteruar duhen Grupuar dhe duhen venen nen Kontroll

Keshtu sic eshte jane fole Krimi dhe Xhvatjesh .Jane darova te Bjaraktarit Berisha per tu rikthyer ne forme detyrimi e nere .U duhen " thyer brinjet " dhe kam besim se " do tu thyhen " Nuk eshte me Berisha !

Vetem ne shtetine e rrumpalles Berisha cdo gje qe sjell para pa asnje norme e skrupull perfshi Krimin, Grabitjen e Vjedhjen , eshte e lejueshme.

 

fole dhe per kete ceshtje o Z.Ferra, i le direktivat? e le dhe ketu kaken.

Fole si sic fliste Vekja neper Pllenume:

Duhen disiplinuar dhe sic eshte ne te gjith Boten e Qyteteruar duhen Grupuar dhe duhen venen nen Kontroll

po nuk i zbatoi Palloshi udhezimet e tua o Idriz marhemi, ca do besh ti? Do shkosh ti lepish ......?

 

smiley ..

Mirmengjes sPirthidhon dhe foli Ilir janit mbase e kupton se cfare je , si fle , cfare enderron dhe pse vjen tek PPU smiley

hallal admin ..Panele diellore ua befte ku keni rene ne kete Debil Nderkombetar smiley

.Nuk ka blog ne Bote qe nuk do te lakmonte nje Debil si sPirth sPirth sPirth i dhoni . Ftoj kedo qe perdor laksativ ta flake dhe le te lexoje kete smiley

Nuk ka nevoje as " tunde para perdorimit" smiley

Duhet kontrolluar por jo eleminuar. Aty len para gjith njerzit qe I kan fituar kollaj dhe pa mund. Shteti duhet ti taksoj dhe ti perdori per zbutjen e varferis

Shumica e atyre qe i lene jane te varfer. E  nuk eshte se me vjen shume gjyna per ata qe humbasin, por me shume per familjet e tyre qe mbajne humbjen ne kurriz.

Gjithashtu, me te vertete taksat jane si nje e keqe e domosdoshme, por me duket e tepert qe shteti te fitoj para nga budalleku e endrat e kota te njerezeve kur thjeshte mund ta ndaloje kete gje. Kam gjithashtu besimin se vete shteti humbet nga bixhosi kur konsideron kostot shoqerore per te cilat paguan e duan vite te duken.

Deshtim i nje qeverie socialiste e cila erdhi me premtime te medha per ndryshim... Bllokimi i lojrave te fatit eshte i domosdoshem dhe ne te miren e te gjithe qyterareve; pavaresisht se mase e vogel per te luftuar varferine dhe problemet derivative te saj si abuzimi i alkolit, i droges, krimi dhe me radhe. Sepse ne fakt, eshte kategoria me e papriviligjuar qe frekuenton hapesirat ku luhet fati: neper lagje dhe jo ne kazinot e sofistikuara te Tiranes apo te qyteteve tjera.

" kazinot e sofistikuara te Tiranes apo te qyteteve tjera."

Ku mi ke keto kazinot e sofistikuara? Gjithe koke llaveshat e kokcepat frekuentojne ato hale.
Shqiperise i duhet shtet policor, ku polici te te hedhi trute ne ere po ja bere llafin dysh. Pastaj ve men dhe prokuroria dhe gjykata.

Kam pare ndertesat se nuk kam hyre ne to, jo. As nuk jam e mendimit qe njerezit qe i frekuentojne jane te sofistikuar; ne te kunderten.

Pse nuk i mbyll??
Ashtu eshte nje muhabet smiley

E filloi punen per kete ceshtje me furi, biles kreu edhe disa operacione shpartalluese duke sekuestruar slote machines e mbyllur pika lojrash fati e bastesh sportive; pastaj deklaroi se ky eshte vetem fillimi dhe shume shpejt do te shkaterohen monopolet ne bastet sportive dhe kazinote do te zhduken njehere e pergjithmone nga qendrat e banuara.

Ne fakt u mbush viti dhe keto biznese vecse lulezojne.

Po mire, keta qeveritare kur nisin aksione te tilla kaq delikate, a nuk e studiojne nje here problemin perpara se te kryejne shown e radhes?

Jo per gjo por kom lone leshte e shpise me shprese se mos fitoja.

Vitin e kaluar u ngrit nje pyetje edhe ketu tek PPU : Aksioni behej per 'moral' dhe per te hequr kete te keqe te madhe qe kishte pllakosur vendin, apo behej thjesht per marrje nen patronazh te pikave kyce te ketij biznesi fitimprures ?

Pergjigjen besoj e keni te gjithe

Turp e faqja e zeze. Ti pushojne nga puna.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).