TIRANE - Deputetja socialiste Luiza Xhuvani i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, pas masakrës së ndodhur në kryeqytet ku është implikuar edhe djali i saj Kostandin Xhuvani. Në një deklaratë të shkurtër për mediat, në prani të kryeministrit të vendit, mes lotëve deputetja Xhuvani kërkoi që drejtësia të bëjë drejtësi dhe djali i saj të trajtohet i barabartë përpara ligjit. 

“Ngjarja e ndodhur sot është tragjike. Kjo ngjarje nuk ka lidhje me familjen e Kostandinit prindërit e tij dhe mandatin që unë ushtroj. Janë katër familje që sot kërkojnë drejtësi dhe drejtësia duhet të bëjë drejtësi. Ti trajtojë të gjithë të barabartë para ligjit. Kostandini është djali im dhe pavarësisht të gjithave ai do të mbetet djali im. Kush është prind më kupton, kush është nënë më kupton. I kam paraqitur sot kryeministrin të vendit dhe kreut të Kuvendit dorëheqjen time si deputete e Sarandës. Mos i ndodhtë asnjë prindi ajo që më ka ndodhur mua. Kostandini do të jetë gjithmonë biri im, nuk mund ta mohoj sepse është gjaku im. Drejtësia le të bëjë drejtësi.”- deklaroi Xhuvani. 

Djali i deputetes Luiza Xhuvani u arrestua mëngjesin e sotëm, pasi dyshohet se është përfshirë në masakrën e ndodhur në një lokal nate, ku u vranë me armë zjarri katër persona. Sipas hetimeve të para, katër viktimat Edison Jaho, Enea Xhaj, Arbër Demiraj dhe Paolo Azzolo, janë ekzekutuar nga e njëjta armë, që mendohet se mund të jetë shkrehur nga Kostandin Xhuvani. 

* Foto marrë nga Respublica

 

446 Komente

C'lidhje ka mandati i deputetllekut te nenes per krimin e te birit? Pergjegjsia dhe ndeshkimi jane individuale jo familjare, apo jo?

Janë katër familje që sot kërkojnë drejtësi dhe drejtësia duhet të bëjë drejtësi. Ti trajtojë të gjithë të barabartë para ligjit. 

A po flet zonja Xhuvani per drejtesine e kesaj ngjarje apo per ngjarjet e shkuara te drejtesise shqiptare ne lidhje me aktet e shkuara te te birit?

-Asnje lidhje Xhibo..

 "Ne pamundesi te vazhdoj te perfaqsoje njerzit qe me kane zgjedhur , i kame kerkuar dorheqjesn kryeministrit si deputete'

 

Nuk dua te nenvleresoj aspak vuajtjen qe ndien ajo si nene (xhanem dhe komshi ta kesh nje njeri si ai te vjen turp) por s'e kuptoj se si ajo vuajtje e pamundeson berjen e funksionit te deputetetes. 

Ka pasur presion nga opozita, apo ka ndonje gje ne lidhje me denimin e meparshem te ketij qe mund te dale tani, apo ca? Vertet s'e kuptoj se pse kjo po jep doreheqjen.

Po tani ti e lexove arsyen zyrtare.  ndoshta eshte e vertete ndoshta jo.

ndoshta nga presioni i opozites, ndoshta nga presioni i rames, ndoshta sepse ashtu ja thoshte zemra dhe i duhej kohe te merrej me hallet e veta qe i kane rene

Per  Denimin e pare ( lexova sot dokumetat e gjygjit) , dukej mbrojtje e ligjeshme per mu Xhibo. i kish vajt i biri i botes ne shtepi kish hyre brenda dhe me arme tek koka pas 1 jave harasmet. 

Per mua nje gje eshte e qarte; Qe ai djale shoqerohej me njerez i te RRezikeshm, dhe si i thone nga anet tona : Po fjete me Qene , gdhihesh me pleshta.

e mer xhib qe gjithmone mundohesh te fusesh KM apo te majten neper qorrsokake ... 

pse habitesh? eshte e thjeshte ... arriti limiti i moralit dhe ndergjegjes ... njeriu thote qe une s'mund te jem perfaqesuese e popullit me nje djale kriminel. Kjo duhet te ishte distancuar kohe me pare nga politika. Kjo ka falimentuar si nene dhe eshte e dhimbshme. Largimi nga perfaqesimi i popullit eshte akti moral me i vogel. 

 

s'mund te jem perfaqesuese e popullit me nje djale kriminel 

Po nese e ke kunaten llafazane e perfaqson dot popullin? Apo s'e lejon statuti i baxhanakut?

P.S. Ne fakt me mire mos u pergjigj se mos ndoshta pa dashje pergjigjia jote e fut Partine tende ne qorrsokake dhe pastaj s'ka Ambien qe te sjell gjumin per nje jave lol

 

Xhibo bravo i qofte Tahirit e Rames, i kapen vrasesit per 7-10 minuta, jo si ata te paret qe i linin te livadhisnin per muj me rradh. a eshte shtet policor a eshte shtet i forte se themi dot ende, por do i shtonin edhe 1200 polica der vitin tjeter. Te morri shembull Cuni Sheqeres qe ste fuste mrena as per vrasje, kurse palloshi te rras mrena per ndertime pa leje a vjedhje energjie. 

Sma priste kaplloqja qe do dilte kaq i vendosur dhe i zoti.smiley

+1

Po vrasesin e Santos, apo ai s'quhet i vrare?

ti dhe une e dime qe pyetja jote ishte tendencioze dhe aspak 'innocent' - leji kunatat dhe partite rehat. Eshte e pamundur per ty qe te besh nje pyetje ose koment objektiv. 

jps, ti ben gabim qe i replikon pyetjeve te mia tendencioze se do ja fusesh Partise pa dashje dhe pastaj s'te ngrihet  nga ankthi....kaq shume sa je pjerdh ti s'ka ishurance qe te merr persiper e kushedi sa shkon kostoja e riparimit smiley

Te morri shembull Cuni Sheqeres

Lebetitso, c'i duhet shembulli Berishes, per ne Facebook? Ai shyqyr qe u qit ne pension, apo ti do qe ai te behet prap kryeminister vetem qe te marre shembull nga arrestimet e Tahirit? smiley

po mo ai hall eshte kush me merr persiper mua smiley 

Xhibo, Ta mori per shembull se robi ka edhe nje LEGACY, ...Cuni Sheqers nuk i kuptoji kurre gabimet e veta e qe sbohej shteti tu mbajt me hater njoni e tjetrin. Sa per Pension, Xhibo, You wish, ...mos me zhgenje ene ti e te me thush qe eshte Lulthimi krietar tek Shqupi. nejse desha me te qit me grep ndonje llaf te mire per qeverine, se me duket e vendosur per te vendos nje cik shtet.

 

Na vjen vertet shume keq  qe nje cift  i spikatur aktore+regjizor, kane femije nje kriminel kolerik.

Gjesti i doreheqjes i Luizes  eshte  gjeja me minimale qe mund te bente cdokush per te ruajtur sadopak  nderin e mbetur ne poziten e saj te pavolitshme. 

Ajo qe na beri shume pershtypje eshte fakti se ne shikim te pare  Rama i dha suport moral  nenes se vrasesit,  dhe jo  familjeve te viktimave. U soll si kryetar PS-je  dhe jo si kryeminister. Ne raste te tilla nese  kryeministri zbret ne mejdanin emocional e ben vec ne mbeshtetje morale dhe ngushellimi ndaj familjeve  te viktimave.

Por e verteta duket  ndryshe: Viktimat  nuk u vrane per ndonje kauze shembullore, dhe Rama, si pragmatist  i shkelqyer qe eshte, edhe pse ligjerisht nuk ishte i detyruar  te dilte perkrah Xhuvanit ne konference per shtyp, e shfrytezoi  shume bukur rastin per te  deshmuar se doreheqja dinjitoze e Xhuvanit  nuk eshte  nje gjest individual i aktores  se mirenjohur, por  nje sukses i qeverisjes  se tij.

Ngushellime  familjeve  te viktimave, keqardhje   edhe per Xhuvanet.

po çfare pret nga Rama shiko ketu si justifikon rrafjen e nje deputeti ne parlament " thjesht skuqjen e pjesëve lakuriqe të kokës,"

E paske mision te dites ta postosh kete ne cdo teme te mundshme qe s'ka lidhje me temen? Doreheqje si keto s'i shihnim me Salen. Sala i mbronte vrasesit e vet deri ne fund.

e kam mision o armando maradona per arsyen e thjeshte qe kryeministri ne rradhe te pare duhet te denoje akte te tilla dhe jo ti justifikoje

Mire, por pse genjen? Ca fiton?! Rama i denoi pra te gjitha, ndryshe nga Sala qe justifikonte vrasje njerezish ne gerdec e ne bulevard. 

Ka mundesi, kur flet per justifikim ta shoqerosh me ndonje fjali nga KM. se c'ka thene?  flm parpaprakisht.

 

o trusti i njalave e ke me siper hapi siye e zeze

Syte duhet it hapesh ti sepse me larte eshte vetem deklarimi i Luiza Xhuvanit..

Ka mundesi te kopjosh nje Fjali ose paragraf  nga fjalimi i KM?

Nqs ke hallin e Atij tullacit ne parlament. Ai po e kerkonte me qiri ate pellmbe ne tulle.

o mjeshter, po ca fjalie do ti qe te kopjoje Laura. cereku i fjalimit eshte sharje kunder parardhesit, dhe trecereku  lavde per prinderit e kriminelit.

Me qenese dashke kopje nga fjalimi. Pa na sill ti ato paragrafe ku flet per viktimat e shkreta dhe ku iau qan hallin prinderve te viktimave.

Ti po i pergjigjesh pyetjes me pyetje? 

1-Laura tha qe KM justifikoi ne fjalim vrasesin. Une ( ngaqe e lexova deklaraten e tije)  i thashe qe ta beje edhe me te lehte per mua, te sillte nje fjali ose me shume , ku tregonte justifikimin e krimit. 

Kaq e thjeshte ishte / eshte

Ti tani meqe hyre ne kete muhabet, a mund te me sjellesh nje fjali te veteme ku KM justifikon kete krim? edhe ty falemnderit paraprakisht.

Qe te te pergjigjem:

E para gjë për të cilën kam menduar qysh në sekondën kur mora lajmin e rëndë për këtë ngjarje, ishin prindërit.Prindërit e të vrarëve dhe prindërit e të dyshuarit kryesor si autor i vrasjeve. 

ehu pordhe me rigon. Ca them une ca thua ti.

lere fare kete muhabet.

Ai po e kerkonte me qiri ate pellmbe ne tulle.

Dhe ne cuditemi pse eshte Shqiperia ne ate gjendje. Se c'ka thene nje fjale nje Freng i mencur per meritimin e qeverise nga populli.

Loni gjembat gjembo tani.

. Qe e po e kerkonte ate pellemb po e kerkonte ai, dhe si i thone nje fjale kush kerkon gjen.smiley

Pse ca faji ka nena qe djalit i iken truri dhe vret njerez kot me tym se ashu ti do trapi?!

Ajo e beri gjestin e saj te pritur dhe me kulture te perparuar perendimore dha doreheqjen.

Prinderit vellezerit motrat dhe femijet nuk i zgjedhim dot na i jep Zoti.

Doni te beni politike me gjestin e saj vazhdoni e beni se si gjithmone do vrapojme te karrocat e plehut per tia zbrazur kundershtarit.

Rama mbeshtet deputeten dhe jo kriminelin qe i ra ajo prese si hise dhe do paguaje pasojat e veprimeve te tij.

Sikur te kishin bere te gjithe politikanet keshtu nder vite panorama do ishte krejt ndryshe.....

Sala sajonte cudira si "stilolapsa me helm" e "cadra pistolete" per te mbrojtur vrasesit e vet.

Armand, po pse i perserit komentet qe ke dhene tek temat e tjera, i sjell ketu. Kaq kohe te tepert ke. Per pyetjen time qe te bera ne lidhje me dorheqjen e deputetes; nuk paske kohe. 

Pjer, nuk t'u pergjigja sepse ishin pergjigjur te tjere per mua

hahahaha!

e ka me norme ky Pjero, si ato normat e njehere e njekohe. Punon per llogari te pesevjecarit te ardhshem

Cfaj ka nena qe u vrane 4 persona nga i biri po thone disa. Sepse pengoi drejtesine ne vrasjen e pare. Nese nuk do e kishte bere ate gje djali i saj do ishte ne burg tani e jo i lire duke bere masakra.

Cer pret prej Kukuvajkave Cone, ta vran Adashin mbrome, dhe mbrojne ene kriminelin.

Cone e mban mend ku u fsheh per disa jave ky zagari, kur kreu vrasjen e pare ne kohen e xhandarmerise se Cunit te Sheqeres?????

 

Ding dong refrenit.

Di gjo njeri se kur e dha konferencen e dorheqjes deputetja, apo u dha vetem si njoftim. 

Ne 18.32, sipas balkan web Pjer

Rrofsh Tironco smiley

Ngjarje shume e trishte. S'di c'te them per prinderit, sepse ai djale duhet te jete i semure mendor , ndaj s'ke cfare ti besh. Ngushellime per gjithe familjaret e prindrit e femijeve e te cileve jane perfshire ne kete krim tragjik.

Ne fakt Zonja Xhuvani nuk duhej te ishte bere deputete mbas ngjarjes te pare. Nejse nuk eshte as e para as e fundit ne kete vend qe i duhet te heq te tilla halle, i ka heq populli ka 25 vjet, edhe me keq se aq, prandaj behuni te forte dhe vazhdoni jeten se edhe me aq ME FAT JENI*.

Tani drejtesia duhet te beje drejtesi. Ai djali i kesaj deputetes, duhet qe te lihet i lire te shkoje ne punen e tij. Ai thjesht po shikonte punen e tij dhe ata qe u vrane i dolen perpare armes qe mbante per qellime kretesisht pacifiste. Nuk mund t'a besh me faj kete djalin pse viktimat i doles perpara armes se tij e cila u shkreh teresisht ne menyre te pavullnetshme.

po jo c'doreheqje te japi. kushedi cer vje mas ksaj edhe me keq kushedi.

Evlati I prape ta fut koken ne hale.

te shohim ke do vene ne vend te xhuvanit e cila ishte me pasaporte greke,,

Po ti e ke marre pasaporten? T'i jep leket efendikoi?

Nje anonim nga Greqia ben nje koment per nje deputete shqiptare, ti i qepesh anonimit me batuta efendikoi.

"Me shau nga deputetja e Partise prandaj e shava" tingellon shume keq, me keq se ata qe thonin "Edvini ka bere foto lakuriq" sa here qe kritikohej Berisha.

Ti mbase i ke frekuentuar me shume forumet e faqeve te huaja, por s'besoj se aty shahen kaq shume njerzit me njeri-tjetrin per Partine. Ne shqipot kemi kaq dekada qe s'shkeputemi dot nga ky mentalitet vete-asgjesues i te luftuarit dhe sharit me njeri-tjetrin per hater te Partise dhe Njeshit te saj.

Nuk mbroj deputeten, por te shash dike se ka pasaporte te huaj, nderkohe qe ai person eshte kthyer e ti vazhdon rri atje ne ate vend e ben atdhetarin qe atje... ncncnc Edhe andej ka pisa plot por eshte e vertete qe nuk shahen kaq shume per parti.

Politikanet dhe njerzit publike jane fair game sa i perket komenteve ne internet e gjetke.

Plus, nje njeri i thjeshte mund te kete nenshtetesi e pasaporte sa e si te doje, sa kohe qe s'punon diku ku kerkohet patjeter nenshtetesi dhe luajalitet ndaj shtetit (sic p.sh. politikanet apo pozicionet qe kerkojne certifikate sigurie).

Per me teper, kjo hasmeria shqiptare emigrante vs shqiptare joemigrante eshte kot fare, perpos ironike per nje vend si Shqiperia, vend me kaq shume emigrante. Ironike edhe sepse ne shqipot e kemi kaq kollaj per te gjetur arsye per tu grindur me sho-shoqin, ne vend qe ti kerkojme llogari politikaneve p.sh. Sic e sheh, edhe ne temat ku u fol per ngjarjet e Serbise, disa tipa nuk e lene dot menjane dasine dhe grindjen per Partine as aty...imagjino tek temat e tjera.

Gjithsesi eshte mentalitet vete-asgjesues, sic thashe. Ne cdo vend e cdo sistem, kur mileti ha moot kot me njeri-tjetrin ne vend qe te jete vigjelent ndaj politikaneve te vet por dhe shteteve te huaja, mileti ngelet duke ngrene moot...pastaj ankohet pse i mban goja ere, dmth pse s'i ka punet ne vije lol

Une s'kam hasmeri me njeri, thjesht nuk me pelqejne qe pergjithesohet vendi im prej kujtdo qofte, shqiptare te ketushem, shqiptare te andejshem apo te huaj, ngado qofshin. Dihet qe ngjarjet ne arenen nderkombetare e heqin vemendjen nga ceshtjet e brendshme dhe krijojne me shume bashkim mes popullit e madje politikani qe eshte ate cast ne pushtet fiton dhe nga pala kundershtare. Shtetet e medha e kane shfrytezuar shpesh, Rama dhe Vucic e shfrytezuan kete here me sa munden, s'lane media te huaj pa dale.

Sa bukur. Komplet zakon alla balkanas. Mos te rafte nje fatkeqesi se del gjithe lagjia te kendon te keqija. E c'ne qe doli kjo puna e pasaportes tani qe e gjeti kjo menxyre me djalin. Apo e mori pardje pasaporten ajo dhe sot doli lajmi?

Me vjen keq shiv, kam patur konsiderate me pozitive per ty.

dora,ajo puna e pasaportes nuk ka lidhje te drejperdrejte me ngjarjen,por me prapaskenat politike ne shqi peri.  ketu ,kur doli kuvendi i ri i shqiperise pas zgjedhjeve,u tha qe ka 6 deputete greke,nderkohe qe 2 nga ta ishin greke me ''vule''.  sic duket ka qene edhe luiza brenda ketij grupimi(per ata).  

ne kete linje,mund te kerkojne,nen rrogoz gjithmone,qe zevendesimi te behet po nga nje mbajtes i pasaporters greke.   pra eshte nje ceshjtje tjeter qe mori shkak nga doreheqja e zonjes.

ktu jan 4 xhenaze, 4 familje kan hum robin e shpis n lule t moshes, nder te tjera, edhe per arsye se kjo baxhella s edukoi dot femin e vet.

Kjo ka te pakten pjesen e saj ne ket masaker kurse ju e nderoni "Gjestin e doreheqjes"? smiley

 ca prisnit ju, te dekorohet nga nishan bajalldia si nena e shekullit ??

ju qani hallin e luizes,a jeni n terezi o njerez???!!!!

E pse u dorehoq ? Kujt po i prishte pune.

i paska bere rezistence me arme policise?

Policet Amerikon, e jo shqiptar. Policat Shqiptar kan frike me e shkrep armen ene kur kan te drejte, bile ene kur jan te mbulu se i spiunojne shoket tek familja e viktimes e hyjne ne gjak. Kjo eshte shqiperia e Socialistave dhe Demokrateve.

policia i kapi DIREKT, keshtu qe s'ke çfare thua.

me kujtohet qe e palosen njerin ne Durres Tironco, e ma men "bravo cuna"?

Ai ishte me te meta mendore, familjarisht, dhe desh vuni perpara me kallash gjithe skuadren. Po sme besove te cdo kafe qe shkoj do e gjej ndonje te reneas a nderhyrjes se shpejte qe ka hasmeri ne shqiperi.

eshte normale qe polici shqiptar mos nderhyje kur ka zenka ndermjet bandash, pra kur ne mes s'ka te pafajshem. as ne amerike apo france nuk nderhyjne kur vrasin njeri-tjetrin mes bandash.

shteti do t'i denonte me denime me te lehta (dalin prap nga burgu). ndersa vete, veteliminohen krejtesisht.

Ne Amerike mbrohet polici, Daku, edhe kur bo pislliqe. Polici ketu eshte i organizuar si Mafia, prej vitesh. Ka nga ata polica qe bojne vrasje me pagese si ne Shqiperi, po shumica te qerrojne pa nje pa dy po e krruajte. Ne Shqiperi policit i morrin ende kapelen ene kallashin, mos te them tjetren qe policia Shqip[tare eshte e paket numerikisht gjithashtu.

policat shqiptare jane rob zoti. me mire nje polici e tille.

sipas venit ene kuvendi, nese njerezit jane te kenaqur me policine ne Shqiperi, ajo eshte gje e mire. por ne pergjithesi policia merr formen e krimit qe lufton. 

po kshu thote lajmi ketu qe i ka bere rezistence policise me arme.

mos ishte vrare italiani, kjo deputetja nuk do jepte doreheqjen. njeqoftese djali saj eshte autori, pikerisht prej italianit te vrare, ka per ta ngrene maksimum kesaj radhe.

me thene te drejten, italianin as e ka pjerdhur nejri deri tani. kete ta them me shume sinqeritet. Shpesh harrojne ta permendin si nje prej viktimave.

behet pikerisht qellimisht. po ai eshte me i rendesishmi (vlen me teper ne syte e ligjit) ne kete mesele. 

S'eshte i pari italian qe vritet ketej, me aq shume sa jane bere.

Po por per vrasjen e nje pepinoje te siguroj qe drejtesia funksionon mbase me me shume zell nga c'duhet. Kurse te vritej ndonje me ellbenian fleag, vari lesht mo...

S'ka lidhje fare. Ka raste plot qe s'ka funksionuar as me ata.

Kjo paska patur pasaporte greke? Ehhh nejse s'kish si te shpjegoheshin ndryshe shume gjera. Shqiperi hesapi.

tashi keto konferencat e politikaneve sherbejne me teper per me exploitu ngjarje te tilla te trishtueshme, mund edhe te shmangeshin mendoj une.

Edhe ihere rama tregon se eshte mjeshter i mediatizimit. sikur me pas punu te tv truthismiley

Kryeministri Rama thote qe Luiza dhe Gjergji Xhuvani, kane qene prinder te mrekullueshem.smiley

Po ca tu thote tani?! Lol. Me diplomacy behen keto gjera.

Moza te pelqeu aktrimi i Luizes?

Ku ? Sille videon.

Edison, po dhe te tjeret, pak meshire (ne mungese te kujdesit). Eshte njeri e nene edhe Luiza Xhuvani, pervec politikane dhe aktore. Nuk eshte cdo vuajtje njerezore fair game per propogande partie, pro njeres apo kunder partise tjeter.

E pashe videon dhe me erdhi vertet keq per te, sidomos kur tha 'mos i ndodhte kujt kjo qe me ndodhi mua'. Une s'jam prind e as kam raste te ngjashme ne jete, gjithsesi s'duhet kjo per te treguar pak empati ne kete rast. Padyshim qe tragjedia me e madhe eshte per familjet e te vrareve, por dhe Xhuvani s'e ka te lehte (c'ta ben femija s'ta ben Perendia, eshte ajo shprehja).

Alibirat per nderhyrje te mundshme te saj apo dikujt tjeter per te, ne rastin e denimit te meparshem te te birit (i pashe tani dhe komentet tek tema tjeter ketu) le te zgjidhen nga organet kompetente. Xhanem s'ka te keqe dhe nese behen komente ketu e gjetke, por jo duke perdhosur vuajtjen e saj njerezore per kete rast.

Thene kete, s'e kuptova pse ishte Rama prezent aty ne kembe ngjitur me te, teksa fliste Xhuvani, duke bere (Rama) lloj-lloj gjestesh ne fytyre, me gjase ca nga sikleti i situates e ca nga pozita e eprorit.Gjithsesi s'e kuptova se pse rinte Rama aty...ama dhe kete e them me gjysem zeri se vjen jps prap dhe me akuzon per deshira te erreta per ta futur Ramen neper qorrsokake lol

Xhibi mos je gje feministe dhe ti? 4 meshkuj te vrare nga nje drogaxhi vrases i perseritur dhe ti ke hallin qe kjo zonja do vuaje nga kjo ngjarje? Pse nuk u denua per vrasjen e pare? Kush ndikoi qe tja hidhte kaq lehte? Pse nuk arrestohej nga policia perderisa ishte shpallur ne kerkim por levizka me arme ne brez duke pire droge club-eve te tiranes? Per mua viktima ne kete rast eshte djali i luizes (nder te gjallet them). Liria pushteti dhe perkrahja e tepert i shkaterroi jeten. Kjo pra eshte ajo qe ne kerkojme gjithmone. Zbatim te ligjit. Drejtesi. Dhe kur vjen rasti te shohim pasojat e kesaj padrejtesie na vjen gjynah per ata qe nuk e zbatuan ligjin. Cfare dreqin eshte kjo pune keshtu? Nuk di cfare emri ti ve.

Po bre Cone feministe jam. Ka thene gje Berisha ne Facebook se feministe=gje turpi apo je kreativ vete nga natyra e agjitpropit?

Me pak fjale po te thosha ti beje propoganden partiake proberishiste e kunderramiste (juve agjitpropistat me kollaj hiqni dore nga oksigjeni sesa nga agjitpropi partiak) sic do ta besh gjithsesi, por mos e perdhos vuajtjen e saj njerezore.

Apo te gjithe femrat qe s'jane me PD-ne jane "lavire bulevardi" dhe te gjithe meshkujt qe guxojne te vene ne dukje agjitpropin tuaj jane feministe? smiley

Para se te flasesh kot kujtohu qe dhe saliu si shef ka qene pjese e asaj padrejtesie qe u be kur i dhane 2 vite burg ketij cones per hedhje trush ne ere 10 cm larg. Ik te keqen e mos e perdor kete karten e berishizmit se as per te qesh sna ben me te.

ja erdha ... tani se pse rrinte duhet pyetur Rama - se dukej sikur e kishte sjelle Luizen aty per veshi ... nga ana tjeter ti prape do dilje e do thoje po KM-ja pse nuk doli me nje deklarate po u mjaftua me cicerima smiley

Xhibo, e di se je zgjuar se ju te Amerikes jeni gjasht ore e fiu pas nesh smiley, por pertej shakave, Luiza Xhuvani nuk kishte arsye te dilte sot ne krah te Kryeministrit. Ishte rol shume i rende per te dhe familjen e saj... Eshte e vertete se ne ate pozite mos pafsha me asnje nene shqiptare, por ajo sot dhe gjithe vitet ne vazhdim ka halle te tjera, shume me te medha se sa per te dal ne krah te KM-se dhe Partise. Shume e sforcuar dukej ajo dalje, per te justifikuar Partine dhe zgjedhesit, dhe me gjysem zeri pak belbezima pa ngushllime per familjaret e viktimave, ose per shpirtin e tyre! 

Ajo fare mire mund te jepte doreheqjen me nje deklerate per media, por jo ne Kryeministri, gjoja per te treguar standarte te tjera "morale" se ne socialistet japim doreheqjen kur djali qe e nxora njeher per nje vrasje te kryer me vetem dy vjet burg, vrau padashur edhe kater te tjere... Eshte nje nonsens moral i pashoq. Mblidhu ne guasken e rende te turpin dhe dhimbjes (por edhe te frikes!) sepse yt bir deri sot, ne te 26-tat e tij ka vrare pese njerez! 

Sepse ka nje lloj morali te tille ne Shqiperi. Ky birboja, po te ishte gje me e zgjuar do te kishte te ardhur te ndritshme si pinjoll i nje familje te kapur, mund te behej biznesmen i sukseshem. vetem se nuk duhej te virste pese veta, por te punesonte nje killes alla Sinani i vlores. Budallai kriminel shkatarroi veten, familjen dhe Partine. Une po te isha ne vend te Gjergjit, nuk do ta lejoja gruan deputete dilte te fliste per elektorat... sepse elektorati i saj ka qene i biri qe vrau pese veta, jo populli i Sarandes!

Edhe pres pergjigje per kete qe shkrova se vleresoj objektivitetin tend! smiley

Ps. dhe nuk te ndahem pa pergjigje sonte smiley

Ajo fare mire mund te jepte doreheqjen me nje deklerate per media, por jo ne Kryeministri, gjoja per te treguar standarte te tjera "morale

Ne fakt s'e kam ndjekur fare shtypin shqiptar keto dite, pashe vetem videon qe solli Edisoni, tani qe e permende ti e kuptova ate shqiponjen ne sfond, dmth paska qene ne Kryeministri? Natyrsht gafe nga ana e Rames...ose zgjedhje e duhur shashke-taktikisht, nese mileti eshte aq bageti sa c'presupozon ky gjest (i dhenies direkt te doreheqjes se nenes nga deputetlleku per krimin e te birit, ne Kryeministri, me Kryeministrin ngjitur).

Shiko, une s'kam aspak simpati per "Rilinjdjen" RamMeta ne vecanti apo politiken shqiptare ne pergjithesi, keshtu qe s'e kisha hic per te justifikuar pergjegjsite e politikes. Desha vetem te them le te mos tregohemi kanibale ne me ndjenjen e Xhuvanit si njeri dhe si nene...pavaresisht si e qysh e tek, ajo do ta vuaje kete jo vetem politikisht por dhe njerezisht...eshte nena e ketij krimineli, perfytyroje pak, s'eshte e lehte, aq me pak qe kjo shumefishohet nga vemendja mediatike/publike e rastit.

Eshte kollaj te ngaterrohen keto ne keto raste dhe te kryqezosh njeriun/prindin per politikanin. Po eshte e njejta person, por le te mos percmojme vuajtjen e saj njerezore...cfare kemi per te thene/kritikuar per te si politikane e bejme dhe pa kete percmim. Ketu e kisha.

Thene kete, kopillliqet e drejtesise shqiptare jane shume me flagrante sesa c'mund te jete bere me denimin e cunit te saj. Prap, s'po bej shfajesim...fundja deri tani ka vetem hamendesira e alibira, me ca lexova ne Peshk tek tema tjeter, dmth thjesht nga gjasat qe ai doli me pak burg e ajo eshte deputete, jo se eshte folur per ceshtjen ligjore apo gjera konkrete... por dua te them qe ato plage te medha te kapjes peng te shtetit--dhe drejtesise padyshim--nga mafia politike-biznesore nuk do sherohen kollaj....nese del se ka pasur ndikim te politikes ne drejtesi, le te sherbeje ky rast per tu fokusuar edhe tek pamja e pergjithshme (greater picture) e drejtesise dhe rendit, jo vec per te kryqezuar fajtorin e radhes dhe per te harruar cdo gje pas 3ditshit qe zgjasin lajmet ne Shqiperi.

P.S. Per Ramen eshte gjeja me e kollajshme kjo, gjesti i doreheqjes ekspres te Xhuvanit, sic ishte per Berishen pushimi i Ylli "mberthecka" Pangos per 4 minuta. Ndaj fokusi s'duhet te jete vetem tek Xhuvani si person, po tek sistemi qe i ka fajet, sipas Rames.

Ok Xhibo, komenti pranohet... deri diku. Nuk po e lincon njeri, perkundrazi. Faktet, me sa lexojme me shtyp (une lexova edhe vendimin e gjykates) ai eshte liruar nga akuza me nje "arsyetim" totalisht skandal. Nuk do ti hyj detajeve te vendimit, sepse jane te teperta, por thelbi eshte ky: I akuzuari K. Xhuvani, deklaron se viktima i kishte drejtuar nje arme loder plastike, por qe dukej si e vertete. Ne keto kushte, K.Xh. duke menduar se po sulmohej nga viktima, nxjerr armen e tij tip pistolete dhe me nje plumb te vetem e vret ne balle. MAdje ne vendim thuhej se ky ishte tejet i penduar, sa kishte sjelle per prokurorine armen e krimit dhe kater plumba te paperdor! 

Denohet tre vjet, dhe kjo me sigurine absolute, fale nderhyrjes se Ina Rames nepermes prokurorit dhe gjykatesit. Sigurisht keto nderhyrje nuk jane bere per syte e bukur te djalit joshes te Luizes, por per vet ate, sepse djali i ri, shoqeria e keqe etj etj. 

Ok, e nxore djalin njehere, mos u bej me deputete; kushtoji atij, Perpiqu dhe kontrolloje, sepse mund te kete patur nevoj per ty si nene, per psikologe, sepse ai mund te jete edhe psikopat. Mund te ishte i varur nga droga. Nejse, por qe ketu politikish Luiza duhej te ishte terhequr, por nuk e ka bere. Ka vazhduar karrieren, por pa kontrolluar levizjet e djalit (megjithse ai eshte burre tani, por burre qe ndez si cakmak ama!) 

Ja qe u bere deputete... lere tani dreqi e mori partine dhe kush e ka bere partine, sepse ke halle me te medha ne kurriz. Ruaj veten dhe familjen, sepse mund te te vrasin ty ose burrin tend, sepse mund te te vrasin djalin ne burg (ka vra deri tani pese njerez ky!!!!!). Eshte shume cinike dajla, shume e sforcuar, dhe fakti qe ti nuk e the me plot gojen "ngushlloj familjet e viktimave", por the ngushlloj zgjedhesit e mi... eshte njesoj si ajo thenia e Kadri Hazbiut kur i tha Enveri ne byron politike se do te arreshtohesh, ai thote, posi, do te arrestohem, sepse Partia ime me arreston! Te rroj Partia! 

Mblidhu ne familjen tende... sepse vetem aty mund ti gjedh fillin e dhimbjes, ngushllimit dhe te mbash familjen ne kembe. Je nene, perpara se te jesh deputete!

Ed, me keto qe thua po tingellon skandaloz ai rast i denimit te meparshem te te birit...ama s'e dime se ca thote kodi penal dhe sa jane denuar njerzit ne raste te ngjashme...kjo do hidhte me shume drite se sa shume mund te jete nderhyre per kete rast.

Shiko, Luiza eshte fundi i kavallit sa i perket politikes...me shume sesa ajo vete, pergjegjsine e te berit deputete te saj e ka vete Rama, i cili jo vetem i beri personalisht listat e deputeteve, por se bashku me Berishen e ndryshoi ligjin (po aq shpejt sa e beri Luizen te dorehiqet) ne menyre qe t'i jepnin vetes keto fuqi absolute ne parti dhe pushtet, si njeshat e partise dhe shtetit.

Jam plotesisht dakort dhe me ate qe thua se me mire do ishte nje deklarate sesa nje dalje mediatike e saj, dhe se dhimbja familjare vuhet ne shtepi dhe jo para televizionit ne Kryeministri. Edhe nje here, s'po e justifikoj Xhuvanin si politikane (bile s'di asnje llaf/veprim te Luiza Xhuvanit si politikane...kush e di se c'ka bere ajo si politikane le te na thote) por po them qe fokusimi tek ajo eshte ne perpjestim te zhdrejte me situaten dhe faktet politike ne Shqiperi.

Ne Shqiperi sundon mentaliteti i njeshit, ndaj njeshat (Rama, Berisha, Meta, etj) kane ne perpjestim te zhdrejte shume pushtet, ne parti e ne shtet...per pasoje kane dhe shume pergjegjesi.Kur te vije koha qe ne Shqiperi keta njesha te kene me pak pushtet (dhe me pak bythelepirje nga politikanet e tjere dhe nga populli) dhe katershat, pesshat e shteatembedhjetshat te kene me shume pushtet e pergjegjesi, gjendja aty do te jete bere goxha me mire.

Po ca thote kodi penal o burr; kodi penal ka rreth 400 nene dhe mbi 3000 paragrafe. Duke e marre si te "vertete" armen loder te viktimes, vrasjen e paster te ketij birbos e kane kthyer ne "vrasje ne kushtet e mbrojtjes ekstreme. Kjo eshte bere nga prokurori i ceshtjes qe ka kerkuar 4 vjet burg, gjykata i ka zbrit nje vit per gjykim te shkurtuar, eshte denuar 3 vjet, ka bere saktesisht 14 muaj burg per sjellje te mire. Tani hesapet beji vet. 

Nejse, cfare them dhe une, ti ke ne Parlament urdherues vrasjesh, tek te tre partite kryesore. Jo, harrova, jane biznesmen- politikano-urdherues vrasjesh. Qofsha i gabuar, por urdheri per Santon eshte dhene nga Parlamenti. Dhe, per fatin tone (sepse ky qenka fati yne, sidomos atyre qe jetojne ne Shqiperi) kjo vrasje dhe shume te tjera nuk do te zbardhen asnjehere. 

Shpresoj se zoti do te rezervoje fat me pozitiv per ne, ne vitet qe do te vijne!

ka bere saktesisht 14 muaj burg per sjellje te mire

Cfare konsiderohet sjellje e mire ne shqiperi , ne burg ai i ra me grusht gardianit?

gjithmon me eshte dukur aktore e dobet si ne skene edhe ketu ne kete rast

Per aktore edhe mua s'ma ka mbushur mendjen ndonjehere. Por sot eshte gjynah te thuash qe aktroi. Ajo eshte thjesht e shkaterruar dhe e mbaruar. Duhet te jesh prind qe ta vesh veten ne poziten e saj. Femija te ben gropen.

dajosh them se ishte aktrim pasi ky djale nuk u be kriminel papritur sot - por ka qene nje falimentim i prinderve per nje kohe te gjate. Elementi surprize mungon ketu - prandaj them qe eshte aktrim. 

Se tani e pashe Edison. Cte thuash?! Kemi qene te pafat (si une e Gjergji tha). Ne fakt nuk eshte pune fati, po prape c'ti  thuash. Mire do kish bere, duke ditur cfare cuni me ate lloj temperament dhe problematik, nga vrasja e pare qe beri jo 2 vjet qe mori, por 5 vjet ta kish kerkuar kjo vete si nene. Do kish patur kohe me shume per te reflektuar qe beri krim, mori nje jete. Sic duket ai denim simbolik nuk I vleu per asgje. Te pakten e ka gjalle. Do shkoj ta shohi sa here ta marri malli. Duhet te shohi anen pozitive. Se ka dhe me keq. 

neser do zgjohemi te gjithe nga kjo enderr e keqe, per sot ti qajme hallin miqve te shtrenjte te kryeministrit per hallin qe iu ka rene sepse kshu e tha emisioni i lamjeve i ores 18:30.

Z,Luisa,me duhet pak mundim si nene te t'kuptoj ne kete moment,jo se dua te t'denoj ne kete dite te veshtire,por me pare dua te jem prane nenave te viktimave te djalit tuaj,qe per shkak te pandjeshmerise tuaj dhe gjithshkaje qesharake qe quhet ligj ,te gjithe te barabarte para tij!!!,KY RAST ESHTE I PERSERITSHEM???

ku ishte ndjeshmeria prej nene dhe pergjegjesia morale per pozicionin qe kishit?

ishin te domosdoshem viktima te tjere qe ju te jepnit doreheqjen?!!

mgjt jam e bindur qe je me fat ,sepse djali juaj ne fund te fundit do kete lehtesira,do jetoje dhe ju uroj qe ky fakt ta ndihmoje ne nje ndryshim pozitiv po te jete e mundur,nenat e tjera s'kane ngushellim,ato s'do ti shohin me djemte e tyresmiley

E ke degjuar ate shprehjen ti ?  - : "Ate qe te ben femija nuk ta ben Perendia"  

Ilirjan,e kam degjuar ate shprehje por mundohu te lexosh me vemendje çfare kam thene,pra, mua si qytetare e lire nuk me intereson fare doreheqja ose jo e Z.luiza(panvaresisht detyrimeve qe i takojne ne kete rast asaj si deputete dhe glorifikimi fallc qe po mundohen ti japin peshqit)...po thoja qe skenari ka PRECEDENT,dmth duke pandehur qe ajo ekonomikisht eshte ne gjendje te ndihmoje  djalin e saj problematik me kura mjekesore , psikoterapeutike per te dale nga e KEQJA e madhe,sepse keta tipa jane RREZIK SHOQEROR,pra nuk mund ti lesh aq te lire, me arme,per te arritur atje ku s'mban me,siç ndodhi ne faktsmiley

si nene e kuptoj tragjedine e saj(nuk e di pse ketu u anashkalua tragjedia e nenave te tjera),eshte detyra me e veshtire te jesh prind,gabojme gjithsesi,nuk e gjykoj ,ndoshta e ndihmuar nga pozicioni qe kishte mund te kete nenvlehtesuar ndonje detaj shume te vogel,por qe eshte mjaft i rendesishem ne formimin apo ndihmen qe mund ti jepte djalit !

O ZOT me fal per ç'kam thene me lart,por sot kam qene mjaft e shqetesuar nga kjo ngjarjesmileysmiley

keto gjera s'duhet te ndodhin me!

Eshte marr vesh se cila ka qen arsyeja e duelit te grupeve pistolere?

My gin is better than yours

prit se nuk u beme te gjithe nano.

 

papunesia, niveli i larte i borxhit, arbitrariteti, shkelja e kushtetutshmerise, rritja e cmimit te energjise elektrike e karburantit, vdekja e minatoreve ne miniera nga njera ane dhe padyshim bukurite e vermoshit nga ana tjeter, kane qene pjese e diskutimeve. fitoi projekti per bukurite e vermoshit me vendosmerine e dhunes se ligjit.

Gono, ke sjell gabimisht shenimet nga mbledhja e kryesise se PD-se.

per te qene i paanshem kuptohet dhe per te krijuar nje tabllo sa me konkrete te aktualitetit pas mbledhjes emergjente te PS-se ne 4 te mengjesit.

cne PD-ja e paanshme o gono?

mire me bame se sot dhe ne raste te tjera si sot eshte ne fakt dita me i ra pd-se se keshu e thone lajmet e ores 18:30.

 

Mjere kujt I bie ne dere dhe ke ze! smiley

Sipas pronarit te lokalit, aty ka patur zenie, pastaj ky çuni i deputetes ka dale dhe ka ardhur perseri me nje revolver/pistolete, gje qe do te thote se, ka shkuar diku e ka marre armen. 

Do e ket marr ne makin. Aq me keq per te qe nuk e ka patur armen me vete. Bie posht mbrojtja me preteksin qe ka qen nen eefektin e droges dhe alkolit dhe ne gjaknxehtesi e siper ka shkrepur armen.

Po ca mbrojtje mer, kte pallen s'ka avokat ta marre persiper. Ketu besoj diskutohet 25 vjetshi apo burgim i perjeteshem. Ky rob nuk ekziston me. Mjere ata qe u vrane dhe mjere prinderit e shkaterruar.

 dhe ne gjaknxehtesi e siper ka shkrepur armen.

Ahere duhet te jete psikopat!  

 

Ajo qe kam thene i pari. Ky eshte psikopat, i semure mendor. Nje njeri normal qe ka vrare pa dashje dhe per vetmbrojtje para ca kohesh, besoj duhet t'i ruhet armes si djalli nga temjani. Por ky ose ka qene i droguar ose thjesht eshte me difekte te lindura mendore. Por kjo nuk duhet ta frenoje gjykaten qe ti hedhe celsat e qelise ne det.

Keshtu duket pasi vrasja e 2 personave e tejkalon ate qe ka mbrojtje nga pushteti dhe mund tja hedhe. Fakti qe ka dal jasht ka marr armen dhe eshte kthyer duke qelluar per vdekje tregon dhe qe nuk eshte dicka si rebelim i castit. Ose ka qene me probleme mendore ose i eshte hedhur ne pije ndonje medikament qe ta beje te humbe kontrollin totalisht per te kryer nje vrasje. Gjithcka duhet hetuar. Nga psikologu deri te ekspertiza ligjore.

ose i eshte hedhur ne pije 

E kush ja ka hedhur kete lengun ne pije ? smiley

Nuk ka asnje justifikim dhe asnje aludim qe mund te mbroje aktin e ketij psikopati, sepse ky paska dhe nje histori te gjate me krimin!

Do te thosha se nuk eshte faji 100 % i familjes, eshte faji edhe i shoqerise se korruptuar me krimin me cdo gje qe ka te beje me punen, edukimin dhe kulturen! 

 

Ka ber vrasje dhe sillej rrugeve e lokaleve. Paska patur dhe lidhje me trafikun e droges. Pistat mund te jen te shumta. Sesht e then tja ken hedhur veten ne pije. Mund ta ket patur dhe droga. Nejse hapi i pare eshte te analizohet gjaku i autorit.

Efektet e droges besoj! Ky djali i kesaj aktores, paska qene presecedent i meparshem, me nje vrasje, dhe e kane liruar ?!! 

Doreheqja e vonuar, por mire beri. Fjalimi i KM-se shume i politizuar per nje ngjarje te tille. Bile bie pak a shume dakort me sa eshte thene me poshte: 

cdo tentativë për ta shitur si standart apo moral dorëheqjen e sotme është thjesht një tallje me 4 viktimat që do të ishin gjallë nëse lidhjet familjare dhe miqësore nuk do të kishin vënë me kohë përfund ligjin, standartin dhe moralin.

Por .... kjo me siper shkeputur nga nje deklarate e Shkelzen Berishes mbi ngjarjen. 

Ne fakt, eshte thene me kohe qe ne Shqiperi nuk ka Drejtesi, qe do te thote se Drejtesia nuk ka funksionuar edhe ne kohen kur Berisha babai i Shkelzenit ishte ne pushtet!

Te kishte Drjtesi, i pari qe duhet te futej mbrapa hekurave,  duhet te ishte i jati i Shkelzenit, dhe vete Shkelzeni per vrasjen ne Gerdes, mbas shperthimit te `fabikave` te vdekjes,  ku behej,  demontimi i municioneve, per biznes te miqeve te Shkelzenit dhe Shelzenit ! 

Ky eshte dhe paradoksi me i madh, dajli i Berishes ben moralistin! 

Edhe ky ka patur dy prinder te mrekullueshem. Shëmbëll !

Jo vetem doreheqja e vonuar por kjo nenshtetesja greke deputete e sarandes (rastesisht) nuk duhej te kishte hyre ne kuvend qysh mbas incidentit te pare. Te tille politike ka Shqiperia....Varja.

Por .... kjo me siper shkeputur nga nje deklarate e Shkelzen Berishes mbi ngjarjen. 

Monda kush eshte ky Shkelzeni, djali ish kryeministrit, ai qe hodhi ne ere nje fshat te tere duke futur nen dhe eshe 28 punetore? Nese eshte ai, minimalisht nuk duhej ta sillje ketu, pasi ai duhet te ishte tani ne burg, por babai e shpetoi dhe nuk e denoi; sic po ben e ema e ketij te sotmit. 

Me vjen keq per Xhuvanin si nene qe eshte. Krimi i te birit duhet te jete nje dhimbje e madhe per te. Nejse, me duhet te them qe doreheqja e saj eshte PR perfekte per KM-ne e PS-ne... smiley

 

P.S. Me ate pak qe kam pare nga ajo, me ka pelqyer shume si aktore. Kjo s'ka te beje me temen sigurisht. 

Pash fotot dhe alamet cunash dukeshin edhe ata qe sic duket deri tani ka vrare i biri. smiley Me shume gjynah me vjen per prindrit e tyre apriori ( pasi nuk i di ende detajet e ngjarjes) se sa per Xhuvanin. 

Shpresoj te jete mesim per te gjith te tjeret qe per perfitime personale jan ngjyer neper lloj lloj pellgjesh balte andej nga rruga e Durrsit.

Ishte perplasje bandash, nuk ishte grabitje shtepije, ...nuk kishte engjej ne ate 4 te mengjesit, por shpirtera te humbur e jashte kontrolli. 

me duhet te them qe doreheqja e saj eshte PR perfekte per KM-ne e PS-ne 

Ne nje vend si Shqiperia mbase. Ne nje vend perendimor doreheqja kesisoj do merrej si tregues se ka patur ndikim tek drejtesia per raste te meparshme dhe tani po jep doreheqjen per te minimizuar pasojat kur "ti hapen petet lakrori" do thoshte Spartak Braho qe ben byrek me tatimet e miletit.

Perfytyro p.sh. te beje nje krim i biri i nje kongresmeni amerikan dhe ai thote "po jap doreheqje nga politika qe t'i hap rruge drejtesise" (pak a shume sic tha Xhuvani)...gjeja e pare qe do pyeste mileti dhe gazetat do ishte dicka e tipit  "sa here e ke(ni) penguar drejtesine deri tani me poziten tuaj si deputet, meqe keshtu funksionoka drejtesia sipas fjales dhe gjestit tuaj te doreheqjes?"

 

.....I kam paraqitur sot kryeministrin të vendit dhe kreut të Kuvendit dorëheqjen time si deputete e Sarandës.....

Besoj qe Luiza Xhuvani e ka humbur goxha mendjen, se nuk e besoj, qe ajo nuk e di, qe nje deputete e Kuvendit Popullor nuk i paraqet doreheqjen nga mandati i deputetit Kryeministrit te vendit. Madje nga ana proceduriale as Kryetarit te Kuvendit Popullor, por hajt mo, Likes po ja qujm se osht cun floriri.

Rama : Luiza fatkeqe , djali do ta kete te gjate rrugen e kthimit ne shtepi!

Presion i hapur Drejtesise qe te mos denohet me burgim te perjetshem.

Drjetesia gjithmone ka patur presion nga Politika per me shume se 24 vjet, si mos te te kete edhe tani! Politika ka varrosur Drejtesine  qysh kur s mbahet mend, prej 1992 e ketej!  

Po meqe jane Rilindas thashe se mos jane me ndryshe...por sic e tha dhe ai komshiu im , komunist safi , keta tha nuk qenkan as Socialiste as Komuniste por qenkan m......smiley

Po nuk eshte kollaj te pastrohet m... kaq shpejt! smiley , duhet detergjent i forte tip Bleach

24 vjet qe qarkullon shume pisllik ne tubacionet e Lanes ( Institucionet Demokratike te Shtetit Shqiptar qe themeloi Plaku Mere ) megjithe pastrime te herpashershme , nuk i behet dot derman krimeve te radhes qe degjojme here pas here nga memedheu yne! 

Brado, kete forte  kishte tek PeDi, ky cuni i Luizes, ate kujtohet?????

Jo s'po me kujtohet .

Po ti beson se vertet Luiza i boni presion gjykatave e prokurorve e policeve  te Saliut qe ti dilte Cuni me 2 vjet burg? Je shkeput nga partia e ke bo mire e i keharru themeluesit e degeve.

Po kujt i hyn ne pune Partia kur eshte ne Opozite mor vlla.

Po boja muhabet e po mu kujtoshin ca gjona, sa per ne opozite kta si leviz njeri nga veni per nja 30 vjet.

Me i dobeti 7 milion euro , ti merresh akoma me opoziten .

Po si del popllit inoti kollaj me aq maskaralliqe qe bon 8 vjet ne pushtet. Mjafton me te dal zeni me te fol per gjykatat e poplli kthehet  ene njeher ne 2013. Nuk ka meshire per ket fare opozite, aq me pak perkrahje a shprese. Bamir, Nick Xheli e nard Ndocka duken rock starra para shqupit.

Po ti pysesh nji nga nji asnjonit nuk i rruhet per Popullin , po ti pyesesh me i ven te gjithe ene mund ti rruhet nonjonit smiley AI ne 97 i vrau i preu i rropi ne nga leket prape mori pushtetin ti merresh akoma me inotin e popullit.

Arbër Demiraj, 19 vjec djali i ish-prokurorit Skënder Demiraj, 
Edison Jaho, vjeç 36, lindur në Berat dhe banues në Tiranë,
Enea Xhaj, vjeç 38, lindur në Berat dhe banues në Tiranë 
Paolo Azzolo, 60 vjec me shtetësi dhe kombësi italiane.

Du me dit ky plaku italian c'donte me keta rinoshat?

Du me dit ky plaku italian c'donte me keta rinoshat? 

Reuters sapo tha se ky italiani ka shkuar ne klub ate nate qellimisht per tu vrare nga djali i Xhuvanit se deshte t'i hapte namin e keq Partise tende te Rilindjes duke nderkombetarizuar viktimat. 

P.S. Vertet qe dukesh pa qejf ti...meqe s'te merr dorezim asnje ishurance, shko te pakten bli kater pako aspirina smiley

 

e mer xhib qe do me u plak me nji pal mend ...
te ishte partia ime s'rrija caja derrasa ketu me ty po s'kam ca pres prej teje qe ben c'ben dhe e ke mendjen tek Edi - ca tha, ca cicerroi, pse doli, ca kishte veshur, a kishte perjashta apo brenda ... hajt mo ka edhe me keq peshku - ti je lule najher

 

Du me dit ky plaku italian c'donte me keta rinoshat?

qethej me sheleget thone nga vlorasmiley

jane pafund familjet shqiptare qe nuk kane buke per te henger, qe jeta iu vershtisohet pikerisht nga ky niveli i perfaqesimit, por femijeve iu mesojne njerzillikun dhe jeten dinjitoze.

zeri i ketyre familjeve duhet degjuar ne oren 18:30

Ne NY pollsat mbyllen ne 21:00. Kur mbyllen nga ju? smiley

e kryva para se me shku ne pune se mos me dilte nga menja mas pune. edhe pak dhe kemi toastin me shampanje smiley

pastaj neser kemi birra moretti smiley

 

Me duket hipokrizi e peshtire ky perqafimi i Rames me Luizen, teater i shpifur. Bej deklaraten dhe pirdhu. Djali i saj vret 4 veta ky palooshi ngushellon Luizen ne syte e publikut. Allahallaaaaaaaa

Kjo vrasje eshte fillimi i fundit te karrieres politike te Ed Rames. Fatkeqesisht.

 

elaborate mrrokell

Me ate opozite te kriminalizuar qe kemi, jeta politike e Rames vec zgjatet. Ja dhe ky rast tragjik, u zgjidh me arrestimin e fajtoreve brenda minutave e jo muajsh si me pare, shembull, vrasja me kallash i balerines nga nipi i Kulicit, akoma i pa-arrestuar, vrasjet en hotelin e rradhimes, autori perseri ne arrati .Po  besuat Zenin, dhe lotet e tij per 4 te rinj, ku 3 jane mes te 30 e tjetri 60, mire e keni besoni ne renien e Rames. Megjithate palloshi po punon dita dites te vere pak shtet e ka njerez qe smendojne si ju.

Kadale kadale mos gerthit. 

Kto qe thu ti une hera e pare qe i nigjoj, hence, histori te papesha. Per ket Dino trimin e di gjithe Shqipnia ca boni dhe ca psoi per ket. Nejse, Ed Rama do e psoje pse e vuni deputete ket. Do e psoje edhe pse duke u mundu me mrojt mutsihonen e vet, domosdoshmerisht do duket sikur po i zvoglon vrasjet. Te pesta! 

Nejse, ky o mendimi im. Ishalla e kom gabim.

 

do e pesonte nese ishte ne standartet e nje vendi tjeter ... jo ne shqiperi 

pse do kete pasoje politike Rama per ket ndodhi kur gjonat i ka ne kontroll policia e prokuroria tani? A pse duhet me i politizu? Po nga kush nga Shqupi? Ja pra doli Zeni, e osht njesoj si me i nxjerr lecken e kuqe demit. Ke e rre menja se do vi ne pushtet se cuni Luizen nuk i dau pazaret e droges si duhet e ra mrena shef ondrra.

Ed Rames nuk ja vuni Kostandini koburen ne balle qe t'ja bonte nonen deputete per s'dyti! Menon ti qe t'pasmit nonen deputete s'ja ka  grof fare koqet ketij vllait, mbas vrasjes se pare dhe mendon ti qe t'qenmit cun deputetje s'ja ka ftof fare koqet policise e shikut perpara se me vendos a ta majshin ne survejim? 

Ed Rama ka ndiku qe ky rob te jete azat. Si? Duke ja bo nonen deputete. 

 

Luiza, si njeri, pavaresisht te birit, ishte dhe eshte shume e denje si individ per ate parlament, ne krahasim me shumice e deputeteve aty. Ajo behet e padenje pas aktit te se birit.

Pas aktit te PARE te cunit, kisha me shtu une.

ore cfare ka deklaruar tamam Ed Rama.. se andej kendej po degjojme sikur pretendon ta paraqesi doreheqjen e Luizes si   ''standart demokratik''   i papare ne politiken shqiptare, e vertet kjo??

 

Shume e vertete , biles po ta shikosh mire foton me siper duket sikur Luizes 4 veta i kane vrare cunin .

Nuk beri gje tjeter vecse u dorezua perballe te pamundures. Asnje standart nuk u arrit me thene te verteten.

U arrit standarti i arrestimit si asnjehere me pare por u deshtua ne standartin e parandalimin si me pare.

" U arrit standarti i arrestimit si asnjehere "

Ata kishin pire aq shume mall sa ju donin tre dite me gjet ku kishin shpijat .

Ta kam llafin per standart politik me aktin e doreheqjes. Per te tjerat pastaj sic a thash nuk kish si te ndodhte ndryshe kur personi me doren e vet vret 4 veta ne mes te Tiranes. Asnje standart s'ka aty as policor as politik dhe as gjyqesor nuk do te kete.

Ca standart arrestimi thoni mer? 7-8 minuta per te shku te gjuhet e huaja ne 4 te nates. Qender e Tiranes - Rinas ne 4 te nates behet per 10 minuta pa sirena dhe fenelina, policia po na u hapka bythesh se paska   shku atje per 7-8 minuta. 

Mir qe kish pas vetem nje karikator ai se do kishte vra gjysmen e lagjes smiley

Po ty te vran Santon diten me diell e i rrujti bishin policia. O swedoooooo po asnjiiii nga vrasjet ne bllok nuk jan kap keto 10 vjet, kujtoji rastet. Kur bojne detyren bojne detyren.

Diten e vrasjes se Santos fatkeqesisht policat e kane pas pushim , kurse ai i rrugores qe ishte perball me vrasesit kishte harru fisheket ne shpi.

Vrasesit e Santos ishin profesioniste mer plak, ndersa keta ishin aq daulle nga alkooli dhe bari saqe rrezik po ti thoshte njeri o cuna prisni 5 minuta sa t'vije policia do thojshin ok, po thuj t'vonohen 10 sa ta pime dhe nga i teke

smiley

Swedo po kopjo pergjigjen e mesiperme te Bradit o plak????Po Konstandini e ka shti cdo plumb tek ne koke vec Italioint qe i ka qellu si snajper tre plumba trekondsh rreth Zemres??? Ai nuk i ra me kallash lokalit. Besoj se e kuptut ene ti ene Bradi qe kur do me fito me cdo rast per cdo argument keput kumbulla.

po natyrisht qe nuk eshte arritur asnje standart... doreheqje, ministrash, deputetesh etj, jane bere ne te gjitha qeverite, pa perjashtim...

njefar standarti  do te ishte sikur Ed Rama, te mos e kandidonte me kete Luizen si deputete, pershembull...   

po jo doreheqja  e kesaj, pasi i biri ka vrare 4+1  njerez,  si mund te rrinte kjo perfaqesuese e popullit?!

E verteta eshte qe ketu ska vend per standarte politike sepse nuk ishte akt politik apo i lidhur me politiken. Eshte thjesht nje akt kriminal dhe rastesisht personi ka lidhje familjare me nje deputete. Kaq eshte dhe minimalja e asaj qe duhej bere u be. Nuk ishte fare nevoja qe Luiza Xhuvani te dilte ne publik ne kete menyre. Madje as Rama vete s'kish pse te dilte ne kete menyre publikisht. 

Belul, kte duhet ta vrasi ndergjegjia me siguri se nje pjese e fajit i takon dhe ksaj. Te kujtohet kur policia ja permendi emrin si te perfshire ne ato trazirat e lazaratit? reagimi i ksaj ne parlament ishte per te ardh keq, duke dit qe cuni i ksaj ne gjirokaster ka pas aktivitetin. Tha qe po te doni, e marr ne telefon dhe vjen ketu brenda ores. Demek, nuk ishte dava ordineri...ky gjeti ate qe kerkonte po mori 4 jete ne qafe edhe pse me shume gjasa, dhe ata rangu i ktij kane qene

Btw, xerro pike Peshkut per ilustrimet e shkrimeve. Ke vrasja kemi nji foto mikrobusi policie komplet te sanitarizume. Ketu kemi nonen e vrasesi te merzitme ke zoti per hallin qe e ka gjet, n'gushe me ed ramen po aq te merzit per hallin qe i ka ra n'koke shoqnise se vet. XERRO PIKE!

 

 

 C`dun "kalamojt" ne 4 te mengjezit ne Lokal, po Lokali c` ne i hap deri ne 4 te mengjezit ?!! 

Sot eshte dite e Marte, fillimi i javes, c`fare pune bejne, kta "kalamojt" ne 4 te mengjezit, neser do te ishin ne pune apo e kishin pushim ?!!! smiley

Nejse kjo rutina e ketyre njerzeve  pa pune, pa kokecarje per jeten, kte bulmet ka! 

Cer kalamojsh, thu mer  ti? 2 ishin 30 e kusur vjec e tjetri 60. Vetem njoni ishte 19 vjec. Po tu thush kalamoj ti ketyre kta ta fusin tyten ne menere, e mos boj gabim me i pa shtremer a tu shtremru surratin nga ndonje hall personal. Kta i vene gjoba bizneseve o vlla. Pse ata te bandes se tritolit nuk ishin mosha ketyne. Kalamo eshte deri 13-14 vjec, me pas matu kur u flet horrave qe sdun nonen e baben e tyre.

 i kam vene ne thojza, eshte fjala per autorin e krimit dhe shoqerine tij, ai 19 vjecari psh qe gjeti vdekjen, padashje! 

Çfarë do vijë !

A do ketë një qëndrim në Bllok kundër krimit apo do dallojë  qëndrimi politik i Grupit të kryekriminelit sali Qenef berisha ! A do të ketë një qëndrim nga Dordoleci politik që ti japë sinjal popullit se Drejtësia të  veprojë siç e dha e ëma fare e fatkeqe , apo do vazhdojë me "Olele Odeta ,ma sulmoi Opozita " A do të ketë një përfaqësim Moral si " katarsisi" në politikë  sidomos ish krerut kriminalë të PD-hit si Strazimiri me shokë ?

A do jetë ky rast si signal për Lidershipin e ri të PD për të parë në sy rrugën se ku e ka futur Popullin dhe partinë kryekrimineli sali Qenef berisha " pasurohu shpejt dhe me çdo mënyrë " duke paraqitur si shembull familjen e tij Biologjike ?

Kemi dy qëndrime Morale të dy partive kryesore për " se Vlerat zotrie " ..

Të PD-hit me reagimin ndaj plehrës Pango si mbërtheckë-zbërtheckë e putanllëkut me post .  Gëzoi këdo që ka tradita shqiptare por edhe ka staturë Ligjore për Postin . Po çfarë ndodhi ? Kryekërma Politike  Shqiptare sali Qenef berisha jo vetëm që e reabilitoi por e rishpërbleu Me Post dhe me Para për atë që kreu ! Në interval dhjetra krime përfshi Gërdec e 21 Janar për të mos folur për vatrat e krimit të terorizmit Ndërkombëtar e të pastrimit Parave të pista në Banga dhe  Mburojë Politike Lazaratit

Kemi rastin e " përsëritur " të Xhuvanit .Është shoqëruar me një dorëheqje Morale të përkrahur edhe nga Forca Politike që Përfaqëson . Dhe më kryesorja me një qëndrim masiv që e kërkoi dhe realizoi këtë dorëheqje .

 Niveli Edisonërisë ose bebeve me biberon në Gojë ( mirë Xhibolja aty , por Xhibole ) dyshon që do jetë qëndrim Moral afatgjatë nisur nga botëkuptimi i stanarëve të sali Qenef berishës .

Cila vijë do triumfojë të nderuar Thashethemexhij dhe Prokurorë !

.

smiley 

Perkrahja e forces politike  qe perfaqeson eshte domethenese, deri diku edhe mallengjyese... smiley 

 

Nuk është për soj kurvash .Është për Gra fatkeqe që qëlluan nëna . As për histeritë e putanave që gëzojnë për Liritë e kurvërimit në skena me zezakë nëpër Pube dhe që kërkojnë të dalin flamurtare të Lirive të Gruas . Është tjetër Rast !

Nuk ësht rast për buzëshpërvjelurt e PD-hit të sali Qenef berishës , si Kryeputanë e Politikës e ca mo pak për shakatorët e batutaxhijt dyleksh të katunit !

. .Askush nuk mund ti shpëtojë këtij Fati në Shqipëri . Për aq kohë sa dominon megallomania dhe analiza e Bytharëve me Kode Penale me Droga e me të qeshura në Vaki për aq kohë do vazhdojnë krimet e e psikopatisë të Lindur , Ushqyer, Nxitur e Paguar nga kreu i psikopatëve shqiptarë sali Qenef berisha .

Si kercen oidriso nga mallengjimi per mbrojtjen e grave ne rastin e pangos, ne ofendime banale. Ska faj qe ka lind feminizmi.

Ku janë ofendimet banale në emërtime të Ligjëshme në shoqërinë tënde dhe të atyre që i propogandojnë si Vlera smiley Vuri mëndjen teta edukatores kur të shpjegon për këtë punë smiley

Un vetem me.ty kam shoqeri ktu oidriso. Me ty bisedoj me.se.shumti

Dhe unë të kam thënë .E çmoj shumë rapadam rapadam dipi dopa që në tingijt e tu Ding Dong e pasthirmat allahu akbar e zgjohu Enver smiley  janë të vetmet  argumente për çdo problem .Po e ke vënë re , unë vetëm ty të përgjigjem seriozisht !

Mendoj qe duhet te te vije neveri prej vetes Idriz. 

Ne qoftese e personalizon , me vjen rende . Por po te jesh e qete do shikosh qe nuk ka lidhje me ty . Keshtu qe mendoj se e kishe te tepert kete adresim dhemire eshte te mendosh para se te shkruash .

Te oakten ty per cdo rast kur te drejtohem e shoqeroj me  smiley Plus qe vetem fakti qe adresohem per Pube me me zezake ne Tirane i defrimit te karaputanave duhet te jepte te kuptoje qe nuk je ti ne asnje reference . Je nxituar ! Thjesht sepse komenti qelloi poshte teje dhe doemos mori spunto !

Ve re dhe nje ua mami nga ty qe nuk lene me fjale pa perdorur te tjeret me ty ne krahasim me ca fjale qe perdora une jo te adresuara per rastin e nje Nene .  

Rri e qete se kur vendos te drejtohem Konkretisht dhe personalisht nuk jam kaq i bute !

Oidriso ste ka keqkuptuar dmth se ka marr personale por esht feministe ndaj reagoi ashtu.

Dhe shume vone nuk me behet nga reagimet sidomos ne kesi Rastesh  ! Sejcili shpreh te veten . Kam dhe nje njesi matse , vetem Debilet Realisht ne Jete , pavaresisht NIKUT ,  jane me  insuficienca mendore , qe  personalizojne komentet !

Ose qe ti njohesh edhe ti ...jane ata qe te shajne nga Familja !

Se helbete edhe ti do rritesh dhe duhet te mesosh se me karakteristiket si sizofrene e te semure psikik , jane ata qe bejne DOSJE , e qe disa gjene "ngrohtesi "aty  , qe perpiqen te gjejne personalen me te vu poshte si Kapterr smiley

Ky killeri Konstandin Xhuvani qenka shpallur ne kerkim qe ne Prill...dhe u kap tani ne pub ne mes te Tiranes, pas vrasjes?!

Shpresoj te mos jete e vertete se me siper Tironci Lebetit sapo na mbushi mendjen se shteti i Rilindjes dha shembull shume shembullor duke e gjetur + arrestuar fajtorin per 5 minuta (pervec atyre qe s'i ka gjetur dhe arrestuar, si p.sh. ata sekseret e Sinanit te tritoelve dhe ata vrasesit e Santos), jo si "cuni i Sheqeres" qe s'i arrestonte fajtoret per 5 minuta.

Ironia? Panorama thote qe kete fakt e paska publikuar sot...PD-ja. Dmth si i bie, qe PD-ja e paska ditur qe ky killeri paska qene ne kerkim, qe shteti s'po bente punen per ta kapur, dhe PD s'e paska denoncuar kete rast, se bashku me 137 denoncimet e tjera qe ben Berisha ne Facebook? Apo qe PD ka akses ekspres tek sitartet e shtetit/policise dhe i qit gjerat n'Facebook te Berishes direkt sapo i nevojiten?

O Xhibo, nipi i Kulicit eshte ende i lire, vrasesi i Xhindit eshte ende i lire, vrasesi i Rradhimes eshte ende i lire....prej vitesh e jo 5 minutash. Une te pyeta ty e jo Shqupin, Xhibo, mos na u boj atopalant i Cunit te Sheqeres.   Palloqen degjon ti o Xhibo, qe hante buken e rrahesit te Strazimirit ne parlament e permbyste kupen. Thjesht desha me ju kujtu se Shqupi prej vitesh ka pas gangstere e vrases ne rradhet e saj, e mos na i boni te ndershem. A u kap ky mbas vrasjes? Tani pse nuk u kapen kush vrane Santon? Po aty ke te drejte.

Lokali qenka ne katin e pare te nje ndertese banimi.?!Ka nje arsye ne kauristan qe veprimtari te tilla zhvillohen ne zona te caktuara larg atyre rezidenciale...

Eshte paksa nen toke me hyrjen ne katin e pare. Fakti qe rri hapur minimumi deri ne 4am, dhe me vajza 15-16 qe argetojne klientet ka shume mundesi te jete kuplara. Po kjo ska te beje me keta trimat se ata do e gjejne nje vend per te ngrene kokat. Edhe ai 60 vjecari.

Po pra trimat ti hajne kokat diku tjeter jo aty ku ka pensioniste , gra, femije te vegjel..nuk duhen kalamjajte e lagjes te ekspozohen ndaj pijaneceve drogaxhinjve cingieve etj..ketej nese hap nje lokal te tille ne zone rezidenciale te vijne banoret e lagjes me sfurqe..kot nuk ndalohet shitja e alkolit ne nje rreze te caktuar rreth shkollave apo cerdheve...

A thu do e.mbyll bllokun rama alba?

qytetaret duhet te ngrihen se plumbat e ketyre idioteve nuk bejne dallim midis demokrateve e socialisteve.ti e shikon ate gjyshen e cila ankohet per shqetesimin qe u ka krijuar ky lokal banoreve.duhet qytetaret ta ngrejne si problem ne keshillin bashkiak.te nxjerrin nje ordinance ku keto lokale te lejohen vetem ne zona te caktuara..

Qytetaret i ngriten si problem dhe lojrat e fatit por si basha ashtu dhe rama.deshtuan ti largonin.

nese aktivitite te tilla largohen nga lagjet e banimit krimi si total nuk do te bjere por do te perqendrohet ne zona te caktuara.nje qytetar nese nuk i frekuenton keto vende do te jete  shume here me i sigurte se sa tani kur keto zhvillohen poshte ballkonit te tij.

keto lokalet naten, duhet te disiplionohen, nga shteti, ne qoftese duan qe te kufizojne krimin dhunen dhe shqetsimin e banoreve,

1- duhet qe nje biznes privat,   lokali psh,  te kete nje orar kufizimi ne aktivitetin e tij , psh deri ne oren 01 00,

2-Pronaret duhet te sigurojne lokalin e tyre ng persona te dyshimte, me roje polici private,

3- Pronaret ne rast dhune vrasje ect si keto, duhet te paguajne nje gjobe, policise se shtetit ne forme takse, per sigurine ( e prones private dhe jeten e njerzeve ) nga kriminel ose thyersit e rregullave te rendit dhe qetsise publike nga huliganet e rrugeve.

Te gjith keto duhet te zbatohen pa hezitim, nga policia e shtetit, Bashkise dhe nga vet pronari, ndryshe, gjobe ose procedim per gjyq, burg! 

 

Keto Lokale nuk jane qendra biznesi defrimi per rinine . Keto jane koopertura ku zhvillohen Lidhjet e Krimit  Jane Vatrat kryesore te Korrupsionit e Krimit te ruges ! Aty rekrutohen edhe per ISIS edhe per "dorreza " Sherbejne edhe si lavatrice edhe per organizime per pazare Droge . 

Jane sipas perfytyrimit kioskor te Babasqapit per Kapitalizmin ose forma e Parkut Rinia ne nje gjendje tjeter . Ato  vatra nje K.Bashkie Normal ,jo tralala ,   duhet ti kufizoje  dhe te lihen me kokrra dhe super te kontrolluara per aq sa sherbejne per Defrim  ! Nuk ka pse jane kaq shume dhe kaq ..se miraklliu i fridomiut zotrie ...

Dikur letu , ne nje dyqan bleva tre birrra dhe i mora per te ikur .I zoti dyqanit me ndaloi , i mori i futi ne ca qese letre dhe ma shoqeroi me buzqeshje..

Te kap policia po i pate te zbuluara !!!

Turqish -Lokal, por ato jane Bar-Restorante, Disko -Club etj -siqofte emri, ato jane biznese, aktivitet biznesi per pronaret qe i manaxhojne dhe fitojne parate! Aty behet para e madhe, se pervec te tjerave sigurisht behen intervista, biseda biznesi te paligjshme, plane biznesi ( kujt do ti biem sonte, dmth te grabisin te vjedhin ose te vrasin kundrejt nje cmimismiley &nbspsmiley 

Ndersa eshte zhvillu kapitalizmi sot nuk ka mo Kjoska, sot te thyejne koken me para! 

Nuk shof ndonje problem tek klubi ne parim por habitem me ca detaje, Alba, se bota jo kudo i respekto me rigorozitet keto parametra.  

Ajo qe aty dukete parregullt eshte orari i hapjes derin 4am. Ne perendim ky eshte orar strip-club. cfare leje kishte ky lokal? A kishte vajza nen moshe qe punonin aty????A ishte bicim bordelli ky vend? Keto jane pergjegjesi te qeverise? Krimet kryen kur kokat e nxehta vendosin ti bejne gjate konflikteve.

Poltizimi eshte gjithashtu me e keqja e kesaj fatkeqesie. Del Zeni e qan per 4 familjet e viktimave, perfshi edhe familjen e Italianit, kur ai ska qa familjet e Gerdecit? Po Palloqja qe gjoja kujton se konstandini sdo kish vra ne Nentor po ta kishte thirr prokuroria per sqarim ne Prill???

nje kafene qe shet vetem kafe e pije freskuese ka me pak gjasa te terheqe drogaxhinjte se sa nje klub nate.ti nuk besoj se do ndiheshe i sigurte sikur familja te jetonte prane nje vendi te tille me te droguar te cilet nuk e dine se ku jane as nuk e dijne se c'bejne..

Varet Alba se sa mundesi do te kem te jetoje larg drogaxhinjve. Kur kam mundesi financiare jetoj larg tyre por kur skam do jeteoje afer si shume te tjere, cdo bej njeriu shkret. Me ket standart sdo kish shqiptar ne komplexe, por fatkeqesisht ka. Ndersa ne qytetet kozmopolitane, ne qendra, katet e pare jane gjithmone biznese te kontrolluara por me probleme te medha me banoret persa i perket zhurmave, aromave te pakendshme apo zallamahive. Nga drogaxhinjte drogohen ne shtepi dhe nuk eshte shume problem, te dehurit e rremujaxhinjte jane ndryshe.

Shiqo videon te lutem shume.c'taksirat ka ajo gjyshja 80 vjece qe ndoshta ka 50 vjet ne ate apartament kur te zbrese shkallet te shikoje cingie majtas e drogaxhinj djathtas.liria e njerit mbaron ku fillon ajo e tjetrit .ka njerez qe iu pelqen ajo lloj jete dakord lejoji ne zona te caktuara diku ne perferi ku nuk bezidisin njeri po leri keta te tjeret  ne qetesine e tyre.pastaj kush bo aheng deri ne 4 te mengjesit per dite te hene.te premte te shtune jane ne amerike klubet e nates plot pastaj netet e tjera jane bosh pas ores 10 rralle e tek gjen ndonje hapur.

Dakort pra jam me ty qe ne fillim kur thashe pse eshte hapur deri ne 4am si strip club, apo klub nate deri 2am, apo restorant deri ne 11-12 pm. fatkeqesisht banoret kan probleme me keto lloj bizenesesh dhe shteti duhet te nderhyje per mosmarrveshjet. Nuk bie dakort me ty kur kerkon qe keto pika te vecohen ne zona te caktuara, sepse nuk funksionon. Do kete pika argetimi edhe ne zonat e mbipopulluara me mase.

Rrofsh Alba ! Sinqerisht nga të vetmet probleme të arsyeshme në Tufën e bagëtive që bëjnë si të Xgjuar mer jahu si prokurorë e priftërij fshati etj etj që përcaktojnë "çfarë është mirë e çfarë keq në katun " për familjet  smiley

Këtu duket se si reagon një shoqëri Normale e distancuar nga InteliDjent thashethemexhij ordinerë me tonelata në Mëmëdhëmbje e njëqindnikësh tek PPU .

Me problemet që dalin nga ngjarja jo ato që nuk i ka në dorë as zoti .

Fjalimi i Rames (ose komenti i tij i gjate,) per  deputeten Xhuvani dhe familjen e saj  i panevojshem.

 

 

Dalja bashke me Xhuvanin, e panevojshme, bile e demshme. Deklarata, me inflacion llogjesh per nje ngjarje te tille.

Ky Rama sikur i qante hallin me shume Luizes dhe jo krimit  te kryer qysh heret me sabah!

Sikur i ka hy ne qef ekrani Rames njesoj si Berishes!Nuk eshte shenje e mire! smiley  

Quhet show of support.messazhi qe iu jepet shqipove eshte :kjo mund ti ndodhe kujtdo e burgu per burra eshte.halli me i madh per shqipot eshte se : djali i deputetes me prinder te mrekullueshem do kaloje jeten ne burg e jo se u vrane 4 vete.

Kisha kohe pa e pare kete Luizen, u bera kurioze dhe per cunin, gjithe ky cun kallup, pa tru, sa keq. Mori ne qafe veten, familjen, ato qe vrau etc etc. http://youtu.be/xKIdSwoqFyY

Disa ketu mezi kane pritur qe djali I Luizes ti bente keto vrasje! smiley

ja me poshte eshte .... te dha nje historik te gjate e te shkurter smiley 

Po jo mi se nuk e ka njeri mendjen te ai apo ajo, qelloi qe e beri prape. Si thone amerikanet; he did it once shame on him, oops he did it again shame on 'em. Perdoret per versione te ndryshme, dhe per kete rastin tone. Mos u merzit.

Po dhe ti maj,mezi paskeshe prit me u trishtu.cfar pikellimit...I pabesueshem.mund ti gjykosh si tpadrejta cka thone njerzit ktu,por jo tna besh melankoliken se duket e rrejshme.

S'ka diciture qe i ben derman kesaj fotoje. Apo faktit qe Meta thote sot nga karrigia e kreut te Kuvendit: "Të gjithë janë dhe duhet të jenë të barabartë para ligjit".

Nje profil i shkurter i Kosandin Xhuvanit, dhe nje me i gjate.

Kostandin Xhuvani u shpall në kërkim më 26 prill për kanosje me pistoletë. U hoq nga lista e të kërkuarve një javë para aksionit në Lazarat[Lapsi.al]

Dmth arrestimi tak-fak qe Policia i beri ketij pas vrasjeve te shumefishta te nje rasti te dyte, dhe pasi e kishte leshuar dhe me pas anulluar urdherin per arrestin e tij, eshte pak a shume si qasja e Serbise per Ivan Bogdanov (3 jave pasi e pa e gjithe bota ne stadium, po ben sikur do ta arrestoje).

O Lebetitso, mire ne qe s'kishim kohe te lexonim shtypin qepare, po as ti a derbardhe qe u harxhove me ato furcat e reagimit spektakolar te Rames dhe Tahirit per kete killerin e Bllokut?

 

Ed, po pate nge ti lexosh ja ku i ke vendimet e gjykatave per vrasjen e pare te Kostandin Xhuvanit: Vendimi fillestar i Gjykates se Tiranes & vulosja me crazy glue qe Gjykata e Larte i beri atij vendimit pararendes te asaj vrasje.

Vendimi i Gj Tiranes eshte leshuar ne 14 nentor 2011 , kurse ai i Gj se Larte ne 23 prill 2014. Vendimi i Gj Larte referohen qe le ne vendim vendimin e Gj Apelit te dates 23 maj 2012. Tani duhen pare arkivat e mediave per te vene re se sa shume jane revoltuar Rama dhe Berisha pas ketyre vendimeve skandaloze te gjykatve per te lene te lire kaq kollaj/shpejt nje person i cili pranoi vrasjen qe kishte bere, perpos qe u arratis nja 3 muaj pas vrasjes dhe mezi u bind nga mami dhe babi qe te kthehej (se per ta zene s'behej fjale). 

I bie qe gjithe keta gjykatesqe kane firmosur keto vendimet kane luajtur me riskun se s'do vinte kjo dite kur keto vendime do te tyre te terhiqnin kaq shume fokus, dmth e kane varur vulen e (punes se) tyre tek shanset qe cuni i Luiza Xhuvanit s'do bente prap nje vrasje tjeter. Po keshtu dhe Rama qe e beri Xhuvanin deputete pas vrasjes se pare te se birit dhe pas vendimeve te gjykatave si me siper.

Mire keta gjykatesit, po nje njeri si Rama i cili pas kaq shume vitesh ne politike  e pas kaq shume perpjekjesh per tu bere Kryeminister, me ne fund ia arrin (pas ngrenies se ngjales)...pse duhet ky njeri te rrezikoje kaq shume per nje deputete periferike, te vere bast me shanset e nje krimineli ordiner (si Kostandin Xhuvani) per te mos bere me vrasje?

He o Xhib, si osht puna? Ta kam Bo rebusin e ti kam dhon pikat ene Ty Edhe Bradit, po ti sdon me lexu. Josefina e ka cu zanin e ska fol njeri, Halimi belbezoi e su ni njeri. Cer do prej meje te pranoj variantin Paloka-Xhibi, qe po ta kish marr ne pyetje per kercenim Policia Konstandinin ne Prill sdo vriste ne Nentor? Po kur Konstandinin se fusnin ne burg gjykatat e Sales per vrasje, dhe kur ministri i Drejtesise se Sales protestonte, cer do u bonte me nje te ashquajtur kanosje????

policia e arrestoi megjithese ai kercenoi e per fat ska pas mo fishek, ne Kohe te Kulicir e Mulit harxhoi 3 muj ne arriti. Bravo atij policit a policave, shpresoj te mos i transferojne. 

Sa per Ramen, ai beri ballon e rradhes, cte bej, prisni se skeni pare gje akoma, ja iu ngref Cunave te Dades, Rucit a niperve te Gjinushit me bo emer????? Eshte rrit brez i ri problematik, ktheje si te dush.

Dmth tashme 1.5 vite pas eres se Rilindjes ti na ktheve tek fushata e Rames 1.5 vite para Rilindjes:

1) Fajin e ka Saliu

2) Fajin e ka sistemi, jo Meta me Ramen

3) Krishti u kryqezua per te shlyer mekatet qe do bejme te gjithe ne dhe Saliu u rraf me 1 milion shuplaka per te shlyer mekatet qe do beje Rama

Pas 24 oreve te tjera do na cosh tek zgjedhjet e 2009, nga e merkura tek koha kur Rama bente piktura...jalla Lebetitso me bere te me marre malli per ate filmin Back to the Future.

Lebetitso, sic Rama beri bixhoz me shanset e cunit te Xhuvanit per te bere vrasje te dyte (pse 2 e jo 5, i tha Kosatandini), dhe ti ke bere bixhoz me Ramen, me faktin qe ai s'do beje 4lliqe aq monumentale te cilat do benin lajkat e tua ngjaliste te duken si nje gjuhe n'prapanicen e Partise.

Hiq dore nga lepirja e bithes se Partise mer i lebetit (po vazhdove keshtu do perfundosh pas ca vitesh si Lefti i cili sot ne Peshk ben vetem 1 koment ne dy muaj me nofken e tij origjinale lol) dhe hajde dil ketej nga bregu i shqip-baraslarguar sa s'eshte shume vone smiley

P.S. Se mos besh prap ndonje hartim me emrat e PD-se lebetitso...do dyshonin ngjalat e tjera te Peshkut per ngjalizmin tend. Apo po e ben te anasjellten e PD-se...ata mezi priten te ndodhin vrasjet  ne nentor qe te denonconin mosveprimin e Policise ne prill. Sic dhe ti, mezi prite qe t'i plaste kjo patatja "Xhuvani" Rames n'preher qe ti te rendisje personat te cilat s'ka arrestuar Policia kur ishte PD-ja ne pushtet smiley

Po mos u Lebetit o Xhib, se une pretendoj te jem i BARASLARGUAR. Ty cte kapi qe u frymezove me paloken, se je dhe i Qut. Paloken e nxorri partia te mbroje traplliqet e kryera me Xhuvanin ku Halimi si minister nuk qe dakord, dhe Josefina i denonconte ne parlament. Tani Paloka me Ty si Shqupist i mcefem thone qe nuk eshte Pedi Salukut pergjegjese per ket rast qe e mxorren me 2 vjet burg fajtore per vrasje por Tahiri qe se thirri ne Zyre per kanosje. Xhibo ene Lulthimi e ka kap me mire se Ty ket Pune: kemi nje brez qe Bo pare te lehta se ska Pune e ka varferi. Do degjojme te tjera. Por ndryshe nga Ty smund ta kthej ne Cane sindrome qe te sulmoj Koqon a Ramen per Luizen. Ene ti ndryshove pozicionin per keq, oret e fundit ....Tmerri i Luizes e Gjergjit tani fillon, se e njof mire shoqerine Shqiptare, por te rrime shtremer e te flasim drejte me mire nje deputete si Luiza se Toma, Paloka a Muli, deri dje para se te vriste i biri.

Lebetitso, po s'pertove renditi dhe nje here personat qe s'ka arrestuar Policia kur ishte ne pushtet "cuni i Sheqeres". Jo per gje, po qe te binden keta te tjeret (se une u binda) qe ti je i baraslarguar. smiley

Une nuk ndryshova fare qendrimin tim per vuajtjet njerezore te Luizes...ne fakt po te shofesh komentet me lart do gjesh disa nga shoket e tu ngjaliste qe e kritikojne ate per performance te dobet...berishistet e kritikojne pse beri performance per Ramen kurse ngjalistet pse s'e beri performancen e mire per Ramen.

Une po flas per ate "sistemin" e Rames ne krye te te cilit sot eshte pikerisht Rama. Nuk mund te flas me siguri per gjera qe s'dihen, ama duke pare reagimet, gjasat jane qe do kete qene Rama ai qe ka detyruar Luizen te jape doreheqjen pikerisht sot e pikerisht ne kete menyre (bile Rama mbase do deshte qe ajo te kishte dhene doreheqjen direkt sa doli lajmi...kushedi se si mund te kene "negociuar" me Luizen per kete). Sido qe te jete kjo, doreheqja e saj s'e zhben faktin qe ishte Rama personalisht ai qe beri listen e deputeteve (sic dhe Berisha ne partine e tij) ne te cilen liste futi dhe Luizen, te cilen sot e hodhi nga autobuzi i Rilindjes me te njejten lehtesi qe Berisha hodhi Pangon me sms per mbertheckat. 

Ligji eshte jesoj per te gjithe - paska thene Rama sot, duke u perpjekur te paraqese kete gjest Luize-terheqje te tij si nje mbulese te turpshme per ate ligjin e Maliqit qe e la djalin e Luizes te lire fet-e-fet pas vrasjes se pare. Rama e beri deputete te emen e vrasesit po aq fet-e-fet. Berisha e beri ashtu Mediun deputet pas Gerdecit, por flitej se Mediu ia kishte kapur koken Berishes me koken e Shkelzenit. Rama nga ana tjeter s'e kuptoj se ku e kishte hallin qe e beri patjeter depuete Luizen PAS atyre vendimeve te turpshme te gjykatave per vrasjen e te birit...apo thjesht e beri nga miqesia me Luizen dhe Gjergjin, si cun i mire tirons qe eshte?

 

Tani kur krahaso Zenin me Konstandinin, ke ca probleme partiake. Zeni qe i plotfuqishem, ky tjetri pistolero. Termi i shkarkimit te Rames, eshte alla Bushati, me me pak melodrame...por nese Luiza sjell pasoja negative ne kauzen e socialiste Rama beri vendimin e duhur, e la te bjere poshte. Kjo eshte politika, por ndryshe nga rasti Zeni, nuk u shkaterruan institucionet shteterore per ta nxjerre te pafajshem. Rama u soll si politikan, humbi pike me melodramen e tij, por do humbte me shume po te mos kish bere asgje. Xhibi e Bushati do e trajtojne ne pafundesi derisa te krijojne alergji.

Xhibo sot lexova Zenin ne shtypin e skruar e pashe Abin ne news 24 1ore e kusur, kan ardhur kohe te keqia.

Xhibo, po me ngaterro tu redaktu pergjigjen, sikur se ke pas zakon? Patatja eshte e nxehte me shume per PeDin se per Ramen. Konstandini vrasjen e pare e kreu ne kohen e Cunit te Sheqeres, qendroi ne arrati 3 muaj ne kohen kur sundonte Kulici, dhe doli ne gjyq nen gjykatat e pavarura te naltmadhnise se tij.  Per nje vrasje boni 2 vjet burg me vendim te kelyshve te Gjin Gjonit, por smbaro ketu se ka edhe nje krim tjeter ne 2012, kohen e babes tat shpirteror per maltratim te nje zyrtaru, ku perseri del i padenuar ndonese jo i pafajshem. Une Xhibo nuk lepij sum partie, po ti me thuj, kujt tja ve fajin, Tahirit apo Nacos?

Papritur del palloqja ne skene me bo damage control, dhe pa ndjere pergjegjesi per vendimet e 2011 e 2012, thote qe ngjarja do evitohej nese ne prill xhuvani do ishte arrestuar per nje kanosje ne Gjirokaster. Pyetja eshte e thjeshte, nese per vrasje e sulm ndaj nje zyrtari , xhuvani ha denim modest, po tani cfare denimi do kishin dhene gjykatat e sotme te Sales? xhibo, ceshtja eshte e qarte, te dy krahet kane pergjesI, por me shume Sala dje dhe Rama neser. 

Sa per bixhozin e Rames me Luizen, ngjante me me pak risqe se bixhozi me Meten, Doshin a camet. Kjo eshte politika shpirt, e rriji larg cunit te sheqeres se historia trego qe ste bo mir per shendetin.

Kjo eshte logjika e militantit, qe i ve njeshat e partive ne peshore ne ate menyre qe te dale njeshi i tij si "e keqja me e vogel".

Berisha dhe Rama nuk eshte se marren personalisht vendime per te gjithe persona qe arrestohen, te gjithe urdher-arrestet qe Policia s'i zbaton, e sa vite denohet cdo njeri ne Shqiperi. Eshte sistemi aq i pjerdhur ne Shqiperi sa qe kur nje person ordiner e blen pafajesine me nje dore pare, normal qe nje person qe eshte cun politikani apo i kapur ndryshe (me para te shumta droge p.sh.) s'e ka problem pafajesine. 

Ironia e kesaj ngjarje sa i perket vendimit te meparshem te gjykatave per kete cunin e Xhuvanit eshte tek fakti qe dy vendimet e shkalles 1 dhe 2 jane dhene ne kohen kur ne pushtet ishte Berisha, e vendimi i shkalles 3 (gjykata e larte) eshte dhene ne kohen kur ishte ne pushtet Rama...qofsha gabim po s'me kujtohet te kene bere shume zhurme per keto vendime, as Rama me te vetet as Berisha me te vetet, si kur ishin ne opozite ashtu dhe kur ishin ne pushtet.

Valle sa vendime te tjera skandaloze si keto flene neper sirtaret e gjykatave shqiptare, te patrazuar (ne fakt te mbrujtur) nga politika e PD, PS e LSI?

Me kryesorja, Berisha e Rama s'kane bere perpjekje serioze per te ndryshuar sistemin..sistem po e quaj me gjuhen e Rames se ne fakt eshte me se shumti nje oktapod mafioz me petka shtetaresh e vula burokratesh, simbolizuar kjo me se miri me martesen e te dy paleve me Meten, para dhe pas skandalit te videos Meta-Prifti.

Kjo eshte kryesorja, aty ku i calon gomari miletit, i cili nqs s'e ka ne terezi duhet te shese shtepine qe te konkuroje me cunat e Xhuvaneve dhe Fullaneve ne drejtesine Shqiptare qe ta mat fajesine me peshen e lekut dhe Maliqit.

Sa per pataten politike te momentit, normal qe sipas teje fajin per deputetllekun e Luizes e ka Berisha, kuptohet ne bashkepunim me Xhozefinen...i bene magji Rames dhe ky kujtoi se po fuste ne liste Rajomonda "tik-tak" Bulkun, por do ti qe kishte futur Luizen? Hajt mo te dyja aktore te shquara jane, s'po e ndryshoj me tani listen, kishte thene Rama kur e kishte kuptuar procken e SHQUP-it.

Sme ke kuptuar ose sdo ta kuptosh, nuk ka kohe Rame kur ska reforme ne drejtesi. Vec te tjerave te terhoqa veshin per Palloqe manine se ska asnje vlere. Shoqeria shqiptare eshte elitiste, dhe Rama e vertetoi kete me lavdet ndaj ciftit xhuvani, nuk ishte sot dita, por ene palloshi trashegon defektet e atij vendi.

Shiko, mjafton te zhvendosesh ngjarjet (kete e cdo ngjarje tjeter qe prodhon skandal ne Shqiperi) ne nje shtet me funksional, jo domosdoshmerisht Amerike, po nje shtet me funksional se Shqiperia, dhe kjo analogji do te te bente te kuptoje me mire 4lliqet dhe mizanskenat patetike te politikaneve shqiptare duke menduar se si do reagonin politikanet e nje vendi tjeter ne keto raste...por dhe si do reagonte populli i atij vendi nese politikanet benin kesisoj teatro dylekshe si politikanet shqiptare.

Ne nje analogji te tille do ta kishte shume te veshtire te beje keto vallezimet argumentative tip fajin e ka Saliu, fajin e ka sistemi anonim jo politikanet qe e bejne kete sistem, fajin e ka shoqeria elitiste (dmth fajin e ka kushdo tjeter perpos njeshit tim, thua ti).

Nejse lebetitso, naten.

U mushen 24 oret e para. U mor vesh noi gjo?

O endro! Thuji boll boni si "cun tirone" palla, se po le koqen e namit.

S'heq dore ky nga show, e ka ne gjak, artist mo. 

Ngjarje te tilla qe na shkundin, thjesht na rikujtojne here pas here rendesine e drejtesise dhe mungesen e saj ne shoqerine shqiptare.
Po te kishte drejtesi, djali i deputetes, do ishte ne burg duke vuajtur denimin dhe jo rrugeve me arme.

Kush me thote nga ju ketu qe gjasme perpiqeni te repsektoni sferen private te individid:

se ku eshte ndryshimi ndermjet  te vrasesh nje njeri apo 4  ???????

e gjithe kjo gjasme dorheqje eshte vetem nje show e poshter dhe asgje me teper

kot nuk thone mjere ata qe hiken smiley

 

Reagimin e pare e pata edhe une eh kjo si nene gjynah me c'i ka rene ne koke. Pastaj kujtova qe ky krimineli i vogel nuk e ka per here te pare dhe se kjo nena heret e tjera nuk ka mbajtur asnje lloj qendrimi kur i biri mori nje jete. Keshtu qe kete radhe zgjedh te mendoj se e beri ngaqe ja bente mu e nuk kishte c'ti bente kjo se ai shkoi me larg nga c'duhet dhe nga ana tjeter ka kufi kapitali mbrojtes i Luizes qe nuk eshte fjala vjen aq i larte sa kapitali i ca deputeteve vrases qe kemi ne mes tene e qe nuk ju hyn gjemb ne kembe. Dikush here mbas here dhe denohet per te treguar se sa shume 'kemi ecur perpara' 

Nuk di se c'tipa ishin ata te tjeret, po edhe qerime hesapesh brenda llojit te kene qene, prape ata qe humben jeten ja vlen me shume te simpatizohen se ky vrasesi i perseritur apo edhe nena e tij qe u kujtua se t'i merresh jeten tjetrit qenka problematike smiley

 

Rama duhet te jape doreheqjen per keqperdorimin e policise se shtetit per interesa partiake, politike e mafioze. Ne rastin e Lazaratit, ne fillim policia nxori emrin e Xhuvanit si nje nder trafikantet e droges qe po qellonte forcat e rendit. Me vone, kur PD e nxori ne media Xhuvanin si nje nder personat qe merrej me trafikimin e droges ne Lazarat, e hoqen nga lista me nderhyrje politike dhe organizuan nje shfaqje apo tallje te parlamenti, me bashkepunimin e Luiza Xhuvanit. 

Rilindja na doli riciklim qelbesirash

 

http://www.shqiptarja.com/aktualitet/273...

Duhet ta adresosh pak me ndryshe kerkesen..Kalo nga dera Presidentit me mire..Kryeministri e hoqi xhenazen nga dera e vet..Kater arkivolat u pastruan nga emri dhe hija e tij dhe e partise se tij..Te 4 viktimat i kane ngel ne dere kryetarit te KLD..Drejtesia te bej punen e saj..Partia e hoqi nga rradhet e saj denoj krimin dhe autoresine e tij.Policia e shteti e beri detyren e saj ne arrestimin e ketij krimineli oridiner..Tani cfare do thote G.Stra-zagari qe lehu ne mengjes dhe ne darke kafshoi bishtin e tij me reagimin ekzemplar te KM..Akoma qe flasim nuk po merren masa per trupen gjykuese dhe prokurorin e eshtjes qe si per ironi te fatit jane ne varesi direkte te Presidentit te Republikes..

Kerkesa eshte e mireadresuar

Po flasim per nje ngjarje perpara vrasjes se katerfishte. Pse qeveria nderhyri ne rastin kur policia vendosi emrin e Xhuvanit si person ne kerkim ne Lazarat (emrin e shikon te linku me siper botuar te shqiptarja.com me titull banda qe lufton policine ne Lazarat). Nderhyrja konsiston ne faktin boterisht te provuar qe policia e publikoi ne fillim emrin dhe pastaj e hoqi nga lista. Nqs nuk do te kishte nderhyrje politike, ai do te ishte arrestuar per kundershtim te forcave te policise dhe armbajtje pa leje, do te ishte ne burg dhe rrjedhimisht nuk do te kishte mundesi te qellonte dhe vriste 4 persona te tjere.

smiley

RILINDJE=RICIKLIM QELBESIRASH

Ore e kupton qe zanafilla e ketij palo-zagari eshte tek vendimi i dhene nga Gjykata e cila kontrollohet koke-kembe nga ana e Presidentit te Republikes qe pa piken e turpin del dhe i mbron live neper salla mbledhjesh dhe ben disa qortime te vogla tek-tuk per ndonje vendim te padrejte..Policia e Shtetit dhe ne rastin e pare eshte sjelle ne menyre korrekte sepse ja ka nxjerr emrin ne listen e saj qe ishte thjesht liste me emra te dyshuar per shkembim zjarri..Nese nuk do e kishte nxjerre emrin zotrrote cfare do thoje apo e ka fajin prape KM..Jepini pak logjike qytetare argumentave qe nxirrni jo propagande ordinere partiake ne kufijte e qesharakes..Deno krimin , kriminelin dhe vendimin e turpshem te sistemit te drejtesise qe i dha mundesine te behet protagonist per te disaten here..

http://www.lapsi.al/lajme/2014/11/05/kos...

a di te lexosh apo i hedh nje sy keshtu per qejf

po ta bej me capital letters se ndoshta ta kap syri:

POLICIA NXORI EMRIN DHE POLICIA HOQI PRAPE EMRIN DHE NUK E ARRESTOI ME NDERHYRJE POLITIKE= REZULTATI KATER TE VRARE QE MUND TE ISHIN EVITUAR

per me teper lexo linkun dhe vazhdo se e paske ne terezi

 

Një çfaqje e turpshme publike e kryeministrit

Asnjë fjalë ngushëllimi për  familjet e 4 viktimave të pafajshme...

Ngushëllon prindët e vrarësit....

deputetja Xhuvani kërkoi që drejtësia të bëjë drejtësi dhe djali i saj të trajtohet i barabartë përpara ligjit.

Drejtësi bëhet edhe duke mos e lënë mandatin e deputetit, s'më pëlqeu aspak veprimi i sajë mbrëmë. Para se ajo të të listohej në listën e deputetëve të PS duhet të kishte edukuar djalin e saj, gjithsesi ndjej keqardhje për familjen Xhuvani.

po shikoja intervisten E Rames me dhe deputetes ish deputetes Xhuvani dukej sikur po luanin ne nje film titulli i filmit "Dora e ngrohte"

fallsitet njerez fallso

piktori deshtak

aktoria deshtake

nuk dine as te heshtin kur me shume se kurre duhet te heshtin

pse me kujton ate Zanen kjo mua?

Nena e Xhuvanit nuk krijoi standart te ri me doreheqjen e saj, perkundrazi. Nese do flitej per standarte te reja, ajo se pari duhet te edukonte femijen e saj, te pranonte se ai ishte pjese e familjes dhe jo mohonte mos-kryerjen e detyres se saj si nene, dhe po ashtu ta kishte denuar te birin si nene dhe si pushtetare, qe ne rastin e pare te bere ose jo publik. Doreheqjen ta kish bere qe atehere, nese e ndiente dhe mbi te gjitha, edhe nese e bente kete here, duhet te ishte dicka ne heshtje, dhe jo duke lexuar ate fjalim te bajatshem politiko-aktoresk.

Po ashtu, nuk eshte ky rasti i pare qe nje pushtetar jep doreheqjen "kur e ka bere mullar" ne Shqiperi. Ka patur dhe raste te tjera me pare.

Gjithesesi standarti qe akoma eshte heret dhe nuk ekziston tek ne, per mua, do te ishte dalja hapur e pergjegjesise dhe doreheqja ndoshta e shefit te rendit apo ministrit te linjes, sepse ai klub edhe pse mes banesave, mbahej i hapur pas ores 12, aty ushtrohej prostitucion, dhe shitej droge, dhe askush "nuk e vinte re", nderkohe e kane detyre funksionale monitorimin dhe ndalimin e ngjarjeve te tilla.

S'duhej te kishte kandiduar me per deputete, pas ngjarjes se 2011-es. Do te kishte qene me e nderuar. Raste te tjera doreheqjeje ka pasur vetem nga PS. PD dhe PPSH s'e njohin si procedure.

Mos harro Pangon, Rusmailin nga PD, por sic thashe me siper, as keto nuk quhen venie e nje standarti te ri

Pango nuk u denua. Perkundrazi, gjykata i dha te drejte atij dhe e bene drejtor diku tjeter. Dhe as nuk dha doreheqje, por e pezulloi Sala. Rusmali shkoi ne poste po aq te larta sa me pare, pas doreheqjes si minister. As nuk u gjykua, as nuk u denua.

Po flisnim per aktin e "doreheqjes", dhe jo sistemin e drejtesise, apo aq me pak, per denimet e pakta ose jo, qe ju jepen qejflinjve si Pango, Berluskoni, Klinton etc.

Rast i mirë për te atin qe te realizoje, më ne fund, nje film te mirë (dmth: nje film te bazuar mbi diçka qe e njeh). E më kete rast te provoje qe eshte vertet regjizor, pikerisht sepse nuk turperohet ngaqe ndjehet, së pari, njeri

tallesh ti mo Stalker...?!
une them qe i ati bashke me te jemen (nuk e di nese kane femije te tjere) te ikin diku larg.... larg dhe te shkepusin cdo lidhje me Shqiperine. jane 5 te vdekur, dhe pervoja ka treguar qe ne te tilla raste, as cunat dhe gocat e Tirones nuk kursehen, qofshin keta edhe miq te mire te kryeministrit.
...ndersa ti u thua, beni filma..smiley. u dashke te miren.smiley

Plumbi nxirret me plumb (me art) Belul, ndersa ti u propozon prindeve ikjen (headlong rush; la fuite). Ti e thua ironikisht, por realisht une u desha te miren.

Ti punon me mish e shpirt për të qenë dikushi në punën tënde, në vendin tënd, e t'i shumozon me 0 fëmija jote gjithë ç'ke arritur në jetë. Ja pse edukimi është investimi më i madh që mund të bëj një prind, se fëmija, siç thoshin qemoti, të bën atë që s'të bën as Perëndia. Gjynah për këtë nënë të mjerë, gjynah për nënat e tjera që humbën fëmijët e tyre........

Po poplli thote dhe ate tjetren : çdo mjellesh, do korresh.

E kam fjalen qe populli i ka parashiku te gjitha gjanat e mencme edhe kur justifikon ( ti ), por edhe kur te ben fajtor (une).

Nje cope leter duhej dje per doreheqje dhe te na e kursenin kete lume deklarimesh.

Populli te thote edhe "duket dielli qe ne mengjes", e po s'te eci, thote "dardha e ka bishtin prapa". Populli e ka ne terezi nga kjo ane. 

S'jan ne kundershtim. Nuk vihet ne diskutim eksperienca popullore.

populli ka nje problem te madh ekzistencial me vetveten. historikisht ja plas te qarit e ve kujen pa teklif. ja si e pershkruan vjershetori popullor menxyren qe na ra me stalinin ( apo me konstantin??):

Kurora dhe kurora pa mbarim, 
Kurora gjithë lule, gjithë yje; 
Dhe sytë të përlotur me trishtim 
Dhe pamje e rëndë zije. 

O shokë! 
Për të fundit herë sot, 
Babanë po përcjell turm’ e pasosur 
Me dhembje të kulluar e me lot, 
Me zemër të plagosur. 

Dhe ja tani, mes heshtjes, në eter, 
Një zë i njohur, qartë po dëgjohet. 
Në emër tonë sot, shoku Enver, 
Përpara tij betohet. 

Në gjysmë shtizë flamurët era tund, 
Gjëmime topash ndihen në hapësire; 
I jep Stalinit turma e pafund, 
Të fundit lamtumirë. 

Pra, lamtumirë mik i madh, babà! 
Çdo zemër i thotë sot lamtumirë. 
Së bashku me Leninin krah për krah 
Ay ka për t’u shtrirë. 

Pushon tashti 
Ay në qetësi, 
Por, jo! 
Ay nuk vdiq! 
Vazhdon të rrojë! 
Dhe fjal’ e tij e urtë përsëri 
Përpara do na çojë! 

5 Mars 1953

Po ky pra eshte rasti qe dilli duket qe msabah.

Nderkohe, gjykatesit e Berishes sapo liruan fullanin dhe golemin.

Keto aksione sociale (killer qe mbushin syte me lot) mund te shpjegohen vetem me teorite e studimeve te genit te njeriut  smiley

 

mire te tjerat, po ky Konstandini na 10-u edhe tezat e Maks Velos.. as musliman, as malok...

smiley Eh te marte e mira te marte smiley

 e PABESUESHME qe me vrasjen e kater personave, z. Kryemnister nuk gjeti asnje fjali per te shprehur ngushellimin e kater familjeve si dhe te denonte kete akt shume te rende. por mbajti nje fjalim mbi 5 minuta se si L.XH na qenkerka nje nene e dhimbsur, njeri i mire etj etj, vetem e vetem te nxirrte imazhin e partise se tij te paster. Fjalimi i Kryeministrit u shnderrua ne nje festim te "aktit shembullor" te L.XH per dhenien e doreheqjes. A thua se doreheqja na qenka nje veteflijim?!!! A ishte dje momenti i duhur per tu perqenduar ne "miresine" e Luiza Xhuvanit? Skishte nevoje fare L.Xh te shfaqet. Aq me shume ne kryeministri.  Fare mire do kishte mjaftuar nje deklarate e shkruar per doreheqje madje qe ne oret e para te mengjesit pa presion nga lart. Doreheqja e L.XH vodhi padrejtesisht vemendjen nga akti teper i rende, nga mbeshtetja per familjet e viktimave. Fjalimi i djeshem i Kryeministrit vrau dhe njehere ato 4 familje! TURP!

 

Te pakten s'i mbrojti vrasesit si Sala. Ka shume ndryshim. 

Mjaft me me keto krahasime! Edi Rama harron qe ka nje vit e gjysem ne pushtet! Veprimet e gabuara dhe fjalimet e keqshkuara te Edi Rames u dashkan te justifikohen sepse paska pasur dhe me keq ne te shkuaren! come on!!!! llogjike kopshti!!!

Edhe kete : Luiza, duke dhene doreheqjen, zere se ka pranuar influencimin e saj ne vendimet e drejtesise per aktet e meparshme te te birit. Perndryshe, ne cilińdo vend te ashtuquajtur 'demokraci parlamentare', nje deputet nuk do jepte doreheqjen persa djali i saj eshte adult +18)

Po c' flet mo Stalker,i ka vrare i biri 5 veta,ti thu te mos jape doreheqjen.Sipas teje,po te ishte Kostandini 14 vjec po,i takonte ta jepte doreheqjen,po jo 24.Dhe me doreheqjen e saj thote edhe drejtesia e ka rrugen te hapur,ndryshe nga hera e pare.Po ajo qe eshte per te vene kujen nga ana morale eshte qe iu hap goja Shkerdhen Berishes.O tempora,o mores

E perseris argentis: kur je 26 vjec, nuk je më i biri i 'askujt' qe prej 8 vjetesh ! Juridikisht e kam fjalen.

Dhe ta jap me sigurine me te plote se nje deputet francez NUK do jepte doreheqje

Kot me të pyt ..për çfarë përsërit ? Për kë dhe përse ka vlerë smiley

Mbase ai deputeti french nuk do nderhynte qe ne vrasjen e pare me miqte e tij dhe fuqine e pareve dhe pozicionit qe ka, por do linte drejtesine te vepronte. Therefore, s'kish pse jepte doreheqjen tani. Jane te lidhura gjerat! 

Ligjerisht nuk ka baza por moralisht po.gjithe duhej bere nje cope karte me dy rreshtasmileyroblemet familjare e personale ma bejne te pamundur ushtrimin e detyres.faleminderit per besimin .you uroj gjithe te mirat .kaq nuku ishte nevoja e gjithe asaj drame ku palloshi si rastesisht vuri ne qender veten e vet si hero pozitiv.

Tani ti e ke hallin se u bo hero Edi se nuk po te kuptoj. Doli ne ekran perpara te gjitheve per te kerkuar falje publike per krimin e te birit - dhe per kete gjest kam vetem respekt. Dhe une gjykoj nga gjesti/veprimi dhe jo nga se cfare mendon. Se ju te gjithe jeni bere psikologe e kaluar si magjistricat qe komunikojne me shpirtrat e te vdekurve.

I biri eshte ligjerisht I pafajshem per momentin.edi eshte km nuk kishte pse te dilte aty.shume kryetari I grupit parlamentar te ps ku ta falenderonte per sherbimin e ti uronte fat .

I biri eshte arestuar ne flagrance, me armen e krimit dhe ka nje akuze te ngritur nga prokurori per vrasjen e te pakten 2 personave. Dhe Luiza ne daljen e saj publike kete theksoje qe drejtesia te beje punen e saj te pavarur nga politika, pra nga e ema, dhe per me teper, per ti treguar organeve te drejtesise se eshte e vendosur per sa ju thote - jep edhe doreheqjen nga politika. Mund ta bente edhe me shkrim, dhe sigurisht qe e ka bere, por me ze e figure ngjit me shume. Apo jo? Ndersa dalja e Rames pergkrah saj, e perforcon akoma me shume mesazhin e saj drejtuar drejtesise.

Ligjerisht quhet I pafajshem derisa te shpallet I tille nga gjykata me vendim te formes se prere.presumimi I pafajsise eshte gur themelie I kushtetutes.ne momentin quhet I dyshuari per vrasjen.ne baze te ligjit deputeti jep doreheqjen kur kapet ne flagrance ai/ajo  vete Jo kalamajte e tij/saj.ku I dihet ndoshta ekspertiza mjeko ligjore e nxjerr psikopat te papergjegjshem e ia hedh pa lagur.cdo gje qe ben vaki ne shqiperi ka rreth 15 vjet qe nuk me habit me.

ne baze te ligjit deputeti jep doreheqjen kur kapet ne flagrance ai/ajo  vete Jo kalamajte e tij/saj.

Mos po ngateron keshtu padashje heqjen me doreheqjen moj Alba? Se nje deputet mund te japi doreheqjen kur ti teket, ose kur e sheh te aresyeshme, ndersa e heqin apo e zbythin kur kryen nje krim. Zonja ne fjale dha dorreheqjen, pra nuk eshte se e hoqen. Kupton ndryshimin? 

Kot tashti, po kur je 26 vjec, nuk je me biri i askujt ne France. Ne Shqiperi, je biri i mamit qe c'ke me te. Sa mire ke benefite nga prinderit, megjithese je 26. Ose, edhe e kunderta xhanem: prinderit nga ty.

Une ndaj e thash qe ne fillim : me doreheqjen e saj, Luiza konfirmoi benefitet e deri me tashme te te birit. Por le ta luante 'lojen' deri ne fund e mos jepte doreheqjen. Por per shembull duke kryer akte te tjera pendese apo deshperimi (nuk po jap shembuj konkrete sepse do me etiketojne per cinik)

Hem (do thosh fini), hajt se po e them : Luiza te vriste veten, por jo te dorehiqej

Luiza te vriste veten, por jo te dorehiqej

Se kshu dhe filmi behej film per koke te filmit.  O Stalker, o xhan smiley

Po që se ke keq ti ate punen e filmit ? Se meqe jemi ne sferen emocionale : ai djali nga Fieri vrau veten, vetem e vetem pse Saliu i vrau te jatin me 21 janar ! Po Luizes, biri i te ciles vrau 4 bij nenash, ç'i bie te beje, thjesht "te jape doreheqjen" ???

Nga deputetlleku i Shqiperise po heq dore. Nuku po braktis Parlamentin francez edhe ti.

Stalker,po te kesh lexuar diku Fromi sjell nje shembull te dikujt qe beri nje te pabere kur ishte ne te 30-tat,dhe tregon se si kjo e pabere i kishte rrenjet te nje e pabere e tij kur ishte 7 vjec.Bazat e edukates hidhen kur je femije dhe smund te thuash qe moralisht prinderit i kane lare duart pse ai eshte i rritur,sado prinder te mire te kene qene.A ke ndonje shembull te ndonje deputeti ne France a kudoqofte,qe femija te kete vrare pese veta a qofte edhe tre,e ta kete te perseritur kete,dhe te mos kete dhene doreheqjen deputeti,kryetari i bashkise,a cfaredo i zgjedhuri?

E thash me lart : do kish vrare veten para se te jepte doreheqjen

Ti kot vazhdon e ngul kembe dhe krahason. Kemi te bejme me 2 vende te ndrydhme ne shume drejtime. Kemi te bejme me nje shtet te korruptuar dhe mentalitet tjeter per tjeter me Francen. Familjet shqipe ndryshojne nga ato atje ca shef ti. Atje 18 jetojne me vete. Kur ne Shqiperi sa ka filluar ky proces. Jetojne  me nje cati o shok.e ka suportuar me pare, I ka dhene me shume se cduhet. E ka marre ne qafe. Deshtimi vjen me pasoja. Mbase doreheqja eshte nje forme ndershkimi qe I ben vetes. Jo te gjithe reagojne njelloj per situata kaq delikate. 

Lidhja prid-femije eshte njesoj, s'ka lidhje vendi. Te gjithe prinderit i mbrojne femijet. Sa per te jetuarit nen nje cati, je e sigurt qe ky ka jetuar me familjen? 

Ia fut kot.Lidhja prinder-femije eshte kulturore po aq sa eshre edhe biologjike,ne mos me shume.Te te tregoj dicka,se mua me pelqen te tregoj histori nga jeta.Ne 2008 ketu ne Kine ra nje termet shume i madh,po ne nje province aq larg nga Pekini,sa Shqiperia nga Gjermania.Ne ate kohe une isha me nje grua te re te divorcuar,ajo kishte qene e martuar per nje vit me nje kanadez,po ai drogohej,i vidhte parate per te blere droge e me the e te thashe,dhe kjo i kishte dhene duart.Nejse,kur ra termeti me telefonoi familja,me telefonuan deri edhe dajat ne Greqi.Ajo u habit.Dy vjet qe isha me ish-burrin,tha,nje vit para martese,nje vit martese,nuk foli nje here me te shtepise,bile e urrenin njeri-tjetrin.Pas ndonje dy vjetesh takoj nje tjeter,rastesi edhe ajo e martuar me kanadez dhe e divorcuar.Shkuam ne Kanada,tha,po qendruam vetem disa muaj,se aty ai nuk kishte asnje njeri,madje nuk takohej me familjen,prandaj u kthyem ne Kine,ku une kam familjen,kam shoqerine.Prandaj,or mik or mike,asgje seshte njesoj aakund

S'e mora vesh as historine, as lidhjen me ngjarjen, po varja. Ajo qe kam marre vesh me kohe, pa qene nevoja te flas me ty, eshte qe femija per prindin eshte gjithcka, ne cdo vend te botes.

Po se qenke gje e trashe, nuk eshte faji im. Une po te them nuk jane njesoj lidhjet familjare sic jane ne Shqiperi, me ato qe jane ne Kanada e me ato qe jane ne Suedi a Groenlande. Dhe po te them qe ka shume prinder qe as nuk ua ndien per pjellen e tyre, ne Shqiperi ca me pak, po me ca vende te tjera shume me teper. A ta thith truri kete? Dhe te ta vazhdoj historine me ate drogaxhiun kanadez, ishalla e kap kete radhe. Pas ca muajsh qe ish-gruaja e tij ma tregoi per kete, ai kanadezi vdiq,  dhe famijes se tij, jo vetem prinderve, po edhe motres e vellait te tij as nuk ua ndiente, as kontaktuan ambasade a ku di une per te terhequr trupin. Te te them edhe nje rast tjeter qe e ka njoftuar shtypi, qe teksa gruaja shqiptare i rri te shoqit aty te kembet ne krevat kur eshte ne spital ne ato kushte qe dihen, nje turiste andej nga Evropa Veriore, kur i vdiq i shoqi, e coi ne morg dhe vazhdoi pushimet. Prandaj, te kalojme prape te femija, ajo thenia "Cta ben femija sta ben perendia" vlen per Shqiperine, por per mjaft kultura, shoqeri, vende, quaji cte duash, nuk vlen dhe aq. Shume prinder jashte nuk dine ku i kane femijet e as ua ndien, po ama Zotit i luten  e ia kane friken.

 Dhe po te them qe ka shume prinder qe as nuk ua ndien per pjellen e tyre, ne Shqiperi ca me pak, po me ca vende te tjera shume me teper. A ta thith truri kete?

Me fal, por kete s'mund ta besoj. klm

Ti do jesh ai palla, Shkaba, pyes veten, kur do piqesh, po me duket se gjithmone do mbetesh l...

Na i bere francezet si japoneze qe bejne harakiri

nga fillimi...

Ky flitet se jetonte me prinderit, si shume aty, ne Evrope e me gjere. A e merr statusin si "i biri" apo do themi kane qene thjesht roomates? Me shume e permenda per shaka kete pasi nuk ka rendesi fare.

Kjo ishte e zgjedhur e popullit per te menaxhuar punet dhe hallet tona te perbashketa. Nese kjo nuk menaxhon dot hallet dhe punet e veta, nuk ka se si te qendroje ne ate rrol. Ato me hapje dyresh e dritaresh per drejtesine pastaj...

Sali kerrma duhej te jepte doreheqjen kur ai turi pihdi vet, qe dje na bote moralistin, percelloi nje fshat te tere, apo jo? Por nuk e dha, sepse gjasat ishin te shkonte bashke me klyshin e vet ne hapsane.

po kjo u zgjodh per here te dyte me duket, edhe pse heren e pare djali kishte vrare nje te ri tjeter. ca hallesh populli bohet fjale, keto jane per te zgjidh vetem hallet e shoqnise te ngushte ne pozita atje lart, atje lart ku nuk preken dot mo, derisa rrezohen vete si fiq te zgerlaqem.

Si tu duken zgjedhjet Gono? Aj iz hepi 'bat dhet!

mire gjithcka normal, you get the marching orders here bame.

 bame, champions liga sot, jeni bo me tre mosketiere tashti nuk iu falet mo.

Me kete "zere se,"  tregon optimizem, i dashur Stalker. Behet gjithnje fjale per Shqiperine, dhe ne atdheun tone te dashur, doreheqja e saj nuk perben nje akt moral ku fajesia pranohet por nje akt qe fsheh dhe qe le pezull hetimet rreth implikimit te saj ne keqvajtjen e drejtesise. 

 

Dohereqja e saj me shume se çdo gje ishte nje mise en scène groteske...

 

Nashti nja 3 Dite do kemi 'analiza' te doreheqjes se saj dhe imazhit te kryeministrit next to her. Beri mire, nuku beri mire, ishte roli I saj I fundit apo jo, kush ish rregjizori e bla bla. Rendesi ka qe ajo u dorehoq dhe I le hapesire drejtesise.  I tha Rama apo jo, loje e paster apo dirty pulitike pak rendesi ka. Djali do gjykohet e do marre denimin e merituar. Case is closed!!!  

Pak si shume i thjeshtove gjerat ....nejse puna jote tha

 

I thjeshtova, se u harrua ndeshja e futbollit. Lol 

Kemi xhibolen dhe mos kini merak ..Asgjë nuk humbet , çdo gjë zëvendësohet ....në fushën e Histerisë !

Ndeshja u harru me kohe e vakt tani me duket dun qe te harrohet dhe vizita

Megjisthse kam pershytpjen se killeri xhuvanist i doli 'partise' jashte kontrollit dhe i beri nje zullum te tille smiley

Shoqja ne fjale ka bere mire qe ka reflektuar por Partija pret nje autokritike te shendoshe dhe nje distancim te qarte nga keto shfaqje te huaja per rendin tone socjalist si droga, seksi, poptallavaja. 

Deri atehere te çohet ne prodhim ne baze.

me besim te patunshem ne vijen e drejte te Partise, dashurine e pakufijshime ndaj saj

Njësia matse po nxjerr kokë ..Karakteristika nr Një e Shqipove është rrekur të bëhet dhe si duket pas Droneve dhe këtij rasti po çfaqet e Plotë....Histeria Kolektive .. ose Populizmi Berishist smiley

Filosofia e Bajraktarit berisha ja ka arritl me shume dhimbje po me shumë sukses të bindë individë edhe me nivele të arsyeshme kuptimi , përjashtuar Gjëmbit që është një ushqim për kërriçë  , që të angazhohen në Luftë me Mullijtë e erës , duke harxhuar energji Intelektuale për gjëra që nuk i pjerdh Njeri .

Po dhe për Rastin konkret është Mënyra bajraktare e klanit sali Qenef berisha të konceptuarit dhe Aplikuarit .." Të vret natën , të qan Ditën " ku shokët po konkurojnë në fusha të ndryshme dijesh smiley

Kreu i Policise, Artan Didi: Cuni i deputetes s'ka qene ne kerkim...dmth ka qene ne kerkim po shiko, urdheri, policia, ndersa prokuroria...e di ti mo si behet rakia? 

Artur Zheji: Mos ja fusni kot, s'ishte kriminel ky cuni, thjesht deshte te imitonte Al Pacinon dhe Robert Deniron.

Xhuvani u akuzua prej dy gardianëve se i kishte kundërshtuar gjatë kontrollit dhe qëlluar me grushte. Drejtësia sërish ka qenë e mëshirshme

Me gardianet duket qarte qe ka dashur te imitoje Deniron...Al Pacinon e ka imituar me keto vrasjet x4.Dmth ka pasur shije klasike sa i perket filmave aksion, s'ka imituar Tom Cruise dhe Vin Diesel.

S'ishte ne kerkime sepse ne prill kur eshte dhene ai urdhri eshte paraqitur dhe e ka zgjidhur ate problem qe ka pasur. PD ka perfunduar si mos me keq per argumente, s'kane me piken e fantazise.

...tha nje nofke e cila koincidencialisht eshte regjistruar ne Peshk ne 4 nentor, diten qe plasi skandali "O mami dua te behem si Al Pacino".

Shif kuazimondon me poshte qe te mesosh se si behet diversion. UEFA ka me shume force diversioni sesa nje parti e diskredituar si PD-ja. Faktet pastaj jane te tilla pavaresisht se kush i permend ato per cfare arsye.

P.S. 

Të justifikohesh me historitë e Saliut, edhe kur ke talent si tregimtar, do thotë minimalisht të tallesh me qytetarët e vendit tënd, edhe kur ke mburojë dhimbjen e një nëne, e mban veshur kostum e kravatë të zezë

Mos u bej dhe ti idiot si Berisha, se ai doli para kamerave ne qershor, bashke me te emen. Eshte ngritur padi ne Prill kunder tij e ne momentin qe behet padia shpallesh ne kerkim. Pastaj eshte kerkuar, eshte gjetur, eshte njoftuar, eshte paraqitur, eshte sqaruar, ka ikur. 

Idioti je ti qe ben agjitprop ngjalist freelance dhe me fantashkence, dmth pa u rakorduar me vijen e Partise.

Tahiri ka thene (24 ore pas pilafit) se fajin e ka prokuroria, se Policia e pati kerkuar atehere Xhuvanin (po se sa kohe dhe si e pati kerkuar s'e thote) e me pas urdher kerkimi i Policise u anullua se Prokuroria nuk leshoi urdher arresti.

Per keto detajet qe ke thene ti, se ai paskesh shkuar vete ne Polici dhe paskesh sqaruar rastin, konsultohu me ndonje mjek per te parandaluar halucionacionet lol

Po nga m'i gjen si prove postues facebooku qe kane paguar nje domain per te pasur nje faqe? Shiko cfare lajmesh vene ne faqen e pare e ca fotosh. Pse s'me sjell deklaraten e vertete te shefave te policise qe jane marre me ate pune.

O Xhibo a i zbardhi UEFA argumentet e vendimit te komisionit te disiplines per ndeshjen Serbi - Shqiperi? Na update te lutem dhe mos u merr me gjona te vogla. 

Te mos ta tjerrim leshin terkuze ketu,Luiza duhet pergezuar per gjestin dhe duhet lene e qete se beri ate qe i takonte(dikush do debatonte se duhej ta kishte bere me para kete). Une them te perqendrohemi tek ky sitem drejtesie pacavure qe kemi krijuar dhe trasheguar se ai eshte fajtori NR1 per kete krim dhe shume te tjera. Dje u la i lire nga arresti i shtepise nje person i cili u kap me presh ne duar dhe i kushtoi milona dollar dem  shtetit te varfer shqiptar dhe taksapaguesve. Pa ndeshkueshmeri te krimit do sillemi rrotull si ai kali ne leme pa dale gjekundi. Rama duhet te filloje nje ndryshim radikal te sistemit te drejtesise nq se deshiron te beje shtet, ti leje cicerimate e arritjeve. Nuk ka shtet pa ligj, nuk mund te kete shtet me kriminele rrugeve

Drejtesia eshte pushtet, sic eshte legjislativi dhe ekzekutivi.

A mund te permbledhesh me shume pak fjale si pushteti ekzekutiv mund te ndryshoje ne menyre radikale gjyqsorin?

Nuk jam specialist ne fushen ligjore por mundesite ekzistejne besoj. PS: Krijo nje task force me pushtet legjistlativ dhe fillo nga shoshitja e llogarive bankare te gjithe gjykatesve dhe vendimarresve, ndjekje penale dhe heqje lishence te atyre qe nuk justifikojne pasurite. Fillo nje shoshitje te proceseve ligjore dhe kerkeses se llogarise per ata qe kane lene te lire neper rruge kriminele dhe vrases te perseritur.

E qarte. Flm.

Me magji ! Psh, duke shkuar per darke tek ortaku yt bashkqeverises, nje nate perpara se nje gjykate te jape verdiktin per kete te fundit. Me metoda sufiste, thene ndryshe (simbolika e nje darke). Kshu bejne ne Iran, psh. Pse ke kujton ti se kopjonte Saliu ?? Prandaj ka "pritshmeri" te tilla edhe per Edin, ka 20 vjet qe ne Shqiperi qe ndodhin "magjira"

Ne fakt desha ta demoralizoj miqesisht per pritshmerine e i vleresova sinqeritetin. smiley

Shqiperia do behet atehere kur te punojne kasat ne dyqane e kjo nuk varet fare nga qeveriu, gjyqsori apo legjislativi. Po te paguanin robt taksa do i merrnin shpirtin ketyre qe bejne sikur u kane fatet ne dore. Per fat te keq ndodh keshtu.

Si ti doje trapi mund ta ndryshoje! Ne forme e perberje bashke. Numrat i kane; te tregojne se kane edhe deshiren. 

 

+1

se e dha dorheqjen, se nuk e dha liza, neve nuk se na u prish gjizasmiley

Pytja tjeter qe kisha une, a funksiononte ligji antiduhan ne ate lokal ne momentin e ngjarjes...

 

 

Ligji antiduhan, si shumica e ligjeve ne Shqiperi, eshte ligj i dhjere qe ndalon vetem pirjen e duhanit, por jo te barit smiley Perkufizimi ne ligj thote:  “Produkte duhani” janë produkte të prodhuara, tërësisht apo pjesërisht, nga gjethja e duhanit, si lëndë e parë dhe që përdoren për t’u tymosur, thithur, përtypur ose nuhatur, qe dmth qe nese vjen kontrolli dhe ti thua nuk po pi cigare por po pi bar ata duhet ti rruajne trapin dhe pronarit te lokalit dhe ty smiley

Po, por s'punonte ligji antiplumb.

Gjergj Xhuvani production prezanton filmin: " LOTET E KROKODILIT" me skenar te Edi Rames dhe regji te Gjergj Xhuvanit.
Marrin pjese Luiza Xhuvani artiste e merituar dhe Edi Rama kryeminister.

Mos u bo pallosh kot me kot, s'ka nene ne bote besoj qe ka nevoje te luaje filma kur djali i akuzohet per 4 vrasje dhe s'dihet a del me nga burgu a jo, dhe aq me teper po doli nuk dihet a e lene ta gezoje lirine a e pret njeri te dera gati per ti kthy kusurin

Ke te drejte.

Kur vrau heren e pare,nuk luajti filma,por luajti tere potencialin e saj qe djali i saj te mos denohej.

Tani qe palosi 4 i biri dhe u kap me presh ne duar,perseri klani i saj po bejne ceshte e mundur qe "Kostandini te kthehet nje dite ne shtepi".

 

Ai Sala yt pse nuk doli te jepte doreheqjen kur i biri beri Gerdecin,apo kishte merak se nuk eshte aktor e sdo ta luante mire rolin?

dhe ndihmuan si figurante rilindasit e peshkutsmiley

"Alban Ballcaj: Me sa kujtoj unë, Konstandini i kërkoi atij personit tjetër një sasi kokaine, por duke qenë se nuk kishte shumë para me vete, i tha se do t’ia jepte nesër. Por i tha se duhet ta besonte, pasi nuk ishte dokushdo. Madje i dha edhe kartën e identitetit. Pas këtij momenti nis sherri: Kush je ti? Kush jam unë? Ç’të duket vetja ty? Derisa pastaj përfunduan duke bërë sherr. Konstandini tha: “Ja se ta tregoj tani se kush jam…” dhe doli jashtë. "

 

Do kene qene te intoksikuar. Se deri ne ate ore c'kane bere thua? Cuz he got high. Dite e marte deri ne 5am. Punojne keta Njerez apo Jo ?!  Ne njerezit e ndershem qe ne 10pm ne krevat. 

E ke mamin deputete ti? Jo, atehere nani qe me 10, bile 9 e gjysem me mire. 

Prej me shume se 10 vitesh, ne Shqipëri është hequr detyrimi ligjor qe lokalet e natës te ruhen me kompani private sigurimi

Prit tashi kur te thote PD se dhe kete procke e ka bere Rama...ose te pakten Nano.

Le qe ca detyrimi ligjor per siguri private thote ki i Vizion Plus-it, ne i kemi policet akoma pa radio dhe me dy dopjo karburant ne motora...apo pas Santos ia kane shtuar, ia kane bere 3 dopjo nivelin e karburantit?

Didi...tha se policia kishte patur sinjalizime për lokalin ku ndodhi ngjarja por nuk kishte kryer kontrolle të shpeshta pasi nuk donte të jepte idenë e një shteti policor.

 

Kurse Prokuroria thote (per ate urdher kerkimin e pazbatuar te Policise per Xhuvanin, ne prill 2014) se Prokuroria e paska verifikuar qe Policia dhe deshmimtaret qe i thane Policise se pane Xhuvanin ne Gjirokaster ia fusnin kot, ose kishin pire shume bar Lazarati...kjo s'ka si te ishte e vertete se Prokuroria e di qe Xhuvani ne ate moment ndodhej ne Elbasan, bazuar tek...kartela mjekesore.

Pitederrit u be telenovele gjeja...

C'a koincidence, kur ca e shifnin ne enderr per kercenim ne Gjirokaster ky ndodhej ne Elbasan, ke ai veni keq. Njesoj si kur policia prap e shihte ne enderr ne Lazarat, ku dilte me mamin para parlamentit. Kushedi ku do shfaqej kete here po mos ta kapte policia me presh. Vallai me keto miraklla e kishte shenjterine ne xhep.

Magic trick plako.

Ne vitet e para te tranzicionit, ne Tirane u hap shume nje loje me tre letra, dy ishin te njejta e njera ishte e ndryshme...duhej ta gjeje se ku perfundonte letra me shenje te ndryshme, pasi i shkartiste "magjistari" te treja dhe i vendoste mbi nje karton.

Tashme kane evoluar gjerat, dmth jane moderne truket magjike, behen me tastiere.

Lere, lere, se ajo kartela e Elbasanit mund te dali flori e kaluar floriri, se dhe km-ja e kishte shqetesim kthimin ne shpi te ketij capkeni.  

Gallata s'paska fund...Xhuvani nepermjet avokatit i paskesh thene Prokurorise, pas pilafit "Isha ne Elbasan jo ne Gjirokaster, dhe ngaqe kisha pire shume alkool vajta te spitali i te cmendurve ne Elbasan, sic ben cdo njeri kur ka pire shume raki...po s'me besuat shkoni shifni kartelen".

Keto jane prova e kaluar provave, keshtu qe ne konsiderojme ceshtje te mbyllur - kishte thene Prokuroria ne vendimin e saj zyrtar.

P.S. Prit tashi kur te mesyjne gjithe pijanecet e Elbasanit tek spitali i te cmendurve...aman na beni derman se klubi e kishte rakine me sheqer.

Xhibo po cne prokuroria i dergon njoftimet tek libraria digitale Sribd????? Ajo ka website e saj. Apo ket pune e ben ti kundrejt pageses? 

Po leje te pimen mer Xhib, "kartela e Elbasonit" te qit pa lag, ose icik kepucet.smiley

Dini's got a gun

Dini's got a gun

His dog day's just begun

Now everybody is on the run
Tell me now it's untrue.
What did his daddy do?
He jacked a little bitty baby
The man has got to be insane
They say the spell that he was under the lightning and the 
thunder knew that someone had to stop the rain

 

Vazhdon telenovela, tashme ne lidhje me kete ngjarje te qershorit 2014:

Jetoj ne kete shtepi, kam ene punet e mia, kam qene ketu, dhe do t'iu lutesha te mos me permendi me ket histori se...

Basha tashi thote qe ndryshe nga opinioni i deritanishem per preferencat klasike AlPaciniste dhe RobertDeniroiste te Xhuvanit, ai eshte ne fakt TomCruiseist...thote qe Xhuvani u transportua me helikopter ushtrie nga Lazarati ne Tirane, kur erdhi ne Kuvend pas telefonates qe i beri mami deputete per ti treguar botes qe akuzat e Nokes s'ishin te verteta, dmth qe i biri s'ishte ne Lazarat duke luftuar Policine, por ne shtepi ne Tirane.

Telenovele dhe kaluar telenoveles...xhanem Basha mund te kishte thene se Xhuvani erdhi me helikopter NATO-je (nga ata qe na rruajne pistat e avioneve nga aeroplanet e droges), kush do ta kishte penguar, do thoshte Brad-i smiley

Une cuditem se si ka akoma njerez qe vleresojne retoriken e Rames dhe doreheqjen e Luizes, per arsye besnikrie ndaj Liderit dhe Partise. Si nuk gjenje njehere te vetme forcen per thene derrit DERR!? Eshte e tepert te permendesh arsyet pse, pasi dihen. Ky birboja ka vrare deri tani 5 persona, me nje gjakftohtesi te frikeshme.

Dhe tmerrohem kur mendoj se ne Parlament ka deputet si Ilir Meta, Koco Kokedhima, Mark Frroku... dhe perdreq kjo liste eshte shume e gjate, po shume e gjate me PS, PD dhe LSI! Presim drejtesi? Nga ushtaret e Rames, Metes dhe Berishes? E kuptoni se jemi ne ferr?!

Dini, djali i miqve te ngushte:

-Hajt moj Mejreme mos e ban te madhe se vetem dy brinje i paska thy.Mejreme, a je tu i pa lajmet ne televizor? Pernate ka nji te dekun ke. Po ti keke me na ba nji peshqesh moj burrneshe. Po lut zotin qe e ka ne hymje e e ka njofte, po ti kishe me pa gazep. Dini ka pas munci me e myt krejt edhe mos me na hi as nji ferre na si firme.

-Po ky asht kulmi mor.

- Kulmin shko tregoja atij qe ke atje ne spital. Po ca kishe dasht ti moj Mejreme, me na u shkapet djali per shtylle a per najni peme a? Po e kena djale deshirit moj Mejreme.

- Hape deren, mos asht Beni.

- Po ca don Beni kaq heret ne shpi moj. uu po ju merrkan edhe kamt. A thu mos ka ra ne dashni mor? Bjerja moj djalit nji gote raki se i ashte tha buza.

           Per nje Shtet Social  

2) Ndertimi i shkollave te riedukimit per te rinjte e pabindur ndaj prinderve, me sjellje te keqe.

 

Shum veta ketu i kane lexuar te 29 pikat qe hodha ne treg athere para 1-2 viti, por shum veta nuk i vune rendesi pikes nr;2 . 

o Pjer po kete qe ke thene ti e kemi pare edhe te filmi Dora e Ngrohte. ne vend te Besimit do ishte Konstandini

nuk eshte i ri, nje 26 vjeç or shok. 26 vjeçari eshte BURRE. 

shkollat e riedukimit jane per minorene nen 18 vjeç. qe nuk i fut dot ne burg.

Kush shkolla, ato te tuat Profilo, apo ato te Frances. Me shkollat e mia, (nese do isha une aty ne vend te Palloshit), me te marre njoftimin nga prindi apo komshiu, per shqetesimet qe sjell nje i ri, do shkonte polici i lagjes me punonjesin social, dhe ne baze te ngjarjes, tipit te te riut, moshes, etjer faktorve, do vendosej per te, kurs per te mesuar zanat, pune, ose shkolle, ndersa per banimin, do mirreshin edhe aty masa, ose me prinderit me kushte, ose ne izolim, konvikt, etj, sipas ter faktorve qe do studioheshin nga punonjesi social, polici i lagjes, dhe psikollogu. 

Xhesti i treguar nga Luiza Xhuvani eshte nje mesim i mire per shoqerine shqiptare megjithese nuk mund te kuptohet nga shume njerez per shkak te llumit dhe pafytyresise qe e ka kap per fyti shoqerine shqiptare dhe ka degraduar moralin ne piken 0.

Ketu nuk e kam fjalen per doreheqjen si parlamentare  por si nene dhe si qenie njerezore. Eshte cnjerezore sesi shume kerkuan me ngulm doreheqjen e Luizes si parlamentare dhe injoruan totalisht aspektin njerezore te ngjarjes. Lexoni pershembull sot komnetet e Saliut dhe djalit te tij... peshtirosje! 

 

Nuk mund te rrija indiferent para ketij lloj komenti, sinqerisht! Mesim i mire nga Luiza Xhuvani? Qe nxori te birin nga burgu pasi kishte bere nje vrasje? Qe dha doreheqjen ne nje show televiziv pasi i biri kishte vrare kater persona?! Luaj mor vendit, si ti ze goja keto fjale! Ajo me dhimbset, me vjen keq, por ketu mbaron historia! Nuk kishte nevoj te dilte ne tv per ti kerkuar falje elektoratit, ajo se pari duhej te perkulej deri ne dhe para familjeve te viktimave, ajo nuk duhej te dilte ne TV me Kryeministrin, por te mjaftohej me nje deklerate per media. 

Te tjerat jane prralla te felliqura qe te sjellin zorret ne goje. Ashtu sic ti sjell Berisha me banden e tij kur ben si i moralshem. Po ashtu edhe ky fyelli i gjate, i cili varet nga i Plotfuqishmi dhe i Paprekshmi Ilir Meta... Luani ore vendit se late kokrren e namit neper komente. Nuk zbardhet dote katrani, sepse eshte i zi!

Si qenka show televizive te dalesh e te denosh publikisht djalin tend kriminel? Paske fantazi te shfrenuar ti vlla, beji pak fre se e ke lene lisho si shume. Ku ke qene ti nuk e ke pare median qe vuri kunjen per "masakren" dhe PD-n qe del zyrtarisht kerkon doreheqje? Si mund mos te dilte publikisht kur te tjeret po e akuzonin publikisht jo vetem ate por edhe policine dhe shtetin si autore te krimit qe po mbronin djalin e Luizes.. 

Tani kane filluar jo pse se kapi policia per 2 min po per 5 e traplleqe te tilla. Kane ngel si te shusasur me reagimin e Luizes dhe Rames sepse nuk jua merrte mendja qe ende ka rober me dinjitet dhe moral ne Shqiperi. Ku eshte kartrani i zi ketu? Djali i Luizes eshte pas qelise brenda 5 minutave, e  jema jep doreheqjen dhe nje kryeminister qe thote se koha e pafytyresis se qeverise ka mbaruar.. Cfare do benin me shume aty ku jeton ti zotrote dhe cfare dreqin do doje ti me teper? Pa e njer na jep mende!

E kam shkruajtur qe komentin e pare ne kete teme qe ne nuk dime si shoqeri te reagojme ndaj fatkeqesive dhe gezimeve. Gjithmone ne ekstrem dhe me panik! Ketu ka te bej shume media dhe sharlatanet qe udheheqin keto media. Ngjarja eshte krim i rendomte qe nuk i duhej dhene rendesi politike dhe aq me keqe kombetare. U sulem me mac e me kuc te kerkojne doreheqjen e Luizes dhe as nuk i vune rendesi aspektit njerezore. As nuk ka krahasim hiq me te kaluaren dhe ketu ju djeg skuthave te PD-s dhe me baba e bir qe bejne komente ne facebook.

 

 

dmth ti po thua qe dha doreheqjen nga presioni i madh i opozites ?

nuk eshte puna tek presioni i opozites por Churchill thoshte kshu : Politika eshte imorale, por edhe brenda imoralitetit ka nje moral.. Pra, u be e pa mundur per te te qendronte ende me ne jeten publike. Nuk po flas vetem per ate politike por edhe ne ate skenike eshte bere e pamundur pasi eshte nje nga artistet me te mira qe ka Shqiperia. Eshte drame familjare kjo ngjarje, jo vetem per familjet e atyre qe humben jeten por edhe per ata qe jane gjalle. Por, ne shqiperi cdo gje eshte ekstreme dhe mungon racionaliteti dhe lloj -lloj shralatanesh bejne krahasime groteske me te tjera ngjarje e me te tjere personazhe qe nuk kane fare lidhje. Sot pershembull doli qe djali i saj paska kartele ne spitalin psikiatrik te Elbasanit dhe nuk kam degjuar kurre qe nje njeri shkon ne spitalin psikiatrik sepse qenka i dehur.. 

 

 

o liqeno.., ti qenke akoma ne lushnje o byrazer...ajo telenovela braziliane qe pe dje eshte nga 20 ne 10 vjete .., me sjellje te mire 5 vjete e ik ne shpi te mami.., e ti vazhdo bjeri fyellit bashke me oidrisrat, me te persekutumit 2.0, politika e saluqi..., na kendoni dhe kengen " e le drone e more maln, lule velo ballisti" se perlotemi, njerez jemi.

 

po ku e di une o ballcekan nuk para marre veshe nga telenovelat brazialine.. rrofsh vlla qe je ti qe s'ta fut dot njeri.. per ty o ballcekan cdo gje ka nje shpjegim qe vecse njerezore nuk mund te jete.. Si guxon nje nene qan per femijen e vet?  une do habitesha nese ti ballcekan ke familje apo thjesht e di se cfare eshte ajo? 

qan o mik qan.., ka qe qajne para kombit per motive te dobeta, ka dhe nga ato qe dhe lotet ju jane thare ne heshtje.

E shoh se paskam gabuar qe komentova postimen tend. Me fal. Rrofte Rama dhe Ilir Meta, se Sala ka ik per lesh. Me fal eee, nuk shkruaj me, jepi se e ke mire.

Po tani kur nuk ke se cfare shkruan dhe pergjigjesh si foshnjarak tjeter gje.. 

Ngjarja eshte krim i rendomte ...

Po edhe Rama ka pjesen e vet ne  nje gabim si ky, kur per kete ngjarje mbajti nje fjalim per te "sqaruar" pozicionin parimor te deputetes Luiz qe dha dorheqe, e zgjati aq shume sa hyri ne biografine familjare te Xhuvanajve, Pse duhej kjo zgjatje ? Kjo eshte gafe e madhe. Ky mund te fliste shkurt ne ndonje konference shtypi ose pause pushimi, ku me shume te perqendrohej tek goditja e krimeve dhe rritja e besimit te qytetareve tek Drejtesia. Seshte nevoja ti kthje pergjigje pleres se PDs! 

Tjetra. Kur tha qe Kostandini (kriminel), ka nje rruge te gjate per tu kthyer ne shtepi !!!

 Si ka mundesi nje njeri me 4- 5 vrasje  te kete rruge kthimi ne shtepi ?!!!  Edhe kjo nje gafe e madhe ! Per nje vrases serial, nuk ka kthim mbrapa ne shtepi, se ka vrare 5 vete apo jo ?!!

smiley

plotesisht dakort

sali Qenef berisha vazhdon ti perdore si lecka per zakonet e supermbeses te gjithe te lengezuarit per "hiq bythen nga kutia " dhe ngjalat qe vazhdojne dhe sot e kesaj dite  te cfaqen Flamurtaret e .......Histerive Kolektive ......

Obobo harrum PaThriotet e Droneve smiley

Turp! Zyra e nje deputeti tjeter drejtohej nga nje pedofil. Cfare monstrash.

 

Goni, keto jane gjera te vogla fare. Sepse nuk e di a je ne dijeni te bizneseve dhe kompanive te ketij deputeti? Qe ka qene ne krye te puneve te ndertimit te shumekatesheve ne Tirane me lejen e Edi Rames, ndertime keto qe jane pastruar rregullisht parat e droges qe vinin nga krahu "pa parti" prej Venezueles. Amon mos me provoko shume o burre, se di shume gjona, dhe kur nxefem i them, por nuk du me i thane, se nuk mbaj pergjegjsi pastaj, sepse ne castin qe i shkruaj jam me nerva. Por problemi eshte se nuk jane vetem keta, por jane shume "keta" qe notojne mes krimit te organizuar, politikes dhe ekonomise. Shkurt mor burr, kan gjet nje shoqeri te lodhur ekonomisht, me lepurin ne bark qe ne kohen e qoftlargut, kane ngrit strukturat, dhe kupola (une kam nje liste te kesaj kupole, realisht them) ben pjese edhe ne qeveri, edhe ne parlament, edhe ne opozite. Diten, ne driten e diellit betohen per ne, naten (jasht kamerave) na shkerdhejne kockat,,,

Ja kjo eshte Shqiperia. 

se di shume gjona, dhe kur nxefem i them,...

Po gota thy ? I paske ngja Çakshirit smiley Po na thuj i gjo çfarë di ti që nuk dinë të tjerët .psh si e xëbërthejnë antikomunistët e orëve të ndryshme

" Po po zotrie ta them unë tye .Fëmijët e mi janë Milionerë "*  ose " mos i thuaj ribit  prehrin mos bëj Pis kur e kanë zjyt të tërin në M..baltë dmth " smiley

Mos je nga ata që nxjerr konkluzione hënore ..."kan gjet nje shoqeri te lodhur ekonomisht, me lepurin ne bark qe ne kohen e qoftlargut..smiley

Mbake përgjegjësi të rëndë që dhe e di dhe nuk ja heq Lodhjen shoqërisë

une kam nje liste te kesaj kupole smiley..Po pse e do ? Qeke gjitë xhevatre tie . Ja kaloke dhe ACDC që vë njësh mbrapa ta njohim  , që di se kush do fitojë në zgjedhjet e " se Usa zotrie " dhe pse do fitojë " Njef dhe Bushin njaj or tie

E o PPU ku u katandise smiley

Asigjo smora vesh te ky komenti yt. Shume i nderlikuar!

Me duket mua apo u politizu nje vrasje mes te droguarve ne nje kuplara te Tiranes jashtezakonisht me shume se cduhet? Eshte vrasje ordinere e jo politike, pergjegjesia eshte individuale e familjare por jo kombetare.

Po pra Rama i beri kulmin e politizimit duke u fut ne valle. Deputetja mund te bente c'te donte, po c'pune kishte km-ja. Nje keshille e mire per te do ishte te fliste nje te dhjeten e atyre qe i vijne ne menje apo i sugjerojne. 

Po ti prandaj e ke mor me shume inot Luizen, se doli me palloshin? Me dukeni pak si Islamiket kur i suleni individit me probleme familjare. Rama boni mire qe doli me Luizen ne publik se ajo ishte deputete e grupimit te tij politik dhe sduhet me u braktis ne keto dite te veshtira per te. I morri ne qafe ai zagari, cuni i vet ata prinder, prandaj nje cik me shume ndjesi njerzore. Cosht ky rrebesh ndaj nje femre qe ne fund te fundit do i shkoj jeta tu pa hijen e vet? Ah ste pelqe palloshi, liria jote se ai shumbi gjo te madhe ne kete mesele. Futi ene nje te bertitme [poshte qeveriu e dilni ne protesta per Konstandinin se ajo u ka mbet.

mire mer mire, harrova per nje moment qe ti je i lebetit e te dhash xhevap, per pse po politizohet. Dmth kur e politizo Lideri pranohet, por te tjeret duhet me nejt squk. Sa per te tjeret ky eshte ven muhabeti, bicim kafeneje, pra s'ka rebeshe. Ja po them posht Saliu te bohet ne ty qefi. 

Me fal po normale e shf ti trajtimin qe po i bohet Luizes? Po eshte ceshtje morale e jo ligjore e jan tu ja leshu te gjithe me gure si me qene ne Iran. 

Ate pra te thash, kjo gruja (s'po ia them as emrin per te mos e personalizu) te bente c'i dukej e arsyshme si person dhe pike. Por kur kryeministri angazhohet personalisht (me stemen e qeverise ne sfond) problemi superpolitizohet. Kjo njishtas. Por kjo edhe eshte angazhu vete, bile si deputete ne kete histori. Psh pse doli para parlamentit me mamin deputete ky per punen e Lazaratit, dmth pse s'e la problem privat dhe atehere? Politika keshtu e ka ne gjithe boten, po i hype atij kali, tabele qitje do bohesh, me apo pa te drejte. Pranej ka dhe shume rob qe s'i hyne atij sporti. Klintonit i moren erzin per icik dashni.

Palloshi nuk i dha ndonje medalje trimerie Luizes apo ta levdonte per kontributin tek PS, por foli si Cun tirone, .....Gjergji cun i mire e shoku im po ashtu ene Luiza, ....perpara se ta shkarkonte se kish frike per pasoja politike nga rasti Xhuvani. Tani me ju qep kesaj deri ne ket fare feje sikur nuk shko. Cuni eshte madhor, ne Burg, e ka per ta pa te somes, prinderit nga krahu tjeter kan per te vujt me shume se ai, me kujto mu.

Paska qene pune droge  ( Kokain ) ai sherri tek rruga e Elbasonit!

Po te mos t`kish qene Kosta, i biri i nje deputete, kjo ngjarje nuk do te kishte ndonje buje te madhe se ne Shqiperi shere te tilla jane te zakonshme! smiley   dhe politikanet si uqer dhe dhelpra qe jane kane ushqim te bollshem per nje kohe te gjate!

Nderkohe droga mbetet nje problem i madh per shtetin Lazarati nuk eshte asnje gje, dmth nuk mbulon dot pune ne shtetit per te reduktuar fenomenin import -export te droges! 

Ajo qe te habit eshte se si ka mundesi nje djal deputeti te jete i perfshire ne kete lloje biznesi ?!! Familje artistesh, deputet, dhe Regjizor filmash, u ka rreshqit femija nga duart! 

Pashe nje vidio qe Luiza e perkedhelte shume djalin 25 vjec! Si duket djali ja ka pire lengun mamase dhe bababit! Se pak a shume biznesin e droges e kane njerez qe kane patur nje te kaluar te veshtire, financiare, dhe ja kane dal, me droge! 

Te bo pershtypje ne fakt, rreshitja e ketij djali nga udha e zotit! 

Aty ka shume djem e vajza te rreshkitur nga rruga, dhe segmente te shoqerise nga ku rrjedhin gjykatesit, policet, mesuesit e parlamentare jane te kriminalizuar, edhe komentuesit shpesh nuk jane burra e gra me te mire se keta qe po gjuajme me gure.

Kushedi sa kane vdek a bere krime nga droga, u rrofte prinderve qe kishin vu pare te modhe. Me tregonte njoni, kishin kap i cun 13-14 vjec qe vidhte rregullisht per droge, dhe i jati me disa fabrika. Shqiptaret e kuptuan njecik ters lirine, dmth harruan qe ka dhe faturen mbrapa.

Cdo dite lajmet japin kronika ku droga lakohet ne te gjitha rasat, dhe cdo vrasje,  ( nga adoleshente te pa rritur te pa zhvilluar,)  brenda ka nje histori me droge, ose  me femra! ( dmth sebebi sherrit  o droga o femra ) sepse te dyja  perdoren si mall per  te nxjer fitime, te shpejta ,  ( te behesh milioner pa qene nevoja te fitosh lloto. ose te punosh, inxhinier, mesues, mjek, prokuror! )

Eazy life ! 

KE BURGJET E ITALISE, GREQISE E ZVICRES PLOT ME TE RINJ QE JANE BOMBA E ARDHSHME SOCIALE  NE SHQIPERI. Ky Lyfi, ekzekutoi ne lokal nje prej ushtarakeve te sapo kthyer nga Afganistani me mision paqeje, Tetar, qe shiste kokaine ne lokal kurse balerinat 15-16 vjecare punonin si prostituta ne ora 4 a.m. Ku ta kapesh e ku ta lesh.

Prap me bo pershtypje se si ju sulen me kaq terbim, Luizes edhe mediat duke e quajtur aktore, te rreme e genjeshtare. Mu personalisht mu duk e shkaterruar plotesisht si njeri, e jo per parlamentare por ajo sme duket qe te mund te kryej funksionet e saja minimale fizike e sociale.

Prap me bo pershtypje se si ju sulen me kaq terbim,

Po ti e ke fjalen per keta te opozites, besoj!

 Po ata dihet qe jane cinik, jane hijena, qe presin te perfitojne kerma, nga viktimat! Presin tu vije shansi, per ndonje sherr te madh , te marrin edhe njehere pushtetin dhe ta dhjesin me shume Shqiperine sec e kane dhjere!

Kta jane te vrare dhe duan te ringrihen si Zombie jane pa moral! Nuk i ke pare si ngrihen ne kor dhe perserisin njeri tjetrin ???

Nogen do ti a,  Paloken, Strazimirin, Basha, ajo deputetja bjondje qe kishte qef Palmen, si vend egzekutimi per kundershtaret e vet.. te gjithe njesoj ! 

Per mua nuk ka opozite ne shqiperi, por nje Mafie tokash, biznesesh droge e lojera fati, si dhe bizense ndertimi. Ata qendrojne ne politike se politika e trajton opoziten me me butesi se biznesin e paster.

Prandaj Shqupi eshte bere strofull e Cunit te Sheqeres, e pinjolleve te tij, Gita-Abi-Zeni, sepse do u siguroje ne te ardhmen ne mos paprekshmeri trajtim me te bute juridik per abuzimin me pushtetin.

Pershtypje me beri egersia ndaj Luizes kur guxoi te dale me palloshin ne konference shtypi, drjtuar nga media e analistave e Lapsit. Ishte halucinante, analistat e klan/Laps merrnin persiper te gjykonin ndershmerine e fjales se nje Nene me djale Vrares. Ishte e tmerrshme, presupozonin qe Nena nuk kishte dhimbje te mirefillte apo te ndjeshme, por ishte e detyruar te aktronte, e te abuzohej nga Palloshi. Eshte e thjeshte te kuptosh makabritetin ne gezimin e ketij krimi kur sheh sa keq eshteShqpiqeria sot. Ca spurdhjake Blloku gjykojne nga kulla e fildishte mbi dhembjet njerezore? Ndoshta i ngaterojne me perjetimet e tyre familjare mbi marredheniet nene-bije, po ku mbiu kjo arrogance.  Kur do kenaqen keta njerez kur ta shohin Luizen te vdekur per krimet e te birit? Po Luiza e vdekur eshte, e per te ska me jete, vec abuzimit nga shoqeria morale shqiptare qe nuk i ka cunat burgjeve per trafik droge e vrasje, nuk i ka gocat trotuareve te oxidentit, nuk i ka gocat 14-15 vjec tu u shit tek blloku per nje espresso, nuk i ka grate tu u shit tek Shefi Pango a Cane.

Opinioni Shqiptar per tu ndjere superior gjeti Luizen, te torturuar e te fandaksur nga nje djale vrases, qe mund ta kish vrare edhe ate vete, dhe e trajtoji si Ofelian e Hamletit, ashtu te pashprese, te coroditur e te mete, tek lundronte drejt nje vdekjeje te paralajmeruar.

 

Edi Rama: Me Luiza Xhuvanin bëra gjënë e duhur, do e bëja prapë

unë jam i bindur që shumica dërmuese e opinionit publik është me mua

o kuazi sheme berber, ca sherbim inteligjent jeni ju qe i jepni Kryetarit info kaq te gabuara mer? apo nga ata qe germat kapitale me te kuq "Ora News"  s'i lexojne dot mbi vendimet e Xhuvan-gatuara te Prokurise? Ne vend qe te thuash shyqyr qe Ora News s'e botoi as nr e vendimit as emrin e Prokurorit qe e ka firmosur, ankohesh pse e kane vene ne Scribd, dmth pse e kane hapur kutine lol

 

Drejtesia shqiptare vertet eshte rilindur, ju po deshet mos i jepni kredi Rames dhe Sparak Brahos per kete por ama rezultaet flasen vete:

- Xhuvani vret nje person ne kohen e Berishes, futet ne burg, rref dhe gardianet, del nga burgu pas 1.5 viti per sjellje shembullore.

- Xhuvani vret kater persona ne kohen e Rames, rrezikon 20 vjet deri burgim te perjetshem, e ema jep doreheqje te nesermen, i ati pritet te dorehiqet te pasnesermen.

Edhe berberi e di qe 20-a eshte me shume sesa katerfishi i 1.5-es.

pak nga pak ky  ka filluar shkeputjen me realitetin.  arroganca ka per ta marre me qafe kete..

Eshte strategji PR-i artistike Belul, i ka thene Endri Fuga dhe Tony Blair "Asnjehere mos prano qe ke bere gabim, thuaj me force qe ke bere gjene e duhur dhe qe do ta beje prap, ktheje mbrojtjen ne sulm". 

Imagjino, ta kishte ndjekur kete strategji te sukseshme Rama qe ne kohen e lyerjes se pallateve me boje ne Tirane, sot Shqiperia do ishte duke eksportuar pallatelyersa ne gjithe boten, do ishte bere trend ky marifet anembane globit...rrezik do ishte ngritur respekti nderkombetar per Shqiptaret dhe kjo do kishte parandaluar edhe vendimin e padrejte te UEFA-s.

Belulo, lene arrogancen po na trego ku e keni gjet ket portier ? Bartra me koke ky toci me duar dhe ...fiton Bartra. Do e keni blere andej nga Narta 5 leke tufa.smiley

 Cillessen, portjeri i Kombetares Qemolo, e kishim edhe ne Brazil.smiley  you know, kete qe e nderroi V.Gaal ne minuten 120 shtese   vetem per penalltite, pasi eshte pika e tij e dobet..

nuk eshte portjer i keq, por sot e beri dërcklën..smiley  dhe e beri ne momentin me te papershtatshem, pasi ishim me mire  nga Barca deri ato caste..

 

p.s..  sapo goditem shtyllen... kam besim  ne 1-1.smiley
 

E di qe eshte Cilleesen por ke goli u duk pak si Aleko Berberi ( ose Narqoti ), pranej te thashe. Shif mos hani nai petell tjeter po harroje 1-1 shin.

mos mer Qemol, sa goje te hidhur paskerke.. 0-2. Messi.smiley
 

ahh po, Aleko Berberi ishte dhe bjond, tamam si ky...  shtatshkurter per portjer Aleko, por  ishte spektakolar ne hedhje.. kishte shkeputje    topat e larte ne ajer pastaj..tjeter pune..smiley

smiley . Berberi ishte nga Narta. Sa here qe hante nai gol qyl i leshoheshin vlonjatet : Narqoti nuk eshte i zoti te ruaj motrat e tija , jo te ruaj porten e Flamurtarit !!!smiley

po e di mo nga ishte Berberi... kishte nje biciklete 28-ce, perdite stervitje Narte-Vlore e kthim.smiley

ne fakt, vet portjerin se kishim gje,  por ama kampionatit shqiptar,edhe  Kombetares i kemi dhene portjer te mire.. Musta,  Mersini (apo Durimi.smiley), Ajazi i Durresit.. te gjithe vlonjate keta..smiley

 Italiani i shkrete Giampaolo Azzola qe shkoi per lesh paskesh shpresuar shume tek piktori dhe shpura e tij: «Da domani si cambia, arriverà Edi Rama per dare nuovo vigore e slancio al Paese, mi auguro lo faccia con vero spirito costruttivo».

S'e dinte i shkreti qe gjykatesit e Berishes kishin lene te lire vrasesin e tij, sic linin te lire vrasesit e gerdecit e te 21 janarit.

duhet te kishte pasur edhe pak durim italiani i shkrete e te mos shkonte ne nje klub nate edhe per pak kohe sa rilindja me ne krye Edvinin te kapin te gjithe kriminelat ti fusin ne burg te vendosin rendin te zbatojne ligjin dhe me ne fund te vije vertet era shtet

ca t'i besh. Ca pret ne nje vend ku qeveria la me vetedije lazaratin per aq shume vite, me kryetarin e komunes shef partie ne PD-n e gjirokastres, nderkohe qe kishte qene thejsht nje fshat qe pastrohej brenda dites? Kriminele qe lirohen nga gjykatesit e sales? Vec droge e krim prodhon ajo situate. 

Sa ishte Berisha e shiti biznesin e vet, se skishte siguri! 

Po cfare ti besh ka qene ne vend te gabuar, ne ore te gabuar dhe me persona te gabuar!  Se ka fajin Rama per kete!

Berisha nuk kishte shprit konstruktiv, per biznes, se do te kishte shkrujt ndonje fjale te mire per te, po ska thene asnje fjal!

Me Berishen ishte pro-vetem  ne protesten kunder armeve kimike te Sirise! smiley por me popullin dhe jo me ate! 

po na del edhe Rama me keq se Berisha - bobo ca behet keshtu smiley 

kokaine, droge, vrasje, prostitucion. Turp!

 

Po normale droga, kaq vjet s'guxonte te hynte njeri ne lazarat. Cdo kriminel fshihej ne fshatin e drejtuar nga PD e ku s'lejohej policia.

A maroi Edicjoni i ores 20:00 edhe per sot? smiley

po mbaroi dhe xhaxhi edveri i tha naten e mire e gjumin e embel te gjithe shqiptareve kudo ku ndodhen ne mbare boten

Se ju andej nga itlaia i dini me mire. SI ia bejne njerezit e sales pa lazaratin tani? kane nisur t'i nxjerrin prape grate demokrate te semafori?

i kane nda punet mire e mire grate demokratike ke semafori grate socialiste ne parlament

Ok, faleminderit. Pune te mbare, zane.

ok beji te fala Luizes

patjeter, zane

dikush do thoshte....SHTETI RA

shume pesimiste jsp duro dhe pak punet e mira behen avash avash era e mire e shtetit sapo ka filluar te degjohet

ca me thon xhib - u be boze ky muhabet. 
keto jane rezultate te nje shoqerie te falimentuar e ti me shok do me ja vesh me zor rames kete falimentim. 

wow na mallengjeve e na çudite o xhib Kuksi ri paska bo ndryshime

fotot e tjera te Frederik Buyckx(link is external)  [smiley]

Ke ngatru kohet e Enverit me ato te Saliut me ato foto  smiley kur  demokratet zbriten dhe zune tokat e Bathores,(kooperativa buqsore) dhe u futen neper bunkere, dhe tunele dhe i perdoren ato si qender banimi! 

Djali i saj  te denohet , por mua me vjen keq per Luizen njesoj si per ata prinder qe humben femijet.

Jeta e Luizes s'ka per te qene me njesoj.

Sa keq

pjeter, nuk eshte pergjegjes e as akuzon njeri Ramen per kete ngjarje... megjithse ka nje moment pergjegjesie per Ramen dhe ky eshte rasti i vrasjes se pare qe kreu i biri Luizes.. atehere kjo beri ceshte e mundur, duke perfituar natyrisht nga influenca, njohjet dhe miqesite qe te jep deputetlleku, ia arriten pra me leke, avokate te njohur, apo duke nxjerre raporte fiktive mjekesore, te bindin prokurore e gjykates te korruptuar per ti dhene ate denim qe i dhane djalit te saj..
tashi ketu Rama duhet te distancohej.. dmth, te kam mike e kam shoqe, por deputete nuk behesh me.. por Rama kete se beri..
...nejse, jemi ne faze tjeter tani.. perse ngaterrohet kot Rama ne konefernce shtypi me Luizen? aq me teper qe po duan ta paraqesin doreheqjen e kesaj si akt i larte moral... po cfare lesh akti i larte kjo dorehqja... tani qe u be muti mullar, ne rastin e kesaj, te vraret mullar, literally!! ky vet po e politizon kete ceshtje.

mos kane te drejte gojet e liga kur thone "deputete s'ishte mami po djali me nja 50000 vota te garantume andej poshte??...neve s'na rruhet per politike, po ca s'bo vaki!!

Eshte kritiku(kritiku po e them me delikatese se asht anatemu smiley ) per qasjen post ngjarjes dhe artiklli me cinizmin qe e karakterizon autorin, rreket te beje dallimin midis dy qasjeve,sic e kuptova une. Edi me nje fare te drejte, e futi ne hulline politike fjalen qe majti,pasi krimineli s'ishte trajtu si Kostandin Xhuvani por si i biri deputetes socialiste dhe kjo jo pa njefare te drejte nga pala tjeter.

Nuk e kuptoj pse diskutohet lidhja prind- femije adult ne Shqiperi. Eshte e qarte qe Xhuvani i ri ka perfituar nga pozicioni pushtetar i nenes meqe drejtesia nuk e denoi heren e pare qe kreu krim. Idealisht, ish-deputetja, lidhjet e saj si dhe prokuroria do te hetoheshin...

Seriozisht, te duket e vertete kjo fjali? Pra, po sugjerojne qe ne Shqiperi bejne me shume pas femijeve, jashte na bekan me pak. Mua s'me duket ashtu.

 Dhe po te them qe ka shume prinder qe as nuk ua ndien per pjellen e tyre, ne Shqiperi ca me pak, po me ca vende te tjera shume me teper. 

Nuk eshte diskutim per t'i hyre ketu, te kjo teme. Ne Shqiperi lidhjet prind-femije jane me te ngushta sepse shoqeria eshte relativisht me tradicionale dhe rrethanat ekonomike jane te tilla qe e mundesojne me teper afrimitetin. 

Te pergjithshme keto, por ne rastin e  Shqiperise boshti moral ka ndryshuar dhe ka nje tolerance me te larte ndaj krimit duke filluar te individi dhe duke mbaruar te publikja, te shteti. Kjo sigurisht ka ndikuar negativisht te disiplinimi i femijeve.

Po ku e di ti? Ke jetu dhe I ke pare Nga afer? Marrdheniet prinder-femije ndryshojne qe cke me te . Ska si te jene njelloj kur cdo popull apo vend ka mentalitet dhe kyltyre tjeter. Nuk po Flasim dashuri prinder-femije, por marrdhenie. Jane 2 gjera te ndryshme. 

Ky eshte mentaliteti Taliban shqiptar, qe nena duhet te cohet ne prokurori per mbrojtjen e krimite te 26 vjecari. Pse nuk merren me te Jatin gjithashtu por vetem me te Jemen? Po si thoshin analistete e Klanit, dalja e saj publike nuk ishte e ndjere, ishte aktrim. Me gure duhet ta sulmojne Luizen si ne Iran. U bon analistet mates dhimbjeje, e nuk hapin syte qe po merren si grate e liga me nje NeNe e Grua te cmendur. Pale i analizojne edhe fjalet.

Po ku e di ti? Ke jetu dhe I ke pare Nga afer? Marrdheniet prinder-femije ndryshojne qe cke me te . Ska si te jene njelloj kur cdo popull apo vend ka mentalitet dhe kyltyre tjeter. Nuk po Flasim dashuri prinder-femije, por marrdhenie. Jane 2 gjera te ndryshme. 

Ngaterroni mos-nderhyrjen ne jeten private te femijes, qe eshte se vetmja gje qe ndryshon, se keta tanet s'e njohin; me aftesine apo shtytjen e prindit per te bere gjithcka per femijen, qe eshte njesoj gjithandej. Nese prindi s'eshte i gatshem te beje gjithcka per femijen, kot sa ben femije e kot sa quhet njeri.

p.s

Po, kam jetu dhe i kam pa nga afer.

Kane mentalitet tjeter, nga rrethanat ekonomike sic e permendi dhe Zhardina me lart qe eshte shume e sakte. I trajtojne ndryshe femijet. 

Raporti i mjekësisë ligjore: ”I vdekuri i vrau 3 të tjerë”

Rama, Tahiri dhe Didi kanë angazhuar të gjitha strukturat e qeverisë për të manipuluar provat e vrasjes së 4 qytetarëve të pafajshëm nga djali i deputetes së PS, Kostandin Xhuvani. Manipulimi i provave nis me ekspertizën ligjore ku thuhet se, “nga këqyrja e trupave të viktimave, ekspertët kanë arritur në përfundimet se të gjitha të shtënat kanë patur si objektiv 36-vjeçarin Edison Jaho. Sipas raportit mjeko-ligjor mësohet, se Jaho ka marrë 5 plagë, pothuajse të gjitha në kokë. Tre viktimat e tjera kanë vetëm nga një goditje dhe sipas ekspertëve se ata janë goditur nga plumbat që kanë tejshpuar Jahon. “Miku i Jahos, 38-vjeçari Enea Xhaji është qëlluar në qafë, 19-vjeçari Arbër Demiri është goditur në gjoks dhe po kështu me një plumb të vetëm është qëlluar italiani Gianpaolo Azzolo, 55 vjeç i cili është prekur nga plumbi në krah dhe më pas, ai ka hyrë në kraharor”, thuhet në ekspertizën mjeko-ligjore.
Ekspertiza ligjore është përgatitur nën presionin dhe diktatin e Ramës në mënyrë që të lehtësohet autori i katër vrasjeve, djali i deputetes socialiste Kostandin Xhuvani, prindërit e të cilit Rama deklaroi publikisht se i ka miq. Është e çuditshme, se si ekspertët ligjorë të bien pre e persioneve të Kryeministrit dhe vartësve të tij, Tahiri dhe Didi për të manipluluar provat e 4 vrasjeve. Asnjë ekspert i thjeshtë dhe jo më ekspertët ndërkombëtarë mund ta besojnë këtë ekspertizë qesharake. Ekspertët kanë manipuluar provat e 4 vrasjeve nga Xhuvani, duke e nxjerrë atë sikur ka kryer vetëm një vrasje, ndërsa tre viktimat e tjera kanë mbetur të vrarë nga plumbat që kanë dalë tej për tej kokës së viktimës Jaho.

http://www.rilindjademokratike.com/web/i...

si ka mundesi, dmth sipas eksperteve, nga perplasja ne koken e te ndjerit Jaho plumbat kane qelluar tre viktimat e tjera , dmth tekninikisht, nuk i ka vrare Xhuvani smiley

Nga ana tjeter, nuk eshte cudi qe te nxirret i semure mendor, dhe shume shpejt ta kemi serish neper kembe vrasesin serial. Rilindje skizofrenesh e kriminelesh

Po te ishim diktature do e varrosnin ne burg viktimen per kafke te shtrember. Fajtor per 3 vrasje. Kafk armike.

po sa plumba ka marr viktima Jaho dhe sa jane shtene nr gjithesi di gje njeri te na e thote?

Ne vendngjarje jane gjetur dy pistoleta te te njejtit tip , ketu luhet pislleku smiley

Edhe sikur e kisha nji parandjenje qi ai robi mbasi vrau tre te tjere vrau edhe veten me pese plumba smiley

Ekspertisa ligjore ben te ditur se Jaho ka marre 5 plumba, kurse burime te tjera flasin per 6 te shtena nga Xhuvani. Polizi qe e arrestoj thuhet te ket deshmuar qe ne momentin e arrestimit Kostandini ka thene "vrava 4 vete se kam problem te vras dhe ty" dhe gjate marrjes ne pyetje pohon qe smban mend asgje nga ngjarja!! Absurde. Eshte e vertete qe ca te ben femija sta ben perendia por nje prind qe di qe ka nje djale te droguar, problematik, agresiv dhe kriminel (sepse seshte hera e pare qe vret) minimumi qe mund te beje eshte ta mbaj nen kontrolloj jo ta favorizoj. Luiza komshija ime e dashur thote qe "ai eshte djali im dhe do mbetet gjithmone djali im" por nje nene qe e do femijen se ze gjumi naten kur se di qe se ka djalin ne shpi ne oren 3 te nates. Ti nuk di qe ky djale leviz me arme me vete? Pse nuk u interesua ta coje ne nje qender rehabilitimi e cfare dashurie ke ti per kte djale, dashuri te semure. Megjithse me vjen keq per Luizen, me keq me vjen per ato njerez qe sjane me. Kostandinin qe e shikoja ta mbante ne krah te vogel s'egziston me, tashme eshte bere nje kriminel dhe nuk eshte vetem faji i tij qe eshte bere i tille sot.                                                                                                                 Gjithsesi te degjosh deklaratat qe ben Berisha kur e dime shume mire ca ka bere i biri te vjen per te vjell, n.q.se ka njeri qe ne kte rast duhet ta mbaj gojen mbyllur eshte ai.

Sic duken bathet ...(me ato qe pol lexojme online)...po u veka ne zbatim plani B.

Ka qene me Gjiken tek psikologu se ia kishin perzier fernetin me ponc.

Pritet doreheqja e nenes se banakierit...

P.S. Shiten me ne Shqiperi pije si ferneti e ponci?

Mos e 10sni punen, i ka thene ambasadorja amerikane politikaneve te Kosoves (ngaqe s'po e bejne akoma lakrorin e qeverise se re).

Thaci eshte indinjuar shume nga keto fjale, ka thene qe e ema e ambasadores duhet te dorehiqet te pakten nga dyqani me shumice Costco

Vallai e dune i dru te mire keta tocat e Kosoves. Do cu zvambasador Schwarcnekeri.  

Sinqerisht nuk paska fund gjendja e deshperuar e vlerave te shoqerise shqiptare.. smiley vendi ku KM ngushellon familjen e vrasesit dhe as nuk kujtohet per viktimat. Vendi ku merret si gjest moral dhe mallengjyes deklarata 'drejtesia te beje te sajen' kur asaj i jane futur shkopinj neper kembe me pare nga deklaruesja per te shpetuar te njejtn kriminel per nje krim identik. Vendi ku deputeti jep doreheqjen nga mandati te 'baba' dhe as i shkon nepermed ta beje te kanalet zyrtare me pare. Me vjen inat me veten qe vazhdoj akoma te cuditem ne fakt smiley qenkam me optimiste dhe me naive sesa e mendoja. Konstandini hero dhe martir atehere. Fundja kur ka vrases ne parlament, c'pret nga ai lloj stani pervec se kete lloj bulmeti.

Chi di spada ferisce,di spada persce !

Sa qef do kisha qe ky birboja i deputetes te vihej perballe tytets se nxehte te armes se zjarrit te dikujt tjeter.

Perkrahja qe ka pat, i ka krju bindjen se te tjeret,vetem ata, jane te detyrum te perballen me tyten e armes se tij dhe ai s'do mund te kishte asnje konseguence,e kjo na e ka ba spurdhjakun trim te cartun.

Paska qene shtruar te Psikiatria ne Elbasan vetem per nje ore, per dehje patologjike smiley . Besoj se ora perkon me momentin qe tre deshmitare okulare deshmuan se e kane pare ne Gjirokaster

Per me teper gallate, shpresoj qe mediat te japin shpjegimin e doktorit qe e trajtoi

ketij , me sa duket, i kane nxjerre nje raport mjekesor fiktiv  si justifikim qe per vrasjen e pare dhe tani po ta vesh re, tani ky kete rol po ben,  rolin e te semurit psiqik...

....  ''me keni arrestuar kot fare, thote, skam te beje fare me vrasjet... nuk kam qene ne lokal kur kane  ndodhur vrasjet.. kam qene te ''brrylli''  duke blere cigare etj''. 

pra po ben rolin e  (shejtan)budallait..  medemek i pandergjegjshem. do ta hedhi lumin!

Tashti po del se kush i paska korruptu gjykatat, ja keto kriminelet me pushtet, miqte e ngushte.

Po si te mos i linin gjykatat te korruptuara qeveritare qe lane gerdecin me droge per kaq vite, kur ai ishte thjesht nje fshat qe zgjidhej me dy dite pune?

I paska qirasur viktimat para se ti vriste. Ka klas tjetri, s'eshte si ata vraresisht maloke-muslimane qe denoncon Maks Velo.

Prokuroria thote qe te 6-te plumbat e qelluara ne vendngjarje kane dale nga arma e Xhuvanit, dhe duart e tij kishin mbetje (kemikate) baruti.

Megjithate s'eshte cudi qe te dale ai kryetari i spitalit psikiatrit te Elbasanit, Ylli Muça,  e te thote qe ate nate doktoret i kishin bere Xhuvanit nje vaksine baruti ngaqe kishte pire shume konjak.

S'ka nga t'ia mbaje ai, se i kane dale duart me barot dhe plumbat kane dale nga arma e tij, vec deshmive. por s'keni faj qe prisni cudira, se jeni mesuar me salen e me cadrat pistolete. Po te kishte ndodhur me salen, policia s'do te kishte botuar asnje gje deri tani, asnje deshmitar s'do te ishte ndier.

Xhibo, baruti s'eshte problem fare. Po afron viti i ri me fishekziare. Ai Ylli i Elbasonit vle mo shume se 100 avukater. smiley

Po dhe mediat shqiptare ama, s'e vrane mendjen te kerkonin dy min ne internet se kush qenka ky Ylli Muca, kreu i psikiatrikut qe doli tashi PAS vrasjes se 4fishte te Xhuvanit per ta mbrojtur ate. Dmth doli personalisht kreu i spitalit dhe tha se po ne prill te ketij viti ne e kemi trajtuar Xhuvanin ne psikiatri se kishte pire shume raki, dhe kete deklarate s'e la ta bente nje zedhenes etj, po doli vete 1shi i spitalit.

I njejti njesh qe eshte denuar me burg pasi vdiq nje pacient i tij, e me pas Rilindja e ka rilindur duke e sjelle nga Cerriku ne Elbasan me promovim si drejtor spitali. 

Pra sic thote shkaba me nofken fringo mms, gjerat kane ndryshuar, s'jane sic ishin ne kohen e Sales.

P.S. Ironi prill-koincidence...ne prill 2012 Ylli Muca eshte denuar me burg, ne prill 2014 i ka leshuar nje certifikate-alibi Xhuvanit, ketij vrasesi te perkedhelur nga nje sere instancash shteterore para dhe pas kohes se Rilindjes...ose ketij AlPacinoisti, sic e quajti Aristoteli i Ilir Metes, Tur Zheji.

si ajo drejtoresha e arsimit qe fitoi konkursin te pallati i kongreseve me powerpoint rilindas dhe nuk zgjati as gjashte muaj ne pune se filloi korrupsionin me luge ne brez

U hapen petet e lakrorit! smiley

Me nje vrasje, hajt se gjona t'vogla jane Luiz, s'ia vlente te jepje doreheqjen se ishe ne opozite atehere, ne te rizgjodhem me idene se cuni do i kishte vene gishtin kokes. Ku po e dinim qe do semurej menderisht dhe do qeraste me plumba dhe 4 te tjere? Por meqe ka dhe probleme mendore, do perpiqemi te mos ia marrim dhe aq per ters mistrecit, t'ia ulim pak denimin se nuk e kishte me te keq....
 

Ishte shume e cuditshme dhe jo normale fjalimi dhe deklaratat e Luizes perpara se ata qe u vrane nga djali i saj te varroseshin.........me xhenaze hapur te dalesh te flasesh se ai  "eshte djali im " , eshte egoizem per te mos humbur reputacion dhe frika mbi friken vepron,  ne kete e dime Luiza dhe na vjen keq edhe per ty , por deklarata juaj ishte pak si jo-e pershtatshme ne ate moment dhe e cuditshme , nuk besoj se pate simpatine e askujt me 4 xhenaze hapur nga ana tjeter.

Si qytetare uroj qe djali juaj , mos dalte kurre nga burgu, ndersa per ty uroj te gjesh paqe e qetesi ne shpirtin tend si nene e plagosur keq.

Se c'kom i menie te keqe qe kjo "Liza ka morra" e ka dhone dorheqjen vetem e vetem qe keto punet e popullit shqiptar mos i ngatrrohen neper kome me preokupimin kryesor ne keto momente. Ate qe t'i dedikohet 100% perpjekjeve qe ta nxjerri te birin not guilty by reason of insanity. Qofsha i gabum, per te miren e drejtesise, por me duket se po pergatitet terreni per nja dy-tre vjet ne spitalin 5 dhe ku ishe, asgjikuni. Ketu jena dhe do nigjohena. 

po ta tha pra shkoqur miku i ngushte i familjes, rruge e gjate per ne shpi, nuk do shkoje me autobuzin e unazes, do mari nanji linje urbane.

same here !

keq e me keq, dhe te tjere qe vijne pas tij me nena baballare e miq qeveritaresh marrin shembull rrevolucionar, the sky's  the limit!

e mira do ishte qe kete cunin e mamit ti rregullonin letrat dhe ta nxirrnin nga burgu apo spitali psiqiatrik. pastaj mami dhe babi te organizoj nje party me rastin e daljes se cunit dhe te ftojne prokurorin e ceshtjes, gjykatsin, hetuesin e policise, ramen meten e kshu mo me te ngrenme me te pime e duke drdhur ndonji hashash e duke heq ndonje nje linje( se i kane qejf keto gjera kta mo) ti qerasi dhe njehere ky cuni i mamit te gjithe me nga nje gjashtce apo dhjetce dhe te gjithe kane nje fund te bukur e te merituar.

ka ligj te fort tani shqiperia, keta qe bejn krime do e mesojn mire vendin. eshte ritur goxha ndergjegja 

smileysmileyka ligj te fort tani shqiperia, keta qe bejn krime do e mesojn mire vendin. eshte ritur goxha ndergjegja mos vdeksh kurre ti ishallah.

Ndergjegja eshte rritur qe c'ke me te, sepse op mesojne robt qe gjerat behen, nese do dikush t'i beje. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).