16 Komente

S'ka shans sepse i shtroi e rregulloi te gjitha rruget qeveria Berisha. P.sh. aksidentet e trafikut qenkan rritur vetem 150% gjate mandatit te fundit te Berishes:

Driving is extremely hazardous and is one of the most dangerous aspects of living and working in Albania. Road conditions are poor, especially in rural areas. Street lighting can be non-existent, and where it does exist, it is susceptible to power interruptions. The government has undertaken major road improvement projects. While this has improved several major roadways, the work can be unpredictable, and a lack of adequate signage can lead to dangerous driving conditions and confused drivers. Many intersections lack traffic signals and stop signs, contributing to the aggressive and often erratic driving patterns seen in Albania, where traffic accidents have increased 147 percent in the last five years.

 

- U.S. Department of State, Bureau of Diplomatic Security, March 2014

Keta amerikanet bejne mire te shohin vendin e vet nje here per pune sigurie jete.

Ti qenke regjistruar ne Peshk ne nje dite me herm-in dhe paske filluar te komentosh vetem keto ditet e fundit kur s'ka komentuar herm-i (i cili gjithsej ka vetem 3 muaj qe komenton ketu, por dhe ai si puna jote i referohet antareve te vjeter me "ti ke kaq vite qe thua ne Peshk kete e ate"). Plus qe qenkeni te dy amerikan-inatcinj.

Ec e mos beso ne koincidenca... smiley

P.S. Ty me shume se gjithska tjeter te tradheton mllefi. Megjithate me ip jo-shqiptare ke shanse per me shume sukses.

Keto krahasime behen ne fund te mandatit. S'mund te krahasohen 8 vjet me 1 vit. 

Paras se te bohet kjo pyetje, duhet te behet nje pyetje tjeter. Sa ka vjedh qeveria Berisha nga rruget e shtruara, vecanrisht Rruga e Kombit  ? :

Pa proceduar hajdutet ne gjyq, nuk mund te behet as 1 km rruge. Si me bo investime, shkel e shko,? nga dalin keto lek,  bien nga qielli ?  

Asnji km, nuk ka shtruar se po maron ato qe ka lon pa maru ai i pari, i cili u priste shiritat nga shtate here...

zgjedhja korrekte eshte:

asi km, se i maroi sala tan rruget

Kishte bere Saliu ca rruge, kishte shtruar. Vec ishin mbush me lapidare anash! Kinda creepy! 

Qe nga koha e filmave te Damiano Damianit e vetmja mundesi e Sigurte e grupeve krimnale per te fshehur Gjurmet e Vjedhjeve e pstrimin e Parave te Pista kane qene Rruget . Parate e te gjith Drogaxhijve te Saliut jane pastruar e ngurtesuar ne betone , dhe  nje ze  Quhet Rruge.. duke shperblyer pa kriter brenda e jashte Vendit cdo mbeshtetje per Karrike e Vota !

Nuk ka se si shpjegohet ndryshe gjith ai "shperthim " " anthuziazem " e "kenaqesi "

Sa mrekulli  kur te can mes permes  Saliu ( Tm Jozefina ) .

Por duhet thene i papergjegjshem pa asnje Kriter . Perfshi dhe varrin Hapur qe e Quajti Rr, e Kombit !Dhe me kryesorja si Fjamur Fitorjeje , ku nuk perfshihet asnje Element i perspektives se tyre si psh Jetgjatesia dhe Mirmbajtja . Pa permendur ketu ..sigurine ne to smiley e shume elemente teknike .

A ka kthim mbrapa ? Jo .Te shfrytezohen e mirmbahen dhe te mos ecet me qorrazi e Hajdutazi si Salinjte .Nje gje te behet , te kete Garanci te Plot .Jo se me Universitetet !

Ndertimi i rrugeve nga Salinjte nuk eshte kriter Mates .Eshte Fatkeqesi qe do zere cdo Qveri !

 

Pyetja eshte shtruar gabim, ndoshta pa ndonje qellim te keq. Perpara se te behej kjo pyetje, duhej sqaruar audienca sesa ka qene plani i shtrimit te rrugeve per vitin 2014. Pa ditur sesa ka qene plani nuk mund te kete asnje baze krahasuese. Sepse or taj qeveria ecen mbi baze planesh dhe alokim fondesh dhe jo mbi baze tekash kryeministrore si te atij boles me emrin sali. Jo per gjo po te gjitha rruget i ka bo me pare borxh (kredi tregetare) e me preventiva te fryre e ku nga shryrja e tyre mbushnin xhepat ushtria e saliut.

27 metra.

Ti me shume se cdo tjeter duhet te dish qe cilesia ka me rendesi se sasia, i dashur ACDC1... smiley

Zero me bisht smiley

kjo qeveri e ka fillu per smari... nga perdet, fasadat, lyerjet me boje e qelqere... e sa per rruget ka akoma kohe shqiptaret nuk kan rraporte te mira me asfaltin

kjo qeveri e ka fillu per smari

Nga 300.000 vende pune, kane arritur te punesojne 9.000 vete, dhe keta ne administrate, pa shtuar ketu se nga keta 9.000 gjysma e tyre jane te dubluar, paguhen dy rroga per nje vend pune...Paskesh lyer fasadat ..?smiley

Asnje shyqyr Zotit, se na cmendet me kete urine tuaj barbare per asfalt. Vetem ne Shqiperi maten qeverite me sa km rruge kane shtruar, sikur te ishin ndermarrje komunale. Mendesia katundareske e babezitur per beton nuk mund te kishte kriter tjeter perzgjedhjeje.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).