Ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Shkodër, ku tifozët e Tiranës dhe Vllaznisë u përplasën mes tyre, e ka dënuar edhe Kryeministri Edi Rama. Ai ka garantuar se qeveria do të bashkëpunojnë ngushtësisht me Federatën Shqiptare te Futbollit për të marrë masat e nevojshme për parandalimin e këtyre ngjarjeve. “Stadiumet në Shqipëri s’mund të jenë më peng i barbarëve! Do bashkëpunojmë ngushte me FSHF për t’i dhënë fund histerisë turpëruese të dhunës”, shkruan Rama në faqen e tij në “Facebook”.

Lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin veriperëndimor, ka reaguar edhe Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, e cila theksoi se duhet të merren masa të menjëhershme që ngjarje të tilla të mos ripërsëriten. Ngjarja e dhunshme në Shkodër nisi gjatë ndeshjes së javë së tretë të Superligës mes Vllaznisë dhe Tiranës, të zhvilluar në “Loro Boriçi”. Ndeshja qe përfundoi 1-1 u shoqërua me fyerje nga të dy tifozeritë përgjatë gjithë takimit, ndërsa degjeneroi në përlapsje në 10 minutat e fundit të lojës.

L.V

41 Komente

ore po keta ca kane qe rrihen me  njeri tjetrin..?  a thua sikur po luhet ndonje futboll  i papare atje  dhe jua prishi arbitri spektaklin..smiley

Turp eshte sherri per futboll, s'ka budallallek me te madh, po dhe keta te Tiranes kishin nevoje per nje mesim. Shko ne shkoder e shaji "maloke" ne cdo ndeshje. Pastaj mire qe hyne ne fushe, por benin dhe si te forte. Duron sa duron robi...Me 10 shkodranet e pare qe zbriten ne fushe pastaj, ia futen vrapit. 

Hahaha I paskan ofenduar duku ju thene   "maloke". Dmth ata qe paskan gjuajtur me gure e ushta nuk paskan qene shkodrane. Le qe shkodranet kane zbritur poshte ose matane detit. Keta duhet te jene shkodrsnet e rinj. Lol

Budedallik, ne stadium shkoja rralle, dhe me vinte çudi me ca trapa qe nje e dy vetem shanin lojtaret dhe arbitrin.  

Ne lojen Shqiperi-Serbi ne Tirane a do lejoj Rama ardhjen e Tifozeve Kosovare?

A do lejoj Rama mbajtjen e parullave nacionaliste ne stadium?

Si parulla psh: "SHqiperi Etnike" "Kosova eshte Shqiperi" "Serb i mire eshte Serb i Vdekur" harten e Shqiperis Etnike apo policia Shqiptare e Rames do i arestoje tifozet dhe do i konfiskoje parullat nacionaliste????

Policia e Shqiperise do shperndaje ilac per morrat e me kryesorja falas.

Policia e Shqiperise nuk e ka bere asnjehere keto qe po thu ti - pse flet pa lidhje? 

Me kujtohet ne ndeshjen e fundit me Greqin policia e Tiranes nuk lejoi Tifoze Nacionaliste Kosovare me Parulla Nacionaliste te futej ne stadium. Kishte kontrolle dhe i konfiskoi gjithe parullat nacionaliste edhe flamura Shqiptare.

Mos fol kot se parrulla te tilla nuk lejohen edhe nga UEFA.

Nuk mund te shkosh ne stadium me parrullen "serb i mire eshte serb i vdekur" se late nam me keto budallalleqe.

Fitorja jone me Serbine ,na duhet dhe pastaj festen pas ndeshjes dime si ta organizojme.

Dmth jeni kunder parulles "Kosova eshte Shqiperi". Nuk kuptoj kete nga nje Shqiptar po te ishe grek do te kuptoja.

Une jam shqiptar 24 karat aga dhe jam pro bashkimit me Kosoven.

Shko akuzo ndonje tjeter per grek jo mua.

Respekte nga Korca.

Nga devolli thuaj se eshte ndryshim I madh.

Po te isha nga Devolli do ta thoja,nuk jam nga ata qe fsheh origjinen.

Por te paret e mij kane ardhur ne Korce ne vitin 1850 nga zona e vakefeve,dhe nga Dishnica.

Tani ky jam nuk mund te nderroj origjinen se do ti.

 

Bravo Kroca respekt per njerez si ty me zemer Shqiptari.

Por parulla " Serb i mire eshte Serb i vdekure" eshte parulle shume normale eshte soft nacioanlism nuk eshte ndonje ultra nacionalizem.

Lufta ka  15 vjet qe ka mbaruar aga efendi.atje duhej ta kishit treguar trimerine jo ne stadiume ku e shumta qe mund te arrini  eshte te perjshtoni shqiperine nga kompeticioni.

ka nje kohe per lufte e nje kohe per paqe thote bibla.

+1

Ne stadium futet per futboll, jo per nacionalizem. C'kuptim ka te perdoret futbolli per keto gjera? Po deshet gjera te tilla shkoni para ambasades serbe. 

Athere te futemi ne stadium me flamura te bardhe se nuk ka Shqiptare ne jemi ndonje Alien apo Ufo te ardhure nga Marsi.

Je ne vete ore ti. Futbolli eshte gjithe boten Krenari Kombtare dhe Nacionaliste.

Krenari kombetare, jo salle politike apo arene sherri. Vetem llumi i shoqerise shkon per sherr ne sporte. Shpresoj vertet qe llumin ta mbajne jashte stadiumit e ta lene ne pyll, ku kane vendin. Ato qe duhen protestuar me te drejte, nuk behen ne stadiume. Stadiumi eshte per loje e per paqe.

Me pak fjale, a do lejoj policia qe kafshet te sillen si kafshe...

fiks kjo eshte pyetja

Thirja "Kosova eshte Shqiperi" te duket kafshe ty?

Keshtu si ty mendonte edhe Voisllav Sesel me Sllobodan Millosevicin qe deklaruan se me nje MIG per 24 do marim Shqiperin.

Fanatiksat e Tiranes,kudo qe shkojne kane provokuar por sic duket kete rradhe rane ne hundleshe.

Po pra se kur shkune ne Korce me sa di une u detyrune ta nderrojne tekstin e hitit te stadiumeve "Bulevardi"

Bulevardi Korces
Ka vajza pa mase
Qe kerkojne pa sukses
Cunat e mamase.

Vallahi o korento, tifozlliku do bythe. Mund te blesh nje here mos-renien nga kategoria e me pas kampionatin na 2-3 vjet, me paret e Gimes dhe Ridvanit. Po tradite nuk ble dot. Pranej le rob qe e kane ndjek kampionatin shqiptar ne vite te flasin. Se me verte o bo kampionati shqiptar me 2 K ne krye (Korca e Kukesi), po do duhen ca dekada qe t'ju vije rradha e fjales juve. Me perjashtim te 3 skuadrave te Tirones nje Shkoder e nje Vlone ka pas. Te tjerat kane qene mall per librin "Shkelqimi dhe renia e shokut Zylo"

 

pse te mos  i lejoje o aga!  ketu po lejohet maks velua me kompani ,e jo shqiptaret,pavaresisht se ku jetojne.

ne fakt ndonje ndeshje kombetares mund te behej ne prishtine,po kush do ta bej thuaj?

Te them te drejten ne kete forum vetem ti me dukesh Shqiptar me Zemer. Gjithe tjeret me duken si pjell greke.

Do ishte mire te behej ne Prishtin por e dime mire qe Rama, Berisha, Thaci jane servil te nderkombtarve dhe nuk kan guximin te organizojn ndeshjen ne Prishtine.

e ti a je pjella e shkjaut? 

Tek ne thone " Budallan mos e vet se te tregon vete" Tani pse nxehesh ore po nese je pjelle greke nuk ka gje te keqe ketu xhanem smiley

Ok athere do shohim a do kete tifoz Shqiptar ne Beograd edhe po te ket a do shpetoj gjalle?. Ne Tirane do vine shume ultra nacionalist Serb se e dine qe nuk ka nacionalizem ne Tirane dhe mbas loje shkojn te pine nga nje bire ne pub "Zdravko Colic"

Kushedi sa do te jete merzitur Kryeministri Kinez.

Kushedi sa do te jete merzitur Kryeministri Kinez.

Ai i shkreti nuk e di se shumica e tifozeve te Tirones dhe te Shkodres jane me 8 vjecare  smiley dhe kane hy ne stadium pa lek! 

Pranej deshte me e bo hyrjen n'stadium me dipllome Rama, po e kujtoi Nikolla qe per momentin kemi ne treg vetem diplloma nga universitetet e Berishes. I tha prit ca vite sa te fillojne te shperndajne diplloma universitetet qe do licencoj une. Aty Rama hoqi dore perfundimisht nga e idea e dipllomes si kusht.

kshu tulla llac per shkolla Berisha ka bo,edhe rruge ka shtru po ce do qe  ska mesus te hajrit,  dhe njerez te bojn punen , .. ti e di per cfare e kam fjalen, ka 20 vjet qe ne shqiperi shkollat sitemi arsimit prodhojne njerez te pafte per te zgjidh problemet siciale, edukative dhe arsimore, analfabetizmi ose braktisaj e shkolles per shkaqe ekonomike po rritet shume keto 10 vjet e fundit Berisha ja ka lone dopjo gjashten ne dore Rames, ne keto 20 vjet shqiperia nuk ka asnje sport te hajrit qe te perfaqsohet me dinjitet akoma me stadiumet e enverit , ene ato fusha sporti qe kane qene dikur ne tirone ose ne qytete te tjera jane zon me pall-ate..betoni

Nese nuk e ke kuptu qe po shajsha nivelin e "dipllomave" qe jane shpernda nga universitetet e licensuara nga Berisha, po ta them qarte fare qe per mu ato jane kartabythe. 

Sa per ate dopio 6-n qe i paskan ngel ne dore Rames, amon mos se do ja plasim te qames. Jo per gjo po ke permen ene betonizimin e Tirones ne te njejtin postim e ket Rama e ka si bicim selfie-dopio-6.

Ngjarja eshte me e thelle: populli do perplasje dhe mjafton vetem nje shkendije.

Deklarata e Rames i ngjan deklaratave te Gedafit, Erdoganit etj. gjate kohes kur fillonin protestat.

populli do perplasje dhe mjafton vetem nje shkendije

Pse cfare ka bo vaki ?!!  "shkendine" ?  po ca thu ?shpejt thuaja Berishes se ai kete po don !  i ke ra m`te, sikur te kete shkrujt Berisha, bo vaki ai i hedh nga nje sy Peshkut, se pensionist eshte

Ngjarja nuk është vetëm e Thellë por edhe e Cekët , e Gjërë , e Gjatë dhe e Lartë  . Papa tha "Jemi në Prag të Luftës së Tretë Botrore " dhe zëdhënësi tij që merrej me Thellësitë tha se " shkak mund të behet tifozllëku shqiptarëve "smiley  Më tej një tjetër zëdhënës që mbulon fushën " pse robi ka emër " shtoi se " rreziku vjen nga ata që kan emrin Marenglen "smiley

Rrofsh LeftKope që ma digjove llafin dhe i vërtite Pampersat

Shaloni në HU rrugaçët që ka lëshuar zallamahia e Sali Sqapit si dhi rrugëve dhe ua tregn Lali thellësitë dhe marenglenët  yve U !

 

 

O per te ardh keq qe sa filloi me u bo disi interesant kampionati shkune e lline kshu. Sidomos qe neshja rradhes do jete derbi Tirona-Partizoni. Ka dy vjet (qe kur i ra ne kupe parvjet) qe eshte pa diskutim eventi sportiv me i rendesishem mas neshjeve te kombtares. Fatkeqesisht do jete pa tifoze. Shume shume e ronde. 

injorantet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).