E shfaqur që pas mbrëmjes së djeshme në shumë nga mediat shqiptare, kjo video e kamerave të sigurisë dëshmon dhunën e ushtruar mbi deputetin Genti Strazimiri (PD) nga deputetët Arben Ndoka dhe Pjerin Ndreu (PS) në korridoret e Kryesisë së Kuvendit. Kjo dhunë, e ushtruar më 10 korrik 2014, u bë shkak që opozita të bojkotojë Kuvendin e Shqipërisë dhe për thuajse çdo ditë t’i kërkojë Kryeministrit të kërkojë falje ndaj saj dhe të përjashtojë nga radhët e deputetëve, Arben Ndokën dhe Pjerin Ndreun.

110 Komente

Dhuna duhet denuar nga te gjithe dhe pa rezerva! Nuk ka asnje justifikim! Te dy deputetet, ne nje shtet dhe shoqeri normale do te denoheshin rrufeshem nga gjyqesori, por akoma me shpejt nga istitucioni i Kuvendit ku perkasin, nga partite e tyre politike dhe mbare opinioni publik, pa dallim bindjesh politike. 

Dhuna pa kontroll eshte tmerri me i madh qe na kanoset (mos harroni 97-en!!), shume me i madh sesa cdo fenomen tjeter negativ, si korrupsioni, abuzimet e me the e te thashe. Dhuna shkakton pasojen e pakthyeshme e te pariparueshme te vdekjes!

Ne kete kontekst, pergjigja ndaj dhunes duhet te jete bipartizane! Koalicioni ku perkasin ti denoje te dy deputet dhe te marre masa ndaj tyre, ndersa opozita te heqe dore nga perdorimi politik i dhunes, si argument akuze ndaj kundershtarit.

Perndryshe te dyja palet, pozita dhe opozita, do te kontribuojne fuqishem ne konsolidimin nder masat popullore te bindjes se dhuna eshte mjet i pranueshem per zgjidhjen e nje konflikti! Dhe sinqerisht kjo "ndihme" nga politika nuk i duhet fare shoqerise sone, ku kultura e dhunes i shtyn adoleshentet te marrin jeten e shoqeve, ne shenje hakmarrje per nje refuzim dashuror!!

Plotesisht dakort Obi-Wan. Mjafton te lexoni komentet e meposhteme per te kuptuar sa i dhunshem eshte mentaliteti yne. smiley

 

Ca kafshesh! 

Arbeni duhet shpallur kampion boksi!  smiley

Si tha Dritero Agolli ne vaktit, shkerllatokraci, po s'paska pa dhe ai gje. Cfare do ta quante valle kete? Mbase dhunokraci e shkerllyme. 

Kuvendi ka reaguar ashper duke u distancuar nga...publikimi i videos...nga dhuna s'ka nevoje per distancim, plus qe ashtu do rrezikonte te akuzohej nga ngjalistat per baraslargim smiley

P.S. O admin, thuaji adminit qe Peshku e pat publikuar qi dje nje artikull per kete video grusht-rilindese smiley

Po jane dy grushtaxhinj, keshtu nje teme per secilin, perndryshe do plasi ... grushti ndermjet tyre.

or mire dhuna  dhe deputetet  dhunues do denuar e terci verci... por skandali me i madh eshte qe ky Arben Ndoka eshte deputet, nderkoh qe rezulton te jet denuar ne Itali per shfrytezim prostitucioni.. nje nga krimet me te renda qe ekzistojne!   dhe per çudi: as kryeminsitri  sflet,  as PS, as grupi parlamentar i PS as kryetari i parlamentit. askush..

Po mire mer ka treguar aftesi manaxheriale. Pastaj mos harro qe dhe ka rilind. Dhe me kryesorja ka grumbulluar vota me figuren e tij te nerume. Ja erdhen zgjedhjet e tjera ...

Kryeministri Rama vertet s'reagoi deri dje per dhunen e cubave te tij ne Kuvend, ama sot, nje dite pasi te gjithe e pane ne TV kete dhune, ai reagoi qarte dhe ashper: Publikoi ne Facebook nje grafik qe tregon se grushtat e Rilindjes ne Kuvend jane ne perpjestim te drejte me te ardhurat e miletit.

Kjo po qe eshte qasje artistike PR-i...kur plasen skandalet ne Shqiperi ti si fillim injoroi dhe sillu sikur je nje kinez qe jeton ne Australi smiley

Minxhozi dhe Bushati jane skeptike ndaj Prokurorise e cila shperndau njoftimin se do bente publike ca hetime bomba, e kur erdhi ora per te shpalosur hetimet bomba tha qe do filloje te hetoje kete videon e cila ka 3+ muaj qe stazhionohej. 

Me mire vone se kurre, tha, megjithate keta (e jo vetem) me te drejte pysen pse/si...e mire do benin qe si gazetare qe jane te pyesnin dhe prokurorine per nje prononcim zyrtar mbi te dhenat apo dyshimet e tyre se kush e nxorri kete video ne media, pikerisht tani.

Cudi si s'perben me shume cudi (tek mediat, apo tek elitat do thosh Kajsiu meqe desh te kacafytej me peshqip) fakti qe ne Shqiperi mediat kane dosje paralele me Prokurorine e Policine. Veshtire te kete kaq shume rrjedhje nga keto institucione pa deshiren e krereve te tyre... keshtu qe mileti normal qe formulon teori per rrjedhje te qellimshme per x apo y motiv politik. 

Sic duket e lexokan peshkun PR machine e KM.

Ndoka, Ndreu... Per keto me duket e kish fjalen dhe Maksi ca kohe me pare. lol

Keshtu eshte shume me e arsyeshme te shpjegosh "ortakerite " e tyre ne shtetin e Rumpalles dhe ndoshta do komente te pranueshme . Shembulli eshte i qarte . te dy krahet nga rradhet e sferave te larta te Politikes dhe Policise . Sa me shume te zberthehen keta "Izetrit " per njeri tjetrin aq me e qarte del se cfare shteti kishte Dosjeri babasqap ! Kjo i zbulon gropat e Haleve te shtetit te "projektit berisha "

Ky eshte nivel per PPU ..

Por te merresh me ripersritje bajatlleqesh qe dikush nga Profesorati Hicit te beje Moral se si kuptohet rrahja , smiley kjo per mua eshte nje bajatosje axhamijsh ! E denje per klasat fillore !

Ky Ndoka ka qene nja 20 vjet emigrant ne Itali. Duket qe ende s'eshte mesuar me jeten mes njerezve te qyteteruar. Te denohet qe c'ke me te.

Me thashetheme duhet te denohen shume veta atje ne Parlament i pari Sali Berisha per vrasjet ne 1997, por ai akoma eshte ne Parlament flet si bilbili i Ndroqit! 

Ndryshe nga aspirinat, rekordet italiane te penalitetit s'jane thashetheme, pavaresisht faktit qe tek mediat shqiptare ato u publikuan nga PD per interesa politike te saj; kjo gje s'i ben ato rekorde me pak te verteta, as nuk e ben dinjitoze heshtjen e Rames per kriminelet qe ka sjelle ne Kuvend, edhe pas publikimit te ketyre rekordeve.

Per vrasjet e 1997--pas te cilave ishte PS-ja ne pushtet per dy mandate, e tani eshte prap ne pushtet--ti ca pret, qe Berisha te denoje veten? Nga kush pret ti qe ato krime te zbardhen e denohen sot pas 17 vjetesh, nga "mensa e SHQUP-it"? 

Teoria Berisha as original sin, aka fajin e ka Saliu, perpos qe ishte shume e pjerdhur, logjikisht duhej te merrte fund si alibi per Ramen e ramistet pasi Saliu u rrezua nga pushteti ne menyre spektakolare me "nje milion shuplaka"...pervecse ne mendjet e krimbura te militanteve si zotrote (baras-grupi-larguar, jeni dakort me Virtual Sillo 2.0 si nofke per kete tipin?) qe per cdo krim a faj te PS-se nxjerren flamurin e krimeve te PD-se, dhe anasjelltas.

Xhanem keto marifete juve ed-ngjal-ramistet i keni mesuar nga Berisha me shume sesa nga Rama, se Berisha ishte specialist ne diversion; fliste gjithmone per krimet moniste dhe per bijte e byrose sa here qe i plasnin skandale, ne menyre qe mileti te harronte skandalet e Berishes dhe te merrej me fjalet kyce te Berishes...bllokqene p.sh., sic merreni juve sot me fjalet kyce te Rames, mensa e SHQUP-it etj.

Per vrasjet e 1997--pas te cilave ishte PS-ja ne pushtet per dy mandate, e tani eshte prap ne pushtet--ti ca pret, qe Berisha te denoje veten? 

+1

Per vrasjet e 1997--pas te cilave ishte PS-ja ne pushtet per dy mandate, e tani eshte prap ne pushtet--ti ca pret, qe Berisha te denoje veten? 

Shume e drejte,  per derisa Berisha kendon si bilbil Ndroqi ne Parlament akoma, pa u vendos Drjetesi per 1997, dhe ngjarje te tjera  tragjike me pas ,ku Berisha ishte pergjgjsi kryesoor i deshtimeve dhe i krimeve te shumta  natyrisht,do te kete percarje  mungese stabiliteti  do te kete grindje, sepse ai eshte nje smundje 23 vjecare per vendin tone!  Ai njeri do rremuje do gjak do pushtet personal,

Aty ne Parlament ke me 10 ra raste te dhunes, verbale, fizike, te mpleksur me imoralitet dhe strumbullari i te gjithave eshte Berisha! Mos e beso po deshe! 

Ndryshe nga aspirinat, rekordet italiane te penalitetit s'jane thashetheme, pavaresisht faktit qe tek mediat shqiptare ato u publikuan nga PD per interesa politike te saj; kjo gje s'i ben ato rekorde me pak te verteta, as nuk e ben dinjitoze heshtjen e Rames per kriminelet qe ka sjelle ne Kuvend, edhe pas publikimit te ketyre rekordeve.

Po te kishte qene e vertete ajo, do ishte arrestuar me kohe ai. Ai robi e sqaroi qe ajo ngjarje ishte ngaterrese e drejtesise italiane dhe qe i pari qe e ka punesuar ka qene vete Berisha. Per genjeshtra te tilla duke modifikuar kontekstin, berisha e PD shquhen, si puna e asaj se thyerjes se embargos me Iranin, ku ndoti emrin e gjithe vendit per 24 ore sharje qe pastaj u pergenjeshtruan. Sigurisht qe keto gelbaza qe nxjerr Berisha ka kush i ripertyp, ndaj dhe jua peshtyn juve ai. S'eshte idiot fare. Ndersa per grushtin ky tipi duhet denuar.

 

Arben Ndoka - Faqja Zyrtare

12 July
Pasi më në fund u kuptua që opozita e paska pasur fjalën për mua, pasi shumë kriminelë dhe vrasës komisionerësh i ka në krahun e saj, doja të sqaroja disa momente për opinionin publik që të shmangen abuzimet e qëllimshme nga elementë të caktuar.
Opozita ka publikuar një vendim gjykate për mua duke vazhduar në këtë mënyrë përpjekjet e saja për të bërë pis emrin dhe figurën time.

__

Ai Strazimiri ate grushte i ka pak ..

 

Sa turp keta malok te Rilindjes ca kulture

Otrap nuk ka faj rilindja ne kete mes, seshte pune rilindje ketu ..

fajin e ka "shpifsi" Stazimiri dhe plaku i tij Berisha! Gjuha kocka ska po kocka bluan thote nje fjale! Shpifja eshte shume e rend dhe shume shkatruese se nje grusht! Nga shpifja jane vrare njerez! Eshte denuar njeri per shpifje ne Shqiperi ? 

Lexo pak Arben Ndoken cfare thote :

Dhe vreri rradhës ishte kundër meje, duke konfirmuar sërisht rolin e rëndomtë që ka kjo opozitë për demokracionë e vëndit tonë. Por opozita është aq e impenjuar në "misionin" e saj të rëndomtë sa harron të mbajë në konsideratë shumë fakte. Disa nga faktet që doja të përmëndja pa dashur të zgjatem shumë duke rënë në nivelin në të cilin ka rënë opozita e sotme, është se vetë lideri i mazhorancës së asaj kohe na përgëzonte dhe vlerësonte mbështetjen dhe votat që i siguronte fisi jonë në qarkun e lezhës dhe jo vetëm.. Dua ti kthej në memorie opozitës se në kohën që ajo qeveriste, emërimi i Arben Ndokës si drejtor në një nga Institucionet e rëndësishme të vëndit mbante firmën e ministrit të tij dhe të sekretarit organizativ të partisë demokratike. Si ka Mundësi që Partia Demokratike i ka kërkuar një "krimineli" si Arben Ndoka që ti përfaqësojë në zgjedhjet lokale për bashkinë e qytetit Lezhë?!

Arben Ndoka

Këto janë strategji të vjetra të Berishës të cilat i ka përdorur me fise në verilindje të Shqipërisë dhe brënda llojit si në rastin Meksi, Hajdari etj. Por unë dua ti kujtoj opozitës se në ndryshim nga shumë deputetë të saj, un nuk kam zgjedhur të kandidoj në ndonjë qytet tjetër por pikërisht në qytetin ku jam rritur dhe ku më njohin të gjithë. A mund të më thoni si mund tju kërkoja unë votën dhe mbështetjen popullit të lezhës nëse nuk do të isha ballë hapur para tyre? A mund të arrihej ai rezultat rekord i cili u arrit në qytetin e Lezhës nëse unë do të përfaqsoja atë që pretendon opozita? Këtë sqarim e bëj për mbarë opinionin publik dhe jo për një pjesë të flliqësirave të PD të cilët i njoh mirë dhe më vjen turp që i kam në krah, duke i kërkuar ndjesë pjesës të shëndoshë të saj. Ju mund të mundoheni sa të doni të bëni pis emrin tim por lezhjanët do më njohin gjithmonë si “Beni” që ju është gjindur gjithmonë pranë në hallet dhe problemet e tyre me aq mundësi sa kam pasur, shumë më parë se të merrja mandatin e deputetit.

Ne Kuvend, logjikisht, duhet te jete ajka e vendit apo jo? Ajka e vendit qe shan me keq se rrugacet dhe qe pergjigjet te sharave po si rrugacet?

Eshte ster-diskutuar me pare ketu ceshtja e Ndokes. Sesi dokumentet qe ishte denuar ne Itali nuk ishin falco tip Kristal. Si dhe thame qe PD-ja vete e kishte marre ne pune megjithese ishte denuar. Nuk shfajesohet Berisha/PD, por edhe per te qenurit deputet tani per PS-ne e paska fajin Berisha? Mire PD-ja e beri gabimin para disa viteve (dhe duhet te pergjigjet), po PS-ja eshte e lare?

 te qenurit deputet tani per PS-ne e paska fajin Berisha? 

Cfare problemi ka Ndoka ? 

Ka ndonje vendim gjyqi qe Arbeni eshte kriminel, apo rrugac apo ku di une tjeter cfare thote PD dhe Stazimiri ?!! Se sikur ky Ndoka ka marre nje deklrate nga shteti Italian qe sqarohet mire se ky person eshte i paster nga krimi! Apo eshte ndryshe ceshtja?!! 

Se sikur ky Ndoka ka marre nje deklrate nga shteti Italian qe sqarohet mire se ky person eshte i paster nga krimi!

Nese eshte keshtu, atehere e paskam gabim une. Une s'dija te kete dokument te tille. Kam lexuar per vendime gjykate te pazgjidhura e per burgje.

Po sepse lexon vetem peshkun. Po te kishte qene vertet fajtor ai s'do ta kishte qepur gojen PD-ja. Thjesht leshoi nje shashke e s'u ndie pastaj, ia la punen ripertypeseve te gelbazave te Berishes.

Ne Liveleak ka dale nje tjeter polic amerikan qe keqtrajton nje qytetar, dhe ndryshe nga javet e tjera, kete here eshte grua shtatzene me barkun te goja qe perplaset ne toke si thes me patate nga nje polic sa nje dollap. Nuk e di une ca kafshesh rrit ai vend, por gjithnje ia del te me lere pa fjale.

http://www.huffingtonpost.com/2014/09/24...

ah, zogu i vogel. Kushedi sa je tronditur.

E di qe s'te ben pershtypje, sepse je mesuar te te perplasin burra sa nje dollap pas dyshemese e pas mureve, por ndryshe nga ju homoseksualet, njerezit normale tronditen kur kjo u ndodh grave shtatzena. Ti vazhdo te perplasesh pa problem, s'te paragjykon njeri.

po flirton me mu apo ashtu duket? perderisa ben dallimin per homot simpatike, jam i sigurt se ket rezistencen e ke sa per sy e faqe.

hajde shkele njehere syrin sic ben me xaken

E di qe ta ka qejfi, por s'do te jem une ai qe do te te perplase heren tjeter pas murit. 

he mo he, arqiiii!

me shkruj ne privat kur te jesh gati

Ky polici eshte kusheri i Ndokes qe po e sjell ne bisede?
 

Do vi dhe njehere per Drejtoreshen qe nuk duhet ti shpetojne gjerat Figurativisht , pasi do te shquhet kur kap "gjojna mer Jahu ",  si e baraztundur ... Po me pak ,oh sa fare pak dashtuni sqaperore ! 

..aka fajin e ka Saliu, perpose qe ishte shume e pjerdhur, logjikisht duhej te merrte fund si alibi pasi ... e smileyshume ligjerime nga Derstila ...biles dhe me krimba militante smiley

Diten e shiut te Modh pajk -pajk , dy ministrat e " brendshem " Real te Partive ( Ruci -Palo..ja ) u pane nen mbrojtjen e te njejtes Ombrelle rastesisht . Kur Xhibolja digjonte meshen dhe ngazellehej se "fajin nuk e ka me Saliu " ata biseduan dicka .Cfare?

Ja leme Kac Miftarit te merret me " e kujt ishte Cadra " por nje gje eshte e qarte...Fill pas kesaj 

Prokuroria nxorri urdher Ndalimi ..per trute e Xhibolisteve dhe mendjezbrazurve adoleshente "sa keq eshte te rihesh " .keshtu qe "rrahja " kaloi ne Prokurori smiley

Xhibolja duhet te kuptoje se Shteit Dosjer iRi i Krimit Berishist qe mbajti ne kembe shtetin e Sqeperve me Injorance Korrupsion , Shantazhe e Izeter , duhet shperbere !

Ndoshta Xhibi i kupton me vonese por  i falet se si i thot Komentuesi Gjembit  "Nuk mbush se je Gjib "smiley

Tahiri ka dashnore ! Perla e vitit per buzshpervjelurit !

komentusi, xakja dhe arqileja jane bo si 3 musketieret.
Futet najher dhe ilir-jani si d'artanjani po ky ka tek-tuk naj konflikt me xaken. Konflikt brezash dmth. Dihet qe D'artanjani rrembehej pak si me i ri

Gjemboooooo. ...Te ka ik prap smiley Ndoshta nuk ja ke sqaruar qe eshte Nje akoma . Apo vendose ta kullosesh  te Tredhurin .Lajmero te pakten  thuj qe " Po i heq kapistren dhe hejbet . Ruajuni nga shqelmat dhe ndotjet  . smiley

o-idris-o, cfare ke qe pellet emrin tim ne cdo 3 komente?

E ke huq te keq kete qe vjen vone Gjembec .Hec ne kohe dhe kur duhet ! E boni nji xhiro AI smiley

Ushqim per Gomere e Keerice je ,  pse te duket cudi qe cdo thirrje  te duket si Pellitje smiley?

 E ke pas ne kujdestari te Tredhurin dhe nuk duhet ta braktisesh tani qe eshte afer shkarjes Totale Vetem ti ja dije "stilet" Apo i harrove pluset smiley Ai na shau dhe nga Grate e femijet per ty ..dhe Xhibolen apo harrove ? Edhe tani shkrihet sa u lexon dhe qulloset i teri nga ..shurra .

Rriji afer ose Lidhe se te turperoi . Eshte produkt i ..Ka se ku ..ka se ke ..po s'ka me se dhe me mire se ty nuk e di njeri . Bo si te dush po lajmero kur e bie !

Po ti qe vajte 40 e prape ben si kalama bythe, i kujt brezi i bie te jesh?

une jam i brezit qe nuk i kerkoj tjetrit qe t'me bej shok ne fb qe t'shofim se kush eshte trim. Po ti qirje je i vogel dhe ca leshko. Kujt i ke ngjare xhanem se tet eme e ke te shkathet...

Nje kategori njoh une qe shahet nga mami kur eshte 40 vjec, dhe s'eshte hic kategori e mire. smiley Dhe ju homoseksualet e vuajtur nga diskriminimi zakonisht nuk merreni me gjera te tilla, po ti ben perjashtim. Je fiks si ai shku yt Kristi ketu ne peshk.

me duket ta lavderova po kjo nuk eshte kryesorja. Shqetsuse eshte se ka njerez qe harxhojne kohen ne google per te pa emrin apo te dhenat e dikujt. Qe thu ti qirje, mos e harxho kohen me google.

O qirje, a prishesh najher duke kerku google dhe duke mendu per mu?

Me vjen keq por s'jam te shoqata jote e homoseksualeve. Dhe s'kerkova ne google mo, po kishe dale ne tabele te nderit tek dosjet qe me sollen ne mesazh, hehehehe. Shume pederast simpatik dukeshe. Me behet qejfi qe atje jashte te pakten s'duhet ta fshehesh seksualitetin.

me 2 apo 3 gishta qirje? kjo eshte pytja qe po t'bej

 

me vjen keq por s'jam te shoqata jote e homoseksualeve

 

kur e thua kshu, tingllon sikur po vuan mo qirje.

Me fal, po s'e kuptoj zhargonin e homoseksualeve.

shume pederast simpatik dukeshe

 

ja nje hetero qe nuk eshte homo po qe shpreh simpati per homot simpatike

keta plehrat e PD duan dajak 3 here ne dite bashke me sahanlepirsat qe ju shkojne nga pas. Kane 8 vjet qe bejne si cuba, e shkerdhyen shqiperine 20 vjet tani duan te drejta ne parlament dhuna dhuna dhuna. Pis milet! 

Dergojne ketu edhe nga nje dhi te zgjebur qe pyet po ai tha gje ne facebook? 

Me ne fund reagoi dhe Krye-artisti Rama:

- Fajin e ka Prokuroria qe ben hetime te teperta per rrahje te deputeteve ne Kuvend. Para epokes se ngjales deputetet kishin arme ne Kuvend, plus qe mua me shau Saliu me liber shpie dhe Ina Rama s'beri hetim, keshtu qe s'ka kuptim qe tani Llalla te hetoje deputetet e mij "thjesht" per rrahje (plus qe boksi ne Kuvend te sjell ne forme, shih Liken).

- Fajin gjithashtu vazhdon ta kete Saliu per kriminelet qe ka sjelle PS ne Kuvend, sepse Saliu--sic thone the ngjalagjitatoret e Peshkut--ka vrare njerez ne bulevard dhe e ka quajtur kryeprokuroren e atehershme lavire bulevardi.

- Pasi i thashe gjithe keto gjera per Prokurorine, ju betohem ne Facebook qe une s'do them asnjehere asgje per Prokurorine, se une s'jam Saliu. Poshte mensa e SHQUP-it dhe lakrori i saj diabolok me armé maloku!

Facebook-reagimi kryeministror ~

Sikur ju pertypesit e gelbazave te Sales te kishit treguar te njejten deshire per drejtesi dhe per gardistet qe vrane kater veta e s'u denuan, ne vend qe te thoshit se bene detyren, komentet tuaja ketu do te ishin dukur me pak hipokrite.

Ja ca komente poshte postimit te Rames ne Facebook per kete ngjarje, te cilat ilustrojne se si fjalet e Partise influencojne dhe ushqejne diskursin publik te mili-deleve (imagjino te presesh qe keto blegerima te bejne dhe rolin e kerkimit te llogarise ndaj atyre qe i sjellen ne pushtet me votat e tyre):

- O sali gjec belane nga zoti se e rrenove vendin vec anormali kerkon zhurm shum zhurm zoti ta marrte hakun e keti populli.

 

- Cfar drejtesie eshte kjo zoti Rama ku ne 21 janari u vrane njerez te thjesht , dhe se u godit nje ajdut nje palaco si i themi ne nga anet tona te ndiqen penalish, bjeru ne koke pak vuajtet dhe vuajtem per 12 vjet".

 

- bavo edi

 

- Prokuroria duhet te hetoj provokatoret e arritjes ne grushta ata e duanta diskretitojne vendin me kesisoj provokimesh qe flasin vetem shpifje por kur ishin vete ne pushtet skan lene gje pa bere pd turpi i shwiperise dhe ti eduart

 

- opo un kam nje vrejtje x ate deputetin, me aq u mjaftua me dy grushta, ai strazimiri eshte dobiç e ka hak me shum se aq, duhet rrahur paq

 

- Sa ishte Nano ne krye te PS Berisha bente qejfe por me Ju e ka punen piske se ti nuk je aq tolerant dhe ky eshte halle per ate .. 
Ju lutem mos i lere te dy Deputet ne balte se Berisha ate do ,por Berisha duhet te dije se ato dy Burra kane aq njerez sa .....!!!

 

- Z.kryeminister uroj qe tia dali mbar gjykata .....

 

- Dajaku shtron ariun,e jo me njeriun si ai q hengri grushtat,e keni par sa i urt eshte ber, nuk flet me, me kopetenca,llapaqeni.

 

- You are the best kryeminister

 

- prokuroria eshte vendi me i degraduar qe ekziston ne shqiperi!!!

 

- Prokuroria te zbardhi 21 janarin dhe gjitha vrasjet qe ka bere Sali berisha gjate 8 vjetve ne pushtet

 

- eshte gabime gjyajtja ky koke pingponka vete e nxiti dhe e mori cha meritonte po jo ne Kuvende .

 

- Po pati byth prokuroria te hetoj vrasjet q beri sali qeni,jo keto q skan as nje lloj rendesie.i lumt dora, i futi 2grushta po me te fort tja kish dhen qe ta rrexonte ne tapet.

 

- Pa asnje pike dyshimi : JE NJE ZOTERI ! 

 

- Hera e pare qe me pelqeni zotni kryminister.Edhe se asht nji krim i vogel grushtimi krahasu me krimet mdhaja qe prokuroria mbyll te dy syte

 

- Po mire ne gjithe keta prokurore vetem njerezit e Sales bejne komande,turp per ju qe keni edhe gurin edhe arren dhe sjeni ne gjendje per ta vene ne pranga kafshen SALI

Genjeshtra e radhes e Xhibit. Si s'u lodhe mer burre duke sajuar. Ja ca nga komentet qe Xhibit s'ia kane zene syte, por ka marre ato qe i interesojne babait Sali. Rastesisht, komente te tilla jane shumica. Fjale qe te sala te bejne ban po i the.

Luan Kruja Ligji duhet te veproje ....fundja parlamenti ka nevoje per njerez me karakter te forte jo per njerez me grusht te forte......
 

Orik Oriku Se nuk ka patur reagime te prokurorise ne te kaluaren sdo te thote se nuk duhet filluar diku. Dy deputetet e PS jane rrugace e kriminele sic eshte dhe strazimiri i PD. Kur keta trimat e ps qellojne ne parlament cfare mund te bejne ne me njeriun e thjes...

Orgis Sinani Ju jeni te gjith Njesoj..Neqoftese vazhdojm se cfare ka bere qeveria e shkuar nuk ecim perpara asnjeher..se ti vet kshu ke then...po ju preken interesat e juaj Jo nuk pysni Jo per prokuri po per Asnje ..na zhgenjeve me kete status ...dhe 3vjet ngelen nqs nuk Ben populli nuk esht budalla
 

Besnik Demaj po z.Kryeminister,nuk duhet te nderhyni,te beni presion etc etc ( si qeverite parardhese) por me lejoni tju them qe ne nje vend civil,demokrat dhe se fundmi Europian ( nga 23 qershori i kaluar) eshte absurd FAKTI qe Prokuroria e Republikes anashkalon c...See More
 

Shpetim Lika Pse normale ju duket kjo zoti kryeminister ne parlament kur ata grushtojn pa asnje problem lind pyetja keta jasht parlamentit jane te afte te bejne cdo gje nese ju duket normale mbajini me mire duhet te largohen nga parlamenti opinioni publik ne kendv...See More
 

Gasper Marku Zoti Kryeminister ! Deputetet te djathte e te majte behen gangstera duke vjedhur duke abuzuar me votbesimin e gopullit kan bere e po bejne biznese te fuqishme. Dhe ne kuvend sjellen si rrugaqe si ujqer te babzitur. .
 

Hemenraj Tosku E dime qe tash je futur komplet ne psigologjine e shqipetareve.dhe deklaron pikerisht ata gjera qe na gufojn zemren.por duhen fakte pas c'do deklarate.dmth cdo akt krimi te denohet pa diferenca..LIGJI TE JETE NJESOJ PER TE GJITHE.
 

Servet Xhelili Zoti Rama,fakti qe po qeveris me Meten,dhe fakti tjeter qe po fut ne parlament,njerez me precedent penal,eshte demi dhe sherbimi me i keq qe po i ben vetes dhe karieres tende politike.Tani e keni te veshtire ta besoni kete.Po shume shpejt do ta kuptoni se kam te drejte kur po konkludoj keshtu.

Arqi-ngjale, mos ja qit emrat miletit te Facebook-ut ne Peshk. Pavaresisht nese ata jane ngjala milidele si puna jote ose jo, s'ka pse ja ben publike emrat ketu; mund te sjellesh tekstin dhe pa emra.

P.S. Une s'thashe qe ato qe solla une jane te gjitha komentet o dele, thashe "ja ca komente"; ndaj dhe e vura link-un aty qe te shkosh ti te kullotesh per komentet kualitative dhe ngjale-mepak-kompromentuese smiley

perpiqu sa te duash ta rregullosh ate qe bere smiley. Fakti eshte qe ti e paske huq te modifikosh cfare thuhet, dhe te genjesh sy per sy. Ketu genjeve dy here. Heren e dyte per komentet e robve atje, dhe heren e pare per ate qe donte te thoshte Rama, i cili tha qe prokuroria duhet te beje te njejten gje dhe per ceshtje me te rendesishme, dhe vuri ne dukje se si iu be presion ish prokurores se pergjithshme me polici, e gjera te ngjashme qe ju pertypesit e gelbazave te Sales i shmangni me vetedije, dhe qe tani s'po ndodhin me.

smiley Te kesh dyzet Tredharake ..39 ti cash dhe nje ta Ruash per te bere Xhiba kur lexon kete derstiliste  si Xhibolja  ..per nxjerrje emrash smiley

Po zoti Rama cfare ka thene per Left Me ....yyyyyyy te shnderruar ne ..iiiiiii ne fund pas habitise se "dr Flori kishte bere nje kenge " dhe xhibolja kishte zbuluar " y none sa komente " smiley

Po patjeter qe do thone dhe duhet te thone .....

Ndryshe nga "na kem feisin e bukit or tie " te  sali Qenef berishaes " qe nuk ka faj mo mer jahu " ka njemiljone Fansa ku Hyn ti dhe Gjembi me nga 100 mije simptathisje sejcila , dhe fale o Zot leftKopeja me supermbesen e Jozefinen me te tjerat ... dhe ca pak i Tredhuri me do vandake te tjere , karieriste te fshehur me njeqind flamur qe bejne ham- ham BLoqeve , si natikomunsite te oreve te Para  smiley

Ndersa Rama ka marre njemiljon Vota per te qene NORMAL , per te mos u trembur qytetaret si  nga kafshet e berishes dhe patjeter ti thone qe ta vleresoje se nuk duhet Mbeshtet KRIMI ngado qe te vije .

Pritni pas te baraztundurave te Dashit si dhelpra mbase i bie ndonje ti ngulni dhembet se pas te Tredhurit nuk kini cfare te prisni smiley  

PS-ja ka sjell kriminela ne kuvend - ndersa vet kan terrorrizu gjith miletin e pajafajshem sa here ka pas zgjedhje ne keto 25 vjet. 

Ububu - aman fajin nuk e ka Saliu

Sa gjynof deputetet e PDs

Nje here e nji kohe i rrihte Sala. Tani i rrahin keta te PSse.

/Ai qe te rreh te do

Ej, tani qe prokuroria arreston, heton dhe huton ke te doje pa ia pasur friken politikejve, gjejeni kush ka fillu me pas cik siklet kur bjen akshomi! smiley

Ndeshja doli barazim smiley se shpejti fillon gjysem finalja.

Mu me knoqi edhe qe prokuroria boni "bundling". 

Dy rrugaqet e ps-se per rrahje dhe nje deputet-afarist te pd-se per ndertime pa leje! 

Apo nuk jemi te supozume te flasim per ate deputetin e pd-se ketu ke kjo tema? 

Sori, sori! smiley

dhe ti mrroklle  mendon qe prokuroria ka vepruar, autonomikisht, tamam si insitucion i pavarur ne rastin  akuzave te ketyre deputeteve, per nje ngjarje qe ka ndodhur 2 muaj e gjysem me pare?!

pikerisht, kembimi: me jep 2  te jap 1 deputet,  tregon qe prokuroria po perdoret  nga politika ne kete rast.. pra  PS-PD  kane bere nje kompromis   me sa duket,  ndersa  prokuroria  behet  pjese e zbatimit  te ketij kompromisi.

Cer ka bo vaki, jan rraf prap keta????? Po kta kopjojne Parlamentaret Rus, Grek a Japonez a Maqedonas? Qudi se ne Shqiptaret jemi gjakfohte e zor se bojme sherr.

 

Pas reagimit te turpshem te Rames, nr 2 i PD-se po perfiton nga rasti e po provon te beje pak socialist-diversion brenda PS-se, duke thene se ata qe bene grusht ne Kuvend s'jane socialista karriere por ordinere.

Me gjase do qe te pickoje Arben Malaj-t e PS duke i thene atyre juve u spostuat nga PS sepse ia u zune vendet Ndoka-t. 

qe kur qenka e turpshme te thuash qe Prokuroria le ta vazhdoje punen e nisur, por ta beje po njesoj dhe per kundershtarin? Apo metoda tipike e modifikimit te tekstit, sic bere me lart?

S te kalosh filloren zotrote ke per te kuptuar se perse eshte e nevojshme Derstila per Gjembecet smiley ..Edhe dylberet e paten kuptuar kur kendonin kengen per te Tredhurit 

Rritu xhibole vogelo  / rritu mollezo  

 hallal i nderur komentues me tjeter Perle per PPU Nuk mbush Gjembi se eshte Gjib smiley

 

 

 

Me qe jemi ke harbutet dhe barbaret, a ju kujtohet nje tjeter rapsod qe ju turr asaj gruas se verber perpara kryeministrise? 

Rraca e ktynve, e kam llafin, merr vesht? smiley 

belulo! smiley

Na myten Maloket.

Na myten Maloket.

Nuk ka gjo, vetem ne politike t`mos i kishim! . Politikat malokiane te cojne ne qorsokak, dmth ne korrupsion dhe krime! Maloket nuk dine te bejne shtet ata vetem te bejne grindje sherre! 

Nuk ka drejtesi me malokun, gjithmone drejtesia eshte ne anen e tij! Larg qofte maloku  afer!  

Shenim :Malok nuk jane njerzit nga Veriu, ata mund te jene nga Jugu Lindja Perendimi i Shqiperise, mjafton te kete keto karakteristika 

 -njeri i trash, i pa gdhendur, i pa lekundur, nuk ha pyke, jo tolerant, inatci, sherrxhi, intrigant, imoral,llafazan, i korruptuar, i paturp, egoist, individualist, i pa shpirt, koprac, zemer lig.mendje madh,

Shqiperi hesapi... tani qe shahen  me fjale eshte me se normale dhe kudo ndodh por neqoftese dikush ndihet i ofenduar o i akuzuar padrejtesisht ekziston nje gjykate qe zgjith keto probleme dhe ne asnje menyre nuk duhet te perdoret forza fizike

tani ky deputeti Ndoka kur ishte i ri i shkreti 18veç kishte bere disa gabime te vogla qe sipas tij nuk jane gabimet e tij por te drejtesise Italiane dhe deri ketu i besojme se besimin duhet t'ja japim te gjitheve e jo me nje deputeti

por tani ne moshte te pjekur e te thekur qe perdor akoma dhunen fizike nuk i falet dhe duhet te denohet nga drejtesia

laviret e rrugeve te prokurorise na qenka ne dore te rames edhe kur bejne punen edhe kur s'bejne punen.

"Po ai c'a kish then ashtu ne fb - per turp"

Duke shprehur zhgenjimin per Ramen qe ai priste (te shikonte pas ardhjes ne pushtet), Bushati ilustron imazhin e ramisteve qe duhet te ishin (ne vend te ngjalisteve qe jane) pas ardhjes se RiRaMetlindjes n'pushtet.

Lind pyetja pothuajse pa lidhje; keto faqet si Lapsi.al qe celin (e ndonjehere vyshken shpejt, ndonjehere jo) kaq takfakerisht ne livadhin e mediave shqiptare, jane thjesht investime personale apo...?

e po çfare mund te presesh nga Edvin Rama thuj shyqyr zotit qe nuk ka bere ndonje shkulje leshi... ups veshi

Pershendetje Znjsh Llaura..!!..Pikepamjet dhe kendveshtrimet qe shprehin fjalet e tua sahere lexohen me endje nga ana ime tregojne nje lidhje shume te thelle  midis teje dhe nje deshire tende te thelle qe te buron nga perbrenda..Mban veshur nje kostum goxha te bukur per te qene njerezor dhe i vertet per nje femer ne MIrFaktorizuar nga rrebeshet e jetes ne emigrim..Kam pershtypjen qe duhet te clirosh pak me shume ato hormone te cilat po te koagulohen pak nga pak me kalimin e viteve sa eshte akoma i nxehte vendstrehimi i "zogut madh" aty ku ai shtyn koken e tij gjithe kujdes...

tejet i zhgenjyer qe ky KM nuk i fut hundet neper prokurori, qe te behet edhe ligj edhe maliq dhe vazhdojne poshte e lart llafkat xhibiste pse s'tha ashtu po e tha keshtu - po per kete tjetren cfare do thote - nderkohe qe per here te pare te pakten duket se prokurira (ajo e lavireve te bulevardit) duket se po funksionon. 

POR me e rendesishmja si gjithmone eshte: Po ai ca tha? 

Ai eshte i pari i shtetit o ti dele qe ngjale-beeeezon me perpikmerine e sahatit, keshtu qe natyrisht qe ka rendesi se c'thote Kryeministri ne kete rast kur Prokuroria heton deputet-kriminelet e tij.

Aq me teper ka rendesi fjala e Kryeministrit ne nje palo-shtet si Shqiperia ku koncepti i balances se pushteteve dhe monsderhyrja tek institucionet e pavarura eshte ne rastin me te mire dicka opsionale, ose ne kete Rame-rast, nje dajre tip "Sala nga fiku ra por fajin prap e ka".

Plus qe keto ligjerime ilustrojne strategjine, jane pika plani per te gjithe politikanet dhe qeveritaret e PS-se...pothuajse ne te njejten menyre sic keto Ram-deklarata influencojne komentet e deleve si puna jote tek keto postimet qe ben Rama.

po pse e prish terezin o kelysh i vockel - llafe e llogje ka sa te dush per ty qe te te mbajne busy - c'fare tha ai? si tha ajo? pse e pa ashtu? a ja boni me sy? 

Une per veten time kenaqem kur shof sa me pak komente nga KM-ja se ne nje vend te vogel ska nevoje per te bertitme nga mali ne mal ... se i thash un atij or tie ...

Ai palo shtet nga ku ishte dhe ku eshte tani ka diference si dita me naten - po zotrote e ke rritur goxha masen gjykuese te kolektivit antikomunist se te ka shku mendja per i cik pallosh e spo ta rras palloshi hic. 

Me vjen keq, JPS, populli pret prej Palloshit te vere ne levizje prokurorine e ti ver Byzylyket Cunit te Sheqeres. Cfare jan kta cerrat qe jan thirr ne Prokurorine e Llalles...Poplli do qe Prokuroria te therras Cunin e Sheqeres te deshmoje per vrasjen e Azemit, 1997, 1998, Trebicken e Gerdecin, 21 janarin e vjedhjen e Bankes qendrore me Fullanin kto 4 vjet.

Strazimiri, dhe yjet ngjitese te Shqupit, Noka e Ristanin e kane ne rregull se i sherbejne familjes Mbretnore te Vicidolit po ata qe duan DREJTESI?

Thuhet qe do ndodhi....ajo qe se thote njeri por te gjithe e enderrojne ...ene Lulthimi....Byzylyket e Bekume nga Papa per Vrasesin Serial ne Parlament.smiley

Nese pret ato gjera prej palloshit atehere duhet ta veshi me pushtet totalitar pa pavaresi institucionesh. Si zgjidhet kjo tironco? Te gjith i duam ato qe thua ti. 

Une po tallem me rrushat e Shqupit qe bojne se u u djeg zemra per vatanin kur vetem kujdesen per shendetin dhe pronat e Cunit te Sheqeres.

PO pse bini viktima te rrushave te Shqupit qe kerkojne te bjere qeveriu se u rrahen Deputetet ne foltore..A u thirren ne Prokurori? Ne rregull cfare dun Talibanet e Shqupit, gjyq publik???? Bojne mire te procedojne ene Prengen qe ja shtremberoji syzet Thuthuqit, Apo ishin maxhorance atehere e nuk iknin dot nga parlamenti? Ky sherr u bo para nje muji, do merremi si me topat e Cones, 3 jave rrjesht? 

Ja u ka lidh goglat fort Cuni Sheqeres opozitareve e i perdor te punojne si argate per interesat e Familjes se vet e keta presin qe Palloshi ti shpetoje nga Saluku ene ne Opozite.

SKANDAL: nje polic ne berat kish dashur te perdhunonte nje grua, e njohur e familjes. Shif c'fare ka sjell Rilindja. Te shohim a do thote gje AI

Nuk jam dakort qe Rama te mos investoje per Trecicshet .  Duhet ta kishte rikonsideruar verejtjen e shokeve antikomuniste  smiley  Ky eshte nje nenvleresim Cice dhe mbivleresim Leshi . Mundet edhe per bishtrij turtulleshe te behen ca investime per krijimin e me shume Dosierve ku duke tundur bishtin sa ne nje faqe ne tjetren te kenaqin popllin me muzikalitetin e tyre si investim Veshi  ..o sa mire ndihemi ..smiley

o drizo ti ngele ke peshku e Berisha ne facebook... e keni bo me merekuptim kete ndarje ma do menja si shoke te vjeter partie qe jeni

Idrizi, pardon Z.Ferra eshte rrote ashtuje(nga ai qe hane grate). Ay rri ne FB se i ben hyzmetin miljonave, po ky pabuksi amerikes qe u ben fresk miljonave te vekes e te palloshit.

PS. kam faj une qe me rri nga poshte o Z.Ferra? Alba tall menderen me ty o i uruar, te ben rreshtore gjithe diten.

Mire ai qe eshte Ferra - po ti pse i behesh rrodhe? 

Te pakten na thuj dhe ne pse i thu Ferra? 

Pse-te e Ferres dhe Rrodhes t'i sqaron Gjembi, sepse gjembi eshte pikeprerja konceptuale midis rrodhes dhe ferres.

 

dhe ti ngele duke pyt ..strazimirin !

se helbete zgjidhet kjo koklavitje

me sa u zgjidh ..mjekea e qoses ore mik ! Si tha Jac Prezu ? 

Po lere o burre .smiley O i nderum jps ..Lere !

Ai sa ka mbaru takimin me komandantet e zborit ..Nga raportimet qe ka komanda thuhet se ndermjet  atyre  qe i punon idrisit sepse me urdher te tij i eshte ' fshire aktiviteti ne Peshk " ku jep direktiva per Kombin shqiptar dhe Kombet e tjera ... Oooooo O brinja ...

ka thene se

Nuk eshte vetem .Ka nje vandak me te baraztundur " ka Gjembin eeeee Xhibolen eeeee, shoke te Tredhur mendor  qe po i nxjerrin Bojen Idrisit smileysmileysmiley

Nuk kam te dhena per Lauren qe gjithsesi nga Dosjeret e anonimit qe lyente kaken me Vija del se eshte ne keto gjurme po pak e ndrojtur per hapin Final smiley

Pse do me ja heq kete kenaqesi nuk e kuptoj smiley Ai per ate rron ! Meshire te Lutem !

Vetem kush e ka afer ti thote ..

Shko flij debil .Nuk rrine kaq vone kalamajt ! Ose makari ti thone Ule zerin se patakse lagjen smiley

Jo e nderuar laura .ke krijuar pershtypje te shpejtuar . Une vetem nje Nik dhe nje faqe njoh . Nuk tund Bythen ne cdo faqe Interneti aq me teper ne ato te semurve psikike  smiley . Po te me kesh lexuar vetem me  Alben me zamete coku nderroj ndonje llaf si antikomuniste te oreve te vona smiley

Ti si antikomuniste e oreve te para me z. Berisha si ndihesh ? Keni mosperputhje ?

Kujdes se te ka ardhe posht vetes dhe mos e shkelesh smiley

Nje mejdan barbaresh dhe te pakulturuarish ku gjeja me e vogel eshte zenia me grushta dhe llafet e pista...Por sa cudi  qe  te habiturin e bejne ca " opinioniste " te peshkut qe nuk kane asnje dallim me shprehjet qe leshon Strazimiri dhe grushtat e shpullat tulles, qe i japin " vellezerit " , si mjet "edukues, dhe  me goxha ...mesazhe per popull mavrine qe shikon skena te tilla here ngrene e plot hera pa ngrene ! 

Te kishte peshku parlament, nja kater pese " depulesher " te tij ...do kishin ngrene me kohe e vakt, jo me grushta , ...por dhe'

Perendimoret  e peshkut , qe u vune " faqen e zeze " rrugacet , vellezer " te parlamentit.I lexoni se gjenden kollaj, pa filmime te kanerave ! 

Sa per ate pune mu me duket se midis depulesher te peshkut do kishte pasur raste eksesi anal, se aty i rref gjithe diten.

Pa na thuaj te lutem a po bi ere qe do ja hudhin pranga Cunit te Sheqeres per krimet e ketyre 20 vjeteve apo mbahet forte ende si gjithe vrasesit tu mbajt peng popullin e vet? Sa per keta kokat hongshin se ashtu jan rraf prej 20 vjetesh, e sjane as i pari e as i fundit.

reagimi i Rames ne mbrotje te tutorit te femrave dhe sulm ndaj prokurorise nuk eshte i turpshem, eshte cfare pritej nga ai. Sulmin e dirigjuar nga ai ndaj nje deputeti ne parlament e quan "thjeshtë një skuqje të pjesëve lakuriqe të kokës" pasi kjo gjuhe, me batuta te flliqta prej perversi eshte gjuha qe me se shumti gezon dhe gjalleron tufen e deleve qe i blegerojne nga pas.

Rama eshte nje KM i kapur nga krimi

Te flasesh per moral dhe perversitet duhet te kesh shume njohje te ketyre dy fenomeneve te cilat trajtohen ne kapituj te ndryshem dhe voluminoz te shkences e cila merret me studimin e shoqerise njerzore dhe dukurive te saj.Ke nje prirje te identifikosh shume koncepte ne nje emerues te perbashket ..Ti je si ajo "deshira" e cila te fshihet porsi nje insekt.Kjo "deshire"qe ti ke shpesh here ne gjume nuk e kupton qe te cpon,dhe te lumtur nuk te ben asnje vend tjeter pervec vendit ku fut gishtin ne darke.Gisht i cili mbytet ne oqeanin e pjeseve lakuriqe qe ndodhen afer Meksikes.Por pa kuptuar qe te ka kthyer shpinen dhe ty atehere qe te mbetet ne dore vetem "deshira" mizore qe ke... 

ik pirdhu psikopat/e

Keto fjale te perdorura nga ty nuk jane gje tjeter vecse shenja te crregullimeve te personalitetit te karakterizuara nga paaftesia e kuptimit te tjetrit.Eshte nje anomali e sistemit tende te menaxhimit te emocioneve,te maskuara nga sjellje prej nje personi krejt normal.Je i diagnostikuar si tip anti-social/psikopatik qe theksohet akoma dhe me shume ne menyrat e sjelljes tende.Me pak fjale ti ke nje crregullim personaliteti te influencuar nga sjellje anti-sociale..Keep calm..#deadmanwalking

 

S'e ka dhe aq keq Rama pamvarsisht ke mbron - Edi Paloka i pat thy turinjt Ben Imamit,asokohe armiq dhe as qe eshte shtruar si ceshtje per prokurorine.

Kur Mazreku shmrazi koburen Azem Hajdarit,Sali Brisha dhe Azemi bashke, thonin se ishte veper e Fatos Nanos.Sot prap po thone se asht dora e Edi Rames.

Historia na shfaqet i here si tragjedi ene i here na perseritet si farse,tha.

Rilindje si ne kohe te Berishes e Nanos, ne ate gje kerkuam kur Ramen e votuam - thote me nje ndjenje te sinqerte satisfucksioni zotni Mustakuqi smiley

Ti s'meresh vesh c'a kerkon,noshta kjo vjen prej te qenit aqshumeibarazlargum. smiley

xhib, nji gje u kuptu me se miri ktu. Qe persa kohe grushtat i hengri "ai tullaci i PD-se", kjo eshte gje e mire. Sepse ai "llap" shume...u eksitun nja 2 ktu sa fillun t'u kercellit dhembet qe t'kishin mundsi ta aplikonin te njejten gje dhe ktu ne blog...a shef ca karash komentojne ktu apo jo?!
Anashkalohet fakti se ai deklaroi nje gje shqetsuse, qe ne parlament kemi zgjedhur kriminele, njerez te denuar nga drejtsia italiane. Sic jane anashkalu ne heshtje nga vllezrit sallakse punesimet e te denuarve ne administrate shtetrore. Sic jane trumbetu batutat mohuse dhe ironike te kryeministrit per kto punesime dhe jane kalu ne heshtje kur jane vertetu qe kane pase baze.

Zeqo ,kjo ishte e forte fare,a ka noi karrige bosh t'zejm noi ven n'parlamentsmileysmiley

Akti eshte i shemtuar, por mos harrojme nivelin bastard te deputeteve.
Prokuroria mire ben qe heton por me mire te hape hetime per shume e shume afera te deputeteve meqe po flasim per ta, pasi ka aq shume krim ne politike sesa ato grushte ne kuvend

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).